Válasz határjáró #21468. hozzászólásáraaz jó, mert úgy értelmeztem az írásodból, hogy csíkos, nem olyan veszélyes a levélcsíkosság amúgy, kis terméskieséssel megfogható állítólag
Az elmúlt 1-2 napban néztem a búzám, eddig szép haragos zöld színe volt, viszont most kezd hosszanti csíkokban sárgulni. Közelebbről megnéztem, de semmilyen betegséget nem véltem felfedezni, szimplán csak kezd halvány sárga színe lenni. Fotót nem készítettem mert annyira vakított a nap, hogy értelmetlen kép lett volna.
Ugyan ilyen az egyik ismerősnek is a búza, annak viszont nagy foltokban van.
Válasz Apáé #21454. hozzászólásáraSzia! Végigbogarászva egy kicsit az iskolás jegyzeteket, ez így távolról a Rinhospóriumos levélfoltosságra hasonlít leginkább. Árpa, rozs, tritikálé gyakori lomb betegsége. Ha megvoltak a hajlamosító tényezők, akkor a mostani időjárás hatására beindulnak a betegségek (ez is, meg más is). Védekezésre továbbra is igaz amit az előző hsz-ben leírtam.
Válasz Apáé #21454. hozzászólásáraSzia! Elég gyatra a fotó, de az biztos, hogy beteg! Így távolról valamilyen levélfoltosság betegség (többféle is van sajnos). Ha ez nagy felületen fordul elő akkor tűzoltás kell azonnal, ha csak foltokban akkor még van időd feltankolni a traktort. A lényeg hogy itt már nem megelőző dózisú és tudású gombaölő szer kell, hanem valami komolyabb cucc és dózis. Mivel érintett vagyok, én nem reklámozok saját szert, de ne egy hatóanyagú legyen a készítmény és ne a legalacsonyabb dózissal számolj.
Válasz zsoltrs #21445. hozzászólásáraMúlt hét elején, mikor én fújtam!
Saját tapasztalat, mikor még gagyi gps-sel fújtunk, akkor voltak ugye csíkok minden kultúrában, minden vegyszernél, bizony megüti mind egy kicsit a kultúrnövényt is!
Válasz zsoltrs #21443. hozzászólásáraÉn vagy 10 éve 80-90%ban trimmer triót használok!
Nem lesz annak semmi baja, csak amit a kolléga is írt, illetve lehet a hideg miatt lassabban bontja le a vegyszert a búza!
Egyébként csinálj kísérletet naptárban, illetve kukiban, ugyan így, hogy nem fújsz meg vagy 3 sort! Duplája olyan lesz, amit nem vegyszer ezek még, legalább is, míg a gyom ki nem nyírja!
Egyszóval! Minden kultúrát megvisel kicsit a vegyszer, de kiheverik majd!
Annyit még, hogy trimmertriót 6 fok alatt nem is ajánlott használni, 10 fok alatt lassabban hát, így valószínűleg tényleg a felszívódás és lebomlás lesz lassabb!
Válasz zsoltrs #21441. hozzászólásáraSzerintem a mikramid miatt jobban berántotta a hatóanyagokat a búza. A metszulfuron amúgy is egy “durva” anyag és lehet a hideg miatt nehezebben bontja le a búza.
Válasz szikszaipeter72 #21437. hozzászólásáraÉn ma a föld végén, ahol a fák árnyékolnak, láttam havas lábú búzát...
Péntek du-ra megvan a program.
Remélem a don-q viszi...másom nincs.
Válasz szikszaipeter72 #21437. hozzászólásáraNem mindegyik. Mindegyiknek más és más a hő és csapadék igénye. Ha két nóduszos a gabona akkor már szóba jöhet, főként ha tényleg jön a melegedés esőkkel. Nem biztos hogy akkor hirtelen lesz idő mindenre egyszerre.
matifon szeptemberre búza ár 82400ft alakul ez !!! kukorica novemberre 76200ft 363ft/euro árfolyamon nem kellene ebből levonni semmit mert a gépek árából sem vonnak le semmit amikor kis hazánkba behozzák....
Válasz gazda001 #21432. hozzászólásáramér, a 30 fok, ordító dél-keleti széllel az jobb lenne?
búzűnak iden jót tesz ez az idő, csak május végéig maradjon így, utána már jöhet akármi.
Válasz Tom250 #21417. hozzászólásáraAz én MV Kolo-m is szórva lett az egyik nagyobb táblába, hasonlóan szép, és veri a vetőgéppel vetett parcellákat! 220-230 körül szórtam
Válasz Nyomasek Bobo #21419. hozzászólásáraHárom évig elég jól szuperált de a tavalyi évben a nagyobb dózis sem használt,és azután rá kellett menni Bled-del az vitte őket de az @-va drága.
27874 hozzászólás
Válasz F-A-R-M-E-R \ #21471. hozzászólásáraHát aki időbe vet ott ilyen.... Ez a november közepi vetés!
Válasz Bárány #21472. hozzászólásáraÉn inkább meg sem mutatom, mert még letárcsázzátok zöldtrágyának a tiéteket.......
Válasz F-A-R-M-E-R #21471. hozzászólásáraAz semmi! Én meg ki se látszom belőle!

Válasz Bobo77 #21467. hozzászólásáraItt derèkig èrő


Válasz határjáró #21468. hozzászólásáraaz jó, mert úgy értelmeztem az írásodból, hogy csíkos, nem olyan veszélyes a levélcsíkosság amúgy, kis terméskieséssel megfogható állítólag
Válasz F-A-R-M-E-R \ #21465. hozzászólásáraItt nincs szárazság, sőt.
Válasz Gandhy #21466. hozzászólásáraNem látok rajta ilyet.
Válasz határjáró #21464. hozzászólásáraha a levél hosszanti sárga csíkos, akkor levélcsíkosság, annak ez a neve:
Pirenofórás, kohliobóluszos levélfoltosság
Válasz határjáró #21464. hozzászólásáraItt is megy el a színe, én fokzódó szárazság ,és forróságra gyanakszom


Sziasztok,
Az elmúlt 1-2 napban néztem a búzám, eddig szép haragos zöld színe volt, viszont most kezd hosszanti csíkokban sárgulni. Közelebbről megnéztem, de semmilyen betegséget nem véltem felfedezni, szimplán csak kezd halvány sárga színe lenni. Fotót nem készítettem mert annyira vakított a nap, hogy értelmetlen kép lett volna.
Ugyan ilyen az egyik ismerősnek is a búza, annak viszont nagy foltokban van.
Valakinek valami tipp igy látatlanban?
Válasz pali ares 07 #21458. hozzászólásáraKöszi
Augusztus 28
Válasz pali ares 07 #21458. hozzászólásáraKöszi
Augusztus 28
Válasz gabecka #21460. hozzászólásáraBocsi a kérdőjelért,de a telóm emotikonját kérdőjelként értelmezte .
Válasz gabecka #21459. hozzászólásáraNem térdelek...????
Alakul????
Válasz 5465 #21452. hozzászólásáraSzép nagyon mikori vetés?
Válasz ZZ #21450. hozzászólásáraHa sok N adsz neki akkor meg fog dőlni aratásra.
Válasz Apáé #21454. hozzászólásáraSzia! Végigbogarászva egy kicsit az iskolás jegyzeteket, ez így távolról a Rinhospóriumos levélfoltosságra hasonlít leginkább. Árpa, rozs, tritikálé gyakori lomb betegsége. Ha megvoltak a hajlamosító tényezők, akkor a mostani időjárás hatására beindulnak a betegségek (ez is, meg más is). Védekezésre továbbra is igaz amit az előző hsz-ben leírtam.
Üdv, koromb
Válasz Apáé #21454. hozzászólásáraSzia! Elég gyatra a fotó, de az biztos, hogy beteg! Így távolról valamilyen levélfoltosság betegség (többféle is van sajnos). Ha ez nagy felületen fordul elő akkor tűzoltás kell azonnal, ha csak foltokban akkor még van időd feltankolni a traktort. A lényeg hogy itt már nem megelőző dózisú és tudású gombaölő szer kell, hanem valami komolyabb cucc és dózis. Mivel érintett vagyok, én nem reklámozok saját szert, de ne egy hatóanyagú legyen a készítmény és ne a legalacsonyabb dózissal számolj.
Üdv, koromb
Sziasztok!


Ilyen a takarmány árpám,mi a fene baja van?
Válasz 5465 #21452. hozzászólásáraKWS Hybrirock mai
Válasz zsoltrs #21443. hozzászólására...és még repce sem mehet utána...
Búza ilyenkor mennyire igényli a N ??
Lassan kint a zászlós levél..
Eddig idén kapott 3*150 l nitrosolt (30%-os)
Ősszel 1q pétisót
Mostmár csak lombtrágyát és gombaölőt gondoltam adni..
Vagy meg kell neki N ???
Azt tudom hogy a minőség javításra jó még a N , de igazából a növény fejlődése, növekedése szempontjából kérdezem
Válasz TYLLA46 #21435. hozzászólására
Válasz zsoltrs #21443. hozzászólásáraSegítette a bejutását
Sörárpa

Válasz zsoltrs #21445. hozzászólásáraMúlt hét elején, mikor én fújtam
!
Saját tapasztalat, mikor még gagyi gps-sel fújtunk, akkor voltak ugye csíkok minden kultúrában, minden vegyszernél, bizony megüti mind egy kicsit a kultúrnövényt is!
Válasz A.I. #21444. hozzászólásáraVan benne valami...


Még sose hagytam félbe táblát, hogy 1 hét múlva ramenjek. Nagyon szembetűnő volt
Egyébként mikor volt 10fok felett a hőfok
Válasz zsoltrs #21443. hozzászólásáraÉn vagy 10 éve 80-90%ban trimmer triót használok!
Nem lesz annak semmi baja, csak amit a kolléga is írt, illetve lehet a hideg miatt lassabban bontja le a vegyszert a búza!
Egyébként csinálj kísérletet naptárban, illetve kukiban, ugyan így, hogy nem fújsz meg vagy 3 sort! Duplája olyan lesz, amit nem vegyszer ezek még, legalább is, míg a gyom ki nem nyírja!
Egyszóval! Minden kultúrát megvisel kicsit a vegyszer, de kiheverik majd!
Annyit még, hogy trimmertriót 6 fok alatt nem is ajánlott használni, 10 fok alatt lassabban hát, így valószínűleg tényleg a felszívódás és lebomlás lesz lassabb!
Válasz kukaccsosz #21442. hozzászólásáraElőször használtam és lehet utoljára a trimmert.
Ezt a berantottát, hogy érted?
Válasz zsoltrs #21441. hozzászólásáraSzerintem a mikramid miatt jobban berántotta a hatóanyagokat a búza. A metszulfuron amúgy is egy “durva” anyag és lehet a hideg miatt nehezebben bontja le a búza.
Sziasztok!


A permetezetlen rész miért sötét zoldebb, mint a permetezett?
1 hete lett fújva.
Trimmer trió, 10l keseruso oldat, 6.5kg mikramid. Nem volt meleg.
Válasz szikszaipeter72 #21437. hozzászólásáraÉn ma a föld végén, ahol a fák árnyékolnak, láttam havas lábú búzát...
Péntek du-ra megvan a program.
Remélem a don-q viszi...másom nincs.
Válasz szikszaipeter72 #21437. hozzászólásáraNem mindegyik. Mindegyiknek más és más a hő és csapadék igénye. Ha két nóduszos a gabona akkor már szóba jöhet, főként ha tényleg jön a melegedés esőkkel. Nem biztos hogy akkor hirtelen lesz idő mindenre egyszerre.
Válasz gazda001 #21432 hozzászólásár Gombának hire hamva sincs, párás meleg idöt kedveli!
Válasz Nyomasek Bobo #21426. hozzászólásáraTavaly vold gond a hatással.
matifon szeptemberre búza ár 82400ft alakul ez !!! kukorica novemberre 76200ft 363ft/euro árfolyamon nem kellene ebből levonni semmit mert a gépek árából sem vonnak le semmit amikor kis hazánkba behozzák....
Válasz gazda001 #21432. hozzászólásáramér, a 30 fok, ordító dél-keleti széllel az jobb lenne?
búzűnak iden jót tesz ez az idő, csak május végéig maradjon így, utána már jöhet akármi.
A hétvégén kifújt gombaölő szerek hatását nem b@xa el ez a sorozatos hajnali 0, -1 fok? Mert Nekem már qrván elegem van belőle.....

Válasz Mery #21427. hozzászólásáraMég jó hogy buzára nincs is engedélye
Válasz ZuzoBayer #21425. hozzászólásáraNekem volt nem nagyon voltam megelégedve vele
Válasz Mery #21427. hozzászólásáraHelyesen Blade
Válasz Tom250 #21417. hozzászólásáraAz én MV Kolo-m is szórva lett az egyik nagyobb táblába, hasonlóan szép, és veri a vetőgéppel vetett parcellákat! 220-230 körül szórtam
Válasz Nyomasek Bobo #21419. hozzászólásáraHárom évig elég jól szuperált de a tavalyi évben a nagyobb dózis sem használt,és azután rá kellett menni Bled-del az vitte őket de az @-va drága.

Válasz GREVEN #21422. hozzászólásáraFendona nem viszi a fehérítőt???
Válasz Mery #21418. hozzászólásáraKarate Zeon is nagyon jó!:)