Válasz Nyomasek Bobo #2255. hozzászólásáraEzekben már mindig zúg valami, lassacskán atnezesre kerül minden porcikaja, aztán jobban megbízól majd benne,de mondjuk én nem felnek a 3m és eszközöktol.megis csak haladosabb.
Válasz Nyomasek Bobo #2249. hozzászólásáraA bukokeretes 50 es mtz ami akármilyen hideg van beindul.Izzitógyertyás.Vannak vagy 40-50 évesek körmöskapcsolós difivel.Nemcsak Fendt van a világon meg John Deere.Nekem is volt.Vontatni műtrágyázni tedd ide tedd oda jó lelhet az
Válasz szantofold22 #2243. hozzászólásáraIdén vettem új papucsokat a keréknyomos csoroszlyákhoz. Most elvileg az jó lesz. Nálam amennyi szármaradvány szokott lenni sajna a nyomlazító használhatatlan.
Az mtz-t a vetés buliból nem akarom kihagyni, mert akkor megint mindent 1 traki csinál, és megőszülök, annyit kell átszerelni.
Válasz Nyomasek Bobo #2239. hozzászólásáraTe neked venni kéne egy szaxonia vetőgépet! .Nagygépesek ide márkás gép oda olvas tam az irasod nem nyomta bele meg a tököm.Aprómagot 3-500 e ft os gép ,lucernát is jól elveti.Esetleg egy nagy kacat ih apróvetővel. S nem kellene vagyont fizetni szar munkáért.Mi az hogy sekélyre tette meg föld tetejére?30 éves ihm belenyomja a rézig a magot.Minek a traktoros nem nézitek mit csináltok?
Válasz Nyomasek Bobo #2238. hozzászólásáraNem is kell az neked.
Nálad szerintem megdúrna mint az állat ez a Siva Nova.
Direktbe jó gép, de ha műveled a talajt, vagy könnyebb szerkezetű a talaj az elővágó leszalad vetésmélység alá, az pedig nem a jó vetés titka.
A 2,5m-es forgóboronát elviszi a 80-as is. Igaz nem 5.-be de el kell neki, ja meg nem is 15cm-en járatva.
Válasz fexco #2229. hozzászólásáraHa nem bírja el, nem akkor akarom megtudni, mikor megvettem már 1 misiért a gépeket...
Titkon azt remélem, az mtz 80-as elviszi valahogy a 2.5öst...De itt már megnyugtattak, hogy nem...
Válasz Nyomasek Bobo #2226. hozzászólásárabazmeg mekkora ócskavas ez a krisztál!!!a 892esem szerintem ahogy előadod tehetősebb....itt a faluba talán az egyik muki yto kínía 90lovas fossal veti a gabonát 3méteres forgóborona +3méteres vetőgép.
Válasz Szabi. #2225. hozzászólásáraÉs mindenképp gépkapcsolat kell. Külön járni nem jo, mert akkor ugyanúgy ott lesz a vetőgep előtt a traki nyoma. És abba a csúszó nemigen teszi bele a magot. A nyomlazitó meg előszed (meg össze)mindent...
Szóval 120as Krisztál, meg 2.5m forgóborona, 2.5m reform semo88...
Attól félek a 3 méterest nem birná el.(meg a 2.5ös vetőgép már megvan)
Válasz Szabi. #2218. hozzászólásáraArra gondoltam, vetésmélység környéken járatnám. Abban a mélységben a vizet úgyse tudom megőrizni, ahhoz gyenge a gépparkom .
Szóval olyan 5-8cm mélyen, aztan vetés utan henger. Utána meg lentről jönne pára, hogy kikeljen...vagy nem.
Ki mivel csinálná kalászos magágyat?
Tábla 60% ilyen pihent homok, 20 % föveny 20 % szikla. A szikla a gond. Ott felső 10 cm szinte ragad, alatta mint a beton.
Válasz Erdőjaro #2207. hozzászólásáraÜdv. Kétség kívűl igazad van . De amilyen a tendencia,hogy a tél egy szép szerdai napra esik valamikor januárban, így talán érdemes ezt a trendet némileg felülvizsgálni.
Válasz Nyomasek Bobo #2216. hozzászólásárameg azt is érdemes figyelmbe venni, hogy búzánál a vetésmélység és a bokrosodás között elég szoros összefüggés van.
vagyis ha nem sikerül oda rakni, ahova kell, hiába kelt ki ugyan úgy a kettő, egyik fog bokrosodni, másik meg elfeljt.
Válasz Nyomasek Bobo #2216. hozzászólásáraMaga a csúszó csoroszlya szerintem már a múlt, mert a pontos mélységtartás, egyöntetű kelés fontosabb.
Forgoborona magamnak tetszik csak anno felhívták a figyelmemet, hogy lehet porosítani, ami a területeimhez meg nem jó.
Válasz Nyomasek Bobo #2216. hozzászólásáraHa lehet állítani, hogy egyforma mélységre tegye a csúszó csoroszlyás gép akkor igen, amúgy nem.
A csúcs gépeknek a mélység tartó rendszerük miatt jó a kelés, meg azért lehet alacsonyabb magnormával is jobban termelni.
Válasz Erdőjaro #2207. hozzászólásáraIlyen mértékű nitrgénmozgás talán a futóhomokban lehet, vagy még ott sem.
Február végén jól meglátszik, hogy azok a búzák, amelyikeknek ősszel "alá lett pakolva", nem éheznek.
Válasz Berkó_ #2210. hozzászólásáraA kérdés h megér-e neked 1 mázsa plusz kiadást(a saját trakid se ingyen megy), az hogy tiptop elvetteted most amikor el lehet mondjuk, vagy bizonytalanra pályázol h mi lesz mondjuk 3 hét múlva, és hogy milyen állapotban lenne a hátad 20 tonna vedrezéstől
Volt, aki kísérlet képpen egy táblában két különböző vetőgéppel (tárcsás vetőgép vs. vetőkultivátor) vetette el a kalászost, ugyanazt az inputot kapták a vegetációs időszakban, és aratáskor volt-e bámilyen eltérés a kettő között? Természetesen a mennyiségi paraméter lenne a fő szempont. A lényeg, hogy ha én most bérbe elvettetném hétfőtől egy csili-vili rapiddal 10ezer/ha-ért, vagy a saját vetőkultimmal vetném el, de azt meg csak kb 1,5-2 hét múlva tudnám elkezdeni, és lehet elhúzódna még egy hétig is a vetés a rakodózás hiánya végett (vödröznénk), meg igazából tuti nem lenne olyan vetésminőség mint a rapidnál, pedig most nagyon jó placcokat sikerült csinálni. Szóval nem tudom tud-e 2 mázsával többet teremni a rapidos vetés (ami igazából pont fedezné a vetés költségét), mintha saját magam elkaparnám a vetőkultival!?!?
Válasz Mf-es? #2208. hozzászólásáraÚjvidéki nemesítő ház minta tábláin már 10 éve látom ezt a módszert,még is félek megpróbálni.Sőt kétfajta is szokott lenni egyiket vetéselőkészítővel bemunkálják,másikat csak rádobják a kikeltre novemberben. Egyetlen szépsége hogy azok a földek mindig mindenből azt kapják már 20 éve ami kell nekik.
3358 hozzászólás
Válasz Nyomasek Bobo #2255. hozzászólásáraEzekben már mindig zúg valami, lassacskán atnezesre kerül minden porcikaja, aztán jobban megbízól majd benne,de mondjuk én nem felnek a 3m és eszközöktol.megis csak haladosabb.
Válasz szantofold22 #2252. hozzászólásáraMég egy fél 50es van itt
Válasz szantofold22 #2254. hozzászólásáraZetor lazít, tárcsáz (eke-kombinátor néha). 550es vet, permetez, műtrágyáz, 80as hengerez, pótkocsiz, rakodik.
Válasz lorant90 #2250. hozzászólásáraNéha jönnek fura rezgések, meg a segge is zúg melegen. A szerelő meg hosszú karanténban...
Válasz Nyomasek Bobo #2253. hozzászólásáraVan 2 csettegö akkor csak nem kell annyit szerelni!
Válasz szantofold22 #2248. hozzászólására

A géppark. 12245, öszvér 80as... Plusz az avatar 550E.
Válasz Nyomasek Bobo #2249. hozzászólásáraA bukokeretes 50 es mtz ami akármilyen hideg van beindul.Izzitógyertyás.Vannak vagy 40-50 évesek körmöskapcsolós difivel.Nemcsak Fendt van a világon meg John Deere.Nekem is volt.Vontatni műtrágyázni tedd ide tedd oda jó lelhet az
Válasz Nyomasek Bobo #2249. hozzászólásáraKisfülkés!
Válasz Nyomasek Bobo #2247. hozzászólásáraEjnye már, hitetlen vagy vele szemben
Válasz szantofold22 #2248. hozzászólásáraAz milyen?
Válasz Nyomasek Bobo #2246. hozzászólásáraEgy csővázas 50 nem nagy pénz aztán nem kell szerelgetni
Válasz gabika82 #2245. hozzászólásáraÉn mindenképp 2,5öst veszek,(elég ritka hyraulik huckepackkal) nem bízom a Zetorban.
Válasz szantofold22 #2243. hozzászólásáraIdén vettem új papucsokat a keréknyomos csoroszlyákhoz. Most elvileg az jó lesz. Nálam amennyi szármaradvány szokott lenni sajna a nyomlazító használhatatlan.
Az mtz-t a vetés buliból nem akarom kihagyni, mert akkor megint mindent 1 traki csinál, és megőszülök, annyit kell átszerelni.
Válasz gabika82 #2244. hozzászólásáraA tarki egy 1025.2 es!
Válasz fexco #2229. hozzászólására3 méteres krone forgóborona plussz a vetőgép teli tartalyal is simán emeli!
Válasz Nyomasek Bobo #2239. hozzászólásáraTe neked venni kéne egy szaxonia vetőgépet! .Nagygépesek ide márkás gép oda olvas tam az irasod nem nyomta bele meg a tököm.Aprómagot 3-500 e ft os gép ,lucernát is jól elveti.Esetleg egy nagy kacat ih apróvetővel. S nem kellene vagyont fizetni szar munkáért.Mi az hogy sekélyre tette meg föld tetejére?30 éves ihm belenyomja a rézig a magot.Minek a traktoros nem nézitek mit csináltok?
Válasz Nyomasek Bobo #2238. hozzászólásáraNem is kell az neked.
Nálad szerintem megdúrna mint az állat ez a Siva Nova.
Direktbe jó gép, de ha műveled a talajt, vagy könnyebb szerkezetű a talaj az elővágó leszalad vetésmélység alá, az pedig nem a jó vetés titka.
A 2,5m-es forgóboronát elviszi a 80-as is. Igaz nem 5.-be de el kell neki, ja meg nem is 15cm-en járatva.
Válasz GREVEN #2223. hozzászólásáraNeked is " Dátumbetegséged" van ? Eljött október mindegy,hogy mit csak valamit csinálni kell
Válasz fexco #2229. hozzászólásáraAmúgy hogy súlyra mennyik ezek, még nem sikerült sehol se kiderítenem.
Válasz Nyomasek Bobo #2238. hozzászólásáraMoore unidrillt meg sehol se látok mostanság, bár ami használható, az is majdnem ennyi...
Válasz Mf-es? #2228. hozzászólásáraErre nincs és nem is lesz keretem...

Válasz Nyomasek Bobo #2227. hozzászólásáraMeg húztam grúberrel 20-22 cmre kín keservesen. Ha kapna kis esőt adnék neki egy sor rt-t még.

Szóval ilyen talajra vegyen az ember optimális eszközt.
Felső fele posza, alja meg ilyen.
Persze sokat segített az alsó felén hogy egész nyáron tehén parkoló volt.
Válasz fexco #2229. hozzászólásáraHa nem bírja el, nem akkor akarom megtudni, mikor megvettem már 1 misiért a gépeket...
Titkon azt remélem, az mtz 80-as elviszi valahogy a 2.5öst...De itt már megnyugtattak, hogy nem...
Válasz Mf-es? #2234. hozzászólásáramennyi vetőmag fér bele?
Válasz Mézga #2232. hozzászólásáraJól.
Válasz Vontatott tárcsa tartatni kell + vontatott vetőgép . Mézga #2232. hozzászólására
Válasz Mf-es? #2228. hozzászólásáracsapágyak, hogy bírják?
Tárcsa után kell akasztani a vetőgépet egy plusz menet megspórolva .
Válasz Mf-es? #2228. hozzászólására
Válasz Nyomasek Bobo #2226. hozzászólásárabazmeg mekkora ócskavas ez a krisztál!!!a 892esem szerintem ahogy előadod tehetősebb....itt a faluba talán az egyik muki yto kínía 90lovas fossal veti a gabonát 3méteres forgóborona +3méteres vetőgép.
Válasz Nyomasek Bobo #2224. hozzászólására

Válasz GREVEN #2223. hozzászólására60 százaléknak mindegy. A fövenyre mit ertesz?
A sziklát ha vizes, nem tudod lazítani. A tetejét talán ásóborona?
Válasz Szabi. #2225. hozzászólásáraÉs mindenképp gépkapcsolat kell. Külön járni nem jo, mert akkor ugyanúgy ott lesz a vetőgep előtt a traki nyoma. És abba a csúszó nemigen teszi bele a magot. A nyomlazitó meg előszed (meg össze)mindent...
Szóval 120as Krisztál, meg 2.5m forgóborona, 2.5m reform semo88...
Attól félek a 3 méterest nem birná el.(meg a 2.5ös vetőgép már megvan)
Válasz Nyomasek Bobo #2224. hozzászólásáraJó lesz az !
Válasz Szabi. #2218. hozzászólásáraArra gondoltam, vetésmélység környéken járatnám. Abban a mélységben a vizet úgyse tudom megőrizni, ahhoz gyenge a gépparkom .
Szóval olyan 5-8cm mélyen, aztan vetés utan henger. Utána meg lentről jönne pára, hogy kikeljen...vagy nem.
Ki mivel csinálná kalászos magágyat?

Tábla 60% ilyen pihent homok, 20 % föveny 20 % szikla. A szikla a gond. Ott felső 10 cm szinte ragad, alatta mint a beton.
milyen mélyre érdemes vetni ilyen hűvös őszön a búzát? kötött réti talajon
Na meg az a fránya víz mostanság sokszor kevés, de ritkán vízözön. Fagyott talaj meg lassan furcsa természeti jelenség.
Válasz Erdőjaro #2207. hozzászólásáraÜdv. Kétség kívűl igazad van . De amilyen a tendencia,hogy a tél egy szép szerdai napra esik valamikor januárban, így talán érdemes ezt a trendet némileg felülvizsgálni.
Válasz Nyomasek Bobo #2216. hozzászólásárameg azt is érdemes figyelmbe venni, hogy búzánál a vetésmélység és a bokrosodás között elég szoros összefüggés van.
vagyis ha nem sikerül oda rakni, ahova kell, hiába kelt ki ugyan úgy a kettő, egyik fog bokrosodni, másik meg elfeljt.
Válasz Nyomasek Bobo #2216. hozzászólásáraMaga a csúszó csoroszlya szerintem már a múlt, mert a pontos mélységtartás, egyöntetű kelés fontosabb.
Forgoborona magamnak tetszik csak anno felhívták a figyelmemet, hogy lehet porosítani, ami a területeimhez meg nem jó.
Válasz Nyomasek Bobo #2216. hozzászólásáraHa lehet állítani, hogy egyforma mélységre tegye a csúszó csoroszlyás gép akkor igen, amúgy nem.
A csúcs gépeknek a mélység tartó rendszerük miatt jó a kelés, meg azért lehet alacsonyabb magnormával is jobban termelni.
Válasz Szabi. #2214. hozzászólásáraEgy forgóboronás vetőgep kapcsolat(csúszó csoroszlyás géppel) tudhat hasonló minőséget?
Válasz Berkó_ #2210. hozzászólásáraIsmerősöm majdnem csilli villi vetőgépet állított a sarokba egy jobb bér gép miatt.
Másik ismerősöm mindig műtágyaszóróval veti a búzát, mert ....
És mindkettő jól döntött.
Egy próbát megér, és meg tudod, hogy melyik módszer jön be nálad.
Válasz Berkó_ #2210. hozzászólásáraRégebbi tapasztalataimra emlékezve nem csak 1-2q-val termet többet több évben is a rapidos vetés......
Válasz Erdőjaro #2207. hozzászólásáraIlyen mértékű nitrgénmozgás talán a futóhomokban lehet, vagy még ott sem.
Február végén jól meglátszik, hogy azok a búzák, amelyikeknek ősszel "alá lett pakolva", nem éheznek.
Fiacskám "ne várd a májust"!
Válasz Berkó_ #2210. hozzászólásáraA kérdés h megér-e neked 1 mázsa plusz kiadást(a saját trakid se ingyen megy), az hogy tiptop elvetteted most amikor el lehet mondjuk, vagy bizonytalanra pályázol h mi lesz mondjuk 3 hét múlva, és hogy milyen állapotban lenne a hátad 20 tonna vedrezéstől
Volt, aki kísérlet képpen egy táblában két különböző vetőgéppel (tárcsás vetőgép vs. vetőkultivátor) vetette el a kalászost, ugyanazt az inputot kapták a vegetációs időszakban, és aratáskor volt-e bámilyen eltérés a kettő között? Természetesen a mennyiségi paraméter lenne a fő szempont. A lényeg, hogy ha én most bérbe elvettetném hétfőtől egy csili-vili rapiddal 10ezer/ha-ért, vagy a saját vetőkultimmal vetném el, de azt meg csak kb 1,5-2 hét múlva tudnám elkezdeni, és lehet elhúzódna még egy hétig is a vetés a rakodózás hiánya végett (vödröznénk), meg igazából tuti nem lenne olyan vetésminőség mint a rapidnál, pedig most nagyon jó placcokat sikerült csinálni. Szóval nem tudom tud-e 2 mázsával többet teremni a rapidos vetés (ami igazából pont fedezné a vetés költségét), mintha saját magam elkaparnám a vetőkultival!?!?
Válasz Mf-es? #2208. hozzászólásáraÚjvidéki nemesítő ház minta tábláin már 10 éve látom ezt a módszert,még is félek megpróbálni.Sőt kétfajta is szokott lenni egyiket vetéselőkészítővel bemunkálják,másikat csak rádobják a kikeltre novemberben. Egyetlen szépsége hogy azok a földek mindig mindenből azt kapják már 20 éve ami kell nekik.