Jó lenne, he nem beszállitva lenne ennyi,Szabolcsból ez igy bőven hatvan alatt van.
( pláne ha még tárolást is fizetni kell addig)
De legalább nem lefelé mozognak az árak..
Válasz termelo #13717. hozzászólásáraAlakul.... Milyen érdekes akik eddig állítólag nem vettek Ukránt, most hogy bejelentési kötelezettség lépett életbe, az amúgy is emelkedő világpiaci árnál jobban is tudnak emelni, de mindegy is mik az okok a lényeg hogy alakul.....
Válasz V.L. #13707. hozzászólásáraOlyan feldolgozó is van, ami újonnan épült, fèlig közpénzből, de ugyanúgy magánkézben van, és multi szemlélettel működik.
Ó kukorica Békés megye nagy tétel esetén 61500 ft nettó, kár hogy eladtam 2 hete 57000 ft- ért.
Pedig ugyanaz a cég veszi most is etanolnak. Tehát ennyiért is megéri neki megvenni csak ha van eladó 53-55 ft-ért, miért ne tesztelje a termelőt. Végül is neki semmit nem jelent ez az árkülönbség, a termelőnek pedig "csak" a jövedelmezősége múlik rajta .Ez a multi szemlélet. Normáliséknál ez úgy működik, hogy a gazdaszövetkezet által működtetett gyárnak adják el a termelők a terményeiket és ha nem profitálnak a parasztok a termelésből, majd profitálnak a feldolgozásból vagy fordítva. Magyarországon a privatizációkor el lett adva minden feldolgozó tőkeerős külföldi cégeknek akik vagy bezárták és a gépeket elszállították, jobb esetben működtetik de az előbb említett multi szemlélettel. (Optimális esetben a termelő meg tudja termelni a csemegét 55 Ft/kg áron, ajánlok neki 56-ot, igaz hogy tavaly 102 Ft volt, az 1500 Ft/kg-os végtermék árából. Ez egyszerűen vérlázító!!!!)
Válasz Gepi #13698. hozzászólásáraMiért búzából is lehet kenyeret csinàlni?
Az őreg zsidó a halálos ágyán a gyerekének mondja : Megosztok veled egy titkot!
Szőlőből is lehet bort csinálni!
Nehéz jó kenyeret venni!
Válasz Ohaza63 #13697. hozzászólásáraEzeknek az úri huncutságoknak akkor van értelme ha van 2-300ha
De akkor tényleg van!
Én nemvagyok szántás ellenes. Ha okszerűen és nem barom módon csinálják!
30cm szántás tól mélyebb az már baromság. Kis fogás 25cm en előhántóval.
Notill a ló másik oldala nemcsinálunk semmit de a glifozátot a gyomitót álandóan szórjuk,agyrém jóttesz a földnek közben agyon mérgezzük!
A sávművelésben látok fantáziát , sáv művelve műtrágya a sorra a sor tiszta a köze takarva. Szerintem ez a jövő! Én a lazítás híve vagyok!
Tavasszal olyan volt mint a szikla, kétsor kombinátor talaj lezárva 5cm-en össze lehet gyúrni olyan nedves. A szántás az már közel sincs olyan.
Lehet a Jóistentől várni a mannát ha mi nemteszünk érte!
Válasz rtamas76 #13696. hozzászólásáraEzen még a sokat tukmált/ajánlgatott precíziós gazdálkodás, informatikai fejlesztés, no till, meg egyéb úri huncutságok sem segítenek.
Ha nincs víz, nincs semmi és ez több ezer éves igazság.
Ahogy Apám mondta, " az idő a gazda fiam" és ezt most nagyon megértem.
A Jóisten is, vagy valaki más, felpakolja a hátunkra a kövekkel teli hátizsákot, hogy versenyezzünk a konkurenciával.
Lassan 3.60 a kenyér!
1€búzából 3.60€ kenyér!
Amikor a búza drága a kenyér drágul. Amikor olcsó a búza akkor a búza ára a legkissebb tényező. Memakar elmenni az édesanyába az összes kereskedő?
De úgy látszik, csak nem akarnak/tudnak költeni az emberek, mert az ÁFA bevétel nem nagyon akar nőni, sőt a 2021-es szinthez 12 %-al csökkent.
A legvégén csak mi, a lakosság van, akit meglehet fejni.
Mert a vállalatok, szolgáltatók, állam mindenki a mi tőgyünket rángatja.
Ami ebben szomorú, hogy tele van a kormány és a háttér tanácsadók, bibsikkel, akiknek nem jut az eszükbe az ősük Kohn bácsi intelme: " jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint".
Mindenki irreálisan árat emelt és nem akarja ezt csökkenteni, mert akkor többet kell termelni ugyanazon haszonért.
Azon elgondolkozhatna a vezetésünk, hogy miből lett olyan extra magas profitja minden nagy cégnek tavaly, amekkora még soha nem volt.
Mol, OTP 1.000 Milliárd feletti, K&H Bank, Raiffeisen bank 100 milliárd feletti stb....
A MOL veszi az olcsóbb Ural olajat , aminek , fél/negyed éves elszámolása van az orosszal, de úgy emelgeti heti kétszer, mintha a tőzsdén vásárolna naponta marmonkannánként a Brentet, sőt amikor változik a Ft/USD árfolyam azonnal lépnek, még ha másnap vissza is megy - elmennek a pics.......a.
Én is írtam a privát bankosomnak azzal, hogy küldje a levelet tovább a vezetésnek, mert gratulálok a gigászi nyereséghez, csak Én is szeretnék látni belőle valamit, ha már az Én pénzemet forgatják, Kolompár Rikardó szintű uzsorakamattal.
Fel is hívtak azonnal, hogy mi a gond? Elmagyaráztam nekik.
Válasz Ohaza63 #13692. hozzászólásáraebből sok 6oo forintos fagyit nem kell venni...érdekes, mindennek megy fel az ára, de itt toporgunk a középkorban...
Emelkedett a kukorica ára. 5700 nettó áprilisi elszállítás, közép Békés megye. Még így is gyászos, de legalább valami pozitív.
Napraforgó olajban is van 15$ másnap 10$ emelkedés. Kíváncsi leszek az olajipar ezt mikor reagálja le, mert már Ukrajnában is DRÁGÁBB a napraforgó mint nálunk. Ukrajnában telephelyen 14500 Ft/t. Erre kellene az érdekképviseletnek és a kormányzatnak hatni!!!!
Búza Ó: 5.400 Ft
Búza új: 5.100 Ft
Árpa Ó: 4.600 Ft
Árpa új: 4.000 Ft
Kukorica Ó: 5.000 Ft
Kukorica új: nincs ár
Napraforgó LO Ó: 13.400 Ft
Napraforgó LO új: 12.800 Ft
Napraforgó HO Ó: 14.100 Ft
Napraforgó HO új: 13.600 Ft
Repce Ó: 13.700 Ft
Repce új: 14.200 Ft
Továbbra is áll minden, sem adás, sem vétel nem történik.
15433 hozzászólás
Válasz Ohaza63 #13722. hozzászólásáraEzekre az árakra még jön a kompenzácíós felár?
Válasz termelo #13731. hozzászólásáraKöszi, én is inkább végfelhasználónak adnám tovább.
Válasz Bekre Pál #13728. hozzászólásáraBács, nem kereskedő azok gexik.

Sajnos ott tartunk 2024 ben hogy 1000 forintot akar keresni a kereskedő 1 mázsa terményen...
Válasz roberttorma11 #13729. hozzászólásáraHajdúnánás Ny. Hasso , 6300ft
Válasz termelo #13727. hozzászólásáraAz jó ! Annyiért már én is kiszálnék !Békés megyébe 6200 volt eddig a legjobb ajánlat!
Válasz termelo #13727. hozzászólásáraSzia! Hol adnak érte ennyit? Köszönöm!
Válasz roberttorma11 #13726. hozzászólásáraÓ 7
Sziasztok! Héten kapott valakinek árat
O kukoricára ?
Új kukit mennyibe kötöttek a héten ?
Válasz gyorfy10 #13724. hozzászólásáraKöszi
Válasz jambo #13723. hozzászólásáraDuna gabona nedves 55 szárított 66
Vannak hírek mennyiért kötnek új kukoricát?
Dél Békés 2024.04.25. árak:
Kukorica ó: 5.500 Ft
Kukorica új: 5.900
Búza ó: 5.900
Búza új: 6.100
Árpa ó: 5.100
Árpa új: 5.000
Napraforgó
LO: 13.450
HO: 14.450
Repce: 16.600
Válasz TDavid #13720. hozzászólásáraa tőzsdén 2 napja 204 euro..agroker ajánlat 61...ikr külsős telepek 63.5ft...nem tartják kizártnak a 70ft sem
Válasz kiskertész #13719. hozzászólásáraSzabolcs - hajdú megyehatáron vagyok. 2 magyar kereskedőtől kaptam 6 ezres ajánlatot, olasz 153-154 euro. 500 tonna tétel
Jó lenne, he nem beszállitva lenne ennyi,Szabolcsból ez igy bőven hatvan alatt van.
( pláne ha még tárolást is fizetni kell addig)
De legalább nem lefelé mozognak az árak..
Válasz termelo #13717. hozzászólásáraAlakul.... Milyen érdekes akik eddig állítólag nem vettek Ukránt, most hogy bejelentési kötelezettség lépett életbe, az amúgy is emelkedő világpiaci árnál jobban is tudnak emelni, de mindegy is mik az okok a lényeg hogy alakul.....
Szeszgyár 69,5 júniusi ár beszállítva...
https://kuruc.info/r/7/272956/
Válasz V.L. #13714. hozzászólásáraNagyon köszönöm!
Válasz Unka #13713. hozzászólásáraMinerva, 500 t tétel esetén 04. 10. ár
Válasz V.L. #13707. hozzászólásáraCéget írnál nekem? Akár privátban. Nagyon köszönöm!
Válasz V.L. #13707. hozzászólásáraMelyik cég?
Válasz gyorfy10 #13708. hozzászólására????
Válasz V.L. #13707. hozzászólásáraOlyan feldolgozó is van, ami újonnan épült, fèlig közpénzből, de ugyanúgy magánkézben van, és multi szemlélettel működik.
Válasz V.L. #13707. hozzászólásáraKb 1 hónapja adtam el.
53ft+komp
A környéken még 1 vásárló vette volna ő 51ért.
Másnak nemis kel.
Borsod.
Válasz rtamas76 #13705. hozzászólásáraKukorica terményáras topicba vajon mire ?
Ó kukorica Békés megye nagy tétel esetén 61500 ft nettó, kár hogy eladtam 2 hete 57000 ft- ért.
Pedig ugyanaz a cég veszi most is etanolnak. Tehát ennyiért is megéri neki megvenni csak ha van eladó 53-55 ft-ért, miért ne tesztelje a termelőt. Végül is neki semmit nem jelent ez az árkülönbség, a termelőnek pedig "csak" a jövedelmezősége múlik rajta .Ez a multi szemlélet. Normáliséknál ez úgy működik, hogy a gazdaszövetkezet által működtetett gyárnak adják el a termelők a terményeiket és ha nem profitálnak a parasztok a termelésből, majd profitálnak a feldolgozásból vagy fordítva. Magyarországon a privatizációkor el lett adva minden feldolgozó tőkeerős külföldi cégeknek akik vagy bezárták és a gépeket elszállították, jobb esetben működtetik de az előbb említett multi szemlélettel. (Optimális esetben a termelő meg tudja termelni a csemegét 55 Ft/kg áron, ajánlok neki 56-ot, igaz hogy tavaly 102 Ft volt, az 1500 Ft/kg-os végtermék árából. Ez egyszerűen vérlázító!!!!)
Válasz rtamas76 #13705. hozzászólásáraKukoricára! 51500 a nyersre.
Válasz gyorfy10 #13704. hozzászólásáraAz jó!
De mire?
Duna gabona 62.000/ tonna friss kötés 2024 es termésre
Válasz Gandhy #13702. hozzászólásáraIgazadvam.
Válasz rtamas76 #13696. hozzászólására10 cent az a búza, nem 1 euró
Válasz Gepi #13698. hozzászólásáraMiért búzából is lehet kenyeret csinàlni?
Az őreg zsidó a halálos ágyán a gyerekének mondja : Megosztok veled egy titkot!
Szőlőből is lehet bort csinálni!
Nehéz jó kenyeret venni!
Válasz Ohaza63 #13695. hozzászólására"Fel is hívtak azonnal, hogy mi a gond? Elmagyaráztam nekik''
Erre nagyon kíváncsi vagyok. Megosztod velünk is?
Válasz Ohaza63 #13697. hozzászólásáraEzeknek az úri huncutságoknak akkor van értelme ha van 2-300ha
De akkor tényleg van!
Én nemvagyok szántás ellenes. Ha okszerűen és nem barom módon csinálják!
30cm szántás tól mélyebb az már baromság. Kis fogás 25cm en előhántóval.
Notill a ló másik oldala nemcsinálunk semmit de a glifozátot a gyomitót álandóan szórjuk,agyrém jóttesz a földnek közben agyon mérgezzük!
A sávművelésben látok fantáziát , sáv művelve műtrágya a sorra a sor tiszta a köze takarva. Szerintem ez a jövő! Én a lazítás híve vagyok!
Tavasszal olyan volt mint a szikla, kétsor kombinátor talaj lezárva 5cm-en össze lehet gyúrni olyan nedves. A szántás az már közel sincs olyan.
Lehet a Jóistentől várni a mannát ha mi nemteszünk érte!
Válasz rtamas76 #13696. hozzászólásáraA korpás kenyér árát szoktad figyelni? Ugye ott +1 munkaművelet van.
Válasz rtamas76 #13696. hozzászólásáraEzen még a sokat tukmált/ajánlgatott precíziós gazdálkodás, informatikai fejlesztés, no till, meg egyéb úri huncutságok sem segítenek.
Ha nincs víz, nincs semmi és ez több ezer éves igazság.
Ahogy Apám mondta, " az idő a gazda fiam" és ezt most nagyon megértem.
A Jóisten is, vagy valaki más, felpakolja a hátunkra a kövekkel teli hátizsákot, hogy versenyezzünk a konkurenciával.
Lassan 3.60 a kenyér!
1€búzából 3.60€ kenyér!
Amikor a búza drága a kenyér drágul. Amikor olcsó a búza akkor a búza ára a legkissebb tényező. Memakar elmenni az édesanyába az összes kereskedő?
Válasz rongyos #13694. hozzászólásáraMegvárjuk, hogy megint 50 fillér legyen a gombóc fagyi, majd utána veszünk.












De úgy látszik, csak nem akarnak/tudnak költeni az emberek, mert az ÁFA bevétel nem nagyon akar nőni, sőt a 2021-es szinthez 12 %-al csökkent.
A legvégén csak mi, a lakosság van, akit meglehet fejni.
Mert a vállalatok, szolgáltatók, állam mindenki a mi tőgyünket rángatja.
Ami ebben szomorú, hogy tele van a kormány és a háttér tanácsadók, bibsikkel, akiknek nem jut az eszükbe az ősük Kohn bácsi intelme: " jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint".
Mindenki irreálisan árat emelt és nem akarja ezt csökkenteni, mert akkor többet kell termelni ugyanazon haszonért.
Azon elgondolkozhatna a vezetésünk, hogy miből lett olyan extra magas profitja minden nagy cégnek tavaly, amekkora még soha nem volt.
Mol, OTP 1.000 Milliárd feletti, K&H Bank, Raiffeisen bank 100 milliárd feletti stb....
A MOL veszi az olcsóbb Ural olajat , aminek , fél/negyed éves elszámolása van az orosszal, de úgy emelgeti heti kétszer, mintha a tőzsdén vásárolna naponta marmonkannánként a Brentet, sőt amikor változik a Ft/USD árfolyam azonnal lépnek, még ha másnap vissza is megy - elmennek a pics.......a.
Én is írtam a privát bankosomnak azzal, hogy küldje a levelet tovább a vezetésnek, mert gratulálok a gigászi nyereséghez, csak Én is szeretnék látni belőle valamit, ha már az Én pénzemet forgatják, Kolompár Rikardó szintű uzsorakamattal.
Fel is hívtak azonnal, hogy mi a gond? Elmagyaráztam nekik.
Válasz Ohaza63 #13692. hozzászólásáraebből sok 6oo forintos fagyit nem kell venni...érdekes, mindennek megy fel az ára, de itt toporgunk a középkorban...
Sziasztok!kukoricát adott el valaki mostanában? 5500 ajánlat van ! Ez most jónak tűnik?
Dél-Békés 2024.03.20
Búza Ó: 5.400 Ft
Árpa Ó: 4.600 Ft
Tritikálé Ó: 4.900 Ft
Kukorica Ó: 5.100 Ft
Napraforgó LO Ó: 12.800 Ft
Napraforgó HO Ó: 13.500 Ft
Repce Ó: 15.500 Ft
Előkötési árak:
Búza új: 5.500 Ft
Árpa új: 4.300 Ft
Kukorica új: 5.400 Ft
Napraforgó LO új: 13.100 Ft
Napraforgó HO új: 13.550 Ft
Repce új: 16.200 Ft
Válasz Pont #13690. hozzászólásáraKöszönöm válaszod, reméljük, marad a trend egy ideig!
Válasz Bekre Pál #13689. hozzászólásáraIgen, netto. A grafikont is érdemes figyelni, mondjuk sejthettem volna mikor két hete eladtam a gödör alján......

Válasz Pont #13687. hozzászólásáraEz nettó ár?
Válasz V.L. #13686. hozzászólásáraEz még mindig nagy nulla...kb. olyan mintha az ember 16 évvel ezelőtti munkabérért dolgozna...
Tovább emelkedik, 6500 pl. Kiskun-mill kft.
Emelkedett a kukorica ára. 5700 nettó áprilisi elszállítás, közép Békés megye. Még így is gyászos, de legalább valami pozitív.



Napraforgó olajban is van 15$ másnap 10$ emelkedés. Kíváncsi leszek az olajipar ezt mikor reagálja le, mert már Ukrajnában is DRÁGÁBB a napraforgó mint nálunk. Ukrajnában telephelyen 14500 Ft/t. Erre kellene az érdekképviseletnek és a kormányzatnak hatni!!!!
Dél-Békés 2024.02.21.
Búza Ó: 5.400 Ft
Búza új: 5.100 Ft
Árpa Ó: 4.600 Ft
Árpa új: 4.000 Ft
Kukorica Ó: 5.000 Ft
Kukorica új: nincs ár
Napraforgó LO Ó: 13.400 Ft
Napraforgó LO új: 12.800 Ft
Napraforgó HO Ó: 14.100 Ft
Napraforgó HO új: 13.600 Ft
Repce Ó: 13.700 Ft
Repce új: 14.200 Ft
Továbbra is áll minden, sem adás, sem vétel nem történik.
Sziasztok! Valaki tudd friss árakat H.B.megye és környéke? Előre is köszi