Válasz barazdabetyar. #12564. hozzászólásáraValamit nagyon tudtok.... Itt tavaly ősszel szomszédom elvett a tsz-től 3 hekit hozzá csapott a sajátjához, majd tavaszra kiderült hogy mégsem nyerte meg a földbérletet, maradt a tsz-é, tehát nem kapta meg az első fejtrágyát csak később, ég és föld volt ahol elválasztotta újra a két táblát... Túlművelve nem lett, napraforgó után tárcsa, vetés. Igaz lehet a 28 ezres extra akciós novemberi pétisóban több a kakaó mint a mostaniakban
Válasz barazdabetyar. #12564. hozzászólásáraValamit nagyon tudtok.... Itt tavaly ősszel szomszédom elvett a tsz-től 3 hekit hozzá csapott a sajátjához, majd tavaszra kiderült hogy mégsem nyerte meg a földbérletet, maradt a tsz-é, tehát nem kapta meg az első fejtrágyát csak később, ég és föld volt ahol elválasztotta újra a két táblát... Túlművelve nem lett, napraforgó után tárcsa, vetés. Igaz lehet a 28 ezres extra akciós novemberi pétisóban több a kakaó mint a mostaniakban
Válasz barazdabetyar. #12564. hozzászólásárahagytam kontroll területet ,ahol később nyitottam ki a műtrágyaszórót, semmi különbség nincs a beszórt és a szóratlan búza között...megint jó anyagot sikerült venni??
Üdv! Ki, mennyiért tud jelenleg karbamidot venni? Big bag utec karbamidért 265+áfa/t árat kér a helyi kereskedő de ezt nagyon sokallom. Egyéb helyen 178+áfa/t árat is kaptam már, de a két ár között is kínálnak bőven...
Válasz MTZ1221.3 #12554. hozzászólásáraSzerintem sem. Megvárják hogy magától adja el, kezdésnek én az mvm helyében azt mondanám, hogy a középeurópai műtrágyagyártók közül mondjuk te fizesd a legmagasabb rezsit. Ez már jó kedvcsináló.
Válasz mocsencsi1 #12552. hozzászólásáraHa nerkézbe kerül, ne gondold hogy olcsóbb lesz a gané Nézd meg az áramot. Amíg e.on-é volt a hálózat, addig drága volt az áram, és kevés volt a rendszerhasználat, tehát az a pénz amit az e.on kap. Most, lőrincé lett, 6 forint az áram, 30 forint meg a rendszerhasználat, milyen érdekes is a világ.
Igy utólag belegondolva, az antivilág tőzsde bútorai mondták meg a tutit.Ha csak csurdogál az árfolyam, nem mozog sok píz. A nagy besszek és hosszok mozgatják a pízt, hozzák a nagy nyereségeket/bukásokat. Itt is várhatók még biztos nagy ralik, oszt nézünk csak mind mozis a lukon.A nagygyár nagyembere már talán a létéért küzd, fő saját levében, várják már többen a buktát.
Válasz ..,-:) #12547. hozzászólásáraNálunk a 500- 1000 HA nagygazdák még a mostani felállásba is szemrebbenés nélkül megvennék a 400000ft os nettó áron a 27% mütrágyát!!!!!!! ugy hozzák a 200 lóerős jonikat 80 milió nettóért KP -ra hogy várólista van. 50 miliós nettós szemenkénti vetögépet ne is emlitsük. ENNYI!!!!!!!!
Válasz ..,-:) #12547. hozzászólásáraHitt a riogatásnak, hogy 70e lesz, ha egyáltalán lesz. Na meg vót rá píze. Ne felejtsd el, itt Isaura szemműtétjére is nagyban ment a gyűjtés...
Válasz ..,-:) #12547. hozzászólására13-as, de meg 10 es kukorica árral is, azért viselhető volt a matek De amúgy nyilván, obszcén volt az az összeg, és remélem csak akkor jön vissza amikor már 4000 forint lesz egy kenyér.
Tehát pár év
Válasz Ares 826 #12544. hozzászólásáraTátott szájjal mászkálsz örökké abban a bizonyos erdőben…..
Az egész, az akkori gáz ár miatt volt, az akkori forint árfolyam miatt volt, és a lufi akkor pukkant, mikor az “Istened” bevezette a 30 napos export bejelentési faxságot a gabonára, amit a mai napig nem ismerték el, hogy ÓRIÁSI hiba volt !!! Ezzel csak annyi a gond, hogy az Ő zsebükön ezek nem csattannak…
Másik: aki 40 fölött vett nitrogént, annak mi volt a terve, mire akarta szórni !? Kenderre !? Mert másra nem hiszem, hogy megérte……
Válasz Traktoros30 #12540. hozzászólásáraÁtbasztak mindenkit a NAGY haszon érdekében akit csak lehetett mindenki! Aki beijedt meg nagyon kellett az megvette, aki meg bírta "cérnával" az kivárt! Sajnos ez van, az tuti volt EXTRA PROFIT de rendesen mint a gyártóknak mint a kupecoknak, a termelő megint szopott de rendesen!
Válasz Ganajos #12536. hozzászólásáraA viszonteladó is megvette 30-ért, és most ő is 14-ért adja. Mert ha ott rohad egy évig a raktárában, az még rosszabb.
És ez a szomorú, hogy tavaly ez a portál is és a többi is azzal volt tele, hogy nem lesz műtrágya és 70000 ft lesz egy mázsa stb..... A kapcsolattartó is azt mondta amikor 28-ert megvettük, hogy ennél csak drágább lesz. De mindegy az akkor kellett, hiába most 14 000 ft, ha februárban kellett a műkaki.
Válasz Ganajos #12536. hozzászólásáraMocskosul átbaszták a gazdatársadalmat a gyártók meg a kupacok is! Milliárdokat kaszáltak a gazdákon! Vastag bőr van a pofájukon mind a gyártóknak mint a kupecoknak! HA nem vett volna senki sem vagy nagyon keveset vettek volna már 10.000 alatt lenne az ára a 27% műkakinak!
Vajon meddig csökkenhet az ár, és mikor indul meg újra felfele?
Valaki raktároz valamennyit esetleg, vagy még nem érdemes?
Érdekes, hogy 133 ért is megéri értékesíteni, akkor mennyit kerestek rajt, amikor 400’ért vettük?
Válasz Ares 826 #12522. hozzászólására2000 liter kellett akkor bigénél 25 volt az ára egy helyi nagy gazda azt mondta hogy ennyiért ad . A legnagyobb biznisz az volt amikor 28+ fa ért megvettem egy kamionnal bigétől Akkor annyi volt az akciós ár.
14472 hozzászólás
Válasz barazdabetyar. #12564. hozzászólásáraValamit nagyon tudtok.... Itt tavaly ősszel szomszédom elvett a tsz-től 3 hekit hozzá csapott a sajátjához, majd tavaszra kiderült hogy mégsem nyerte meg a földbérletet, maradt a tsz-é, tehát nem kapta meg az első fejtrágyát csak később, ég és föld volt ahol elválasztotta újra a két táblát... Túlművelve nem lett, napraforgó után tárcsa, vetés. Igaz lehet a 28 ezres extra akciós novemberi pétisóban több a kakaó mint a mostaniakban
Válasz barazdabetyar. #12564. hozzászólásáraValamit nagyon tudtok.... Itt tavaly ősszel szomszédom elvett a tsz-től 3 hekit hozzá csapott a sajátjához, majd tavaszra kiderült hogy mégsem nyerte meg a földbérletet, maradt a tsz-é, tehát nem kapta meg az első fejtrágyát csak később, ég és föld volt ahol elválasztotta újra a két táblát... Túlművelve nem lett, napraforgó után tárcsa, vetés. Igaz lehet a 28 ezres extra akciós novemberi pétisóban több a kakaó mint a mostaniakban
Válasz kajszi_71823 #12568. hozzászólásáraEz nagyon jó ár.
Bigés gyártmány?
Láttad a minőségét?
Remélem nem összeállt vacak, amit pajszerozni kell........
Válasz barazdabetyar. #12564. hozzászólásárahagytam kontroll területet ,ahol később nyitottam ki a műtrágyaszórót, semmi különbség nincs a beszórt és a szóratlan búza között...megint jó anyagot sikerült venni??
Válasz ME109G14 #12562. hozzászólására285€ azonnali fizetéssel, ASK Kelet, pétisó
Válasz ME109G14 #12565. hozzászólására6000ft volt alig több mint 2 éve
Válasz ME109G14 #12565. hozzászólásáraSzerintem 7-8000
(mondjuk még akkor sem vennék……)
Válasz Ares 826 #12563. hozzászólására Mennyi lenne a reális ár a mostani termény árakhoz igazitva ????
Válasz Traktoros30 #12540. hozzászólásáraTavaly se,meg idén se vettünk egy szemet se. És néz úgy ki a búza,mint aki műtrágyázott.
Válasz ME109G14 #12562. hozzászólásáraMég mindig kúrva sok és sokkkkkkkkkkk!




150 nettó a 30% nitrosol a BIGÉ nél. 130 a 27% os kamionos tétel
Üdv! Ki, mennyiért tud jelenleg karbamidot venni? Big bag utec karbamidért 265+áfa/t árat kér a helyi kereskedő de ezt nagyon sokallom. Egyéb helyen 178+áfa/t árat is kaptam már, de a két ár között is kínálnak bőven...
ukránnak mondott mas 12.500 netto..hajdudorog..5q big-bag
Válasz Bekre Pál #12549. hozzászólásáraEzt nagyon benézted nem hittem a riogatásnak s nem is vettem meg ennyiért nem is fogok, benézted!


Válasz gazda.f #12546. hozzászólásáraKöszönöm az infót
Válasz Gandhy #12556. hozzászólásáraJogos, mentségemre szóljon, nem voltam/vagyok/leszek célcsoport
Válasz Bekre Pál #12549. hozzászólásáraEszmeraldának volt szemműtéte
Válasz MTZ1221.3 #12554. hozzászólásáraSzerintem sem. Megvárják hogy magától adja el, kezdésnek én az mvm helyében azt mondanám, hogy a középeurópai műtrágyagyártók közül mondjuk te fizesd a legmagasabb rezsit. Ez már jó kedvcsináló.
Válasz #bandi #12553. hozzászólására

Bar annyiban igazat adok, hogy biztosan nem lenne olcsobb a mutragya, ha NER-es lenne a tulajdonos.
De Bige Urtol sosem veszik el. Ebben biztos lehetsz.
Válasz mocsencsi1 #12552. hozzászólásáraHa nerkézbe kerül, ne gondold hogy olcsóbb lesz a gané
Nézd meg az áramot. Amíg e.on-é volt a hálózat, addig drága volt az áram, és kevés volt a rendszerhasználat, tehát az a pénz amit az e.on kap. Most, lőrincé lett, 6 forint az áram, 30 forint meg a rendszerhasználat, milyen érdekes is a világ.
Igy utólag belegondolva, az antivilág tőzsde bútorai mondták meg a tutit.Ha csak csurdogál az árfolyam, nem mozog sok píz. A nagy besszek és hosszok mozgatják a pízt, hozzák a nagy nyereségeket/bukásokat. Itt is várhatók még biztos nagy ralik, oszt nézünk csak mind mozis a lukon.A nagygyár nagyembere már talán a létéért küzd, fő saját levében, várják már többen a buktát.
40+os N műtrágyát(szerintem), nem szórnék semmire. Terem amit tud nélküle….
Válasz ..,-:) #12547. hozzászólásáraNálunk a 500- 1000 HA nagygazdák még a mostani felállásba is szemrebbenés nélkül megvennék a 400000ft os nettó áron a 27% mütrágyát!!!!!!! ugy hozzák a 200 lóerős jonikat 80 milió nettóért KP -ra hogy várólista van. 50 miliós nettós szemenkénti vetögépet ne is emlitsük. ENNYI!!!!!!!!
Válasz ..,-:) #12547. hozzászólásáraHitt a riogatásnak, hogy 70e lesz, ha egyáltalán lesz. Na meg vót rá píze. Ne felejtsd el, itt Isaura szemműtétjére is nagyban ment a gyűjtés...
Válasz ..,-:) #12547. hozzászólására13-as, de meg 10 es kukorica árral is, azért viselhető volt a matek
De amúgy nyilván, obszcén volt az az összeg, és remélem csak akkor jön vissza amikor már 4000 forint lesz egy kenyér. 


Tehát pár év
Válasz Ares 826 #12544. hozzászólásáraTátott szájjal mászkálsz örökké abban a bizonyos erdőben…..
Az egész, az akkori gáz ár miatt volt, az akkori forint árfolyam miatt volt, és a lufi akkor pukkant, mikor az “Istened” bevezette a 30 napos export bejelentési faxságot a gabonára, amit a mai napig nem ismerték el, hogy ÓRIÁSI hiba volt !!! Ezzel csak annyi a gond, hogy az Ő zsebükön ezek nem csattannak…
Másik: aki 40 fölött vett nitrogént, annak mi volt a terve, mire akarta szórni !? Kenderre !? Mert másra nem hiszem, hogy megérte……
Válasz A.I. #12531. hozzászólására3x15 Kite 240
Válasz Ares 826 #12544. hozzászólásáraÉn tudok olyan kereskedőt aki bevásárolt drágán műtrágyából és most veszteséggel adja tovább.
Persze ezt a vesztesegét valaholl vissza kell hozni pl malyd a termény felvásárlási árakon.
Válasz Traktoros30 #12540. hozzászólásáraÁtbasztak mindenkit a NAGY haszon érdekében akit csak lehetett mindenki! Aki beijedt meg nagyon kellett az megvette, aki meg bírta "cérnával" az kivárt! Sajnos ez van, az tuti volt EXTRA PROFIT de rendesen mint a gyártóknak mint a kupecoknak, a termelő megint szopott de rendesen!
Válasz Traktoros30 #12540. hozzászólására13000 ..
Válasz Ganajos #12536. hozzászólásáraÉs senkiben nem merült fel a kartelezés gyanúja, illetve az extra profit adó kivetésének lehetősége!?



Válasz Ganajos #12536. hozzászólásáraA viszonteladó is megvette 30-ért, és most ő is 14-ért adja. Mert ha ott rohad egy évig a raktárában, az még rosszabb.
És ez a szomorú, hogy tavaly ez a portál is és a többi is azzal volt tele, hogy nem lesz műtrágya és 70000 ft lesz egy mázsa stb..... A kapcsolattartó is azt mondta amikor 28-ert megvettük, hogy ennél csak drágább lesz. De mindegy az akkor kellett, hiába most 14 000 ft, ha februárban kellett a műkaki.
Válasz Ganajos #12536. hozzászólásáraMocskosul átbaszták a gazdatársadalmat a gyártók meg a kupacok is! Milliárdokat kaszáltak a gazdákon! Vastag bőr van a pofájukon mind a gyártóknak mint a kupecoknak! HA nem vett volna senki sem vagy nagyon keveset vettek volna már 10.000 alatt lenne az ára a 27% műkakinak!
Válasz dvntu #12535. hozzászólásáraGondolkodok, hogy ezért az árért talán rendelek én is.
Válasz Ganajos #12536. hozzászólásáraaratás környékén lesz az alsó holtponton, na akkor kell meghozni a stratégiai döntést
vagy nem 
Vajon meddig csökkenhet az ár, és mikor indul meg újra felfele?
Valaki raktároz valamennyit esetleg, vagy még nem érdemes?
Érdekes, hogy 133 ért is megéri értékesíteni, akkor mennyit kerestek rajt, amikor 400’ért vettük?
Válasz Sk Laci #12534. hozzászólásáraTegnap rendeltem meg. Április 25-re igazolták vissza a szállítást ezzel az árral.
Válasz dvntu #12528. hozzászólásáraEz mostan komoly?
Válasz Mötözö #12532. hozzászólásáraKöszönöm!
Válasz A.I. #12531. hozzászólásáraamit tudok .az a melegen granulált-azonnal oldódó hunfert 8-20-27 +mezoelemek...ez 30300 netto..ikr hajdunánás
Sziasztok!
3x15 komplex friss árat tud valaki?
Előre is köszönöm.
Válasz dvntu #12528. hozzászólásáraIlyeneket hallok én is, köszönöm!
Válasz dvntu #12528. hozzászólásáraNa végre rájött az öreg bankár hogy a 180 az sok de nagyon sokkkkkk is???
Válasz Hunter_ #12527. hozzászólásáraKITE 133
Friss Hajdú megyei 27-es árakat tud valaki?
Válasz bubu13 #12525. hozzászólásáraJobb mint ha 41 ért vettük volna.
Válasz R Sándor #12524. hozzászólásáraSzintén zenész
Válasz Ares 826 #12522. hozzászólására2000 liter kellett akkor bigénél 25 volt az ára egy helyi nagy gazda azt mondta hogy ennyiért ad . A legnagyobb biznisz az volt amikor 28+ fa ért megvettem egy kamionnal bigétől
Akkor annyi volt az akciós ár.
Pétisó
Pétfürdő 14000/q