Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Húsmarhatartás a Kárpát-medencében

Létrehozta: Nemere Farm and Ranch , 2011-01-21 11:07:27

Kedvencekhez Segítség
13093 hozzászólás
Nincs profilkép
#13042 envagyok2
2026-04-21 21:37:14

Válasz Selvin #13041. hozzászólásáraígy van, kicsibe ezt sem lehet csináélni, 10 állat egy havi munkabért nem hoz meg, ha mindent felszámol az ember...és 10 állattal épp annyi a munka, mint 100zal, mármint időben, törődésben, kínlódásban, mert 10hez épp úgy ki kell menni, s épp úgy meg kell oldani minden bajt, mint ha 100 lenne.

Nincs profilkép
#13041 Selvin
2026-04-21 21:22:48

Válasz szelindi1965 #13035. hozzászólásáraMondjuk én hiába etetek saját takarmányt, szigorúan piaci áron számolom, mert akár el is adhatnám. És mennyivel könnyebb lenne... :)
Persze marad rajta valamennyi, de ha beleszámolom a napi kijárást, gondozást, vizet, benzint, állatorvost, gyogyszereket, villanypásztort, karámokat, karbantartást, akkor azért nem túl nagy az eredmény a mostani magasabb árakon sem.
Csak akkor kezdjen bele valaki, ha szereti csinálni, mert a pénzt máshogy könnyebb összeszedni.

#13040 lszentpronai
2026-04-21 20:23:25

Válasz szelindi1965 #13035. hozzászólásáraKöszönöm a válaszát!
Igaza van.... talán a szaporítás része nem ilyen egyszerű marhánál sajnos elég hosszúak az időksmile sweatdropde minden tiszteletem annak aki még a földet is csinálja jószág mellett!!!

#13039 lszentpronai
2026-04-21 20:15:55

Válasz mtz1221 #13033. hozzászólásáraIgazad van a munkahellyel kapcsolatban,de 15 év külföld után nem nagyon tudom elképzelni,hogy itthon eljárjak melózni a szakmámban errefelé nincs is semmi,de már 5 éve csinálom ,hogy kimegyek 1-2 hónapra még besegíteni ha hívnak.

#13038 lszentpronai
2026-04-21 20:07:59

Válasz mtz1221 #13032. hozzászólásáraKezdésnek 10 darabra gondoltam aztán majd idővel kiderül,hogy merre tovább....smile sweatdrop

#13036 barazdabetyar.
2026-04-21 19:22:40

Válasz mtz1221 #13028. hozzászólásáraÚgy számoltam a 0-ást,ha beviszed,vissza kiviszed trágyaként,annak az árán vehetsz ugyan annyi trágyát.

#13035 szelindi1965
2026-04-21 19:13:42

Válasz lszentpronai #13017. hozzászólásáraTermészetesen,jászlon,minden be-minden ki,de anyatehenezni kis létszámmal csak így ajánlanám.Magyartarka anyák,limousin utódok szigorúan,de,biztonságosan elég szálas és szemestermény megtermelése saját területről-saját magunk.Ha ez nincs nem is szabad belevágni,a jószágot könnyű elszaporítani a földhöz jutás nem így megy.

#13034 Gumóka
2026-04-21 19:00:43

Válasz mtz1221 #13033. hozzászólásáraBizony.
Ha mindent úgy kell megvenni eléjük, nem éri meg szerintem. Én meg csinálnám, csak helyem nincs, pont a szervestrágya miatt.

Itt a szűk-baráti-gazda körben vannak a cimbiknek lovaik, meg disznó, igaz mondják, a lóxar gyenge, mégis látszik a földjeiken, hogy van szervestrágya.

#13033 mtz1221
2026-04-21 18:33:05

Válasz lszentpronai #13031. hozzászólásáraAzért azt tudd mikor nem szoptat, 5 darabra 1 bál kukoricaszár bálát és 5 kiló kukorica darát számolj napjára. Saját föld és gépek nélkül, egy jó munkahely szerintem többet ér .

#13032 mtz1221
2026-04-21 18:29:09

Válasz lszentpronai #13030. hozzászólásáraHa körbe veszed drótkerítéssel, belül villanypásztorral, valami két oldalán zárt akármilyen épülettel, 7000 m2 en, 30 darab is elfér, ha van mit enni nekik. Nekem is kb ekkora helyem van egyenlőre.

#13031 lszentpronai
2026-04-21 17:32:57

Válasz barazdabetyar. #13025. hozzászólásáraAzt még hozzá tenném hogy magot nem termelek nincs szántó és nem is szeretnék vele foglalkozni nem is érdekelt soha.

#13030 lszentpronai
2026-04-21 17:28:25

Válasz mtz1221 #13027. hozzászólásáraIgen a fiálással kalkuláltam,van egy régi ház helyem 7000 nm nincs szomszed sem gondoltam ott kialakitanek valami "telepet"nekik.
Birkával próbáltam ezt a jellegű tartást (120 db)de nem vált be.... nem is anyagilag egyszerűen azért mert a birkával "menni kell"

#13029 lszentpronai
2026-04-21 17:21:04

Válasz barazdabetyar. #13025. hozzászólásáraKöszönöm a válaszát!
Összességében nem úgy gondoltam,hogy nem jön ki a matek egyáltalán de nem is egy nagy mutatványra jött ki a dolog.....
Nyilván kalkuláltam üresen maradt tehénnel is és elhullással is és persze némi cgf el is

#13028 mtz1221
2026-04-21 17:03:01

Válasz barazdabetyar. #13026. hozzászólásáraNa ez így nem igaz, trágya 10x többet ér mint a kinthagyott szalma.

#13027 mtz1221
2026-04-21 17:01:28

Válasz lszentpronai #13024. hozzászólásáraKijön a metek, minden szar takarmánnyal elvannak De nem tudok mit csinálni elléskor, nagy hely kéne nekik, hogy legyen mindegyiknek saját tere a kisbocikkal.

#13026 barazdabetyar.
2026-04-21 16:50:28

Válasz barazdabetyar. #13025. hozzászólásáraBár a trágya az 0-ás szerintem.Míg bekerül bálába alájuk,meg ki van szórva,annyi mint amit ér.

#13025 barazdabetyar.
2026-04-21 16:49:31

Válasz lszentpronai #13023. hozzászólásáraFele megmarad.Plusz a trágya.Mi a metek nálad?

#13024 lszentpronai
2026-04-21 16:01:25

Válasz mtz1221 #13022. hozzászólásáraTehenet szeretnek pl angus x blond vagy limousint bele rakni és ugye a borjú lenne a végeredmény...

#13023 lszentpronai
2026-04-21 15:56:11

Válasz Selvin #13020. hozzászólásáraKöszönöm a választ!
Ettől tartottam... ahogy számolgattam nem igazán jött ki a "matek" nekem sem...

#13022 mtz1221
2026-04-21 15:07:55

Válasz lszentpronai #13019. hozzászólásáraMit szeretnél, azt mond meg, mert ez így csak találgatás. ? Hízó bikára fedett 4m2 hely/darab, átcsukhatóak legyenek trágyázásra, jobb is mint nagy helyen, nem mozogják le a kilókat.

Nincs profilkép
#13020 Selvin
2026-04-21 14:33:02

Válasz lszentpronai #13017. hozzászólásáraA szomszéd gazda így tart kb 20 tehenet. Többet eszik meg, mint amennyi bevétele van. Ráadásul gondozni is kell naponta.

#13019 lszentpronai
2026-04-21 13:59:17

Válasz mtz1221 #13018. hozzászólásáraEz nem volt valami bíztató válasz....smile biggrinde attól függetlenül érdekelnének a tapasztalatai.

#13017 lszentpronai
2026-04-21 11:17:45

Jó napot Gazdák!
Édeklődni szeretnék,hogy tart e valaki marhát legelő nélkül vagyis "zárt körülmények között" pl kifutóban,karámban stb egész évben?
Üdv

#13016 mtz1221
2026-04-20 18:22:41

Na megfogtam 4 szál 3as dróttal a kicsiket végre.smile sweatdropsmile thumbup

#13015 mtz1221
2026-04-17 21:39:38

Válasz jaromiv #13014. hozzászólásáraEz kettő volt. magyar húsvétkor is bedöglött 1 ellés közben (tavaly is, ezért ráfogtam a bűneim áldozatának), de most 1 hétre rá szerb húsvéti ünnepekor volt a császározás, kicsit sokk lett az ünneplésből. smile sweatdrop

Nincs profilkép
#13014 jaromiv
2026-04-17 21:36:57

Válasz mtz1221 #13013. hozzászólásáraÖrülök neki. Ez jó hír.
Sajna egy -egy ilyen benne van a pakliban.

#13013 mtz1221
2026-04-17 21:25:21

Válasz jaromiv #13012. hozzászólásáraAzóta lett már három, hála az égneksmile innocent ezek jól vannak. Be voltam tojva hogy a cukorrépával túl etettem őket, és minden előhasival baj lesz. De úgy néz ki más baj volt ott. smile cursing

Nincs profilkép
#13012 jaromiv
2026-04-17 20:28:55

Válasz mtz1221 #13011. hozzászólásáraNa, mi lett a bocikkal? Rendbe vannak már?

#13011 mtz1221
2026-04-11 21:20:52

Válasz envagyok2 #13010. hozzászólásáraNagy volt a bornyú, kicsi a tehén. Alighanem a répa bebacott, pedig már 1 hónapja elfogyott. Van még 7 előhasi, ha most jem kapok agyvérzést mire túl lesznek rajta, akkor soha.smile sweatdrop

Nincs profilkép
#13010 envagyok2
2026-04-11 21:16:10

Válasz mtz1221 #13009. hozzászólásárahukomám, de mi volt a baj, miért kellett császározni?

#13009 mtz1221
2026-04-11 20:15:15

Ma császároztunk, bornyú beledöglött ? Túl etettem, nagy is volt a bornyú ? Vagy hány % ban fordul elő, hogy angus nem bír megelleni ? Egyhete egy másik meg nem bírt felkelni, 2 napig dudliztattsm, az is bedöglött. Azt még rágogtam hogy a bűneim miatt áldozat, de hogy szerb húsvétkor is én szenvedjek, ez már sokk. smile cursing

Nincs profilkép
#13008 jozsefszamveber10
2026-04-04 23:29:06

Válasz envagyok2 #13004. hozzászólásáraIgazad van. Szökős tehén nem kell . Nekünk a facebokon adták tudomásunkra , hogy a KUTATÓ nevű tehenünk megszökött, és a SAMU múzeum elött kéri a belépőt.
Ezt a tehenet beraktuk az istállóba "sittre".
3 hónap után jött rá vevő kinek elmondtam, hogy ez okos tehén és szökik.
Elkerült egy ilyen hiper szuper unios támogatásos telepre.
Megszökött .
Lelépett Ausztria felé.
Nem is értem miért ment arra.
Disszidálni akart a féreg.
Még talán volt is ilyen újságcikk, hogy tehénvadászat a kis alföldön.
Rohadjon békében sok bosszúságot csinált.

#13006 mtz 1221
2026-04-02 23:05:09

Válasz csontii #13003. hozzászólásáraNa, ezt most nem először hallom. smile cursing

#13005 mtz 1221
2026-04-02 23:04:33

Válasz envagyok2 #13004. hozzászólásáraAdok, de tavaly sikerült a kuki szárat qrva porosan összebálázni, kevesebb só fogy valamiért. Meg a földet se eszik most, mi lehet a párlapát/bála porban ?

Nincs profilkép
#13004 envagyok2
2026-04-02 22:48:05

Válasz mtz 1221 #13002. hozzászólásáramajd átmegy, nyugi, lehet nem is látod, mert átmegy elfeküdni, meg vissza is megy, mikzöben te nem os mész feléjük. átmegy az mindenen, ha úgy akarja. 100ból lehet csak 1 lesz az, ami mindig és mindenen átmegy, de lesz ilyen, a többivel meg nincs gond. Erre meg aztmodnjuk, hogy balfasz tehénre nincs szükség, tudomásul kell venni.
milyen bozótot ültess oda? mert szted ha ültetsz oda bármit is, abból lesz valami? nem tudom, egy 100 éves tölgyet ültess oda, az lehet megmarad. hahahaha áss le akác oszlopokat, vagy ilyen ágas fákat, amikkel a hátukat meg valagukat meg tudják vakarni. úgy is kidöntik két nap alatt, de addig is jó móka. nyalósót adsz nekik, ugye?

Nincs profilkép
#13003 csontii
2026-04-02 22:39:02

Válasz mtz 1221 #13001. hozzászólásáraOlyan vagy , mint a nők. Ha nincs probléma , csinálsz magadnak.

#13002 mtz 1221
2026-04-02 22:36:32

Válasz mtz 1221 #13001. hozzászólásáranálam az 1 hónapos se megy át, csak addig. 3 sor van, 30-60-110 centin. mint írtam addig az 1 hónapig van a baj, mert képes némelyik anya kimenni utána pásztoron keresztül is.

#13001 mtz 1221
2026-04-02 22:33:52

Válasz envagyok2 #13000. hozzászólásáraEz a végső cél, csak nehezen akar összejönni. Kicsi legelőm közepére milyen bozótokat fákat vagy bokrokat javasolnál ? Ahol eltudnak bújni, de nem lesz baja a tehénnek ha megrágja ?

Nincs profilkép
#13000 envagyok2
2026-04-02 21:39:05

Válasz mtz 1221 #12992. hozzászólásáranem szokja az meg a pásztort, az aklkor is át fog alatta menni, ha akar. az csak minket basz annyira meg, hogy megtanuljuk, ezek meg ha aklarnak, akkro átmennek alatta. nem látod, nincs fél éves borjad? klasszik 80-90 centiore kihúzod a madzagot, az úgy meg át alatta a friss legelőre, hogy kjözbe végigcsúszik a hátán a pásztor, lehet háromszor is odaver neki, leszarja. szóval a kis borjú is így van, ahoyg 1 naposan átmegy alatta me gközötte, úgy 2 hetesen is át fog, mert az az ösztöne, hogy el kell bújjon, vagy éppen megy a friss legelőre. én nem szednék szét kész gulyákat csak azért, mert ellik, kiveszed, 3 hét múlva visszateszed, ahove kivetted, ott is bverekdni fognak ahányszor új tag érkezik vagy távozik, mert ott is sorrendet csinálnak, meg ahonnét kvietted és visszateszed, ott is basztatják egymást. nem kell, minek, a legelőn is megellik a csordába, azért basztatja a kisborjat a többi tehén, mert össze vannak zárva, nioncs más dolga. hagyd a fenébe a gulyába a tehenet, kerítsd körbe az egészet méter magas drótáhélóval, azt is tedd áram alá, és nem megy át rahta a szomszédba kis borjú. azt mondtad nem olyan nagy a hely, fél hektárt nem nagy történet körbenyomni, vannak ilyen drótjálóartó szigetelők, azokra kell felrakni, és ugyan őgy meg tudod feszíteni, mint a huizalt fogóval. és akkor hgelybe marad, de hagyd a gulyába. azt megteheted, hogy egy kis részt a nagyobbon belül lekerítesz madzaggal 80 cm magsan, hogy az alatt a orjú át tudjon menni, és ki tudjon jönni a gfulyából. ott tudod darára szoktatni, etetni is.

#12999 mtz 1221
2026-04-02 20:01:15

Válasz barazdabetyar. #12998. hozzászólásáraDe van hogy több alatt van 1x egy helyen ? Rendeltem drótkerítést körbe kerítünk 1 darabot, belülre meg kap pásztort, pár hét múlva okosabb leszek. Angus nagyon szelíd, de nagyon marha ha kicsije van. Holstent elnézem ismerősnél, azzokkal azt csinálsz amit akarsz, itt meg csak engem tűrnek meg. Tavaly nem voltam itthon mikor ellett, nem kelt fel rsjtavolt a burok a kicsin. Asszony megijedt szólt a szomszédnak. Ő begurult a villamypásztor alatt, a tehén meg mint a nindzsák felugrott 4 lábra. Szomszéd amilyen lenfülettel begurult, úgy ki is gurult, hetekig röhögtük, hogy pont ilyet nem kameráz az ember.smile sweatdrop

#12998 barazdabetyar.
2026-04-02 17:29:13

Válasz mtz 1221 #12994. hozzászólásáraNálam is alatta van 4-5 napig.Utána kiveszem,mert virgonckodik,nem tudok fejni.Felborítja a sajtárt.

#12997 mtz 1221
2026-04-02 11:00:29

Válasz mtz 1221 #12996. hozzászólásáraAz Angus marha (Aberdeen Angus) alapvetően nem territoriális faj, hanem szociális, csordában élő állat. A vadon élő territoriális fajokkal (például a hódokkal vagy egyes macskafélékkel) ellentétben nem egy földrajzi területet védenek, hanem egy belső, szociális hierarchiát tartanak fenn a csordán belül.

#12996 mtz 1221
2026-04-02 10:55:30

Válasz jaromiv #12995. hozzászólásáraEz pont így van. Az a gond a buvó hellyel, van köztük két okos, az átmegy a pásztoron is ha nem lássa a borját. Nem jól írtam, az lenne a terv elkülönítek 1 részt azt az oszlopokon kívül körbe veszem dróthálóval belül villannyal, és oda csukom a frissen elletteket. Ott nem tudom mekkora kellene és ott egymással mit csinálnának ? 15-20 darab 3x3as elkülönítőre se pénzem se időm se energiám. Valahogy csak megoldják a legelőn is, csak még nem jövök rá hogyan.

Nincs profilkép
#12995 jaromiv
2026-04-02 10:00:35

Válasz mtz 1221 #12994. hozzászólásáraAz, hogy a vemheseket, együtt hagyod a borjassal, nem igazán járható. Ellésre, illetve utána érdemes elkülönítőbe rakni a friss borjasat, 1-2 hetes koráig. Elkülönítőnek elég darabonként 3x3 méter. Onnét mehet majd csoportos tartásba. 10-15 m2/db-ot érdemes számolni. De ettől is fontosabb, hogy a borjak kitudjanak bújni egy óvodába. Oda tud menekülni. Vízszintes karámfa, hogy marha ne tudjon kimenni. Függőleges elvásztó a talajig, hogy a résem a borjú ki tudjon menni. A te marháid (a fajta) territóriumot tart.

#12994 mtz 1221
2026-04-02 09:36:45

Válasz barazdabetyar. #12993. hozzászólásáraDe én alattuk hagyom a kisbornyukat is, az a kérdés úgy mekkora kell hogy ne piszkálják egymásét. most az új 7 darab 9x6-os helyen van, de lekelett csoknom az újat, mert a többi marha neki esett és piszkálta a kicsit. smile cursing

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Új Stiga S300 akkumulátoros fűnyíró traktor
Új Stiga S300 akkumulátoros fűnyíró...

799.000 Ft

Leghorn tojás,  tenyésztojás
Leghorn tojás, tenyésztojás

300 Ft

Új Husqvarna 535 AWD Automower robotfűnyíró
Új Husqvarna 535 AWD Automower...

1.299.000 Ft

Új Husqvarna 550 Automower robotfűnyíró
Új Husqvarna 550 Automower robotfűnyíró

1.099.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]