Én sávos megoldásokban gondolkodok hosszabb távon teljes területén, oda betakarítás után mindenre ráhúzni egy sorral, majd mehet a striptill.
Gabonánál az Mzuri vagy focus td ami pálya lesz egyszer.
Válasz tajbor89 #2872. hozzászólásáraKötött agyagon nem megy az bele így mint a videón, fent hagy jól aprított szárat vetés mélysége felett, elől a keresztbe vágó aprító sort ez jól kiegészíti a hosszanti eredővel rendelkező hullámos lapokkal, nekem ha sikerül majd beújítani biztos, hogy ilyen lesz.
Válasz szanberg #2853. hozzászólásáraSzerintem meg újabb vakítás...
Gyakorlatilag feketére művel?! az előbb még talajtakarásról volt szó, most meg ez a fasza?
Ha vet bele ezután akkor azért nem jó, mert pont a vetésmélységbe rakta le a kukoricaszárat, és ettől kezdve szerencse kérdése a kelés. ha kapással vet bele, akkor az kifésüli a vetésmélységből az összes szárat a tetejére, ami uyge jó dolog mert még takar is meg a mag mellett sincs, de akkor minek ment végig rajta ezzel??
Azt meg ne mondja nekem senki hogy ez aprít rajta, látom hogy német a video, ott nagyon küzdenek a molyok ellen, de nem hinném hogy ez az eszköz összeroncsolná az első ízközt.
szóval nekem nem állt össze a kép.
Jó nézni ahogy dolgozik, és nagyjából itt vége is.
Válasz MrPoke #2870. hozzászólásáraNem vagyok ellene, azért írtam, hogy látni kéne, milyen munkát végez. Csak eszembe jutott, hogy volt amikor a 7.2 ih tárcsa inkább kifordult szögből és gurult a tarlón olyan beton volt.
Persze nem akkor kell művelni, tudom, csak ez a körülmény is előfordul azért, és egyre gyakrabban, olyan csapadékmentes periódusok vannak 34 fokokkal.
Már megint ez az én földemen nem működne. Itt se működne az 50-es kötötségű földön a szomszéd táblán. De ha csak minimálban van művelve a talaj, pár év és bárhol elmegy.
Szokásos a tyúk meg a tojás esete, sokszor hallom, hogy ha nekem ilyen talajom lenne én is no-till-t csinálnék. És kevesekben merül fel, hogy pont a no-till-től lesz olyan a talaj....
Meg kellene érteni, talajművelés nélkül is lehet ugyanazon a termésszinten (vagy nagyobbon) termelni. Kell átállás amíg több nitrogén szükséges. (Mert a giliszta is tartalmaz nitrogént)
Talajművelés hülyeség, idővel teljesen elhagyható, ez tény nem vita tárgya. És igen a kötött földen sokkal gyorsabban mint homokon.
Válasz envagyok2 #2866. hozzászólásáratévedésben vagy.repce tarlót sem tudod normálisan megmunkálni 3-4cm en.én syncro kultival 5cm-en próbáltam de csíkos marad és szar a kelés.persze nem homokon
Most azt nem értem mi ebben a nagyszám, egy szárnyas kultit ha 4 centin meghúzol 15-tel, az nem fogja megkutyulni ennyire?
Sekély tarlóhántásra is júliusban nálunk szivesen megnézném, lehet h működne, de lehet inkább a lazább talajoknál az igazi. Nyári, keményreszáradtban.. látni kéne
Válasz envagyok2 #2866. hozzászólásáraSzerintem nem is arra lesz való hogy a kuki szárat beforgasd a talajba hiába reklámozzák így a vidiben de minimális keverésre és komoly nagy mennyiség aprítására tuti jó eszköz nekem nagyon tetszene a Triolent elé .
Válasz Berkó_ #2865. hozzászólásárajah, most ez lesz a menő, ezt fogjuk hallani mindenhonnan, az ultrasekély. fél éve akadt meg rajta a fülem először, de úgy látszik ennyi idő elég volt, és mostantól mindenre ezt mondjuk.
monjduk az érdekes, hogy egy 3-4 cm átmérőjű kukorica szárat hogy lehet eltüntetni a talaj alá, ha 3-4 cm mélyen járatunk rajta valamit.
ez repce tarló hántására lesz jó eszköz, ahol 3-4 cm mélyen járatva már kikel az árvakelés, de nem tud mélyebben legyökerezni, és nem tudja porszárazra kiszárítani a talajt, nem kell másodjára, harmadjára az árvakelést járni, nem kell permetezni. arra jó, de kukorica tarlót eltüntetni, no plána gabona alá alapművelét csinálni 3-4 cm mélyen pofátlan marketing duma.
Válasz envagyok2 #2855. hozzászólásáraMa voltam egy rendezvényen, ahol Kalmár Tibor tartott előadást róla, délután meg szántóföldi bemutató. Állítása szerint ugyanyannyi a vonóerőigénye, mint a hagyományos 450-470-es lapokkal szerelt carriereknek. Ezt azzal magyarázza, hogy míg a hagyományost 8-10 cm mélységben húzzák, addig ezt ultrasekély művelésre találták ki 3-4 cm, ezért könnyebb húzni, viszont ennek meg sebesség kell 14-20 km/h. A mélység csökkent, a sebesség nőtt, de a lóerő nem változik.
Válasz szanberg #2853. hozzászólásáraJöjjön ide győrbe aztán itt mutassa meg mit tud. Itt az ih tárcsa sem megy bele a főldbe nem hogy ez a szar... persze idealis nedves viszonyok közt működik... de ujabban soha sincsen ideális...szóval
Válasz später77 #2860. hozzászólásárahang nélkül néztem, de épp ezen tűnődtem, hogy nem lassan húzni egy valamit, ami bent is kell járjon a földbe, hát hmmm, ezzel se vagyunk kint a vízből.
Válasz später77 #2860. hozzászólásáraJa, biztos nem véletlenül akasztottak elé 300 paripát. A sebességhez erő kell. Pont ezt kérdeztem itt múltkor, de nem kaptam rá választ, hogy mennyi a CCD vonóerő-igénye. Míg egy 5 m-es TrueCut 470-es Carriert elvisz 180 ló, ugyanilyen széles cikkcakk lapost nem láttam még kis géppel húzni.
Válasz bandigh #2857. hozzászólásáraAz. Minden jo cuccot ideálisban reklámoznak. Faxa kis agyag nem igy festene'meg lehet nem szaladna igy. Olyat is mutathatna.
Válasz szanberg #2845. hozzászólásáraA trágyakezeléses dolog az én fejemben is megfordult. Hol tárolják, ha nem lehet összerakni nagy kupacban, hogy a törvényi előírásoknak is megfeleljen? A földön meg 2 hónapig lehet. Pedig tehenük van elég.
Válasz szanberg #2846. hozzászólásáraHol vannak a gyomok, árvakelés? Hányszor fújtad?
Itt most kivételesen volt csapadék, így aratás óta 2x tárcsa és most is zöldell többé-kevésbé a lazítás előtt.
Válasz Radocz #2848. hozzászólásáraSok területen van mellettük,de a tmmg reájuk is csak részben igaz.a penetrometer náluk is 20-25cm vörösben van.talajtakarást nem alkalmaznak csak takarmánynövényeket vetnek a teheneknek.nincs zöldítés csak sima tarlóápolás.az eredmények is vegyesek ahogy a szavukból kivettem.habár nincs foszfor és kálium de például búzára dupla annyi nitrogént szórnak mint én,és akkor sincs több.az irány biztos jó csak még nem tökéletes.a minta gödört jó lett volna ha egy parcella határon ássták volna még nem a terület közepén jobban látszik a különbség.
Nálam ez az etalon valódi forgatás nélküli történet.
Egyik táblát elő hántjuk, másikat megpróbáltam a nélkül, tökéletes így holnap sávozzuk, igaz tarlókezelt pàlya.
Válasz MrPoke #2841. hozzászólásáraHogy keverik be ezeket a biológiai anyagokat a trágya közé?
Van állatállomány itt nekünk, kb 2 évente megtudok szóratni 20 hektárt 500q anyaggal vagy kicsit még vastagabbon.
Ez ha tényleg működne akkor lehet beneveznék a dologra, viszont nekem jól össze kell raknom az anyagot hogy elférjen. Évente nem tudom kiszórni mert bérbe jönnek és két évente is nehezen összehozható a mutatvány.
Válasz Rabó001 #2843. hozzászólásáraMás a hozzáállás akart lenni. Szóval nem mindegy hogy tényleg technológiat vált valaki, vagy csak bevállalja, mint kötelezettséget.
Válasz MrPoke #2841. hozzászólásáraKösz.
Nyilván más a hozzászólás ott, ahol az AKG kötelezettség miatt zolditenek, még nem számítanak. Aztán van aki azért is szánt, és egyből megtarcsazza, aztán akkor ellenőrzés esetén már nem látszik.
Válasz Szabi. #2840. hozzászólásáraHú ezek az aranykorona értékek. A fene se érti, nálunk még a rét-legelő is 25 körüli, de 20 legalább, és ezt tartjuk a rosszabb földeknek. Mondjuk aki feltört retet pár éve, annak se rosszabb a termése semmivel, bár sok mai szántó is rét volt 50 éve.
Aztán az idén a 30 aranykorona földeken eső nélkül aki 8 tonna kukoricát learatott az szerintem baromira örülhet.
Válasz Rabó001 #2836. hozzászólására"Semmi" köze Kökény Attilának a céghez. Nem vesz részt a vezetésében, szaktanácsadásban stb... (De hogy ez mért fontos? :O )
Ő csak a szélesebb körben való információ eljuttatásban vett részt.
De Magyarországon akik min-till (no-till), nem kötelezetségből takaró növényeznek, szinte mindenki ismer mindenkit, ha nem is személyesen. Ez egy egyre bővülő csoport, gazdákkal, cégekkel, tanárokkal, szaktanácsadókkal. Lassan ki sem lehet bogozni, ki kivel áll kapcsolatban de ami biztos 2-3 lépésből el lehet jutni Attilához. Mivel ő indította az információ megosztást, de ő is csak egy fogaskerék a gépezetben.
Ez folyamatosan kavarog és változik, de ami lényeg fejlődik, és hasznos tudást, tapasztalatot lehet összeszedni. Mert sokan vagyunk akik elhintenek itt ott információ magokat, és gyakran jó helyre esnek és kialakul belőle valami :)
Válasz Rabó001 #2837. hozzászólásáraKedves Rabó én pusztaszabolcsi vagyok.nekem bérmunkát végeznek a terményeket is felvásárolják.én úgy tudom ez egy francia technológia a szarvasmarha telepre integrálva , nekik nagyon bejött.ha jól tudom 7éve nem szántanak,nem lazítanak mélyen.a humusz tartalom nőtt,P és K egyáltalán nem szórnak.grubber,tárcsa, direkt vetés,a trágyát nem rakják össze,sőt szórás után nem kell azonnal ledolgozni fent maradhat a tetején.a trágyát oltják valamilyen gomba törzsel.tavaly nekem is letrágyáztunk egy darabot hát kíváncsi vagyok milyen lesz a kukorica.
Válasz Szabi. #2834. hozzászólásáraHát barátom ha ennyi inputtal képes voltál elérni 10,3 t hektáronként akkor csak gratulálni tudok. Végülis teljesen igazad van, kell a fenének a sok csutkerák.
Nekem vetéssel egymenetben kapott 2q műtrágyát 1x volt kultizva(tápanyagott ekkor sem kapott) és a végeredmény 10,1 t/ha lett 8 ak-s földön. De kinek a pénz kinek a csutka a földön tudod.
Válasz Cafi #2817. hozzászólásáraNa akkor valaki foglalja össze legyen szíves, hogy mi ez a facebook oldal, mert én most látom először, és nincs annyi időm, aki meg már képben van, az tud segíteni.
Addig eljutottam hogy a Sersia Farm KFT forgalmazza a Pusztaszabolcson is alkalmazott szereket.
Mi Kökény Attila szerepe a történetben?
Ahogy rápillantottam az FB oldalra, több szakcikket is szétcincálnak hosszasan.
Válasz MrPoke #2812. hozzászólásáraÉn is Pusztaszabolcsot írtam. De ehhez a gazdasághoz van köze Kökény Attilának? Nem ez a lényeg, csak nem erre válaszoltál. :) :) :)
Aztán még tegnap este egy másik agrároldalon le volt írva ez a trágyaoltóanyag, meg egy másik valami, asszem az meg baktériumtrágya, ugyanattól a cégtől.
Válasz Szabi. #2832. hozzászólásáraHát, nem nagyon térsz el másoktól. Vagy eggyáltalán nem. Mivel ez a téma kicsit a videóbol indult ki, hozzá kellene tenni, hogy a saját területeken forgatás nélküli himbilimbi bemutatása. Lehet más országokban a bérelt területek is másképp alakulnak anyagilag, nem 0llára izgatva a gazdákat. Tehát, nagy átlagban a gabonaárak emelkedése hozzájárulna a termőföld javulásához, vagy nem további pusztulásához, mert kevesebb kaja is biztosítana bevételt a tulajnak és bérlőnek. Sok emberre nézve siralmas lenne ha 3 mázsával termelnéd meg az a pénzt amit jelenleg kapsz és ki tudsz fizetni mindent. Ez is egy ok, hogy szarban legyünk, mert igy mindenki jó jár rajtunk kívül. Talán a lombtrágya a leg hasznosabb ebben az időben de az is sok pénz.
Válasz kolbász #2833. hozzászólásáraKb nulla a végeredmény, ugye ez attól függ, hogy ki miként számolja a saját munkáit. Én bérmunka tarifával számolok.
Bérleti díjak 80-130ezer/ha.
Kénytelen vagy etetni a növényt.
Az idén 7,2 búza, 10,3 kuki. Fizető súlyok.
A kukit kicsit elbasztam:
1. magágykészítéskor kiszórtam 4,5q 27-est, majd erre jött 80-100mm eső.
2. nem mertem korán vetni, mert úgy gondoltam, hogy még hideg van.
3. a korai nitrogén szórás végig látszódott és kultivátorozáskor nem egészítettem ki, mert még a kultit is sajnáltam, ahogy kinézet.
A búza érdekes volt. A legrosszabban kinéző ritka termet a legjobban.
Válasz Szabi. #2828. hozzászólásáraEz olyan kérdés'hogy ha 30ezerrel többet raksz ki'akkor mégtöbb terem. Miért nem teszed? Eldobsz magadtol x összeget hektáronként. Kinek Mi az a mennyiség'amit sokall?6 máusa 8'vagy 12 ?15 mázsa 27es kukunak elosztva? Csak behozza az árát.
Válasz Bárány #2820. hozzászólásáraAz a baj, nekem rengeteg nagyon gyenge adottságú területem van, de még mindig ez a legjobb rossz amit tehetek. Valamikor ezekre azt mondták a nagyok, hogy legelőként kell hasznosítani. Persze ez így van, csak éppen nekem van jószág is, nem is csak hobbi szinten, de sajnos ma magyarországon az állatból nem lehet megélni, sőt, folyamatos mínuszt termelő ágazat, rengeteg plussz időtöltés mellett...
Szóval nem tudom a 6 koronás domboldalamat sem nem beművelni, mert ha ügyes és szakszerű vagyok, valamint átlagos vagy annál jobb az idő akkor 28-35mázsa közötti napraforgó is lejön róla meg 60-100 mázsa közötti kukorica is, amelyekből az alsó érték is pozitív mérleget produkál de ha 1000-el több juhom lenne akkor csak a mínuszom szaporodna nem más...
7477 hozzászólás
Válasz bandigh #2871. hozzászólásáraÉn a nagy “szárlehordó” még nem láttam saját területeimen ilyen állapotot......
Ha valakinek van kedve olvasgatni és érdekli is a téma:
A humusz megóvása talajvédelmi gazdálkodással
Én sávos megoldásokban gondolkodok hosszabb távon teljes területén, oda betakarítás után mindenre ráhúzni egy sorral, majd mehet a striptill.
Gabonánál az Mzuri vagy focus td ami pálya lesz egyszer.
Válasz tajbor89 #2872. hozzászólásáraKötött agyagon nem megy az bele így mint a videón, fent hagy jól aprított szárat vetés mélysége felett, elől a keresztbe vágó aprító sort ez jól kiegészíti a hosszanti eredővel rendelkező hullámos lapokkal, nekem ha sikerül majd beújítani biztos, hogy ilyen lesz.
Válasz MrPoke #2870. hozzászólásáraDe azért tedd hozzá, hogy 5 év kell minimum kötött földön is, homokon meg lehet 10 év is :D

De amúgy egyet értek Mester
Válasz szanberg #2853. hozzászólásáraSzerintem meg újabb vakítás...
Gyakorlatilag feketére művel?! az előbb még talajtakarásról volt szó, most meg ez a fasza?
Ha vet bele ezután akkor azért nem jó, mert pont a vetésmélységbe rakta le a kukoricaszárat, és ettől kezdve szerencse kérdése a kelés. ha kapással vet bele, akkor az kifésüli a vetésmélységből az összes szárat a tetejére, ami uyge jó dolog mert még takar is meg a mag mellett sincs, de akkor minek ment végig rajta ezzel??
Azt meg ne mondja nekem senki hogy ez aprít rajta, látom hogy német a video, ott nagyon küzdenek a molyok ellen, de nem hinném hogy ez az eszköz összeroncsolná az első ízközt.
szóval nekem nem állt össze a kép.
Jó nézni ahogy dolgozik, és nagyjából itt vége is.
Válasz MrPoke #2870. hozzászólásáraNem vagyok ellene, azért írtam, hogy látni kéne, milyen munkát végez. Csak eszembe jutott, hogy volt amikor a 7.2 ih tárcsa inkább kifordult szögből és gurult a tarlón olyan beton volt.
Persze nem akkor kell művelni, tudom, csak ez a körülmény is előfordul azért, és egyre gyakrabban, olyan csapadékmentes periódusok vannak 34 fokokkal.
Már megint ez az én földemen nem működne. Itt se működne az 50-es kötötségű földön a szomszéd táblán. De ha csak minimálban van művelve a talaj, pár év és bárhol elmegy.
Szokásos a tyúk meg a tojás esete, sokszor hallom, hogy ha nekem ilyen talajom lenne én is no-till-t csinálnék. És kevesekben merül fel, hogy pont a no-till-től lesz olyan a talaj....
Meg kellene érteni, talajművelés nélkül is lehet ugyanazon a termésszinten (vagy nagyobbon) termelni. Kell átállás amíg több nitrogén szükséges. (Mert a giliszta is tartalmaz nitrogént)
Talajművelés hülyeség, idővel teljesen elhagyható, ez tény nem vita tárgya. És igen a kötött földen sokkal gyorsabban mint homokon.
Válasz envagyok2 #2866. hozzászólásáratévedésben vagy.repce tarlót sem tudod normálisan megmunkálni 3-4cm en.én syncro kultival 5cm-en próbáltam de csíkos marad és szar a kelés.persze nem homokon
Most azt nem értem mi ebben a nagyszám, egy szárnyas kultit ha 4 centin meghúzol 15-tel, az nem fogja megkutyulni ennyire?
Sekély tarlóhántásra is júliusban nálunk szivesen megnézném, lehet h működne, de lehet inkább a lazább talajoknál az igazi. Nyári, keményreszáradtban.. látni kéne
Válasz envagyok2 #2866. hozzászólásáraSzerintem nem is arra lesz való hogy a kuki szárat beforgasd a talajba hiába reklámozzák így a vidiben de minimális keverésre és komoly nagy mennyiség aprítására tuti jó eszköz nekem nagyon tetszene a Triolent elé .
Válasz Berkó_ #2865. hozzászólásárajah, most ez lesz a menő, ezt fogjuk hallani mindenhonnan, az ultrasekély. fél éve akadt meg rajta a fülem először, de úgy látszik ennyi idő elég volt, és mostantól mindenre ezt mondjuk.
monjduk az érdekes, hogy egy 3-4 cm átmérőjű kukorica szárat hogy lehet eltüntetni a talaj alá, ha 3-4 cm mélyen járatunk rajta valamit.
ez repce tarló hántására lesz jó eszköz, ahol 3-4 cm mélyen járatva már kikel az árvakelés, de nem tud mélyebben legyökerezni, és nem tudja porszárazra kiszárítani a talajt, nem kell másodjára, harmadjára az árvakelést járni, nem kell permetezni. arra jó, de kukorica tarlót eltüntetni, no plána gabona alá alapművelét csinálni 3-4 cm mélyen pofátlan marketing duma.
Válasz envagyok2 #2855. hozzászólásáraMa voltam egy rendezvényen, ahol Kalmár Tibor tartott előadást róla, délután meg szántóföldi bemutató. Állítása szerint ugyanyannyi a vonóerőigénye, mint a hagyományos 450-470-es lapokkal szerelt carriereknek. Ezt azzal magyarázza, hogy míg a hagyományost 8-10 cm mélységben húzzák, addig ezt ultrasekély művelésre találták ki 3-4 cm, ezért könnyebb húzni, viszont ennek meg sebesség kell 14-20 km/h. A mélység csökkent, a sebesség nőtt, de a lóerő nem változik.
Válasz szanberg #2853. hozzászólásáraJöjjön ide győrbe aztán itt mutassa meg mit tud. Itt az ih tárcsa sem megy bele a főldbe nem hogy ez a szar... persze idealis nedves viszonyok közt működik... de ujabban soha sincsen ideális...szóval
Válasz später77 #2860. hozzászólásárahang nélkül néztem, de épp ezen tűnődtem, hogy nem lassan húzni egy valamit, ami bent is kell járjon a földbe, hát hmmm, ezzel se vagyunk kint a vízből.
Napraforgó talajt készítettünk vele tavasszal 3-4cm mélységben.
https://youtu.be/AFP9cQCZqNY
Szerintem nagyon mélyen kell járatni, hogy ilyen munkát végezzen.
Egyébként jó szerszám.
Válasz später77 #2860. hozzászólásáraJa, biztos nem véletlenül akasztottak elé 300 paripát. A sebességhez erő kell. Pont ezt kérdeztem itt múltkor, de nem kaptam rá választ, hogy mennyi a CCD vonóerő-igénye. Míg egy 5 m-es TrueCut 470-es Carriert elvisz 180 ló, ugyanilyen széles cikkcakk lapost nem láttam még kis géppel húzni.
Válasz envagyok2 #2855. hozzászólásáraAzt mondja a narrátor, hogy nem érdemes 13-14 km/h alatt menni vele, de maximum 20 km/h.
Válasz szanberg #2853. hozzászólásáraEz pont jókor jött, épp valami ilyesmit keresek, kuki utáni búza elé szántás helyett.
Válasz bandigh #2857. hozzászólásáraAz. Minden jo cuccot ideálisban reklámoznak. Faxa kis agyag nem igy festene'meg lehet nem szaladna igy. Olyat is mutathatna.
Válasz Drisa #2854. hozzászólásáraDe ez konkrétan egy homokos talajnak néz ki
Brutál! Viszont nagyon jók a körülmények is,mellé rakhatták volna az egyeneslapos tárcsát is szemléltetésképpen!
Válasz szanberg #2853. hozzászólásáravajon milyen sebességgel megy a gép? szemre nem tűnik lassúnak.
Válasz szanberg #2853. hozzászólásáraHihetetlen ahogy a kukorica száraz eltakarítja...
Ez király
Válasz VMisi #2850. hozzászólásáraBúza volt, cultussal lehántottuk, megzöldűlt kapott totált szeptember első napjaiban azóta ilyen mint a képen
Válasz szanberg #2845. hozzászólásáraA trágyakezeléses dolog az én fejemben is megfordult. Hol tárolják, ha nem lehet összerakni nagy kupacban, hogy a törvényi előírásoknak is megfeleljen? A földön meg 2 hónapig lehet. Pedig tehenük van elég.
Válasz szanberg #2846. hozzászólásáraHol vannak a gyomok, árvakelés? Hányszor fújtad?
Itt most kivételesen volt csapadék, így aratás óta 2x tárcsa és most is zöldell többé-kevésbé a lazítás előtt.
Válasz Radocz #2848. hozzászólásáraSok területen van mellettük,de a tmmg reájuk is csak részben igaz.a penetrometer náluk is 20-25cm vörösben van.talajtakarást nem alkalmaznak csak takarmánynövényeket vetnek a teheneknek.nincs zöldítés csak sima tarlóápolás.az eredmények is vegyesek ahogy a szavukból kivettem.habár nincs foszfor és kálium de például búzára dupla annyi nitrogént szórnak mint én,és akkor sincs több.az irány biztos jó csak még nem tökéletes.a minta gödört jó lett volna ha egy parcella határon ássták volna még nem a terület közepén jobban látszik a különbség.
Válasz bertalanist76 #2839. hozzászólásáraPusztaszabolcsban Aranyoss Éva (Sersia Farm) a tanácsadó a francia technológia mellett. Ha jól tudom.
Válasz szanberg #2845. hozzászólásáraKeresd a forgalmazót. Rendesek a hölgyek :)
Nálam ez az etalon valódi forgatás nélküli történet.





Egyik táblát elő hántjuk, másikat megpróbáltam a nélkül, tökéletes így holnap sávozzuk, igaz tarlókezelt pàlya.
Válasz MrPoke #2841. hozzászólásáraHogy keverik be ezeket a biológiai anyagokat a trágya közé?
Van állatállomány itt nekünk, kb 2 évente megtudok szóratni 20 hektárt 500q anyaggal vagy kicsit még vastagabbon.
Ez ha tényleg működne akkor lehet beneveznék a dologra, viszont nekem jól össze kell raknom az anyagot hogy elférjen. Évente nem tudom kiszórni mert bérbe jönnek és két évente is nehezen összehozható a mutatvány.
Válasz Rabó001 #2843. hozzászólásáraMás a hozzáállás akart lenni. Szóval nem mindegy hogy tényleg technológiat vált valaki, vagy csak bevállalja, mint kötelezettséget.
Válasz MrPoke #2841. hozzászólásáraKösz.
Nyilván más a hozzászólás ott, ahol az AKG kötelezettség miatt zolditenek, még nem számítanak. Aztán van aki azért is szánt, és egyből megtarcsazza, aztán akkor ellenőrzés esetén már nem látszik.
Válasz Szabi. #2840. hozzászólásáraHú ezek az aranykorona értékek. A fene se érti, nálunk még a rét-legelő is 25 körüli, de 20 legalább, és ezt tartjuk a rosszabb földeknek. Mondjuk aki feltört retet pár éve, annak se rosszabb a termése semmivel, bár sok mai szántó is rét volt 50 éve.
Aztán az idén a 30 aranykorona földeken eső nélkül aki 8 tonna kukoricát learatott az szerintem baromira örülhet.
Válasz Rabó001 #2836. hozzászólására"Semmi" köze Kökény Attilának a céghez. Nem vesz részt a vezetésében, szaktanácsadásban stb... (De hogy ez mért fontos? :O )
Ő csak a szélesebb körben való információ eljuttatásban vett részt.
De Magyarországon akik min-till (no-till), nem kötelezetségből takaró növényeznek, szinte mindenki ismer mindenkit, ha nem is személyesen. Ez egy egyre bővülő csoport, gazdákkal, cégekkel, tanárokkal, szaktanácsadókkal. Lassan ki sem lehet bogozni, ki kivel áll kapcsolatban de ami biztos 2-3 lépésből el lehet jutni Attilához. Mivel ő indította az információ megosztást, de ő is csak egy fogaskerék a gépezetben.
Ez folyamatosan kavarog és változik, de ami lényeg fejlődik, és hasznos tudást, tapasztalatot lehet összeszedni. Mert sokan vagyunk akik elhintenek itt ott információ magokat, és gyakran jó helyre esnek és kialakul belőle valami :)
Válasz Iweld #2838. hozzászólásáraNálunk a 8ak-s föld az legelő(igaz a javából).
Válasz Rabó001 #2837. hozzászólásáraKedves Rabó én pusztaszabolcsi vagyok.nekem bérmunkát végeznek a terményeket is felvásárolják.én úgy tudom ez egy francia technológia a szarvasmarha telepre integrálva , nekik nagyon bejött.ha jól tudom 7éve nem szántanak,nem lazítanak mélyen.a humusz tartalom nőtt,P és K egyáltalán nem szórnak.grubber,tárcsa, direkt vetés,a trágyát nem rakják össze,sőt szórás után nem kell azonnal ledolgozni fent maradhat a tetején.a trágyát oltják valamilyen gomba törzsel.tavaly nekem is letrágyáztunk egy darabot hát kíváncsi vagyok milyen lesz a kukorica.
Válasz Szabi. #2834. hozzászólásáraHát barátom ha ennyi inputtal képes voltál elérni 10,3 t hektáronként akkor csak gratulálni tudok.
Végülis teljesen igazad van, kell a fenének a sok csutkerák.


Nekem vetéssel egymenetben kapott 2q műtrágyát 1x volt kultizva(tápanyagott ekkor sem kapott) és a végeredmény 10,1 t/ha lett 8 ak-s földön. De kinek a pénz kinek a csutka a földön tudod.
Válasz Cafi #2817. hozzászólásáraNa akkor valaki foglalja össze legyen szíves, hogy mi ez a facebook oldal, mert én most látom először, és nincs annyi időm, aki meg már képben van, az tud segíteni.
Addig eljutottam hogy a Sersia Farm KFT forgalmazza a Pusztaszabolcson is alkalmazott szereket.
Mi Kökény Attila szerepe a történetben?
Ahogy rápillantottam az FB oldalra, több szakcikket is szétcincálnak hosszasan.
Válasz MrPoke #2812. hozzászólásáraÉn is Pusztaszabolcsot írtam. De ehhez a gazdasághoz van köze Kökény Attilának? Nem ez a lényeg, csak nem erre válaszoltál. :) :) :)
Aztán még tegnap este egy másik agrároldalon le volt írva ez a trágyaoltóanyag, meg egy másik valami, asszem az meg baktériumtrágya, ugyanattól a cégtől.
Válasz Szabi. #2832. hozzászólásáraHát, nem nagyon térsz el másoktól. Vagy eggyáltalán nem. Mivel ez a téma kicsit a videóbol indult ki, hozzá kellene tenni, hogy a saját területeken forgatás nélküli himbilimbi bemutatása. Lehet más országokban a bérelt területek is másképp alakulnak anyagilag, nem 0llára izgatva a gazdákat. Tehát, nagy átlagban a gabonaárak emelkedése hozzájárulna a termőföld javulásához, vagy nem további pusztulásához, mert kevesebb kaja is biztosítana bevételt a tulajnak és bérlőnek. Sok emberre nézve siralmas lenne ha 3 mázsával termelnéd meg az a pénzt amit jelenleg kapsz és ki tudsz fizetni mindent. Ez is egy ok, hogy szarban legyünk, mert igy mindenki jó jár rajtunk kívül. Talán a lombtrágya a leg hasznosabb ebben az időben de az is sok pénz.
Válasz kolbász #2833. hozzászólásáraKb nulla a végeredmény, ugye ez attól függ, hogy ki miként számolja a saját munkáit. Én bérmunka tarifával számolok.
Bérleti díjak 80-130ezer/ha.
Kénytelen vagy etetni a növényt.
Az idén 7,2 búza, 10,3 kuki. Fizető súlyok.
A kukit kicsit elbasztam:
1. magágykészítéskor kiszórtam 4,5q 27-est, majd erre jött 80-100mm eső.
2. nem mertem korán vetni, mert úgy gondoltam, hogy még hideg van.
3. a korai nitrogén szórás végig látszódott és kultivátorozáskor nem egészítettem ki, mert még a kultit is sajnáltam, ahogy kinézet.
A búza érdekes volt. A legrosszabban kinéző ritka termet a legjobban.
Válasz Szabi. #2832. hozzászólásáraHa nem titok ilyen mennyiségű kaja mellet, kukiban és búzában milyen átlagod szokott lenni
Válasz .Richard. #2831. hozzászólására2q - 2,5q MAP
2q - 2,5q Káli
5-5,5q 27N vagy kb ennyi nitrosol
Nem hiszem, hogy spórolok.
Minimum 2x gomba
Lombtrágyák
Válasz Szabi. #2828. hozzászólásáraEz olyan kérdés'hogy ha 30ezerrel többet raksz ki'akkor mégtöbb terem. Miért nem teszed? Eldobsz magadtol x összeget hektáronként. Kinek Mi az a mennyiség'amit sokall?
6 máusa 8'vagy 12 ?15 mázsa 27es kukunak elosztva? Csak behozza az árát.
Válasz Szabi. #2828. hozzászólásáraVannak olyanok.
Válasz Bárány #2820. hozzászólásáraAz a baj, nekem rengeteg nagyon gyenge adottságú területem van, de még mindig ez a legjobb rossz amit tehetek. Valamikor ezekre azt mondták a nagyok, hogy legelőként kell hasznosítani. Persze ez így van, csak éppen nekem van jószág is, nem is csak hobbi szinten, de sajnos ma magyarországon az állatból nem lehet megélni, sőt, folyamatos mínuszt termelő ágazat, rengeteg plussz időtöltés mellett...
Szóval nem tudom a 6 koronás domboldalamat sem nem beművelni, mert ha ügyes és szakszerű vagyok, valamint átlagos vagy annál jobb az idő akkor 28-35mázsa közötti napraforgó is lejön róla meg 60-100 mázsa közötti kukorica is, amelyekből az alsó érték is pozitív mérleget produkál de ha 1000-el több juhom lenne akkor csak a mínuszom szaporodna nem más...
Válasz *** HM *** #2821. hozzászólásáraÍgy van, termeltek is 1,5-2 tonnát hektáronként.......
Szóval aki ez fölött termel az kizsákmányol ????