Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 313.58 Ft CHF 385.95 Ft GBP 412.71 Ft

Fórum

Kukorica terményárak

Létrehozta: , 2008-11-25 20:06:27

Kedvencekhez Segítség
15432 hozzászólás
#13282 Saf
2023-09-29 21:03:32

Válasz MTZ1221.3 #13272. hozzászólásáramért is mástól várjuk a boldogulást nem lehet 5 gazdát összefogni. Mindenki panaszkodik de tenni akarás nincs akkor lesz baj ha a támogatások is megszűnnek (bárcsak).

#13281 mtz1221
2023-09-29 20:50:59

Válasz snooker #13278. hozzászólásáraNe akarj fogadni rá. Jön a Bolgároktól már az ukrán, hogy bombázná már le földig az orosz őket.














































































#13280 mtz1221
2023-09-29 20:48:45

Válasz ..,-:) #13277. hozzászólására1 hét alatt 5-en hívtak fel hogy föld eladó, kezdődik. Én még + mindet elküldtem a fenébe a 10000eu/holdas árral, hogy akkor hívjanak ha majd hektárjáért kér ennyit. smile cursing

#13279 Radocz
2023-09-29 20:47:49

Válasz MTZ1221.3 #13272. hozzászólásáraVolt már olyan, hogy áruval fizettünk az olajért
smile cowboy

Nincs profilkép
#13278 snooker
2023-09-29 20:42:40

Válasz mtz1221 #13275. hozzászólásáraKi meri azt kijelenteni hogy 10 euró lessz egy hónap múlva? Valaminek történnie kell, ez így kibirhatatlan.Vagy az már pozitív ha megtérül a befektetésünk?

Nincs profilkép
#13277 ..,-:)
2023-09-29 20:39:17

Válasz mtz1221 #13275. hozzászólásáraNem tudom, hogy mennyire kell ezt erőltetni…….mi van/lesz, ha jövőre 1000-3000 közt lesz az ár !?smile whistling

Nincs profilkép
#13276 Facsar Bálint
2023-09-29 20:20:31

Gatti sikerült le vágni a p9415 kukoricát? Hogy adta ,vize? Mi még nem vágtuk, jövőhéten akarjuk a, kite 5200ft +komp mondott

#13275 mtz1221
2023-09-29 19:54:05

Ma szóltak hogy lehet szerződni 14.10 eurós árral (8%kompenzációs felár is benne van), mert lehet 1 hónap múlva 10 euró lesz az ára. Jól állunk, tök fasza a jövőkép. smile thumbupsmile thumbupsmile thumbupsmile hammersmile hammersmile hammer

Nincs profilkép
#13274 hashtag
2023-09-29 16:42:05

Válasz MTZ1221.3 #13272. hozzászólásáraKivéve, ha a sajátjàt viszi.
Mert attól hogy megy a köpködés a nyugati befektetőkre, kína is megszerezte ott a maga “kis” birtokát. Hülye lett volna, ha nem.

#13273 Gatti
2023-09-29 15:36:24

Válasz Koczka József #13271. hozzászólásáraItt mikloson is mindennap vagonirozzak a búzát, nemtom honnan vihetik arra.

Nincs profilkép
#13272 MTZ1221.3
2023-09-29 15:28:05

Válasz Pont #13269. hozzászólásáraHelló

Valószínű, hogy hajókkal viszik. Az orosz hozzájárulásával, azért az úgy mégis könnyebb, mint innen vinni.

Azonban valóban megfontolandó, hogy ha a kínainak szüksége van terményre, akkor pártunk jóságos külügyi nagykövete miért nem intézi ezt is. Ha már az aksi gyárak onnan jönnek (+hitelek), legalább a terménynek is találhatnának egy jó piacot ott.

Nincs profilkép
#13271 Koczka József
2023-09-29 15:12:07

Válasz Gatti #13267. hozzászólásáraSzia, a távolság nem számít. Ma megint megnéztem mezőkövesdi vasút átrakót és beszéltem a kamionos srácokkal. Törökszentmiklósról hordják a gabonát Mezőkövesdre vagonirozni pedig jóval közelebb is van lehetőség rá, tehát ez is üzlet valakinek. Heti 80 vagon búzát vagoniroznak.

Nincs profilkép
#13270 Rideg Valóság
2023-09-29 14:23:58

Válasz Pont #13269. hozzászólásáraMost ezzel nem érnek rá foglalkozni, fontosabb a Budapest-Belgrád vasútvonal, a Fudan egyetem, az akkugyárak, a Soroksárra tervezett óriási méreglerakó, és a rengeteg, méregdrága Kínától felvett hitel. Na meg akkor mi lenne Európa legmagasabb inflációjával??? Még magasabb lenne, ha drágább lenne a termények ára. smile sweatdrop

Nincs profilkép
#13269 Pont
2023-09-29 14:17:36

Válasz szeszko #13268. hozzászólásárahttps://index.hu/kulfold/2023/09/28/haboru-orosz-ukran-konfliktus-kijev-moszkva-vlagyimir-putyin-volodimir-zelenszkij-nato-eu/kina-hatalmas-mennyisegu-kukoricat-vasarolt-ukrajnatol/


https://index.hu/kulfold/2023/09/28/haboru-orosz-ukran-konfliktus-kijev-moszkva-vlagyimir-putyin-volodimir-zelenszkij-nato-eu/kina-hatalmas-mennyisegu-kukoricat-vasarolt-ukrajnatol/

Azt nem lehetne esetleg, hogy Kína legjobb EU-s barátjáról Magyarországtól is vásároljon kukoricát (meg naprát, meg stb..) akár ezen is dolgozhatnának a minisztériumokban pl...

Nincs profilkép
#13268 szeszko
2023-09-29 13:13:32

Válasz Gatti #13267. hozzászólásáraMeg ami legtávolabb van Ukrajnától.

#13267 Gatti
2023-09-29 13:04:15

Válasz drónkövetelő #13264. hozzászólásáraÉrdekes, ott fizetnek a legtöbbet érte ahol a legtöbb kukorica terem smile sweatdrop

Nincs profilkép
#13265 Pont
2023-09-27 20:46:22

Válasz drónkövetelő #13264. hozzászólásáraOsztrákba nem lehet átvinni? Ott mit fizetnek a kukoricáért?

Nincs profilkép
#13264 drónkövetelő
2023-09-27 20:24:22

58 forint. Zala vármegye

#13263 TeljesenMindegy
2023-09-27 19:39:53

Válasz boldizsár1988 #13262. hozzászólásáraHeves megye. Mázli, hogy jó idő van.

Nincs profilkép
#13262 boldizsár1988
2023-09-27 19:06:34

Válasz TeljesenMindegy #13260
Melyik megye?

#13260 TeljesenMindegy
2023-09-26 20:16:42

Válasz K__K #13258. hozzászólásáraAz kemény ár. Nálunk 20% nedvesség alatt nem nagyon van kukorica. Dől a lé idén is a kukoricából. smile laugh

Nincs profilkép
#13258 K__K
2023-09-26 16:08:50

Válasz Tomi1451 #13257. hozzászólására4800, ha 14% alatt van a nedvesség.

Nincs profilkép
#13257 Tomi1451
2023-09-26 15:57:07

Valaki tud friss árat?

#13256 Ohaza63
2023-09-24 08:39:30

Válasz apuci #13250. hozzászólásáraSajnos ez a baj a kisebb telepekkel, hogy gyorsan megtelnek, főleg ha jó árak kínálnak a terményünkért.

Árpa aratásnál Én is így jártam. Komlósra akartam vinni egy kisebb szárítóba, ahol nem néztek semmit a vízen kívül, de mire odaértem már megtelt a telep és az addigi 4.500 Ft+komp árat azonnali hatállyal levitték 4.000 Ft ra.
Így átvittem Kaszaperre, igaz hogy rajtam kívül nem sokan vitték oda, mert olyan feltételek voltak, hogy senki nem hagyta ott a terményét.

A vízen kívül vizsgálták a toxint és a fajsúlyt. A fajsúlynál pedig olyan levonásokat találtak ki, hogy 62-60 között -300 Ft/q, 60-57 között -600 Ft/q, 57 alatt pedig 900 Ft/q a levonás, tehát a fizető ár 3.600 Ft/q+komp volt - na ennél már 2008 ban többet kaptunk.

Szerencsére nekem mivel sörárpám volt, magas volt a fajsúlya, így még + 150 Ft/q bónuszt is kaptam, na ezért hagytam ott.
Persze ez ár is gyalázatos, de legalább nem kellett a föld végén felgúlázni, mint az ukránoknál.

Nincs profilkép
#13254 Bekre Pál
2023-09-23 22:52:38

Válasz ..,-:) #13251. hozzászólására320e/t, nabazmeg, ilyen a vadkeleten sosem volt, amúgy miaz a mogyis/ szotyi (étkezési?)? LO forgót termesztek csak.

Nincs profilkép
#13253 ..,-:)
2023-09-23 21:46:07

Válasz Sk Laci #13252. hozzászólásáraEzt én sem fogom sosem megérteni…..smile hammersmile hammersmile hammer

Nincs profilkép
#13252 Sk Laci
2023-09-23 21:45:26

Válasz ..,-:) #13251. hozzászólásáraMiért szabja meg a felvásárló, hogy 1-1,5 tonna/ha?
SK-ban konkrét mennyiségre szerződünk. Ha azt mondom, hogy 100 tonna kukoricát, búzát vagy napraforgót szeretnék lekötni az aktuális xy áron, az a felvásárlót nem érdekli, hogy 1 ha-ról vagy 1000 ha-ról szeretném a leszerződött terményt betakarítani. Ami érdekli, hogy a lekötött mennyiség a megadott dátumig ott legyen a felvásárló raktárjában a leszerződött minőségi paraméterekkel..

Nincs profilkép
#13251 ..,-:)
2023-09-23 21:25:17

Válasz Bekre Pál #13247. hozzászólásáraÉn szerződtem “mindenkivel” akit csak elértem, különböző időnként, mert ugye 1-1,5t/ha-t engedtek. Van jobb ár is, igaz az mogyis/szotyi….320 és 1,5T/ha !smile biggrin

#13250 apuci
2023-09-23 21:04:34

Válasz Ohaza63 #13249. hozzászólásáraA kaszaperi cégnél csak az volt a szimpatikus hogy 14% víztől számoltak,
sokáig oda akartam vinni,de nálam az nyert hogy gerendási határszélről sokkal közelebb meg jobb volt az út D-hez!
Ja meg az ár,tegnap 3-kor hívtam akkor mondta vihetem ,de ma amikor voltam 10 körül elszámolni akkor azt mondta egy érdeklődőnek hogy beteltek!

#13249 Ohaza63
2023-09-23 20:48:15

Válasz apuci #13248. hozzászólásáraA D farm kis családi vállalkozás - ügyesek. Nincs sok hiper - szuper maneger, meg adminisztrátor, mint a nagyoknál.
Sokan átvitték oda a földjeiket az Orosházi nagy cégektől.

A búzában is nagyon jók voltak az áraik aratáskor.
Míg máshol 5.400 -5.700 Ft/q körül fikázták a búzát az egyik komámnak ők 6.300 Ft/q fizettek érte. Nem tudom megkapta e a pénzét?

Tegnap jártam arra és színültig volt mind a két szárítótorony (egyik napra, másik kukorica), már nem nagyon sok fér el náluk.

Egyébként a nevezett Kaszaperi cég 3 % szeméttel és 250 Ft+Áfa tisztítást kér, de az ár csak már 5.000 Ft.

#13248 apuci
2023-09-23 20:04:40

Válasz barazdabetyar. #13246. hozzászólásáraFöldvár Orosháza között!

Nincs profilkép
#13247 Bekre Pál
2023-09-23 19:57:37

Válasz ..,-:) #13236. hozzászólására2023-ban ki ajánlott 280-as kötést? Kíváncsivá tettél. Ne hülyítsük már egymást emberek. Vagy 2022 tavaszán lefixálta az ideit?

#13245 apuci
2023-09-23 19:48:56

Válasz Gatti #13243. hozzászólásáraJa és egy kikötése volt,ne legyen 14 több a vize mert a szárítón még a naprát tisztítják!

#13244 apuci
2023-09-23 19:44:51

Válasz Ohaza63 #13238. hozzászólásáraEzt mindenkinek írom,hidjétek el ez volt a leg jobb (3 % szemét és 220 tisztítás!
A többi csak csalás és ámítás még ahova te viszed (Kaszaper) attól is jobb!

#13243 Gatti
2023-09-23 19:43:18

Válasz apuci #13241. hozzászólásáraAz tényleg sok, én csak olyan 90 mázsát hoztam haza, ezt elkapkodjàk smile cowboy

#13242 apuci
2023-09-23 19:33:21

Válasz Gatti #13233. hozzászólásáraHaza vihettem volna mert olyan tiszta volt mintha a helyi hülyék 5 tiszították volna ki!
Viszont öreg vagyok én már bohócnak,munka mellett 35ha az aratáson kívül mindent én csinálok!smile rolleyes

#13241 apuci
2023-09-23 19:27:54

Válasz Gatti #13233. hozzászólásáraTényleg nem sok de azért a 389q nem tudnám elrakni!

Nincs profilkép
#13240 .Richard.
2023-09-23 19:09:12

Válasz Ohaza63 #13238. hozzászólásáraVan ahol von száritási díjat is ,de mint írtad,kimagaslóan magasan is vette, aztán ment etanolba vagy mi a fxba. Szemrebbenés nèlkül lenyulták. Ráadásul 23volt a vize, mert esett jött a tèl meg a vadak. Így sokat kellett száritani azzal a száritoval ami be sem volt indítva. Leburit kamionrarak viszik. Külföldi tulaj Magyar intèzkedők. Most remèlem kiguvad a szemük a semmi bevèteltől, mert szinte ingyen volt annyi a haszon,hogy nem a vad vitte hanem ők. Ezt kb. 8èv után is ki tudnám taposni a lelkèt. Napi rendszeressèggel látom az ipsèt. Sajnos senkinek nem kellett már. Így oda ment.

Nincs profilkép
#13239 Ares 826
2023-09-23 17:09:19

Válasz Ohaza63 #13238. hozzászólásáraSzívatás van minden részről a termelőnek a kereskedelem részéről, sajnos ez van!

#13238 Ohaza63
2023-09-23 16:01:41

Válasz apuci #13232. hozzászólásáraTisztelt apuci!

Meg kell nézni felvásárláshoz kapcsolódó kötelező költségeket és úgy kell vizsgálni a felvásárlási árakat.
Lehet, hogy az 5.400 Ft -os telep levon 5 % szemetet, leszámláz feléd 450 Ft+ÁFA tisztítási díjat, meg kifizetteti veled a betárolást is.
Én is a közeledben lakom és nagyon bosszantanak ezek a pofátlanul alacsony felvásárlási árak és kapcsolt szolgáltatási díjak.

Jó pár éve vettem a fáradságot ilyenkor kukorica aratáskor és körbe telefonáltam a vonzáskörzetünkbe tartozó (kb 20 km) összes felvásárlót.
(Orosháza, Gádoros, Nagyszénás, Csorvás, Tótkomlós, Kaszaper Apáca, Kovácsháza stb...)
Szép nagy táblázatot gyártottam árak, szemét levonások, tisztítás/rostálás, vízszárítás és egyéb költségek pl ki-be tárolás)

Arra a következtetésre jutottam, hogy aki magasabb felvásárlási árat kínál, annak lényegesen magasabbak a szolgáltatási áraik vagy levonásaik.
Így legalacsonyabb felvásárlási árat kínáló céghez vittem, mert ők fizették ki a legtöbbet nettóban.

Nem értettem pl. a Makói gazdákat, akik 150 Ft felárért áthordták a terményüket a 35 km -re lévő Tótkomlósra, ahol alapba 5 % szemétdíj és magasabb tisztítási díj volt, mint helyben Makón.
Ráadásul 70 km traktoroztak - igaz az akkori olcsó (380 Ft-os) gázolajjal. smile confused

Az idei évben pedig hallottam olyat több gazdatárstól is, hogy az eddig pontosan fizető felvásárló, most jelentősen csúszik a fizetéssel, mert esetleg nem tudja eladni vagy elszállítani a leadott/eladott terményünket.





Nincs profilkép
#13237 k-roy90
2023-09-23 15:17:37

A rostalas es szarítási díj sem elhanyagolható tétel!

Nincs profilkép
#13236 ..,-:)
2023-09-23 14:10:46

Válasz apuci #13232. hozzászólásáraKi mikor kötötte le és mennyiért…..
Napraforgóm pl 125-188 van kötve, de azért vannak másoknak 240-280-as kötések. Ki, mikor, mennyire volt bátor, előrelátó, és ment a biztosra.
Itt volt olyan nap, hogy délelőtt 3x csökkent az ár.

Nincs profilkép
#13235 Ares 826
2023-09-23 14:09:47

Válasz apuci #13232. hozzászólásáraHát az az 5400 is nagyon de nagyon karcsú ám szerintem!smile hammersmile hammersmile hammer

Nincs profilkép
#13234 ..,-:)
2023-09-23 14:06:38

Válasz apuci #13232. hozzászólásáraKi mikor kötötte le és mennyiért…..
Napraforgóm pl 125-188 van kötve, de azért vannak másoknak 240-280-as kötések. Ki, mikor, mennyire volt bátor, előrelátó, és ment a biztosra.
Itt volt olyan nap, hogy délelőtt 3x csökkent az ár.

#13233 Gatti
2023-09-23 13:48:37

Válasz apuci #13232. hozzászólásárahaza kell vinni ha nincs sok.
Felénk valaki felrakta 10 ezerért és majdnem össze vesztek rajta, takarmány boltba még mindig 14-15 ezer.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
A RAGT Vetőmag Kft. története a gazdák által alapított francia anyavállalattal...
Hirdetés
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Magyarországon a legtöbb esetben a mozaikos talajeloszlás miatt eltérő...
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó

4.500.000 Ft

Hesston silózó
Hesston silózó

520.000 Ft

Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős vontató
Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős...

14.900.000 Ft

Lucerna eladó
Lucerna eladó

25.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]