Üdv.Egy ilyesmi rakodót akarunk csinálni az mtz re.Olyan gond van hogy nincsen munkahenger ami emelne.Olyan kéne ami csaptól csapig összetolva 75-85cm és erős lenne.Ha újjat tudnék venni azt honna lehet illetve honnan érdemes venni?
So.ge.ma az ikr forgalmazta kb 15-20 éve. Az alváz adapter és a levehetö gémváz van rajta. A gém és a munkahengerek hiányoznak. Párhuzamvezetös. Így vettem az mtz-mre hogy majd csinálok rá gémet de közben eladtam a traktort és megmaradt.Holnap csinálok még képet és felteszem.
Helló néztem a konzolt ez pontosan milyen gyártmány ? milyen hosszú munkahengerek voltak rajta meg ilyenek érdeknének vagy képen hol lehet megnézni milyen a gémje köszi
Új hozzászólás
válasz erre >> | #1. hozzászólás, oli003 küldte be 2014-06-09 08:43:43-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
Tiszteletem.
Ha van valakinek NBR rakodója kérem segítsen szükségem lenne a középső háromszög szintartó konzol 3 csapszeg furat ának a méretek távolságára.
Előre is köszönöm.
Ha kötekedik akkor meg kell neki mondani, hogy nem fixen rászerelt munkaeszköz.
Ha beíratjátok a forgalmiba akkor már rögtön gépkezelői papírokat akarnak, meg mivel emelőműnek minősül így évente felülvizsgálat stb...
Üdv ha valaki tesz egy rakodót az MTZ-re azt hogyan lehet lepapíroztatni hogy a rend őre ne kössön bele a dologba?
pl: egy új rakodót veszek egy Black Bull-t és a gép lassú járműnek van vizsgáztatva.
hogy lesz hivatalos h rajta a rakodó?
Most már euro kapcsoló kerettel gyártják a rakodókat, tehát a legtöbb komolyabb rakodó márkával kompatibilisek az eszközök. Persze házon belül meg főleg.
Nálam sajnos ilyen gond nincs, fedett helyre nem pakolok. A póton kell a3. sort felérni meg szabad ég alatt a 4.et kazalban. A többire meg ott a kroki kanál.
Köszi! Épp tegnap vettem egyet. Kézi pumpás raklapemelő volt 1t bír és 1,3 m magasra emel. Pont ilyen cuccot keredtem. Kemény 20e pénz volt. A függesztőkeretet kell megcsinálnom hozzá, meg kap 3 tüskét és megy is. Ha készen lesz dobok róla képet.
Válasz #494. hozzászólásra
nemértetted a logikáját,még1kicsit gázos voltak a bálák,és gondolta a okostojás,hogy igy kifujja hamarabb magát a bála.később vissza is rakosgatta a palákat?!
Segítséget szeretnék kérni egy O&K L6 3 hengeres deutz motoros homlokrakodóval kapcsolatban. Elromlott a fogaskerék szivattyúja ami a kanálmozgatást és a kormányzást működteti. Mivel a szivattyún semmilyen adattábla nincs ezért nem tudom, hogy milyen teljesítményű szivattyúra van szükségem. A szivattyú a főtengelyre tengelyirányba közvetlen az ékszíjtárcsába kúpos csatlakozással van felszerelve. A szivattyú forgásiránya balos. Ha tudna valaki ehhez való szivattyút, vagy olyan szakembert aki tud segíteni, annak nagyon megköszönném. A gép öreg, de szeretném megjavítani.
Segítségeteket előre is köszönöm!
targonca toronnyal ésszel legyetek. Egy okostojás ismerős vett egyet bálátpakolni, fedett színbe, 4sor magasba fér be neki a hesston bála. De már a harmadik felrakásánál leemelgette a a palát a tetőről. Annyi a kinyúlása felfelé a targoncatoronynak.
Válasz #480. hozzászólásra
üdv.mai hirdetésbe van 1 targoncatorony.erről az a véleményem,szerintem nem lenne jó arra a célra,amire te akarod használni,mivel ez nem nyulik kifele,igy nemtudod vele be-felrakni a 4.sort a kazalba.(a kanibál az emel+kitol)
Kedves Gazda társaim! Rövid történet:Talán 10-évvel ezelőtt szükségem volt egy homlokrakodóra mert az állatoknak haza kellet hordani a szénát.Akkor találtam meg azt az embert aki megfizethető áron és jó minőségben gyártott nekem egyet .Ezt akkor a garázsban készítette és nálam a helyszinen szerelte fel. Ennek hallatán többen érkeztek hozzám megtekintésre,a próba után azonnal rendeltek tőle 2 db. A mai napig jó állapotban van a rakodó ,igaz tipus újjitás miatt 3 éve ugyan az a gyártó lecserélte ez is tökéletesen működik!!!! Azóta a garázs nagy szerelő csarnokká fejlődött a minőség és gazda barát hozzá állás megmaradt! Környezetemben több ilyen rakodó jól működik szeretik a gazdák. A mai napon egy hótúrót néztem,rendeltem nála, még most is megmaradt az a régi "gazdabarát" gyártó!!!! Nem sír,nem ócsárolja a többit,nem kér állami támogatást,neki a legnagyobb erénye a becsületes munka!!!! További sok sikert,jó egészséget kívánok ! Árvay Csabának és családjának! Kecel
#1. hozzászólás, Rémusz küldte be 2014-01-17 21:16:12-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
Helló!
Van nekünk egy ferro-flex homlokrakodóhoz joystick. Nem igen értek hozzá. Az ára érdekelne. A szélén van 3 színes gomb a hüvelyk ujjnál + vannak rajta vezetékek. Csak olyan homlokrakodóhoz lehet használni,amin van vezérlőtömb. Tudja valaki, hogy csak simán a joystick mennyibe kerülhet?
Mennyit adsz érte? Nekem csak rozsdásodik, annyi rakodóm van a teleszkópostól a homlokrakodóig, hogy nem nagyon használom... Van róla egy kép itt, ha lentebb pörgeted 2013. 06. 11.bár sok nem látszik rajta...
http://www.agroinform.com/search?module=forum&tid=1874&mit=MFM&order=date-desc&list_type=topic
Nem leszólni akartalak ám de lehet nem is targoncatornyon gondolkozok hanem hozok osztrákból valami olcsó homlokrakodót mert a trakin ki van építve minden csak fel kell rakni
Nézelődsz az aprók között találni többet ami 100 alatt van és 1,5-2t teherbírású. Ebből következtettem, hogy 1t-ás max 2m-es emelési magassággal nem lehet olyan drága. Még ezt is meg kellene rövidíteni, mert 1-1,5 méter emelés elég.
Az összeget meg arra a fajtára mondtam amit az első linkben mutattam, ami a rakodón van. Kép alapján egy szál U szelvény, meg 15-ös durvalemez az eleje. Ami drágább az a munkahenger, de van bontottan így nem hinném, hogy ne lehetne megcsinálni. Csak gondoltam, hátha használ valaki ilyen cuccot és tud pár tanáccsal segíteni kicsit.
Ezt már láttam, de sok a csuklópont és ezzel csak egy bálát tudok felvenni. Táblán belül úgy szoktam gyűjteni, hogy 3db-ot viszek az elején, kettőt meg farvillával. Így nem kell sokat futkosni. A targoncatorony megoldású talán jobban használható lenne ilyen módszernél. Ráadásul 40-50e-ből egy fél nap alatt simán össze lehet szegelni ha megerőlteti magát az ember.
2373 hozzászólás
Milyen új homlokrakodót ajánlotok Mtz-82-re?
Bála,meg trágyapakolásra?
Üdv,nekem újtikosi van már vagy 5-6 éve mindennapi használatban de idáig nem volt vele gond ,egyszer kellet az egyik munkahengert karmantyúzni
Válasz #520. hozzászólásra

35 mm a csap átmérő
Tisztelt Kollégák!
Érdeklődnék ismeri-e valaki az újtikosi khr-1500 maszek koppintású homlokrakodót? A sogema adapteren lehetne mérni gémszélességet/vastagságot/csapátmérőt?
Válasz #518. hozzászólásra
Győrben a Fluid tech tud neked csinálni méretre munka hengert, de szerintem olcsóbb ha keresel valami használt, de jó állapotút.
Válasz #515. hozzászólásra



Válasz #515. hozzászólásra
So.ge.ma az ikr forgalmazta kb 15-20 éve. Az alváz adapter és a levehetö gémváz van rajta. A gém és a munkahengerek hiányoznak. Párhuzamvezetös. Így vettem az mtz-mre hogy majd csinálok rá gémet de közben eladtam a traktort és megmaradt.Holnap csinálok még képet és felteszem.
Válasz #514. hozzászólásra
Helló néztem a konzolt ez pontosan milyen gyártmány ? milyen hosszú munkahengerek voltak rajta meg ilyenek érdeknének vagy képen hol lehet megnézni milyen a gémje köszi
http://www.agroinform.com/aprohirdetes/4090160/Homlokrakodo-konzol.html
Sziasztok!
Ha valaki MTZ-re akar homlokrakodót csinálni, nekem van egy gémtartó konzolom. Ha valakit érdekel keressen.http://www.agroinform.com/watermark.php?file=files/aprohirdetes/2013/07/01/agroinform_20130701221853_kep_387.jpghttp://www.agroinform.com/watermark.php?file=files/aprohirdetes/2013/07/01/agroinform_20130701221853_kep_387.jpghttp://www.agroinform.com/watermark.php?file=files/aprohirdetes/2013/07/01/agroinform_20130701221853_kep_387.jpg
Sziasztok
Mtz.re homlokrakodót keresek elfogatható árban van valakinek ha igen címem mandras07@citromail.hu előre is köszi
Nyitotta: oli003 2014-06-09 08:43:43
Új hozzászólás
válasz erre >> | #1. hozzászólás, oli003 küldte be 2014-06-09 08:43:43-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
Tiszteletem.
Ha van valakinek NBR rakodója kérem segítsen szükségem lenne a középső háromszög szintartó konzol 3 csapszeg furat ának a méretek távolságára.
Előre is köszönöm.
jo napot Farkas Gyula kepeket tudna kuldeni nekem mert erdekelne engem a rakodo
Üdv Urak!
Munkagép behozatallal próbálkozott már valaki?
Ha igen, esetleg ismeri valaki ezt a céget: www.lorger.ro
Nekem pokoli gyanúsak, de lehet nem lopott az összes...
Válasz #506. hozzászólásra

Ha kötekedik akkor meg kell neki mondani, hogy nem fixen rászerelt munkaeszköz.
Ha beíratjátok a forgalmiba akkor már rögtön gépkezelői papírokat akarnak, meg mivel emelőműnek minősül így évente felülvizsgálat stb...
Válasz #506. hozzászólásra
Forgalmiba kell beírni, le kell vizsgáztatni.
+ neked kell rakodógép kezelői papír
Üdv ha valaki tesz egy rakodót az MTZ-re azt hogyan lehet lepapíroztatni hogy a rend őre ne kössön bele a dologba?
pl: egy új rakodót veszek egy Black Bull-t és a gép lassú járműnek van vizsgáztatva.
hogy lesz hivatalos h rajta a rakodó?
Válasz #504. hozzászólásra
Egy ismerősömet is érdekelné, képeket+árakat tudnál küldeni?
Válasz #502. hozzászólásra
Nálam van használt és új is !
Válasz #502. hozzászólásra
Nálam van használt és új is !
sziasztok valaki nem tud egyjo homlokrakodot MTZ re it az email cimem tibimark@yahoo.com nagyon megkoszonem
Válasz #500. hozzászólásra
Most már euro kapcsoló kerettel gyártják a rakodókat, tehát a legtöbb komolyabb rakodó márkával kompatibilisek az eszközök. Persze házon belül meg főleg.
Üdv!
A BB junior 1.2 kompatibilis más rakodó eszközeivel pl TrackLift vagy MetalFach vagy pl az 1.2 re jó a BB 1.4es eszközei?
Válasz #494. hozzászólásra
Nálam sajnos ilyen gond nincs, fedett helyre nem pakolok. A póton kell a3. sort felérni meg szabad ég alatt a 4.et kazalban. A többire meg ott a kroki kanál.
Válasz #491. hozzászólásra

Köszi! Épp tegnap vettem egyet. Kézi pumpás raklapemelő volt 1t bír és 1,3 m magasra emel. Pont ilyen cuccot keredtem. Kemény 20e pénz volt. A függesztőkeretet kell megcsinálnom hozzá, meg kap 3 tüskét és megy is. Ha készen lesz dobok róla képet.
Válasz #494. hozzászólásra

nemértetted a logikáját,még1kicsit gázos voltak a bálák,és gondolta a okostojás,hogy igy kifujja hamarabb magát a bála.később vissza is rakosgatta a palákat?!
Őket kérdezd meg szerintem tudnak segíteni.Hidroszt 99
Segítséget szeretnék kérni egy O&K L6 3 hengeres deutz motoros homlokrakodóval kapcsolatban. Elromlott a fogaskerék szivattyúja ami a kanálmozgatást és a kormányzást működteti. Mivel a szivattyún semmilyen adattábla nincs ezért nem tudom, hogy milyen teljesítményű szivattyúra van szükségem. A szivattyú a főtengelyre tengelyirányba közvetlen az ékszíjtárcsába kúpos csatlakozással van felszerelve. A szivattyú forgásiránya balos. Ha tudna valaki ehhez való szivattyút, vagy olyan szakembert aki tud segíteni, annak nagyon megköszönném. A gép öreg, de szeretném megjavítani.
Segítségeteket előre is köszönöm!
targonca toronnyal ésszel legyetek. Egy okostojás ismerős vett egyet bálátpakolni, fedett színbe, 4sor magasba fér be neki a hesston bála. De már a harmadik felrakásánál leemelgette a a palát a tetőről. Annyi a kinyúlása felfelé a targoncatoronynak.
Bocs, Lacus704 hozzászólásához írtam, a hidrak géméhez.
Válasz #405. hozzászólásra
Az én eladó konzolomra rá tudod szerintem rakni MTZ-hez való.
Válasz #480. hozzászólásra
üdv.mai hirdetésbe van 1 targoncatorony.erről az a véleményem,szerintem nem lenne jó arra a célra,amire te akarod használni,mivel ez nem nyulik kifele,igy nemtudod vele be-felrakni a 4.sort a kazalba.(a kanibál az emel+kitol)
Válasz #489. hozzászólásra


Nem baj. Már meg rendeltem az új Juniort
Válasz #488. hozzászólásra
A régi rakodómat egy barátom vette meg.
Válasz #487. hozzászólásra

Ha eladod a régi rakodódat lehet engem érdekelne megvételre
e mailben várok bővebb infót típust képet ha gondolod éppen rakodó vásár előtt állok
Kedves Gazda társaim! Rövid történet:Talán 10-évvel ezelőtt szükségem volt egy homlokrakodóra mert az állatoknak haza kellet hordani a szénát.Akkor találtam meg azt az embert aki megfizethető áron és jó minőségben gyártott nekem egyet .Ezt akkor a garázsban készítette és nálam a helyszinen szerelte fel. Ennek hallatán többen érkeztek hozzám megtekintésre,a próba után azonnal rendeltek tőle 2 db. A mai napig jó állapotban van a rakodó ,igaz tipus újjitás miatt 3 éve ugyan az a gyártó lecserélte ez is tökéletesen működik!!!! Azóta a garázs nagy szerelő csarnokká fejlődött a minőség és gazda barát hozzá állás megmaradt! Környezetemben több ilyen rakodó jól működik szeretik a gazdák. A mai napon egy hótúrót néztem,rendeltem nála, még most is megmaradt az a régi "gazdabarát" gyártó!!!! Nem sír,nem ócsárolja a többit,nem kér állami támogatást,neki a legnagyobb erénye a becsületes munka!!!! További sok sikert,jó egészséget kívánok ! Árvay Csabának és családjának! Kecel
#1. hozzászólás, Rémusz küldte be 2014-01-17 21:16:12-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
Helló!
Van nekünk egy ferro-flex homlokrakodóhoz joystick. Nem igen értek hozzá. Az ára érdekelne. A szélén van 3 színes gomb a hüvelyk ujjnál + vannak rajta vezetékek. Csak olyan homlokrakodóhoz lehet használni,amin van vezérlőtömb. Tudja valaki, hogy csak simán a joystick mennyibe kerülhet?
Válasz #481. hozzászólásra
Régebbi Hauer konzolod van, ha jól látom... Szóval olyat nézz... Ha kibánod magad a konzol esetleg érdekelne...
Válasz #482. hozzászólásra

ment a mail
Válasz #452. hozzászólásra
Mennyit adsz érte? Nekem csak rozsdásodik, annyi rakodóm van a teleszkópostól a homlokrakodóig, hogy nem nagyon használom... Van róla egy kép itt, ha lentebb pörgeted 2013. 06. 11.bár sok nem látszik rajta...
http://www.agroinform.com/search?module=forum&tid=1874&mit=MFM&order=date-desc&list_type=topic
Válasz #481. hozzászólásra
van 1 ócsó rakodóm hátul az udvarban valahol
Válasz #480. hozzászólásra
de lehet nem is targoncatornyon gondolkozok hanem hozok osztrákból valami olcsó homlokrakodót mert a trakin ki van építve minden csak fel kell rakni 
Nem leszólni akartalak ám
Válasz #476. hozzászólásra
Nézelődsz az aprók között találni többet ami 100 alatt van és 1,5-2t teherbírású. Ebből következtettem, hogy 1t-ás max 2m-es emelési magassággal nem lehet olyan drága. Még ezt is meg kellene rövidíteni, mert 1-1,5 méter emelés elég.
Az összeget meg arra a fajtára mondtam amit az első linkben mutattam, ami a rakodón van. Kép alapján egy szál U szelvény, meg 15-ös durvalemez az eleje. Ami drágább az a munkahenger, de van bontottan így nem hinném, hogy ne lehetne megcsinálni. Csak gondoltam, hátha használ valaki ilyen cuccot és tud pár tanáccsal segíteni kicsit.
Válasz #475. hozzászólásra
a kaninbálra értettem a millát.
Ilyen targonca toronnyal tudok szolgálni
Válasz #474. hozzászólásra

olyan olcsó targonca torony nekem is jó lenne
Válasz #474. hozzászólásra
+ez meg szerintem nagyon közel van a millához.....
Válasz #473. hozzászólásra

Ezt már láttam, de sok a csuklópont és ezzel csak egy bálát tudok felvenni. Táblán belül úgy szoktam gyűjteni, hogy 3db-ot viszek az elején, kettőt meg farvillával. Így nem kell sokat futkosni. A targoncatorony megoldású talán jobban használható lenne ilyen módszernél. Ráadásul 40-50e-ből egy fél nap alatt simán össze lehet szegelni ha megerőlteti magát az ember.