Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 351.86 Ft USD 306.84 Ft CHF 379.94 Ft GBP 406.17 Ft

Fórum

Őszi búzavetés október 1-től?

Létrehozta: alesi1982 , 2008-09-29 06:25:17

Kedvencekhez Segítség
3358 hozzászólás
Nincs profilkép
#2258 lorant90
2020-10-01 22:20:31

Válasz Nyomasek Bobo #2255. hozzászólásáraEzekben már mindig zúg valami, lassacskán atnezesre kerül minden porcikaja, aztán jobban megbízól majd benne,de mondjuk én nem felnek a 3m és eszközöktol.megis csak haladosabb.

#2256 Nyomasek Bobo
2020-10-01 22:18:36

Válasz szantofold22 #2254. hozzászólásáraZetor lazít, tárcsáz (eke-kombinátor néha). 550es vet, permetez, műtrágyáz, 80as hengerez, pótkocsiz, rakodik.

#2255 Nyomasek Bobo
2020-10-01 22:16:07

Válasz lorant90 #2250. hozzászólásáraNéha jönnek fura rezgések, meg a segge is zúg melegen. A szerelő meg hosszú karanténban...

Nincs profilkép
#2254 szantofold22
2020-10-01 22:15:33

Válasz Nyomasek Bobo #2253. hozzászólásáraVan 2 csettegö akkor csak nem kell annyit szerelni!

#2253 Nyomasek Bobo
2020-10-01 22:13:45

Válasz szantofold22 #2248. hozzászólására
A géppark. 12245, öszvér 80as... Plusz az avatar 550E.

Nincs profilkép
#2252 szantofold22
2020-10-01 22:11:04

Válasz Nyomasek Bobo #2249. hozzászólásáraA bukokeretes 50 es mtz ami akármilyen hideg van beindul.Izzitógyertyás.Vannak vagy 40-50 évesek körmöskapcsolós difivel.Nemcsak Fendt van a világon meg John Deere.Nekem is volt.Vontatni műtrágyázni tedd ide tedd oda jó lelhet az

Nincs profilkép
#2250 lorant90
2020-10-01 22:05:48

Válasz Nyomasek Bobo #2247. hozzászólásáraEjnye már, hitetlen vagy vele szemben smile nonono

Nincs profilkép
#2248 szantofold22
2020-10-01 22:03:59

Válasz Nyomasek Bobo #2246. hozzászólásáraEgy csővázas 50 nem nagy pénz aztán nem kell szerelgetni

#2247 Nyomasek Bobo
2020-10-01 22:03:39

Válasz gabika82 #2245. hozzászólásáraÉn mindenképp 2,5öst veszek,(elég ritka hyraulik huckepackkal) nem bízom a Zetorban.

#2246 Nyomasek Bobo
2020-10-01 22:01:50

Válasz szantofold22 #2243. hozzászólásáraIdén vettem új papucsokat a keréknyomos csoroszlyákhoz. Most elvileg az jó lesz. Nálam amennyi szármaradvány szokott lenni sajna a nyomlazító használhatatlan.
Az mtz-t a vetés buliból nem akarom kihagyni, mert akkor megint mindent 1 traki csinál, és megőszülök, annyit kell átszerelni.

#2244 gabika82
2020-10-01 21:53:40

Válasz fexco #2229. hozzászólására3 méteres krone forgóborona plussz a vetőgép teli tartalyal is simán emeli!

Nincs profilkép
#2243 szantofold22
2020-10-01 21:48:43

Válasz Nyomasek Bobo #2239. hozzászólásáraTe neked venni kéne egy szaxonia vetőgépet! .Nagygépesek ide márkás gép oda olvas tam az irasod nem nyomta bele meg a tököm.Aprómagot 3-500 e ft os gép ,lucernát is jól elveti.Esetleg egy nagy kacat ih apróvetővel. S nem kellene vagyont fizetni szar munkáért.Mi az hogy sekélyre tette meg föld tetejére?30 éves ihm belenyomja a rézig a magot.Minek a traktoros nem nézitek mit csináltok?

Nincs profilkép
#2242 szatmári82
2020-10-01 21:47:53

Válasz Nyomasek Bobo #2238. hozzászólásáraNem is kell az neked.
Nálad szerintem megdúrna mint az állat ez a Siva Nova.
Direktbe jó gép, de ha műveled a talajt, vagy könnyebb szerkezetű a talaj az elővágó leszalad vetésmélység alá, az pedig nem a jó vetés titka.

A 2,5m-es forgóboronát elviszi a 80-as is. Igaz nem 5.-be de el kell neki, ja meg nem is 15cm-en járatva.

Nincs profilkép
#2241 Toxi
2020-10-01 21:47:49

Válasz GREVEN #2223. hozzászólásáraNeked is " Dátumbetegséged" van ? Eljött október mindegy,hogy mit csak valamit csinálni kellsmile lol

#2240 Nyomasek Bobo
2020-10-01 21:45:27

Válasz fexco #2229. hozzászólásáraAmúgy hogy súlyra mennyik ezek, még nem sikerült sehol se kiderítenem.

#2239 Nyomasek Bobo
2020-10-01 21:44:07

Válasz Nyomasek Bobo #2238. hozzászólásáraMoore unidrillt meg sehol se látok mostanság, bár ami használható, az is majdnem ennyi...

#2238 Nyomasek Bobo
2020-10-01 21:42:53

Válasz Mf-es? #2228. hozzászólásáraErre nincs és nem is lesz keretem...smile nononosmile unsure

#2237 GREVEN
2020-10-01 21:41:32

Válasz Nyomasek Bobo #2227. hozzászólásáraMeg húztam grúberrel 20-22 cmre kín keservesen. Ha kapna kis esőt adnék neki egy sor rt-t még.

Szóval ilyen talajra vegyen az ember optimális eszközt.

Felső fele posza, alja meg ilyen.

Persze sokat segített az alsó felén hogy egész nyáron tehén parkoló volt. smile cursing

#2236 Nyomasek Bobo
2020-10-01 21:41:22

Válasz fexco #2229. hozzászólásáraHa nem bírja el, nem akkor akarom megtudni, mikor megvettem már 1 misiért a gépeket...
Titkon azt remélem, az mtz 80-as elviszi valahogy a 2.5öst...De itt már megnyugtattak, hogy nem...

#2235 Mézga
2020-10-01 19:28:07

Válasz Mf-es? #2234. hozzászólásáramennyi vetőmag fér bele?

#2232 Mézga
2020-10-01 19:05:44

Válasz Mf-es? #2228. hozzászólásáracsapágyak, hogy bírják?

Nincs profilkép
#2231 joti
2020-10-01 19:04:54

Tárcsa után kell akasztani a vetőgépet egy plusz menet megspórolva .

#2229 fexco
2020-10-01 18:36:04

Válasz Nyomasek Bobo #2226. hozzászólásárabazmeg mekkora ócskavas ez a krisztál!!!a 892esem szerintem ahogy előadod tehetősebb....itt a faluba talán az egyik muki yto kínía 90lovas fossal veti a gabonát 3méteres forgóborona +3méteres vetőgép.

#2227 Nyomasek Bobo
2020-10-01 18:28:00

Válasz GREVEN #2223. hozzászólására60 százaléknak mindegy. A fövenyre mit ertesz?
A sziklát ha vizes, nem tudod lazítani. A tetejét talán ásóborona?

#2226 Nyomasek Bobo
2020-10-01 18:25:52

Válasz Szabi. #2225. hozzászólásáraÉs mindenképp gépkapcsolat kell. Külön járni nem jo, mert akkor ugyanúgy ott lesz a vetőgep előtt a traki nyoma. És abba a csúszó nemigen teszi bele a magot. A nyomlazitó meg előszed (meg össze)mindent...
Szóval 120as Krisztál, meg 2.5m forgóborona, 2.5m reform semo88...
Attól félek a 3 méterest nem birná el.(meg a 2.5ös vetőgép már megvan)

#2224 Nyomasek Bobo
2020-10-01 13:44:44

Válasz Szabi. #2218. hozzászólásáraArra gondoltam, vetésmélység környéken járatnám. Abban a mélységben a vizet úgyse tudom megőrizni, ahhoz gyenge a gépparkom .
Szóval olyan 5-8cm mélyen, aztan vetés utan henger. Utána meg lentről jönne pára, hogy kikeljen...vagy nem.

#2223 GREVEN
2020-10-01 13:43:36

Ki mivel csinálná kalászos magágyat?
Tábla 60% ilyen pihent homok, 20 % föveny 20 % szikla. A szikla a gond. Ott felső 10 cm szinte ragad, alatta mint a beton.

#2222 .Szabi
2020-10-01 13:24:18

milyen mélyre érdemes vetni ilyen hűvös őszön a búzát? kötött réti talajon

Nincs profilkép
#2221 mocsencsi1
2020-10-01 11:29:59

Na meg az a fránya víz mostanság sokszor kevés, de ritkán vízözön. Fagyott talaj meg lassan furcsa természeti jelenség.

#2220 JDFERI
2020-10-01 10:52:51

Válasz Erdőjaro #2207. hozzászólásáraÜdv. Kétség kívűl igazad van . De amilyen a tendencia,hogy a tél egy szép szerdai napra esik valamikor januárban, így talán érdemes ezt a trendet némileg felülvizsgálni.

Nincs profilkép
#2219 envagyok2
2020-10-01 10:28:27

Válasz Nyomasek Bobo #2216. hozzászólásárameg azt is érdemes figyelmbe venni, hogy búzánál a vetésmélység és a bokrosodás között elég szoros összefüggés van.
vagyis ha nem sikerül oda rakni, ahova kell, hiába kelt ki ugyan úgy a kettő, egyik fog bokrosodni, másik meg elfeljt.

Nincs profilkép
#2218 Szabi.
2020-10-01 10:00:10

Válasz Nyomasek Bobo #2216. hozzászólásáraMaga a csúszó csoroszlya szerintem már a múlt, mert a pontos mélységtartás, egyöntetű kelés fontosabb.
Forgoborona magamnak tetszik csak anno felhívták a figyelmemet, hogy lehet porosítani, ami a területeimhez meg nem jó.

Nincs profilkép
#2217 szatmári82
2020-10-01 09:53:57

Válasz Nyomasek Bobo #2216. hozzászólásáraHa lehet állítani, hogy egyforma mélységre tegye a csúszó csoroszlyás gép akkor igen, amúgy nem.
A csúcs gépeknek a mélység tartó rendszerük miatt jó a kelés, meg azért lehet alacsonyabb magnormával is jobban termelni.

#2216 Nyomasek Bobo
2020-10-01 09:00:06

Válasz Szabi. #2214. hozzászólásáraEgy forgóboronás vetőgep kapcsolat(csúszó csoroszlyás géppel) tudhat hasonló minőséget?

#2215 Kémlelő
2020-10-01 06:55:43

Válasz Berkó_ #2210. hozzászólásáraIsmerősöm majdnem csilli villi vetőgépet állított a sarokba egy jobb bér gép miatt.

Másik ismerősöm mindig műtágyaszóróval veti a búzát, mert ....

És mindkettő jól döntött.

Egy próbát megér, és meg tudod, hogy melyik módszer jön be nálad.

Nincs profilkép
#2214 Szabi.
2020-10-01 06:46:20

Válasz Berkó_ #2210. hozzászólásáraRégebbi tapasztalataimra emlékezve nem csak 1-2q-val termet többet több évben is a rapidos vetés......smile oops

#2213 Bárány
2020-10-01 06:28:15

Válasz Erdőjaro #2207. hozzászólásáraIlyen mértékű nitrgénmozgás talán a futóhomokban lehet, vagy még ott sem.
Február végén jól meglátszik, hogy azok a búzák, amelyikeknek ősszel "alá lett pakolva", nem éheznek.

Nincs profilkép
#2212 Pilátus"
2020-09-30 23:55:52

Fiacskám "ne várd a májust"!

#2211 bandigh
2020-09-30 23:15:45

Válasz Berkó_ #2210. hozzászólásáraA kérdés h megér-e neked 1 mázsa plusz kiadást(a saját trakid se ingyen megy), az hogy tiptop elvetteted most amikor el lehet mondjuk, vagy bizonytalanra pályázol h mi lesz mondjuk 3 hét múlva, és hogy milyen állapotban lenne a hátad 20 tonna vedrezéstől

#2210 Berkó_
2020-09-30 22:59:56

Volt, aki kísérlet képpen egy táblában két különböző vetőgéppel (tárcsás vetőgép vs. vetőkultivátor) vetette el a kalászost, ugyanazt az inputot kapták a vegetációs időszakban, és aratáskor volt-e bámilyen eltérés a kettő között? Természetesen a mennyiségi paraméter lenne a fő szempont. A lényeg, hogy ha én most bérbe elvettetném hétfőtől egy csili-vili rapiddal 10ezer/ha-ért, vagy a saját vetőkultimmal vetném el, de azt meg csak kb 1,5-2 hét múlva tudnám elkezdeni, és lehet elhúzódna még egy hétig is a vetés a rakodózás hiánya végett (vödröznénk), meg igazából tuti nem lenne olyan vetésminőség mint a rapidnál, pedig most nagyon jó placcokat sikerült csinálni. Szóval nem tudom tud-e 2 mázsával többet teremni a rapidos vetés (ami igazából pont fedezné a vetés költségét), mintha saját magam elkaparnám a vetőkultival!?!?smile rolleyes

#2209 mtz1221
2020-09-29 11:54:21

Válasz Mf-es? #2208. hozzászólásáraÚjvidéki nemesítő ház minta tábláin már 10 éve látom ezt a módszert,még is félek megpróbálni.Sőt kétfajta is szokott lenni egyiket vetéselőkészítővel bemunkálják,másikat csak rádobják a kikeltre novemberben. Egyetlen szépsége hogy azok a földek mindig mindenből azt kapják már 20 éve ami kell nekik.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hosszú lesz Ukrajna uniós útja, de sok érdek fűződik hozzá
Hosszú lesz Ukrajna uniós útja, de sok érdek fűződik hozzá
Ukrajna megkezdte az EU-csatlakozási tárgyalásokat, de a reméltnél több időre...
A gabonakereskedők már csak a termésről szóló híreket figyelik
A gabonakereskedők már csak a termésről szóló híreket figyelik
Háború vagy béke, magas vagy alacsony energiaár? A gabonakereskedők már kivették...
Komatsu D65 EX-15 / 2006 / 5 030 üzemóra / Lízing 20%-tól
Komatsu D65 EX-15 / 2006 / 5 030 üzemóra...

88.900 EUR

JCB Fastrac 4160 / 2019 / 11 604 üzemóra / Lízing 20%-tól
JCB Fastrac 4160 / 2019 / 11 604 üzemóra...

59.900 EUR

Szalmát vásárolnék
Szalmát vásárolnék

15.000 Ft

Bálázás
Bálázás

2.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]