Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.75 Ft USD 312.6 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.2 Ft

Fórum

Milyen a jó kombinátor?

Létrehozta: Vendég , 2008-02-08 19:33:04

Kedvencekhez Segítség
3789 hozzászólás
#3739 mtz1221
2025-04-18 19:19:08

Válasz Rabó001 #3738. hozzászólásáraNehogy bedőlj a játékának, engem nem zavar ha ez teszi boldoggá. smile whistling

Nincs profilkép
#3738 Rabó001
2025-04-18 19:18:02

Válasz mtz1221 #3736. hozzászólásáraEz a mániája, hogy jatsza az önkéntes topik rendőrt.

Nincs profilkép
#3737 Rabó001
2025-04-18 19:16:58

Válasz Radocz #3734. hozzászólásáraMagaddal beszélgetsz? Szállj le rólam! Ha van témába vágó gondolatod vagy normális kérdésed, akkor írd le!

#3736 mtz1221
2025-04-18 19:10:03

Válasz Radocz #3731. hozzászólásáraHúsvétkor nem kéne itt kevergetni. smile surrender semmi máshoz nem illik jobban a keréktaposás, mint a kombinátorozáshoz, ez a legmegfelelőbb topik erre. smile thumbupsmile thumbupsmile thumbup

#3735 mtz1221
2025-04-18 19:07:41

Válasz Radocz #3734. hozzászólásáraMi nem a tanulóid vagyunk, ilyenen nem veszünk össze. Van amelyik felépítésűre kell, van amelyikre nem. Amit beraktam, és amilyeneket használok, azokra felesleges. Szerintem. smile wink
https://youtu.be/q6TQEv-KHLk

#3734 Radocz
2025-04-18 18:58:25

Válasz Rabó001 #3705. hozzászólásáraSzerinte kell mélység állító kerék.

Játszátok le egymással!

smile cowboy

#3733 mtz1221
2025-04-18 18:48:10

Válasz Gumóka #3728. hozzászólásáraVan nekem egy 320as, 1 ezresért viheted. smile wink

#3732 mtz1221
2025-04-18 18:45:45

Válasz Radocz #3729. hozzászólásáraMinek az rá ? Rögtörő nem rugós állítású, a váz is fix, majd tartja a rögtörő a mélységet. smile thumbup

#3731 Radocz
2025-04-18 16:11:57

Válasz Radocz #3703. hozzászólásáraItt a kép.

Nagyon nehéz lenne a gumiabroncs nyomást egy oda való topikban kibeszélni?

Köszönjük a nép nevében.

smile cowboy

#3730 Radocz
2025-04-18 16:09:50

Válasz Gumóka #3728. hozzászólásáraEz rendetlen, de talán eladó lesz.
Nincs elég memória a képnek.

Már korábban feltettem.
smile cowboy

#3729 Radocz
2025-04-18 16:06:19

Válasz mtz1221 #3726. hozzászólásáraEzen sem látom a mélység állító kereket.
Ezután teszik rá?

smile cowboy

#3728 Gumóka
2025-04-18 15:59:07

Válasz mtz1221 #3726. hozzászólásáraNézegetem most én is, kéne venni egy rendes kombinátort, mert csak ásóboronám van, nem mindig vagyok vele elégedett.
Szántásba jobb lenne a kombi, forgatás nélkülibe meg eddig bevált az ásóborona.

#3726 mtz1221
2025-04-18 15:42:55

Válasz Gumóka #3723. hozzászólásáraPereg az agya, és keresi a bajt magának.smile lolsmile lolsmile lol
ILYET kéne neki ott közel a sógorokhoz keresnie használtban , aztán meg úgy alakítja ahogy akarja. smile pimp

#3725 szanberg
2025-04-18 15:40:05

Egyébként ha elfér, akkor van a 10.0-15.3 helyett 11.5*15.3-as abroncs, az már jelentősen erosebb, de nagyobb is az átmérő.

#3724 szanberg
2025-04-18 15:38:52

Válasz Sk Laci #3722. hozzászólására36.5mazsa a 9.2-es gabona asztal, 14pr-es van rajta ebből a méretből. Mármint a szállító kocsiján. 4-bar nyomásnál is van lapulása neki cseppet, így 4.5-re szoktam fújni. Ha traktorral van húzva ki a földre,a fiúk meg szaladnak is vele rendesen.
Szerintem vagy 8 éve az a gumi van rajta, előtte 8pr volt, na az szétment.

#3723 Gumóka
2025-04-18 15:22:01

Válasz envagyok2 #3718. hozzászólásáraHa csináltatsz kapaszárat, akkor ugyanúgy csavaros megoldással lesz könnyen oldható kötésed.

Kérdés, legyártatsz 50 kapát mondjuk, megéri e?

Nincs profilkép
#3722 Sk Laci
2025-04-18 14:45:15

Válasz hashtag #3720. hozzászólására2,5-nél nagyon lapult, még 3-nál is látványosan.
Felfújtam 3,5 -re, de mostan szétnyitott /munkahelyzetben/ van leállítva. Így nem lehet megállapítani, mennyire lepul. Majd ha indulok vele /ha kell/ akkor meg tudom mondani elég e a 3,5 nyomás.
Természetesen úton 20 - 22 km/ó a max amivel vontatom.
Látom némelyik traktoros belelép, mennek 40-nel is, de ha valami történne akkor nagyon póruljárhat, föleg ha egy ilyen nehéz kombinátor a szembe jövő személykocsira borulna.

Nincs profilkép
#3721 hashtag
2025-04-18 08:51:56

Válasz envagyok2 #3715. hozzászólásáraIgen, ez az egész téma lényege, hogy a talajkárosítást a mélyebb rétegben történő tömörítés okozza, ami ebben az esetben kisebb.

Nincs profilkép
#3720 hashtag
2025-04-18 08:49:37

Válasz Sk Laci #3719. hozzászólásáraValami 4.1 bart láttam táblázatban, amit még simàn ajànlanak, oda fenyomhatod bátran, főleg ha látványosan lapul

Nincs profilkép
#3719 Sk Laci
2025-04-18 07:37:16

Válasz envagyok2 #3714. hozzászólásáraRégebben 8 vásznas gumikkal jött ki a gyárból a 80-as évek második feléből,
Mostan 18 és 22 vásznas gumikat /Alliance, BKT/ veszek ahová kell, bízva a nagyobb teherbírásban.
Az is igaz, hogy azelőtt a vászon vastagabb anyagból volt, mint a maiak.
Csak bízni tudok benne, hogy kibírja, mivel részemről megvettem a legtöbb vászonnal kapható gumikat a piacon.

Nincs profilkép
#3718 envagyok2
2025-04-17 22:27:19

Válasz Gumóka #3717. hozzászólásárakapaszárat is csinálnék, meg tudom én azt dönteni, olyan alakra vágatom, amilyen kell. de nem akarom ráhegeszteni, mert akkor hogy szeded le?
azért lenne jó ez a vágatott lapka, mert ezt tudod úgy vágatni, hogy ha kopik, akkor is maradjon teljes szélességű, ugye a gyári háromszögek ha kopnak, kopik a szélességük is. de így tudnál olyan alakot vágatni, hogy maradjon a szélesség. tudsz hardoxot is vágatni, 3as lemez akár sokat is kibírhat, 200 ft/db kb mondjuk.

#3717 Gumóka
2025-04-17 22:10:11

Válasz envagyok2 #3716. hozzászólásáraKapaszáron szerintem azért nem lesz jó, mert túl függőleges lesz a talajhoz képest.
Formára kéne hajtani sztem, az meg annyi, mintha vennél gyárit.
Itt ugye más, mert a boronafogra van merőlegesen ráheftelve, síkban fut a talajjal, annyit visz csak, amennyit beleengeded.
Az elv jó, de ilyen boronán.

Nincs profilkép
#3716 envagyok2
2025-04-17 21:41:21

most láttam egy riportban, maguk csinálták, pöttyintették föl.
ilyet akár hardoxból is lehetne kivágatni minimális pénzért, kapaszárra hogy lehetne legegyszerúbben felfogni, hogy cserélhető mardjon?

Nincs profilkép
#3715 envagyok2
2025-04-17 21:19:59

Válasz hashtag #3689. hozzászólásáranem is gat oldalra erő, oldalra csak tömörödik a talaj. nyilván azért nem merül mélyebbre, mert nagyobb talajtérfogat tömörödik sekélyebben is, sekélyebb rétegben is bekövetkezik ahordépesség, érted.

Nincs profilkép
#3714 envagyok2
2025-04-17 21:17:55

Válasz Sk Laci #3696. hozzászólásáraezek a gumik kb 1,5 tonna teherbírásúak, nem? ne csodálkozz, hogy lapul. én max 3 bárra merem felfújni, 5-6 bárhoz tkocsi gumi kell, nem ilyen bicikligumi.

#3713 rtamas1976
2025-04-16 16:11:43

Válasz Praetor #3711. hozzászólásáraHidd el nemfogom felvágni az ereimet miatta!smile thumbupsmile thumbupsmile thumbup
Így járt ő is.
Mikor lehurrogott csak leírtam neki , hogy ő miért nemrakfel képeket vagy mondandót!
Akkor lennemire reagálni.
Pont nemérdekel.

#3712 mtz1221
2025-04-16 13:23:19

Válasz Radocz #3704. hozzászólásáraAzért olyan nyugisabb egyszemélyes pillanatodban, szerinted is az ilyen tanárok miatt olyan a mai fiatalság amilyen ?smile thumbdown

Nincs profilkép
#3711 Praetor
2025-04-16 13:14:56

Válasz rtamas1976 #3709. hozzászólásáraNe vedd a lelkedre, nem nagy ügy.
Lehet olyat csinálni, hogy ilyen esetben az MTZ-s topikban írod meg a válaszod, és az előzőbe csak annyit írsz, hogy ott válaszoltál. Ez esetben megkíméled magadat nem csak a csendőröktől, de a fórumon nem aktív látogatóktól is, akiket csak a műtrágya/búza/kukorica...stb ár érdekel, de semmit nem tesznek a közösséghez. smile wink

Nincs profilkép
#3710 Praetor
2025-04-16 13:10:01

Válasz Radocz #3704. hozzászólásáraEzt a mondatát ajánlom Radócz úrnak a saját hozzászólásai kapcsán átgondolni, mielőtt elküldi azokat.

#3709 rtamas1976
2025-04-16 07:06:42

Válasz Rabó001 #3707. hozzászólásáraNemértem énsem!
Multkor búza repce topikban feltettem képet.
Rajtavolt a kék mtzém.
Kolléga érdekesnek taláta, sokan becsatlakoztak a témába. Tudom van mtzés topik is. De beszélgettünk!
Akkor is jött egy önkéntesrendőr, miért offoljuk szét a topikot?
Jóvolt, befejeztük, 2napig senkinemszólt a témához. Mármint a búza repce témához.
De legalább misem beszélgettünk!
Nemértem a "szét offolás".

#3708 Radocz
2025-04-16 05:14:16

Válasz Rabó001 #3705. hozzászólásáraIgazad van.
Pedig ezzel sok évet dolgoztak.

smile cowboy

#3707 mtz1221
2025-04-15 20:55:15

Válasz Sk Laci #3692. hozzászólásáraQrva 18as keréknél 5 bár az alap, mert nem valók semmire. Pótkocsin 6ra fújtam őket, mert a megadott 3.5ön, 2-3 évente cserélni kellett sorba.smile hammer

Nincs profilkép
#3706 Rabó001
2025-04-15 19:28:19

Válasz Radocz #3704. hozzászólásáraHa neked semmi, akkor így jártál. Tudod, fórumokon van az írott szabályzat, és van a szokás. Például az is szokás a fórumokon, hogy ha kicsit ugyan eltérsz a szigorúan vett témától, de a beszélgetőpartnerek ezt jóvá hagyják (magyarul ők is belekapcsolódnak), akkor mehet. Ennyi. Nem kell ezt túllihegni. Különben se áll sokból átpörgetni a neked felesleges hozzászólásokat, se telefonon se gépen.

Nincs profilkép
#3705 Rabó001
2025-04-15 19:24:58

Válasz Radocz #3703. hozzászólásáraTúl merev a váza és nincs rajt mélységállító kerék. Rugósnál jó ha van kerék a 2 első sarkán. Uszóba nem teheted le, mert akkor lemegy vázig, az meg felesleges és a kombinátornak se jó. Ha tartatod hidraulikával, akkor meg a legkisebb egyenetlenségre vagy kiemeli hogy alig karistol, vagy túlságosan belehúzza.

#3704 Radocz
2025-04-15 19:24:02

Válasz Rabó001 #3702. hozzászólásáraBeszélsz csak nem mondasz semmit.

smile cowboy

#3703 Radocz
2025-04-15 19:22:08

Egy régi saját gyártású.

Könnyű súly.

smile cowboy

Nincs profilkép
#3702 Rabó001
2025-04-15 19:21:21

Válasz Radocz #3694. hozzászólásáraFeleslegesen játszod az önkéntes topikrendőrt. :)
Itt visszaolvasva a legtöbb hozzászólás a kombinátorokról szól. Az hogy a topik címe: Milyen a jó kombinátor? Ebbe szerintem belefér minden kombinátorral kapcsolatos téma.
Mostani kérdésedre válaszolva: Milyen mostanában a jó kombinátor? Kinek mi a jó? Milyen talajon, milyen talajállapotnál? Mennyi pénzt szán rá? És még nagyon sok szempontot lehetne sorolni.

#3701 Radocz
2025-04-15 18:32:05

Mikor jön ki?

A kicsike után kellene.

Megváltozott a kép feltöltés, vagy nekem lassult le?

smile cowboy

#3700 rtamas1976
2025-04-15 18:07:34

Válasz Radocz #3699. hozzászólásáraAgresive, framest kreator, multiva.
Gyakorlatilag az agresív koppintása mind, csak pénztárca függő!
Ezek bírják.
Minden körülmény között is!

#3699 Radocz
2025-04-15 18:02:25

Válasz rtamas1976 #3698. hozzászólásáraNem.

Egy ismerős gépe után.

Hol nyers.
Változatos talajra.

Egy kicsit elakadt.

smile cowboy

Nincs profilkép
#3697 Sk Laci
2025-04-15 15:03:04

Válasz Radocz #3694. hozzászólásáraVaderstad agresiv,
Kverneland Tiger,
Multiva Optima, Cros, Avaran, Topline Super. Az utóbbi nem éppen egy hagymaágynak valót csinál, de durva munkára is befogható, ahol más kombinátor jóformán "megbukik".
Ezek a felsorolt gépek tavasszal nagyon jó mukát csinálnak, használhatók magasabb talajnedvesség mellett is, köves talajon.
Nyári, őszi talajelőkészitésre inkább kompaktort: Oppal agri Saturn /van és ajánlom is/, ugyan az kék színben is megtalálható a Lemkennél is magasabb árban.
Lehet más gyártóké is, viszont nedves és köves talajra nem való a kompaktor.

Nincs profilkép
#3696 Sk Laci
2025-04-15 14:54:34

Válasz szanberg #3693. hozzászólásáraKb. 4,5 tonna esik 2 kerékre 10,0/75-15,3 méretü abroncsok /8 m-es nehézkombinátor/.

2,5 bar nyomásnál eléggé lapulnak, 3 barnál még mindig. Feljebb nem mertem fújni, nehogy elsüljön. Ezért is kérdeztem hol található az üzemi nyomás, hogy nyugodt szívvel felnyomhassam 4 barra is, anélkül, hogy elsülne.

Nincs profilkép
#3695 Moderátor2
2025-04-15 08:17:31

Válasz Radocz #3694. hozzászólására Kedves Radocz! Nem szeretnénk még egy vegyes témájú topikot. Ha úgy érzed, olyan téma kerül egy topikban megvitatásra, ami nem odavaló, kérlek hívd fel a beszélgetők figyelmét erre, esetleg ajánlj nekik megfelelő topikot. Egy fórum úgy működik jól, ha önszabályozó, az azt használók alakítják, és csak nagyon indokolt esetben kell beavatkozni.

#3694 Radocz
2025-04-15 08:09:23

Válasz Radocz #3529. hozzászólásáraSzerettem volna megtudni, milyen mostanában a jó kombinátor.

Sok érdekes, hasznos hozzá szólás elolvasása után sem sikerült róla információt szerezni.

Kérem, mielőtt letörölnetek, hozzatok létre egy topikot!

Hasznos beszélgetések más topikokból.

Oda másolás után legyen csak törölve a hozzászólás.
A múltkor is sajnálta a moderátor a letörölt hozzászólásokat.

Ezeket kár lenne a kocsmába átmásolni.

smile cowboy

#3693 szanberg
2025-04-15 07:10:04

Válasz Sk Laci #3692. hozzászólására4-5 bar ha nagy a súly van rajta.

Nincs profilkép
#3692 Sk Laci
2025-04-15 06:22:33

Válasz szanberg #3690. hozzászólásáraHol található a gumiabroncson az optimális nyomás?
Amit látok rajtuk, az a szerelési 2,5 atm /fellövető/ nyomás.

Vagy megkérdezném másképpen:
Alliance 10,0/75-15,3 18 vásznas guminál milyen az üzemi nyomás ami a teljes teherhelés melleti üzemeltetéshez való?

#3691 szanberg
2025-04-15 06:15:36

Válasz szanberg #3690. hozzászólásáraRosszul írtam, a terhelt sugár a nagy abroncsokon arányaiban kisebb, mivel jobban terül, lapul ugyan azon optimális nyomás értékén is, ezáltal nagyobb s felfekvő felülete.

#3690 szanberg
2025-04-15 06:13:23

Én meg azt mondom, hogy általában a nagy széles abroncsok használhatók alacsony nyomáson(alapból a nagy kerekekbe kevesebb is kell, de az új fejlesztések meg plussz erre mennek ki)
Mindaddig a 420-460-as gumik pedig nem!
Szóval ebben a kérdésben van még plussz tényező is. De tegyük félre amit írtam és nézzük meg az abroncsok teknikai adatait szimplán!
Ott szerepelnek olyan mérőszámok, mint az optimális nyomáson üzemeltetett terhelt sugár, ami szintén a nagy gumiknál megint csak nagyobb, mert jobban képes lapulni.

De amúgy meg hevederes kell, az mindent visz ebben a kérdésben is!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Az orosz üzemanyagpiac súlyos kihívásokkal néz szembe, miután az olajfinomítókat...
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
52 centiméterre süllyedt a vízszint, és a java még csak most jön.
Vaderstad Carrier 350X
Vaderstad Carrier 350X

3.800.000 Ft

Vietnámi malac
Vietnámi malac

7.000 Ft

Kubota KX 161-3 forgókotró
Kubota KX 161-3 forgókotró

1.000.000 Ft

Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki vizsgával
Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki...

1.750.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]