Egyetértek, lehet Grevennek is érdemes lenne megnézni EZTa vasat. Igaz a tigerrel nem próbálkoznék vele, de nálam a VN terracultot normális talajviszonyok mellett elhúzta, igaz nem virgonckodott vele! Az ő gépparkjához jó lehetne, amíg nálunk nem volt meg a kisebb, sokat vetettem vele 6 soros vetőgéppel és nem zabálta le a gatyámat sem.
Bár nem nekem jött a kérdés. De 200-250-ig ő s tökéletesen el látta főleg rugózott (független felfüggesztéssel). Még szállítani is jó volt vele. 4 fejes kverni ld 100-as eke utána. Egyszerű mint a fa ék. A cummins motor úgy szól benne mint egy JD motor.
1. Nálatok van új korától! Ez rendkívül fontos dolog, egész más végig egy helyen lenni, mint ugyanekkorra 2-3 gazdán és 8-10 kezelőn túl lenni!
2, hibamentes, költségmentes és nem tervezed a cseréjét! Ez a másik fontos dolog! Egy nehány száz hektáros gazdaságban is vannak mar olyan munkacsucsok, hogy elkell a segitseg, így ha egy ilyen gép tökéletesen működik akkor ha vesznek is melle másikat azt nem adjak el. Ha csak néha beugrik egy lerobbant gépet helyettesíteni, csemege betakaritasnal vontatni, silot taposni mar megéri meghagyni! Amely gépek teljesen hibamentesek nem adjak el őket, vagy ismerősi körben kelnek el! Ritkán kerül jó gép a piacra! A beteges géptől meg a jó isten mentse meg az embert, különösen ha nem volt meg ilyen traktorra és nem értenek hozza!
Nekünk van 8210-es 10.000 órával nálunk van újkora óta. De 20km-re tólünk van 1 Rt akinek van 4 db 8x10-es közel 30.000 órásak és még úgy tudom nem tervezik a cseréjüket, ahogy mi sem. Ha jön nagyobb csakis ez mellé mert szinte költségmentes gépek...
de ha félsz a régiektől akkor ottvan az újabb 765B-ből kettő agropartnál 25körüli áron 5-7ezer órákkal, no azok még gépek lesznek akarmeddig is, igaz ott már van egy kis lóerő tartalékod amire ahítozol, de tavasszal a mocsokban is elmegy amikor semmi mással nembírsz földre menni.
Ha egyszer egyenesbe állunk én venni fogok egyet, lehet a régi 55-öset nekem az is teccik, de hogy challenger lesz az tuti
Én meg a helyedben egy jóképű hevederest vennék a fergát pedig meghagynám mindenesnek, nyílván a kemény melót a hernyó végezné.
Épen kedden beszéltem egy soksokezer hektáros gazdaság vezetőjével pest körüliek.
35-ös Challengerüket (zöld színben) most cserélik le, 20.000óra felett van benne és a motorja most kezd már gyengűlni, meg volt egyszer széthúzva, nemtudta pontosan mirt gondolom váltó mert ezeknél tizenezernél kell egy váltót cserélni és mehet megint ennyit, de a gép végig dolgozott keményen és azóta is csak challengert vettek.
Van mellette 45-ös is meg új 875-ös vagy milyen, a nagy 600ló körüli
Grevenéknél jó omlós földek vannak nagyrészben, igazolja ezt az is ,hogy 160-as géppel terradig-et meg 3méteres grubbert jól bír húzni.
Felénk ez nem így működik esetleg a folyóparti omlós talajon, de másutt a területek nagyrészén nem az van, hogy oké kisebb a gép akkor csak 6-al húzza....
ha kisebb a gép akkor nem is húzza el hanem megáll előtte és ha kurázsi van akkor kapar ha nincs akkor lefúl oszt jónapot.
Rendesen mélyen grubberezni egy 3méteres 3soros grubberekkel a 12,5 tonnás 260 lovas nagytraktorral sem tudnék ezeken a földeken pláne ha nem optimum idő/talaj van, mert olyankor nagyot lendűl a munkavégzés, de ha kicsit nedvesebb vagy szárazabb akkor vége, már nemkell a kisebbik 217 lovassal lazítóba vagy grubberben gondolkodni és a nagynak is kemény lesz a helyzet
Ez pontosan így van! Itt a fórumon is megy több témában is a "bezzeg Amerikában" maszlag valótlanságokra, vagy rosszul kiragadott, félremagyarázott példákra alapozva. Akik meg tényleg ismerik valamennyire az ottani, egyáltalán nem irigylésre méltó viszonyokat, azok meg valamiért inkább nem szólalnak meg, pedig tudom, és írod is, hogy olvassák a sok kábítást.
Bocs az offért, de ez kikívánkozott.
Szomszédnak van. 8330-al húzza.
De 40-45-ös kötöttségű földeken annak is feladja a leckét. Pedig az 300 ló meg felsúlyozva olyan 14 tonna körüli.
Egy 200-220 lóerős traki az előtt semmit se ér hacsak nem fosóhomokon kell dolgozni.
Nem tudom Mt-hez még nem volt szerencsém,de hiába a kevesebb kapa azok a nagy cintányérok az elején csak nem a föld tetején gurulnak ezért nem hinném hogy azt könnyebb lenne húzni,bár lehet tévedek.
Persze, mindenképpen. Ez most nem a legmenőbb géppark összeszedéséről szól mert ahhoz nagyon kis hal az ember. De még lehet rá esély meg hozhat az élet ilyet és akkor már nem akar az ember megint ebbe a cipőbe járni. Ezt a kérdést jó formán tájékozódó jelleggel tettem fel.
Mert hát na, mindenki egyetért azzal hogy a vontatott eszköz mindig szebben dolgozik szélsőséges esetekben. Meg tényleg az már nagyon a távoli jövő zenéje.
De a válasz egyértelmű volt, ahhoz kicsik azok a traktorok.
Mindenképpen 8assal fog kezdődni azt amit keresünk.
Válasz #14402. hozzászólásra
Greven, mostan te azért akarsz Hors Tigert, vagy TopDownt venni, mert mostan az repül?
Mondok neked jobbat: van neked Karatod ékgyürüs hengerrel. Ez a gép is elkésziti a talajaidat szántásmentesen, csak erősebb traktor kéne eléje. Ugyan úgy van lazítód is a mélyebb mővelésre. Én idén a lazítóval készitettem a talajokat tavasziak alá. Min. 30-35 cm mélyen 180 lóval. A szomszéd TSz megint 360 lovas JD cibálta a sárban az egyfolytában betapadó Topdownt 15 cm-en, mert nem tudta leadni a sárban a talajra a lóerőket. Az esőt után a talajaik egybefüggő tavak voltak, az enyémen meg tócsának se volt helye. Attól hogy megveszel minden menő vasat, nembiztos hogy jobban fogysz boldogulni. Jó gépparkod van, csak erősebb traktorra van szükséged, mint a pirosod. A pénzt elverni gyorsan megy, de azt meg is kell keresni. Fektessél be ésszerüen a te körülményeidhez igazodva.
Ha használtat veszel mindbe benne lesz a rizikó legyen az akár milyen öreg is,de viszont a két nagy gép azért kíméli is majd egymást rendesen,nem fognak éjjel nappal menni.Én a helyedben ezért nem vennék újat,mert nem lenne kihasználva,de ezt már neked kell eldöntened.Traktorvásárlás előtt ne fórumozzál egy hónapig mert itt ahány ember van (közöttük én is)mindenki mást mond neked.
Nem akarunk még egyszer alul méretezni. Inkább legyen 50 ló tartalékunk a mostani eszközökhöz. Vigye mint a ronygot, heggeszteni olcsobb a vasat mint tatarozni az erőgépet.
7830-7930 karcsú lesz szerintem a horsch elé,a sima 3 méteres horsch tiger ha kicsit rosszabbak a körülmények folyamatosan le tudja kötni a rába figyelmét is.
Valami hasonlóra. Nagy gép most kell, az eszköz meg majd valamikor. Évek múlva, csak nem szeretnénk akkor megint gépet cserélni mert ismét kicsinek bizonyul.
A statisztika sokszor megtévesztő lehet. Nálunk is a KSH szerint 2010-ben 576 ezer gazdaság volt, ehhez mérten már kevesebb, mint 200 ezer igényel támogatást, ergo a KSH-nál már az is gazdaságnak számít, ahol 3 tyúk kapirgál az udvaron. Mellesleg ha így nézzük, akkor elég nagy szégyen ez ránk nézve, hogy lassan tyúk sincs a falvakban.
Én direkt nem szólok ez ügyben..mivel a cimborám..Ki már lassan 5-dik éve kint telel Floridában.(haverjánál) Igencsak körbejárta a témát. Volt rá ideje. Nem fórumozik. Nincs értelme. Hisz más médiákon jön a maszlag. Szétbarmolták a GMO-val a mezőgazdaságukat. Folyamatosan benne vannak kezelik fújják. a kultúrnövény már gyomnövény. A kukorica sorban ott a szója mit nem tud már ki vegyszerezni. Stb. Csak ezt nem látni mikor csoportos vendég utazással végig viszik az embert. A megfelelő helyeken.
mindenki dobálózik itt az amcsi ezer haktáros szöveggel, de tudjátok h mit beszéltek???
valaki utánna olvasott már ennek?
én ehhez hasonló adatokat találtam
500ACRE kb. 200HA
ez azt jeleni h az amcsi gazdaságoknak csak a 22% 200ha feletti
(ha valaki tud jobb infót javítson ki
és töröltesse ezt a hozzászólást)
Ez tényleg igy igaz ahogy le irod!! De pont ez az év a példa arra hogy menyire fontos és biztonságos a gép park túl gépesitetsége!!! Azt gondolom egy valamit is magára adó vállalkozás pláne ilyen öszön tud kellö munkát adni egy 200Ha birtokon..
Csak azt felejted el hogy Európában az átlagos birtokméret 45 hektár körül van. USA-ban meg 400 fölött. Ott 1-2 ezer hektáros gazda kicsinek számít. 10 ezer hektár felett kezdődnek a közepesek. Ilyen helyeken tényleg a 8000 univerzális gép. Itt a témában meg egy 200 hektáros gazdasághoz "keresünk" gépet.
Na meg a gázolaj ára is másképpen alakul itt.
Itt nem USA viszonyok vannak! Más az ésszerűség ott és más itt!
Persze nincs flancolás. Láttam már fotókon. 8000 trakit első hajtás nélkül (elég bután nézett ki) Vagy simán egy majd 30 éves paripa húzott egy full modern vetőgépet. de volt rá példa hogy még a kipufogó sem volt ki vezetve. Egyszerűen ki jött a motorház tetőn mint a régieknél. Feliratkoztam az ő csatornájára. Néha elég érdekes videók. vannak. amúgy egy átlagos (farmer)
25437 hozzászólás
Válasz #14441. hozzászólásra
Mindenképp. De csakis valami part menti nagy gazdaságbol. Legalább sokat dolgozott meg jo só mart :D
Válasz #14440. hozzászólásra





Hozass egyet a tengeren túlról és meg oldódik a problémád lesz géped a pénzed meg elfogy..
Válasz #14439. hozzászólásra
Van is benne vagy 25 ezer óra biztos. Ennyi pénzét ha olyan jo miért nem lett már gazdája vagy fél éve - éve is talán.
Én EZT ajánlanám nagy gépnek .
Válasz #14437. hozzászólásra
Egyetértek, lehet Grevennek is érdemes lenne megnézni EZTa vasat. Igaz a tigerrel nem próbálkoznék vele, de nálam a VN terracultot normális talajviszonyok mellett elhúzta, igaz nem virgonckodott vele! Az ő gépparkjához jó lehetne, amíg nálunk nem volt meg a kisebb, sokat vetettem vele 6 soros vetőgéppel és nem zabálta le a gatyámat sem.
Válasz #14436. hozzászólásra
Bár nem nekem jött a kérdés. De 200-250-ig ő s tökéletesen el látta főleg rugózott (független felfüggesztéssel). Még szállítani is jó volt vele. 4 fejes kverni ld 100-as eke utána.
Egyszerű mint a fa ék. A cummins motor úgy szól benne mint egy JD motor.
Válasz #14435. hozzászólásra
Akkor Te szerinted egy 200-250 hektáros gazdaságnak milyen gépet kellene vennie? 40-50 milliós újra nem telik!
Válasz #14431. hozzászólásra
Igen, le is írtad a két kulcsszót!
1. Nálatok van új korától! Ez rendkívül fontos dolog, egész más végig egy helyen lenni, mint ugyanekkorra 2-3 gazdán és 8-10 kezelőn túl lenni!
2, hibamentes, költségmentes és nem tervezed a cseréjét! Ez a másik fontos dolog! Egy nehány száz hektáros gazdaságban is vannak mar olyan munkacsucsok, hogy elkell a segitseg, így ha egy ilyen gép tökéletesen működik akkor ha vesznek is melle másikat azt nem adjak el. Ha csak néha beugrik egy lerobbant gépet helyettesíteni, csemege betakaritasnal vontatni, silot taposni mar megéri meghagyni! Amely gépek teljesen hibamentesek nem adjak el őket, vagy ismerősi körben kelnek el! Ritkán kerül jó gép a piacra! A beteges géptől meg a jó isten mentse meg az embert, különösen ha nem volt meg ilyen traktorra és nem értenek hozza!
Válasz #14433. hozzászólásra

Csakis
Válasz #14432. hozzászólásra






Akkor is a piros a jobb
Indul a vita.
Válasz #14411. hozzászólásra
Nekünk van 8210-es 10.000 órával nálunk van újkora óta. De 20km-re tólünk van 1 Rt akinek van 4 db 8x10-es közel 30.000 órásak és még úgy tudom nem tervezik a cseréjüket, ahogy mi sem. Ha jön nagyobb csakis ez mellé mert szinte költségmentes gépek...
bocsánat!

tegnap (is) elég keményen
tél van
Válasz #14428. hozzászólásra

Miért? Egy új vagy újabb 8000-es mennyibe kerül?
Az új dupla ennyibe az újabb meg ugyan ennyibe.
A gép meg félgőzzel sem menne legalább kitartana nekik emberéltjükig.
Mint írtam ha egyenesbe állunk egyszer én kicserélem a nagytrakit minimum egy 55-ös challengerre, de ha kiadná akkor a 7-es B szériából.
Ma nem ittam(még)
Tegnap igen (elég keményen)
Válasz #14426. hozzászólásra

220 ha-ra?mennyit ittál?
de ha félsz a régiektől akkor ottvan az újabb 765B-ből kettő agropartnál 25körüli áron 5-7ezer órákkal, no azok még gépek lesznek akarmeddig is, igaz ott már van egy kis lóerő tartalékod amire ahítozol, de tavasszal a mocsokban is elmegy amikor semmi mással nembírsz földre menni.
Ha egyszer egyenesbe állunk én venni fogok egyet, lehet a régi 55-öset nekem az is teccik, de hogy challenger lesz az tuti
Válasz #14414. hozzászólásra
Én meg a helyedben egy jóképű hevederest vennék a fergát pedig meghagynám mindenesnek, nyílván a kemény melót a hernyó végezné.
Épen kedden beszéltem egy soksokezer hektáros gazdaság vezetőjével pest körüliek.
35-ös Challengerüket (zöld színben) most cserélik le, 20.000óra felett van benne és a motorja most kezd már gyengűlni, meg volt egyszer széthúzva, nemtudta pontosan mirt gondolom váltó mert ezeknél tizenezernél kell egy váltót cserélni és mehet megint ennyit, de a gép végig dolgozott keményen és azóta is csak challengert vettek.
Van mellette 45-ös is meg új 875-ös vagy milyen, a nagy 600ló körüli
Válasz #14420. hozzászólásra
Grevenéknél jó omlós földek vannak nagyrészben, igazolja ezt az is ,hogy 160-as géppel terradig-et meg 3méteres grubbert jól bír húzni.
Felénk ez nem így működik esetleg a folyóparti omlós talajon, de másutt a területek nagyrészén nem az van, hogy oké kisebb a gép akkor csak 6-al húzza....
ha kisebb a gép akkor nem is húzza el hanem megáll előtte és ha kurázsi van akkor kapar ha nincs akkor lefúl oszt jónapot.
Rendesen mélyen grubberezni egy 3méteres 3soros grubberekkel a 12,5 tonnás 260 lovas nagytraktorral sem tudnék ezeken a földeken pláne ha nem optimum idő/talaj van, mert olyankor nagyot lendűl a munkavégzés, de ha kicsit nedvesebb vagy szárazabb akkor vége, már nemkell a kisebbik 217 lovassal lazítóba vagy grubberben gondolkodni és a nagynak is kemény lesz a helyzet
Válasz #14399. hozzászólásra
Ez pontosan így van! Itt a fórumon is megy több témában is a "bezzeg Amerikában" maszlag valótlanságokra, vagy rosszul kiragadott, félremagyarázott példákra alapozva. Akik meg tényleg ismerik valamennyire az ottani, egyáltalán nem irigylésre méltó viszonyokat, azok meg valamiért inkább nem szólalnak meg, pedig tudom, és írod is, hogy olvassák a sok kábítást.
Bocs az offért, de ez kikívánkozott.
Válasz #14422. hozzászólásra
Bocsi tévedtem, a 30asnál igaz ez.
Válasz #14421. hozzászólásra

Nem jó mert ivt-s.
Powershift a tuti.
Válasz #14414. hozzászólásra





ha megteheted vegyél egy 8520-ast arra már nem lehet azt mondani hogy gyenge
Válasz #14418. hozzászólásra
Szomszédnak van. 8330-al húzza.
De 40-45-ös kötöttségű földeken annak is feladja a leckét. Pedig az 300 ló meg felsúlyozva olyan 14 tonna körüli.
Egy 200-220 lóerős traki az előtt semmit se ér hacsak nem fosóhomokon kell dolgozni.
Válasz #14414. hozzászólásra
szia. nézem a hozzászólásokat egy a kérdés mennyi a valuta rá.Én is hasonló cipőben járok csak nekem 4650 est kellene kiváltani
Válasz #14416. hozzászólásra
Nem tudom Mt-hez még nem volt szerencsém,de hiába a kevesebb kapa azok a nagy cintányérok az elején csak nem a föld tetején gurulnak ezért nem hinném hogy azt könnyebb lenne húzni,bár lehet tévedek.
Válasz #14414. hozzászólásra
Horsch Tiger 3MT-hez azok a 8000-esek is kevesek lesznek amiket nézegetsz {:rolleyes:
Válasz #14407. hozzászólásra
A 3 méteres tigerrel valóban ki lehet bármit pányvázni, de Greven Mt-ről beszél, amin a 13-al szemben csak 7 kapa van! Szerintem nem mndegy.
Válasz #14414. hozzászólásra

Csak ne Fend legyen, mert azokban a 8-as kicsi
Válasz #14413. hozzászólásra
Persze, mindenképpen. Ez most nem a legmenőbb géppark összeszedéséről szól mert ahhoz nagyon kis hal az ember. De még lehet rá esély meg hozhat az élet ilyet és akkor már nem akar az ember megint ebbe a cipőbe járni. Ezt a kérdést jó formán tájékozódó jelleggel tettem fel.
Mert hát na, mindenki egyetért azzal hogy a vontatott eszköz mindig szebben dolgozik szélsőséges esetekben. Meg tényleg az már nagyon a távoli jövő zenéje.
De a válasz egyértelmű volt, ahhoz kicsik azok a traktorok.
Mindenképpen 8assal fog kezdődni azt amit keresünk.
Válasz #14402. hozzászólásra
Greven, mostan te azért akarsz Hors Tigert, vagy TopDownt venni, mert mostan az repül?
Mondok neked jobbat: van neked Karatod ékgyürüs hengerrel. Ez a gép is elkésziti a talajaidat szántásmentesen, csak erősebb traktor kéne eléje. Ugyan úgy van lazítód is a mélyebb mővelésre. Én idén a lazítóval készitettem a talajokat tavasziak alá. Min. 30-35 cm mélyen 180 lóval. A szomszéd TSz megint 360 lovas JD cibálta a sárban az egyfolytában betapadó Topdownt 15 cm-en, mert nem tudta leadni a sárban a talajra a lóerőket. Az esőt után a talajaik egybefüggő tavak voltak, az enyémen meg tócsának se volt helye. Attól hogy megveszel minden menő vasat, nembiztos hogy jobban fogysz boldogulni. Jó gépparkod van, csak erősebb traktorra van szükséged, mint a pirosod. A pénzt elverni gyorsan megy, de azt meg is kell keresni. Fektessél be ésszerüen a te körülményeidhez igazodva.
Válasz #14409. hozzászólásra

Ha használtat veszel mindbe benne lesz a rizikó legyen az akár milyen öreg is,de viszont a két nagy gép azért kíméli is majd egymást rendesen,nem fognak éjjel nappal menni.Én a helyedben ezért nem vennék újat,mert nem lenne kihasználva,de ezt már neked kell eldöntened.Traktorvásárlás előtt ne fórumozzál egy hónapig mert itt ahány ember van (közöttük én is)mindenki mást mond neked.
Válasz #14410. hozzászólásra
Ugy gondolom egyértelműen 8 ezres szériába kezdünk el mi is keresgélni és meglátjk mit találunk kedvünkre valot.
Egyébként Bács vagy Szolnok esetleg Pest megye déli részén van valaki a közelünkbe akinek van ilyesmi masinája?
Válasz #14409. hozzászólásra
Ezért mondjuk a 8000-es öregebb gépeket mert azok nálad örök élet 3 nap
Válasz #14408. hozzászólásra
Nem akarunk még egyszer alul méretezni. Inkább legyen 50 ló tartalékunk a mostani eszközökhöz. Vigye mint a ronygot, heggeszteni olcsobb a vasat mint tatarozni az erőgépet.
Válasz #14406. hozzászólásra
Igaz,mindenre jó egy kicsit de nagyon semmire.
Válasz #14402. hozzászólásra
7830-7930 karcsú lesz szerintem a horsch elé,a sima 3 méteres horsch tiger ha kicsit rosszabbak a körülmények folyamatosan le tudja kötni a rába figyelmét is.
Válasz #14404. hozzászólásra
A köztes univerzális dolgokat szerintem hagyd a fenébe mert az olyan minta 4 évszakos gumi még nem jó még nem jó már nem jó
Válasz #14402. hozzászólásra
Úgy vagy te ezzel pirossal mint én voltam a krissztállal . De. miófa van a nyuszi azóta azzal sincs komoly baj.
Ezért javasolnám neked a piros mellé egy öreg nagy gépet és ez jólenne vetni eg szàllìtani az öreg meg csak talajon menne .
Válasz #14403. hozzászólásra
Valami hasonlóra. Nagy gép most kell, az eszköz meg majd valamikor. Évek múlva, csak nem szeretnénk akkor megint gépet cserélni mert ismét kicsinek bizonyul.
Válasz #14402. hozzászólásra

Ha horsct tiger mt-re lesz lóvé,akkor lesz új 8 ezre is!
Válasz #14401. hozzászólásra
Nehéz talajmunkához nagyok az eszközök, tehát nagyobb traktor mindenképpen kell.
A 7830-7930-as jd elbír már egy 3 méteres Horsch Tiger MT féle tárcsás/grúberes eszközzel?
Mert a nagy távlati célokba egy ilyen eszköz is szerepel.
Válasz #14398. hozzászólásra
Nem gondolod, hogy túl nagy vasakat akarsz cibálni a traktorral?
Válasz #14397. hozzászólásra
A statisztika sokszor megtévesztő lehet. Nálunk is a KSH szerint 2010-ben 576 ezer gazdaság volt, ehhez mérten már kevesebb, mint 200 ezer igényel támogatást, ergo a KSH-nál már az is gazdaságnak számít, ahol 3 tyúk kapirgál az udvaron. Mellesleg ha így nézzük, akkor elég nagy szégyen ez ránk nézve, hogy lassan tyúk sincs a falvakban.
Válasz #14397. hozzászólásra
Én direkt nem szólok ez ügyben..mivel a cimborám..Ki már lassan 5-dik éve kint telel Floridában.(haverjánál) Igencsak körbejárta a témát. Volt rá ideje. Nem fórumozik. Nincs értelme. Hisz más médiákon jön a maszlag. Szétbarmolták a GMO-val a mezőgazdaságukat. Folyamatosan benne vannak kezelik fújják. a kultúrnövény már gyomnövény. A kukorica sorban ott a szója mit nem tud már ki vegyszerezni. Stb. Csak ezt nem látni mikor csoportos vendég utazással végig viszik az embert. A megfelelő helyeken.
Válasz #14396. hozzászólásra
A 3. alkalom előtt már meg lett csinálva egyszer rendesen és megint beütött a krahh.
mindenki dobálózik itt az amcsi ezer haktáros szöveggel, de tudjátok h mit beszéltek???
valaki utánna olvasott már ennek?
én ehhez hasonló adatokat találtam
500ACRE kb. 200HA
ez azt jeleni h az amcsi gazdaságoknak csak a 22% 200ha feletti
(ha valaki tud jobb infót javítson ki
és töröltesse ezt a hozzászólást)
Válasz #14391. hozzászólásra
Ha megcsináltátok rendesen a pirosat,akkor menni kell annak még jódarabig!
Válasz #14394. hozzászólásra



Ez tényleg igy igaz ahogy le irod!! De pont ez az év a példa arra hogy menyire fontos és biztonságos a gép park túl gépesitetsége!!! Azt gondolom egy valamit is magára adó vállalkozás pláne ilyen öszön tud kellö munkát adni egy 200Ha birtokon..
Válasz #14392. hozzászólásra
Csak azt felejted el hogy Európában az átlagos birtokméret 45 hektár körül van. USA-ban meg 400 fölött. Ott 1-2 ezer hektáros gazda kicsinek számít. 10 ezer hektár felett kezdődnek a közepesek. Ilyen helyeken tényleg a 8000 univerzális gép. Itt a témában meg egy 200 hektáros gazdasághoz "keresünk" gépet.
Na meg a gázolaj ára is másképpen alakul itt.
Itt nem USA viszonyok vannak! Más az ésszerűség ott és más itt!
Válasz #14392. hozzászólásra
Persze nincs flancolás. Láttam már fotókon. 8000 trakit első hajtás nélkül (elég bután nézett ki) Vagy simán egy majd 30 éves paripa húzott egy full modern vetőgépet. de volt rá példa hogy még a kipufogó sem volt ki vezetve. Egyszerűen ki jött a motorház tetőn mint a régieknél. Feliratkoztam az ő csatornájára. Néha elég érdekes videók. vannak. amúgy egy átlagos (farmer)