Hirdetés
Cikkajánló
Támogatott tartalom
Pályázni és nyerni reális projektekkel – 1. rész
Az adás vendége Miklovicz Péter.
Támogatott tartalom
790 hozzászólás
https://kuruc.info/r/7/272956/https://kuruc.info/r/7/272956/
Válasz MrPoke #775. hozzászólására
Még egy érdekesség, nekem is friss:
Mukagép antennánál hiába van azon is RTK gondolom biztonsági okokból csak a traktor antennáján lévő RTK jelet veszi figyelembe mindkét számításhoz. (Mindkét antenna tud 5-5 tornyot fogni és ha véletlen nem egy toronyra csatlakoznának akkor egy esetleges hibás jel esetén komoly gebasz lehetne.)
Figyelmeztet is rá, hogy CSAK megosztott RTK jel esetén működik a kormányzás beleértve a traktor kormányzást és a munkagépét is (külün külön nem).
A munkagép kormányzáshoz igazából nem is kell RTK-s antenna nem csak a rádiót hanem az aktiválást illetően sem szóval ez egy költséghatékony megoldás...
Próbáltam mindkét verziót nincs különbség és a Kite szerint is elég egy alap antenna "hátra".
A két antennának még egyformának sem kell lennie de azt mondták csak úgy működik, hogy az újabb antenna van elöl. Ezt egyenlőre nem tudtam kipróbálni mert a 6000 még nem RTK-s viszont az "első" antennának mindenféleképp annak kell lennie...
Kérdés:
Amit mondtam, hogy szoktam szélben sima fúvókát használni kis nyomáson az úgy néz ki nagyobb menetsebességnél (14-16 km/h) már nem működik. 11-km/h ig tökéletes de amikor megközelíti a nyomás a 3 bárt akkor már elkezd nagyon porlasztani...
Most nincs időm végignézni a fúvóka típusokat ezért ajánlhatnál valamit TeeJet, Lechler, John Deere vonalon...
Természetesen nem kell feltétlen légbeszívásosnak lenni pl. a John Deerból az újabb Low Driftek sem azok...
Ha gáz itt kérdezni átmehetünk másik topicba...
Válasz Szfapa #787. hozzászólására
Nehogy azt hidd, hogy olyan okos vagyok “parasztként” hogy ilyet kitaláljak. Ez ahhoz túl komplikált…
Egyszerűen ellestem a …-esektől.
És nem vagyok írígy megosztani veletek hátha több ember is előrébb lesz vele nem csak az a pár akinek ezt a jó Isten megírta.
Válasz termelo #786. hozzászólására
Csak azt kuldtem el ami le volt irva hivatalos formaban, helyen.
Jogod van sajatosan ertelmzni a torvenyeket, eloirasokat.
Nem kell mas nezopontjaval azonosulnod.
Senkinek nem fog fajni ha mas a velemenyed vagy tobbet tudsz.
Megkoszontem eszreveteled.
De azert olvass figyelmesebben mit irtam.
A te felelosseged a parcella felhasznalasa utan jaro tamogatas kerese.
Nem a foldhivatalé.
Válasz Szfapa #785. hozzászólására
Szaporítjátok a hülyeséget, az ÁK nem köti ki, hogy "legelő" művelési ágba ne vess pl. kukoricát...
"Ha osszevonja a legelot es aszantot majd a reljes teruletre igenyel tamogatast az nem szabalyos"
Ez sem igaz, a földhivatal csak így tudja átlag-aranykorona alapján bejegyezni a földhasználatot. (jelzem szabálytalanul ezért sem lehet rajtuk keresztül meghatározni a területet amit ki akarsz mérni).
de
Ha még nem csináltatok ilyent akkor minek írkáltok faxságot?
Válasz termelo #783. hozzászólására
mi az aranykorona érték
Egy viszonyszam
Osszefuggasben van a terulet termokepessegevel es nagysagaval fh nyilvantartja
Ezert merheto a terulet nagysaga.
Ha osszevonja a legelot es aszantot majd a reljes teruletre igenyel tamogatast az nem szabalyos .
Mindegy higy a vazrajz szerint a muvelesre megostott terulete egy parcelaa kent van abrazolva.
Válasz termelo #783. hozzászólására
https://www.foldhivatal.hu/content/view/155/128/
Válasz Zoli1437 #782. hozzászólására
Ha tovább olvasod megtalálod, hogy milyen esetekben kell "megadottnak" tekinteni a tulajdonostársak hozzájárulását anélkül, hogy aláírták volna...
A területnagyságot úgy adják meg, hogy pl.:
...hrsz-ú 90 ha szántó és 10 ha legeló 2328/895454 tulajdoni része...
Magyarul mint mondtam átlag aranykoronával számolt ami nem valós mert lehet akinek csak szántó és lehet akinek csak legelő és lehet olyan is akinek vegyesen jut terület.
A térkép szerinti gyengébb területből több jár...de ezt a földhivatal nem tarja nyilván és más szerv sem.
Az igényes tulajdonos a ráeső részről készíttet földmérővel egy vázrajzot és annak megfelelően használja a területet feltéve ha a terület egyáltalán megvan és ha a többi tulajdonostárs hagyja.
Jó helyen jársz ha nem tudsz valamit, ne a földhivatalba menj hanem ide.
Kell egy kis idő mire az ember szeme rááll a magyar törvénykezésre...
Válasz termelo #777. hozzászólására
"(5) A használati rend kialakítását kezdeményező tulajdonostársnak a használati
megosztásról szóló ajánlatot vagy tervezett megállapodást írásban, igazolt módon kell
közölnie a tulajdonostársakkal. Az ajánlat vagy a tervezett megállapodás elfogadására
biztosított határidő nem lehet kevesebb 30 napnál."
"5-nem kell az összes tulajdonostárssal egyeztetni kb. 5 emberrel egyeztettem a több mint 50 ből"
"(3) Az (1) bekezdés szerinti ajánlatnak tartalmaznia kell"
"c) a használatba venni kívánt földterület nagyságát és művelési ágát,"
"Jó úton jársz hogy megértsd miért nem lehet pontosan meghatározni a területek nagyságát."
Ennyit a papírodról.
Válasz hlac69 #766. hozzászólására
Szia Hlac69
Koszonom, hogy igy reszletekbe nem menve de jol ertelmezheto magyarazatot adtal.
Most ismerkedem ezzel egy kicsit, de megalja az hogy mindegy hany reszletben van a tamogatast igenylo teruleted. Fontos hogy berlemenyefbe, tulajdonodba legyen. Fontos parameter a terulet nagysaga, valamint hogy tamogathato legyen.
Nyilvan az igenyelt tamogatas tipusa valtozo is lehet, muvelt reszenkent . Termelt kultura es vallalas szerint
Ezlentebb link anyag a merest tekintve.
Azt latom hogy a mepar csak 2 meteres pontossagig enged .
Erre rafogok kerdezni wfs elerhetoseg miatt. Ha valakinek van jogosultsaga , jelszava, az MG re akkor nem lehet akadaly alatolteni mas alkalmazasba.
Nyilvan a sajat passwordjevel amit kapott.
Az mg is tud jol merni igy esetleg az ala tolteni , de akkor a programozoknak kell dolgozni.
https://www.nak.hu/kiadvanyok/kiadvanyok/127-teruletmeres-gazdalkodoi-segedlet-1/file
Ezt vegigvragtam. Ezert gondoltam ha van birtok hatar/ berlemeny hatarb pontosan jelolve egy megosztott teruletnel mennyi a te reszed es ezt mered meg pontosan az onvezeto rendszerednek akkor nem gyalulsz bele masikeba.
Persze a tolarencia elkepesztoen nagy a torveny szerint. Ezert lehet mericskelni pontatlan telefon gps el.
Regen ugyanis ez a pontossagu gps kuriozum volt .es relativ draga.
A palyazat beadasnal meg jol jon a pontosan meghatarozott nagysag .es elhelyezkedes .
Es nincs bukta.
De ha Ugyanis ha egy osztott teruleten csak vaz rajz van a megosztasokrol, es mindenki az altala muvelt parcellara tamogatast ker , osszadja esetleg a hivatal a reszeket amire igenyeltek - megnezi hogy mi lett felosztva akkor hamar ciki lehet ha nem pontosak a meresek még ha mondjuk tamogathato zonaban is van minden foldreszlet.
Es mindenkinek van vazrajza hogy o bizony jogosult az x y darab parcella muvelesre azon a teruleten.
Válasz Rabó001 #778. hozzászólására
Nem keresem és linkelgetem. Bocs, ez kimaradt.
Válasz termelo #777. hozzászólására
Viszont azt is rá szokták írni az egyezségre, hogy kinek a tulajdoni része mekkora terület. És akkor már lehet mérni, maguknak úgymond, azt a foldhivatalban nem rögzítik. Tényleges és fix terület akkor lesz, mind méretet mind a helyet tekintve, ha megszüntetik az osztatlan közös.
Válasz Zoli1437 #774. hozzászólására
50-nel is működhet. Most keresem és linkelgetem, de nem kell 100% egyetértés a használati rend kialakitasahoz.
Válasz Zoli1437 #773. hozzászólására
Jó úton jársz hogy megértsd miért nem lehet pontosan meghatározni a területek nagyságát.
Ez a példád átlag aranykoronára vonatkozik. Ha megnézed a térképet látszik rajta hogy különböző minőségi osztályba sorolt szántók vannak rajta. Így a bejegyzett földhasznàlathoz képest van akinek több és van akinek kevesebb jár. Ezt a földhivatal nem rögzíti. A tulajok közül lesz aki ezt érvényesíti és lesz aki nem ennyi. Ez a térképmásolat alapján nem lehet hivatalosan kiméretni. Még csak koordináták sincsenek rajta és a földhivatal sem tud a adni hozzá mert náluk csak egy fénymásolat lesz róla…
Válasz MrPoke #775. hozzászólására
Paradox módon az ingyenes lehet hogy pontosabb…
A John Deere saját magának számolja ki a korrekciós jelet a pillanatnyi állapot és az előzőleg kimért pozíció különbségéből.
Mivel a Kite nem adta meg a saját pozíciót így 24 óra átlagából számolta ki szerencsétlen magának a helyzetét.
Válasz termelo #771. hozzászólására
Persze az eggyértelmű hogy vontatott gépeknél ez így működik. Ami egy antennát használ az kiszámolja hova is eshet kb a vetőgép 2 antennánál mérési eredményből lehet számolni. De ettől függetlenül a GPS ek ugyanazt mérik cm re pontosan.
Igen ez az ugyanaz a bázis használat KITE betegség volt. Nem voltak jól bemérve a bázisok így nem is volt pontosak. Bázis váltáskor jó sokat ugrottak. Ezt javították talán.
Viszont a mostani villágban már nincs konkrét bázis hanem több bázis átlagolt adatát küldik.... Bár nem tudom a KITE elavult rádiós hálózata ezt támogatjae. De pl a környékemen van pár ingyenes bázis. Nagy részüknél teljesen mindegy melyikhez csatlakozok pont ugyanott vezet.
Válasz Rabó001 #772. hozzászólására
Néhány embernél lehet hogy működik. 50-nél meg változó minőségű földnél azért mindenkinek lehet hozzá szava. Nem biztos az egyetértés.
Válasz termelo #770. hozzászólására
Érdeklődésre a következőket küldték a földhivatalból:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1300122.tv
69§-tól
Használati rend minta.
E hiteles térképmásolat mintának magyarázattal
Meghatalmazás minta.
Ha bevagy jelentve földhasználónak és letudsz tölteni egy ilyen térképmásolatot rendben van.
Ezen látszanak a határok.A 010/59 lett 7 felé osztva.
Ha nem és tőled elfogadják azt amid van még mindig rendben van részedre.
Ha nem és ilyent kérnek, akkor viszont megszívtad.
Nekem se jobb se rosszabb nem lesz tőle.
Válasz Zoli1437 #751. hozzászólására
Én ami használati megállapodást láttam, azon se voltak koordináták. Le volt töltve a térkép a foldhivataltol, aztán be volt rajta jelölve hogy az ingatlan ezen részeit X használja, ezeket meg Y.
Valamelyiken tollal, vonalzoval be voltak huzkodva vonalak, ezek megszamozva. Majd kézzel rairva a lapra 1.Mari néni tulajdonresze, 2. Józsi bácsié, 3.Béla bácsi. 1-2.reszt Gipsz Jakab használja, 3.reszt Csuka Mónika. De olyat is jártam hogy szövegkiemelovel be volt jelölve a térkép egy része, és kész, meg természetesen szövegében leirva hozzá ami kell.
Magyarul mondva mindkét esetben csak a terület elhelyezkedeset mutatta a foldhivatalhoz benyujtott használati megállapodás. Az hogy a területen fizikailag hogy jelölték, mérték ki az egyes részeket, az már a gazdálkodók dolga.
Válasz MrPoke #769. hozzászólására
Tökéletesen működik csak túlértékeled azt a szituációt amiben használod, máshol más körülmények vannak.
Két antennát csak fullos aktiváció tud kezelni de ebben már legalább benne van a "passzív" munkagép kormányzás is. --> Azért megy arrébb bizonyos helyeken a traktor 50 cm-ert, hogy a vetőgép 1-2 cm pontosan mennyen. Itt a cél nem a traktor kormányzása hanem a munkagépé.
Aki vontatott eszközt húz 1 antennával az nem is tudja ezt.
Kis pontosságok (apróbetűs):
A másik faxság amit sokan nem tudnak, hogy a különböző RTK rendszerek nem azonos korrekciót adnak. Még ki is tértem rá példának, hogy csak akkor ítélek meg egy művelést ha azonos a torony.
Természetéből kifolyólag nincs állandó RTK a földmérő sem tudná 2x pontosan ugyanoda kitűzni a karót...
Válasz Zoli1437 #767. hozzászólására
Tehát olyan dologról állítasz valamit amit még nem csináltál és ezért vagy tévedésben.
Amiket nem vagy nem jól tudsz:
1-MVH hiába nézi a földhivatalnál a papíron beadott használati megállapodást az nincs digitalizálva csak egy fénykép, nem tartalmaz földmérésre alkalmas elemeket.
2-a földhasználati megállapodást sohasem csináltatjuk ügyvéddel mert az magánokirat
3-"annyira draga"... mert még arra sem vetted a fáradtságot, hogy letölts egy mintát ingyen a googliról
4-nem 1 x részét szereztem meg hanem nagyon sok kis részét külön külön és tizenöt év
leforgása alatt
5-nem kell az összes tulajdonostárssal egyeztetni kb. 5 emberrel egyeztettem a több mint 50 ből
6-egy használónak nem 1 körülhatárolható terület lett kialakítva(volt akinek 3)
7-nem lehet az egész tulajdont megszüntetni mert :
-folyamatosak az adásvételek, öröklések
-van aki a megszüntetésben ellenérdekelt(megszűnne az elővételi joga)
-terhelt az ingatlan (bár ezt a jogászok szerint meg lehetne oldani)
-az évek alatt töbször változott a területnagyság a művelési ág és az aranykorona...de talán ez is megáll egyszer és megoldható lesz
8-a földhivatali tájékoztatásban lehet különbség az országon belül de az eljárásrendben nem
9-műholdról nem lehet pontosan földet mérni mert ahhoz túl nagy raszterrel dolgozik, légi felvétel meg ritkán készül van, hogy 3 év is eltelik 2 kép között...
10 el kellene gondolkodni "a saját tapasztalatodon" hogy azok a képek amiket látsz egyszerűen csak hozzá vannak illesztve a térképnézethez.
Ez amit írtál semmi
Válasz termelo #759. hozzászólására
Hát ha nem ugyanazt mutatja mind s két sntenna akkor valami nem oké. Bár nem értek ezekhez a gyári rendszerekhez.
Válasz hlac69 #766. hozzászólására
Ha megvannak a táblák adatai azt feltöltöd az egységes kérelemre. Az persze kiabál, hovy ide oda rálóg. De megnyomod az autómatikus vágást és kiveszi a nem támogatható területeket és már kész is.
Nekem volt rá péda hogy az AKG beadásnál nem támogatható terület is be lett mérve. Kértük a felülbírálést. Kijottek lemérték jóvá hagyták.
De kellet már blokhatárt is módosíttatni. Az is megy simán.
Válasz termelo #765. hozzászólására
Évekkel ezelőtt leveleztem hasonló témában ,
Az MVH azt írta, hogy ők csak azt nézik ami a földhivatalnál van.
A földhivatal azt írta, hogy csináltassak egy földhasználati megosztást ügyvéddel és csak az alapján tudják bejegyezni.
Az ügyvéd meg azt mondta, hogy adjam el, mert annyira drága megcsinálni, hogy nem ér annyit az egész.
Te a szerződésben a terület összes aranykorona értékének 1/x részét szerezted meg használatra.
A tulajdonostársakkal egyeztetve ebből csinálnak a megosztásnál (figyelembe véve a minőséget is) egy körül határolható területet használatra. Ez már bejelenthető.
Ezen kívül lehet még a közös tulajdont megszüntetni vagy az egész területet lefedni használati joggal.
Ez van nálam, hogy nálatok hogy csinálják azt nem tudom.
A terület méréshez ki sem kell jönniük. A műholdtól meg a fényképről látják az eltéréseket.
Megint csak saját tapasztalat. A földmérő által kimért területhez tudom hasonlítani azt amit ők látnak és pontos.
Válasz Szfapa #764. hozzászólására
Próbálok válaszolni. Hivatalos földmérő által kimért terület, pl AKG területmérésnél a kataszteri táblahatárok soha nem egyeznek a beadandó tábla, vagy KET (kötelezettségvállalással érintett egybefüggő terület) határaival. A kincstár csak a ténylegesen megművelt, és a földhasználati jogosutsággal rendelkező területre, (tulajdon vagy bérlemény, stb) fizet támogatást. Tehát földmérésnél, hiába vannak meg Fömmi-től a sarokpontok, evvel csak az egyik feltétel teljesül (tulajdon). Ezen kívül vannak még nem támogatható területek is, erre nem jár támogatás és be sem lehet adni a kérelmben. Ha a földmérő hivatalos mérés esetén látja , hogy hová nem ütheti a "karót", akkor már fél siker, tehát nem akkor derül ki mikor feltöltöd a shape-filét, hogy mindbe belelóg a kimért terület, és az elvárt toleranciába sem fér bele, ezért kezdheted előröl az egészet, és kidobhatod a drágán elkészített területmérési jegyzőkönyvet is.
A kincstár nem vár el centiméteres pontosságot, azt hiszem 3 % a tolerancia.
Példa: A tábla mérete 3,98 ha de a támogatható terület csak 3,63 ha. A pöttyözött terület a nem támogatható. Ez ugye a vázrajzon nem látszik, de a Mobilgazdán igen. Nem a MG-vel kell mérni, csak ha azon is látod a helyzetedet a földmérőnek is sokkal könyebb lesz a dolga.
Remélem érthető volt.
Válasz Zoli1437 #763. hozzászólására
Ne haragudj de úgy néz ki te nem is tudod miről van szó és ehhez nincs is mit hozzá fűzni.
Te a gyakorlatban adtál már be egyáltalán használati megállapodást?
Szerinted honnét tudja a Földhivatal vagy az ÁK, hogy mik a berajzolt terület koordinátái?
Hogy mérné ki bárki is koordináta nélkül?
Ezekre válaszolj!
Ti írtátok, hogy hivatalosan csak földmérő mérhet földet, megjegyzendő volt nálam már jó pár ÁK ellenőr de egyik sem volt földmérő...
Válasz hlac69 #755. hozzászólására
Hlac69
Megegyszer elolvastam amit irtal.
Mérni pontosan mér.
De a mögötte levö mepar terkepre akarsz rààlni a pozicio kurzorral ?
Mmert ott vannak a hatarok, területek jelölve?
Nem tudom, hogy jò ötlet- e.
Kb olyan mint az e- közmű böl a koordinata adatokat levenni a monitoron . De nem biztos h igazam van.
Szerintem ebben valami nalam sokkal okosabb embert kéne megkdezni aki tudja ismeri z elöirasokat tudja azt hog mit var el a kincstar. A hivatalos telek/birtok adatok amiket fmerok merteki ki.Ezt Fomi Geoshop adj ki penzert.
Ez az egesz akkor lenne poen jo ha ezt a mepar terkepet mint reteget be lehetne tolteni egy GIS alkalmazasba .( QField) Ràtenni a te birtokodat egy masik reteggel. Ilyen modon minden elvileg rendelkezesre állna.
Vagy forditva az mg ala betolteni sajat retegedet.
Nem tudom hogy mogottes mepar terkep mennyire tuti.Ha igen akkor valszeg még elfogadott is lehet a meresid alapjn majd minden mint mezogazdasagi adatszolgaltatas.
Mint irtm en ezekben nem vagyok jaratos.
Válasz termelo #760. hozzászólására
A térkép bármely pontja egy koordináta.
Külterület, tehát be kell jelenteni a földhasználatot.
Most azt állítod, hogy se a földhivatal, se a bérbeadó, se a bérbe vevő nem tudja, hogy mi a szerződés tárgya.
Ehhez nincs mit hozzászólni.
Válasz termelo #760. hozzászólására
Ffeltetelezem, hogy egy ilyen vazrajz ONMAGABAN keves egy szerzodeses megallapodashoz .A vazrajz igy kepi dokumentum hogy a megallapodas globalisan nezve melyik teruleteket erinti.
Onmagaba semmire se jo.
Válasz Zoli1437 #757. hozzászólására
Koszonom
Leprobalom
Válasz Zoli1437 #751. hozzászólására
Tessék, itt egy hivatalos vázrajz használati megállapodáshoz.
A neveket és a hrsz-t kivágtam.
Mutass rajta koordinátát !
Válasz MrPoke #750. hozzászólására
majdnem sértés
Válasz Zoli1437 #757. hozzászólására
Koszonom
Leprobalom
Válasz Szfapa #756. hozzászólására
"Radasul amikor kiakarom menteni a pont koordinatakat akkor be akarja adatni velem a kincstsr felé."
Szerintem az csak a mentés.
Utána lehet megtekinteni, törölni és exportálni a geometriát.
A kép beadásakor is külön be kell lépni az ügyfélkapun. (Legalább is mikor utoljára próbáltam még így volt.)
Válasz hlac69 #755. hozzászólására
Nincs mit megkoszonni.
Bar egyes ügynökok szerint szar ketszinu alak vagyok.
Szoval alairtam a kincstsrnak mindent, mivel arra kertem a hozzaferest hogy segitek az itt levoknek a forumon. Es pont.
Nem csak en hanem ti is kozremukodtetek, ...
- ki kell kapcsolni a csak muholdas adatonal a pipat, ezt Butyok ur is irta .
Ezek utan megjott a pozicio es tartotta is.
Masik , ne sörvezetore kalibralt korrekcios bazisra akarjunk pontosan pontokat bemerni.
Egyszer az eletben ugyis meg kell szereznetek a birtok / berlemeny pontos geometriajat is ....
Aztan szerintem utana mar mindent rendesen a valos helyere tudtok merni, rajzolni , szerkeszteni.
Mondjuk en nem szivesen dolgoznek ezzel az appal. De ez sajat problemam.
Azert nem teljes az oromom .Nem tartom felhasznalo baratnak az mg felhasznaloi feluletet. Radasul amikor kiakarom menteni a pont koordinatakat akkor be akarja adatni velem a kincstsr felé. Meg meg van egy ket aprosag .
Ugyhogy innet folyt köv, ha mar megigertek , hogy mindent tovabbitanak a fejlesztok felé. Jovo heten beszelek a kincstari szakertovel felhivom, oszt meglatjuk . Eddig tenyleg le a kalappal segitettek mindenben. De meg annnyi hivstalos levelet nem kaptam titkositva postan mint az elmult ket het alatt.
Ma megerte.
De latjatok itt jon az, hogy ezt azt gondolunk , allitunk meg az hogy mit csinaltunk .
Poke igazat mondott , ez is megy .
De ti is probalgassatok.
Van olyan jo mint a kibic kuboxa.
Muanyag hazban, nincs logo vezetek
Belso toltheto akksi. Uzemido 70 ora egy toltsre. Semmi csicsa micsa faxni. Egy vilsgitos pwer gomb.
Megbizhato , meg nem talalkoztam gyari hibas modullal. Egyszer kell jol konfiguralni azt kesz.
Azert a gnss mastert valasztottam mert korrekt , jol kezelheto, es jo tajekoztatast ad.
Válasz Szfapa #754. hozzászólására
Halleluja!
Tehát az MG-ben 0 cm-es pontosságot írt ki?
Nekem 0 és 3,9 méter között ugrált Centipede bázissal.
Csak a műholdas adatokat használta az MG? Mármint a program beállításaban van egy opció, hogy figyelembe veszi e Wi-Fi, adótornyok, stb. a helymeghatározáshoz. Ez nem kavart be? Mi volt beállítva?
Tehát ezek szerint arra alkalmas , amit lentebb leírtam, hogy ne mérjünk bele a szomszédba, másik blokkba, és a nem támogatott területbe, mert látod hogy hol vagy. A fedvénytárban benn van minden, ami arra kell, hogy csak a támogatható területet jelöljük ki és adjuk be. Evvel sok hibát el lehet kerülni. A rajzolásnál sokkal pontosabb.
Köszönjük a gazdatársaink nevében is.
Válasz Szfapa #752. hozzászólására
Konfig: Ardusimple bluetooth nmea
Korrekcio Fomi
App MG
Kulso ntrip gnss master
Fix a pozicio vert , horz 0.02 cm
Egyezik a 23700 qfield vetuletben kapott koordinatakkal.
Pontossag 0.,0 az mg ben
Nem hazudik.Tobb pontra elmentem es maradt a pontossagi ertek.
A gnss kikapcsolva a telefon gps el merve a pontossag 6,5 meter
Nem sorvezetore allitott etrs 89 re hitelesitett bazissal merve.
Errol ennyit .
Válasz termelo #743. hozzászólására
AKG esetén ha túl van a Hrsz-en nem mérik bele.
Ha te vetetted át, vagy a szomszéd a te területedre, azt is jogtalan igénylesnek veszik.
Legalábbis 10 évvel ezelőtt még így volt.
Gondolom nem változott.
Annó javasoltad, hogy keressem a vízügyi hatóságot. Megtettem, és sokkal okosabb lettem.
Válasz hlac69 #747. hozzászólására
Az eredeti kép a GPS pontosság bemutatását célozta. Mikor valaki nagy önbizalommal sorvezetővel magának méri ki a területet. Nem akartam eltérni a témától ezért nem reagáltam az osztatlan közösre.
Itt az úgy működik, hogy csináltatsz egy hivatalos használati megosztást, Azon már szerepelnek a határok és azt bejelented földhasználatra.
Hogy hol mit fogadnak el az megint más kérdés.
Válasz termelo #749. hozzászólására
50cm el elmászik a vontatott vetőgép?
Mert sz RTK az ha cigány gyerekek potyognak akkor is 1-2 cm pontos.
Biztos mind a kettő rtk vevő?
Válasz MrPoke #745. hozzászólására
Hiába fejlődik a rendszer ha az emberek nem követik. Itt a 2500 hektárból kb 7-800 van GPS-el művelve amiből a fele nem RTK pontos. A legtöbben öllel mérik ki a földet. Ha az első gazda elmérte akkor az utána lévők is mind odébb vannak. A rajzokon is látszik a dominó effektus.
Ha köteleznék az embereket az RTK pontos művelésre akkor sem lehetne betartani.
Én 2 antennával dolgozok a vetőgépeken onnét tudom hogy 50 cm-t simán úszik. Az egy hosszú dűlőbe legrosszabb esetben már 400 négyzetméter is lehet...
Válasz Zoli1437 #744. hozzászólására
Én segítségképp osztottam meg, hogy van élet a földhasználat igazolására a földhivatalon túl is. Ha nem olvastam volna olyan kommenteket, hogy csak táblahatáron belül lehet igényelni nem is reagáltam volna rá.
Amit belinkeltél jogszabályt én is aszerint dolgozok csak nekem papír alapon van és régi.
Kb 6 - 8 éve kaptam először de az évek során nem igazán változott. Úgy néztem amit tavaly szereztem és a mostani az ugyanaz...
Hogy értsd az általad belinkelt jogszerű földhasználat igazolása a valóságban úgy néz ki hogy x-y gazdálkodó ... hrsz-ú földből használ 20 hektárt.
Nem írja, hogy északról délről fasor út kígyós stb csak a területnagyságot.
Nincs koordináta sarokpont stb.
Feleslegesen nem kellene riogatni az embereket.
Válasz Szfapa #746. hozzászólására
A remény hal meg utoljára. Én nem értem rá vele foglalkozni mert két hete a reaktorban ülök.
Válasz hlac69 #709. hozzászólására
Uraim
Tegyek meg tetjeiket.
Feltettem egy ardusimple fejet a meroarbocra.
Kimentem a kertbe bekapcsoltam.
Es ugy dontottem merek egyet az mg vel.
Pontossag ? Es hogy mennyire hazudos.
Mibe mer ?
Este megprobalom a desktopon levenni a kepeket.
Addig is lehet morfondirozni.
Nem mertem csak egy pontot de engem meggyozott.
Válasz termelo #743. hozzászólására
Jelenleg nincs rá elenőrzés. De idén már várható ha elkészül az informatikai háttér. Régen azt sem nézték egy blokban mennyi volt az igényelt terület. A rendszer fejlődik......
Válasz termelo #743. hozzászólására
https://njt.hu/jogszabaly/2024-15-20-7R
22§ (2)
Onnan lehet ugrani arra, hogy mivel igazolható.
Nem látok olyant, hogy az összterületnek kellene egyezni. Meg szerintem nem is ésszerű.
Az megint egy dolog, hogy ellenőrzik vagy nem.
Minden esetre szerintem ne reklámozd, hogy te így csinálod.
Válasz Zoli1437 #742. hozzászólására
Pont ezért raktam be a képet, semmi jelentősége a telekhatárnak ! ! !
Ellenőrzéskor tök mindegy hogy mekkora területet használsz, ha többet mint amire van földhasználatod arra ne igényelj. Az hogy nekem pl a területem egyik fele kisebb a kigyós miatt a másik fele meg nagyobb az nem számít. A rajzok köszönő viszonyban sincsenek a telekhatárral én még nem is halottam ilyent, hogy ÁK telekhatárt nézett volna, minek?
Van ilyen jogszabály? Valaki linkelje be!
Válasz termelo #737. hozzászólására
A fehér csík nem belső hrsz.határ saját földek között, hanem táblát határoló. Egyik oldalon az egyik tulajnak van földhasználata. A másikon a másiknak. A művelés a zöld csík. A két csík között az egyik művelte és a másiknak volt földhasználati joga. Szerinted melyik igényelhet rá támogatást? Valamit félre érthettél és nem is akarom firtatni.
Válasz Szfapa #740. hozzászólására
Megtalaltam a beallitast ne keressetek.