Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 310.75 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Őstermelői adószám, számla, nyugta, igazolvány,...

Létrehozta: Sanyi , 2008-03-01 20:49:43

Kedvencekhez Segítség
1990 hozzászólás
#1740 Zoli 63
2021-08-14 22:03:44

Válasz This_no_all #1739. hozzászólásáraNekem nem kell semmit sem intézni, Családi gazdálkodásban voltunk, és maradtunk is változtatás nélkül .

#1739 This_no_all
2021-08-14 21:56:11

Válasz Zoli 63 #1734. hozzászólásáraez így van.
De azért remélem, hogy mire ezt olvasod, már leadtad a szerződést...
Ugyanis "az idő halad, a becsület fogy" elv alapján ne azt várd, hogy szerződésedért epedve körülrajongjanak a járásbeli falugazdászok szept 14-én du 3-kor. smile mellow

#1738 This_no_all
2021-08-14 21:48:34

Válasz Nyomasek Bobo #1735. hozzászólására011901 Egyéb, nem évelő növény termesztése m.n.s.

Ebbe a tételbe tartozik:
- a máshová nem sorolt nem évelő növények termesztése:
- a karórépa, a takarmány célú mángold, a takarmányozási célú gyökérnövények, a lóhere, a lucerna, a széna, a baltacím, a takarmánykukorica, az egyéb fűfélék, a takarmánykáposzta és más takarmánynövények (füves keverék, lucerna, szarvaskerep, cirok) termesztése
- a gyökérfélék magvainak (kivéve cukorrépa mag), valamint a takarmánynövények magvainak termesztése

forrás: (rutin meg az évek)
ÖVTJ kereső

Nincs profilkép
#1736 robij78
2021-08-10 12:19:45

Tisztelt Fórum!

Kérdésem az lenne, ha valaki tud benne segíteni, hogy őstermelőként milyen formában lehet értékesíteni külföldre. Felvásárlási jegy vagy számla kiállítás.

Köszönöm!

#1735 Nyomasek Bobo
2021-07-09 09:52:43

Srácok.
Facelia és szemes cirok milyen övtj szam alatt fut? Facéliát nem talalom. A cirok meg legalább 2 helyen szerepel.
Tudna valaki segíteni?

#1734 Zoli 63
2021-06-28 10:41:28

Válasz This_no_all #1733. hozzászólásáraSzaktanácsadótól tudtam meg, szept 15-re kitolták, akinek nem kell pályázathoz - földvételhez az ráér, hivatalos kiadvány nincs erről . ( valaki tud többet ? )

#1732 This_no_all
2021-06-23 23:06:30

Válasz Erdőjaro #1719. hozzászólásáraszia
nem változik.
ha van főállás, nem kell járulékot fizetni.

#1731 This_no_all
2021-06-23 23:04:29

Válasz Matyi50 #1727. hozzászólásáracégjegyzékszám nincs. az ŐCSG nem cég, hanem saját gazdasággal rendelkező, önállóan is helyüket megálló őstermelők úgy döntenek, hogy együtt tevékenykednek tovább, szerződést kötnek egymással (lásd. ŐCSG szerződés) megfogalmazzák az együttesen végzett tevékenységeket, kiválasztják a képviselőt maguk közül, meghatározzák az ŐCSG központját, és döntenek a nyereség-veszteség felosztásának módjáról.

#1730 This_no_all
2021-06-23 22:59:58

Válasz Matyi50 #1727. hozzászólására06.23 van és még mindig falhozvert lófa.. a NAK honlapon a tájékoztatás. Miután hívogat egy cég, hogy x összegért nekem hírleveleket küldözgetnének, meg szerződésmintát, mindez persze ingyen fent van a NAK honlapon, kezdek összefüggést érezni a tájékoztatás elmaradása és a vaskos djazású szolgáltatás megjelenése között...
Úgyhogy üsd be a gugliba, vagy a jutúbra h "hogy töltsd ki az ŐCSG szerződést? aztán nézd meg mit találsz.
Az egészben az a legfájóbb, hogy a földeket is fel kell sorolnod, így, ha 30 helyrajzi számodhoz 55 művelési ág tartozik, akkor Te 55 sort töltesz majd ki...

#1729 This_no_all
2021-06-23 22:53:56

Válasz vén cigány #1726. hozzászólásáraha egyéni vagy, akkor (is) egyeztetni kell az adatokat évente egyszer, sőt, ha nincs területalapúd, akkor helyrajzi számra pontosan megadhatod, hogy mit hol termelsz. az ügyintézés kb 2 óra, de szerintem 06.30ig most ne menj falugazdász közelébe, mert égnek áll a haja és némelyik harap is. Most a tavaly közös igazolványosokból idén ŐCSG alakult, és az általuk beadott ŐCSG szerződésekkel foglalkoznak a napi ügyfélforgalom mellett....
A klasszik plasztik kártya nincs már, úgyhogy az "igazolvány lejárt" szöveg erősen anakronisztikus, helyette az "őstermelői nyilvántartás idejétmúlt adatokat tartalmaz" szövegrész alkalmazandó...

Nincs profilkép
#1728 Rabó001
2021-06-05 15:43:51

Válasz Matyi50 #1727. hozzászólásáraDehogy kotelezo főállásúnak lenni benne.
Akinek közös őstermelőie volt, abbol öcsg lett, a neten le is lehet kérdezni, már van öcsg száma, tehát nyilvántartásba vannak véve. E mellé kell csinálni egy szerződést, a minta szerint, június 30-ig, de a magyar mentalitást ismerve a határidő előtt 2 nappal fogják megrohanni az irodákat. Módosításához pedig szintén fent vannak a nyomtatvanyok a nak honlapján, például ha bele akarsz vinni új személyt.

Nincs profilkép
#1727 Matyi50
2021-06-05 14:21:11

Öcsg. ről még mindig semmi hír?
Juni 30a határidő,de senki nem tud semmit.A kamara oldalán a tájékoztató egy nagy nulla róla.
Tudja valaki pl. kötelező lesz e főállásúnak lennie benne ?
Cégjegyzékszám ,minden lesz?

#1726 vén cigány
2021-06-05 11:11:59

Idén is be kell menni a falugazdászhoz, őstermelőit hosszabbítani vagy tábla adatokat megadni?

Nincs profilkép
#1725 szokeszucs
2021-05-21 11:49:00

Válasz Sanyee #1724. hozzászólásáraSzia!
A 2108 adó és járulékbevallásba szükséges adatok. név, szül név, anyja neve, szül hely- idő, adóazonosító, adószám, ezek eddig is kellettek, öcsg szám /ha van ilyen/, és a FELIR szám. Mert a havi járulék bevallásba ezeket fel kell vinni.

#1724 Sanyee
2021-05-21 11:12:20

Sziasztok!

Felvásárlási jegyen milyen adatok-at kell megadni 2021-től a termelőnek?

Név, cím, lakcím, adóazonosító, adószám, őstermelői ig. szám elég volt idáig.

Mondják, mos, hogy Felir szám is kell?
Mégvalami?


#1723 Nyomasek Bobo
2021-05-19 16:08:20

Válasz Gazda 59 #1721. hozzászólásáraVálaszolt a könyvelő... Csak ha van tároló..

Nincs profilkép
#1722 Matyi50
2021-05-19 09:31:34

Válasz Erdőjaro #1719. hozzászólásáraElméletileg és adóügyileg ez már cégként lesz nyilvántartva.Hogy kötelező e főállásúnak lennie valamelyik tagnak az jó kérdés.Viszont így kamarai tagdij 1 tétel,ha marad őstermelő egyénileg minden tagf,akkor annyiszor tagdij.Bár még lehet ugy olcsóbb,mint ha havonta járulékot kéne fizetni az Öcsg után.
Sok a kérdőjel még a falugazdászok fejében is. Nem lesz ez junius 30ig kész az is tuti. Sokan azt se tudják,hogy át kell alakulni,vagy nyilatkozni. A különleges jogrendben le volt állva minden,nameg nem a neten lógnak sokan.

Nincs profilkép
#1721 Gazda 59
2021-05-18 22:39:07

Válasz Nyomasek Bobo #1720. hozzászólásáraSzia persze én is mindig arra veszem.

#1720 Nyomasek Bobo
2021-05-18 20:42:45

Srácok.
Patkányméreg, patkánycsapda mehet őstermelőire?

Nincs profilkép
#1719 Erdőjaro
2021-05-18 10:05:28

Sziasztok!
Öcsg -ben változik valami a közös őstermelőihez képest ha minden tagnak van főállása?
Igaz,hogy kötelező az Öcsg-n belül már járulékot fizetni?

#1718 Laci0723
2021-05-16 14:35:15

Sziasztok!

Valakit jártas a nav online számlázójában a sztornó számla kiállításban és tudna is segíteni?

Nincs profilkép
#1717 Matyi50
2021-04-28 18:20:14

Válasz Lackó #1713. hozzászólásáraszerinted hány olyan idősebb,vagy internethez ritkán hozzáférő,vagy ahhoz nem értő őstermelő van,aki ezt olvassa? Sok helyen a veszélyhelyzet miatt falugazdász sincs...

#1715 Lackó
2021-04-28 15:51:13

Válasz Rabó001 #1714. hozzászólásáraIgen, kell.
"Az alapító szerződést legkésőbb 2021. június 30-ig el kell juttatni a kamarához."

Nincs profilkép
#1714 Rabó001
2021-04-28 11:12:09

Válasz Lackó #1713. hozzászólásáraValahol azt olvastam, hogy aki átkerült ÖCSG-be, annak is kell majd valami szerződést kötnie, amit linkeltél is. Ez így van? Ha igen, akkor a szerződést meddig kell megcsinálni?
A Nébih őstermelő kereső szerint átkerültünk ÖCSG-be, azt lekérdeztem.

#1713 Lackó
2021-04-28 09:42:34

Válasz Matyi50 #1712. hozzászólásáraAkkor itt van egy kis olvasni, letölteteni, kitölteni való a NAK oldaláról:

NAK ÖCSG

NAK Szerződésminta

NAK Nyomtatványok

Nincs profilkép
#1712 Matyi50
2021-04-28 07:47:13

Válasz AgroHB47 #1711. hozzászólásáraerre sokezren kíváncsiak,ugyanis rengetegen semmi tájékoztatást sem kapnak,pláne azok akik nem lógnak az interneten...tovább megyek sok falugazdász is csak pislog... de határidők már vannak.... van egy olyan sejtésem,hogy ha ezt így csinálják és sok őstermelőt így akarnak behuzni a csőbe,hogy nincs elintézve még neki az adóéve,vagy szerződést kell köti saját magával, mert ha nem teszi elveszik az őstermelői státusza stb...földre vágynak az új holdudvari semmiből lett s..nyalók... majd kipotyog pár őstermelő a körből és lesz föld meg hely...
Veszélyhelyzeti intézkedésekről, határidő kitolásokról sincs a nak felől semmi tájékoztatás,csak ködben úszó ÖCSG és pontos határidő.
Egy normális szerződésmintát erre vonatkozólag vagy egész átalakulási módot,ügyintézési protokollt igazán összeszedetten nem tudnak kiküldeni az őstermelőknek,de a kamarai tagdijat szedik. smile hammer

Nincs profilkép
#1711 AgroHB47
2021-04-27 23:06:17

Sziasztok!

Egy 4 fős közös őstermelői igazolvány esetén ahol az össz bevétel 1 millió körül volt pontosan milyen változások vannak idéntől?

-Nem kell megújítani az igazolványt és a betétlapot?

-Tényleg kötelező 06.30-ig "szerződést" kötni?
https://www.nak.hu/images/Kamara/CSG_szerzodesminta.pdf

Mi történik akkor ha valaki nem teszi meg?

Egyéb rendkívüli teendők? :)

Nincs profilkép
#1710 Selvin
2021-04-21 22:38:43

Válasz _NB_ #1709. hozzászólásáraA tavalyit kerestem, idéntől tudom hogy már megváltozott. Közben mondta a falugazdász, hogy tavaly év elején biztos kiadta, úgyhogy feltúrtam az egész házat és végül megtaláltam smile thumbup

#1709 _NB_
2021-04-21 14:33:10

Válasz Selvin #1707. hozzászólására


2021-re a régi módi megszűnik, ha jól tudom.
Akiknek nincs előírva komolyabb könyvelés azoknak megmaradt ilyen letölthető verzió

https://www.nak.hu/hatosagi-ugyek/ertekesitesi-betetlapok-letoltese


2.3.5. Nyilvántartás
15.oldalon
https://nav.gov.hu//data/cms559137/06_A_mezogazdasagi_ostermelo_adozasa_20210401.pdf

#1708 vén cigány
2021-04-21 12:44:33

Válasz Selvin #1707. hozzászólásáraSzerintem bent vagy a rendszerben van nyoma.

Nincs profilkép
#1707 Selvin
2021-04-21 10:55:49

Sziasztok! Nem találom a 2020as értékesítési betétlapomat, a falugazdász már nem tud újat adni. Ha kellene valahova, akkor mit lehet tenni? Mivel lehet helyettesíteni? Valami könyvelői igazolás, összesítés? Vagy akkor itt a világvége?

#1706 This_no_all
2021-04-19 21:35:35

Válasz jatekos217 #1703. hozzászólásáraHa csinálsz egy sranykalászost, vagy Gazda tanfolyamot, akkor nem tudnak beléd kötni. De ha így is a nevedre írták, és se kiadni se eladni nem szeretnéd, akkor gazdálkodhatsz rajta. Ám a megtermelt javak értékesítését csak úgy folytathatod, ha van adószámod. Lehetsz adószámos magánszemély, de úgy nagyon sokat fizetnél az államnak, és nem tudod kihasználni a kedvezményeket. Lehetsz vállalkozó, őstermelő, vagy alapíthatsz céget. Melyikre mit mond a könyvelőd? VAn-e jelenleg munkáltatód, aki fizetné a járulékaidat? Van-e meglévő vállalkozásod, amit bővíthetnél a mezőgazdasággal? Akkor tudsz továbblépni, ha ezeket a kérdéseket megválaszoltad, de akkor már a könyvelőd is segíteni fog a döntésben.

#1705 _NB_
2021-04-18 00:20:52

Válasz jatekos217 #1703. hozzászólásáraE cikk szerint, attól függ, hogy törvényes örökös vagy végrendelet szerinti örökös vagy.

https://www.agrarunio.hu/hirek/agrargazdasag/5240-kire-szallhat-a-termofold

https://novekedes.hu/elemzesek/egyre-tobben-vegzik-el-a-gazdakepzot-hogy-foldet-vegyenek-es-tamogatasokat-kapjanak

Nincs profilkép
#1704 csontii
2021-04-14 18:09:53

Válasz jatekos217 #1703. hozzászólásáraNem kell semilyen végzetség. Ha affinitásod a mezőgazdasághoz művelheted saját magad is.

Nincs profilkép
#1703 jatekos217
2021-04-14 17:45:48

Tisztelt Fórumozók!

Örököltem szántót, legelőt, erdőt.
Mivel az örökhagyó művelte ezeket a földeket, eladni nem akarom.
Azt szeretném kérdezni, hogy nekem akinek semmi közöm a mezőgazdasághoz kell valami kötelező képzettség, ha művelni akarom, vagy csak adjam ki bérbe?

Válaszotokat jó tanácsokat köszönettel veszem.

Nincs profilkép
#1702 ASRFeri
2021-04-14 06:53:51

Válasz BaltaBalta #1698. hozzászólásáraha őstermelővé váltál tavaly, és nincs mellette munkaviszonyod, akkor 2020 utolsó negyedévre a min.bér után kellett fizetned tb járulékot és szoc.adót.
2021-ben pedig ha nem keletkezett bevételed 2020-ban, akkor 0-ás bevallást kell benyújtanod minden negyedévet követő hó 12-éig.
[a területalapút idéntől nem számít bevételnek tb fizetés szempontjából, azt csak az adóbevallásnál kell feltüntetni, kiemelni]

#1701 vén cigány
2021-04-13 07:21:51

Válasz BaltaBalta #1698. hozzászólásáraSzerintem roham léptekben menj be a NAV-hoz és ott adnak felvilágosítást.smile cursingsmile cursingsmile cursingsmile cursing
Esetleg kell szocho előleget fizetni.
Valamint, ha főállású őstermelő vagy, akkor április 12-ig be kellet volna nyújtani a 2158-as bevallást. Persze ezek csak vélemények.....

Nincs profilkép
#1700 Antónia
2021-04-12 19:36:52

Válasz BaltaBalta #1698. hozzászólására A minimálbér 92%-a után kell a 18,5%-t fizetni szerintem ebben az esetben!

Nincs profilkép
#1699 csuti0
2021-04-12 19:27:35

Válasz BaltaBalta #1698. hozzászólásáraSzia!
Hát nem akarlak elkeseríteni,de mivel nincs a tavalyi évre bevételed,így sanszos,hogy a minimálbér után kell fizetned az ez évi járulékokat!
Azért szokták év végén kezdeni a tevékenységet,hogy minél kevesebb ideig keljen a minimálbéres fizetést. Kellett volna valami bevételt produkálni a tavalyi évre.
De ez csak az én véleményem,nem vagyok könyvelő.
Üdv.:Csuti

Nincs profilkép
#1698 BaltaBalta
2021-04-12 18:47:07

Tisztelt Fórumozók!

Tavaly év végén lettem őstermelő.
Bevételem végül a tavalyi évben nem keletkezett.

A 2020-as esztendő utolsó negyedévére vonatkozó bevallást benyújtottam a NAV-hoz és rendeztem a tevékenységet kezdő őstermelői TB járulékot és Szocho-t.

Bevételem eddig még idén sem keletkezett.

A kérdésem az, hogy most (ma) kell benyújtanom negyedéves bevallást a NAV-hoz?

Előre is köszönöm a választ!

#1697 _NB_
2021-04-11 10:57:38

Itt az új fejtágító

A "6.-os füzet"

A NAV oldalán a 6-os füzet foglalkozik az Őstermelők adózásával, ami most 2021-ben sok tekintetben megváltozott, így-e füzet tartalma és külalakja is.

06. A mezőgazdasági őstermelő adózása 2021.04.1.

#1695 This_no_all
2021-03-20 21:56:03

Válasz Norbi94 #1692. hozzászólásáraNAV honlapon találtam:
A közúti gépjárművek, az egyes mezőgazdasági, erdészeti és halászati erőgépek üzemanyag- és kenőanyag fogyasztásának igazolás nélkül elszámolható mértékét a 60/1992. (IV.1.) Korm. rendelet tartalmazza.
A költségként elszámolható üzemanyag mennyisége magánszemélyek esetében nem haladhatja meg az említett kormányrendeletben meghatározott fogyasztási normákat.
A 60/1992. (IV.1.) Korm. rendelet 1., illetőleg 1/A. számú mellékletei tartalmazzák az egyes járművekre (erőgépekre) vonatkozó alapnormát, mely a különleges üzemmód miatt korrekciós tételekkel módosítható. (A nagy terjedelem miatt a mellékleteket közzétenni nem áll módunkban, azok például a Hatályos Jogszabályok Gyűjteményében, illetve Complex CD jogtárban megtalálhatók.)
A kormányrendelet 1. valamint 1/A. számú mellékletében nem szereplő típusú, valamint meg nem határozható alapnormájú, illetőleg a rendeletben meghatározottaktól eltérő fajtájú üzemanyaggal üzemelő gépjárművek esetében az alapnorma értékét a gyártó adatai vagy az üzemanyag-fogyasztás mérése alapján műszaki szakértő állapíthatja meg.üzemanyagnormák

A 60/1992 kormányrendeletet pedig a nemzeti jogszabálytárból keresheted ki.nemzeti jogszabálytár

#1694 _NB_
2021-03-20 19:01:58

Válasz This_no_all #1668. hozzászólásárasmile thumbup Nagyon jó informatív a videó, még csak a felénél tartok.

#1693 _NB_
2021-03-20 17:02:12

Válasz Gatti #1672. hozzászólásáraA mi falugazdászunk sem egy locsi-fecsi, az átállásról se mondott sok mindent, csak a NAK Gyakori kérdések oldalára tévedve olvastam ezt

"Mi a teendő akkor, ha 2020. december 31. napjáig közös igazolvány alatt folytattuk őstermelői tevékenységünket?

Akik 2020. december 31. napján hatályos közös őstermelői igazolvánnyal rendelkeztek, 2021. január 1. napjától kezdődően személyükben mezőgazdasági őstermelőnek minősülnek, továbbá együttesen őstermelők családi gazdaságaként működnek azzal, hogy az őstermelők családi gazdasága képviselőjének azt a tagot kell tekinteni, akinek a nevére a közös őstermelői igazolványt kiállították.

A 2020. december 31. napjáig hatályos közös igazolvánnyal rendelkeztek, nekik is meg kell felelni az őstermelők családi gazdaság alapítására vonatkozó feltételeknek, vagyis

- 2021. június 30. - napjáig az őstermelők családi gazdaságának alapításáról szóló szerződést az Agrárkamarának be kell nyújtani.
"

Egy szerződés minta a NAK oldaláról
https://www.nak.hu/images/Kamara/CSG_szerzodesminta.pdf

Nincs profilkép
#1692 Norbi94
2021-03-17 06:43:36

Válasz This_no_all #1691. hozzászólásáraKöszi. És van valami fogyasztás norma amivel lehet számolni, vagy hogy működik ez?

#1691 This_no_all
2021-03-16 22:02:02

Válasz Norbi94 #1689. hozzászólásáraSzia! Gondolom a megrendelő szeretne gázolaj jövedéki adót visszaigényelni. Ez esetben érdemes a jövedéki adóról szóló törvényt megnézni, és annak 117. §-ában leírják, hogy ha a mezőgazdasági termelő a földművelési, az erdőfelújítási és halgazdálkodási munkákhoz gépi bérmunka-szolgáltatást vesz igénybe, a gépi bérmunka-szolgáltatás során felhasznált, a gépi bérmunka-szolgáltatást végző által kiállított számlán feltüntetett gázolajmennyiség után is jogosult a meghatározott visszatérítésre. A visszatérítés a gépi bérmunka-szolgáltatás során felhasznált gázolaj után akkor érvényesíthető, ha a gépi bérmunka-szolgáltatást végző igazolni tudja a felhasznált gázolaj eredetét. (ha nem tudod igazolni, csúnyán kitolsz a megrendelővel)

Úgyhogy a felhasznált gázolaj mennyiségét érdemes ráírni. Meg félszegen felhívni a vámosokat, ők mit javasolnak, hiszen ők tudják, mit kérnek egy ellenőrzés során.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Piros ribizli eladó őstermelőtől
Piros ribizli eladó őstermelőtől

400 Ft

Széna eladó
Széna eladó

13.000 Ft

Eladó Limuzin borjak
Eladó Limuzin borjak

590.000 Ft

TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes rendsodró
TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes...

1.350.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]