Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 309.41 Ft CHF 383.44 Ft GBP 409 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96450 hozzászólás
#90800 Gumóka
2024-12-22 14:11:13

Válasz rtamas1976 #90799. hozzászólásáraSzerintem a 3 tömítés pasztávalbmég jó is lehet....smile lol

#90799 rtamas1976
2024-12-22 14:02:29

Válasz .Richard. #90797. hozzászólásáraKell alá 3 tömítéssmile lolsmile lolsmile lol
Sajnálon de jólátbaszták vele!
Olyan csinálta akinek fogalma sincs a motor működéséről!

Nincs profilkép
#90797 .Richard.
2024-12-22 13:58:20

Válasz rtamas1976 #90796. hozzászólásáraAki csinálta,szèpre csinálta. smile thumbupde lehet az ilyen koperácioktol van különfèle hangú MTZ motor. Ahány az mind más hangal megy. smile lolamúgy a dugattyú belefèr a tömitèsbe,sőt,mèg a fejbe sem èr bele. Talán 5bárral többet is sürit. smile thumbup

#90796 rtamas1976
2024-12-22 13:50:46

Válasz .Richard. #90794. hozzászólásáraSzerintem a hüvelynél erozsdált a blokk.
Elsüjedt a hüvely, géppel utána mentek igy adta ki. Nem alátétet csinaltak a peremre hanem lemarózták a blokkot.
Lehet szép csak szar.
Mehet a vasba a blokk!

#90795 rtamas1976
2024-12-22 13:44:19

Válasz mtz1221 #90793. hozzászólásáraHa te a féldecis pohár tetejét levágod abba márcsak 4cl fér.
Itt 3-5tized van hanem 3mm!

Nincs profilkép
#90794 .Richard.
2024-12-22 12:51:16

Válasz rtamas1976 #90790. hozzászólására3milimètert milyen vetemedèshez kell leszedni? Valaki elbszta, aztán eladták,hogy jó az? smile sweatdrop

#90793 mtz1221
2024-12-22 12:07:48

Válasz rtamas1976 #90790. hozzászólásáraMiért változna meg ? Úgy kell leesztergálni hogy mindegyik 3-5 tizeddel legyen a henger alatt. Szerb perkinsbe való is mind hosszabb gyárilag. Összerakják gyűrük nélkül, és utána esztergálják mind le.

Nincs profilkép
#90791 nagyilles.janos8
2024-12-22 09:00:24

Válasz rtamas1976 #90790. hozzászólásáraHát akkor nemtudom.
Azért köszi a segítséget!

#90790 rtamas1976
2024-12-22 08:49:29

Válasz nagyilles.janos8 #90789. hozzászólásáraTehát még nemvolt összerakva.
Ahogy írtam a dugattyú tetejét lelehetne szedni. De a károstér megfog változni.
Kopogni fog a motor. A dugattyúkamrát is kikell szedni. Az már gázabb. A formáját tartania kell és az cm³ nek is megkell lenni a kamrának.
1-2tizeddel megsíkolják az nem vészes.
A 3mm rohadt sok.
Én visszavinném nekik!
Egy esztergályosnak mindegy mert csak 1darab vas.
De egy szerelő agyvérzéstkap egy ilyentől.
Ha ingyen kaptadvolna lehet kísérletezni.
De jópénzért ilyet?
Rakják össze válaljon rá garanciát az aki csinálta!

Nincs profilkép
#90789 nagyilles.janos8
2024-12-22 08:32:57

Válasz rtamas1976 #90788. hozzászólásáraNem tudtam. Az a baj hogy majd 200 kmről hoztam és már fél éve, csak most rakjuk össze. Mennyire kellene lenni a dugattyú felső holtpontjának a hüvely tetejéről? A dugattyú tetejéből le lehet szedetni valamennyit?

#90787 rtamas1976
2024-12-22 08:24:31

Válasz nagyilles.janos8 #90786. hozzászólásáraItt a baj!
Ha blokk levan síkolvaakkor a dugattyú tetejét is leszedték.
Ami azzal jár, hogy a kárstér lecsökken így akamrát is kikell szedni!
Ahol vetted a blokkot vidd el a dugattyút és csináljákmeg hozzá!
Tudtál róla , hogy átalakított a blokk?

Nincs profilkép
#90786 nagyilles.janos8
2024-12-22 08:11:31

Válasz rtamas1976 #90785. hozzászólásáraA blokkot gépműhelyből vettem, a hüvelyt ott rakták bele a kiemelkedése tökéletes.
Mi raktuk bele itthon a régi blokkból a főtengelyt meg hajtókarokat, új dugóval.
Síkolva most nem volt és működő motor volt. De megmértem a teljes blokk magasságot és a régihez képest a gépműhelyből való 3mm-rel alacsonyabb!

#90785 rtamas1976
2024-12-21 23:50:05

Válasz nagyilles.janos8 #90780. hozzászólásáraA hüvely nincs elsülyedve a blokkban?

#90784 rtamas1976
2024-12-21 23:46:54

Válasz Árpi_ #90777. hozzászólásáraMegkérdezhetem mennyire fáj?

#90783 rtamas1976
2024-12-21 23:43:53

Válasz nagyilles.janos8 #90780. hozzászólásáraTolómérővel mérdmeg a csapszeg és dugattyú teteje távolságot.
Valószínű valami utángyártott szar.
Ismered az előéletét a motornak?
Nem-e szedték le a blokk tetejét?
A hüvely elsülyesztésével.
Láttunk már csodát!

Nincs profilkép
#90780 nagyilles.janos8
2024-12-21 22:40:16

Üdv mindenki!
Olyan problémám van, hogy 82es MTZ ben hüvely dugó csere után a dugattyú felső holtpontja fentebb van a hüvely szélénél. Mi lehet a megoldás??

#90779 Gumóka
2024-12-20 19:33:27

Válasz Árpi_ #90777. hozzászólásáraNa, csak elkészült ez issmile thumbup

Nincs profilkép
#90777 Árpi_
2024-12-20 18:13:58

Ez a tartóbak a rövidebb változat, de létezik belőle hosszabb is, de ott lelóg teljesen a kampó részig (tehát nem azon hashúzó), de a húzófejet is le lehet addig tenni persze. Ügyes megoldás, németek gyártják ilyen emelőszerkezet típusú MTZ-kre.

Nincs profilkép
#90776 Árpi_
2024-12-20 18:10:13

Még nem tettem fel, de kisebb alakítás kell hozzá a felső csavarokhoz. Kell egy közdarab, amivel egy síkban lesz a kardán kihajtás körül levő csavarok síkjával.
Felül hosszabb csavarok, plusz hosszabb tehermentesítők kellenek.

#90775 Gumóka
2024-12-20 17:04:54

Válasz mtz1221 #90774. hozzászólásáraRemélem nem mostanában kellsmile sweatdrop
Kék dobozos mmz-t mondják itt jónak, de ahány ház, annyi szokás.

#90774 mtz1221
2024-12-20 16:49:08

Válasz Gumóka #90773. hozzászólásáraSzerintem igen. Ha neked kell majd elmegyünk Zentára veszünk bele indiait, azok már 10 éve hozzák amit elvárnak tőlük.smile thumbup

#90773 Gumóka
2024-12-20 16:44:28

Válasz mtz1221 #90771. hozzászólásáraMost amúgy a lengyel kínai lehet?

#90772 mtz1221
2024-12-20 16:37:22

smile hammersmile hammersmile hammer

#90771 mtz1221
2024-12-20 16:36:28

Válasz bartalaszlo1979 #90769. hozzászólásáraKiskunmajsán van egy korekt ukrán mtzés bolt, van nála vagy tízfajta, megszokta mondani melyiket mire ajánlja.smile thumbup

Nincs profilkép
#90770 R Sándor
2024-12-20 06:54:02

Válasz orbanzoltan2021 #90757. hozzászólásáraKb 30 liter/ 100 km ez egy nagy átlag traktor fogyasztás.

Nincs profilkép
#90769 bartalaszlo1979
2024-12-20 06:46:59

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne hogy ismerősömnek most húzom ki majd a 4 hüvelyt,80 as Mtz ről van szó,milyen gyártmányú hüvelygarnitúrát szabad megvenni?
Nagyon szépen köszönöm a segitségeket ha valaki tudna jó márkát/gyázrzót mondani.
Szép napot:Lacismile thumbup

Nincs profilkép
#90768 .Richard.
2024-12-19 19:48:58

Válasz mtz1221 #90764. hozzászólásáraNekem is volt vele harcom,egy esèlyt kapott,kb. 7ève,de ha nincs szètrepedve az öntvény,a mai kor fèmragasztói csodákra kèpesek,így èn beleragasztanák mindent, aztán ha szar, akkor kuka. A porlasztó nyakát is körbenyomtam sziloval,mert ha belerohad,a kèt fül is letörik mire kifeszegeti a vállalkozó.

#90767 Gumóka
2024-12-19 19:39:44

Válasz mtz1221 #90766. hozzászólásáraMikor nekem kifordult a kezemből a T kulcs a hűtőnél, aztán kilyukasztotta az egyik cellát, én is 2k ragasztóval kentem be, máig bírjasmile w00t

#90766 mtz1221
2024-12-19 19:29:05

Válasz Gumóka #90765. hozzászólásáraItt is volt aki kimozgósodott kamrát addig tisztitgatta penzlivel, és kente be valami ipari 2 komponenses ragasztóval, hogy a végén jó lett neki. smile sweatdrop

#90765 Gumóka
2024-12-19 18:49:20

Válasz mtz1221 #90764. hozzászólásáraMost cseréltem 50-es fejen két porlasztóhüvelyt...smile sweatdrop
Az szopóroller.

De nem érdemes vele baszakodni, ha 50-es motor lekotlik és cserés a fej, akkor 80-ast kell belőle csinálni, mert 400e+ forint egy hengerfej. Aztán mást még nem vettél.

De, ha valakinek van huzalma, a síkoláson kívül otthon is össze lehet jól rakni egy hf-et, csak rá kell szánni egy napot.

#90764 mtz1221
2024-12-19 18:11:45

Válasz .Richard. #90763. hozzászólásáraÍgy így, meg majd lesznek még ott meglepetések. Jó az örvénykamrás fej ameddig jó, csak javítani ne keljen. smile sweatdrop

Nincs profilkép
#90763 .Richard.
2024-12-19 17:33:58

Válasz Bubuka20 #90761. hozzászólásáraSzakműhely ha nem vagy szakmabeli. A perselyekkel el fogsz vèrezni,mert bele fog fújni a viztèrbe,így a termosztát ki lesz dobva. Nem lennèk a helyedben. A fejet is ha nem repedt, inkább műhelybe vinnèm,mert nem tudod megcsinálni! De ha megoldod,ügyes vagy. A porlasztót sem biztos,hogy be tudod állitani,mert megfeszül,hugyozik,folyik a nyaka,stb.

#90762 mtz1221
2024-12-19 17:20:12

Válasz Bubuka20 #90761. hozzászólására100 + eurót kiadni hogy 10 évente használd ? Gumóka messze van tőled, ő válal ilyen munkát is.smile thumbup

Nincs profilkép
#90761 Bubuka20
2024-12-19 17:13:13

Sziasztok! Porlasztós lett az 50 esem ha már szét lessz szedve gobdoltam kicserélem mind a 4 csúcsot, mert perselyt is kell cseréljek. A kérdésem az lenne ha veszek egy tesztert akkor hogy tudnám beállitani a csúcsokat?

Nincs profilkép
#90760 Rabó001
2024-12-17 13:54:11

Válasz envagyok2 #90755. hozzászólásáraIpariból is léteztek ill. léteznek dugattyúsak.

Nincs profilkép
#90759 termelo
2024-12-17 11:21:01

Válasz orbanzoltan2021 #90757. hozzászólására50km rakottan oda 50km üresen vissza 34 liter 1850-es fordulaton sík terepen.

#90758 mtz1221
2024-12-17 10:23:41

Válasz orbanzoltan2021 #90757. hozzászólásáraPadlógázon 25-50 közt, fél gázon 15-30. smile lolsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#90757 orbanzoltan2021
2024-12-17 08:52:17

Sziasztok.
Sose mértem, nem foglalkoztam vele.
De kb mégis....
Szöghajtásos 82-es MTZ közúton pótkocsival ( 6 T rakománnyal) mennyi gázolajat fogyaszthat 100 km alatt
Előre is köszönöm!

#90756 Maszek Zs
2024-12-17 08:35:42

Válasz envagyok2 #90753. hozzászólásáraNem sürgős!! Csak ne felejtsd el légyszi.

Nincs profilkép
#90755 envagyok2
2024-12-16 22:41:37

Válasz Rabó001 #90754. hozzászólásáraezt akarom én is, levdgőt lehúteni, hogy mehessen a gumicsőbe. az ipari kompresszorok egyébként megint más tészta, azok ugye csavarkompresszorok, egész más működési elvvel, más kenéssel, szóval ott a kompresszor hűtése nm olyan kritkus, mint a dugattyúsnál, azt akartam csak mondani, hogy itt sem vészes, ha 5 év elatt széthullik, 73 ezer ftér kicsi kínai
újra küld egyet.

Nincs profilkép
#90754 Rabó001
2024-12-16 22:35:09

Válasz envagyok2 #90721. hozzászólásáraNemtudom milyen kompresszort építesz, annyira nem olvastam vissza. De komoly ipari kompresszoroknal az osszesuritett levegőt hűtik. Nem a kompresszort, persze azt is hutik, de nem raspriccelt vizzel meg ilyenekkel. A kompresszor után van beépítve egy erre szolgáló hőcserélő, aztán megy a tartályba (asszem).

Nincs profilkép
#90753 envagyok2
2024-12-16 22:11:13

Válasz Maszek Zs #90740. hozzászólásáranem felejtem el a képet, hétvégén megoldom, akkro előttem lesz.

Nincs profilkép
#90752 envagyok2
2024-12-16 22:06:51

Válasz ND #90746. hozzászólásáradugattyús kompresszornál ugye mondják a nem tudom 10 perc munka 10 perc pihenő, épp a melegedés miatt. de nem a kopás miatt, nem azért mert jobban kopik, hanem mert az olaj rásül a "szelepekre", azok nem fognak zárni, és nem sürít a gép. más bajuk nem lesz. ebből kiindulva olyan nagy bajom nincs a melegedéssel, pláne úgy, hogy régi kis kompresszoroknál se tartottam be soha ezt a munka-pihenő időket, soha, addig fújattam velük, amíg kellett, ha ez egy óra, akkor egy óra. fogalmam sincs hány éve lehet itt az első kicsi, aztán nagyobbak is, mindegyik megy,. ha meg megáll, akkor aszem 70 ezer körül volt egy ilyen sürítő, szóval rohadjon meg, hogy ezért én nem fogom egy percre se leállítani, az biztos.
DE értem amit írsz, igazad van persze, hűteni kellene. olyat is hallottam, hogy vékony réz csővel körbetekerték az egészet, és abba áramolttak hűtővizet, állítólag ez is több a semminél. hogy totál vízbe tenni, nem tudom, azért itt ott szívja be a levegőt, anynira nem bízok a tömítettségben, meg az egész egy alaktalan valami, olaj beöntő záró dugó is egy műanyag csavar, ilyen gyerek építős játékból, de komolyan mondom, beszarsz rajta, szóval ide vizezni, nem tudom. a rézcsöves körbetekerés, az jó lehet.

Nincs profilkép
#90751 .Richard.
2024-12-16 12:52:09

Válasz csabahegeszt #90743. hozzászólására90678 hozzászólás, első 4sora.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Baromfi állatjóléti támogatás: ezeket a határidőket nem szabad elmulasztani
Baromfi állatjóléti támogatás: ezeket a határidőket nem szabad elmulasztani
A Magyar Államkincstár közzétette a 2026/2027-es támogatási év baromfi...
Óriási gabonatűz Vasban: a traktorok is harcba szálltak
Óriási gabonatűz Vasban: a traktorok is harcba szálltak
Vas vármegyében 50 hektár gabona és 10 hektár erdő került veszélybe egy pusztító...
Siloking etetőkocsi
Siloking etetőkocsi

2.090.000 Ft

SAMASZ SAMBA 281 kasza - Royal Traktor
SAMASZ SAMBA 281 kasza - Royal Traktor

3.900.000 Ft

13.6-24 24 colos Cultor hátsó gumi eladó, elcserélhető
13.6-24 24 colos Cultor hátsó gumi...

50.000 Ft

SAMASZ KDF302 S front kasza - Royal Traktor
SAMASZ KDF302 S front kasza - Royal...

7.410.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]