Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 352.36 Ft USD 307.6 Ft CHF 380.52 Ft GBP 407.83 Ft

Fórum

Máktermesztés

Létrehozta: , 2009-11-27 20:15:50

Kedvencekhez Segítség
719 hozzászólás
#669 rtamas1976
2025-10-31 21:15:47

Válasz sulla #668. hozzászólásáraÉn a rovart nemtalátam.
A haver talált, hasonló mint a gabonazsizsik csak földszinü, és van szárnya is.
Nekem repceután van de a havernak búzaután is ugyanúgy lezabálta.
Kép nincsróla.
Felénk szerintem senkinek nemmaradt meg.
A termeltetők sem láttak még ilyet.

Nincs profilkép
#668 sulla
2025-10-31 20:26:54

Válasz rtamas1976 #667. hozzászólásáraAz durva, mi volt a tettes?

#667 rtamas1976
2025-10-31 14:50:37

Válasz sulla #666. hozzászólásáraLatod nekem kiment gyomirtó nélkül is.
A föld alatt a sziklevél levan rágva a 90%ánál.

Nincs profilkép
#666 sulla
2025-10-31 12:46:43

Válasz Ganajos #664. hozzászólásáraCommand 48ból ment 0,2 l/ha és ez ki is vitte a mákot. A terv az lett volna, hogy tavasszal még callisto. De megpróbálom a tavaszi mákot és arra megy callisto. Jövő ősszel meg újratervezés, próbálok minél korábban vetni és lehet még ősszel megkapja 4-6 levelesben a callistót, de majd növényvédőssel egyeztetek. Commandot meg kihagyom.

#665 rtamas1976
2025-10-30 21:54:19

Válasz Ganajos #662. hozzászólásáraAz enyém egy nagy 0.smile sweatdrop
Ami kikelt eső előtt az is eltünt.
Gyanús ebből semmi nemlessz!
Állítólag földibolha is bántja, lehet kisem meggyek.

#664 Ganajos
2025-10-30 21:13:03

Válasz sulla #663. hozzászólásáraBúza árvakelésen kívül igazából gyom nincs bent hála isten
Mivel kezelted te gyom ellen és mivel akarod még?

Nincs profilkép
#663 sulla
2025-10-30 20:49:44

Válasz Ganajos #662. hozzászólásáraJó lesz ez, kép alapján szép tisztának néz ki gyom szempontjából.
Nálam már színtiszta tyúkhúr meg széltippan lett volna ilyenkorra a tábla.

#662 Ganajos
2025-10-30 20:20:02

Válasz rtamas1976 #655. hozzászólásáraHáát még most kezd sorolgatni…mondták hogy lassan indul de azt nem gondoltam h ennyire.
Szept 18. vetés, ez is kapott 1 hete 31 milit, ha ezzel nem jön elő rendesen akkor semmivel sztem
Gyomirtva még nem volt ez sem, ha kisorolna végre akkor nyomnám

Nincs profilkép
#661 sulla
2025-10-30 08:54:33

Válasz trikolor5 #660. hozzászólásáraNem, a költségeket levonva ennyi maradt rajta tisztán hektáronként.

Nincs profilkép
#660 trikolor5
2025-10-30 08:26:30

Válasz sulla #659. hozzászólására50e/ha haszon? Nem maradt le egy nulla?

Nincs profilkép
#659 sulla
2025-10-30 07:52:45

Válasz rtamas1976 #658. hozzászólásáraNálunk talán akkora fagy nem volt. Bogarat én sem láttam.
Ha még csak olyan kevés kelt neked, akkor lehet némi esély, hogy még fog kelni. Nekem tavaly volt először mák, ősszel szar volt a kelés de télen még valamennyi kelt hozzá, meghagytam próbára, kb 300kg/ha lett a fizetős termés, anyagilag kb 50000 lett a haszon hektáronként. A mostani helyett megpróbálok tavaszit aztán kiderül...

#658 rtamas1976
2025-10-30 00:47:04

Válasz sulla #657. hozzászólásáraÉn nem gyomirtottam.
Viszont volt 2reggel amikor -2 -3 fok volt.
Itt-ott már látszott a sor mostviszont semmi.
Félek ebből semmi nemlessz.
De mondták a termeltetők, hogy hajdúban a kukoricabarkó is gondotjelentett.
Én rovart nemtaláltam, viszont a haver igen de ő nemtudja miaz és lesem fényképezte.
Nekem a kikelt talàn 2-3%volt. Hátha kelne még tömegesen, bár azt mondjàk ennek a túlélési esélye nagyon kicsi.
Itt volt olyan ami tavasszal kelt ki és jólett.
Egy másik haver azt mondja nenézegessem mert csak idegesítem magam.
Ez már a Jóisten kezében van.
És mint tudjuk ha Ő úgyakarja a kapanyél is elsülhet!smile biggrin

Nincs profilkép
#657 sulla
2025-10-29 21:43:10

Válasz rtamas1976 #656. hozzászólásáraNálam az alapgyomirtó kivitte a mákot, vetéstől számított kb 3. hét végére. A sorok már majdhogynem látszódtak egyik héten a következőn meg eltűnt.
Volt egy pici fagy is közben 2 reggel. De nekem egyértelműen a gyomirtótól ment ki mert fordulóknál pár foltban, tábla szélén ahol kihagyott a permetező, ott maradt mák ami szép 4-5 leveles mostanra. De sajna ez kb 1% az egészből úgy hogy nincs értelme meghagyni.
Mekkora fagy volt nálatok? Nem alapgyomírtottad?

#656 rtamas1976
2025-10-29 21:15:36

Másnak is van gondja a mák kelésével?
Multheti eső előtt kelegetett.
Most a kelegetés sem látszik, eltünt.
Aztmondjá a szakember , hogy a fagy kinyírta a sziklevelest.

#655 rtamas1976
2025-10-24 19:25:25

Válasz Ganajos #653. hozzászólásáraKivan kelve a mák?
Neken itt-ott bújkál, ez a 25mm csak kihúzza!?

Nincs profilkép
#654 eperkacs
2025-09-23 20:21:34

Üdv melyik a most vethető picin legkeresettebb mák illetve ehhez képest van külföldön még ennél is tökéletesebb fajta hogy kipribáljam??

#653 Ganajos
2025-08-30 14:09:26

Válasz rtamas1976 #651. hozzászólásáraEddig volt 6,5 mili eső, ha ma nem lesz több akkor marad a tárcsa, ha esetleg még egy 5-10 mili lepottyanna akkor megpróbálnám a grubert aztan majd meglatjuk milesz

Nincs profilkép
#652 fabryzoltan2
2025-08-30 09:11:01

Nekem nincs nehéz kötött talaj elővettemeny búza kétszer tárcsa kompaktor csavazas épen amit tudok szerezni plus atonik vetés egy csoroszlas pneusej vetőgép

#651 rtamas1976
2025-08-29 18:11:15

Válasz Ganajos #650. hozzászólásáraNekem a legjobb földem az hasonló volt mint a tiéd.
Mosvettem át 2hete, megtárcsáztam mint te.
Tàrcsatalpas volt, nekiestem a lazítóval "mert így nemmaradhat!"
A gép csak nyöszörgött benne. 30-40%slip
Az összes búzatarlóm közzül a legjobb lett.
Igaz abba repcét vetettem.

#650 Ganajos
2025-08-29 08:44:27

Válasz fabryzoltan2 #646. hozzászólásáraElővetemény búza volt?
Csak tárcsával csináltad a talajt neki?
Én grúberozni akartam elé, csak sajna a föld nem akarta, eddig 2 tárcsánál tartok kb 10 cm mélységben, valszeg mélyebbre már nem tudok menni, hacsak nem lesz 7végén özönvíz.

Nincs profilkép
#649 sulla
2025-08-29 08:21:36

Eltérő véleményeket hallottam a vetésről ki, hogy látja?
Egyesek szerint eső előtt vessünk, mások szerint eső után. Indoklást persze nem mondtak miért.
Azt tudom elképzelni, hogy talaja válogatja pl.: egy laza homokon jó lehet eső után is míg kötöttben akkor csak gyurmázás lenne.
Nálam heterogén talajok vannak, tavaly több napig tartó esős nyirkos idő előtt vetettem és ennek ellenére a kötöttebb részeken nem volt jó a kelés de homokon viszonylag jól kikelt. Nem tudom rosszat csinálna az ember azzal, hogy: vetés eső előtt, ezután még nyirkos állapotban csírázás előtt gyomfésűvel leszaladni talán meg lehetne őrizni a nedvességet?

Nincs profilkép
#648 sulla
2025-08-29 08:10:34

Válasz fabryzoltan2 #646. hozzászólásáraAzért 3 kg/ha mert előző évi a mag?
A feltett képeken nem túl sűrű az állomány?
Milyen termésátlagok vannak?
Mivel csávázod?

Nincs profilkép
#646 fabryzoltan2
2025-08-28 23:26:21

Hello én eddig kétszer vetettem itthon mákot a cégben kb 4x a én tapasztalatom elég a tárcsa a lényeg kb augusztus közepén egy virág cserében szorok előző évi mákot soha nem ideit ha kikel csavazom itthon beton keverőben három kiló per ha vetés

Nincs profilkép
#645 kisgazda15
2025-08-24 15:43:14

Sziasztok! Idén szeretnénk először mákot termeszteni, az egyik táblán. A tábla egy nagyobb darab részén a repcében fel szokott jönni a golyaorr (genárium). Ki milyen technológiát javasol vagy így biztongágosan/ jövedelmezően nem termeszthető a mák, mivel olyan mint a pipacs, hogy nem irtható gyomírtóval? Előre is köszönöm!

#644 rtamas1976
2025-08-24 15:15:12

Válasz Ganajos #643. hozzászólásáraRepce után megy, 250kg npks 20-20-8-20
+100kg kálisó.
Így egy kicsit töltöm a talajt is.

#643 Ganajos
2025-08-24 13:17:08

Válasz rtamas1976 #642. hozzászólásáraNekem is most lesz először kíváncsi leszek…
Milyen alaptrágyát raksz alá?

#642 rtamas1976
2025-08-24 10:51:19

Válasz Ganajos #641. hozzászólására2 henger közé fog menni.
A vetést majd meglátjuk, szep. közepére gondolok, mostlessz először a haver majd tudja mikor jó.
Lazítózásra mostvolt lehetősèg így megcsináltam, és nagyon kellett csinálni.
Nemmegy le a gyökér de a jó talajt minden meghálálja!
Utána búza menne majd.

#641 Ganajos
2025-08-24 10:37:15

Válasz rtamas1976 #639. hozzászólásáraAkkor te lenyúltál jó mélyre…
Ha nem mák menne lehet meghuzatnám tigerrel bérbe, de talán a máknak úgyse megy le a gyökere mélyre aztán majd meglátjuk
Mikor tervezed vetni, vetés előtt vagy után hengerzed?

Nincs profilkép
#640 Ákos95
2025-08-23 15:56:01

Miyen áron szerződnek most az új vetésú mákra ?

#639 rtamas1976
2025-08-23 15:34:36

Válasz Ganajos #638. hozzászólásáraMost eső után kap egy kompaktort.
Lazító a nagy jympa csak éphogy nemfult be az szerintem 50-60cm.
10.5ha

#638 Ganajos
2025-08-23 15:09:26

Válasz rtamas1976 #637. hozzászólásáraMivel készíted majd vetés előtt?
Milyen mélyen lazítottad?
Mennyi mákod lesz?

#637 rtamas1976
2025-08-23 14:21:30

Válasz Ganajos #636. hozzászólásáraÚgynéz ki egy 10+os lessz.
Én lazitóztam, nehéztárcsa+ henger, +gyűrűs.
Ami legkeményebb földem volt azlett a legjobb a lazítózás után.

#636 Ganajos
2025-08-23 13:27:28

Nem vet senki mákot?
Szerintetek ha csak tárcsával van alapművelve kb 10 cm mélyen az jó lehet?
Sajnos a grúber nem ment bele olyan beton a föld…smile hammer

#635 Ganajos
2025-08-10 07:28:04

Válasz kisparasztkaim #634. hozzászólásáraŐszi mákot szeretnék, hagyományos módon, nem biot.
A vetés, betakarítás, piac megoldott, már csak a többi dolgot kell kimatekoznismile wink

Nincs profilkép
#634 kisparasztkaim
2025-08-10 04:56:36

Válasz Ganajos #633. hozzászólásáraÉn is tervezek egy kis darab mákot vetni.

Te őszi vagy tavaszit fogsz vetni?
Teljesen más technológiát kíván.
Bio, vagy konvencionális lesz?

Betakarításra ismerősöm gabonakombájnt szokott hívni.

smile tongue

#633 Ganajos
2025-07-31 18:53:23

Mákosok!
Ki hogy tervezi a mák alá a talaj előkészítést?
Eddig ott tartok hogy búza után megvolt a tarlóhántás rt-vel.
Vetés prontoval lesz ha minden igaz.
Hogyan vagy mivel kellene bolygatni a talajt vetésig?
Van rt, grúber pálcás hengerrel, meg van cambridge henger.
Úgy gondoltam h kb 3 hét múlva grúberrel meghúzom, utána egyből cambridge h kicsit lerakom a simító lapokat is.
Aztán nagyjából ennyi, vetés előtt műkaki, pronto meg úgyis készíti magának vetés előtt.

Nincs profilkép
#632 sulla
2025-07-30 21:13:52

Válasz Rabó001 #631. hozzászólásáraRendben úgy tervezek vele.

Nincs profilkép
#631 Rabó001
2025-07-30 08:15:59

Válasz sulla #630. hozzászólásáraJó előveteménye. De hát ez magától értetődik, hamar lekerül, nem éli ki a talajt, szarmaradvanyaval sincs gond.

Nincs profilkép
#630 sulla
2025-07-30 07:25:40

Sziasztok!

Mennyire számít a mák jó előveteménynek kalászoshoz? Ad valami pluszt a búzának egyéb szokásos előveteményekhez képest? Gyomirtó utóhatás meglátszik?

#629 Ganajos
2025-07-28 19:42:09

Válasz termelo #628. hozzászólásáraEddig itt a piaccal nem szokott gond lenni ahogy hallottam…
Több sört kell innismile laugh

Nincs profilkép
#628 termelo
2025-07-26 12:10:35

Válasz Ganajos #627. hozzászólásáraÉn vagy 40 hektárt leadtam takarmányba mert nem akarták átvenni annyi volt belőle smile cursing

#627 Ganajos
2025-07-26 11:30:27

Válasz Borz #626. hozzászólásáraTavaszi búza nekem sem vált be azt próbáltam..
Idén még a késő ősszel vetett tavaszi sörárpát akarom megpróbálni kukorica után próbaképpen egy hektáron forgatás nélkül…meglátjuk. Próbálkozunk aztán valami vagy bejön vagy nem.
Mákkal is így vagyok…megpróbáljuk aztán ha úgy látjuk próbálkozunk még tovább ha nem akkor váltunk másra

Nincs profilkép
#626 Borz
2025-07-26 10:12:53

Válasz Ganajos #625. hozzászólásáraNálam is a vadkáros területekre jött be anno. Egyedül a varjú eszi, de az nagyon (az érés utolsó szakaszában feltöri a tokot a magokért).
Tavaszi-őszi között termésben nincs szerintem különbség, ha megfelelő a csapadék (Inkább az időzítés mint a mennyiség). Az őszi előnye inkább az, hogy előbbre van fejlettségben végig mint egy tavaszi. Könnyebb a növényvédelme és így olcsóbb is. Pl. simán megúszható 1 gyomírtással, mert korábban borít, a tavaszi szinte biztosan 2. Költséghatékonyabb.
De nekem ennek ellenére nem volt még, mert a területem többsége nagyon kötött, ősszel nem tudnék megfelelő talajt csinálni neki, mondjuk egy kukorica vagy répa után. Mák számomra pl. egy tavaszi gabonával szemben élvezett előnyt.
Szereti a nitrogént, biztosan meghálálja, ha teszel rá ősszel.

#625 Ganajos
2025-07-26 07:35:34

Válasz Borz #623. hozzászólásáraKöszi szépen a tájékoztatást.
Vetésforgó miatt kell nekem is ,,sajnos”, mert van olyan terület, ahova a vadak miatt kukoricát nem lehet vetni, repcével idéntől nem foglalkozunk mert nem érdemes, hidas traktor hiányában naprát sem szoktunk, bár az volt a másik opció a mák mellett a szója-búza mellé.
Vagyis hát még nem eldöntött 100%ban a mák, de most én arra hajlok a naprával szemben.
Tavaszi-őszi között termésben mennyi különbség szokott lenni?
Ősszel érdemes szted kis nitrogénnel megtámogatni komplex mellett, hogy jobban beinduljon. Dap-kálit szoktam alaptrágyának szórni egyébként

Nincs profilkép
#624 Borz
2025-07-25 22:03:52

Válasz Borz #623. hozzászólásáraHülyeséget írtam: "750 lenne a jó ár"
750 lenne az az ár amin elgondolkodnék, hogy vetek újra jövő tavasszal. Egy 9-10tonnás kukorica is hoz ekkora bevételt és fele meló. De nem szeretnélek lebeszélni, mert hálás és szép növény, kevesebb víz igénnyel mint az említett kukorica.

Nincs profilkép
#623 Borz
2025-07-25 21:30:24

Válasz Ganajos #622. hozzászólásáraAz akkor így rendben van. Észak vasban (és gysm vagyok én is), a zsirai gsd kft. vel vagy a barbacsi rogemanoseednek is termeltünk már. Vetőmagot csak hivatalos helyről! Úgyhogy szerintem a vetőmagot is rajta keresztül szerezd be, mert akkor neki már van tapasztalata. A máknál, hiába étkezési komoly szabályok vannak. Le kell jelentened sok dolgot (pl. Vetőmag neve, származási hely, stb...) és személyes ellenőrzésekre is számíts. Alap dolgokat néznek pl.: virágzásban, hogy a virágzat színe megfelel a fajtának... így pl. ha te a neten veszel valamit és annak a fajta leírása fehér virág és tiéd lila, kitárcsáztatják... ezért fontos hogy a vetőmag eladó vállalja mondjuk egy ilyen extrém esetben a felelősséget. 20 év mákozás után láttam már sok mindentsmile smile
Itt megtalálod a papírokat, de pl. nálunk az integrátor is intézi:
https://portal.nebih.gov.hu/-/etkezesi-es-ipari-mak-termesztesi-es-forgalomba-hozatali-szabalyok
Tápanyag: én ugye tavaszizom így ősszel komplex 2q. Esetleg kukorica tarló ha sok a szár 1q 27es. Tavasszal tőlevélrózsás állapotban kap mindenképpen 2-3q. (Eső előtt mert ugye ez is olyan mint a kukorica, hogy a műtrágya szemek beleeshetnek a növénykébe és akkor éget) Ha szuper az állomány, ígéretes, van 5+ elágazás akkor szoktam még etetni mert az már akkor 10qás mák kell hogy legyen.
Növényvégelem:
Gyom: általában egy Callisto és később egy Laudis ha kell.
Gomba: (peronosz, helmintosopium) hát csapadékosabb tavaszon kellhet már esetleg tőlevél rózsában is de virágzás előtt mindenképpen (itt ne spórolj: Acrobat,Prosaro, Propulse mondjuk) és kellhet zöldtokoskor is. Kényes na.
Rovar: ugye hivatalosan nincs csávázó szer... de ha ráloccsan véletlenül egy kis neoniki és valami gombaölő az nem baj (korábbanrajta amúgy volt rajta). gyakoribb rovar gondok: tetű (kell védekezni mert mocskosvírus vektor), fénybogár (igen ugyanaz mint a repcének, megeszi a virágot), ormányosok (tok ormányos gáz mert a lárvái rendet raknak a tokban) szer? Hát igen...smile surrender
Lombrágya: bór, bór és bór!
Sok tipp/trükk van még (pl. elágaztatás bizonyos szerekkel, termés növelés, mákra nem engedélyezett de jól bevált szerek) de azt inkább max. egy kávé mellett és inkább haladóknak smile innocent
Mint láthatod, közel egy repce a dolog ha jól akarod csinálni.
Nekem pl. idén nincs, 600-650 Ft-ot keveseltem (volt 900+ is az ára most visszaesett), sok a kockázat, drága az imput, lehet nagyot is bukni. Legalábbis 23 év alatt volt már egy olyan évem is, hogy nem arattam szinte semmit (2-3q) vírus és szárazság miatt. Amúgy 7-15q között voltak az átlagok az évek során, szóval üzemi kb. 1tonnával matekozz. 750es ár lenne véleményem szerint a jó ár.

#622 Ganajos
2025-07-25 19:59:23

Válasz Borz #621. hozzászólásáraPiaccal nincs gond, itt vas megyében a berekben van a sok new hollandos gazdaság, évek óta oda adok mindent, meg jóban vagyok a sráccal nagyon, minden bérmunkát ő csinál nekem.
Mákkal is foglalkozik azért is gondolkodtam el rajt.
Tápanyagot mit adsz neki és mikor?
Növényvédelem mi szokott kelleni?

Nincs profilkép
#621 Borz
2025-07-25 18:01:54

Válasz Ganajos #620. hozzászólásáraHát itt nálunk az integrátornál tudod nézegetni, de max. 2-3 ból lehet választani. De mondjuk nekünk őszink sosem volt. Tavaszit tudom jól beilleszteni a forgóba cukorrépa vagy kukorica után, szántott földbe, környei + kombinátor. Henger nincs. Vetés február (1-1,5kg talaj kötöttség függvényében) jd 740aval. Hova tervezed értékesíteni? Azért vedd fel a kapcsolatot előre mert sok a szélhámos a piacon, tudod ez nem fordított áfás. Az a biztos, ha már előre szeződsz, mert ezt nem nagyon lehet bárhova beborítani. Melyik térségben gazdálkodsz lehet tudok kontaktot.

#620 Ganajos
2025-07-25 15:53:59

Válasz gergő07 #619. hozzászólásáraOkés rendben köszi
Úgynéz ki megpróbálom idén
Mennyi lesz neked?
Fajtákat hol lehet megnézni vagy vásárolni? Neten nem nagyon találtam sehol

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


OTP Értéktérkép: sokkszerűen visszaesett a magyar szántók forgalma
Nem fizetik meg a szép kajszit? Ez a következménye!
Nem fizetik meg a szép kajszit? Ez a következménye!
Rohamosan csökken a felvásárlóknak átadott kajszitételek homogenitása, minősége....
NARDI Talajlazító 7 Késes
NARDI Talajlazító 7 Késes

2.790.000 Ft

Mercedes-Benz Arocs 2546 6x2*4 | 25 méter / 2018 / Lízing 20%-tól
Mercedes-Benz Arocs 2546 6x2*4 | 25...

118.900 EUR

Eladó rétborona
Eladó rétborona

150.000 Ft

New Holland T 7.275 AUTO COMMAND
New Holland T 7.275 AUTO COMMAND

142.900 EUR

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]