Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak618 FtEUR414.25 FtUSD395.1 FtCHF445.24 FtGBP500.5 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz trikolor5 #1113. hozzászólásáraNekem végkifizetés volt. Küldtek hozzá egy határozatszerűséget is, táblázatokkal. Csak a sima szántóföldi ÖKO-támogatást kaptam meg (242 EUR/ha).
Részkifizetés esetében még van remény arra, hogy még tartoznak neked. Ha belegondolsz, 2016-os évről beszélünk...
Én 2016-ban zöldborsót vetettem.
Válasz mtarka #1107. hozzászólásáraJa, hogy régebben volt sütőtököd. Tavaj volt valami zöldséged öko-átállás támogatásban?
Nekem a tököt a gomba támadta meg, de csak a végén úgyhogy nem sokat ártott.
Válasz mtarka #1107. hozzászólásáraJa, hogy régebben volt sütőtököd. Tavaj volt valami zöldséged öko-átállás támogatásban?
Nekem a tököt a gomba támadta meg, de csak a végén úgyhogy nem sokat ártott.
Válasz mtarka #1108. hozzászólásáraNa megnéztem. Sehogysincs 516 EUR/ha nekem kb olyan 50 ezer/ha, viszont részfizetés van odaírva. Akkor ezek szerint még tartoznak? Na ezért nem szoktam megnézni, hogy ne idegesítsem föl magam .
Te mit vetettél sütőtököt? Mennyit utaltak? Neked végkifizetés van odaírva?
Válasz mtarka #1108. hozzászólásáraNem lehet, hogy a te területed nem átállás alatti státuszú, hanem átállt? (2 évig tart az átállási időszak szántó esetén) 2016 előtt nem volt a területnek bio/öko minősítése?
Válasz trikolor5 #1105. hozzászólásáraNe haragudj, hogy ennyire erőltetem ezt a dolgot, de csak fúrja az oldalamat a kíváncsiság.
ÖKO-támogatás kapcsán kaptál már határozatot? Ha visszaosztod, akkor tényleg kijön az 516 EUR/ha?
Nem a "termeléshez kötött" támogatásra gondolok, mert azt biztosan jól számolja a program, hanem az ÖKO-támogatásra.
Válasz trikolor5 #1106. hozzászólásáraPár éve nekem is volt tök, csak nem olajtök, hanem sütőtök.
Azért a növényvédelme terén éreztem némi hiányt...
Mondjuk a vadászok szerették a területet, sehol máshol nem tudott úgy elbújni a vad.
Válasz rongyos #1104. hozzászólásáraIgaz nem engem kérdeztél és nagy tapasztalatom sincs, de szerintem rajtad maradni biztos nem fog max nem fizetnek sokat érte (mint tavaly). Viszont ha bio-ba eltudod adni már jobb pénz lehet (pl. ökomag-tár kft).
Hú a hektáronkénti költséget meghatározni nehéz, bocs de nem is fogom tudni. de felszínesen annyi, hogy ha olyan támogatás van rá mint tavaly akkor nagyon megéri még úgy is ha virágzás után betárcsázod . A vetőmag ára nem vészes, növényvédelem se kell. A betakarítás a neccen mert, ha bérbe csináltatod akkor tolni, szárzúzni, magozni, mosni, szárítani kell.
Válasz mtarka #1103. hozzászólásáraIgen direkt ezért vetettem 2016-ban először olajtököt, ahogy még jó sokan mások is. Biztos szidtak minket a több éve tökölők, hogy lenyomtuk az árat . Idén meglepődtem, hogy már nem jár majd utána zöldségnövény támogatás. De hátha eltudom adni bio-ba jobb pénzért.
Én kaptam zöldségnövény jogcímen támogatást, de nem számoltam utána feltételeztem, hogy jó összeg jött.
Szerintem ebből az oktatásból nem lesz semmi. Gyanus, hogy a tematikája sincs meg még, a rá szánt pénzt meg lenyúlták.
Válasz mtarka #1103. hozzászólásáraHello!!! Egy-két kérdésem lenne, mit lehet kezdeni az olajtökkel, el lehet adni valahova?? meg hát annyi, hogy mi a hektáronkénti költsége?
Válasz trikolor5 #1101. hozzászólásáraSzia!
Nagyon jó választás volt 2016-ban az olajtök (VEG39)!
Egyrészt a területalapú és a zöldítés felett járt rá a "termeléshez kötött" támogatások között a "sima" zöldségnövény-támogatás.
Másrészt mindezeken felül az ÖKO támogatáson belül az ÖKO-zöldség támogatás is! Ez azt jelenti, hogy nem az ÖKO-szántóföldi támogatás (242 EUR/ha) jár rá 2016-ban, hanem az ÖKO-zöldség (516 EUR/ha). Ez bizony nem kevés 315,98 Ft/EUR árfolyamon számolva...
Érdekelne, hogy vajon a Te határozatodban a magasabb összegű ÖKO-támogatást számolták-e, vagy pedig - mint nálam - a sima szántóföldit.
A képzésnek eddig nem jártam utána, azt hittem majd keresnek. De lehet arra hiába várok :(
Válasz mtarka #1100. hozzászólásáraHali!
Én is áttérésiben vagyok. Ilyen képzést nekünk kell keresni, vagy szólnak, hogy hol mikor indul?
Olajtököm volt 2016-ban akkor zöldségnövénybe sorolták idén már ipari olajnövénybe. Miért ez számít valamit ebben az esetben?
Válasz trikolor5 #1099. hozzászólásáraA pályázati felhívásban (amelyet egyébként változtattak már) most az szerepel, hogy:
A kizárólag áttérési támogatásban részt vevő támogatást igénylő köteles 2017. december 31-ig ökológiai gazdálkodási képzésen részt venni.
Engem is érdekelne, hogy hol lesz december 31-ig ilyen képzés.
Neked volt 2016-ban zöldségnövény az öko-támogatásban?
Akik pályáztak 2016-ban öko támogatásra valamilyen oktatáson kell részt venniük úgy emlékszem. Erről tudtok valamit? Én még nem kaptam erről semmit. Vagy nekem kéne keresni valamit és beiratkozni? Vagy az egész elfelejtődött és nem is lesz semmi?
" A 2018-tól alkalmazandó szabályoknak egy újabb részlete, hogy a 0,25 hektárnál kisebb táblaszintű EFA-elemek (nitrogénmegkötő növényekkel bevetett terület, ökológiai jelentő- ségű másodvetés, parlagon hagyott terület, erdősített terület, agrárerdészeti terület, rövid vágásfordulójú fás szárú energetikai ültetvény) is igényelhetők és elszámolhatók lesznek EFA-területként uniós iránymutatás alapján. A módosítások közül az egyik legjelentősebb nóvum, hogy a jövő évtől a gazdálkodó a szántóterületével szomszédosan elhelyezkedő EFA-elemével szomszédos EFA-elemet is bejelentheti a gyakorlatnak való megfelelés érdekében. Ezzel a gazdálkodó beszámíthatja a szántóterületeihez kapcsolódó, környezeti szempontból értékes további elemeket, mellyel egyúttal növelhető a bejelentett EFAterületek nagysága. Akár egy táblaszegéllyel szomszédosan elhelyezkedő fás sáv is beszámolható lesz a gazdálkodó potenciális EFA-területeibe. További, az eddigi szabályozástól eltérő módosítás, hogy az EFA-ként elszámolni kívánt nitrogénmegkötő növénnyel bevetett területeken, parlagon hagyott területeken, ökológiai jelentőségű másodvetésen és a mezőgazdasági termelés alatt álló erdőszélek mentén fekvő támogatható hektársávokon tilos növényvédő szert használni."
" A szója és a borsó továbbra is elszámolható EFA-területként, ha termesztésük során nem alkalmaznak növényvédő szert. Vannak olyan tájegységei országunknak, ahol ez nagy biztonsággal megvalósítható kellő szak- értelem és tudatos technológiaválasztás mellett.
Azokon a termőhelyeken pedig, ahol a gyomok elleni védekezés sorközműveléssel nem oldható meg maradéktalanul, illetve feltétlenül szükséges deszikkálás a biztonságos és gazdaságos betakarításhoz, ott érdemes fontolóra venni az EFA-kötelezettség más kultúrával vagy EFA-területtípussal történő kielégítését (pl. őszi kalászosok után vetett zöldtrágyával)."
Olyanra van valakinek ötlete, hogy 16-ban valahogyan nem lett jelölve EFA terület, de parlagon hagyott területtel még túl is lett teljesítve az 5% kötelező. Most leszankcionálták a kollégát a zöldítés 50%-ra. Valami jó fellebbezést kellene összehozni, hátha nem buknának annyit.
Érdekes módon a 16-os igénylésüket letölteni sem tudjuk. A rendszer azt mondja, nem található adat a 16-os igénylési időszakban.
Válasz Wilde #1087. hozzászólásáraKöszi. Nekem csak ez az egy van újkora óta. Itt még nem az elektronika irányít hanem a józan ész és ez megbüntet ha hülye vagy.
Válasz Wilde #1086. hozzászólásáraMondjuk /pohánka facélia biborhere/ de akár négermag és bükköny vagy zab is lehetne benne valamilyen keverékben összeállítva/ Akár szikikender de azt nem ismerem. Jól értelmeztem hogy a repce árvakelésre csak rávetetted a mustárt?Más nincs benne? Ez kötelező zöldítés?
Válasz Netparaszt #1080. hozzászólásáraén sem tenném,de mivel 60 napig meg kell hagyni ezért ha időben akarsz búzát vetni akkor minél hamaarabb vetni kellett.
Válasz Koszi. #1070. hozzászólásáranekem már lassan egy hónapja el van vetve.igaz nem sokat fejlödött ,pedig eső is jött rá 29 mm,de a bolhák kegyetlenűl visszafogják főleg a mustárt zabálják.a repce árvakelést pedig ahogy kikelt ,ráhúztam a vetőgépet és kinyírta nagy részét.a tanulság az,hogy legközelebb szórvavatővel azonnali tarlóhántással vetek zt-t.
Válasz Netparaszt #1077. hozzászólásáraFeltètelezzük,hogy szeptember közepèig lesz nedvesség a földben. De ha mègsem,érdemes szeptember közepén mèg elvetni? Talán október végèig eljut addig mèg viràgozna? Akkor kevès csapadékkal is fejlődhet. Ennèl kèsőbb ùgy is esèlytelen. Marad a zsàkban.
Válasz Ares 826 #1076. hozzászólására Kikel az, csak meg is sül a csíra nyomban, nedvességet már nem tud kiszedni, mert méter mélységig porzik a föld. Várjuk a lehűlést, aztán megy is a takarónövény a földbe, hogy valami megfogja az őszi, téli esőket.
Van, aki éves 180 mm-el is sikeresen termel, embermagasságú takaróval, ott még nem tartunk.
Válasz Netparaszt #1074. hozzászólásáraNa ez az, azt a kicsi nedvességet is kiszedi a talajból ami van benne, de lehet ki sem fog kelni mert annyira száraz az idő!
Válasz Koszi. #1070. hozzászólására Akadálya nincs, csak érdemes elolvasni, hányan fürödtek be ezzel a kombinációval. Persze ha leszántod, akkor mindegy, hogy vetettél-e bármit is, legfeljebb még jobban kiszárítja a talajt a búzáig.
Üdv! Zöldítéshez vetek mustár+olajretek keveréket, repce tarlóba, van ennek valami akadálya? Most vetném és két hónapig kell rajta hagyni a területen úgytudom, és búzát szeretnék utána vetni. Falugazdász szerint ez így működhet, de azért gondoltam megkérdezem hátha valaki ennek az ellenkezőjét tudja...
1569 hozzászólás
Válasz Istvánxxx #1118. hozzászólásáraIgen.
Válasz lajoskam #1116. hozzászólásáraCsatoltad a 2016-os Egységes kérelmedhez a bérlegeltetési szerződést?
Válasz trikolor5 #1113. hozzászólásáraNekem végkifizetés volt. Küldtek hozzá egy határozatszerűséget is, táblázatokkal. Csak a sima szántóföldi ÖKO-támogatást kaptam meg (242 EUR/ha).
Részkifizetés esetében még van remény arra, hogy még tartoznak neked. Ha belegondolsz, 2016-os évről beszélünk...
Én 2016-ban zöldborsót vetettem.
Válasz Istvánxxx #1110. hozzászólásáraBérlegeltetés volt.
Válasz mtarka #1107. hozzászólásáraJa, hogy régebben volt sütőtököd. Tavaj volt valami zöldséged öko-átállás támogatásban?
Nekem a tököt a gomba támadta meg, de csak a végén úgyhogy nem sokat ártott.
Válasz mtarka #1107. hozzászólásáraJa, hogy régebben volt sütőtököd. Tavaj volt valami zöldséged öko-átállás támogatásban?
Nekem a tököt a gomba támadta meg, de csak a végén úgyhogy nem sokat ártott.
Válasz mtarka #1108. hozzászólásáraNa megnéztem. Sehogysincs 516 EUR/ha nekem kb olyan 50 ezer/ha, viszont részfizetés van odaírva. Akkor ezek szerint még tartoznak? Na ezért nem szoktam megnézni, hogy ne idegesítsem föl magam .
Te mit vetettél sütőtököt? Mennyit utaltak? Neked végkifizetés van odaírva?
Válasz Istvánxxx #1111. hozzászólásáraNem. Biztosan 2016 volt az első év.
Válasz mtarka #1108. hozzászólásáraNem lehet, hogy a te területed nem átállás alatti státuszú, hanem átállt? (2 évig tart az átállási időszak szántó esetén) 2016 előtt nem volt a területnek bio/öko minősítése?
Válasz lajoskam #1109. hozzászólásáraSaját állattal volt legeltetve, vagy bérlegeltetés volt?
Van még valaki rajtam kívül, aki egy fillért sem látott a 2016-os ÖKO-ból (ÖKO gyep, legeltetett)? MVH-nál státuszba sorolás alatt...
Válasz trikolor5 #1105. hozzászólásáraNe haragudj, hogy ennyire erőltetem ezt a dolgot, de csak fúrja az oldalamat a kíváncsiság.
ÖKO-támogatás kapcsán kaptál már határozatot? Ha visszaosztod, akkor tényleg kijön az 516 EUR/ha?
Nem a "termeléshez kötött" támogatásra gondolok, mert azt biztosan jól számolja a program, hanem az ÖKO-támogatásra.
Válasz trikolor5 #1106. hozzászólásáraPár éve nekem is volt tök, csak nem olajtök, hanem sütőtök.
Azért a növényvédelme terén éreztem némi hiányt...
Mondjuk a vadászok szerették a területet, sehol máshol nem tudott úgy elbújni a vad.
Válasz rongyos #1104. hozzászólásáraIgaz nem engem kérdeztél és nagy tapasztalatom sincs, de szerintem rajtad maradni biztos nem fog max nem fizetnek sokat érte (mint tavaly). Viszont ha bio-ba eltudod adni már jobb pénz lehet (pl. ökomag-tár kft).
Hú a hektáronkénti költséget meghatározni nehéz, bocs de nem is fogom tudni. de felszínesen annyi, hogy ha olyan támogatás van rá mint tavaly akkor nagyon megéri még úgy is ha virágzás után betárcsázod . A vetőmag ára nem vészes, növényvédelem se kell. A betakarítás a neccen mert, ha bérbe csináltatod akkor tolni, szárzúzni, magozni, mosni, szárítani kell.
Válasz mtarka #1103. hozzászólásáraIgen direkt ezért vetettem 2016-ban először olajtököt, ahogy még jó sokan mások is. Biztos szidtak minket a több éve tökölők, hogy lenyomtuk az árat . Idén meglepődtem, hogy már nem jár majd utána zöldségnövény támogatás. De hátha eltudom adni bio-ba jobb pénzért.
Én kaptam zöldségnövény jogcímen támogatást, de nem számoltam utána feltételeztem, hogy jó összeg jött.
Szerintem ebből az oktatásból nem lesz semmi. Gyanus, hogy a tematikája sincs meg még, a rá szánt pénzt meg lenyúlták.
Válasz mtarka #1103. hozzászólásáraHello!!! Egy-két kérdésem lenne, mit lehet kezdeni az olajtökkel, el lehet adni valahova?? meg hát annyi, hogy mi a hektáronkénti költsége?
Válasz trikolor5 #1101. hozzászólásáraSzia!
Nagyon jó választás volt 2016-ban az olajtök (VEG39)!
Egyrészt a területalapú és a zöldítés felett járt rá a "termeléshez kötött" támogatások között a "sima" zöldségnövény-támogatás.
Másrészt mindezeken felül az ÖKO támogatáson belül az ÖKO-zöldség támogatás is! Ez azt jelenti, hogy nem az ÖKO-szántóföldi támogatás (242 EUR/ha) jár rá 2016-ban, hanem az ÖKO-zöldség (516 EUR/ha). Ez bizony nem kevés 315,98 Ft/EUR árfolyamon számolva...
Érdekelne, hogy vajon a Te határozatodban a magasabb összegű ÖKO-támogatást számolták-e, vagy pedig - mint nálam - a sima szántóföldit.
A képzésnek eddig nem jártam utána, azt hittem majd keresnek. De lehet arra hiába várok :(
Válasz nagyetelkagreta #1097. hozzászólásáraÉn kaptam valamit...de a beharasngozott összeg 73% át....
Már gondolkodom hogy lehetne kilépni......tud erről valaki valamit??
Válasz mtarka #1100. hozzászólásáraHali!
Én is áttérésiben vagyok. Ilyen képzést nekünk kell keresni, vagy szólnak, hogy hol mikor indul?
Olajtököm volt 2016-ban akkor zöldségnövénybe sorolták idén már ipari olajnövénybe. Miért ez számít valamit ebben az esetben?
Válasz trikolor5 #1099. hozzászólásáraA pályázati felhívásban (amelyet egyébként változtattak már) most az szerepel, hogy:
A kizárólag áttérési támogatásban részt vevő támogatást igénylő köteles 2017. december 31-ig ökológiai gazdálkodási képzésen részt venni.
Engem is érdekelne, hogy hol lesz december 31-ig ilyen képzés.
Neked volt 2016-ban zöldségnövény az öko-támogatásban?
Akik pályáztak 2016-ban öko támogatásra valamilyen oktatáson kell részt venniük úgy emlékszem. Erről tudtok valamit? Én még nem kaptam erről semmit. Vagy nekem kéne keresni valamit és beiratkozni? Vagy az egész elfelejtődött és nem is lesz semmi?
Válasz nagyetelkagreta #1097. hozzászólásáraJött egy kis támogatás, de nem annyi, amit vártam.
Erről írtam nemrég egy másik fórumban:
https://www.agroinform.hu/forum/AKG-tamogatas/t1618
Valaki kapott már ökológiai támogatást idén?Nekem még mindig csak annyit mondanak hogy türelem,folyik az ügyintézés.Pénz sehol.
Változások 2018-tól a zöldítésben
Pl.:
" A 2018-tól alkalmazandó szabályoknak egy újabb részlete, hogy a 0,25 hektárnál kisebb táblaszintű EFA-elemek (nitrogénmegkötő növényekkel bevetett terület, ökológiai jelentő- ségű másodvetés, parlagon hagyott terület, erdősített terület, agrárerdészeti terület, rövid vágásfordulójú fás szárú energetikai ültetvény) is igényelhetők és elszámolhatók lesznek EFA-területként uniós iránymutatás alapján. A módosítások közül az egyik legjelentősebb nóvum, hogy a jövő évtől a gazdálkodó a szántóterületével szomszédosan elhelyezkedő EFA-elemével szomszédos EFA-elemet is bejelentheti a gyakorlatnak való megfelelés érdekében. Ezzel a gazdálkodó beszámíthatja a szántóterületeihez kapcsolódó, környezeti szempontból értékes további elemeket, mellyel egyúttal növelhető a bejelentett EFAterületek nagysága. Akár egy táblaszegéllyel szomszédosan elhelyezkedő fás sáv is beszámolható lesz a gazdálkodó potenciális EFA-területeibe. További, az eddigi szabályozástól eltérő módosítás, hogy az EFA-ként elszámolni kívánt nitrogénmegkötő növénnyel bevetett területeken, parlagon hagyott területeken, ökológiai jelentőségű másodvetésen és a mezőgazdasági termelés alatt álló erdőszélek mentén fekvő támogatható hektársávokon tilos növényvédő szert használni."
" A szója és a borsó továbbra is elszámolható EFA-területként, ha termesztésük során nem alkalmaznak növényvédő szert. Vannak olyan tájegységei országunknak, ahol ez nagy biztonsággal megvalósítható kellő szak- értelem és tudatos technológiaválasztás mellett.
Azokon a termőhelyeken pedig, ahol a gyomok elleni védekezés sorközműveléssel nem oldható meg maradéktalanul, illetve feltétlenül szükséges deszikkálás a biztonságos és gazdaságos betakarításhoz, ott érdemes fontolóra venni az EFA-kötelezettség más kultúrával vagy EFA-területtípussal történő kielégítését (pl. őszi kalászosok után vetett zöldtrágyával)."
http://www.kormany.hu/download/8/87/21000/OMEK_FM_fuzet%20A5_8o_2017_07_11_v2.pdf
Válasz borda77 (Joe) #1094. hozzászólásáraOkés köszönöm,akkor jól értelmeztem,végre valami egyszerűsödött is!
Válasz laci92627 #1093. hozzászólásáraCSak utána 15-ön belül... előtte 5 nap megszűnt!
A másodvetés leforgatását az idei évtől csak a leforgatást követő 15 napon belül kell jelenteni?? Tehát előtte nem kell jelenteni 5 nappal??
Olyanra van valakinek ötlete, hogy 16-ban valahogyan nem lett jelölve EFA terület, de parlagon hagyott területtel még túl is lett teljesítve az 5% kötelező. Most leszankcionálták a kollégát a zöldítés 50%-ra. Valami jó fellebbezést kellene összehozni, hátha nem buknának annyit.
Érdekes módon a 16-os igénylésüket letölteni sem tudjuk. A rendszer azt mondja, nem található adat a 16-os igénylési időszakban.
Válasz bobo77 #1089. hozzászólásárakötelező zöldítés,repce árvakelés csírázott már arra vetettem rá a mustár,retek keveréket.
Válasz Wilde #1087. hozzászólásáraKöszi. Nekem csak ez az egy van újkora óta. Itt még nem az elektronika irányít hanem a józan ész és ez megbüntet ha hülye vagy.
Válasz Wilde #1086. hozzászólásáraMondjuk /pohánka facélia biborhere/ de akár négermag és bükköny vagy zab is lehetne benne valamilyen keverékben összeállítva/ Akár szikikender de azt nem ismerem. Jól értelmeztem hogy a repce árvakelésre csak rávetetted a mustárt?Más nincs benne? Ez kötelező zöldítés?
Válasz Netparaszt #1081. hozzászólásáraKöszi! akkor mèg van esèlyem.
Válasz bobo77 #1085. hozzászólásárajó a motorod!mindig vágytam egy 1000 es gixerre,csak 750 ek voltak egy pár db.
Válasz bobo77 #1085. hozzászólásárate mit vetettél volna?
Válasz Wilde #1084. hozzászólásáraBakter sikerült beleválasztanod gabona elé a keverékbe...
Válasz Netparaszt #1083. hozzászólásárarepce és búza közé ment,zöldítés miatt.
Válasz Wilde #1082. hozzászólására van rajta annyi haeznod, hogy érdemes két gabona közé vetni a mustárt?
Válasz Netparaszt #1080. hozzászólásáraén sem tenném,de mivel 60 napig meg kell hagyni ezért ha időben akarsz búzát vetni akkor minél hamaarabb vetni kellett.
Válasz .Richard. #1078. hozzászólására Szeptember közepe kifagyónak még renrben, utána már csak áttelelő.
Válasz Wilde #1079. hozzászólására A keresztesvirágúak érzékenyek a nappalok hosszára. Én nem tenném.
Válasz Koszi. #1070. hozzászólásáranekem már lassan egy hónapja el van vetve.igaz nem sokat fejlödött ,pedig eső is jött rá 29 mm,de a bolhák kegyetlenűl visszafogják főleg a mustárt zabálják.a repce árvakelést pedig ahogy kikelt ,ráhúztam a vetőgépet és kinyírta nagy részét.a tanulság az,hogy legközelebb szórvavatővel azonnali tarlóhántással vetek zt-t.
Válasz Netparaszt #1077. hozzászólásáraFeltètelezzük,hogy szeptember közepèig lesz nedvesség a földben. De ha mègsem,érdemes szeptember közepén mèg elvetni? Talán október végèig eljut addig mèg viràgozna? Akkor kevès csapadékkal is fejlődhet. Ennèl kèsőbb ùgy is esèlytelen. Marad a zsàkban.
Válasz Ares 826 #1076. hozzászólására Kikel az, csak meg is sül a csíra nyomban, nedvességet már nem tud kiszedni, mert méter mélységig porzik a föld. Várjuk a lehűlést, aztán megy is a takarónövény a földbe, hogy valami megfogja az őszi, téli esőket.
Van, aki éves 180 mm-el is sikeresen termel, embermagasságú takaróval, ott még nem tartunk.
Válasz Netparaszt #1074. hozzászólásáraNa ez az, azt a kicsi nedvességet is kiszedi a talajból ami van benne, de lehet ki sem fog kelni mert annyira száraz az idő!
Válasz Mf-es? #1073. hozzászólására?
Válasz Koszi. #1070. hozzászólására Akadálya nincs, csak érdemes elolvasni, hányan fürödtek be ezzel a kombinációval. Persze ha leszántod, akkor mindegy, hogy vetettél-e bármit is, legfeljebb még jobban kiszárítja a talajt a búzáig.
Másodvetést,hogyan kell jelenteni?
Válasz borda77 (Joe) #1071. hozzászólásra
A repce utáni vetés miatt, de ha más is csinálja így akkor nincs gond biztos :)
Válasz Koszi. #1070. hozzászólásáraNincs mi lenne a baj vele? 60 nap és mehet a bedolgozás...
Üdv! Zöldítéshez vetek mustár+olajretek keveréket, repce tarlóba, van ennek valami akadálya? Most vetném és két hónapig kell rajta hagyni a területen úgytudom, és búzát szeretnék utána vetni. Falugazdász szerint ez így működhet, de azért gondoltam megkérdezem hátha valaki ennek az ellenkezőjét tudja...