Válasz MTZ1221.3 #13272. hozzászólásáramért is mástól várjuk a boldogulást nem lehet 5 gazdát összefogni. Mindenki panaszkodik de tenni akarás nincs akkor lesz baj ha a támogatások is megszűnnek (bárcsak).
Válasz ..,-:) #13277. hozzászólására1 hét alatt 5-en hívtak fel hogy föld eladó, kezdődik. Én még + mindet elküldtem a fenébe a 10000eu/holdas árral, hogy akkor hívjanak ha majd hektárjáért kér ennyit.
Válasz mtz1221 #13275. hozzászólásáraKi meri azt kijelenteni hogy 10 euró lessz egy hónap múlva? Valaminek történnie kell, ez így kibirhatatlan.Vagy az már pozitív ha megtérül a befektetésünk?
Ma szóltak hogy lehet szerződni 14.10 eurós árral (8%kompenzációs felár is benne van), mert lehet 1 hónap múlva 10 euró lesz az ára. Jól állunk, tök fasza a jövőkép.
Válasz MTZ1221.3 #13272. hozzászólásáraKivéve, ha a sajátjàt viszi.
Mert attól hogy megy a köpködés a nyugati befektetőkre, kína is megszerezte ott a maga “kis” birtokát. Hülye lett volna, ha nem.
Valószínű, hogy hajókkal viszik. Az orosz hozzájárulásával, azért az úgy mégis könnyebb, mint innen vinni.
Azonban valóban megfontolandó, hogy ha a kínainak szüksége van terményre, akkor pártunk jóságos külügyi nagykövete miért nem intézi ezt is. Ha már az aksi gyárak onnan jönnek (+hitelek), legalább a terménynek is találhatnának egy jó piacot ott.
Válasz Gatti #13267. hozzászólásáraSzia, a távolság nem számít. Ma megint megnéztem mezőkövesdi vasút átrakót és beszéltem a kamionos srácokkal. Törökszentmiklósról hordják a gabonát Mezőkövesdre vagonirozni pedig jóval közelebb is van lehetőség rá, tehát ez is üzlet valakinek. Heti 80 vagon búzát vagoniroznak.
Válasz Pont #13269. hozzászólásáraMost ezzel nem érnek rá foglalkozni, fontosabb a Budapest-Belgrád vasútvonal, a Fudan egyetem, az akkugyárak, a Soroksárra tervezett óriási méreglerakó, és a rengeteg, méregdrága Kínától felvett hitel. Na meg akkor mi lenne Európa legmagasabb inflációjával??? Még magasabb lenne, ha drágább lenne a termények ára.
Azt nem lehetne esetleg, hogy Kína legjobb EU-s barátjáról Magyarországtól is vásároljon kukoricát (meg naprát, meg stb..) akár ezen is dolgozhatnának a minisztériumokban pl...
Árpa aratásnál Én is így jártam. Komlósra akartam vinni egy kisebb szárítóba, ahol nem néztek semmit a vízen kívül, de mire odaértem már megtelt a telep és az addigi 4.500 Ft+komp árat azonnali hatállyal levitték 4.000 Ft ra.
Így átvittem Kaszaperre, igaz hogy rajtam kívül nem sokan vitték oda, mert olyan feltételek voltak, hogy senki nem hagyta ott a terményét.
A vízen kívül vizsgálták a toxint és a fajsúlyt. A fajsúlynál pedig olyan levonásokat találtak ki, hogy 62-60 között -300 Ft/q, 60-57 között -600 Ft/q, 57 alatt pedig 900 Ft/q a levonás, tehát a fizető ár 3.600 Ft/q+komp volt - na ennél már 2008 ban többet kaptunk.
Szerencsére nekem mivel sörárpám volt, magas volt a fajsúlya, így még + 150 Ft/q bónuszt is kaptam, na ezért hagytam ott.
Persze ez ár is gyalázatos, de legalább nem kellett a föld végén felgúlázni, mint az ukránoknál.
Válasz ..,-:) #13251. hozzászólására320e/t, nabazmeg, ilyen a vadkeleten sosem volt, amúgy miaz a mogyis/ szotyi (étkezési?)? LO forgót termesztek csak.
Válasz ..,-:) #13251. hozzászólásáraMiért szabja meg a felvásárló, hogy 1-1,5 tonna/ha?
SK-ban konkrét mennyiségre szerződünk. Ha azt mondom, hogy 100 tonna kukoricát, búzát vagy napraforgót szeretnék lekötni az aktuális xy áron, az a felvásárlót nem érdekli, hogy 1 ha-ról vagy 1000 ha-ról szeretném a leszerződött terményt betakarítani. Ami érdekli, hogy a lekötött mennyiség a megadott dátumig ott legyen a felvásárló raktárjában a leszerződött minőségi paraméterekkel..
Válasz Bekre Pál #13247. hozzászólásáraÉn szerződtem “mindenkivel” akit csak elértem, különböző időnként, mert ugye 1-1,5t/ha-t engedtek. Van jobb ár is, igaz az mogyis/szotyi….320 és 1,5T/ha !
Válasz Ohaza63 #13249. hozzászólásáraA kaszaperi cégnél csak az volt a szimpatikus hogy 14% víztől számoltak,
sokáig oda akartam vinni,de nálam az nyert hogy gerendási határszélről sokkal közelebb meg jobb volt az út D-hez!
Ja meg az ár,tegnap 3-kor hívtam akkor mondta vihetem ,de ma amikor voltam 10 körül elszámolni akkor azt mondta egy érdeklődőnek hogy beteltek!
Válasz apuci #13248. hozzászólásáraA D farm kis családi vállalkozás - ügyesek. Nincs sok hiper - szuper maneger, meg adminisztrátor, mint a nagyoknál.
Sokan átvitték oda a földjeiket az Orosházi nagy cégektől.
A búzában is nagyon jók voltak az áraik aratáskor.
Míg máshol 5.400 -5.700 Ft/q körül fikázták a búzát az egyik komámnak ők 6.300 Ft/q fizettek érte. Nem tudom megkapta e a pénzét?
Tegnap jártam arra és színültig volt mind a két szárítótorony (egyik napra, másik kukorica), már nem nagyon sok fér el náluk.
Egyébként a nevezett Kaszaperi cég 3 % szeméttel és 250 Ft+Áfa tisztítást kér, de az ár csak már 5.000 Ft.
Válasz ..,-:) #13236. hozzászólására2023-ban ki ajánlott 280-as kötést? Kíváncsivá tettél. Ne hülyítsük már egymást emberek. Vagy 2022 tavaszán lefixálta az ideit?
Válasz Ohaza63 #13238. hozzászólásáraEzt mindenkinek írom,hidjétek el ez volt a leg jobb (3 % szemét és 220 tisztítás!
A többi csak csalás és ámítás még ahova te viszed (Kaszaper) attól is jobb!
Válasz Gatti #13233. hozzászólásáraHaza vihettem volna mert olyan tiszta volt mintha a helyi hülyék 5 tiszították volna ki!
Viszont öreg vagyok én már bohócnak,munka mellett 35ha az aratáson kívül mindent én csinálok!
Válasz Ohaza63 #13238. hozzászólásáraVan ahol von száritási díjat is ,de mint írtad,kimagaslóan magasan is vette, aztán ment etanolba vagy mi a fxba. Szemrebbenés nèlkül lenyulták. Ráadásul 23volt a vize, mert esett jött a tèl meg a vadak. Így sokat kellett száritani azzal a száritoval ami be sem volt indítva. Leburit kamionrarak viszik. Külföldi tulaj Magyar intèzkedők. Most remèlem kiguvad a szemük a semmi bevèteltől, mert szinte ingyen volt annyi a haszon,hogy nem a vad vitte hanem ők. Ezt kb. 8èv után is ki tudnám taposni a lelkèt. Napi rendszeressèggel látom az ipsèt. Sajnos senkinek nem kellett már. Így oda ment.
Meg kell nézni felvásárláshoz kapcsolódó kötelező költségeket és úgy kell vizsgálni a felvásárlási árakat.
Lehet, hogy az 5.400 Ft -os telep levon 5 % szemetet, leszámláz feléd 450 Ft+ÁFA tisztítási díjat, meg kifizetteti veled a betárolást is.
Én is a közeledben lakom és nagyon bosszantanak ezek a pofátlanul alacsony felvásárlási árak és kapcsolt szolgáltatási díjak.
Jó pár éve vettem a fáradságot ilyenkor kukorica aratáskor és körbe telefonáltam a vonzáskörzetünkbe tartozó (kb 20 km) összes felvásárlót.
(Orosháza, Gádoros, Nagyszénás, Csorvás, Tótkomlós, Kaszaper Apáca, Kovácsháza stb...)
Szép nagy táblázatot gyártottam árak, szemét levonások, tisztítás/rostálás, vízszárítás és egyéb költségek pl ki-be tárolás)
Arra a következtetésre jutottam, hogy aki magasabb felvásárlási árat kínál, annak lényegesen magasabbak a szolgáltatási áraik vagy levonásaik.
Így legalacsonyabb felvásárlási árat kínáló céghez vittem, mert ők fizették ki a legtöbbet nettóban.
Nem értettem pl. a Makói gazdákat, akik 150 Ft felárért áthordták a terményüket a 35 km -re lévő Tótkomlósra, ahol alapba 5 % szemétdíj és magasabb tisztítási díj volt, mint helyben Makón.
Ráadásul 70 km traktoroztak - igaz az akkori olcsó (380 Ft-os) gázolajjal.
Az idei évben pedig hallottam olyat több gazdatárstól is, hogy az eddig pontosan fizető felvásárló, most jelentősen csúszik a fizetéssel, mert esetleg nem tudja eladni vagy elszállítani a leadott/eladott terményünket.
Válasz apuci #13232. hozzászólásáraKi mikor kötötte le és mennyiért…..
Napraforgóm pl 125-188 van kötve, de azért vannak másoknak 240-280-as kötések. Ki, mikor, mennyire volt bátor, előrelátó, és ment a biztosra.
Itt volt olyan nap, hogy délelőtt 3x csökkent az ár.
Válasz apuci #13232. hozzászólásáraKi mikor kötötte le és mennyiért…..
Napraforgóm pl 125-188 van kötve, de azért vannak másoknak 240-280-as kötések. Ki, mikor, mennyire volt bátor, előrelátó, és ment a biztosra.
Itt volt olyan nap, hogy délelőtt 3x csökkent az ár.
Válasz apuci #13232. hozzászólásárahaza kell vinni ha nincs sok.
Felénk valaki felrakta 10 ezerért és majdnem össze vesztek rajta, takarmány boltba még mindig 14-15 ezer.
15432 hozzászólás
Válasz MTZ1221.3 #13272. hozzászólásáramért is mástól várjuk a boldogulást nem lehet 5 gazdát összefogni. Mindenki panaszkodik de tenni akarás nincs akkor lesz baj ha a támogatások is megszűnnek (bárcsak).
Válasz snooker #13278. hozzászólásáraNe akarj fogadni rá. Jön a Bolgároktól már az ukrán, hogy bombázná már le földig az orosz őket.
Válasz ..,-:) #13277. hozzászólására1 hét alatt 5-en hívtak fel hogy föld eladó, kezdődik. Én még + mindet elküldtem a fenébe a 10000eu/holdas árral, hogy akkor hívjanak ha majd hektárjáért kér ennyit.
Válasz MTZ1221.3 #13272. hozzászólásáraVolt már olyan, hogy áruval fizettünk az olajért

Válasz mtz1221 #13275. hozzászólásáraKi meri azt kijelenteni hogy 10 euró lessz egy hónap múlva? Valaminek történnie kell, ez így kibirhatatlan.Vagy az már pozitív ha megtérül a befektetésünk?
Válasz mtz1221 #13275. hozzászólásáraNem tudom, hogy mennyire kell ezt erőltetni…….mi van/lesz, ha jövőre 1000-3000 közt lesz az ár !?
Gatti sikerült le vágni a p9415 kukoricát? Hogy adta ,vize? Mi még nem vágtuk, jövőhéten akarjuk a, kite 5200ft +komp mondott
Ma szóltak hogy lehet szerződni 14.10 eurós árral (8%kompenzációs felár is benne van), mert lehet 1 hónap múlva 10 euró lesz az ára. Jól állunk, tök fasza a jövőkép.





Válasz MTZ1221.3 #13272. hozzászólásáraKivéve, ha a sajátjàt viszi.
Mert attól hogy megy a köpködés a nyugati befektetőkre, kína is megszerezte ott a maga “kis” birtokát. Hülye lett volna, ha nem.
Válasz Koczka József #13271. hozzászólásáraItt mikloson is mindennap vagonirozzak a búzát, nemtom honnan vihetik arra.
Válasz Pont #13269. hozzászólásáraHelló
Valószínű, hogy hajókkal viszik. Az orosz hozzájárulásával, azért az úgy mégis könnyebb, mint innen vinni.
Azonban valóban megfontolandó, hogy ha a kínainak szüksége van terményre, akkor pártunk jóságos külügyi nagykövete miért nem intézi ezt is. Ha már az aksi gyárak onnan jönnek (+hitelek), legalább a terménynek is találhatnának egy jó piacot ott.
Válasz Gatti #13267. hozzászólásáraSzia, a távolság nem számít. Ma megint megnéztem mezőkövesdi vasút átrakót és beszéltem a kamionos srácokkal. Törökszentmiklósról hordják a gabonát Mezőkövesdre vagonirozni pedig jóval közelebb is van lehetőség rá, tehát ez is üzlet valakinek. Heti 80 vagon búzát vagoniroznak.
Válasz Pont #13269. hozzászólásáraMost ezzel nem érnek rá foglalkozni, fontosabb a Budapest-Belgrád vasútvonal, a Fudan egyetem, az akkugyárak, a Soroksárra tervezett óriási méreglerakó, és a rengeteg, méregdrága Kínától felvett hitel. Na meg akkor mi lenne Európa legmagasabb inflációjával??? Még magasabb lenne, ha drágább lenne a termények ára.
Válasz szeszko #13268. hozzászólásárahttps://index.hu/kulfold/2023/09/28/haboru-orosz-ukran-konfliktus-kijev-moszkva-vlagyimir-putyin-volodimir-zelenszkij-nato-eu/kina-hatalmas-mennyisegu-kukoricat-vasarolt-ukrajnatol/
https://index.hu/kulfold/2023/09/28/haboru-orosz-ukran-konfliktus-kijev-moszkva-vlagyimir-putyin-volodimir-zelenszkij-nato-eu/kina-hatalmas-mennyisegu-kukoricat-vasarolt-ukrajnatol/
Azt nem lehetne esetleg, hogy Kína legjobb EU-s barátjáról Magyarországtól is vásároljon kukoricát (meg naprát, meg stb..) akár ezen is dolgozhatnának a minisztériumokban pl...
Válasz Gatti #13267. hozzászólásáraMeg ami legtávolabb van Ukrajnától.
Válasz drónkövetelő #13264. hozzászólásáraÉrdekes, ott fizetnek a legtöbbet érte ahol a legtöbb kukorica terem
Válasz drónkövetelő #13264. hozzászólására50-52 pest megye
Válasz drónkövetelő #13264. hozzászólásáraOsztrákba nem lehet átvinni? Ott mit fizetnek a kukoricáért?
58 forint. Zala vármegye
Válasz boldizsár1988 #13262. hozzászólásáraHeves megye. Mázli, hogy jó idő van.
Válasz TeljesenMindegy #13260
Melyik megye?
Válasz K__K #13258. hozzászólásáraPffff
Ez azért durva
Válasz K__K #13258. hozzászólásáraAz kemény ár. Nálunk 20% nedvesség alatt nem nagyon van kukorica. Dől a lé idén is a kukoricából.
Válasz K__K #13258. hozzászólásáraKomoly ára van
Válasz Tomi1451 #13257. hozzászólására4800, ha 14% alatt van a nedvesség.
Valaki tud friss árat?
Válasz apuci #13250. hozzászólásáraSajnos ez a baj a kisebb telepekkel, hogy gyorsan megtelnek, főleg ha jó árak kínálnak a terményünkért.
Árpa aratásnál Én is így jártam. Komlósra akartam vinni egy kisebb szárítóba, ahol nem néztek semmit a vízen kívül, de mire odaértem már megtelt a telep és az addigi 4.500 Ft+komp árat azonnali hatállyal levitték 4.000 Ft ra.
Így átvittem Kaszaperre, igaz hogy rajtam kívül nem sokan vitték oda, mert olyan feltételek voltak, hogy senki nem hagyta ott a terményét.
A vízen kívül vizsgálták a toxint és a fajsúlyt. A fajsúlynál pedig olyan levonásokat találtak ki, hogy 62-60 között -300 Ft/q, 60-57 között -600 Ft/q, 57 alatt pedig 900 Ft/q a levonás, tehát a fizető ár 3.600 Ft/q+komp volt - na ennél már 2008 ban többet kaptunk.
Szerencsére nekem mivel sörárpám volt, magas volt a fajsúlya, így még + 150 Ft/q bónuszt is kaptam, na ezért hagytam ott.
Persze ez ár is gyalázatos, de legalább nem kellett a föld végén felgúlázni, mint az ukránoknál.
Válasz Bekre Pál #13254. hozzászólásáraAz már étkezési.
Válasz ..,-:) #13251. hozzászólására320e/t, nabazmeg, ilyen a vadkeleten sosem volt, amúgy miaz a mogyis/ szotyi (étkezési?)? LO forgót termesztek csak.
Válasz Sk Laci #13252. hozzászólásáraEzt én sem fogom sosem megérteni…..


Válasz ..,-:) #13251. hozzászólásáraMiért szabja meg a felvásárló, hogy 1-1,5 tonna/ha?
SK-ban konkrét mennyiségre szerződünk. Ha azt mondom, hogy 100 tonna kukoricát, búzát vagy napraforgót szeretnék lekötni az aktuális xy áron, az a felvásárlót nem érdekli, hogy 1 ha-ról vagy 1000 ha-ról szeretném a leszerződött terményt betakarítani. Ami érdekli, hogy a lekötött mennyiség a megadott dátumig ott legyen a felvásárló raktárjában a leszerződött minőségi paraméterekkel..
Válasz Bekre Pál #13247. hozzászólásáraÉn szerződtem “mindenkivel” akit csak elértem, különböző időnként, mert ugye 1-1,5t/ha-t engedtek. Van jobb ár is, igaz az mogyis/szotyi….320 és 1,5T/ha !
Válasz Ohaza63 #13249. hozzászólásáraA kaszaperi cégnél csak az volt a szimpatikus hogy 14% víztől számoltak,
sokáig oda akartam vinni,de nálam az nyert hogy gerendási határszélről sokkal közelebb meg jobb volt az út D-hez!
Ja meg az ár,tegnap 3-kor hívtam akkor mondta vihetem ,de ma amikor voltam 10 körül elszámolni akkor azt mondta egy érdeklődőnek hogy beteltek!
Válasz apuci #13248. hozzászólásáraA D farm kis családi vállalkozás - ügyesek. Nincs sok hiper - szuper maneger, meg adminisztrátor, mint a nagyoknál.
Sokan átvitték oda a földjeiket az Orosházi nagy cégektől.
A búzában is nagyon jók voltak az áraik aratáskor.
Míg máshol 5.400 -5.700 Ft/q körül fikázták a búzát az egyik komámnak ők 6.300 Ft/q fizettek érte. Nem tudom megkapta e a pénzét?
Tegnap jártam arra és színültig volt mind a két szárítótorony (egyik napra, másik kukorica), már nem nagyon sok fér el náluk.
Egyébként a nevezett Kaszaperi cég 3 % szeméttel és 250 Ft+Áfa tisztítást kér, de az ár csak már 5.000 Ft.
Válasz barazdabetyar. #13246. hozzászólásáraFöldvár Orosháza között!
Válasz ..,-:) #13236. hozzászólására2023-ban ki ajánlott 280-as kötést? Kíváncsivá tettél. Ne hülyítsük már egymást emberek. Vagy 2022 tavaszán lefixálta az ideit?
Válasz apuci #13244. hozzászólásáraHol ?
Válasz Gatti #13243. hozzászólásáraJa és egy kikötése volt,ne legyen 14 több a vize mert a szárítón még a naprát tisztítják!
Válasz Ohaza63 #13238. hozzászólásáraEzt mindenkinek írom,hidjétek el ez volt a leg jobb (3 % szemét és 220 tisztítás!
A többi csak csalás és ámítás még ahova te viszed (Kaszaper) attól is jobb!
Válasz apuci #13241. hozzászólásáraAz tényleg sok, én csak olyan 90 mázsát hoztam haza, ezt elkapkodjàk
Válasz Gatti #13233. hozzászólásáraHaza vihettem volna mert olyan tiszta volt mintha a helyi hülyék 5 tiszították volna ki!
Viszont öreg vagyok én már bohócnak,munka mellett 35ha az aratáson kívül mindent én csinálok!
Válasz Gatti #13233. hozzászólásáraTényleg nem sok de azért a 389q nem tudnám elrakni!
Válasz Ohaza63 #13238. hozzászólásáraVan ahol von száritási díjat is ,de mint írtad,kimagaslóan magasan is vette, aztán ment etanolba vagy mi a fxba. Szemrebbenés nèlkül lenyulták. Ráadásul 23volt a vize, mert esett jött a tèl meg a vadak. Így sokat kellett száritani azzal a száritoval ami be sem volt indítva. Leburit kamionrarak viszik. Külföldi tulaj Magyar intèzkedők. Most remèlem kiguvad a szemük a semmi bevèteltől, mert szinte ingyen volt annyi a haszon,hogy nem a vad vitte hanem ők. Ezt kb. 8èv után is ki tudnám taposni a lelkèt. Napi rendszeressèggel látom az ipsèt. Sajnos senkinek nem kellett már. Így oda ment.
Válasz Ohaza63 #13238. hozzászólásáraSzívatás van minden részről a termelőnek a kereskedelem részéről, sajnos ez van!
Válasz apuci #13232. hozzászólásáraTisztelt apuci!

Meg kell nézni felvásárláshoz kapcsolódó kötelező költségeket és úgy kell vizsgálni a felvásárlási árakat.
Lehet, hogy az 5.400 Ft -os telep levon 5 % szemetet, leszámláz feléd 450 Ft+ÁFA tisztítási díjat, meg kifizetteti veled a betárolást is.
Én is a közeledben lakom és nagyon bosszantanak ezek a pofátlanul alacsony felvásárlási árak és kapcsolt szolgáltatási díjak.
Jó pár éve vettem a fáradságot ilyenkor kukorica aratáskor és körbe telefonáltam a vonzáskörzetünkbe tartozó (kb 20 km) összes felvásárlót.
(Orosháza, Gádoros, Nagyszénás, Csorvás, Tótkomlós, Kaszaper Apáca, Kovácsháza stb...)
Szép nagy táblázatot gyártottam árak, szemét levonások, tisztítás/rostálás, vízszárítás és egyéb költségek pl ki-be tárolás)
Arra a következtetésre jutottam, hogy aki magasabb felvásárlási árat kínál, annak lényegesen magasabbak a szolgáltatási áraik vagy levonásaik.
Így legalacsonyabb felvásárlási árat kínáló céghez vittem, mert ők fizették ki a legtöbbet nettóban.
Nem értettem pl. a Makói gazdákat, akik 150 Ft felárért áthordták a terményüket a 35 km -re lévő Tótkomlósra, ahol alapba 5 % szemétdíj és magasabb tisztítási díj volt, mint helyben Makón.
Ráadásul 70 km traktoroztak - igaz az akkori olcsó (380 Ft-os) gázolajjal.
Az idei évben pedig hallottam olyat több gazdatárstól is, hogy az eddig pontosan fizető felvásárló, most jelentősen csúszik a fizetéssel, mert esetleg nem tudja eladni vagy elszállítani a leadott/eladott terményünket.
A rostalas es szarítási díj sem elhanyagolható tétel!
Válasz apuci #13232. hozzászólásáraKi mikor kötötte le és mennyiért…..
Napraforgóm pl 125-188 van kötve, de azért vannak másoknak 240-280-as kötések. Ki, mikor, mennyire volt bátor, előrelátó, és ment a biztosra.
Itt volt olyan nap, hogy délelőtt 3x csökkent az ár.
Válasz apuci #13232. hozzászólásáraHát az az 5400 is nagyon de nagyon karcsú ám szerintem!


Válasz apuci #13232. hozzászólásáraKi mikor kötötte le és mennyiért…..
Napraforgóm pl 125-188 van kötve, de azért vannak másoknak 240-280-as kötések. Ki, mikor, mennyire volt bátor, előrelátó, és ment a biztosra.
Itt volt olyan nap, hogy délelőtt 3x csökkent az ár.
Válasz apuci #13232. hozzászólásárahaza kell vinni ha nincs sok.
Felénk valaki felrakta 10 ezerért és majdnem össze vesztek rajta, takarmány boltba még mindig 14-15 ezer.