Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak611 FtBenzin árak600 FtEUR407.17 FtUSD379.79 FtCHF433.65 FtGBP490.68 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Berkó_ #1034. hozzászólásáraIgy mar erthető,na de itt nem csak a kabel attpakolaszasaval van gomd,hanem az atenna fel le szerelgetésével,na es pontossagilag a kettő kozott mi a kulombseg?a maschinerinél mennyibe kerul a komolyabb antenna,hogy ne keljen allandoan attpakolaszni
Válasz dr.T #1033. hozzászólásáraEddig nem akartam leírni, de most már meguntam mindenkinek külön-külön elmondani.
1 éve ilyenkor nézegettem az Expon a sorvezetőket, és az lebegett a szemem előtt, hogy olyan készüléket kell vennem, ami fejleszthető, tudja a szakaszvezérlést, és akár rtk- robotkormányzást is kiépíthetek vele ha oda kerülne a sor, így esett a választásva TopCon-ra, amit tavaly februárban meg is vettem. Használtam kb 2-3 hetet (műtrágyaszórás permetezés mtz-vel +fergával talajmunkára) amikor is meguntam az átpakolászást egyik gépből a másikba. Gondoltam veszek a másik trakihoz kábelszettet, de kb annyiba került volna mint a Machinery Guide, így megvettem ezt a sorvezetőt is. Baromira tetszett a Machinery Guide-ba, hogy nagyobb a kijelzője, átláthatóbb a menüje,nekem egyszerűbb a kezelhetősége (pedig a topconé se bonyolult) grafikailag is sokkal szebb, ráadásul a munka végeztével otthon erről a táblagépről agroinformozok! Akkoriban felvettem a kapcsolatot a fejlesztővel, volt pár észrevételem, ötletem a programmal kapcsolatban, és azóta együttműködve dolgozunk, hogy minél jobb, gazdáknak átláthatóbb, egyszerűbb kezelhetőségű legyen annak ellenére is, hogy folyamatosan bővülő funkciók érhetőek el a sorvezetőben. Tavaly ősztől már elérhető permetezőkhöz az automata szakaszolás is, és jelenleg is rengeteg fejlesztés van folyamatban. Ár-érték arányban elfogulatlanul mondhatom (használtam már több sorvezetőt), a piacon a kisgazdaságok elsőszámú sorvezetője lehet!
A topcon pedig eredeti dobozában várja az új gazdáját, kihasználatlanság miatt. Rengeteg telefonhívásom van, és félnek attól, hogy nem jó a készülék, biztos valamit elhallgatok, pedig hibátlanul műkődik, csak közben rátaláltam egy másik készülékre, ami nekem jobban tetszik, és az én gazdaságomban jobban ki tudok használni.
Válasz Dave #1030. hozzászólásáraHa csak a kettő közül, akkor Ez-Guide. (A tablet szerintem kényes egy traktorban.)
Ha más is szóba jöhet: Matrix 230, vagy még inkább Berkó kolléga Topconja, ha meg van még. Újszerű állapotban, és korrekt áron árulja. Best buy!
Egy 20 perces videó, a mai tesztüzemről, nem történik benn semmi, azért nem csak 20 másodperc, hogy prezentáljam a stabilitását. 3 perc 20-nál telefonhívásom volt, akkor megálltam, legalább lehet látni mennyit mászik olyankor. Még egy megállás volt 16.40-kor akkor készült a kép, hogy az 5 órával korábbi nyomhoz képest hol járok....
Fogalmam sincs miért fordulgat a kép, pár centitől korrigálandó eltéréstől, hiszen 24 méteres műtrágyaszórási fogásszélességen voltam, semmi nem látszhatott volna. Ugyan vezetés közben ez nem volt zavaró, mert a vacak tablettartóban még jobban rezgett a technika, és hát a dőlészögkompenzáció hiánya és a 10-20 cm-es döccenések is benn vannak a mérésben.
De szerintem ne offoljuk szét a topicot. E-Mailben küldj egy telefon számot (Facebook) és megbeszéljük. Ketten hátha jobban haladunk, és ez nem fog 2 évig tartani.
Válasz Sanyee #1024. hozzászólásáraHát akkor, ennél már a régen elvetett ötletem is jobb, hogy a dőlésszöggel arányosan, a haladásra merőleges sínen eltolnám az antennát, mert ott még 1/4 hiba sem lenne, ha elég hosszú a sín, és a vezérlő elektronika jól van kalibrálva. Annak idején egy A3-as nyomtatóból kibányászott léptetőmotor-sínrendszer vitte volna az antennát ide oda, de hát azért ez nem ugyan az a megoldási komfort, mint egy a programba belekalkulált igazi dőlésszögszenzor, ezért elvetettem. Az Agribusz navi is vár Tilt senzor jelet, csak nem tudom annak is milyen/miből kellene a jel...Esetleg valakinek lenne megosztandó reklám nélküli verziója (APK)...?
Válasz Pont #1023. hozzászólásáraMechanikusan gondolnám. Semmi programozás.
Ha a keréktengely síkjába elheleznénk egy forgópontot, ami alatt egy kis giroszkóp (12v forgó kerék), felette egy rúdon meg az antenna kimagasítása (hogy ne legyen takarásba) lenne, akkor 1/4-re lehetne csökkenteni a jel pontatlanságát elmozduláskor. + egyenetlen terepen mindig egyenesen állna az antenna.
Válasz Sanyee #1022. hozzászólásáraMivel nem tudom milyen jelet vár a jeladótól, így most hirtelen nem tudom szimulálni a dőlésszögjeladót, de a program nyilván belekalkulálná, ha egyszer az is tartozék. Nem gondolkodtam semmilyen giroszkópon, elképzelni sem tudom hogyan tudnék én "kívülről" adatokat átadni egy tableten futó programnak...
Nézegettem az AgOpenGPS-t. Elég vicces : ' This software is for discussion and learning of Precision Ag algorithms and techniques. It is not in any way to be used on any physical equipment and is meant for use by a simulator only.
Any use of AgOpenGPS on real physical equipment is not allowed and is not recommended in any way, neither off road or on road.
It is completely unsafe and has no safety limits built in or implied. "
Azért én próbálgattam, felment szépen az arduino-ra, szögjeladó helyett egy potit tettem, méri szépen az állást. Összekötöttem egy NMEA-s M8N-el veszi szépen az adatokat. Gondolom dőlésszögjeladó, szakaszvezérlő nem kötelező a próbákhoz. Viszont én csak olyat találtam, hogy COM porton kéri az NMEA-t. De ha RTK-zok, akkor az TCP-n jönne, ezen agyalok, ugyan az RTKLIB tud output-ot COM-on, de itt valami még nem tiszta...
Válasz MrPoke #1016. hozzászólásáraKöltséges hobbi, de pár év RTK előfizetés árán van egy saját rendszer, aminek az üzemeltetése már ingyenes. Sajnos dőlésszög kompenzáció és egyéb szoftveres huncutságok nem véletlenül vannak a gyári rendszerekben, de így a nyers, viszont pontos koordinátákkal is lehet azért dolgozni. Ha már a fogásra állás cm-es pontosságú, márpedig az, akkor kis ügyességgel el lehet találni azon a vonalon.... Akkor most épp ugyan olyan az összeállításunk M8T-TW4721 De milyen eszköz és szoftver végzi a számítást a vezérlésnek, gondolom nem az arduino? Az RTKLIB-ből max pontos koordinátát sikerül kicsikarni....
Válasz dr.T #1012. hozzászólásáraEz egy több mint két éves próbálgatással, (nevezzük fejlesztésnek) létrehozott földmérő készülék, mellékterméke. Innen onnan összevásárolt, modulok, antennák-ból raktam össze. A konfigurálásban, ha elakadtam, voltak akik segítsenek, többek közt Mr. Poke is. De mivel mindenki más modulokkal, nem pontosan ugyan olyan felhasználásban utazik, elég sokat kell agyalni, kísérletezgetni....
Válasz Bárány #1011. hozzászólásáraSzia! Köszönöm az ajánlásokat! Azért szeretnék, sim kártyásat, mert nálam csak a kinyitható telefonok bírják több kevesebb ideig, az okosak eltörnek, nem is igazán férnek a zsebembe. Tehát plusz még egy telót kellene csak ezért, kapcsolgatni, töltögetni, hiba esetén ellenőrizgetni, stb. USB-s wifi dongle-m is van, az meg nem egy térerő bajnok. De ha nincs jobb ötlet, végül is ebben Nektek nagyobb a tapasztalatotok lehet, hogy ilyen megoldás marad.
Válasz Pont #1010. hozzászólására8"-os lenovo A8-50-em van ami eddig teljesen jól bírja. Hasonló tartóval mint EZ.
Netet meg úgy kap, hogy a telefonom hotspotként működik és wifin tolja a tablettának.
Válasz Pont #1010. hozzászólásáraMindenképp kell a SIM kártya? Mert ha telefonról elég lenne a net megosztás (wifi direct, hotspot, bluetooth, stb.), akkor könnyebben és valamivel olcsóbban találnál jót.
Amit így ajánlani tudok pl. az Acer Iconia sorozat, kiviteltől függően 7-10 colos kijlzővel. Nagyon stabil, régóta hibátlan a kíméletlen nyüstölés ellenére is (nekem 8 colos B1-830 van), manapság meg már kifutóban van, így egész jó áron rá lehet bukkanni. Mediamarktban láttam jóárasítva néhány hete.
Persze biztos van még egy csomó faxa gép, meg ebben nincs is SIM foglalat, de én ezt ismerem.
Ja a netre még egy lehetőség az utazó routernek nevezett kis router is lehet, amivel mobilnet sticről, vagy másik telefonról, vagy akármiről wifi hálózatot csinálhatsz a traktor körül, amire így akár megfigyelőkamerákat is csatlakoztathatsz.
Sziasztok! Milyen androidos cuccot ajánlanátok kijelzésre, (konkrét típus kellene)? Ugye ne legyen se túl nagy se túl kicsi a képernyője, SIM kártyás kellene erős térerővel , lehessen stabilan rögzíteni, stb... Odáig jutottam, a házi RTK-val, hogy a bázis-rover bevetésre kész, 5,2" telóval tesztelgettem, de én azt alig látom, ahogy billeg a traki...Amúgy a szántóföldön, végig FIX-RTK jel, (csak közvetlenül a fasorok mellett ugrik ki egy pillanatra FLOAT-ba....
Válasz lac* #1008. hozzászólásáraKöszi, ezt tudom, csak a sorvezetők közti különbségekre lennék inkább kíváncsi. Pontosság, kezelhetőség, bővíthetőség, esetleges szervizháttér.
Ezekről van-e tapasztalat?
Köszi.
Érdeklődni szeretnék, Hardi permetezőn szeretnék automata szakaszolást, valamint kukorica vetőgép sorzárást, az elektromos kuplungok rajta vannak gyárilag.
Trimble CFX 750 Range Point RTX korrekció, vagy Teejet Mátrix Pro 840 GS RXA-30 antennával?
A Trimblenél mi a különbség, a 750, és a 750 Lite között, illetve, az Invest által forgalmazott Fm 750 Case készülékek között?
A bázison megy egy OrangePi Pc 7/24 ben.
A rendszer stabil, és pontos. Mértem ki havernak földet, amiből telekhatár vita lett. Kijött a földmérő, és pontosan ugyanoda ütötte le a karót. A földmérő is pislogott, hogy ezt meg hogy :D
Válasz balagge1891 #998. hozzászólásáraTalán nem haragszik meg MrPoke ha válaszolok neked. Ő egy NTRIP szervert üzemeltet (üzemeltetett) amiről megy a netre, és onnan mobilinterneten kérheti le Rover egység.
Válasz berezol #999. hozzászólásáraTrimble Field IQ mellett tenném le a voksom. Sok éve használom Hardi permetezővel. 750-esem van több darab. Van mivel összehasonlítanom, mert van CNH monitorom is. Amiben mindenképpen jobb az pont a felhasználóbarát kezelés. Ár értékben ma is a legnagyobb tudású készülék. Nálam permetezés vetőgép vezérlés, műtrágyaszóró vezérlés, hozamtérképezés, és persze a kormányzások vezérlése a feladat. Mindenben teszi a dolgát. Az első 750-es az enyém volt az országban tehát nem mai gyerek az egyik példányom. Minden műszaki probléma nélkül megy évek óta.
Sorvezetésben és permetező automata szakaszolásban szeretnék segítséget kérni.
Trimble CFX-750-es sorvezetőt és FIELD IQ kijuttatás vezérlést szeretnék használni automata szakaszolással egy Kertitox permetezőn, RTK korrekció nélkül.
Van-e valakinek tapasztalata a termékről? A CFX-750-es sorvezető mennyire felhasználó barát? Alkalmas-e készülék egyszerű sorvezetőkénti használatra? (AB pont egyszerű felvétele, jól látható-e a LED sor?)
A másik opció egy MATRIX 750G/RXA antennával szerelt sorvezető lenne, TEEJET automatika szakaszvezérléssel.(Ez a permetező gyártójának az ajánlata)
Mi a véleményetek a két opcióról? Előre köszönöm a válaszokat!
Válasz MrPoke #915. hozzászólásáraSzia! Láttam, hogy egy saját magad összerakott RTK-s rendszert használtsz. A jelátvitelt a bázis állomásról a Roverre hogyan oldottad meg? Milyen megoldással?
Válasz Pont #983. hozzászólásáraJól tudod,az Sf1 igyenes a JD-nél.A 3000-es antennánál még 15-30 cm pontosságot tud nagyobb jelsodródással,a 6000-es antennával már 10 cm a pontosság és minimális a jelsodródás.A 155R-en ilyet használunk nyár óta,teljesen jó.Fogásokra is lehet járni vele mert minimális a sodródás.
Válasz Ares 826 #991. hozzászólásáraMegeszem a kalapom, ha minden 2. 3. Fogásra beállsz, és úgy műveled a talajt, hogy nem megy el a traki legalább 10-15 centit. Ha magam mellé fordulok, akkor azt mondom felesleges, de így nem kell tolatgatni a tábla végén, plusz sokkal kevesebbet tapos a forgóban. Na és tuti nincs ráfedés, vagy kihagyott rész. Arról már nem is beszélve, mennyi időt spórolok meg ezzel.
Én is gondolkodom sorvezető vásárlásán látom itt több embernek is van többféle de nem igen láttam hozzászólást mg navigator v2-es ről, arról lenne vélemény tapasztalat? utána olvastam a machinerynek is annak nagyon tetszik az ára de egy ez guide 250-es meg ezekhez képest még drágább, tud annyival többet? egyébként permetezés, műtrágyaszóráshoz kellene elsősorban éés ha van akkor már nem rossz dolog ez a szakaszolós besegítés egy kettő már azt is jelzi.. de ha talajmunkánál is hatásos pl átlósan járom a táblát ott csak előfordul, hogy párhuzamosság miatt kell plusz forduló, de ez már hab a tortán kategória lenne..aki hozzátud szólni ne tartsa magában, köszönöm!
Válasz Vadmalac #988. hozzászólásáraTökéletesen működik igaz csak hengerezésben ment, dőléskompenzáció jár hozzá, egyszerű mint a faék, annyi hogy a kórmányra érdemes tekerőgolyót tenni a visszafordításokhoz.
1537 hozzászólás
Berkó!
A Machinery antennáját hol helyezted el? Hova a legcélszerűbb rakni, mik a tapasztalataid?
Válasz Berkó_ #1034. hozzászólásáraSzia!
Nézegetem én is a Machinery-t. RTK-m ugye van, de a demo nem enged gps forrást választani. Ez a program tud TCP porton csatlakozni? Köszönöm!
Válasz Berkó_ #1034. hozzászólásáraIgy mar erthető,na de itt nem csak a kabel attpakolaszasaval van gomd,hanem az atenna fel le szerelgetésével,na es pontossagilag a kettő kozott mi a kulombseg?a maschinerinél mennyibe kerul a komolyabb antenna,hogy ne keljen allandoan attpakolaszni
Válasz dr.T #1033. hozzászólásáraEddig nem akartam leírni, de most már meguntam mindenkinek külön-külön elmondani.
1 éve ilyenkor nézegettem az Expon a sorvezetőket, és az lebegett a szemem előtt, hogy olyan készüléket kell vennem, ami fejleszthető, tudja a szakaszvezérlést, és akár rtk- robotkormányzást is kiépíthetek vele ha oda kerülne a sor, így esett a választásva TopCon-ra, amit tavaly februárban meg is vettem. Használtam kb 2-3 hetet (műtrágyaszórás permetezés mtz-vel +fergával talajmunkára) amikor is meguntam az átpakolászást egyik gépből a másikba. Gondoltam veszek a másik trakihoz kábelszettet, de kb annyiba került volna mint a Machinery Guide, így megvettem ezt a sorvezetőt is. Baromira tetszett a Machinery Guide-ba, hogy nagyobb a kijelzője, átláthatóbb a menüje,nekem egyszerűbb a kezelhetősége (pedig a topconé se bonyolult) grafikailag is sokkal szebb, ráadásul a munka végeztével otthon erről a táblagépről agroinformozok! Akkoriban felvettem a kapcsolatot a fejlesztővel, volt pár észrevételem, ötletem a programmal kapcsolatban, és azóta együttműködve dolgozunk, hogy minél jobb, gazdáknak átláthatóbb, egyszerűbb kezelhetőségű legyen annak ellenére is, hogy folyamatosan bővülő funkciók érhetőek el a sorvezetőben. Tavaly ősztől már elérhető permetezőkhöz az automata szakaszolás is, és jelenleg is rengeteg fejlesztés van folyamatban. Ár-érték arányban elfogulatlanul mondhatom (használtam már több sorvezetőt), a piacon a kisgazdaságok elsőszámú sorvezetője lehet!
A topcon pedig eredeti dobozában várja az új gazdáját, kihasználatlanság miatt. Rengeteg telefonhívásom van, és félnek attól, hogy nem jó a készülék, biztos valamit elhallgatok, pedig hibátlanul műkődik, csak közben rátaláltam egy másik készülékre, ami nekem jobban tetszik, és az én gazdaságomban jobban ki tudok használni.
Válasz Berkó_ #1032. hozzászólásáraMiert arulod?
Válasz Bárány #1031. hozzászólására
Válasz Dave #1030. hozzászólásáraHa csak a kettő közül, akkor Ez-Guide. (A tablet szerintem kényes egy traktorban.)
Ha más is szóba jöhet: Matrix 230, vagy még inkább Berkó kolléga Topconja, ha meg van még. Újszerű állapotban, és korrekt áron árulja. Best buy!
Válasz Bárány #1029. hozzászólásáraSzerintetek melyik érné meg jobban?
MachineryGuide DM1 GPS sorvezető
Ez-Guide 250
Válasz Pont #1028. hozzászólásáraBravó!
Sziasztok!
Egy 20 perces videó, a mai tesztüzemről, nem történik benn semmi, azért nem csak 20 másodperc, hogy prezentáljam a stabilitását. 3 perc 20-nál telefonhívásom volt, akkor megálltam, legalább lehet látni mennyit mászik olyankor. Még egy megállás volt 16.40-kor akkor készült a kép, hogy az 5 órával korábbi nyomhoz képest hol járok....
Fogalmam sincs miért fordulgat a kép, pár centitől korrigálandó eltéréstől, hiszen 24 méteres műtrágyaszórási fogásszélességen voltam, semmi nem látszhatott volna. Ugyan vezetés közben ez nem volt zavaró, mert a vacak tablettartóban még jobban rezgett a technika, és hát a dőlészögkompenzáció hiánya és a 10-20 cm-es döccenések is benn vannak a mérésben.
https://www.youtube.com/watch?v=y0LozhODA5c&feature=youtu.be
De szerintem ne offoljuk szét a topicot. E-Mailben küldj egy telefon számot (Facebook) és megbeszéljük. Ketten hátha jobban haladunk, és ez nem fog 2 évig tartani.
Válasz Pont #1021. hozzászólásáraElméletileg a DEV verzió képes a 9998 -as porton NMEA vételére. (Még ott ne tartok)
https://github.com/farmerbriantee/AgOpenGPS_Dev
Az a vicces szöveg pedig azért van ott, hogy a jogi felelőséget teljes mértékben levegye a fejlesztőről.
De ha a fórumot elolvasgatod a világon több százan használják ár ezt a programot, és folyamatos visszajelzéssel javítva van.
Dőlésszöggel nem kell foglalkozni jelenleg, most van pont átdolgozás alatt.
Válasz Sanyee #1024. hozzászólásáraHát akkor, ennél már a régen elvetett ötletem is jobb, hogy a dőlésszöggel arányosan, a haladásra merőleges sínen eltolnám az antennát, mert ott még 1/4 hiba sem lenne, ha elég hosszú a sín, és a vezérlő elektronika jól van kalibrálva. Annak idején egy A3-as nyomtatóból kibányászott léptetőmotor-sínrendszer vitte volna az antennát ide oda, de hát azért ez nem ugyan az a megoldási komfort, mint egy a programba belekalkulált igazi dőlésszögszenzor, ezért elvetettem. Az Agribusz navi is vár Tilt senzor jelet, csak nem tudom annak is milyen/miből kellene a jel...Esetleg valakinek lenne megosztandó reklám nélküli verziója (APK)...?
Válasz Pont #1023. hozzászólásáraMechanikusan gondolnám. Semmi programozás.
Ha a keréktengely síkjába elheleznénk egy forgópontot, ami alatt egy kis giroszkóp (12v forgó kerék), felette egy rúdon meg az antenna kimagasítása (hogy ne legyen takarásba) lenne, akkor 1/4-re lehetne csökkenteni a jel pontatlanságát elmozduláskor. + egyenetlen terepen mindig egyenesen állna az antenna.
Válasz Sanyee #1022. hozzászólásáraMivel nem tudom milyen jelet vár a jeladótól, így most hirtelen nem tudom szimulálni a dőlésszögjeladót, de a program nyilván belekalkulálná, ha egyszer az is tartozék. Nem gondolkodtam semmilyen giroszkópon, elképzelni sem tudom hogyan tudnék én "kívülről" adatokat átadni egy tableten futó programnak...
Válasz Pont #1021. hozzászólásáraDőlésszöget is bele kalkulálsz?
Egyébként nem gondolkoztál valami mechanikus giroszkópon?
Válasz MrPoke #1018. hozzászólásáraSzia!
Nézegettem az AgOpenGPS-t. Elég vicces : ' This software is for discussion and learning of Precision Ag algorithms and techniques. It is not in any way to be used on any physical equipment and is meant for use by a simulator only.
Any use of AgOpenGPS on real physical equipment is not allowed and is not recommended in any way, neither off road or on road.
It is completely unsafe and has no safety limits built in or implied. "
Azért én próbálgattam, felment szépen az arduino-ra, szögjeladó helyett egy potit tettem, méri szépen az állást. Összekötöttem egy NMEA-s M8N-el veszi szépen az adatokat. Gondolom dőlésszögjeladó, szakaszvezérlő nem kötelező a próbákhoz. Viszont én csak olyat találtam, hogy COM porton kéri az NMEA-t. De ha RTK-zok, akkor az TCP-n jönne, ezen agyalok, ugyan az RTKLIB tud output-ot COM-on, de itt valami még nem tiszta...
Válasz MrPoke #1016. hozzászólásáraHát te aztán vágod ezt a témát csak igy tovabb lassan saját márkaneved lessz
Válasz Pont #1015. hozzászólásáraGondoltam mert Mr.pokenak hála nekem is ő csinallt eggyet (nem rtk),de le a kalappal nagyon segítőkesz.
Válasz Pont #1017. hozzászólásáraOtt a link. De akkor még egyszer.
Egy videó a sokból: https://www.youtube.com/watch?v=mUM7haDfysc
Maga a program: https://github.com/farmerbriantee/AgOpenGPS
Egy tömör wiki (folyamatosan bővítik) http://agopengps.gh-ortner.com/doku.php
Pár apróság amit tud a progi: AB, nyomvonal követés, táblavégi megfordulás, stb és hetente jönnek az újdonságok.
A teljes hardver felépítését nem osztanám meg, mert nem akarom, hogy valaki beruházzon és beletörjön a bicskája.
Válasz MrPoke #1016. hozzászólásáraKöltséges hobbi, de pár év RTK előfizetés árán van egy saját rendszer, aminek az üzemeltetése már ingyenes. Sajnos dőlésszög kompenzáció és egyéb szoftveres huncutságok nem véletlenül vannak a gyári rendszerekben, de így a nyers, viszont pontos koordinátákkal is lehet azért dolgozni. Ha már a fogásra állás cm-es pontosságú, márpedig az, akkor kis ügyességgel el lehet találni azon a vonalon.... Akkor most épp ugyan olyan az összeállításunk M8T-TW4721 De milyen eszköz és szoftver végzi a számítást a vezérlésnek, gondolom nem az arduino? Az RTKLIB-ből max pontos koordinátát sikerül kicsikarni....
Válasz Pont #1015. hozzászólásáraSzép munka. Elégedett leszel vele.
Tabletből mindegy mit veszel legyen benne sim hely és kész.
Én most ruháztam be egy windows-os tabletra, picit elindultam más irányba.
AGOpenGPS
Csak költséges hobbi :)
2xNeo-M8T, 2xTW-4721, 3g usb modem, usb hub, Arduino-Uno, DC motorvezérlő, IMU modul, kormányszög szenzor, Tablet, kabelek stb....
Össze sem merem adni a zsákutcák miatt lassan 200eft ba van a dörzskerekes RTK robotkormány.....
Ehez még hozzájön vagy 50eFt a hidraulikus vezérlőszelepekre váltás esetén....
De bővíthető a rendszer munkaeszköz vezérléssel is.... Sosem lesz vége.
Válasz dr.T #1012. hozzászólásáraEz egy több mint két éves próbálgatással, (nevezzük fejlesztésnek) létrehozott földmérő készülék, mellékterméke. Innen onnan összevásárolt, modulok, antennák-ból raktam össze. A konfigurálásban, ha elakadtam, voltak akik segítsenek, többek közt Mr. Poke is. De mivel mindenki más modulokkal, nem pontosan ugyan olyan felhasználásban utazik, elég sokat kell agyalni, kísérletezgetni....
Válasz Bárány #1011. hozzászólásáraSzia! Köszönöm az ajánlásokat! Azért szeretnék, sim kártyásat, mert nálam csak a kinyitható telefonok bírják több kevesebb ideig, az okosak eltörnek, nem is igazán férnek a zsebembe. Tehát plusz még egy telót kellene csak ezért, kapcsolgatni, töltögetni, hiba esetén ellenőrizgetni, stb. USB-s wifi dongle-m is van, az meg nem egy térerő bajnok. De ha nincs jobb ötlet, végül is ebben Nektek nagyobb a tapasztalatotok lehet, hogy ilyen megoldás marad.
Válasz Pont #1010. hozzászólására8"-os lenovo A8-50-em van ami eddig teljesen jól bírja. Hasonló tartóval mint EZ.
Netet meg úgy kap, hogy a telefonom hotspotként működik és wifin tolja a tablettának.
Válasz Pont #1010. hozzászólásáraMagad csinalltad,vagy valakin keresztül?
Válasz Pont #1010. hozzászólásáraMindenképp kell a SIM kártya? Mert ha telefonról elég lenne a net megosztás (wifi direct, hotspot, bluetooth, stb.), akkor könnyebben és valamivel olcsóbban találnál jót.
Amit így ajánlani tudok pl. az Acer Iconia sorozat, kiviteltől függően 7-10 colos kijlzővel. Nagyon stabil, régóta hibátlan a kíméletlen nyüstölés ellenére is (nekem 8 colos B1-830 van), manapság meg már kifutóban van, így egész jó áron rá lehet bukkanni. Mediamarktban láttam jóárasítva néhány hete.
Persze biztos van még egy csomó faxa gép, meg ebben nincs is SIM foglalat, de én ezt ismerem.
Ja a netre még egy lehetőség az utazó routernek nevezett kis router is lehet, amivel mobilnet sticről, vagy másik telefonról, vagy akármiről wifi hálózatot csinálhatsz a traktor körül, amire így akár megfigyelőkamerákat is csatlakoztathatsz.
Sziasztok! Milyen androidos cuccot ajánlanátok kijelzésre, (konkrét típus kellene)? Ugye ne legyen se túl nagy se túl kicsi a képernyője, SIM kártyás kellene erős térerővel , lehessen stabilan rögzíteni, stb... Odáig jutottam, a házi RTK-val, hogy a bázis-rover bevetésre kész, 5,2" telóval tesztelgettem, de én azt alig látom, ahogy billeg a traki...Amúgy a szántóföldön, végig FIX-RTK jel, (csak közvetlenül a fasorok mellett ugrik ki egy pillanatra FLOAT-ba....
Válasz lac* #1008. hozzászólásáraKöszi, ezt tudom, csak a sorvezetők közti különbségekre lennék inkább kíváncsi. Pontosság, kezelhetőség, bővíthetőség, esetleges szervizháttér.
Ezekről van-e tapasztalat?
Köszi.
Válasz Master #1007. hozzászólásáraahhoz kell még pár dolog,pl field iq modul
Helló!
Érdeklődni szeretnék, Hardi permetezőn szeretnék automata szakaszolást, valamint kukorica vetőgép sorzárást, az elektromos kuplungok rajta vannak gyárilag.
Trimble CFX 750 Range Point RTX korrekció, vagy Teejet Mátrix Pro 840 GS RXA-30 antennával?
A Trimblenél mi a különbség, a 750, és a 750 Lite között, illetve, az Invest által forgalmazott Fm 750 Case készülékek között?
Köszi a segítséget
Válasz Pont #1005. hozzászólásáraElméletileg ez jobb. Nem teszteltem, mert én másképpen oldottam meg.
De készül a robotkormány. Hamarosan indulnak a tesztek :)
Válasz MrPoke #1004. hozzászólásáraA kérdés, hogy ez az új program kezeli-e a Galileo holdakat, mert az rtkgps+ is csak általad vált használhatóvá.
Válasz Pont #1003. hozzászólásáraPontosan így :) Mobilneten, csak már nincs NTRIP, de hamarosan ismét lesz.
A bázison megy egy OrangePi Pc 7/24 ben.
A rendszer stabil, és pontos. Mértem ki havernak földet, amiből telekhatár vita lett. Kijött a földmérő, és pontosan ugyanoda ütötte le a karót. A földmérő is pislogott, hogy ezt meg hogy :D
Aki foglalkozik a témával van egy új program hozzá: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.geotaggingplusfree
Válasz balagge1891 #998. hozzászólásáraTalán nem haragszik meg MrPoke ha válaszolok neked. Ő egy NTRIP szervert üzemeltet (üzemeltetett) amiről megy a netre, és onnan mobilinterneten kérheti le Rover egység.
Köszönöm a hasznos hozzászólásokat!
Válasz berezol #999. hozzászólásáraTrimble! A Teejet itthoni támogatása gatya.
Válasz berezol #999. hozzászólásáraTrimble Field IQ mellett tenném le a voksom. Sok éve használom Hardi permetezővel. 750-esem van több darab. Van mivel összehasonlítanom, mert van CNH monitorom is. Amiben mindenképpen jobb az pont a felhasználóbarát kezelés. Ár értékben ma is a legnagyobb tudású készülék. Nálam permetezés vetőgép vezérlés, műtrágyaszóró vezérlés, hozamtérképezés, és persze a kormányzások vezérlése a feladat. Mindenben teszi a dolgát. Az első 750-es az enyém volt az országban tehát nem mai gyerek az egyik példányom. Minden műszaki probléma nélkül megy évek óta.
Üdv!
Sorvezetésben és permetező automata szakaszolásban szeretnék segítséget kérni.
Trimble CFX-750-es sorvezetőt és FIELD IQ kijuttatás vezérlést szeretnék használni automata szakaszolással egy Kertitox permetezőn, RTK korrekció nélkül.
Van-e valakinek tapasztalata a termékről? A CFX-750-es sorvezető mennyire felhasználó barát? Alkalmas-e készülék egyszerű sorvezetőkénti használatra? (AB pont egyszerű felvétele, jól látható-e a LED sor?)
A másik opció egy MATRIX 750G/RXA antennával szerelt sorvezető lenne, TEEJET automatika szakaszvezérléssel.(Ez a permetező gyártójának az ajánlata)
Mi a véleményetek a két opcióról? Előre köszönöm a válaszokat!
Válasz MrPoke #915. hozzászólásáraSzia! Láttam, hogy egy saját magad összerakott RTK-s rendszert használtsz. A jelátvitelt a bázis állomásról a Roverre hogyan oldottad meg? Milyen megoldással?
LoRa-val, vagy valami mással?
Válasz Pont #983. hozzászólásáraJól tudod,az Sf1 igyenes a JD-nél.A 3000-es antennánál még 15-30 cm pontosságot tud nagyobb jelsodródással,a 6000-es antennával már 10 cm a pontosság és minimális a jelsodródás.A 155R-en ilyet használunk nyár óta,teljesen jó.Fogásokra is lehet járni vele mert minimális a sodródás.
Válasz Berkó_ #990. hozzászólásáraMit újítottál?
Válasz bobo77 #992. hozzászólásáraÉn nem, csak a traki a kultival!
Válasz Ares 826 #991. hozzászólásáraMegeszem a kalapom, ha minden 2. 3. Fogásra beállsz, és úgy műveled a talajt, hogy nem megy el a traki legalább 10-15 centit. Ha magam mellé fordulok, akkor azt mondom felesleges, de így nem kell tolatgatni a tábla végén, plusz sokkal kevesebbet tapos a forgóban. Na és tuti nincs ráfedés, vagy kihagyott rész. Arról már nem is beszélve, mennyi időt spórolok meg ezzel.
Üdv!
Én is gondolkodom sorvezető vásárlásán látom itt több embernek is van többféle de nem igen láttam hozzászólást mg navigator v2-es ről, arról lenne vélemény tapasztalat? utána olvastam a machinerynek is annak nagyon tetszik az ára de egy ez guide 250-es meg ezekhez képest még drágább, tud annyival többet? egyébként permetezés, műtrágyaszóráshoz kellene elsősorban éés ha van akkor már nem rossz dolog ez a szakaszolós besegítés egy kettő már azt is jelzi.. de ha talajmunkánál is hatásos pl átlósan járom a táblát ott csak előfordul, hogy párhuzamosság miatt kell plusz forduló, de ez már hab a tortán kategória lenne..aki hozzátud szólni ne tartsa magában, köszönöm!
Válasz Berkó_ #990. hozzászólásáraReklám arc lettél?
Válasz Berkó_ #990. hozzászólásáraAztán ide mi a faqxnak a sorvezető?? Ha nem tud itt egyenesen menni a géppel szarja össze magát a traktoros!!
Sorvezetővel gruberezés!
Válasz Vadmalac #988. hozzászólásáraTökéletesen működik igaz csak hengerezésben ment, dőléskompenzáció jár hozzá, egyszerű mint a faék, annyi hogy a kórmányra érdemes tekerőgolyót tenni a visszafordításokhoz.
Válasz feri6 #987. hozzászólásáraMennyire vagy megelégedve az automata kormányzással?