Válasz d-032a #75295. hozzászólásáraNem kéne mosdatni ezt a személyt, aki egy épkézláb, karakàn mellébeszélést sem tud produkálni, tök egyszerű és jogos kérdésekre.
A miért kérdez ön ilyet tipusú válasz, ne legyen már elég senkinek, szekértábortól függetlenül, egy esetleges nagyobb háború idején.
Válasz mitbrille #75290. hozzászólásáraNem szégyen ám, néhány szónak a jelentésére rákeresni, akkor is ha már a telexes barátod nem tette meg.
Gondolod, hogy 50-60ezer katonával ment volna az orosz, a 200 000 fős ukrán sereg ellen, ha le akarta volna rohanni?
És gondolod, hogy előtte, nem szórták volna meg az ukránokat, rakéták és tüzérségi lövedékek ezreivel, és nem hordták volna éjjel-nappal, bombázók és vadászgépek százai, a bombákat tonnaszámra a fejükre, mielőtt "lerohannak"?
Szerinted, ért valamihez az ellenzék a hazudozáson és a kötözködésen kívül?
Válasz #bandi #75286. hozzászólásáraNagyjából mindenkit csak a pénz érdekel.A Shell most vásárolt svájci cégen keresztül az oroszoktól kőolajat 28dolcsival ár alatt.Természetesen amint lesz alternatív lehetőség,akkor osztán már tényleg nem fognak vásárolni,nyilatkozta a shell.
Válasz #bandi #75275. hozzászólásáraNézd úgy ha ezt el mondanád a romákra igenis minden magyar így gondolná. És nagyon messze vannak egymástól a cigók meg az Kárpátaljai magyarok. Néha be tudsz azért te is írni dolgokat.
Válasz ..,-:) #75264. hozzászólásáraNem erről beszélek már első naptól kezdve ??? Ilyen qrva az egész nép, az ukrán ismerősöm szerint, remélem kő kövön nem marad, és a végén rájönnek Kárpátalja sem kell nekik.
Válasz d-032a #75288. hozzászólásáraMég nem tudjuk ki lesz az orosz bàb, a romhalmaz tetején, de nem tűnik túl magasztos feladatnak, nem lehet nagy a túljelentkezés, de már gondolom folyik a casting.
Ja, és hogy haladjunk is előre valamit, ne csak felfelé.
Dobhatjuk nyugodtan a kukába azt az érvelést is, hogy milyen jó, hogy az amerikaiak nem maradtak ott, a harminc év alatt megtámadott, és szétvert, huszonvalahány országban.
Egyrészt, ez nem is tudták volna kivitelezni, mert az, annyi anyagi és emberi erőforrást igényelt volna, amire, azért még nekik sem futotta volna.
Másrészt, mikor hagynak élhetőbb körülményeket, egy szétvert lakásban?
Akkor, ha a törés-zúzás után az agresszor elhúz a pitsába?
Vagy akkor, ha ott akar maradni, lakni is, élhető körülmények között?
(Mellesleg, azt még nem tudjuk, hogy az oroszok megszállóként maradnak-e Ukrajnában, vagy megelégszenek az Usa-báb lecserélésével.)
Válasz #bandi #75286. hozzászólásáraTisztában van micimackó azzal, hogy szolidárisnak kell lennie putyinnal, ha azt várja el, hogy Tajvan megszállásakor vele is szolidáris legyen.
Válasz Mötözö #75284. hozzászólásáraAzt mindenki tudja, hogy kína aztán kesztyűs kézzel bánik a helyi kisebbségekkel Átnevelőtáborok
Most is megmutatja, hogy mindent leszar, a pénzen kívül. Amíg nem náluk van a lövöldözés, és keresnek is rajta, addig ők “semlegesek” a kérdésben :D
Válasz mitbrille #75255. hozzászólásáraA háborúban minden hírportál háborús propagandát tol akarva-akaratlanul. Bizonyos információkkal elárasztanak, más információk hozzáférhetetlenné válnak. Szeretném árnyalni azt a képet, miszerint Oroszország teljesen egyedül van. Nincs. Egy kedves, neve elhallgatását kérő történész ismerősöm elemzése, akinek a kutatási területét sem írom le, mert nem szeretném, ha hátrány érné:
"A napokban, miközben információkat kerestem arról, hogy Törökország lezárja-e a szorosakat vagy sem, a következő tűnt fel: miközben arról nagyon sokat hallunk és olvasunk, hogy mely országok állnak ki Ukrajna mellett és vannak köztük meglepő fordulatok, arról már jóval kevesebbet, hogy kik állnak ki Oroszország mellett, nem ítélik el a támadást, nyilvánosan bejelentették, hogy jelen körülmények között nem csatlakoznak a szankciókhoz vagy simán igyekeznek kimaradni. Így úgy döntöttem, hogy különálló és hosszú poszt keretében esetleg összegyűjthetnék ezeket az országokat, mert van köztük egy-két meglepő. Akkor kezdem a listát, ami nem teljes, nyugodtan ki lehet egészíteni vagy javítani:
- Fehéroroszország: evidens, nem igényel magyarázatot.
- Szerbia: történelmi és a gazdasági (pár hónapja kötöttek egy óriási gázszállítási szerződést) okokból nem annyira, illetve most Vucicnak kellenek a hagyományos orosz-barát szavazatok is a közelgő választásokon. Viszont emiatt érdekes, hogy ez milyen következményekkel fog járni az EU-csatlakozásra és nyugati kapcsolatokra.
- Örményország: továbbra is Oroszország jelenti számukra az egyetlen partnert, reményt, hogy visszaszerezzék az elvesztett területeket. Egyetlen állam, amely nyíltan kiállt Oroszország mellett az Európa Tanácsban.
- Kína: az okokról és arról, hogy mit vár Peking már sok cikk van a neten, abból lehet válogatni.
- Mianmar (Burma): A tavaly pucccsal egyértelműen felsorakozott Moszkva mögé és a támadást "világbéke érdekében tett erőfeszítésnek" ítélte. (LOL)
- Irán: elsők között jelentették ki, hogy "megértik" Putyin döntését és támogatják.
- Szíria: Oroszország után talán az elsőként ismerte el Donyecket és Luhanszkot.
- Algéria - tradicionális orosz fegyvervásárló, s most a Marokkóval való "hidegháború" miatt szüksége van egy külső nagyhatalom támogatására, ha nem szeretne teljesen elszigetelődni a régióban.
- A latin-amerikai partnerek közül Kuba és Venezuela nem meglepő - bár az már igen, hogy Brazília vétózott (BRICS ide vagy oda), s vannak kormányzati hangok a keményebb szankciókhoz való csatlakozásra.
Na és jöjjenek a kicsit érdekesebb és meglepőbb országok, akik nyíltan nem támogatták Oroszországot, de magatartásuk nem éppen azt mutatja, hogy nagyon ellenükre lenne vagy szembefordulnának vele.
- Grúzia: nincs szankció, távolságtartás.
- India: Nem hajlandóak elítélni, az ENSZ-ben is tartózkodik (a hagyományos be nem avatkozás politikájára fogva), szükségesnek tartják az erős gazdasági, energetikai és katonai kapcsolatok fenntartását Moszkvával. Na most egy jobban mélyülő indiai-orosz kooperáció az Egyesült Államoknak a legrosszabb, hiszen India és Kína közötti ellentét ide vagy oda (lásd a 2020 nyaránt történt határvillongás szúró és vágófegyverekkel), ez bizonytalan partnerré teszi a Peking elleni harcban. És a személyes véleményem szerint bármilyen Kína-ellenes együttműködés nem lehet sikeres, ha India nincs benne.
- Pakisztán: Na ez még meglepőbb volt, hiszen egyike azon kevés eseteknek, hogy a két archenemy (India és Pakisztán) teljes mértékben egy állásponton van egy kérdésben. Az orosz támadás napján Khan pakisztáni miniszterelnök nemhogy nem mondta le a moszkvai útját (ami nem kis vitát generált az országon belül), de még olyan ígéreteket tett, hogy akkor majd átveszi a nyugati országok helyét az orosz energiahordozó-export terén és akkor jöhetnek a közös projektek (!!!). Iszlámábád ilyen fokú elköteleződése Oroszország iránt azért érdekes, mert hagyományos Amerika-és majd Kína-barát állam volt, de Moszkvával szemben mindig is ellenségesen, jobb esetben ambvivalensen viselkedett.
- Azerbajdzsán: Nem Khan az egyetlen, aki úgy vélte, hogy a háború nem akadályozza meg a moszkvai útját. Alijev szintén felbukkant és azonnal elkötelezte magát egyfajta "szövetségi kapcsolatok" kialakítására Oroszországgal. Ez pedig érdekes helyzetet teremt: egyrészt ez már elővetíti, hogy Örményország hátrébbcsúcsott Moszkva külpolitikájában, másrészt egy ilyen elmélyülő azeri-orosz kooperáció mit fog jelenteni Erdogan számára, hiszen Ankara eddig a legszorosabb szövetségesei közé tartozott, a háborút is török segítséggel nyerték meg. Viszont azóta annyi változás történt, hogy azeriek ingyen olajat küldtek Ukrajnának, tehát egyfajta "közvetítő és mindkét féllel jópofizó szerepet" igyekeznek betölteni.
- Az Egyesült Arab Emírségek: Na ez már a WTF kategória. Tartózkodott a szavazáson, nyugati nyomásra sem hajlandó semmiféle szankciót sem bevezetni, hivatkozva a két ország közötti "mély barátságra". Ez pedig nagyon érdekes, hiszen egy tradicionális Amerika-szövetségesről van szó, aki most inkább Moszkvát támogatja. Ugyanúgy komoly kérdéseseket vet fel azon a téren is, hogy milyen hatással lehet Izraelre, hiszen Abu Dhabi a zászlóhordózója a "normalizációnjak", miközben Izrael és Oroszország között is megromlott a viszony.
- A többi Perzsa-öböl menti monarchia és Jordánia magatartása is fura: csak röviden ítélték el az agressziót, de nem Oroszországot, sőt, tudtommal Szaúd-Arábia azóta sem törte meg a csendet. A legérdekesebb a katari emír, akit maga Zelenszkij próbált telefonon meggyőzni, de Doha elutasította - ez pedig kérdésessé teszi a Biden-adminisztráció azon tervét, hogy az európai országokat a katari gázból fogják kárpótolni, ha kiesnek az orosz szállítmányok.
Persze ezenkívül még vannak államok, amelyek esetében kérdéses a lépés. Még nincs vége a háborúnak, a kimenetel még bármi lehet (akár egy oroszországi puccs is), de azért ebből is látszik, hogy ez igencsak globális kérdéssé vált. És a legrosszabb, hogy ez mind egyfajta "törés" avagy két részre szakadás felé vezethet - a multipolaritás helyett (amit Peking és Moszkva annyira akar) lehet most egy újabb bipoláris rendszer formálódik - sőt, a legrosszabb, hogy ezt a mostani ukrajnai háború fogja rögzíteni, ahogyan a koreai háború rögzítette a két blokkos felosztást a Hidegháború első éveiben..."
Frissítés:
Közben Bolsonaro bejelentette, hogy támogatja az oroszokat. Pár napja még megszavazta az ENSZ-határozatot, belengetik a kormányában a szankciókat, most meg ez... (Egy újabb, korábban erősen Amerika-szövetséges ember jelent be "semlegességet" és nem hajlandó Oroszország ellen fellépni). A kép nem fekete-fehér.
Válasz mitbrille #75257. hozzászólásáraÉn a politika miatt hagytam abba a televíziózást és lagzizom meg autós/traktoros videókat készítek. Te pedig István most mégy bele a politikába. Ilyeneket írsz hogy "orosz bagázs" meg hasonlók. Te is voltál katona.
Neked is tanítaniuk kellett mi az az orosz hadsereg, ahol csak a tartalékosok valami 2.5 millióan vannak, meg harcjárműből van vagy 25.000. Mennyi van itt a képen? 8? 10? Főleg BMP meg ÜzA Ural.
Teljesen normális hogy egy 4.4 milliós városnál lelassul a tempó. Viszont a hibákat/mesterlövész fészkek miatti károkozást lakóépületekben leszámítva még áll a város. Gondolj csak bele mi történt Drezdával. A ruszki is tud olyat csak rövidebb idő alatt, sokkal nagyobbat.
Gondolj Hirosimára, Nagasakira. Olyat is tud a ruszki, csak ugye gyorsabban nagyobbat. 2022 van.
Nekem az a látszat jön le hogy az orosz vezetés igen is kímélni szándékozik az ukrán lakosságot. Tisztellek, becsüllek. Ne haragudj hogy ezt így ide írom. De én 6 éven át szinte csak Ukrajnában forgattam. Tudnék mesélni milyen amikor 12 rendőr éjjel megállít és magyar az ember.
Az Oroszországot leminősítő, gyengének mutató tartalmak a gagyi európai politikusokat sarkallhatják helytelen döntésre ami csak a halottak számát meg a megegyezés előtt a szenvedés idejét növelheti.
A vég nélküli korrupció idáig fajult. Ukrán maffiózók azt gondolták hogy egy kis baksisért Oroszországot tálcára teszik a NATO elé. "Belépünk, nyitunk NATO bázist Oroszország halántékánál..."
Nem tudom ti mit tanultatok a szlovák honvédségnél. De mi a magyarban azt, hogy Oroszország végeláthatatlan, felmérhetetlen erő a hatalmas élőerő, korszerű haditechnika, kifogyhatatlan nyersanyag utánpótlás miatt, a titkos azaz ismeretlen felszereléseik miatt, végül, de nem utolsó sorban a kb 6500 atomfegyvere miatt. Ami lehet hogy 13.000 mert senki nem tudhatja.
Szlávosan hanyagul barbárok az oroszok is, oligarhák, korruptak, mindent rájuk lehet mondani, de van hadseregük, fejlesztettek, itt vannak és élni akarnak. Nem a jelcini idők futnak, csak valahol még ma is azt hiszik.
Hatalmas bajban vagyunk ha azt hisszük hogy az oroszok csak valami csürhe.
Napoleon, Hitler, meg sokan mások is így gondolták, meg is tapasztalták. Most meg mi "nyugat" készülünk benézni velük. Csak most katonailag őrült erősek is.
Minden hadsereg minden fegyvernemének minden tagja a ruszkikkal nem akar a legjobban tengelyt akasztani.
Ezt kellene súlykolni az egészhez semmit nem értő elefántcsont toronyban felnőtt szankciózók fejébe is.
Mert a szankciók mennek, egy másik irodában meg azt próbálják megfejteni mi jár a ruszkik fejében. Hol fognak megállni?
Nagyapám náluk járt amikor még a Putyin Sztálin volt. Hason futottak vissza. Amikor magyar területre értek azt hitték megúszták. Aztán újra futottak mert az orosz a Tisza vonaláig jön! Ja nem! A Dunáig! Ja nem... ...Berlinig.
Az 1923-ban született férfi orosz korosztály 83%-a ráment. Ők fizették a legnagyobb árat azért, hogy pl most a franciák megvannak. A híres légiójuk 2-3 napig állt ellen a német támadásnak. Meg a többi jóléti ország is amik ma azon törik a fejüket, hogy hogyan toljanak ki azok unokáival akik nagyapjai leverték róluk a náci uralmat.
Csúnya dolog a háború. De a beleavatkozás "művészete" sok ország részéről számomra undorító.
Az autók sokkal hálásabb téma. Szalonnasütés közben nagyokat hahotázunk, ha pedig politikára terelődik a szó, egyet nem értés alakul ki. Néha vita is.
Itt vagyok egyébként a sűrűjében most. Minden nap látom a menekülteket. Segítek ahol tudok. Az új Merci mögött jön a Zsaporozec, Lada, Kia, Opel... Minden rétegből jönnek. Egyik másik autó 3 méter magas a sok cucctól. Véleményük is van az ukránoknak, kinek milyen, de első sorban kellemesen csalódnak bennünk magyarokban. Azok hallatán amit eddig hallottak rólunk (valahol), nem erre számítottak és sokan nem is állnak tovább hanem maradnak míg többet tudnak majd.
Sokuk megjegyzi hogy az otthon látottak/hallottak alapján tolvajokra, zsiványokra számítottak nálunk. Náluk is valahol valakik sokat költenek "híradóra", "magazin műsorokra" hogy rossz kép alakuljon ki rólunk. Meg gondolom a ruszkikról is.
Válasz Földönfuto #75274. hozzászólásáraAz elveknek és az úgynevezett jogállamiságnak éppen az a lényege, hogy nincsen kézzelfogható, bizonyítható valósága, illetve tetszés szerint lehet állítani, magyarázni valamit.
Ezért van az, hogyha a mostani ellenzék lenne kormányon, akkor semmiféle jogállamisági problémájuk nem lenne Magyarországgal sem.
Ha Ukrajna, jó szolgájuk lenne, akkor jó jogállam is lenne.
Válasz ..,-:) #75267. hozzászólásáraSajnos sehol a világban nem nagyon működik az hogy a kisebbségek a saját nyelvüjet használják a hivatalos nyelvként. Szép dolog hogy a magyart használják, 100 év után is, de ennyi. Az meg amit a rongyosra ismételt videóban mond a nő, ahogy én tudom, az az ő véleménye, a sajátja, nem a hivatalos kormány álláspont. Ha én elmondok egy ilyet itthon, egy másik néppel, akkor az azt jelenti h minden magyar így gondolja mint én?
Odaszoktatlak benneteket az internet elé,először minden hiteles hírt oda rakok,oda szűkítek,aztán a dezinformálást is elhiszi mindenki. Putyinnak ez óriási előnyt ad. Nem hogy óriásit,hanem csak ez adja az előnyt!
Lassan már csak akkor sem hiszik el az emberek,hogy háború dúl,ha a fejükre bombák potyognak. Ezt tette az internet!
Na és most jönnek már azok a fake hírek,is,hogy az oltással készítették fel az embereket ,vagy éppen azzal teszik zombivá egy háborúhoz...
Szóval szanaszét vannak informálva az emberek,és ez a cél. Káosz,összevissza hazudozás,megtévesztés.
Aztán a valós híreket is megtévesztésnek veszik a népek és ez lesz a vesztük. Ez a mai háborúzás egyik fegyvere.
Válasz Matyi50 #75247. hozzászólásáraAzt is tedd hozzá, hogy ezt a halom kacat pár százalékot sem tudják sokáig hadba vinni, mert a gazdaság teljesítőképessége nem teszi lehetővé. Manapság igen cikis másik országot megtámadni sorozott, képzetlen 18-19 éves katonákkal. Putyin az igazi teszkós napóleon, teszkós hadsereggel.
Putyin bukásával, alapvetően nem fog megváltozni az orosz geopolitika.
Átmenetileg, akár egykét évtizedre, megváltozhat, ha gyengül az ország. Mint Jelcin idejében.
Az országok "politikai természetrajza" nem független a természetes környezetüktől, és az adottságaiktól. Éppen úgy, ahogy az emberek viselkedése és cselekedetei sem függetlenek, a természetüktől és a jellemüktől.
Putyin született "ki" Oroszországból, és nem fordítva.
Nem Oroszország született, Putyinból, a látszat ellenére.
Válasz vén cigány #75265. hozzászólásáraHa bevennék az Eu-ba akkor nem az orosz és Európa között lenne, hanem "Európában".
Földrajzilag most is ott van. Az Urálig tart az európai földrész. (Ezért vagyunk mi a kellős közepén.)
Az Európai Unió, egy olyan Ukrajnát pátyolgat évek óta, és most majd, szenved érte gazdasági kárt, és olyanért teszi kockára a saját biztonságát, amelyikhez képest Magyarországon ötvened annyi probléma sincs, de amiért mi az Eu-ban, napi szinten ekézett páriák vagyunk.
Az Oroszokat lépre csalhattak...
Az USA, Ukrajna által éveken át provokálta az oroszt és rengeteg hadianyagot szállított nekik.
Lehet Putyin bukása lesz a vége...
Válasz mitbrille #75257. hozzászólásáraNa meg ha valóban így volt, biztos véletlen, hogy Hunter Biden egész véletlen egy ukrán gázcégben volt hivatott havi 50.000 zöldhasut keresni. Ők tuti nem csaptak volna le az ukrán gázra
Azt még nem lehet tudni, hogy az emberek egy része mikor szokik le arról, hogy valamilyen, bármilyen módon, elveszi a másik embertől, vagy a másik országtól, a földjét, a gyárait, vagy bármilyen javait.
Van, aki elvesz, van, aki belenyugszik ebbe, és van aki próbál tenni és védekezni ellene.
Van, aki nem is vesz erről tudomást.
Ha valaki, fizikailag, földrajzilag, két szemben álló nagyhatalom ('A' és 'B') között, 'C'-ként, középen van, akkor, ha teljesen 'A' oldalára áll, akkor 'B' szemében megszűnik 'C'-nek lenni, és 'A'-nak minősülve, ő is 'B' ellensége lesz.
Közép-Európának, középen, 'A' és 'B' között kell lavíroznia. Nincs más út. Ha akarják, a nagyhatalmak így is, úgy is meg fogják támadni, de ha oda áll valamelyikhez, akkor, az szinte biztos, hogy a másik nagyhatalom abba nem nyugszik bele.
A rosszízű kifejezéssel,"hintapolitika"-ként emlegetett valami, nem azt jelenti, hogy hol kelethez szaladunk, hol meg, nyugathoz "tartozunk", hanem azt, hogy normális kapcsolatban legyünk mindenkivel.
Ha a nagyhatalmak a fejünk fölött úgy döntenek, akkor így is, úgy is, ide vagy oda tesznek bennünket.
De, ez nem jelenti azt, hogy önként, valamelyik nagyhatalom ellenségévé kellene tennie magukat a közép-európai országoknak.
Ukrajna, sajnos ennek áldozatául esett. (A Lengyelek, most az oroszok ellenségévé válnak, pedig a nyugat, (a franciák az angolok), a németekről nem is beszélve, ugyan úgy hagyták őket is cserben, illetve támadták meg, mint az oroszok.)
Az erősebb nagyhatalom, elakarja, elfogja venni a gyengébb javait, ha tudja, vagy bírja.
Az, akiben nem tudatosul, hogy ilyen a világ, az jószándékkal hiheti azt, hogy nincs olyan, hogy "muszáj".
Persze, nem muszáj tenni ellene, hagy vigyék amid van, vagy bökjék meg késsel a hasadat a kocsmában.
Válasz Matyi50 #75256. hozzászólásáraEbben a cikkben kilóg a lóláb. "majd" "ha", "lehet".
Tény; Kína egyetlen egy szankciót sem hozott az oroszok ellen.
Válasz Matyi50 #75253. hozzászólásáraElszigetelődik tőle a bolygó?
Azért kérdezd meg erről Kínát, Indiát, Pakisztánt, stb. A föld fele biztos nem fog, meghát vannak ott olyan dolgok amik európának is fontosak.
Válasz #bandi #75249. hozzászólásáraEgy ekkora birodalmat ha össze is tud szedni,azt már csak kegyetlen diktatúrával lehet irányítani a következő 20-30évben. Ez szinte biztos. Ha nyerni is fog Putyin, Észak Koreai módon kell,hogy kormányozzon ahhoz hogy egyben tartsa a birodalmát. Eleve ekkora birodalmat nem fog tudni ilyen módon sokáig egyben tartani. Különösen ha teljesen elszigetelődik tőle a bolygó .
Exponenciálisan növekednek a kiadások, még szankciók nélkül is egy háborúban álló félnek.
Emiatt tartják veszélyesnek a szankciók drasztikus alkalmazását,mert őrült módszereket eredményezhet . Rég le kellett volna szerelni az atomfegyvereket neki is meg az usának is,és ha valamelyik is megőrül,nem kell az egész bolygónak félnie,hogy elpusztitja a földet valamelyik barom.
Válasz Matyi50 #75247. hozzászólásáraOlcsón harcolnak, de óriási árat fizetnek érte. Ahogy egy szakértő fogalmazott, a 20. századi háborút megnyerik az oroszok, de a 21. századit elveszítik.
Válasz Matyi50 #75247. hozzászólásáraOlcsón harcolnak, de azért a képek alapján elég sok páncélost vesztettek már meg egyéb járművet. Sőt volt amit maguktól hagynak el a katonák, mert félnek a javelinektől. Aztán egy offenzívàt fenntartani még akkor is sokba van, ha a meglévő hadianyagot használja fel. Mondjuk az élelmezés nem is annyira van sokba, egyesek évek óta lejárt fejadagokat kapnak. Hagy fogyjon. Mindegy a háború pénzbe kerül, és putyin eddig még csak költött rá, még nem keresett rajta. Gondolom addig megy, amíg a befektetés meg nem térül. Azt meg nem fogja fedezni egy újonnan megválasztott “független” kormány. Azt csak az fogja fedezni, ha megfog bizonyos dolgokat és magával viszi, és eladja. Leghamarabb a mezőgazdasági termelés lesz az. Azt meg csak úgy tudja pénzzé tenni, ha kvázi az orosz föderáció részévé teszi teljes ukrajnát.
Válasz Ares 826 #75224. hozzászólásáraAzt biztos a vadhajtasokon olvastad annyi vad teória. Szerinted jönnek az amcsik körbe veszik ororszorszagot majd Ukrajna elhagyására szólítják fel, tudhatják Putyin nem hátrál ezért elfoglalják az egész országot és így megszerzik az összes nyersanyagot? Csak kérdezem hogy jól értem a felvetésre?
Válasz TeljesenMindegy #75227. hozzászólásáraÚgy látom a te oroszországról alkotott ismereted leragadt annál a népmesénél,amikor az apóa,anyóka meg az unoka húzza a répát a földből.Egy kicsit firssíthetnéd a tudásodat.
136313 hozzászólás
Válasz d-032a #75295. hozzászólásáraNem kéne mosdatni ezt a személyt, aki egy épkézláb, karakàn mellébeszélést sem tud produkálni, tök egyszerű és jogos kérdésekre.
A miért kérdez ön ilyet tipusú válasz, ne legyen már elég senkinek, szekértábortól függetlenül, egy esetleges nagyobb háború idején.
Válasz Földönfuto #75294. hozzászólásáraAz usa, évek óta genyózik Venezuelával, de most már, lehet, hogy jó lenne, onnan is egy kis kőolajat venni.
Válasz Mötözö #75284. hozzászólásáraNyílván,és az igazi nyertes ő lesz,gazdaságilag most ráver 2-3 évet Európára.
Válasz mitbrille #75290. hozzászólásáraNem szégyen ám, néhány szónak a jelentésére rákeresni, akkor is ha már a telexes barátod nem tette meg.
Gondolod, hogy 50-60ezer katonával ment volna az orosz, a 200 000 fős ukrán sereg ellen, ha le akarta volna rohanni?
És gondolod, hogy előtte, nem szórták volna meg az ukránokat, rakéták és tüzérségi lövedékek ezreivel, és nem hordták volna éjjel-nappal, bombázók és vadászgépek százai, a bombákat tonnaszámra a fejükre, mielőtt "lerohannak"?
Szerinted, ért valamihez az ellenzék a hazudozáson és a kötözködésen kívül?
Válasz #bandi #75286. hozzászólásáraNagyjából mindenkit csak a pénz érdekel.A Shell most vásárolt svájci cégen keresztül az oroszoktól kőolajat 28dolcsival ár alatt.Természetesen amint lesz alternatív lehetőség,akkor osztán már tényleg nem fognak vásárolni,nyilatkozta a shell.
Válasz #bandi #75275. hozzászólásáraNézd úgy ha ezt el mondanád a romákra igenis minden magyar így gondolná. És nagyon messze vannak egymástól a cigók
meg az Kárpátaljai magyarok. Néha be tudsz azért te is írni dolgokat.
Válasz #bandi #75289. hozzászólásáraLesz jelentkező attól ne félj.
Válasz ..,-:) #75264. hozzászólásáraNem erről beszélek már első naptól kezdve
??? Ilyen qrva az egész nép, az ukrán ismerősöm szerint, remélem kő kövön nem marad, és a végén rájönnek Kárpátalja sem kell nekik.
Válasz d-032a #75288. hozzászólásáraMég nem tudjuk ki lesz az orosz bàb, a romhalmaz tetején, de nem tűnik túl magasztos feladatnak, nem lehet nagy a túljelentkezés, de már gondolom folyik a casting.
Ja, és hogy haladjunk is előre valamit, ne csak felfelé.
Dobhatjuk nyugodtan a kukába azt az érvelést is, hogy milyen jó, hogy az amerikaiak nem maradtak ott, a harminc év alatt megtámadott, és szétvert, huszonvalahány országban.
Egyrészt, ez nem is tudták volna kivitelezni, mert az, annyi anyagi és emberi erőforrást igényelt volna, amire, azért még nekik sem futotta volna.
Másrészt, mikor hagynak élhetőbb körülményeket, egy szétvert lakásban?
Akkor, ha a törés-zúzás után az agresszor elhúz a pitsába?
Vagy akkor, ha ott akar maradni, lakni is, élhető körülmények között?
(Mellesleg, azt még nem tudjuk, hogy az oroszok megszállóként maradnak-e Ukrajnában, vagy megelégszenek az Usa-báb lecserélésével.)
Válasz #bandi #75286. hozzászólásáraTisztában van micimackó azzal, hogy szolidárisnak kell lennie putyinnal, ha azt várja el, hogy Tajvan megszállásakor vele is szolidáris legyen.
Válasz Mötözö #75284. hozzászólásáraAzt mindenki tudja, hogy kína aztán kesztyűs kézzel bánik a helyi kisebbségekkel
Átnevelőtáborok 
Most is megmutatja, hogy mindent leszar, a pénzen kívül. Amíg nem náluk van a lövöldözés, és keresnek is rajta, addig ők “semlegesek” a kérdésben :D
Válasz mitbrille #75255. hozzászólására2022. március. 02. 14:23 2022. március. 02. 14:44 GAZDASÁG
Kína elutasítja az Oroszországgal szembeni szankciókat
Válasz mitbrille #75255. hozzászólásáraKözben Kína bejelentette, hogy feloldja Oroszországgal szemben az embargót, mezőgazdasági termekeit felvasarolja!
https://www.rt.com/business/550630-china-lifts-restrictions-russian-wheat/?
Válasz d-032a #75272. hozzászólásáraEközben az orosz lakosság 70%-a egyetért a háborúval.Még nem világosodtak meg,mint ahogy azt nyugatról sugallják.
Válasz mitbrille #75255. hozzászólásáraA háborúban minden hírportál háborús propagandát tol akarva-akaratlanul. Bizonyos információkkal elárasztanak, más információk hozzáférhetetlenné válnak. Szeretném árnyalni azt a képet, miszerint Oroszország teljesen egyedül van. Nincs. Egy kedves, neve elhallgatását kérő történész ismerősöm elemzése, akinek a kutatási területét sem írom le, mert nem szeretném, ha hátrány érné:
"A napokban, miközben információkat kerestem arról, hogy Törökország lezárja-e a szorosakat vagy sem, a következő tűnt fel: miközben arról nagyon sokat hallunk és olvasunk, hogy mely országok állnak ki Ukrajna mellett és vannak köztük meglepő fordulatok, arról már jóval kevesebbet, hogy kik állnak ki Oroszország mellett, nem ítélik el a támadást, nyilvánosan bejelentették, hogy jelen körülmények között nem csatlakoznak a szankciókhoz vagy simán igyekeznek kimaradni. Így úgy döntöttem, hogy különálló és hosszú poszt keretében esetleg összegyűjthetnék ezeket az országokat, mert van köztük egy-két meglepő. Akkor kezdem a listát, ami nem teljes, nyugodtan ki lehet egészíteni vagy javítani:
- Fehéroroszország: evidens, nem igényel magyarázatot.
- Szerbia: történelmi és a gazdasági (pár hónapja kötöttek egy óriási gázszállítási szerződést) okokból nem annyira, illetve most Vucicnak kellenek a hagyományos orosz-barát szavazatok is a közelgő választásokon. Viszont emiatt érdekes, hogy ez milyen következményekkel fog járni az EU-csatlakozásra és nyugati kapcsolatokra.
- Örményország: továbbra is Oroszország jelenti számukra az egyetlen partnert, reményt, hogy visszaszerezzék az elvesztett területeket. Egyetlen állam, amely nyíltan kiállt Oroszország mellett az Európa Tanácsban.
- Kína: az okokról és arról, hogy mit vár Peking már sok cikk van a neten, abból lehet válogatni.
- Mianmar (Burma): A tavaly pucccsal egyértelműen felsorakozott Moszkva mögé és a támadást "világbéke érdekében tett erőfeszítésnek" ítélte. (LOL)
- Irán: elsők között jelentették ki, hogy "megértik" Putyin döntését és támogatják.
- Szíria: Oroszország után talán az elsőként ismerte el Donyecket és Luhanszkot.
- Algéria - tradicionális orosz fegyvervásárló, s most a Marokkóval való "hidegháború" miatt szüksége van egy külső nagyhatalom támogatására, ha nem szeretne teljesen elszigetelődni a régióban.
- A latin-amerikai partnerek közül Kuba és Venezuela nem meglepő - bár az már igen, hogy Brazília vétózott (BRICS ide vagy oda), s vannak kormányzati hangok a keményebb szankciókhoz való csatlakozásra.
Na és jöjjenek a kicsit érdekesebb és meglepőbb országok, akik nyíltan nem támogatták Oroszországot, de magatartásuk nem éppen azt mutatja, hogy nagyon ellenükre lenne vagy szembefordulnának vele.
- Grúzia: nincs szankció, távolságtartás.
- India: Nem hajlandóak elítélni, az ENSZ-ben is tartózkodik (a hagyományos be nem avatkozás politikájára fogva), szükségesnek tartják az erős gazdasági, energetikai és katonai kapcsolatok fenntartását Moszkvával. Na most egy jobban mélyülő indiai-orosz kooperáció az Egyesült Államoknak a legrosszabb, hiszen India és Kína közötti ellentét ide vagy oda (lásd a 2020 nyaránt történt határvillongás szúró és vágófegyverekkel), ez bizonytalan partnerré teszi a Peking elleni harcban. És a személyes véleményem szerint bármilyen Kína-ellenes együttműködés nem lehet sikeres, ha India nincs benne.
- Pakisztán: Na ez még meglepőbb volt, hiszen egyike azon kevés eseteknek, hogy a két archenemy (India és Pakisztán) teljes mértékben egy állásponton van egy kérdésben. Az orosz támadás napján Khan pakisztáni miniszterelnök nemhogy nem mondta le a moszkvai útját (ami nem kis vitát generált az országon belül), de még olyan ígéreteket tett, hogy akkor majd átveszi a nyugati országok helyét az orosz energiahordozó-export terén és akkor jöhetnek a közös projektek (!!!). Iszlámábád ilyen fokú elköteleződése Oroszország iránt azért érdekes, mert hagyományos Amerika-és majd Kína-barát állam volt, de Moszkvával szemben mindig is ellenségesen, jobb esetben ambvivalensen viselkedett.
- Azerbajdzsán: Nem Khan az egyetlen, aki úgy vélte, hogy a háború nem akadályozza meg a moszkvai útját. Alijev szintén felbukkant és azonnal elkötelezte magát egyfajta "szövetségi kapcsolatok" kialakítására Oroszországgal. Ez pedig érdekes helyzetet teremt: egyrészt ez már elővetíti, hogy Örményország hátrébbcsúcsott Moszkva külpolitikájában, másrészt egy ilyen elmélyülő azeri-orosz kooperáció mit fog jelenteni Erdogan számára, hiszen Ankara eddig a legszorosabb szövetségesei közé tartozott, a háborút is török segítséggel nyerték meg. Viszont azóta annyi változás történt, hogy azeriek ingyen olajat küldtek Ukrajnának, tehát egyfajta "közvetítő és mindkét féllel jópofizó szerepet" igyekeznek betölteni.
- Az Egyesült Arab Emírségek: Na ez már a WTF kategória. Tartózkodott a szavazáson, nyugati nyomásra sem hajlandó semmiféle szankciót sem bevezetni, hivatkozva a két ország közötti "mély barátságra". Ez pedig nagyon érdekes, hiszen egy tradicionális Amerika-szövetségesről van szó, aki most inkább Moszkvát támogatja. Ugyanúgy komoly kérdéseseket vet fel azon a téren is, hogy milyen hatással lehet Izraelre, hiszen Abu Dhabi a zászlóhordózója a "normalizációnjak", miközben Izrael és Oroszország között is megromlott a viszony.
- A többi Perzsa-öböl menti monarchia és Jordánia magatartása is fura: csak röviden ítélték el az agressziót, de nem Oroszországot, sőt, tudtommal Szaúd-Arábia azóta sem törte meg a csendet. A legérdekesebb a katari emír, akit maga Zelenszkij próbált telefonon meggyőzni, de Doha elutasította - ez pedig kérdésessé teszi a Biden-adminisztráció azon tervét, hogy az európai országokat a katari gázból fogják kárpótolni, ha kiesnek az orosz szállítmányok.
Persze ezenkívül még vannak államok, amelyek esetében kérdéses a lépés. Még nincs vége a háborúnak, a kimenetel még bármi lehet (akár egy oroszországi puccs is), de azért ebből is látszik, hogy ez igencsak globális kérdéssé vált. És a legrosszabb, hogy ez mind egyfajta "törés" avagy két részre szakadás felé vezethet - a multipolaritás helyett (amit Peking és Moszkva annyira akar) lehet most egy újabb bipoláris rendszer formálódik - sőt, a legrosszabb, hogy ezt a mostani ukrajnai háború fogja rögzíteni, ahogyan a koreai háború rögzítette a két blokkos felosztást a Hidegháború első éveiben..."
Frissítés:
Közben Bolsonaro bejelentette, hogy támogatja az oroszokat. Pár napja még megszavazta az ENSZ-határozatot, belengetik a kormányában a szankciókat, most meg ez... (Egy újabb, korábban erősen Amerika-szövetséges ember jelent be "semlegességet" és nem hajlandó Oroszország ellen fellépni). A kép nem fekete-fehér.
Válasz TeljesenMindegy #75271. hozzászólásáraNeked ez rögeszméd.
Válasz mitbrille #75255. hozzászólásárahttps://oroszhirek.hu/2022/02/28/inkabb-kinanak-adja-el-a-gazt-oroszorszag-epul-a-sziberia-2-vezetek-gazprom/?
Válasz mitbrille #75257. hozzászólásáraÉn a politika miatt hagytam abba a televíziózást és lagzizom meg autós/traktoros videókat készítek. Te pedig István most mégy bele a politikába. Ilyeneket írsz hogy "orosz bagázs" meg hasonlók. Te is voltál katona.
Neked is tanítaniuk kellett mi az az orosz hadsereg, ahol csak a tartalékosok valami 2.5 millióan vannak, meg harcjárműből van vagy 25.000. Mennyi van itt a képen? 8? 10? Főleg BMP meg ÜzA Ural.
Teljesen normális hogy egy 4.4 milliós városnál lelassul a tempó. Viszont a hibákat/mesterlövész fészkek miatti károkozást lakóépületekben leszámítva még áll a város. Gondolj csak bele mi történt Drezdával. A ruszki is tud olyat csak rövidebb idő alatt, sokkal nagyobbat.
Gondolj Hirosimára, Nagasakira. Olyat is tud a ruszki, csak ugye gyorsabban nagyobbat. 2022 van.
Nekem az a látszat jön le hogy az orosz vezetés igen is kímélni szándékozik az ukrán lakosságot. Tisztellek, becsüllek. Ne haragudj hogy ezt így ide írom. De én 6 éven át szinte csak Ukrajnában forgattam. Tudnék mesélni milyen amikor 12 rendőr éjjel megállít és magyar az ember.
Az Oroszországot leminősítő, gyengének mutató tartalmak a gagyi európai politikusokat sarkallhatják helytelen döntésre ami csak a halottak számát meg a megegyezés előtt a szenvedés idejét növelheti.
A vég nélküli korrupció idáig fajult. Ukrán maffiózók azt gondolták hogy egy kis baksisért Oroszországot tálcára teszik a NATO elé. "Belépünk, nyitunk NATO bázist Oroszország halántékánál..."
Nem tudom ti mit tanultatok a szlovák honvédségnél. De mi a magyarban azt, hogy Oroszország végeláthatatlan, felmérhetetlen erő a hatalmas élőerő, korszerű haditechnika, kifogyhatatlan nyersanyag utánpótlás miatt, a titkos azaz ismeretlen felszereléseik miatt, végül, de nem utolsó sorban a kb 6500 atomfegyvere miatt. Ami lehet hogy 13.000 mert senki nem tudhatja.
Szlávosan hanyagul barbárok az oroszok is, oligarhák, korruptak, mindent rájuk lehet mondani, de van hadseregük, fejlesztettek, itt vannak és élni akarnak. Nem a jelcini idők futnak, csak valahol még ma is azt hiszik.
Hatalmas bajban vagyunk ha azt hisszük hogy az oroszok csak valami csürhe.
Napoleon, Hitler, meg sokan mások is így gondolták, meg is tapasztalták. Most meg mi "nyugat" készülünk benézni velük. Csak most katonailag őrült erősek is.
Minden hadsereg minden fegyvernemének minden tagja a ruszkikkal nem akar a legjobban tengelyt akasztani.
Ezt kellene súlykolni az egészhez semmit nem értő elefántcsont toronyban felnőtt szankciózók fejébe is.
Mert a szankciók mennek, egy másik irodában meg azt próbálják megfejteni mi jár a ruszkik fejében. Hol fognak megállni?
Nagyapám náluk járt amikor még a Putyin Sztálin volt. Hason futottak vissza. Amikor magyar területre értek azt hitték megúszták. Aztán újra futottak mert az orosz a Tisza vonaláig jön! Ja nem! A Dunáig! Ja nem... ...Berlinig.
Az 1923-ban született férfi orosz korosztály 83%-a ráment. Ők fizették a legnagyobb árat azért, hogy pl most a franciák megvannak. A híres légiójuk 2-3 napig állt ellen a német támadásnak. Meg a többi jóléti ország is amik ma azon törik a fejüket, hogy hogyan toljanak ki azok unokáival akik nagyapjai leverték róluk a náci uralmat.
Csúnya dolog a háború. De a beleavatkozás "művészete" sok ország részéről számomra undorító.
Az autók sokkal hálásabb téma. Szalonnasütés közben nagyokat hahotázunk, ha pedig politikára terelődik a szó, egyet nem értés alakul ki. Néha vita is.
Itt vagyok egyébként a sűrűjében most. Minden nap látom a menekülteket. Segítek ahol tudok. Az új Merci mögött jön a Zsaporozec, Lada, Kia, Opel... Minden rétegből jönnek. Egyik másik autó 3 méter magas a sok cucctól. Véleményük is van az ukránoknak, kinek milyen, de első sorban kellemesen csalódnak bennünk magyarokban. Azok hallatán amit eddig hallottak rólunk (valahol), nem erre számítottak és sokan nem is állnak tovább hanem maradnak míg többet tudnak majd.
Sokuk megjegyzi hogy az otthon látottak/hallottak alapján tolvajokra, zsiványokra számítottak nálunk. Náluk is valahol valakik sokat költenek "híradóra", "magazin műsorokra" hogy rossz kép alakuljon ki rólunk. Meg gondolom a ruszkikról is.
Válasz Földönfuto #75274. hozzászólásáraAz elveknek és az úgynevezett jogállamiságnak éppen az a lényege, hogy nincsen kézzelfogható, bizonyítható valósága, illetve tetszés szerint lehet állítani, magyarázni valamit.
Ezért van az, hogyha a mostani ellenzék lenne kormányon, akkor semmiféle jogállamisági problémájuk nem lenne Magyarországgal sem.
Ha Ukrajna, jó szolgájuk lenne, akkor jó jogállam is lenne.
Válasz fendt309 #75276. hozzászólásáraPutyin meg igazi, véreset
Válasz Földönfuto #75274. hozzászólásáraDe nem fogja!
Ez a zelenszkij pszichoterrort alkalmaz!!!
Válasz ..,-:) #75267. hozzászólásáraSajnos sehol a világban nem nagyon működik az hogy a kisebbségek a saját nyelvüjet használják a hivatalos nyelvként. Szép dolog hogy a magyart használják, 100 év után is, de ennyi. Az meg amit a rongyosra ismételt videóban mond a nő, ahogy én tudom, az az ő véleménye, a sajátja, nem a hivatalos kormány álláspont. Ha én elmondok egy ilyet itthon, egy másik néppel, akkor az azt jelenti h minden magyar így gondolja mint én?
Válasz d-032a #75266. hozzászólásáraHa az unió tartja magát az elveihez és értékeihez,akkor belátható időn belül/évtizedek/nem veheti fel Ukrajnát.
Válasz TeljesenMindegy #75271. hozzászólásáraPont ezért van jelentősége a mai háborúban a félreinformálásra.


Odaszoktatlak benneteket az internet elé,először minden hiteles hírt oda rakok,oda szűkítek,aztán a dezinformálást is elhiszi mindenki. Putyinnak ez óriási előnyt ad. Nem hogy óriásit,hanem csak ez adja az előnyt!
Lassan már csak akkor sem hiszik el az emberek,hogy háború dúl,ha a fejükre bombák potyognak. Ezt tette az internet!
Na és most jönnek már azok a fake hírek,is,hogy az oltással készítették fel az embereket ,vagy éppen azzal teszik zombivá egy háborúhoz...
Szóval szanaszét vannak informálva az emberek,és ez a cél. Káosz,összevissza hazudozás,megtévesztés.
Aztán a valós híreket is megtévesztésnek veszik a népek és ez lesz a vesztük. Ez a mai háborúzás egyik fegyvere.
Válasz ..,-:) #75270. hozzászólásáraHa Oroszország bajban lesz, akkor majd szülni fog egy új Putyint magának.
Válasz Matyi50 #75247. hozzászólásáraAzt is tedd hozzá, hogy ezt a halom kacat pár százalékot sem tudják sokáig hadba vinni, mert a gazdaság teljesítőképessége nem teszi lehetővé. Manapság igen cikis másik országot megtámadni sorozott, képzetlen 18-19 éves katonákkal. Putyin az igazi teszkós napóleon, teszkós hadsereggel.
Válasz d-032a #75269. hozzászólásáraPillanatnyilag ott sincs nagyon más, aki ki tudná váltani minden téren….
Putyin bukásával, alapvetően nem fog megváltozni az orosz geopolitika.
Átmenetileg, akár egykét évtizedre, megváltozhat, ha gyengül az ország. Mint Jelcin idejében.
Az országok "politikai természetrajza" nem független a természetes környezetüktől, és az adottságaiktól. Éppen úgy, ahogy az emberek viselkedése és cselekedetei sem függetlenek, a természetüktől és a jellemüktől.
Putyin született "ki" Oroszországból, és nem fordítva.
Nem Oroszország született, Putyinból, a látszat ellenére.
Válasz vén cigány #75265. hozzászólásáraHa bevennék az Eu-ba akkor nem az orosz és Európa között lenne, hanem "Európában".
Földrajzilag most is ott van. Az Urálig tart az európai földrész. (Ezért vagyunk mi a kellős közepén.)
Válasz vén cigány #75265. hozzászólásáraNem is akarom megérteni.
Biztos, hogy kell ilyen……
Az Európai Unió, egy olyan Ukrajnát pátyolgat évek óta, és most majd, szenved érte gazdasági kárt, és olyanért teszi kockára a saját biztonságát, amelyikhez képest Magyarországon ötvened annyi probléma sincs, de amiért mi az Eu-ban, napi szinten ekézett páriák vagyunk.
Válasz ..,-:) #75264. hozzászólásáraNem érted a politikát!! Egy ilyen nép kell az orosz és europa közé!!!!!
Minden képen szüksége van az unijónak erre a cigány, beltenyészet csőcselékre !?
Válasz vén cigány #75262. hozzászólásáraAhogy látszik a Putyin tévés szereplésein a dühből beszél és valószínűleg a döntéseket is így hozza.
Az Oroszokat lépre csalhattak...
Az USA, Ukrajna által éveken át provokálta az oroszt és rengeteg hadianyagot szállított nekik.
Lehet Putyin bukása lesz a vége...
Válasz hasutas1 #75258. hozzászólására
https://mfor.hu/cikkek/vallalatok/kina-a-befektetesi-bankjaival-kuldott-uzenetet-oroszorszagnak.html
Válasz mitbrille #75257. hozzászólásáraNa meg ha valóban így volt, biztos véletlen, hogy Hunter Biden egész véletlen egy ukrán gázcégben volt hivatott havi 50.000 zöldhasut keresni. Ők tuti nem csaptak volna le az ukrán gázra
Azt még nem lehet tudni, hogy az emberek egy része mikor szokik le arról, hogy valamilyen, bármilyen módon, elveszi a másik embertől, vagy a másik országtól, a földjét, a gyárait, vagy bármilyen javait.
Van, aki elvesz, van, aki belenyugszik ebbe, és van aki próbál tenni és védekezni ellene.
Van, aki nem is vesz erről tudomást.
Ha valaki, fizikailag, földrajzilag, két szemben álló nagyhatalom ('A' és 'B') között, 'C'-ként, középen van, akkor, ha teljesen 'A' oldalára áll, akkor 'B' szemében megszűnik 'C'-nek lenni, és 'A'-nak minősülve, ő is 'B' ellensége lesz.
Közép-Európának, középen, 'A' és 'B' között kell lavíroznia. Nincs más út. Ha akarják, a nagyhatalmak így is, úgy is meg fogják támadni, de ha oda áll valamelyikhez, akkor, az szinte biztos, hogy a másik nagyhatalom abba nem nyugszik bele.
A rosszízű kifejezéssel,"hintapolitika"-ként emlegetett valami, nem azt jelenti, hogy hol kelethez szaladunk, hol meg, nyugathoz "tartozunk", hanem azt, hogy normális kapcsolatban legyünk mindenkivel.
Ha a nagyhatalmak a fejünk fölött úgy döntenek, akkor így is, úgy is, ide vagy oda tesznek bennünket.
De, ez nem jelenti azt, hogy önként, valamelyik nagyhatalom ellenségévé kellene tennie magukat a közép-európai országoknak.
Ukrajna, sajnos ennek áldozatául esett. (A Lengyelek, most az oroszok ellenségévé válnak, pedig a nyugat, (a franciák az angolok), a németekről nem is beszélve, ugyan úgy hagyták őket is cserben, illetve támadták meg, mint az oroszok.)
Az erősebb nagyhatalom, elakarja, elfogja venni a gyengébb javait, ha tudja, vagy bírja.
Az, akiben nem tudatosul, hogy ilyen a világ, az jószándékkal hiheti azt, hogy nincs olyan, hogy "muszáj".
Persze, nem muszáj tenni ellene, hagy vigyék amid van, vagy bökjék meg késsel a hasadat a kocsmában.
Válasz Matyi50 #75256. hozzászólásáraEbben a cikkben kilóg a lóláb. "majd" "ha", "lehet".
Tény; Kína egyetlen egy szankciót sem hozott az oroszok ellen.
Válasz hasutas1 #75254. hozzászólásáraKínának sokkal többet ér az orosz birodalmon kivúli világ,erre mérget vehetsz.
Amióta atommal fenyegetőzik a ruszki,azóta Kína is elkezdett elfordulni
https://www.vg.hu/nemzetkozi-gazdasag/2022/03/repedezik-a-kinai-orosz-baratsag
Válasz Matyi50 #75253. hozzászólásáraElszigetelődik tőle a bolygó?
Azért kérdezd meg erről Kínát, Indiát, Pakisztánt, stb. A föld fele biztos nem fog, meghát vannak ott olyan dolgok amik európának is fontosak.
Válasz #bandi #75249. hozzászólásáraEgy ekkora birodalmat ha össze is tud szedni,azt már csak kegyetlen diktatúrával lehet irányítani a következő 20-30évben. Ez szinte biztos. Ha nyerni is fog Putyin, Észak Koreai módon kell,hogy kormányozzon ahhoz hogy egyben tartsa a birodalmát. Eleve ekkora birodalmat nem fog tudni ilyen módon sokáig egyben tartani. Különösen ha teljesen elszigetelődik tőle a bolygó .
Exponenciálisan növekednek a kiadások, még szankciók nélkül is egy háborúban álló félnek.
Emiatt tartják veszélyesnek a szankciók drasztikus alkalmazását,mert őrült módszereket eredményezhet . Rég le kellett volna szerelni az atomfegyvereket neki is meg az usának is,és ha valamelyik is megőrül,nem kell az egész bolygónak félnie,hogy elpusztitja a földet valamelyik barom.
Válasz Matyi50 #75247. hozzászólásáraOlcsón harcolnak, de óriási árat fizetnek érte. Ahogy egy szakértő fogalmazott, a 20. századi háborút megnyerik az oroszok, de a 21. századit elveszítik.
Válasz Drisa #75246. hozzászólásáraRosszul értelmezed amit írtam. Majd este leírom mégegyszer.
Válasz Matyi50 #75247. hozzászólásáraOlcsón harcolnak, de azért a képek alapján elég sok páncélost vesztettek már meg egyéb járművet. Sőt volt amit maguktól hagynak el a katonák, mert félnek a javelinektől. Aztán egy offenzívàt fenntartani még akkor is sokba van, ha a meglévő hadianyagot használja fel. Mondjuk az élelmezés nem is annyira van sokba, egyesek évek óta lejárt fejadagokat kapnak. Hagy fogyjon. Mindegy a háború pénzbe kerül, és putyin eddig még csak költött rá, még nem keresett rajta. Gondolom addig megy, amíg a befektetés meg nem térül. Azt meg nem fogja fedezni egy újonnan megválasztott “független” kormány. Azt csak az fogja fedezni, ha megfog bizonyos dolgokat és magával viszi, és eladja. Leghamarabb a mezőgazdasági termelés lesz az. Azt meg csak úgy tudja pénzzé tenni, ha kvázi az orosz föderáció részévé teszi teljes ukrajnát.
Válasz Matyi50 #75247. hozzászólásáraNa végre valaki már kimondja a valóságot.
Válasz TeljesenMindegy #75235. hozzászólásáraEz óriási tévedés! Az oroszok jelenleg a legolcsóbb módon harcolnak,az igazi haderejük pár százalékát vitték harcba.
Válasz Ares 826 #75224. hozzászólásáraAzt biztos a vadhajtasokon olvastad annyi vad teória. Szerinted jönnek az amcsik körbe veszik ororszorszagot majd Ukrajna elhagyására szólítják fel, tudhatják Putyin nem hátrál ezért elfoglalják az egész országot és így megszerzik az összes nyersanyagot? Csak kérdezem hogy jól értem a felvetésre?
Válasz TeljesenMindegy #75227. hozzászólásáraÚgy látom a te oroszországról alkotott ismereted leragadt annál a népmesénél,amikor az apóa,anyóka meg az unoka húzza a répát a földből.Egy kicsit firssíthetnéd a tudásodat.