Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.75 Ft USD 312.6 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.2 Ft

Fórum

Napraforgó-termesztés

Létrehozta: Maszek , 2008-02-28 20:41:42

Kedvencekhez Segítség
10440 hozzászólás
Nincs profilkép
#9440 blsjela
2024-09-04 12:55:51

Válasz Radocz #9438. hozzászólásáraItt egy videó a tagolt ferdéről.van két videó is .
https://youtu.be/--FV18S1c6w?si=p3iT3jwkeg_R-btr

#9438 Radocz
2024-09-04 06:34:29

Válasz rtamas1976 #9430. hozzászólásáraMelyik apríto henger jobb a napraforgoban?

Három fajtát ismerek.
Dolby, küllőskapa, ferde, stb.

smile cowboy

Nincs profilkép
#9437 mtzfanful1
2024-09-03 22:37:12

Válasz Devyd #9435. hozzászólásáraNa szuper!
Vasárnap akarjuk vágni mi is itt Zalába..kiváncsi leszek.
Talán addig még pár % vizet ledob..van benne zöld levél..de nem várunk. Hétfőtől mutatja az esőt.

Nincs profilkép
#9436 termelo
2024-09-03 21:08:26

Válasz Egy erdész fortyogó epéje #9432. hozzászólásáraNyilván nem keresztben hanem átlósan szerintem erre gondolt és én is.

Nekem az a tapasztalatom, hogy nem lehet a Croskill-t gyorsan húzni mert bepattog a középső tag. kb. 9-el szoktam menni. Annyival meg nem zötyögsmile rolleyes

#9435 Devyd
2024-09-03 17:47:59

Válasz Szelszo #9427. hozzászólásáraAz teljesen jó.
Felénk is megkezdték a szotyit jó 4 tonna az átlag,de a jobb területek holnap holnap után jönnek.
7-es víz. Pioneer fajta. pontos fajtát nem tudok talán 144. HO az biztos.
Apóséknak is Excellio van már 5-6 éve, adja stabilan. Mégcsak ma holnap desszikálnak.
Jól néznek ki.. 4 tonna valószinű, vagy több...

Válasz SzikiSzokeveny #9433. hozzászólásáraEgyszer szívességből permeteztem egy olyan táblát, amit egyik irányba szántottak, majd tavasszal szántáselmunkálás, kombinátorozás, vetés a szántásra merőlegesen történt. Leszakadt az egyik szárnya a permetezőnek, pedig olyan lassan mentem, amennyire csak lehetett, horribilis volt.

Nincs profilkép
#9433 SzikiSzokeveny
2024-09-03 16:27:08

Válasz Egy erdész fortyogó epéje #9432. hozzászólásáraKeresztbe a mi talajviszonyaink között sem lehetne menni. De egyik átlóba hengerezed, a másikba tárcsázod.

Válasz termelo #9431. hozzászólásáraCsak legyen, aki megüli a gépet!!! smile laugh

Mivel a henger mehet nagyobb sebességgel, én biztosan vetésirányba hengerezném, majd kicsit nagyobb szöget adva tárcsáznám, de a keresztbe művelés elviselhetetlen az ülésben ülve…

Nincs profilkép
#9431 termelo
2024-09-03 15:54:36

Válasz rtamas1976 #9430. hozzászólásáraEz a keresztbe henger egyenes tárcsa jó ötlet. Az aprító nem EU-s köbkilóméter port csinál a termőrétegből...

#9430 rtamas1976
2024-09-03 13:10:10

Válasz termelo #9428. hozzászólásáraAnno zöldszárú napraforgót zúzónélkül vágtuk.
Keresztben hengereltük gyűrűssel.
Majd hosszára tárcsáztuk.
5-6cm es szárakvoltak csordultig vízzel.
5nap és mehetett a tárcsa miszlikre aprította.
Taposott szár könnyen szárad.
A gütler más de nagyobb táblát érdemes keresztben.
(Aprítóhenger) ha van?

Nincs profilkép
#9429 SzikiSzokeveny
2024-09-03 11:05:35

Válasz termelo #9428. hozzászólásáraPersze. Sokan csinálják. Nem szárzuzó de azért valami.

Nincs profilkép
#9428 termelo
2024-09-03 10:56:46


Azt hallottam, hogy a száraz napraforgót aratás után le lehet hengerezni pl. Croskill hengerrel és összetöri a szárat. Ez igaz? Valaki csinált mér ilyent?

Nincs profilkép
#9427 Szelszo
2024-09-02 22:29:50

Válasz Devyd #9420. hozzászólásáraExcelliot vetünk már több éve. Magágykészítéskor kapta a Bactofil Napraforgót, vetéssel egy menetben a pétisót majd vetés után leszórtam Pledge-el amit szerencsére eső is követett. Ezzel 99%-ban kétszikü gyomoktól mentes állományom lett. Később kapott még Investot a cirok miatt de csak foltkezeléssel. Majd mikor még épp bele tudtam menni kapta a gombaölőt. Idén a Pictort használtam. Hogy szükséges volt e vagy sem ki tudja de akkortájt azért volt csapadék bőven.

Nincs profilkép
#9426 t.romsics
2024-09-02 20:26:07

Én is túlvagyok a naprán. Bö 45 ha átlagában 2,5 tonnás nettó (fizető) üzemi átlag. A napráim zöme magasabb fekvésű, sütősebb földekbe volt vetve, a végeredmény gyerekökölnyi nagyságú tányérokból, szűk 2,4 tonna/ha. Egy mélyebb, jobb vízháztartású földben (6 ha) 4,2 tonna/ha. A technológia ugyanaz, ez csak a talajon múlt. A konklúzió: amit mindig is tudtam, a repcét kell erőltetnem (abból 5-10 mázsával nagyobb hektár átlagra vagyok képes), mert ilyen nyarakkal a napraforgó magot az aratása után akár pörkölés nélkül tudnám csomagoltatni…

Nincs profilkép
#9425 SzikiSzokeveny
2024-09-02 20:12:41

Válasz Gatti #9424. hozzászólásáraMiklós környékén lehet. Itt két hete egy pici foltban volt egy 6-15 mmes záporocska, az is össze tudott folyni. Ha nem bíznék benne, se árpát se búzát nem vetnék.

#9424 Gatti
2024-09-02 20:06:18

Válasz SzikiSzokeveny #9423. hozzászólásáraTe még elhiszed hogy annyi csapadék fog esni? smile laugh
Jó ha 100mm még le jön decemberig, nagy esőzéseket egyáltalán nem mutatnak a modellek. Ráadásul úgy ki van száradva a talaj hogy 100mm meg se látszana, másnap már nem ragadna.

Nincs profilkép
#9423 SzikiSzokeveny
2024-09-02 19:59:39

A 40q feletti napra azért hektáronként 700e körüli bevétel. Ott már megéri a deszikálás, hogy csökkentsd a kockázatot. Erre 300 mm csapadék hiányzik az éves átlaghoz. Könnyen meglehet hogy ez leesik a hátralévő 4 hónapban. Akkor nehéz lesz az ősz. Azért az elmúlt 15 évben is volt, hogy december közepén még szárítóra vágtuk a napraforgót. Még napi 2-3 órát arattunk mert mindig köd volt. Kb 8 éve emlékszem a Dunántúlon több helyen még tavasszal is ott rohadt a szotyi.

#9422 kulakman
2024-09-02 19:46:57

Válasz RARGAkèny #9418. hozzászólására9346 és9391-es hozzászólásomnál van kép abból a különbségből számold ki, szerintem 2 hét alatt sík barna lesz az idő nem sokat fog változni, ha igaz!

Nincs profilkép
#9421 Szelszo
2024-09-02 19:25:44

Válasz trikolor5 #9416. hozzászólásáraA baj hogy a cég ahová vittük és aki aratta úgymond megköveteli a desszikálást. Ha máshová vinném az költségbe meg több lenne.

#9420 Devyd
2024-09-02 19:14:58

Válasz Szelszo #9413. hozzászólásáraGombaölő? Gyomirtás? Mi fajta?
Bactofil?

#9419 Gumóka
2024-09-02 17:24:31

Válasz RARGAkèny #9418. hozzászólásáraEz már nem nagyon él.
Meg ha az elkövetkező 2 hét időjárását nézzük, akkor nem.

#9418 RARGAkèny
2024-09-02 17:18:03

Ezt szerintetek èrdemes desszikálni? Kb. 2 hèt múlva èr ide a kombájn, vagy addigra leszárad?

Nincs profilkép
#9417 ME109G14
2024-09-02 16:53:04

Válasz kulakman #9405. hozzászólásáraMi is 16q ha 5% vizzel 6q mütrágya alap vetéskor sor mellé 2x kulti gyommentes állomány és ami a lényeg 85 napja
0 csapadék !!!!! Átlagos évben ezzel a technológiával 30-35 q szokott lenni. BÁCS KISKUN alföld !!!! Kukorica vize tegnap 7% volt nem ad annyit mint a napra 2022 negativ csúcs a faluba 10 gyerek homokozó vödör / hektár de az is TOXINOS!!!

Nincs profilkép
#9416 trikolor5
2024-09-02 16:03:36

Válasz Szelszo #9415. hozzászólásáraDe miért desszikáltátok? Normál évben itt Borsodban szeptember végén lehet vágni alapból. Viccen kívül nem értem minek fújni főleg ebben az évben. Pénz, tapos, mérgezi a terményt, környezetet..

Nincs profilkép
#9415 Szelszo
2024-09-02 14:25:08

Az sajnos nem készült.
A desszikálást tényleg bánom mert a hidas permetező azért jócskán taposott.

Nincs profilkép
#9414 lakatos gabesz
2024-09-02 14:01:46

Válasz Szelszo #9413. hozzászólásáraKép esetleg nincs róla hogyan nézett ki?

Nincs profilkép
#9413 Szelszo
2024-09-02 12:59:46

Az idei szotyira nem lehet panaszom. Fizetős átlag 4,1t kb 7-es vízzel. Kapott talajbacit 2,5q pétisót sor mellé. Deszikáltuk bár utólag azt mondom nem kellett volna.

Nincs profilkép
#9412 SanyóÓ
2024-08-30 12:18:31

Sziasztok!
Milyen olajtartalommal vágjátok az LO naprákat(általánosságban)???

Nincs profilkép
#9411 mtzfanful1
2024-08-28 20:20:11

Ma mértünk nedvességet..
Táblája válogatja..
Homokosabb 7.9 %, többi ami kötöttebb 12.8-13.5 %.
Következő 1-2 hétben 33-35 fokot mutat..szerintem egy erős hét aztán jönnek le szépen..desszikálás nélkül.

Nincs profilkép
#9410 mtzfanful1
2024-08-28 20:19:42

Ma mértünk nedvességet..
Táblája válogatja..
Homokosabb 9.7 %, többi ami kötöttebb 12.8-13.5 %.
Következő 1-2 hétben 33-35 fokot mutat..szerintem egy erős hét aztán jönnek le szépen..desszikálás nélkül.

#9409 gergő07
2024-08-27 22:55:14

Válasz kulakman #9405. hozzászólásáraAz egy elfogadható mennyiség az idei évben, grat hozzá.

Nincs profilkép
#9406 Petyu
2024-08-27 18:17:49

Válasz kulakman #9405. hozzászólásáraAztttaa, ennyibe én is kiegyeznék, gratula

#9405 kulakman
2024-08-27 16:40:10

Végeztünk!
napra levágva fizető súly 31,8q ez az év ilyen!
fajta bacardi

Nincs profilkép
#9404 mtzfanful1
2024-08-27 15:00:59

Válasz Devyd #9389. hozzászólásáraSzuper.
Mi nem nyomjuk le.
Majd írd meg hogy adja.
Kb. ha egybe várom az összes táblát..akkor talán szeptember első hétvégéjén lejön..

#9403 gergő07
2024-08-26 21:48:20

Válasz kulakman #9401. hozzászólásáraLegalább felétek terem valamennyit...majd jövőre itt is lesz jobb termés, legalább is bízunk benne.

#9401 kulakman
2024-08-26 21:36:11

Válasz gergő07 #9399. hozzászólásáraMa is elmondtam többször, virágzáskor azt jósoltam aug 20-ra kész lesz a forgó, tévedtem egy hetet, de már nálunk hallottam 5-ös vízzel is, meg 37 mázsást is, ahány gazda annyiféle, eset !

És még mindig nem volt 2 egyforma év!

#9400 kulakman
2024-08-26 21:33:13

Válasz Devyd #9398. hozzászólásáraVolt ,hogy idegeneknek szórtunk és ott a kiadó gazda megmérette, átlagban inkább a 7 tonnához volt közelebb , mint az idei év amikor a trágya szárazabb , nagyon "levesnek" kell lenni , hogy 9 t fölött legyen , meg attól is függ milyen gép rakja, mi Gehl rakodóval csináljuk az nem tudja sarkosra kirakni mint pl egy gémes gép, ilyenektől függ!

#9399 gergő07
2024-08-26 21:32:00

Válasz kulakman #9391. hozzászólásáraJól beért a meleg hatására, legalább ennyi haszon legyen belőle! Itt a 2,2t nem léptük még át.

#9398 Devyd
2024-08-26 21:27:13

Válasz kulakman #9396. hozzászólásáraEgyszer kérdeztem már régen.
De szted egy normál, átlagos marhatrágyából, ha tele van pakolva mennyi fér T088-ra?
8-10 tonna is akár?

#9396 kulakman
2024-08-26 21:12:07

Válasz R Sándor #9393. hozzászólásáraMarhatartók vagyunk , 4 T088-assal /hektár

#9395 kulakman
2024-08-26 21:11:07

Válasz trikolor5 #9392. hozzászólására151ért szerződtem le 2 t-t / hektár a többire holnap lesz ár

Nincs profilkép
#9393 R Sándor
2024-08-26 20:49:42

Válasz kulakman #9390. hozzászólásáraÜdv, milyen trágyát szortok és mennyit / ha álltalában.?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Az orosz üzemanyagpiac súlyos kihívásokkal néz szembe, miután az olajfinomítókat...
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
52 centiméterre süllyedt a vízszint, és a java még csak most jön.
Vaderstad Carrier 350X
Vaderstad Carrier 350X

3.800.000 Ft

Vietnámi malac
Vietnámi malac

7.000 Ft

Kubota KX 161-3 forgókotró
Kubota KX 161-3 forgókotró

1.000.000 Ft

Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki vizsgával
Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki...

1.750.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]