Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás

Létrehozta: Géza , 2008-02-28 18:08:35

Kedvencekhez Segítség
66411 hozzászólás
Nincs profilkép
#66011 Pisti09
2026-06-03 18:05:34

Válasz Gatti #66005. hozzászólásáraÉrthető ez is,nyilván van benne valami.De a téli csapadékkal mi van,ami miatt szint az ország összes folyóján árvíz volt és töltötték az ártereket?Akkor nincs jéger és más országokból érkező víztöblet sincs egyik folyón se.

Nincs profilkép
#66010 Ares 826
2026-06-03 17:54:17

Válasz Gatti #66005. hozzászólásáraLe kell kapcsolni azt a sok szart! Ahol esik egy kis jég az nem okoz akkora kárt mint ha az ország 2˛3 része meg teljesen kiszárad!

#66009 Gumóka
2026-06-03 17:49:53

Válasz mtz1221 #66007. hozzászólásáraNálunk se lett 1mm, pedig DNY-ról jött fel, abból azért szokott lenni.

#66008 Gatti
2026-06-03 17:39:00

Most is a román határnál milyen gócok keletkeztek, a tiszántúlon pedig mind elhal. Érdekes.

#66007 mtz1221
2026-06-03 17:17:44

Válasz Gatti #66005. hozzászólásáraMilyen határ után ? Határ előtt kifingott 50 kmel.smile hammersmile hammersmile hammer

#66005 Gatti
2026-06-03 17:09:53

Válasz Pisti09 #66004. hozzászólásáraDe a nyugaton leesett csapadéknak nem kell áthaladni a jégerrel teli tűzdelt országon.
Most dél felől jött a csapi de nem sokkal a határ után elkezdett kifingani.

Nincs profilkép
#66004 Pisti09
2026-06-03 16:40:06

Válasz Ares 826 #66003. hozzászólásáraSzerte az országba van telepítve így nyugaton is,ők mégis kapnak nem keveset.Lehet nem volna rossz ha megállítanák vagy 2 évre legalább bizonyságot nyerne az,hogy van e negatív hatása.De ilyen téren a téli csapadék hollétéhez is tehetnénk egy kérdőjelet mert akkor se jön annyi mint 10-20 éve.Nálunk a Sajó a falu alatt folyik volt év,hogy 5 áradás volt,az elmúlt 3 évbe csak vízszint emelkedés ebből is látszik,hogy harmadára csökkent a csapadék mennyisége.

Nincs profilkép
#66003 Ares 826
2026-06-03 16:08:57

Válasz Pisti09 #66002. hozzászólásáraegyszerű a válasz az ezüstionidos lövöldözésektől, mint az autógyárak lövik az eget meg a jéger is besegít szerintem sajnos ez van!smile blink

Nincs profilkép
#66002 Pisti09
2026-06-03 16:04:00

Válasz Gatti #66001. hozzászólásáraMi lehet ennek az oka,nyugaton vagy annak egy részén optimális csapadék mennyiség,nálunk keleten 0?Miért nem bírják ki idáig a frontok?Ez ha jól tudom Németországból jött 2-3000km-t végig öntözött,belép az országba és itt durván 500 km-t nem tud nagyjából egyformán meglocsolni?Időkép,met.hu,ígért erre fele is 2 napja 20-30 mm-t,szerintem a 0 lesz a vége.

#66001 Gatti
2026-06-03 13:29:25

Nagykanizsa átlépte a 130mmt az utóbbi 30 nap alatt, haver küldött egy képet. Minden úgy néz ki mint Írországba, szép zöld.



Közben nálam meg ilyen a kert.smile crying

Nincs profilkép
#66000 ND
2026-06-03 10:22:03

Válasz mtz1221 #65996. hozzászólásáraItt azt írják, hogy regisztráció után 3napig ingyen lehet letölteni

https://www.emanuals.com/new-holland-648-658-678-688-round-baler-operators-manual.html?srsltid=AfmBOopjiGuKmmVv_W8hpXFUiqSOs2K7BOnopLrrleEsVAJWqbQDqcki

#65999 Gatti
2026-06-03 08:16:01

Válasz nemerdőmérnök #65997. hozzászólásáraWorld Meteorological Organization és a hungaromet is közzétette a facebookon.

Nincs profilkép
#65998 envagyok2
2026-06-03 07:33:26

jégert bekapcsolták, megy?

Nincs profilkép
#65997 nemerdőmérnök
2026-06-03 04:57:23

Válasz Gatti #65991. hozzászólásáraSzia ! Honnan van ez a kép ? Esetleg egy linket kaphatok ?

#65996 mtz1221
2026-06-02 23:50:05

Válasz A.I. #65995. hozzászólásáraKöszi hasonlót.smile thumbupcool De igazából leírás kéne, mit mennyire szorítunk állítunk stb stb.

Nincs profilkép
#65994 ND
2026-06-02 21:38:28

Válasz mtz1221 #65993. hozzászólásáraInkább ő volt. Vagy AI. Ő jó a neten keresésben, de én is szétnézek, csak azért is smile cool

#65993 mtz1221
2026-06-02 17:25:12

Válasz ND #65992. hozzászólásáraKezelési útmutatóra. De lehet van/volt NB fórúmtársunk is, és Ő volt, nem te ?

Nincs profilkép
#65992 ND
2026-06-02 14:59:03

Válasz mtz1221 #65989. hozzászólásárabevallom nem emlékszem. Mire lenne szükséged?

#65991 Gatti
2026-06-02 14:51:58


"Európa kora nyári hőhullámát a Copernicus EU Sentinel-3 tenger- és szárazföldi felszíni hőmérséklet-radiométere rögzítette 2026. május 26-án.
Meg tudod állapítani azokat a területeket, ahol a szárazföldi felszíni hőmérséklet rekordmagasságot ért el májusban?
A hőhullám egy olyan időszak, amikor a lokális felesleges hő felhalmozódik szokatlanul forró napok és éjszakák sorozata során. Az intenzív hőhullámok komoly egészségügyi, társadalmi, környezeti és gazdasági kockázatokat jelenthetnek."

#65990 Gatti
2026-06-02 12:38:03

Válasz Igazi Földönfutó #65988. hozzászólásáraÉn is nem győzöm locsolni a konyha kertet és a gyümölcsfákat. De már a szőlőt is kell mert minden tönkremegy.

#65989 mtz1221
2026-06-02 12:11:05

Válasz ND #65986. hozzászólásáraLehet ez is csak aznapi búcsú miatt ilyen tájjellegű megfigyelés. Pár éve sokat segítettél a rivierra bálázóhoz, new holland 658oshoz nem tudnál olyan oldalt találni za megkérlek ?

Nincs profilkép
#65988 Igazi Földönfutó
2026-06-02 10:24:01

Válasz SzikiSzokeveny #65987. hozzászólásáraSajnos ez van. A kertet öntözés nélkül fenntartani egyszerűen nem lehet.Minden nap órákat megy a szivattyú.

Nincs profilkép
#65987 SzikiSzokeveny
2026-06-02 09:28:41

Válasz Igazi Földönfutó #65981. hozzászólásáraMost azt látom, sokkal rosszabb a helyzet, mint mondják. Ahol nincs víz, a fák is szenvednek. Alig van rajtuk termés és levél. Szinte mint a sivatag és az oázisok, úgy néz ki a határ, és még alig kezdődött a június. Van egy meggy és egy cseresznyefám otthon, amit nem tudok locsolni. Alig van rajtuk levél. Termés sok van rajtuk de a meggy akkora mint a bors, csak mag és héj. A cseresznye alig nagyobb mint a borsó. És az ilyenből 3000 egy kiló. Fele mag.

Nincs profilkép
#65986 ND
2026-06-02 08:56:15

Válasz mtz1221 #65976. hozzászólásáraSzánom-bánom tudatlanságom.
Az Úr napja megvolt (bár nálunk a vasárnapi misén tartanak / tartottak mindig Úr napi körmenetet)
Esővel nem volt így összekapcsolva.

Medárd az igen, ha Medárd napján esik, akkor 40 napig esni fog

Nincs profilkép
#65985 Balázs.
2026-06-02 08:52:47

Az igért 5 mm helyett esett 30 mm Szabolcs itteni részén smile rolleyes

Nincs profilkép
#65983 Praetor
2026-06-02 08:49:26

Válasz Gatti #65978. hozzászólásáraItt 3 mm. Egész nap erőlködött, de nem tudott leszakadni.

Elmehetne a komplett elitünk a biztosító cégeikkel és a jégerükkel együtt a búbánatba.
A kamara megint tolja a propagandát, de nemzetközileg visszaigazolt tudományos publikációkat még mindig nem tud sorolni a témában az állításának igazolására, csak hazai "tudományos celebeket" nyilatkoztat, hogy "szerintük"... smile hammer Ez így nagy nulla.

Nincs profilkép
#65982 .Richard.
2026-06-02 08:46:53

Válasz Igazi Földönfutó #65981. hozzászólásáraHolnap az Alföld kapja nagyrèszt a vizet. Ezt látni. smile thumbup

Nincs profilkép
#65981 Igazi Földönfutó
2026-06-02 08:27:00

Válasz SzikiSzokeveny #65980. hozzászólásáraTegnap összeraktam a csepegtető berendezést erre kaptunk 31mm-ert.Megyek szétszedem és összerakom mégegyszer.Szinte el se hiszem két hónapja 26 mm-en vegetálunk.Ha lett volna előre jelezve megszórtam volna a kukoricát.Na de ne legyünk telhetetlenek.

Nincs profilkép
#65980 SzikiSzokeveny
2026-06-02 08:12:24

Válasz Gatti #65978. hozzászólásáraItt semmi és 3,4mm között. Otthon meg 7.smile angry

Nincs profilkép
#65979 MPéter90
2026-06-02 08:05:11

Válasz Gatti #65978. hozzászólásáraKözben az időjósok riogatnak az óriási esőkkel, töménytelen mennyiséggel.... 2006 áprilisában láttam utoljára töménytelen mennyiségű vizet a tiszában.

#65978 Gatti
2026-06-02 08:00:17

2mm, de a várostól nyugatra és délre több lehetett a radar szerint.

Bzs, neked van infót a csatornánál vagy tenyőn mennyi lehetett?
Várjuk a szerdát, hátha eredményesebb lesz.

Nincs profilkép
#65977 Koczka József
2026-06-02 07:19:08

Na két nap alatt 10 mm

#65976 mtz1221
2026-06-01 22:06:13

Válasz ND #65972. hozzászólásáraSzüleim ahonnan származnak tanyavilágból ott csütörtökön az Úr napján volt régen nagyon ismert búcsú. Már a 70es években ha azt a napot nem verte szét az eső, akkor őszi növény akkor sem volt. Na itt az elmúlt 10 évben, csak 1x esett Úr napján sajnos. Milyen hívő ember vagy hogy ezt nem tudod ? Azért esett valamikor azon a napon hogy senki ne dolgozzon hanem ünnepeljen akkor.

Nincs profilkép
#65975 envagyok2
2026-06-01 21:29:43

Válasz barazdabetyar. #65973. hozzászólásárahát ha a lecsapódást kapja a szomszéd azért, hogy kiszivattyúzták alóla a talajvizet, akkor az nem tűnik nagy biznisznek.

Nincs profilkép
#65974 olasz_kapo
2026-06-01 20:55:09

7.etkptunk estig.

#65973 barazdabetyar.
2026-06-01 20:46:12

Válasz mtz1221 #65960. hozzászólásáraÖntözéssel van párolgás,utána lecsapódás.

Nincs profilkép
#65972 ND
2026-06-01 15:23:58

Válasz mtz1221 #65970. hozzászólásáraMiért pont csütörtökön?
Nem jövő hétfőn, Medárd napján kell esni?

Nincs profilkép
#65971 SzikiSzokeveny
2026-06-01 15:01:41

Válasz medikus #65967. hozzászólásáraPont tegnap mondtam a szomszédnak, hogy aki nem hisz a mesékben, az itt nem fog vetni az ősszel.

#65970 mtz1221
2026-06-01 10:50:43

Válasz Gatti #65968. hozzászólásáraCsak csütörtökön legyen. Ott ahol akkor lesz, 1jó év lesz azon a részen.smile innocentsmile thumbup

Nincs profilkép
#65969 Moderátor
2026-06-01 10:39:34

Moderálási elveink miatt törölve: 2026-06-01 12:15:55

#65968 Gatti
2026-06-01 10:35:03

Válasz SzikiSzokeveny #65965. hozzászólásáramai nap már valószínűleg bukta, talán majd szerda.

#65967 medikus
2026-06-01 10:27:09

Válasz SzikiSzokeveny #65965. hozzászólásáraHiszel a mesékben? Hiszem ha látom! Mi mindig az Adriáról kapunk,ha kapunk,a többi csak szélvédő maszatolásra elég!smile cursing

#65966 medikus
2026-06-01 10:25:21

Válasz mtz1221 #65964. hozzászólásáraNálunk az összes ásványvíz kút külföldiek kezében van! Palackban hordják ki alólunk Júdáék a vizet!smile cursingsmile cursingsmile cursing

Nincs profilkép
#65965 SzikiSzokeveny
2026-06-01 10:23:39

Válasz Gatti #65963. hozzászólásáraBárcsak igaz lenne.
A tegnpi 10-20 milit ma 0-2-re változtatta. Megérte egész vasárnap rohanni.

#65964 mtz1221
2026-06-01 10:08:33

Válasz A.I. #65961. hozzászólásáraNekem feleségem Tornyosról származik, ott alapból ilyan max 20 centin szántunk föld van a környéken. 20 éve még tetmeltem azért szóját is környéken. 16 éve jött egy hatókör zöldség természtéssel és fúrt kutakkal . Azóta haverjai is sorba, és azóta van több mint 100+ kút azon a kis környéken.+ Még marha kormány oda afott 400 hektárt araboknak almásnak. Na az a lényeg 6-7 éve én ott őszívetésből is csak felét tudok termelni mint nálunk, pedig 20 éve csak 20%al tudott kevesebbet az a föld. Arról nem is beszélve 2 éve a faluban átfúrták sz összes kutat nem e 180 méterre a 90 helyett, mert nem volt elég ivóvíz a falunak. Ekkora marhák csak nálunk és nálatok vannak , hogy az unokáink ivóvizét képesek megengedni hogy el locsolják.smile hammersmile hammersmile hammer

#65963 Gatti
2026-06-01 09:15:47

Nincs profilkép
#65962 $HMP$
2026-06-01 09:10:25

Válasz mtz1221 #65960. hozzászólásáraMeg a nagynénéteket aztsmile lolsmile lol


Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
A magyar agrárium jövője a munkaerőpiaci kihívások, a technológiai fejlesztések...
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
Ausztria 2024. július 1-jétől 4,9 százalékra csökkenti az alapvető élelmiszerek...
Eladó 2 db IH6200
Eladó 2 db IH6200

500.000 Ft

Eladó MDW 514
Eladó MDW 514

6.500.000 Ft

Claas Variant 360
Claas Variant 360

4.900.000 Ft

Vogel & Noot Farmer 3S / M1020
Vogel & Noot Farmer 3S / M1020

800.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]