Hogy a picsába lehet, hogy valamelyik nap is olyan sötét felhők voltak az égen, mint az aszfalt, és nem esett belőle semmi? Ma reggel is tegnap reggel is full felhő, és 1 csepp sem esett!
Válasz Gandhy #52121. hozzászólásáraEngem nem az bánt, hogy máshol esik (oda is kell). Hanem az, hogy nálam nem. És ha kicsinálom magam miatta, attól még nem lesz eső!
Én már elengedtem a kukoricát, napra meg még fekete ló.
Ez van, ezt dobta a gép
Válasz Gabi 07 #52122. hozzászólásáraEgy részével tisztába voltam, valamint a napokban olvastam is róla onnan is szedtem infókat.
De sajnos arról már tavaly olvastam hogy az Izlandi csigagyár egyre inaktívabb. :/
Válasz Gabi 07 #52118. hozzászólásáranem akarom a véreteket szívni, én is ismerem azt az őrületspirált, amikor elmarad egy egész nyárra az eső, de valaki kérte az infót, ezért osztottam meg
Válasz Gatti #52116. hozzászólásáraValamint még azzal kiegészítve hogy az utóbbi években megfigyelhető volt hogy egyre gyengébb az Izlandi csigagyár, már pedig ha valami megváltozott és ilyen gyenge marad vagy nem is lesz akkor búcsút mondhatunk a déli áramlásoknak. Akkor pedig az ország keleti része alkalmatlan lesz a termesztésre. De reméljük nem így lesz. Az viszont biztos hogy ritka mostanság a dél nyugati áramlás, amikből nagy esőket kaptunk.
Szerintem egyébként a fő oka a nagy aszálynak az hogy az Azori anticiklonális központ kiterjedése befolyásolja negatívan a mediterránium időjárását. Az izlandi csigagyár hanyatlásához is ennek van köze. Minél erősebb a nyugati partokon túli anticiklonális erősödés, annál gyengébb az izlandi ciklonképződési aktivitás, aminek vonzata a a Földközi térségben képződő ciklonok képződésének hiánya. A mi térségünk is a mediterránium szélén helyezkedik el. Az ország DK-i 2/3-a, az éves csapadék több mint felét a problémamentes időszakokban a mediterránuimból kapta. A nyugati frontok mindig is az ország ÉNY-i 2/3-át, felét érték el DK felé egyre csökkenő mértékben.
A tiszántúli sok csapadék soha nem az ÉNY-i frontokból származott, még akkor sem, amikor az izlandi ciklongyár erős és sorozatos ciklonokat termelt, hanem a másodlagos mediterrán ciklongyárból amik pont az elsődleges izlandi ciklongyár frontjainak újszülöttei.
Most, manapság még inkább messzebbről származnak a felénk tartó ciklonok, a grönlandi kontinens túloldaláról, a Baffin-öböl, vagy a Labrador-félsziget térségéből. Kisebb energiával érkeznek onnan és az Azori térségben is a masszív irányítóközpontok egyre gyakoribbak, erősebbek és uralkodnak. A messziről érkező, az izlandi ciklonokhoz képest a gyengébb ciklonok kevésbé tudnak behatolni Európa belsejébe. Az ukránoktól kezdve keletre nincs gond, mivel ők már, az Azori térségtől távolabbi, más, ciklongenezist produkáló helyekről fogadhatják az érkező ciklonokat. Ott már nem szól bele az erős Azori felőoszlató anticiklon. Onnan ugyanúgy a ciklonok sodródása DK felé tart, amibe a Kárpáton túli területek beleesnek, mi és a mediterránium már kiesnek belőle. Ennek fő oka az Azori masszív anticiklonok megszaporodása és tartósságuk az oka.
De hogy ennek mikor lesz már vége az nagy rejtély, talán hasutas adhat rá választ ha jobban bele ássa magát
Válasz trikolor5 #52087. hozzászólásáraUgyan ez képekben. Szerintem remekül látszik, hogy a határon belül szarrá foszlik minden ahogy eléri a Duna vonalát, míg határon kívül fennmarad a felhőrendszer, halad és sokkal kevésbé gyengül. Vagyis a nyugati határnál elkezdik kínálni a szar jodiddal és mire elérné a Dunát, mindent le is dob.
A tájékoztatásra visszatérve, 30%-os valószínűségnél elkezdik. Valahogy mostanába 80%-os valószínűség mellett se esik eső, akkor mi a kurva anyja miatt kell baszogatni az égboltot egy 30%-os tipp esetén???? Ez semmi más, mint az időjárás saját kényük szerinti baszogatása és saját javukra fordítása.
Válasz hargitai sandor #52102. hozzászólásáraNem tudom erről volt e már szó de a háború óta az északról délre és a délről északra haladó repülők kikerülik Ukrajnát, kb.az Alföld felett húznak el. Mi van ha a sok utasszállító repülő befolyásolja a felhőképződést???
Válasz kukaccsosz #52094. hozzászólására Nem régen még arról cikkezett néhány újság, hogy jaj, jaj, jaj, kiszárad a Balaton. Ezt akkor se értettem (persze másról van szó, tudom kik irkálnak ilyeneket és miért) azóta meg plán nem.
Válasz ASRFeri #52099. hozzászólásáraItt is hallottam 10q búzát valamint 5q durumbuzat. A mi buzanak ezek szerint igen jó volt a 35q val műtrágya nélkül. Lehet az volt a szerencséje hogy nem kapott.
Lehetséges lenne, hogy a jégkár elhárítók + a repülők által húzott széles, hosszú csíkok + a HAARP rendszer összefügg, és együttesen ezt használják az Alföld felett is az időjárás kontrollra?
"Az időjárás befolyásolása
Kezdetben a HAARP célja a kommunikációs kutatás volt. Legalábbis a nyilvánosság felé ezt kommunikálták a projectben részt vevők. Azonban a rendszer módot nyújt a légkör, azon keresztül pedig az időjárás befolyásolására. A HAARP célja mára már nem titkoltan a ballisztikus rakéták megsemmisítése, valamint az időjárás kontrollálásának lehetősége.
Dr. Rosalie Bertel (a Nemzetközi Közegészségügy Intézet elnöke) a HAARP-ról: „Gigantikus fűtőberendezés, hatalmas károkat képes okozni az ionoszférában, nemcsak egyszerűen lyukakat üthet bele, hanem, annak felhasítása révén, a Föld egyes területeit hosszú időn át is képes kitenni a bolygónkat bombázó halálos erejű kozmikus sugárzásnak.”
Az ELF (Extremely Low Frequency) extrém alacsony radarjelek segítségével légköri zavarokat képesek kiváltani, ami hirtelen klímaváltozáshoz vezethet. Ez pedig azt jelenti, hogy a HAARP képes az amerikai katonai körök szolgálatában szelektíven megváltoztatni a „barátságtalan nemzetek” éghajlatát, vagy „megrendítő helyzetbe” hozni őket gazdasági destabilizálásukkal.
Szerkezeti felépítésének köszönhetően képes teljes régiók mezőgazdasági és gazdasági rendszerének teljes tönkretételére. Továbbá képes a viharok erejének megnövelésre, a magas légkörben kiszórt anyagok (ezüst-jodid, szárazjég, stb.) révén pedig aszályok és áradások kiváltására a megcélzott területen."
https://magyartudat.com/a-haarp-projekt.../...
Válasz Gatti #52095. hozzászólásáramég nem vágtuk le a tritikálét, de egyik ismerős megtette, 9 mázsa/hektár! ezek után nem tudom, hogy akarjuk é....?!
2 perc, 2mm.
Úgy hogy szinte itt alakult ki a semmiből felettünk. Pont mint tegnap,
mikor annyira felettük alakult ki, hogy itt nem is esett belőle, csak a dörgést hallottuk távolodni. És a radaron néztem, milyen szépen kifejlődőtt (abból ázott meg tegnap GREVEN szaktárs is)
Válasz ASRFeri #52093. hozzászólásáraIgen, titokban mindig reménykedem de semmi. Utolsó több mm eső itt május elején volt azóta szinte semmi. Attól félek az ősz is szívás lesz talajmunka és vetés szempontból és ez rányomja a bélyegét a köv szezonra is.
nem baszogatásból kérdezem, de leírja e vki hogy a dunántúlon mennyi eső volt ma, mert az alföldön semmi, még azt a qrva szombati reményt is levette nullára.
Válasz agroanti #52071. hozzászólásáraUgyanakkor azt is tudni kell bizonyítani ,hogy van-e káros mellékhatása,és ha van mik azok így 50 év tapasztalatával.
Válasz envagyok2 #52086. hozzászólásáraegyelőre még kapásokból egy sztenderd évnek nézünk elébe, a repcék alulteljesítenek, őszi árpák közepesek, nálam a tavaszi árpával kezd be az év, majd búza, ezekből még nincsenek eredmények a környezetemben, de a tavaszi csapadékhiány miatt asszem nem kényeztet bennünk majd a mérleg
Válasz barazdabetyar. #52077. hozzászólásáraItt azért bevallotta az előadó, hogy az ezüst jodid mint minden apró részecske amire ki tud csapódni a nedvesség növeli a csapadékképződést. Tehát amiből van minek kihullani abból több és hamarabb hullik ki, ergó a dunántúlon végig lőtt zivatarok hamarabb kiürülnek. Valószínű amúgy is nehezen jutnának el keletre a zivatarok, de így mégnehezebben.
Az is elég nagy ellenérzést vált ki, hogy kémiai anyagokat juttatunk ki. Mondja a szaki, hogy de hát csak kis mennyiségben, ezt mondták a freonra is anno aztán az ózonrétegnek kuka lett..
Válasz Miért nem esik? #52083. hozzászólásáraNekem nincs bajom a dologgal, mint látod most is kaptunk jeget, pedig állítólag orrba szájba nyomjuk a cuccot... mondjuk azt mondtátok télen ki van kapcsolva, még se esett összefüggő hótakaró felénk...
Válasz horesz #52082. hozzászólásáranálunk 2 hete volt jég a környéken, engem szerencsére már csak a széle ért el és borsónyi mérettel, dús vízzel, napraforgón, kukoricán azért jól látható sörétnyomokkal
Válasz agroanti #52071. hozzászólására Ha a Magyar bíróságra gondolsz oda elég egy szakértő aláírása mindegy ha nem ért hozzá papírja van akkor a bíróság elfogadja szakértőnek és kész azzal ellent mondhat egy másik szakértő s ekkor a bíróság rendel ki egy másik szakértőt szóval pénz-pénz-pénz s a tények nem számítanak a szakértő majd megmondja s a bíró lepecsételi s aláírja ennyi a magyar bíróságról itt nem a jogszabály a fontos hanem amit állítasz azt szakértő támasza alá...
62626 hozzászólás
Hogy a picsába lehet, hogy valamelyik nap is olyan sötét felhők voltak az égen, mint az aszfalt, és nem esett belőle semmi? Ma reggel is tegnap reggel is full felhő, és 1 csepp sem esett!
Válasz Gatti #52123. hozzászólásáraÉs az Izlandi csigagyár renyhülése vajon mire vezethető vissza.
Arról nem írnak valamit?
Válasz Gandhy #52121. hozzászólásáraEngem nem az bánt, hogy máshol esik (oda is kell). Hanem az, hogy nálam nem. És ha kicsinálom magam miatta, attól még nem lesz eső!
Én már elengedtem a kukoricát, napra meg még fekete ló.
Ez van, ezt dobta a gép
Válasz Gabi 07 #52122. hozzászólásáraEgy részével tisztába voltam, valamint a napokban olvastam is róla onnan is szedtem infókat.
De sajnos arról már tavaly olvastam hogy az Izlandi csigagyár egyre inaktívabb. :/
Válasz Gatti #52116. hozzászólásáraHú, ez nagyon tudományos!
Mikor lettél meteorológus guru?
Válasz Gabi 07 #52118. hozzászólásáranem akarom a véreteket szívni, én is ismerem azt az őrületspirált, amikor elmarad egy egész nyárra az eső, de valaki kérte az infót, ezért osztottam meg
Válasz Gatti #52116. hozzászólásáraValamint még azzal kiegészítve hogy az utóbbi években megfigyelhető volt hogy egyre gyengébb az Izlandi csigagyár, már pedig ha valami megváltozott és ilyen gyenge marad vagy nem is lesz akkor búcsút mondhatunk a déli áramlásoknak. Akkor pedig az ország keleti része alkalmatlan lesz a termesztésre. De reméljük nem így lesz. Az viszont biztos hogy ritka mostanság a dél nyugati áramlás, amikből nagy esőket kaptunk.
Válasz Attikaa #52113. hozzászólásáraSzia szerintünk is ez a probléma,2020 koronavírus nem jártak a repcsik volt is eső!!!!
Válasz Gandhy #52111. hozzászólásáraMég egy lépés hogy a kapásokkal túlszárnyald a "sztenderd évet"
Sárgul mááár a kukorica szár!!! Ejj de messza van innen kolozsvár!!!! Zsàmoooooo
Szerintem egyébként a fő oka a nagy aszálynak az hogy az Azori anticiklonális központ kiterjedése befolyásolja negatívan a mediterránium időjárását. Az izlandi csigagyár hanyatlásához is ennek van köze. Minél erősebb a nyugati partokon túli anticiklonális erősödés, annál gyengébb az izlandi ciklonképződési aktivitás, aminek vonzata a a Földközi térségben képződő ciklonok képződésének hiánya. A mi térségünk is a mediterránium szélén helyezkedik el. Az ország DK-i 2/3-a, az éves csapadék több mint felét a problémamentes időszakokban a mediterránuimból kapta. A nyugati frontok mindig is az ország ÉNY-i 2/3-át, felét érték el DK felé egyre csökkenő mértékben.

A tiszántúli sok csapadék soha nem az ÉNY-i frontokból származott, még akkor sem, amikor az izlandi ciklongyár erős és sorozatos ciklonokat termelt, hanem a másodlagos mediterrán ciklongyárból amik pont az elsődleges izlandi ciklongyár frontjainak újszülöttei.
Most, manapság még inkább messzebbről származnak a felénk tartó ciklonok, a grönlandi kontinens túloldaláról, a Baffin-öböl, vagy a Labrador-félsziget térségéből. Kisebb energiával érkeznek onnan és az Azori térségben is a masszív irányítóközpontok egyre gyakoribbak, erősebbek és uralkodnak. A messziről érkező, az izlandi ciklonokhoz képest a gyengébb ciklonok kevésbé tudnak behatolni Európa belsejébe. Az ukránoktól kezdve keletre nincs gond, mivel ők már, az Azori térségtől távolabbi, más, ciklongenezist produkáló helyekről fogadhatják az érkező ciklonokat. Ott már nem szól bele az erős Azori felőoszlató anticiklon. Onnan ugyanúgy a ciklonok sodródása DK felé tart, amibe a Kárpáton túli területek beleesnek, mi és a mediterránium már kiesnek belőle. Ennek fő oka az Azori masszív anticiklonok megszaporodása és tartósságuk az oka.
De hogy ennek mikor lesz már vége az nagy rejtély, talán hasutas adhat rá választ ha jobban bele ássa magát
Válasz trikolor5 #52087. hozzászólásáraUgyan ez képekben. Szerintem remekül látszik, hogy a határon belül szarrá foszlik minden ahogy eléri a Duna vonalát, míg határon kívül fennmarad a felhőrendszer, halad és sokkal kevésbé gyengül. Vagyis a nyugati határnál elkezdik kínálni a szar jodiddal és mire elérné a Dunát, mindent le is dob.




A tájékoztatásra visszatérve, 30%-os valószínűségnél elkezdik. Valahogy mostanába 80%-os valószínűség mellett se esik eső, akkor mi a kurva anyja miatt kell baszogatni az égboltot egy 30%-os tipp esetén???? Ez semmi más, mint az időjárás saját kényük szerinti baszogatása és saját javukra fordítása.
ma egész nap ott kavargott dunántúlon, majd a dunát ismét nem lépte át, ez már egyszerűen nevetséges...
Válasz hargitai sandor #52102. hozzászólásáraNem tudom erről volt e már szó de a háború óta az északról délre és a délről északra haladó repülők kikerülik Ukrajnát, kb.az Alföld felett húznak el. Mi van ha a sok utasszállító repülő befolyásolja a felhőképződést???
Már ide is megérkezett a SOROS FrONT és már hullik is belőle a pénzeső.
Válasz ASRFeri #52093. hozzászólására2 adattal szolgálhatok:
Szombathelyen a városban nálam 5 mm
a várostól dél-keletre cca. 15 km a szántó: 27 mm
Válasz Rigo20 #52109. hozzászólásáraA Dunán meg át sem jött! Mit mondjak?






Moderálási elveink miatt törölve: 2022-07-08 06:59:44
Válasz kukaccsosz #52094. hozzászólására Nem régen még arról cikkezett néhány újság, hogy jaj, jaj, jaj, kiszárad a Balaton. Ezt akkor se értettem (persze másról van szó, tudom kik irkálnak ilyeneket és miért) azóta meg plán nem.
Úgy látom itt megint nem lesz semmi, a tiszànàl megint szétesik
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-07-08 07:00:07
Válasz ASRFeri #52099. hozzászólásáraItt is hallottam 10q búzát valamint 5q durumbuzat. A mi buzanak ezek szerint igen jó volt a 35q val műtrágya nélkül. Lehet az volt a szerencséje hogy nem kapott.
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-07-08 07:39:19
Válasz Rabó001 #52090. hozzászólásáraMi van vele?Ismerős?
Lehetséges lenne, hogy a jégkár elhárítók + a repülők által húzott széles, hosszú csíkok + a HAARP rendszer összefügg, és együttesen ezt használják az Alföld felett is az időjárás kontrollra?
"Az időjárás befolyásolása
Kezdetben a HAARP célja a kommunikációs kutatás volt. Legalábbis a nyilvánosság felé ezt kommunikálták a projectben részt vevők. Azonban a rendszer módot nyújt a légkör, azon keresztül pedig az időjárás befolyásolására. A HAARP célja mára már nem titkoltan a ballisztikus rakéták megsemmisítése, valamint az időjárás kontrollálásának lehetősége.
Dr. Rosalie Bertel (a Nemzetközi Közegészségügy Intézet elnöke) a HAARP-ról: „Gigantikus fűtőberendezés, hatalmas károkat képes okozni az ionoszférában, nemcsak egyszerűen lyukakat üthet bele, hanem, annak felhasítása révén, a Föld egyes területeit hosszú időn át is képes kitenni a bolygónkat bombázó halálos erejű kozmikus sugárzásnak.”
Az ELF (Extremely Low Frequency) extrém alacsony radarjelek segítségével légköri zavarokat képesek kiváltani, ami hirtelen klímaváltozáshoz vezethet. Ez pedig azt jelenti, hogy a HAARP képes az amerikai katonai körök szolgálatában szelektíven megváltoztatni a „barátságtalan nemzetek” éghajlatát, vagy „megrendítő helyzetbe” hozni őket gazdasági destabilizálásukkal.
Szerkezeti felépítésének köszönhetően képes teljes régiók mezőgazdasági és gazdasági rendszerének teljes tönkretételére. Továbbá képes a viharok erejének megnövelésre, a magas légkörben kiszórt anyagok (ezüst-jodid, szárazjég, stb.) révén pedig aszályok és áradások kiváltására a megcélzott területen."
https://magyartudat.com/a-haarp-projekt.../...
Válasz Gabi 07 #52098. hozzászólásáraAzt várnám én is hogy ide érjen

Válasz kukaccsosz #52094. hozzászólásáraköszi
Válasz Gatti #52095. hozzászólásáramég nem vágtuk le a tritikálét, de egyik ismerős megtette, 9 mázsa/hektár! ezek után nem tudom, hogy akarjuk é....?!
Válasz Gatti #52097. hozzászólásáraCegléd-től északra 18 km.
Válasz Gabi 07 #52096. hozzászólásáraTe merre vagy?
2 perc, 2mm.

Úgy hogy szinte itt alakult ki a semmiből felettünk. Pont mint tegnap,
mikor annyira felettük alakult ki, hogy itt nem is esett belőle, csak a dörgést hallottuk távolodni. És a radaron néztem, milyen szépen kifejlődőtt (abból ázott meg tegnap GREVEN szaktárs is)
Válasz ASRFeri #52093. hozzászólásáraIgen, titokban mindig reménykedem de semmi. Utolsó több mm eső itt május elején volt azóta szinte semmi. Attól félek az ősz is szívás lesz talajmunka és vetés szempontból és ez rányomja a bélyegét a köv szezonra is.
Válasz ASRFeri #52093. hozzászólására
nem baszogatásból kérdezem, de leírja e vki hogy a dunántúlon mennyi eső volt ma, mert az alföldön semmi, még azt a qrva szombati reményt is levette nullára.
Válasz barazdabetyar. #52077. hozzászólásáraJól beszéltek a gazdák, megy a ködösites is látszik.
Egyébként errol a csávóról Szijjártó Peti jut eszembe, ugyan olyan sunyi
Nem szeretnék darázsfészekbe nyúlni, úgyhogy csak kommentár nélkül osztom meg ezt a cikket, ami az imént jelent meg a témában.
https://24.hu/tudomany/2022/07/07/idojaras-alfold-aszaly-konteo-tevhit-jeger-jegkaralherito/?fs=e&s=cl
Válasz barazdabetyar. #52077. hozzászólására65:25-kor megszólaló úriember!
Válasz agroanti #52071. hozzászólásáraUgyanakkor azt is tudni kell bizonyítani ,hogy van-e káros mellékhatása,és ha van mik azok így 50 év tapasztalatával.
Válasz envagyok2 #52086. hozzászólásáraegyelőre még kapásokból egy sztenderd évnek nézünk elébe, a repcék alulteljesítenek, őszi árpák közepesek, nálam a tavaszi árpával kezd be az év, majd búza, ezekből még nincsenek eredmények a környezetemben, de a tavaszi csapadékhiány miatt asszem nem kényeztet bennünk majd a mérleg
Válasz barazdabetyar. #52077. hozzászólásáraItt azért bevallotta az előadó, hogy az ezüst jodid mint minden apró részecske amire ki tud csapódni a nedvesség növeli a csapadékképződést. Tehát amiből van minek kihullani abból több és hamarabb hullik ki, ergó a dunántúlon végig lőtt zivatarok hamarabb kiürülnek. Valószínű amúgy is nehezen jutnának el keletre a zivatarok, de így mégnehezebben.
Az is elég nagy ellenérzést vált ki, hogy kémiai anyagokat juttatunk ki. Mondja a szaki, hogy de hát csak kis mennyiségben, ezt mondták a freonra is anno aztán az ózonrétegnek kuka lett..
Válasz Gandhy #52081. hozzászólásáradehogy elnapolva, most lett biztos, hogy kukoricából, szójából meg szotyiból is rekord lesz a pótkocsin.
Válasz Miért nem esik? #52083. hozzászólásáraNekem nincs bajom a dologgal, mint látod most is kaptunk jeget, pedig állítólag orrba szájba nyomjuk a cuccot... mondjuk azt mondtátok télen ki van kapcsolva, még se esett összefüggő hótakaró felénk...
Válasz horesz #52082. hozzászólásáranálunk 2 hete volt jég a környéken, engem szerencsére már csak a széle ért el és borsónyi mérettel, dús vízzel, napraforgón, kukoricán azért jól látható sörétnyomokkal
Válasz horesz #52080. hozzászólásáraNem tudsz mit felmutatni!
Tessék, szívesen!
Válasz Gandhy #52081. hozzászólásáraAz esőt megszoktuk, de tegnap még jég is volt... ki érti ezt...
Vas-megye nyugat, észak-nyugat, aratás elnapolva, esik az eső,
Szombathelyen biztosan
Válasz Miért nem esik? #52066. hozzászólásáraKöszönöm, de elég lett volna egy nem tudok mit felmutatni.
Válasz agroanti #52071. hozzászólására Ha a Magyar bíróságra gondolsz oda elég egy szakértő aláírása mindegy ha nem ért hozzá papírja van akkor a bíróság elfogadja szakértőnek és kész azzal ellent mondhat egy másik szakértő s ekkor a bíróság rendel ki egy másik szakértőt szóval pénz-pénz-pénz s a tények nem számítanak a szakértő majd megmondja s a bíró lepecsételi s aláírja ennyi a magyar bíróságról itt nem a jogszabály a fontos hanem amit állítasz azt szakértő támasza alá...

Válasz gandalfcappy #52061. hozzászólásáraVolt.
Edelény-Encs között le is jött 2-10 mm.