Válasz Ganajos #8880. hozzászólásáraÜgyvéddel es a tulajjal intézed at adásvételi, lehetőleg erre szakosodott és nem kutyaütő ügyvéddel. Ha te megveszed, akkor él tovább a rajta lévő szerződés. Persze közös megegyezéssel fel lehet bontani. Annyi hogy amikor a nevedre kerül értesíted a foldhasznalot, hogy mostantól te vagy a tulajdonos.
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, ha adott egy földterület, van rá érvényes bérleti szerződés 2028 ig, és én megegyeztem az eladóval, hogy megvásárolom tőle, akkor mi a menete az adásvételnek? Földhasználó nem licitál rá, nem foglalkozik vele, arra lennék kiváncsi, hogy ha változik menet közben a tulajdonos, akkor 2028 ig új bérleti szerződést kell kötnöm a mostani bérlővel? Vagy kinek kell értesíteni a mostani használót, hogy változott a tulajdonos?
Köszi
Válasz osztatlan58 #8873. hozzászólásáraAttól hogy a törvénybe az van hogy semmilyen költséget nem háríthatsz át az elfogadóra még a gyakorlatban úgy van hogy hiába van beleírva pl 80 ezer forint ügyvédi költség,emiatt nem kerül elutasításra a szerződés.Persze gondolom megtámadva bírósági után semmissé lehetne tenni de kinek érdeke az hogy fél évet elszórakozzon vele,főleg ha megnyerte az elfogadóval?
Válasz adam1229ac #8865. hozzászólásáraMilyen állásfoglalást? Majd kapsz egy határozatot - vagy az ügyvéd, ha ő nyújtotta be a szerződést -, és akkor élhetsz jogorvoslattal.
Válasz adam1229ac #8869. hozzászólásáraAz ügyvédi pénzt visszakapod ha beleírtad a szerződésbe plusz adott róla számlát az ügyvéd ..
Hát igen ez ilyen hogy te keresed fel, te alkudsz vele és kötsz szerződést mégis más viszi el.
Ahogy mondani szokás : sehogy se jó..
Eddig úgy is volt hogy minden felet tájékoztattak hogy név szerint ki jelentkezett rá, idén van ez hogy nem írják le a rájelentkezőt.
Azzal hogy bevetette elég sanszos hogy tudja hogy legyőz téged mivel ha jól értem te még csak helybenlakó se vagy.Annyiból meg igaza is van a bevetéssel hogy mire megvárná hogy június eleje közepe felé eredmény lesz belőle már csak bukfencet vethetne.. a bérleti díjat meg fizetni kell ősszel, akkor is ha kapás van benne meg akkor is ha bukfenc...
Válasz Nagy Péter 40 #8867. hozzászólásáraFélreértés ne essék , nem várok én pénzt .
Csak ha már “kitapostam “ idáig ,ügyvédnek fizettem , utána jártam , akkor legalább annyit írnának , hogy ki az aki jelentkezett és milyen elő haszonbérleti jog alapján . Bérbeadó sem tud semmit .
NAK oldalán egyébként azt írjak mind a 3 ,ne adj isten több fél kap tájékoztatást .
Válasz Nagy Péter 40 #8867. hozzászólásáraFöldhivatal válogatja. Volt haszonbérlő kategória ..mindent visz. Ha egyenrangúak a versenyzők. Akkor a szerződéskőtő felé hajlanak...pl. Az meg álltalában a volt bérlő. Még akkor is ha vételéről van szó. A földtörvény nemmás mint egy salátatörvény.
Válasz adam1229ac #8865. hozzászólásáraEz idei bohóckodás hogy valamiért nem akarják megmondani hogy ki jelentkezett rá.Tavaly még megküldték a tulajnak meg a bérbe vevőnek is hogy kik jelentkeztek rá.
De jártam már én is úgy idén hogy rájelentkeztünk és a tulaj tőlem tudta meg hogy én vagyok az aki viszi a földet mert azt nem írták meg neki hogy én jelentkeztem rá csak hogy volt rá jelentkező.
De ez nem ugyanaz amit múlt héten írtál hogy helyben lakó ráment és vinni fogja?
Mert akkor nem kell csodálkozni hogy bevetette,mivel tudja hogy ő fog nyerni és ketyeg az óra,nem lehet várni a vetéssel..
Akkor van szerencséd ha vmilyen ok miatt elutasítanák a szerződést és várnál aratásig és akkor a vetés ingyenes volt vagy megegyezel vele.
Mert így meg te szívod meg ha bmilyen munkát is csináltál a földön azt nem köteles neked megtéríteni.
Bár egy nagy adag macerával ellehet érni hogy pénzhez juss..
Ha a szántó mellett szerepel fásítás is a tulajdoni lapon attól még lehet élni a 10ha alatti nincs kifüggesztés lehetőségével? Elvileg a fásítás erdőnek minősülő föld.
Korábban már írtam föld haszonbérlettel kapcsolatban .
Bérelni akartam . Április 15 el járt le a kifuggesztes . Felhívtam az illetékes onkorit . Elmondták , hogy jelentkeztek kifüggesztes alatt. Gondoltam , majd kapok erről értesítést , hogy ki aki élt előbérleti jogával , és mi alapján . Ez ugye április 16. an volt . Azóta sem az ügyvéd , sem én nem kaptam semmilyen állásfoglalást . A bérbeadó 1 hete kapott egy levelet , az önkormányzatról h jelentkezett más is földre . És , hogy majd ugye a kormányhivatal dönt .
Mai nap látom be van vetve az adott Szántó , de nem tud senki semmit , hogy kié lett végül a bérleti jog . A bérbeadó sem tud semmit . Ügyvédnek még mindig nem küldtek .
Járt már valaki így ? Ilyenkor kellene , hogy én is kapjak felvilágosítást , meg talán az ügyvéd is .
Válasz osztatlan58 #8863. hozzászólásáraEz egy adásvétel volt, ott tudtommal az életvitelszerű lakáshasználatot kell igazolni. Ott meg első számú dokumentum a jegyzői igazolás. Nekem ez is életszerűtlen, hogy egy nagyvárosban majd pont tudni fogja a jegyző, hogy adott személy tényleg ott él-e 3 éve.
Az előhaszonbérleti jognál az életvitelszerű lakáshasználatnál a bejelentett lakóhelyet kell figyelembe venni, ha nincs bejelentet tartózkodási hely.
Már nincs jegyzői hatósági bizonyítvány.
Válasz Bali1996 #8861. hozzászólásáraUtána fogok nézni ezeknek . Köszi .
De , egyébként onnan tudom h rá jelentkeztek , hogy az onkorit felhívtam . Egyébként azóta sem kaptam hivatalos tájékoztatást , sem én , sem az ügyvéd .Így nem tudom ki volt a jelentkező .
Ilyen gyorsan halad a hivatali állásfoglalás . Április 15.-én Járt le a kifüggesztés…..
Válasz VMisi #8860. hozzászólásáraIlyenre nálam is volt példa. Rájelentkeztek egy földre helyben lakónak hivatkozva, aztán kiderült hogy az elmúlt 3 évben volt olyan fél éves periódus, amikor is papíron nem a városban élt (a másik helyen szintén helyben lakónak hivatkozta magát, de nem földvásárlás miatt). Lehet csatolt jegyzői igazolást életvitelszerű lakáshasználatról, ez esetben gondolom az felülírja a lakcím-tartózkodási hely adatokat. Nem fellebbeztük meg akkor.
Válasz adam1229ac #8856. hozzászólásáraSajnos ez a helyben lakó elsőbbség jó nagy hülyeség így ebben a formában. Pont a Te példád is jól mutatja.
Ha a rájelentkezőnél van esetleg hiba, pl. : nem lakik folyamatosan legalább 3 éve a településen, vagy valami formai hibát vétett, akkor még a tied lehet, de ezt nem tudom, hogy kinek kell vizsgálni, vagy ha észreveszed akkor kinek kell jelezni.
Válasz jakabgabor.ev #8857. hozzászólásáraAzért az eléggé nonszensz dolog ha én kiakarom adni a SAJÁT földemet aztán rájelentkezik egy olyan akit rühellek mint szart és én nem rendelkezhetek a saját tulajdonom felett. Ez aztán a jogállam
Válasz adam1229ac #8856. hozzászólásáraIgen. Itt már nincs kiskapu. Ha kifüggesztésre kerül, ott már nincs vissza út. ( Csak egyetlen lehetőség van ha mind a kettő fél közös megegyezéssel megszünteti. Feltételezem nem azért jelentkezett rá hogy most szerződést bontson!)
Üdv . mindenkinek !
Nem vásárlásról van szó, csak kiváncsi vagyok vannak - e kiskapuk ?
Szántót béreltem volna , de rá jelentkeztek . Egy helyben lakó , igaz ő a jogosult , bár hozzám közelebb van a szántó . Mindegy is . Ilyenkor a bérbeadó köteles annak odaadni aki rá jelentkezett ? Vagy esetleg van valami kiskapu ?
Köszönöm
Üdv!
A földforgalmi törvény szerinti földhasználó földművest hogyan kell pontosan értelmezni a gyakorlatban? Elővásárláskor pl. elég egy földhasználati lapot csatolni, vagy igazolt tevékenységet kell felmutatni?
Üdv!
Szerintetek mennyit ér megközelítőleg kb a nyugati országrészben egy 2 ha-os, összesen 27 ak, nem árteres, téglalap alakú, kissé vadnyomásos, nem dombos, egyenes földterület???
Köszönöm
Rossz hír azoknak, akik erdőt vásároltak – akár 1/1-t, akár tulajdoni hányadot -, és a szerződésben nyilatkoztak a saját használatról, így illetékmentességet kaptak. Ha a NAV 5 év elteltével vizsgálja, hogy a vevő eleget tett-e a törvényi kötelezettségének, megkezdte-e a saját használatot, akkor egy friss Kúria döntés szerint, ehhez egyetlen dolgot kell ellenőriznie. A vevő szerepel-e az erdőgazdálkodói nyilvántartásban. Ha erre a kérdésre az erdészeti hatóság nemmel válaszol. akkor az illeték kétszeresét kell visszafizetni.
Vagyis a vita eldőlt. Erdőgazdálkodónak kell lenni ahhoz, hogy jogosult legyen az érintett az illetékmentességre. Ezek után szerintem borítékolható, hogy a NAV beindítja a vizsgálatokat, és ez sokakat kellemetlenül fog érinteni. Aki ezt el akarja kerülni, az csapjon a lovak közé, és oldja meg az erdőgazdálkodást. Ha osztatlanban vásárolt tulajdoni hányadot, akkor vagy adja többlethasználatba egy másik tulajdonostársnak, vagy csináljon használati rendet – feltéve, hogy 1 ha-nál nagyobb tulajdoni hányaddal rendelkezik -, vagy számolja föl a közös tulajdont, és már a saját 1/1-es földrészletére jelentkezzen be erdőgazdálkodónak.
osztatlan közös tulajdonok felszámolása, használati rend, többlethasználati megállapodások elkészítése
Válasz Ganajos #8837. hozzászólásáraA foldtorveny ezt részét el kéne olvasni, ahhoz azért nem kell ügyvéd. Jogtar, foldtorveny, asszem 18. paragrafus, 46. meg a bérleti sorrend.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy földterület 2 tulajdonossal, amit már kb 6-7 éve használok haszonbérleti szerződéssel, és szeretnék eladni a tulajdonosok. Helyben lakó vagyok.
Ki van legelső helyen az elővásárlási jogban?
Köszönöm
A Kúria egyértelműsítette. Az adásvételi szerződések esetében az elővásárlási jog meghatározásánál, a "földet használó földműves" alatt azt a földhasználót is érteni kell, aki az adott földrészlet csak egy részterületét használja.
8933 hozzászólás
Válasz Ganajos #8882. hozzászólásáraSzerzodest kell modositani.
Gyakorlatilag az eredeti szerzodesben modosul a berbeado neve.
Válasz Rabó001 #8881. hozzászólásáraÉrtem köszi
De akkor kell új szerződést kötnie velem?
Válasz Ganajos #8880. hozzászólásáraÜgyvéddel es a tulajjal intézed at adásvételi, lehetőleg erre szakosodott és nem kutyaütő ügyvéddel. Ha te megveszed, akkor él tovább a rajta lévő szerződés. Persze közös megegyezéssel fel lehet bontani. Annyi hogy amikor a nevedre kerül értesíted a foldhasznalot, hogy mostantól te vagy a tulajdonos.
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, ha adott egy földterület, van rá érvényes bérleti szerződés 2028 ig, és én megegyeztem az eladóval, hogy megvásárolom tőle, akkor mi a menete az adásvételnek? Földhasználó nem licitál rá, nem foglalkozik vele, arra lennék kiváncsi, hogy ha változik menet közben a tulajdonos, akkor 2028 ig új bérleti szerződést kell kötnöm a mostani bérlővel? Vagy kinek kell értesíteni a mostani használót, hogy változott a tulajdonos?
Köszi
Várhatóan rövidersen vissza áll a rend, és az adásváteleknél ismét lehet kp-ban fizetni.....
Válasz Nagy Péter 40 #8876. hozzászólásáraEgyébként, ha Te vagy a vevő, vagy az eladó, és elviszik előled/tőled, Te is megtámadhatod.....
Válasz Nagy Péter 40 #8876. hozzászólásáraFöldhivatal válogatja.
Válasz osztatlan58 #8873. hozzászólásáraAttól hogy a törvénybe az van hogy semmilyen költséget nem háríthatsz át az elfogadóra még a gyakorlatban úgy van hogy hiába van beleírva pl 80 ezer forint ügyvédi költség,emiatt nem kerül elutasításra a szerződés.Persze gondolom megtámadva bírósági után semmissé lehetne tenni de kinek érdeke az hogy fél évet elszórakozzon vele,főleg ha megnyerte az elfogadóval?
Válasz adam1229ac #8865. hozzászólásáraMilyen állásfoglalást? Majd kapsz egy határozatot - vagy az ügyvéd, ha ő nyújtotta be a szerződést -, és akkor élhetsz jogorvoslattal.
Válasz beginneragro #8866. hozzászólásáraIgen
Válasz Nagy Péter 40 #8872. hozzászólására"Az ügyvédi pénzt visszakapod ha beleírtad a szerződésbe plusz adott róla számlát az ügyvéd .."
Az ilyen kitételt tartalmazó szerződés semmis.
Válasz adam1229ac #8869. hozzászólásáraAz ügyvédi pénzt visszakapod ha beleírtad a szerződésbe plusz adott róla számlát az ügyvéd ..
Hát igen ez ilyen hogy te keresed fel, te alkudsz vele és kötsz szerződést mégis más viszi el.
Ahogy mondani szokás : sehogy se jó..
Eddig úgy is volt hogy minden felet tájékoztattak hogy név szerint ki jelentkezett rá, idén van ez hogy nem írják le a rájelentkezőt.
Azzal hogy bevetette elég sanszos hogy tudja hogy legyőz téged mivel ha jól értem te még csak helybenlakó se vagy.Annyiból meg igaza is van a bevetéssel hogy mire megvárná hogy június eleje közepe felé eredmény lesz belőle már csak bukfencet vethetne.. a bérleti díjat meg fizetni kell ősszel, akkor is ha kapás van benne meg akkor is ha bukfenc...
Válasz Nagy Péter 40 #8867. hozzászólásáraCsak hallottam , hogy helyben lakó jelentkezett rá , de biztosan nem tudja senki .
Válasz Csavarkulcs #8868. hozzászólásáraElfogadom én a törvényt , csak meg szeretnék bizonyosodni , hogy milyen előhaszonbérleti joggal éltek .
Válasz Nagy Péter 40 #8867. hozzászólásáraFélreértés ne essék , nem várok én pénzt .
Csak ha már “kitapostam “ idáig ,ügyvédnek fizettem , utána jártam , akkor legalább annyit írnának , hogy ki az aki jelentkezett és milyen elő haszonbérleti jog alapján . Bérbeadó sem tud semmit .
NAK oldalán egyébként azt írjak mind a 3 ,ne adj isten több fél kap tájékoztatást .
Egyébként köszönöm a válaszokat
Válasz Nagy Péter 40 #8867. hozzászólásáraFöldhivatal válogatja. Volt haszonbérlő kategória ..mindent visz. Ha egyenrangúak a versenyzők. Akkor a szerződéskőtő felé hajlanak...pl. Az meg álltalában a volt bérlő. Még akkor is ha vételéről van szó. A földtörvény nemmás mint egy salátatörvény.
Válasz adam1229ac #8865. hozzászólásáraEz idei bohóckodás hogy valamiért nem akarják megmondani hogy ki jelentkezett rá.Tavaly még megküldték a tulajnak meg a bérbe vevőnek is hogy kik jelentkeztek rá.
De jártam már én is úgy idén hogy rájelentkeztünk és a tulaj tőlem tudta meg hogy én vagyok az aki viszi a földet mert azt nem írták meg neki hogy én jelentkeztem rá csak hogy volt rá jelentkező.
De ez nem ugyanaz amit múlt héten írtál hogy helyben lakó ráment és vinni fogja?
Mert akkor nem kell csodálkozni hogy bevetette,mivel tudja hogy ő fog nyerni és ketyeg az óra,nem lehet várni a vetéssel..
Akkor van szerencséd ha vmilyen ok miatt elutasítanák a szerződést és várnál aratásig és akkor a vetés ingyenes volt vagy megegyezel vele.
Mert így meg te szívod meg ha bmilyen munkát is csináltál a földön azt nem köteles neked megtéríteni.
Bár egy nagy adag macerával ellehet érni hogy pénzhez juss..
Sziasztok.
Ha a szántó mellett szerepel fásítás is a tulajdoni lapon attól még lehet élni a 10ha alatti nincs kifüggesztés lehetőségével? Elvileg a fásítás erdőnek minősülő föld.
Köszönöm a választ.
Üdv . mindenkinek .

Korábban már írtam föld haszonbérlettel kapcsolatban .
Bérelni akartam . Április 15 el járt le a kifuggesztes . Felhívtam az illetékes onkorit . Elmondták , hogy jelentkeztek kifüggesztes alatt. Gondoltam , majd kapok erről értesítést , hogy ki aki élt előbérleti jogával , és mi alapján . Ez ugye április 16. an volt . Azóta sem az ügyvéd , sem én nem kaptam semmilyen állásfoglalást . A bérbeadó 1 hete kapott egy levelet , az önkormányzatról h jelentkezett más is földre . És , hogy majd ugye a kormányhivatal dönt .
Mai nap látom be van vetve az adott Szántó , de nem tud senki semmit , hogy kié lett végül a bérleti jog . A bérbeadó sem tud semmit . Ügyvédnek még mindig nem küldtek .
Járt már valaki így ? Ilyenkor kellene , hogy én is kapjak felvilágosítást , meg talán az ügyvéd is .
Válasz osztatlan58 #8863. hozzászólásáraEz egy adásvétel volt, ott tudtommal az életvitelszerű lakáshasználatot kell igazolni. Ott meg első számú dokumentum a jegyzői igazolás. Nekem ez is életszerűtlen, hogy egy nagyvárosban majd pont tudni fogja a jegyző, hogy adott személy tényleg ott él-e 3 éve.
Az előhaszonbérleti jognál az életvitelszerű lakáshasználatnál a bejelentett lakóhelyet kell figyelembe venni, ha nincs bejelentet tartózkodási hely.
Már nincs jegyzői hatósági bizonyítvány.
Válasz Bali1996 #8861. hozzászólásáraUtána fogok nézni ezeknek . Köszi .
Így nem tudom ki volt a jelentkező .
De , egyébként onnan tudom h rá jelentkeztek , hogy az onkorit felhívtam . Egyébként azóta sem kaptam hivatalos tájékoztatást , sem én , sem az ügyvéd .
Ilyen gyorsan halad a hivatali állásfoglalás . Április 15.-én Járt le a kifüggesztés…..
Válasz VMisi #8860. hozzászólásáraIlyenre nálam is volt példa. Rájelentkeztek egy földre helyben lakónak hivatkozva, aztán kiderült hogy az elmúlt 3 évben volt olyan fél éves periódus, amikor is papíron nem a városban élt (a másik helyen szintén helyben lakónak hivatkozta magát, de nem földvásárlás miatt). Lehet csatolt jegyzői igazolást életvitelszerű lakáshasználatról, ez esetben gondolom az felülírja a lakcím-tartózkodási hely adatokat. Nem fellebbeztük meg akkor.
Válasz adam1229ac #8856. hozzászólásáraSajnos ez a helyben lakó elsőbbség jó nagy hülyeség így ebben a formában. Pont a Te példád is jól mutatja.
Ha a rájelentkezőnél van esetleg hiba, pl. : nem lakik folyamatosan legalább 3 éve a településen, vagy valami formai hibát vétett, akkor még a tied lehet, de ezt nem tudom, hogy kinek kell vizsgálni, vagy ha észreveszed akkor kinek kell jelezni.
Válasz jakabgabor.ev #8857. hozzászólásáraAzért az eléggé nonszensz dolog ha én kiakarom adni a SAJÁT földemet aztán rájelentkezik egy olyan akit rühellek mint szart és én nem rendelkezhetek a saját tulajdonom felett. Ez aztán a jogállam
Válasz jakabgabor.ev #8857. hozzászólásáraKöszönöm a választ .
Válasz adam1229ac #8856. hozzászólásáraIgen. Itt már nincs kiskapu. Ha kifüggesztésre kerül, ott már nincs vissza út. ( Csak egyetlen lehetőség van ha mind a kettő fél közös megegyezéssel megszünteti. Feltételezem nem azért jelentkezett rá hogy most szerződést bontson!)
Üdv . mindenkinek !
Nem vásárlásról van szó, csak kiváncsi vagyok vannak - e kiskapuk ?
Szántót béreltem volna , de rá jelentkeztek . Egy helyben lakó , igaz ő a jogosult , bár hozzám közelebb van a szántó . Mindegy is . Ilyenkor a bérbeadó köteles annak odaadni aki rá jelentkezett ? Vagy esetleg van valami kiskapu ?
Köszönöm
Válasz barazdabetyar. #8843. hozzászólásáraItt leírják összefoglalva:
https://agrokep.vg.hu/kozelet/kibuvok-es-specialis-szabalyok-ezekre-figyeljunk-csereszerzodes-eseten-24305/
Válasz Ganajos #8850. hozzászólására4-5 millio körül. Milyen művelési ág?
Üdv!
A földforgalmi törvény szerinti földhasználó földművest hogyan kell pontosan értelmezni a gyakorlatban? Elővásárláskor pl. elég egy földhasználati lapot csatolni, vagy igazolt tevékenységet kell felmutatni?
Moderálási elveink miatt törölve: 2025-04-30 15:03:44
Válasz Ganajos #8850. hozzászólására6milla minimum.
Üdv!
Szerintetek mennyit ér megközelítőleg kb a nyugati országrészben egy 2 ha-os, összesen 27 ak, nem árteres, téglalap alakú, kissé vadnyomásos, nem dombos, egyenes földterület???
Köszönöm
Válasz A.I. #8848. hozzászólásáraMegkaptam,majd válaszolok.Enyém más eset lenne.
Válasz barazdabetyar. #8846. hozzászólásáraSzia.
Írtam mailt! (Már, ha Te kerestél ez ügyben.)
Válasz apuci #8845. hozzászólásáraKivéve ha egymás mellett van a két megcserélni kívánt föld, akkor nem gond.
Válasz apuci #8845. hozzászólásáraAkivel cserélnék,nem földműves.Én művelem a földjét.
Válasz barazdabetyar. #8843. hozzászólásáraEgy az egyben kell a cserélni,nincs az hogy az enyém több akkor te fizesd ki a különbözetet!
Válasz barazdabetyar. #8843. hozzászólásáraSzia.
Vagy 2 éve cseréltünk. Ha érdekel privátban elmesélem a miénket.
Válasz Rabó001 #8842. hozzászólásáraMik a feltétele?Bonyolult?Sok kiskaput látok benne.
Válasz barazdabetyar. #8841. hozzászólásáraIgen.
Földet,lehet e cserélni?
Rossz hír azoknak, akik erdőt vásároltak – akár 1/1-t, akár tulajdoni hányadot -, és a szerződésben nyilatkoztak a saját használatról, így illetékmentességet kaptak. Ha a NAV 5 év elteltével vizsgálja, hogy a vevő eleget tett-e a törvényi kötelezettségének, megkezdte-e a saját használatot, akkor egy friss Kúria döntés szerint, ehhez egyetlen dolgot kell ellenőriznie. A vevő szerepel-e az erdőgazdálkodói nyilvántartásban. Ha erre a kérdésre az erdészeti hatóság nemmel válaszol. akkor az illeték kétszeresét kell visszafizetni.
Vagyis a vita eldőlt. Erdőgazdálkodónak kell lenni ahhoz, hogy jogosult legyen az érintett az illetékmentességre. Ezek után szerintem borítékolható, hogy a NAV beindítja a vizsgálatokat, és ez sokakat kellemetlenül fog érinteni. Aki ezt el akarja kerülni, az csapjon a lovak közé, és oldja meg az erdőgazdálkodást. Ha osztatlanban vásárolt tulajdoni hányadot, akkor vagy adja többlethasználatba egy másik tulajdonostársnak, vagy csináljon használati rendet – feltéve, hogy 1 ha-nál nagyobb tulajdoni hányaddal rendelkezik -, vagy számolja föl a közös tulajdont, és már a saját 1/1-es földrészletére jelentkezzen be erdőgazdálkodónak.
osztatlan közös tulajdonok felszámolása, használati rend, többlethasználati megállapodások elkészítése
Moderátor által módosítva: 2025-03-20 08:20:58
Válasz Ganajos #8837. hozzászólásáraA foldtorveny ezt részét el kéne olvasni, ahhoz azért nem kell ügyvéd. Jogtar, foldtorveny, asszem 18. paragrafus, 46. meg a bérleti sorrend.
Válasz Ganajos #8837. hozzászólásáraCseréld le azt az ügyvédet!
Válasz Rabó001 #8836. hozzászólásáraKöszönöm én is így tudtam, de az ügyvéd szerint az állattartó megelőz mindenkit, de én nem tudok ilyenről…
Válasz Ganajos #8835. hozzászólásáraElső a magyar állam, második a földet használó földműves.
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy földterület 2 tulajdonossal, amit már kb 6-7 éve használok haszonbérleti szerződéssel, és szeretnék eladni a tulajdonosok. Helyben lakó vagyok.
Ki van legelső helyen az elővásárlási jogban?
Köszönöm
A Kúria egyértelműsítette. Az adásvételi szerződések esetében az elővásárlási jog meghatározásánál, a "földet használó földműves" alatt azt a földhasználót is érteni kell, aki az adott földrészlet csak egy részterületét használja.