Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.62 Ft USD 313.19 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.54 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96450 hozzászólás
#52650 Zoltán Rózsa
2017-10-12 19:22:07

Válasz mtz1221 #51065. hozzászólásáraSzia.
Mia véleményed a gép még mindig remeg 1200 fordulattol felfele 1600 ig

Adagoló felujítva
Csucsok cserélve beállítva padon
Előtöltés picit alap felett.
Lendkerék lehúzva 150nm kuplungcserénél kb 1 hónapja.

Érdekes hidegen jobban rázz
Továbbá inditásonként is változó
Kuplung nem számít mert kinyomva is csinálja.
Persze tudom hogy nem vagy látnok de hátha.
Mérjek kompresszíót?

Köszi .

#52649 mtz1221
2017-10-12 18:42:54

Válasz Gepi #52646. hozzászólásáraMondhattad volna előbb is,jó hülye lehetek hogy nem jöttem rá.smile blush

#52648 vén cigány
2017-10-12 18:42:39

Válasz Gepi #52645. hozzászólásáraMert volt 3db régi típusú termosztátom és ez csak tartalék gép.

#52647 mtz1221
2017-10-12 18:40:59

Válasz vén cigány #52644. hozzászólásáraA termosztát felé,alatta egy vastagnak kellene lennie.De 6-7éve láttam régit utoljára.

#52646 Gepi
2017-10-12 18:36:47

Válasz mtz1221 #52643. hozzászólásáraEgy kissmile offtopic. A sok fogaskerék között volt olyan ami csak "közlő"? elég lett volna azt is eltávolítani és akkor jelre fordítani mindent és egy csomó forgatást megspóroltál volna?

#52645 Gepi
2017-10-12 18:33:53

Válasz vén cigány #52644. hozzászólásáraMiért nem az új típusú termosztát házat veszel?

#52644 vén cigány
2017-10-12 18:31:44

Válasz mtz1221 #52643. hozzászólásáraHova kell tenni a régi típusú termosztátnál a vékony gumigyűrüt ???

#52643 mtz1221
2017-10-12 18:08:47

Válasz Mtz 550E #52641. hozzászólásáraGondolkodj el azon,hogy mikor kicseréltétek a vezérlés 1 fogaskerekét lehet hiába tettétek a jegyzékekre.Ha kinai után gyártott valószínű másképp állnak a jegyzések hogy megvedd az egész garnitúrát.Ha jól működő motornál 1 szem f kereket cserélünk,akkor előtte vagy jegyzékre forgassuk(volt hogy 160 x átforgattam a motort emiatt)vagy lefixálunk mindent és körömlakkal jegyzünk maguknak.A traktorodnak nagy az előtöltése,és 90% hogy a vezérlés elkúrása miatt nem bírod viszább venni,meg emiatt nagyobb a kartergáz is.UFF.

#52642 vén cigány
2017-10-12 17:39:03

Válasz Mtz 550E #52641. hozzászólásáraPróbáld meg egy gyári orosz hüvely-dugó párossal.
Vagy esetleg gyűrűtörés????smile rolleyes

Nincs profilkép
#52641 Mtz 550E
2017-10-12 17:31:26

Válasz .Richard. #52622. hozzászólásáraItt van ennyire fújja a kartergázt felújítás és bejáratás után MMZ 5GYűrűs hüvelysor!

link:https://www.youtube.com/watch?v=Jat42GOa500

Nincs profilkép
#52639 Gergely Péter
2017-10-11 21:44:20

Tudnál küldeni egy linket ahol meg tudom nézni?

#52637 csoppika
2017-10-11 20:42:18

Válasz bleji #52636. hozzászólásáraWas??? Én meg ezt nem értem...

Nincs profilkép
#52636 bleji
2017-10-11 20:40:33

Nem lotyog semmi se csak úgy mond nagyon érzékeny let.hogy motort ezt nem értem??

#52635 csoppika
2017-10-11 20:26:24

Válasz bleji #52632. hozzászólásáraÖsszekötő gömbfejek nem lötyögnek? Alsó nagy anya sem a pittman tengelyen?

#52634 csoppika
2017-10-11 20:26:24

Válasz bleji #52632. hozzászólásáraÖsszekötő gömbfejek nem lötyögnek? Alsó nagy anya sem a pittman tengelyen?

#52633 csoppika
2017-10-11 20:24:57

Válasz bleji #52632. hozzászólásáraP@csöm tudja... Olvasd el a javításit erről...

Nincs profilkép
#52632 bleji
2017-10-11 20:22:31

Olyan 2 hete csinálja.es az érzékenységen lehet e állítani valahol?? Vagy mit kell cserélni??

#52631 broll79
2017-10-11 20:15:42

Válasz bleji #52628. hozzászólásáraTegyél bele másik kormányművet. Nekem a 82es csinált hasonlót(magától bele rántott a kerékbe, mikor egyenese akartam menni). Mindent kicseréltünk, akkor se lett jó. A kormányoszlopba volt a függőleges tengely elhajolva(valamikor meghúzhatták oldalra)

#52630 csoppika
2017-10-11 20:13:43

Válasz bleji #52628. hozzászólásáraÍrd ide a topik keresőbe:pdf
Alább betették a kormánymű javítást... Nézz bele hátha választ találsz...

#52629 csoppika
2017-10-11 20:11:38

Válasz bleji #52628. hozzászólásáraValami a kocka érzékenységével van...szerintem... Mióta csinálja?

Nincs profilkép
#52628 bleji
2017-10-11 20:08:26

Nem fordul keresztbe.peldakent mondjuk hogy korialok hogy egyenesen menjen és az eleje sokkal többet fordul mint akarnék.de ezt is hirtelen rántva csinalja

#52627 csoppika
2017-10-11 19:48:22

Válasz bleji #52626. hozzászólásáraMármint mindig keresztbe fordul a kerék?

Nincs profilkép
#52626 bleji
2017-10-11 19:45:35

Jó estét mindenkinek.olyan problémam van a kis fulkes 80 vanasomal hogy mikor fordítom a kormányt az többet fordul mint amennyit kéne és elég nehéz így vele közlekedni.hol lehet vele a gond hol keresem a baj okát.minden jó tanácsot meghalgatok.

Nincs profilkép
#52625 Claastra.
2017-10-11 19:44:51

Válasz Mtz 550E #52621. hozzászólásáranagy hülyeségeket tudsz olvasni,ámbár ha megszünteted a szelephézagot talán nem lesz kartergázsmile thumbup

#52624 broll79
2017-10-11 19:25:13

Válasz Mtz 550E #52621. hozzászólásáraAz enyémek füstölnek ott is meg a kipufogón is. De pont leszarom, mert megy, dolgozik és kész. Majd ha több főt jön a kartelon, mint a kipufogón, akkor lehet megnézem. A kartelcőre egy 3/4 es slag darab levinni a hasa alá és már nem is látod

Nincs profilkép
#52623 Gergely Péter
2017-10-11 19:13:01

Keresek párban külső gumit 360/70R24 méretben,kopottabb is érdekel a futó felület és az oldalfal ép legyen.Köszönöm.smile cowboy

Nincs profilkép
#52622 .Richard.
2017-10-11 17:02:38

Válasaz Mtz 550E #52621 hozzászólásáraHa nem fúj jobban alapon,mint ahogy a kipufogó, akkor nix kartelgaz.

Nincs profilkép
#52621 Mtz 550E
2017-10-11 16:55:27

Válasz csoppika #52620. hozzászólásáraCsak azért kérdeztem mert olvastam olyat hogy szelephézag állitás után megszünt a kartergáz!

#52620 csoppika
2017-10-11 14:52:18

Ajajj...smile lolsmile lolsmile lolsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile oopssmile oopssmile oops

Nincs profilkép
#52619 Mtz 550E
2017-10-11 13:38:56

Hali!
A hengerfej hibája miatt lehet kartergáz a gépnél?

#52618 atisgyulai
2017-10-11 10:42:02

Válasz csferri #52611. hozzászólásáraAkkor lehet hogy az eddigieket is kiszűrik a következő műszaki alkalmával, mint a konténeres-gabonás pótokatsmile whistling.
Lesz majd csodálkozássmile blink.

#52617 prütyi
2017-10-11 10:28:47

Válasz broll79 #52616. hozzászólásáraHidro akkumlátor nélkül nem fog. Konkrétan az végzi a munkát. Bármilyen ledobott bontott 50-esről be tudod szerezni.

#52616 broll79
2017-10-11 07:17:43

Válasz D-032-a #52615. hozzászólásáraIgen köszi, valami hasonlót, ezt még én is megértem, bár közben vettem egy komplettet csak ki cserélem az egészet. Nekem ez a rugós hidro akumlátor nincs rajta a gépen. Gondolom a szlip akkor nem is fog működni

Nincs profilkép
#52615 D-032-a
2017-10-11 00:19:09

Válasz broll79 #52567. hozzászólásáraMtz 50 HTB (Hidraulikus terheléstnövelő berendés) antiszlip.
Ez részlet MTZ gépkönyvből az antiszlipről (8 o.), és néhány metszeti rajz, robbantott is van kettő.
Ha ezt keresed.

#52614 csferri
2017-10-10 22:28:13

Válasz VDénes #52613. hozzászólására Motorpalos, mostanába mind az, de jó a jazda is, kijavították már neki a hibáját (állítólag). Gyere el nézd meg ,próbáld kismile thumbup

Nincs profilkép
#52613 VDénes
2017-10-10 22:16:34

Válasz csferri #52611. hozzászólásáraNagyon rámhoztad ezt az MTZ-t smile lol
Este ezzel álmodtam tegnap. Tetszene nagyon, ha jövőre is lenne ilyen lehetőség.
A tied Jazda adagolós? Motorpalos van vajon a .3-ba valamelyikbe elvétve?

#52611 csferri
2017-10-10 22:11:26

Válasz atisgyulai #52607. hozzászólásáraEz működött addig míg a felügyelet rá nem jött és most a gép adattábláján az összes vontatási adat ki van x-elvesmile wink Na persze lesz más megoldás, vagy már van is, de engem ez olyan nagyon nem is érdekel, nem pótkocsizni vettem hanem talajra, kocsizásra van 4 hengeres, bőven elég. Ettől függetlenül nem volna baj ha vontathatna, sosem lehet tudni alapon.

#52610 D4kb
2017-10-10 21:44:33

Válasz atisgyulai #52608. hozzászólásáraB E kategória kell a nagyobb fotókra általában két tengelyesek meg a trélerekre és hasonlókra ami nagyobb mint 750kg

#52609 csoppika
2017-10-10 21:35:16

Válasz atisgyulai #52608. hozzászólásáraKét lehetőség:
a;Józsefvárosi piacsmile lol
b;Én személyautóra vizsgáztatott 3.5t? kisbuszhoz kötött 750kg feletti? futóval vizsgáztam.(a szerelvény 3.5tonna felett volt)

#52608 atisgyulai
2017-10-10 21:12:45

Válasz csoppika #52606. hozzászólásáraHogy lehet B+E-re vizsgázni?
Személyautó után kötnek egy nehézpótot?smile confused

#52607 atisgyulai
2017-10-10 21:09:38

Válasz csferri #52595. hozzászólásáraÜdv.
Ez kijátszható.
Elviszik megint műszakira az egyébént már műszakizott új gépet,(persze nem felügyelethez) és ott adatlapra vizsgáztatják.
Táblával rendelkező vonófejet kérik, és beírják a vontatást.
Egy plussz vizsgadíjba kerül.
Itt van több 1025-ös pirossal, 22T vontathatósággal.smile wink

#52606 csoppika
2017-10-10 21:09:00

Válasz csferri #52592. hozzászólásáraB kat: Fekete rsz, max.750kg-os pótkocsi.
B+E: Fekete rsz, 1db nehézpótkocsi(750kg felett)

#52605 csoppika
2017-10-10 21:05:21

Válasz Zoltán Rózsa #52591. hozzászólásáraHa olcsón akarja, vesz egy ilyet:smile w00t

Nincs profilkép
#52604 Tomszi
2017-10-10 20:29:37

Válasz Tomszi #52601. hozzászólásáraUpsz. A 3.pont második szava "de" akart lenni, csak elírtam, bocs.

#52603 Tomi81
2017-10-10 20:28:36

Válasz Zoltán Rózsa #52598. hozzászólására
Alulra, meg a műszerfal aljára jó lehet a polifoam, mert ott van hely, de oldalt nincs a kárpit alatt.
Oda ilyet gondoltam:

http://www.saffnershop.hu/audio/zajcsillapitas/

Nincs profilkép
#52602 VDénes
2017-10-10 20:27:09

Ahha. Na így már értem.
Akkor csak lesz még jövőre is ilyen, ha azokra nem vonatkozik az eurós norma smile drool
CR-es motoros nem nagyon kéne smile sweatdrop

Nincs profilkép
#52601 Tomszi
2017-10-10 20:27:02

Válasz Mtz 550E #52587. hozzászólásáraHello!
Ezt nem hiszem el!
1. Ha elvitted az adagolódat beállításra szakemberhez akkor miért nem kérdezted meg tőle mi-micsoda.
2. Te a fordulatszámmérőről látod mikor szabályoz le. A padon nem magyarázom, mert azt nem fogod csinálni.
3. Gondolkodj! Te tényleg. Ha azt akarod hogy kevesebbet pörögjön, nem kell tövig nyomni a gázt, nem? Vagyis a gázkar ütközőcsavarján kell állítani, úgy, hogy kevésbé tudja ráhúzni.
4. Létezik magyar nyelvű gépkönyv is, ahol le van írva.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Vörösnyakú árpabogár: veszély a kukoricában is?
Vörösnyakú árpabogár: veszély a kukoricában is?
A vörösnyakú árpabogár elsősorban gabonakártevő, de kukoricában is előfordulhat....
Hirdetés
Termésbiztonság fóma rezisztens repce hibridekkel
Termésbiztonság fóma rezisztens repce hibridekkel
A hazai repcetermesztés az elmúlt években masszív próbatétel elé állította a...
1, 8x2, 8 m tolóajtó,  hőszigetelt olasz kamraajtó
1, 8x2, 8 m tolóajtó, hőszigetelt olasz...

590.000 Ft

Case IH Magnum 310 - 0%Áfa - Leszállítva - RTK-1980 órás
Case IH Magnum 310 - 0%Áfa - Leszállítva...

44.500.000 Ft

Pellenc vontatott szüretelő kombájn
Pellenc vontatott szüretelő kombájn

7.990.000 Ft

FORRÁS 3000-es szántóföldi permetező eladó
FORRÁS 3000-es szántóföldi permetező...

1.600.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]