Lehet jók a számok de őszi alaptrágyát nem használunk, idáig vegyszerezés se volt, az aratás meg sok éven át 15 volt tavaly vagy tavaly előtt 16-ra emelték
Nah tegnap reggel és ma hajnalban 50 heki letudva. Egy heki martad ki De ahhoz szét kell vágnom a BB tetejét és kivödrözni. Ahhoz meg nem volt már hangulatom, meghagytam holnap reggelre.
Ezért kell gyenge földön másképp csinálni.
Nálam 5-6 AK-n a lentebb írtakat teszem, és stabil 30q-val van + búzából, tritiből.
Persze be kell érni + 10-40000-el. D e ez is +.
Jó talajon könnyű nyereséget termelni! De a homokot termőre fordítani... Na az a nem egyszerű! Mi is 3-4 tonnás gabonával kezdtük 7 AK-án, tavaly benézett a 7.2 tonna is, hála a mustár előveteménynek, és a folyékony nitrogén formulációnak, no meg annak, hogy több éve nem volt szántva! Jó úton haladsz Norbi, ha kitartó vagy, hamarosan jönnek majd az eredmények!
Válasz #1677. hozzászólásra
Szia! Nem megsérteni akartalak, csak tényleg kiváncsi vagyok. Tudom mit jelent a homok, pláne ha van benne még egy kis dimb-domb... Azért nem értem, hogy miért olyan növényt eröltetsz benne, ami az adott körülmények között nem termeszthető gazdaságosan?
Válasz #1674. hozzászólásra
Na ezzel az inputtal 3 tonnája sem lenne... És ezt ő is nagyon jól tudja. Szerintem min.: őszi alaptr. 20-25e, vetőmag 25e, tavaszi tr. 30e, vegyszer 10e, kombájn 20e, szállítás+talajmunka+gép amortizáció 20e. És szerintem mindent alul számoltam, úgy, hogy ő csinál mindent. Ez 130e. Ha visszavet akkor 15-tel kevesebb.
Válasz #1665. hozzászólásra
A helyedben én nem szórnék semmi szilárd anyagot sem. Inkább folyékonyat többször, homokon amúgy is gyorsabban mosódik ki a tápanyag. A levélre szórt jobban hasznosul.
10-15centi hóra nemlehet szórni.... még 5centire sem. talán laposon ahol katlanos a tábla és nem lefolyik róla a lé hanem csak elszívódik, parton majd ha minden hó elolvadt.
Szerdától esőket mond végig a héten, remélem addig kifagyja magát, most is -13fok van még, de a hótakaró azért véd.
Elsősorban így a megnyilvánulásodól gondolom hogy 20 ak alatti földed nincs... Tedd össze a két kezed és örülj neki ha így van Nekünk nem ezt dobta a sors 7 ak-ás homok amin próbálkozok, és hidd el hogy 3t-ás termésnél már plusszos az év, 2,5q péti / ha műtrágyával 72 ezer/ha a költség. Idén ez biztos több lesz Még hozzá tartozik a dologhoz hogy ez nekem a hobbym így még ha nullás az év még akkor se vagyok a padlón mert nem az a megélhetésem, a mezőgazdaságot nagyon szeretem így próbálkozok ameddig kedvem tartja
Válasz #1663. hozzászólásra
Szia! 3 t/ha tritikálét miért éri meg termelni, nem lenne kifizetődőbb csak lekaszálnod a SAPS miatt? Ha jól számolok... bevétel: 3t/ha=105.000Ft, kizárt, hogy ennél kevesebb legyen a bekerülési költséged...
Dettó ugyan ez a szitu Nekem is idén lett vegyszerező első adag szilárd lesz utána meg folyékony nitro, csak fúvókákat kell még vennem Nekem tavaly egy adagba ment ki pétisó febr.05.-én ugye a sok eső odab.szott neki ameddig volt nitró addig gyönyörű volt csak utána se eső se nitró nem volt így hasonló eredmény lett mint nálad...
Tavaly nagy remények fűztem a búzához, és megcéloztam a 3 tonnát. Kétszer volt pétisóval szórva, elsőt kimosta a sok csapadék, a másodikra pedig nem jött csapadék...végeredmény 2,1 t/ha
Műtrágya meg van már rendelve 200kg/ha mennyiségre, és megy az agyalás, hogy a második fejtrágyázás pétisó legyen, vagy Nitrosol?!?!?!
Semmi tapasztalatom a Nitroval, de legalább már vegyszerezőm van, és lenne mivel kijuttatni...
Leontino másodfok lett vetve. Én a 3,5t-át arra alapoztam hogy 2010-ben lett 3 tonna már nem emlékszem mennyi műtrágyával De azóta is ez a családi "rekord"
Én is csatlakoznék, ugyanis én is keresem a megfelelő technológiát, fajtát. Szintén tritikálé van, homokon van, és a mennyiség lenne a lényeg. Én voltam/vagyok olyan optimista, hogy a 4 tonnát céloztam meg hektáronként! Kérdezték még előttem milyen fajtát vetettél, választ még nem láttam. Én Hungarot vetettem II.fokú. Meglátjuk!
Bogár ellen pedig tuti hogy menni kell De valamikor egy keserűsós,rezes lombtrágyát is ki szeretnék tenni, megnézni hogy milyen hatással lesz az állományra
Pontosan jól látod én is hasonlóan gondoltam Amúgy tritikálé van csak 2,4 ha. Úgy vagyok vele hogy ameddig nem sikerül megtalálnom a nyereséget hozó technológiát addig nem is kell nekem több föld, kisérletezni 4,5 ha is elég
Nekem egy szaki azt mondta, hogy "etetni" kell a búzát folyamatosan.... inkább több kisebb adag mint egy nagy. Az első legyen a legnagyobb és folyamatosan csökkenteni a dózist. Ha gyomirtóval ha bogár ellen bele kell menni akkor kell bele rakni nitrót is.
Mivel homokon vagy, ezért csak márciusban javasolnám a második adagot, azzal sem lenne gond ha kiraknál 5q pétit egyben, csak ha rájön 50 cm hó február végén, nem tudni mennyi maradna meg belőle. Ezért én is úgy csinálom, hogy kirakok most 2q linzit hogy ne éhezzen és ha elmegy a tél, akkor mehet rá a többi. Egyébként mit vetettél??
Nálunk olyan a föld (SAJNOS) hogy akár fagy után akár esőbe, szóval bármikor rátudok menni mindenféle elsüllyedési veszély nélkül De értem mire gondolsz Ja és én már egy 3,5t-ás termésnek is nagyon nagyon örülnék
Wirtuoz-t terveztem kalászoláskor, azt hittem 10 literrel nem lehet nagy baj, Szasza mondta, hogy ők sokszor szoktak gombánál 60-70 liter nitrót nyomni, 25 fok felett sem volt nagy baja, de akkor inkább hanyagolom a témát. Akkor elmarad a minőségjavítás, külön menetet azért nem iktatok be...
Köszönöm A virágzáskori nitró az még +termést eredményezhet (nagyobb ezerszemtömeg vagy ilyesmi)vagy csak minőséget növel?? Nekem fő cél a mennyiség Nemsokára kap olyan 180 kg pétit meg majd folyékonyat kellene rátenni csak azon gondolkodok hogy mikor és mennyit
Szárba induláskor 150-170kg. Virágzáskor 20-30kg. Ha a gyomirtózás előbb történik akkor amit szárbainduláskor rakok még ketté veszem. Azt kell szem előtt tartani, hogy minél fejlettebb a búza annál kisebb az N igénye.
Dehogynem. Gombaölővel együtt nem szab nitrót rakni. Legalább is falcon prot tutira nem. Hiába írják, hogy lombtrágyákkal együtt kijuttatható. Tavaly azt xoptuk meg. pedig 3. évbe csináltuk így, kétszer semmibaj nem volt most meg perzselt. Megreklamáltam a Bayernél de azt mondták miért nem kérdeztem rá, mondták volna hogy tilos nitróval kirakni. Nem csak nálam hanem a nagygazda ismerősömnél is ugyanez volt a helyzet. 25liter folyékony ment akkor virágzás előtt. Lekapta rendesen. És utoljára beleteni a nitrót a gépbe. Ahol elsőnek töltöttem ott sokkal jobban perzselt a tartálykezdésnél, pedig előtte 2km-en keresztül kevertettem. Nem bírta megkeverni. Ahol utoljára tettem bele ott kevésbé perzsel de egyenletesebben.
Én tavaly egy táblán leperzseltem a zászlóslevelet, de nem teljesen, a hegyétől kb 2-3 centire volt megkapva. Ugyanúgy adott mint a többi, amit rendesen szórtunk le. Idén majd gombaölővel akarok kb 10 liter nitrót kirakni, az nem okozhat gondot ugye??
Széltippan szerencsére nincs, szoktam hallani mennyit xopnak vele Szerintem jól porlasztva, nagy adag nitróval verd oda neki az Axial One-t, hátha megfogja valamennyire.
Én kitettem tavaly is február elején... nem bántam meg... MAS nem oldódik gyorsan, mikor jött a jó idő és indult a búza akkor ott volt a gyökerénél a Nitró. Lehetett rajta látni hogy pendül... kapott még 200q 28% folyékonyat két részletbe. Szépen egyenletesen fejlődött végig, nem dőlt meg jó volt a szine. És egy jó átlagos termést hozott. Sajnos az utolsó N adagot gombaölővel együtt tettem ki virágzáskor és megperzselte kicsit. Bár nem hinném, hogy az terméscsökkentő hatású volt mert a legjobban leperzselt tábla adott a legtöbbet ( 5to felett volt) és annak volt a legmagasabb a vize betakarításkor.
Széltippannal felétek van gond?
Ősziárpát ahogy szórtam ma.... rossz volt ránézni, burjánzik benne. És csak az axial one van engedélyezve benne ami nem viszi tökéletesen. Búzából a genius kicsapja ha kell. És a búza amúgy is napra után ment úgyhogy azok a táblák szerencsére tiszták(legalább is eddig).
Én már nem bízom az időjósokban, tavaly is ez volt ferbruárban. Mindenki azt mondta utolsó fagy jön, szórni akartam én is, de fater azt mondta várjunk. Hát lett is utána fagy bőven még februárban, meg máricusban még 30 centi hó is. Február közepe felé szeretném kitenni a 2q linzisót, márciusban majd ha elbírja a permetezőt kap 150 liter 30%-os nitrót, aztán már csak lombra kap egy kevés nitrogént.
Értelek. Felénk szerintem még az életbe sose volt senkinek (beleértve a tsz időket is) 5tonna feletti átlaga. (igaz árpából de) tavaly én átléptem a 5tonnás határt. Búzából kicsivel 4 felett voltam ugyanazzal a technológiával mint amit az árpa kapott. Nem csináltam kontrollt de szomszéd gazdák búzái szemmel láthatóan gyengébbek voltak pedig tolták ők is a nitrót valamelyest csak megkésve és lehet kevesebbet. De fele-harmada kalászok voltak nekik mint az enyémen. szemlátomást jóval gyengébb volt az övéké.. és azt mondták közel 4tonnás átlaguk lett... ha az négy volt akkor az enyémnek nyolcnak kellett volna lennie.
6139 hozzászólás
Válasz #1683. hozzászólásra

Lehet jók a számok de őszi alaptrágyát nem használunk, idáig vegyszerezés se volt, az aratás meg sok éven át 15 volt tavaly vagy tavaly előtt 16-ra emelték
Válasz #1687. hozzászólásra
Nincsen hó nálatok???
Vagy nem félsz az esőktől ami hét második felére jön, hogy lemossa elfolyik???
Nah tegnap reggel és ma hajnalban 50 heki letudva. Egy heki martad ki De ahhoz szét kell vágnom a BB tetejét és kivödrözni. Ahhoz meg nem volt már hangulatom, meghagytam holnap reggelre.
Válasz #1683. hozzászólásra
Ezért kell gyenge földön másképp csinálni.
Nálam 5-6 AK-n a lentebb írtakat teszem, és stabil 30q-val van + búzából, tritiből.
Persze be kell érni + 10-40000-el. D e ez is +.
Válasz #1677. hozzászólásra
Mi is 3-4 tonnás gabonával kezdtük 7 AK-án, tavaly benézett a 7.2 tonna is, hála a mustár előveteménynek, és a folyékony nitrogén formulációnak, no meg annak, hogy több éve nem volt szántva! Jó úton haladsz Norbi, ha kitartó vagy, hamarosan jönnek majd az eredmények!
Jó talajon könnyű nyereséget termelni! De a homokot termőre fordítani... Na az a nem egyszerű!
Válasz #1677. hozzászólásra
Szia! Nem megsérteni akartalak, csak tényleg kiváncsi vagyok. Tudom mit jelent a homok, pláne ha van benne még egy kis dimb-domb... Azért nem értem, hogy miért olyan növényt eröltetsz benne, ami az adott körülmények között nem termeszthető gazdaságosan?
Válasz #1674. hozzászólásra
Na ezzel az inputtal 3 tonnája sem lenne... És ezt ő is nagyon jól tudja. Szerintem min.: őszi alaptr. 20-25e, vetőmag 25e, tavaszi tr. 30e, vegyszer 10e, kombájn 20e, szállítás+talajmunka+gép amortizáció 20e. És szerintem mindent alul számoltam, úgy, hogy ő csinál mindent. Ez 130e. Ha visszavet akkor 15-tel kevesebb.
Válasz #1665. hozzászólásra
A helyedben én nem szórnék semmi szilárd anyagot sem. Inkább folyékonyat többször, homokon amúgy is gyorsabban mosódik ki a tápanyag. A levélre szórt jobban hasznosul.
Válasz #1678. hozzászólásra


Kivétel kalászosok fejtrágyázása febr. o1-től!!
10-15centi hóra nemlehet szórni.... még 5centire sem. talán laposon ahol katlanos a tábla és nem lefolyik róla a lé hanem csak elszívódik, parton majd ha minden hó elolvadt.
Szerdától esőket mond végig a héten, remélem addig kifagyja magát, most is -13fok van még, de a hótakaró azért véd.
Válasz #1675. hozzászólásra
olvassál vissza!!!!!!!!!!!
Válasz #1675. hozzászólásra
igaz, nitrátérzékeny területeken
Válasz #1668. hozzászólásra
Nekünk nem ezt dobta a sors 7 ak-ás homok amin próbálkozok, és hidd el hogy 3t-ás termésnél már plusszos az év, 2,5q péti / ha műtrágyával 72 ezer/ha a költség. Idén ez biztos több lesz
Még hozzá tartozik a dologhoz hogy ez nekem a hobbym így még ha nullás az év még akkor se vagyok a padlón mert nem az a megélhetésem, a mezőgazdaságot nagyon szeretem így próbálkozok ameddig kedvem tartja
Elsősorban így a megnyilvánulásodól gondolom hogy 20 ak alatti földed nincs... Tedd össze a két kezed és örülj neki ha így van
Válasz #1673. hozzászólásra
Tavaly mennyit szórtatok,és az átlag mennyi lett?
Sziasztok!
Valahol olvastam hogy 15.éig nem lehet fejtrágyázni igaz ez????
Válasz #1668. hozzászólásra
Talajmunka, visszavetett mag, 2q 27-es műtrágya, aratás.
Miért is nem marad rajta?
Válasz #1670. hozzászólásra
Mi már nyomjuk keményen, ha jó időt futunk és az időjárás is engedi csütörtök estére készen vagyunk.
Válasz #1670. hozzászólásra
feb. közepe-vége, időtől függően...
Válasz #1670. hozzászólásra
Ha megjön a műtrágya és rá lehet menni a talajra azonnal.
Ki mikor kezdi ki szórni a NITRÓT?????


Válasz #1666. hozzászólásra
7.5t/ha volt eddig a rekordom.Idén kicsit többet szeretnék megcélozni.
Válasz #1663. hozzászólásra
Szia! 3 t/ha tritikálét miért éri meg termelni, nem lenne kifizetődőbb csak lekaszálnod a SAPS miatt? Ha jól számolok... bevétel: 3t/ha=105.000Ft, kizárt, hogy ennél kevesebb legyen a bekerülési költséged...
Válasz #1645. hozzászólásra

Na így azért már másabb a leányzó fekvése!
Válasz #1631. hozzászólásra

Nem semmi ráfordítással termelsz... 6mázsa 27es nem kevés...költségben sem...plusz ha még adsz rá valamit ..hát. Így mennyi a termésed?
Válasz #1664. hozzászólásra
Nekem is idén lett vegyszerező első adag szilárd lesz utána meg folyékony nitro, csak fúvókákat kell még vennem
Nekem tavaly egy adagba ment ki pétisó febr.05.-én ugye a sok eső odab.szott neki ameddig volt nitró addig gyönyörű volt csak utána se eső se nitró nem volt így hasonló eredmény lett mint nálad... 
Dettó ugyan ez a szitu
Válasz #1663. hozzászólásra

Tavaly nagy remények fűztem a búzához, és megcéloztam a 3 tonnát. Kétszer volt pétisóval szórva, elsőt kimosta a sok csapadék, a másodikra pedig nem jött csapadék...végeredmény 2,1 t/ha
Műtrágya meg van már rendelve 200kg/ha mennyiségre, és megy az agyalás, hogy a második fejtrágyázás pétisó legyen, vagy Nitrosol?!?!?!
Semmi tapasztalatom a Nitroval, de legalább már vegyszerezőm van, és lenne mivel kijuttatni...
Válasz #1662. hozzászólásra
De azóta is ez a családi "rekord" 
Leontino másodfok lett vetve. Én a 3,5t-át arra alapoztam hogy 2010-ben lett 3 tonna már nem emlékszem mennyi műtrágyával
Válasz #1660. hozzászólásra
Kérdezték még előttem milyen fajtát vetettél, választ még nem láttam.
Én Hungarot vetettem II.fokú. Meglátjuk!
Én is csatlakoznék, ugyanis én is keresem a megfelelő technológiát, fajtát. Szintén tritikálé van, homokon van, és a mennyiség lenne a lényeg. Én voltam/vagyok olyan optimista, hogy a 4 tonnát céloztam meg hektáronként!
Válasz #1659. hozzászólásra
De valamikor egy keserűsós,rezes lombtrágyát is ki szeretnék tenni, megnézni hogy milyen hatással lesz az állományra 
Bogár ellen pedig tuti hogy menni kell
Válasz #1658. hozzászólásra
Amúgy tritikálé van csak 2,4 ha. Úgy vagyok vele hogy ameddig nem sikerül megtalálnom a nyereséget hozó technológiát addig nem is kell nekem több föld, kisérletezni 4,5 ha is elég 
Pontosan jól látod én is hasonlóan gondoltam
Nekem egy szaki azt mondta, hogy "etetni" kell a búzát folyamatosan.... inkább több kisebb adag mint egy nagy. Az első legyen a legnagyobb és folyamatosan csökkenteni a dózist. Ha gyomirtóval ha bogár ellen bele kell menni akkor kell bele rakni nitrót is.
Válasz #1657. hozzászólásra
Mivel homokon vagy, ezért csak márciusban javasolnám a második adagot, azzal sem lenne gond ha kiraknál 5q pétit egyben, csak ha rájön 50 cm hó február végén, nem tudni mennyi maradna meg belőle. Ezért én is úgy csinálom, hogy kirakok most 2q linzit hogy ne éhezzen és ha elmegy a tél, akkor mehet rá a többi. Egyébként mit vetettél??
Válasz #1656. hozzászólásra
De értem mire gondolsz
Ja és én már egy 3,5t-ás termésnek is nagyon nagyon örülnék 
Nálunk olyan a föld (SAJNOS) hogy akár fagy után akár esőbe, szóval bármikor rátudok menni mindenféle elsüllyedési veszély nélkül
Válasz #1654. hozzászólásra
Ha a mennyiség a cél, akkor amint elbírja a permetezőt a föld!
Válasz #1650. hozzászólásra
Wirtuoz-t terveztem kalászoláskor, azt hittem 10 literrel nem lehet nagy baj, Szasza mondta, hogy ők sokszor szoktak gombánál 60-70 liter nitrót nyomni, 25 fok felett sem volt nagy baja, de akkor inkább hanyagolom a témát. Akkor elmarad a minőségjavítás, külön menetet azért nem iktatok be...
Válasz #1653. hozzászólásra
A virágzáskori nitró az még +termést eredményezhet (nagyobb ezerszemtömeg vagy ilyesmi)vagy csak minőséget növel?? Nekem fő cél a mennyiség
Nemsokára kap olyan 180 kg pétit meg majd folyékonyat kellene rátenni csak azon gondolkodok hogy mikor és mennyit 
Köszönöm
Válasz #1652. hozzászólásra
Szárba induláskor 150-170kg. Virágzáskor 20-30kg. Ha a gyomirtózás előbb történik akkor amit szárbainduláskor rakok még ketté veszem. Azt kell szem előtt tartani, hogy minél fejlettebb a búza annál kisebb az N igénye.
Válasz #1648. hozzászólásra

A két részlet hogy oszlott meg?? És milyen időpontokba lett kiszórva??
Válasz #1650. hozzászólásra
Én is úgy jártam a gomba+niró mixel perzselt.
Válasz #1649. hozzászólásra


Nem csak nálam hanem a nagygazda ismerősömnél is ugyanez volt a helyzet. 25liter folyékony ment akkor virágzás előtt. Lekapta rendesen. És utoljára beleteni a nitrót a gépbe. Ahol elsőnek töltöttem ott sokkal jobban perzselt a tartálykezdésnél, pedig előtte 2km-en keresztül kevertettem. Nem bírta megkeverni. Ahol utoljára tettem bele ott kevésbé perzsel de egyenletesebben. 
Dehogynem. Gombaölővel együtt nem szab nitrót rakni. Legalább is falcon prot tutira nem. Hiába írják, hogy lombtrágyákkal együtt kijuttatható. Tavaly azt xoptuk meg. pedig 3. évbe csináltuk így, kétszer semmibaj nem volt most meg perzselt. Megreklamáltam a Bayernél de azt mondták miért nem kérdeztem rá, mondták volna hogy tilos nitróval kirakni.
Válasz #1648. hozzászólásra
Szerintem jól porlasztva, nagy adag nitróval verd oda neki az Axial One-t, hátha megfogja valamennyire.
Én tavaly egy táblán leperzseltem a zászlóslevelet, de nem teljesen, a hegyétől kb 2-3 centire volt megkapva. Ugyanúgy adott mint a többi, amit rendesen szórtunk le. Idén majd gombaölővel akarok kb 10 liter nitrót kirakni, az nem okozhat gondot ugye??
Széltippan szerencsére nincs, szoktam hallani mennyit xopnak vele
Válasz #1646. hozzászólásra

És csak az axial one van engedélyezve benne ami nem viszi tökéletesen. Búzából a genius kicsapja ha kell. És a búza amúgy is napra után ment úgyhogy azok a táblák szerencsére tiszták(legalább is eddig). 
Én kitettem tavaly is február elején... nem bántam meg... MAS nem oldódik gyorsan, mikor jött a jó idő és indult a búza akkor ott volt a gyökerénél a Nitró. Lehetett rajta látni hogy pendül... kapott még 200q 28% folyékonyat két részletbe. Szépen egyenletesen fejlődött végig, nem dőlt meg jó volt a szine. És egy jó átlagos termést hozott. Sajnos az utolsó N adagot gombaölővel együtt tettem ki virágzáskor és megperzselte kicsit. Bár nem hinném, hogy az terméscsökkentő hatású volt mert a legjobban leperzselt tábla adott a legtöbbet ( 5to felett volt) és annak volt a legmagasabb a vize betakarításkor.
Széltippannal felétek van gond?
Ősziárpát ahogy szórtam ma.... rossz volt ránézni, burjánzik benne.
Válasz #1644. hozzászólásra
.. akkor mi jobb ha csendben leszünk.
hú
Válasz #1638. hozzászólásra
Én már nem bízom az időjósokban, tavaly is ez volt ferbruárban. Mindenki azt mondta utolsó fagy jön, szórni akartam én is, de fater azt mondta várjunk. Hát lett is utána fagy bőven még februárban, meg máricusban még 30 centi hó is. Február közepe felé szeretném kitenni a 2q linzisót, márciusban majd ha elbírja a permetezőt kap 150 liter 30%-os nitrót, aztán már csak lombra kap egy kevés nitrogént.
Válasz #1624. hozzászólásra
a komplexet elírtam mert kevert műtrágya inkább 0-10-24 így jobbnak hangzik. a földek meg átlag 10-15 ak elővetemény napra és kuki volt.
Válasz #1643. hozzászólásra


Szép is lenne! Sajna még területalapúval se marad annyi.
Ááááá ha hozná akkor a 100hekiből évente 10millának kellene maradni...
Válasz #1641. hozzászólásra

Akkor egy hektár nem hozza a 6számjegyű nyereséget, vagy csak éppen éppen.
Válasz #1641. hozzászólásra
Nálunk nincs hó. kb fél centi esett összesen, de el is ment.
Válasz #1637. hozzászólásra

Értelek. Felénk szerintem még az életbe sose volt senkinek (beleértve a tsz időket is) 5tonna feletti átlaga. (igaz árpából de) tavaly én átléptem a 5tonnás határt. Búzából kicsivel 4 felett voltam ugyanazzal a technológiával mint amit az árpa kapott. Nem csináltam kontrollt de szomszéd gazdák búzái szemmel láthatóan gyengébbek voltak pedig tolták ők is a nitrót valamelyest csak megkésve és lehet kevesebbet. De fele-harmada kalászok voltak nekik mint az enyémen. szemlátomást jóval gyengébb volt az övéké.. és azt mondták közel 4tonnás átlaguk lett... ha az négy volt akkor az enyémnek nyolcnak kellett volna lennie.
Válasz #1637. hozzászólásra

Mennyi vízzel nyomtad, ????a kék fúvókával????