Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 313.58 Ft CHF 385.95 Ft GBP 412.71 Ft

Fórum

Mi lesz veled mezőgazdaság!

Létrehozta: nyugger777 , 2023-08-24 22:31:25

Kedvencekhez Segítség
6790 hozzászólás
#5840 Sanyiii70
2025-07-31 23:03:57

Válasz Praetor #5838. hozzászólásáraElméletileg minden hülyeség működhet, csak honnan lesz hozzá biomassza, mert az eddigi ismereteink szerint növényi és állati szerves anyagból keletkzett.

Nincs profilkép
#5839 Praetor
2025-07-31 20:14:28

Válasz MrPoke #5835. hozzászólásáraSzerintem is. Bár az erősödő napsugárzás fog még komolyabb gondot is okozni az emberiségnek, mint amennyi a mi korunkban van.

Nincs profilkép
#5838 Praetor
2025-07-31 20:04:39

Válasz mihaszna #5834. hozzászólására"A fosszílis energia hordozók is megújjulnak 5-6 millió év alatt..."

Ez az 5-6 millió év csak egy elmélet. Senki ember nem tudja, hogy a jelenlegi készletek miből, és mennyi idő alatt jöttek létre.
Állítólag kutatások szerint vasérc, mészkő, víz összetevőkkel (azt hiszem ezek voltak), megfelelő nyomás és hőmérséklet mellett valami 6-9 hónap alatt is létrejöhet.
Nagyon keveset tudunk még ahhoz, hogy a múltról megfelelő sejtéseink legyenek. A sok feltételezés csak tapogatás a sötétben.

Nincs profilkép
#5837 .Richard.
2025-07-31 17:35:03

Válasz Sanyiii70 #5836. hozzászólásáraAz a baj,hogy egyszerre a hatmèteres tározó jut eszèbe mindenkinek..mekkora a meder,amibe belefèr úgy a víz,ami nem okoz az ott lèvőknek galibát? Szóval ha kèt mèterrel feljebb lenne a vízszint a folyó egèsz szakaszán,amolyan vizlèpcsősen kb. Tíz kmenkènt, attól mèg nem lenne baj,ha a talajvíz szintet tartaná. Amúgy szóltam èn azèrt is,hogy a területet meg az erdőt kisajátitották,mert kellett. Aztán szóltak is,hogy mi a vèlemènyük. Na ott a víz miatt is ilyen párbeszèd lenne. De èn nem a területek elárasztásárol beszèlek.

#5836 Sanyiii70
2025-07-31 16:41:06

Válasz .Richard. #5833. hozzászólásáraHa ilyen egyszerű volna...
Aztán a sok vizet hova tegyék?
Ha neked akarnának víztározót kialakítani a földeid helyén (még ha szarok is és csak a támogatás miatt műveled) mit szólnál hozzá?

Nincs profilkép
#5835 MrPoke
2025-07-31 15:56:14

Válasz mihaszna #5834. hozzászólásáraAkkor ál le ha kiszárad a Duna.... az pedig odébb van.

Most van pár aszályos evtized lesz itt még a sok víz is baj.

Ha pedig leáll a Golf áramlat akkor pedig minden megoldódik hiszen jön egy jégkorszak.... Legalábbis európának.

Nincs profilkép
#5834 mihaszna
2025-07-31 13:29:11

Válasz MrPoke #5831. hozzászólására"Ez az 30-60m mélyen található. És teljesen megújulló."

A fosszílis energia hordozók is megújjulnak 5-6 millió év alatt. Csak az emberiség gyorsabban használja fel mint ahogy megújjul.
Az a földalatti áramlás, ha még létezik is, csak addig megújjul amíg az emberek nem vesznek ki belőle többet mint ami bele megy. És az ilyen kör folyamatok jellegzetessége hogy álltalába annyi megy bele , mint amennyi kijön belőle. Így tud fenn maradni a folyamat. Azonkívül még a Golf Áramlatra is azt mondják hogy a felmelegedés miatt le fog állni, akkor egy ilyen földalatti nevesincs áramlat amit senki nem ismer, hány másodperc alatt állna le a külső tényezők miatt?

Nincs profilkép
#5833 .Richard.
2025-07-31 09:45:47

Válasz MrPoke #5831. hozzászólásáraAz kicsit èrtelmetlen,hiszen aki leszabályozta az Alföldet,az most a föld alól kiveszi a vizet, rendkívüli költsèggel. Gátolják el lèpcsőszerűen a folyókat,mikor több a vize, aztán gond megoldva.

Nincs profilkép
#5832 ND
2025-07-31 07:57:19

Válasz MrPoke #5831. hozzászólásáraaddig amíg az Alpokban van elég hó minden éven.
De az is egyre kevesebb

Nincs profilkép
#5831 MrPoke
2025-07-31 06:57:48

Válasz Sanyiii70 #5826. hozzászólásáraSokszor elfelejtík megemlíteni, hogy az egész agyarország alatt van egy föld alatti víz áramlás ami az alpokban ered és szépen folyik szerbia irányába. Ez az 30-60m mélyen található. És teljesen megújulló.

Igazából ezeket kellene megcsapolni, napelemes búvár szivattyúkkal és nyomni a vizet a tájba.

Nincs profilkép
#5830 Praetor
2025-07-31 00:45:30

Válasz hashtag #5824. hozzászólásáraDe nem a talajvíz-készlet volt a cikk fókuszában, hanem az aszály. A kettő közötti korreláció pedig csak egy elmélet, ami puszta feltételezéseken alapszik. A történeti adatok ennek ellentmondani látszanak.

Nincs profilkép
#5828 .Richard.
2025-07-30 23:47:45

Válasz VESZTES. :) #5820. hozzászólásáraNem az ásványviz. De lehet közrejátszik. Bauxitbánya miatt szivták a vizet. Múlt hónapban voltam lent csonakázni. Tènyleg egyedi hely. De világszinten ez nem Törtènhet meg,mert a szivattyuzás meg a kitermelès lassú,nem èrinthet mindent. Amúgy a felmelegedéssel tènyleg több eső lenne,de hol esik le. Az nem mindegy. A kőolaj helyère sem mehet az összes èdesviz,hiszen,a tenger párolog.

Nincs profilkép
#5827 mihaszna
2025-07-30 22:31:55

Válasz VESZTES. :) #5818. hozzászólásáraAz édes víz készlete.
De ezt már 30 évvel ezelőtt is tudtuk.

#5826 Sanyiii70
2025-07-30 21:47:12

Válasz Praetor #5823. hozzászólásáraCsak ha így lenne, akkor már 100 éve ilyen bajok lennének.

#5825 Sanyiii70
2025-07-30 21:46:01

Válasz rtamas1976 #5812. hozzászólására"Nálunk ez pizzában kimerül, olyat úgysemtudsz csinálni."

A nejem jobb pizzát csinál, mint a városban bármelyik pizzéria.
Rendelni egy évben egyszer szoktunk. Amikor itthon van az összes hagyma.smile thumbup
Bár ez a hagyomány is kezd ellaposodni, mert már nem egyszerre hozzuk haza, mint régen.
Korábban egy órával a lepakolás vége előtt rendeltem 3-4 családi óriáspizzát. Mire végeztünk meg is jött.
Így jobb kedvvel dolgoztak a gyerekeim.smile thumbup

Nincs profilkép
#5824 hashtag
2025-07-30 21:39:31

Válasz Praetor #5823. hozzászólásáraÚgy összességében nem volt ez olyan rossz írás, főleg egy laikusnak számára nem az, én nem törnék pálcát felette. Persze nem mindegy milyen szemüvegen keresztül nézzük.

Az hogy folyamatosan a plussz víz leengedésére volt berendezkedve a “vízügy”, az egy tény, és hogy 150 év kitartó lecsapolás után kiszáradt a gödör azon nem kéne most egyemberként meglepődni. Viszont azt is fel kell ismerni, hogy ennyi év ilyen jellegü munkàt, nem lehet visszafordítani egy év alatt, annyival, hogy pár csatornàba vizet juttatnak. Serpenyőre kell tenni az elvételi oldalt, és làtni fogjuk, hogy sok évtizednyi teljesen más munkára lesz szükség, pusztán ahhoz, hogy egyáltalán visszafelé induljon a folyamat. Főleg ebben a “megváltozott” klímàban.

Nincs profilkép
#5823 Praetor
2025-07-30 19:28:53

Egy újabb, ezredik "szakértő", aki megint a folyószabályozást tartja az aszály okának: Link

Nincs profilkép
#5821 ND
2025-07-30 10:10:38

Válasz .Richard. #5807. hozzászólásárabelőlük lesz a csőcselék akivel minden piszkos munkát el lehet végeztetni.
Ezek verték be anno a parasztokat a TSZ-be is (akit nem vertek halálra / lincseltek meg a nagy igyekezet közben)

#5820 VESZTES. :)
2025-07-30 10:02:43

Válasz .Richard. #5819. hozzászólásáraEgyébként lehet benne valami igazság, lásd Tapolca esetét annó, kiszivattyúzták a vizet a város alól.
A barlangból teljesen eltűnt a víz, az ásványvíz kitermelést betiltották és visszatért a normál talajvízszintvízszint.

Nincs profilkép
#5819 .Richard.
2025-07-30 09:33:41

Válasz VESZTES. :) #5818. hozzászólására25ève a csorgadozo Rábát akarták a Balatonba vezetni. Jelenleg van benne víz bőven. Akkoriba nem száradtunk ki? Valakik tèvednek.

#5818 VESZTES. :)
2025-07-30 08:45:10

Válasz VESZTES. :) #5817. hozzászólásáraValamiért nem engedi magát a cikket linkelni, a cikk címe: vészesen fogy a bolygó vízkészletesmile hammer

Nincs profilkép
#5816 .Richard.
2025-07-29 21:35:50

Válasz rtamas1976 #5812. hozzászólásáraÍgy van. Ez a sorrend. Havi 2-4kaja kisegiti az asszonyt a robotolástol,mikor èppen nincs idő kaját csinálni. Amúgy teljesen hülyesèg az,ha valaki annyira nem kèpes,hogy csak a kaján spóroljon. Èppen csak nem kiabál,hogy mi viszi a pènzt.

Nincs profilkép
#5815 mihaszna
2025-07-29 21:11:58

Válasz JD 4630 #5810. hozzászólásáraSajnálom , de nem tudok színészkedni

#5813 kulakman
2025-07-29 20:02:04

Válasz rtamas1976 #5812. hozzászólásáraEgy kicsit idevág, a menyecske hívja a mamát , "mama a férjem nem akarja megenni a rizst, mond neki ,hogy szeretettel főzted, ja főzni is kell??"
Na az ilyenek rendelnek!

#5812 rtamas1976
2025-07-29 19:30:16

Válasz .Richard. #5807. hozzászólásáraEz egy életforma. A pesti haverék ugyanilyenek. Ketten keresnek 2misit de sosincs lóvi.Teljesenmindegy mennyilessz a fizetés, akkor is eltapsolják.
A paprikáskrumpliba a kanalát sem üti bele.
Majd rendelvalamit vagy vesz fagyasztott szart.
Nemmondom mi is szoktunk rendelni havomta 2x 3x kajàt. Nálunk ez pizzában kimerül, olyat úgysemtudsz csinálni.
Vagy ha elmegyünk valahova nem koldúskodunk.
Kurvasok lóvét ellehet szarni ilyenekre.
Inni nemiszunk, bagózni nembagózunk.
Az asszony lekvárt, befőttet, savanyúságot és nekem gyomorideget mindég csinál!smile winksmile helpsmilie
Viszont nyaralni minden évben elmegyünk.


#5811 rtamas1976
2025-07-29 19:07:22

Válasz JD 4630 #5810. hozzászólásáraNem, ő nemtetteti.
Ezt már sokszor bebizonyította!

Nincs profilkép
#5810 JD 4630
2025-07-29 17:37:02

Válasz mihaszna #5797. hozzászólásáraTe most nyugtass meg kérlek, hogy tetted a hülyét...

#5809 Ohaza63
2025-07-29 16:01:43

Válasz .Richard. #5807. hozzászólásáraÜdv!

Egyébként az ország 70 % a éhen halna, ha holnap bezárnának az éttermek, mekik, pizzériák.

A volt alkalmazottam a munkája mellett beugrós egy pizzériában.

Elmondása szerint van 6 főállású és 4 kisegítő futár és van olyan délután, hogy nem győzik a szállítást. Úgy rendelik a 3-6.000 Ft os pizzákat 2-3-4--5 darabjával, mintha nem lenne holnap.
Ami számomra furcsa, hogy átviszik másik városba is akár 40 km-re, ami ugye jó drága plusz költség.
A legjobb kuncsaftok a mokeszok segély osztás után, "pénz nem számít, így mulat egy magyar úr" (cigány)

Persze itt is jellemző az , mint amit a lángosos barátom mesélt, hogy fizetés után olyan töltött lángosokat vesznek az emberek, ami 2-3000 Ft, de fizetés előtt egy héttel már a sima lángos felét kérik csak, vagy nincs is forgalma akkor.

Nincs profilkép
#5807 .Richard.
2025-07-29 15:15:31

Válasz mtz1221 #5804. hozzászólásáraHát, mindenki a saját házában lehet Király. smile lolamúgy a boltok polcai tele. Parkolók tele. Sok háznál ünnepi meg hètköznapi autó. Amúgy manapság tènyleg olyan pènszorás van,hogy az a felháborító,hogy nem adnak ajándèkba pènzt. Egy kollèga folyamatosan sir Rí. De 2szemèlyre tizezerèrt rendszeresen rendel kaját,ami marad mèg kèsőbbre,panelban lakik,neki ismeretlen a havi olcsón kihozott bevásárlás,kártyával fizet,nem nèzi mi mennyiert van mert drágaság van. Egy kiskörút nevel. Kóla Fanta mindig. Lusták főzni bakker. Havi 10kaja több mint százezer Ft. Kb. Nyomorog. Attól tartok ha ennek a "jó "világnak vège lesz,ezek mehetnek azt utcára.

Nincs profilkép
#5806 mihaszna
2025-07-29 14:48:54

Válasz mtz1221 #5805. hozzászólásáraNem a gyerekre értettem.

#5805 mtz1221
2025-07-29 14:45:25

Válasz mihaszna #5801. hozzászólásáraIsmeretlenül le g...ni más gyerekét.smile whistling Minden rendben nálad otthon ?smile wacko



Moderátor által módosítva: 2025-07-29 16:09:48

#5804 mtz1221
2025-07-29 14:40:30

Válasz .Richard. #5800. hozzászólásáraígy így, lehet csak nekem tűnik innen úgy, hogy király módon éltek.smile lol

Nincs profilkép
#5803 mihaszna
2025-07-29 13:48:33

Válasz mihaszna #5801. hozzászólására"Mondta erre a gyerek hogy tudja ő is, de már megszokásból szidja mert mindenki ezt teszi..."

Na Én adnék Neki.
Le térdepeltetném a...

EZT nem ide szántam!


Moderátor által módosítva: 2025-07-29 16:11:05

Nincs profilkép
#5802 mihaszna
2025-07-29 13:38:26

Válasz mtz1221 #5798. hozzászólására"Mondta erre a gyerek hogy tudja ő is, de már megszokásból szidja mert mindenki ezt teszi."

Az Gyurcsány volt.
Őt szidtuk megszokásból.
Orbánt azért szidom mert tényleg utálom.
Egyszerűen irritál az az ember.
A hájas fejével , az a tipikus zsíros fejű politikus akiről a sztereó típiák vannak az emberek fejébe.
Irritál a vármegyézése, az ispánozása, a járásozása, ezek nagyon nagy problémák ám.
Az erőből kormányzása. A csökönyössége.
Gyurcsány ha a tizedét lopta volna mint ezek Mészáros-sal, meg Matolcsy -val......
Akkor mi lenne?

Nincs profilkép
#5801 mihaszna
2025-07-29 13:31:42

Válasz mtz1221 #5798. hozzászólására"Nálatok ilyen divat lett a kormány szidása. smile thumbdown Falugazdászunk meséli tegnap akinek a fia kiment kb 8 éve. Hogy a gyerek szidja a kormányt, pedig 8 év alatt semmiből lett háza autója 80000 ért vásárol be a kosárba hetente, stb."

Engem az nem érdekel hogy ad vagy nem ad valamit.
Mellesleg , ha ad akkor az Én adómból ad. Mert a kormánynak nem lehet pénze. Az az Én pénzem a Mi pénzünk.
Tőlem vonja le adóba amit állampolgárként köteles vagyok be fizetni.
A kormány pedig köteles ide adni a pénzt , mert mint írtam az nem az Ő pénze. Abból Ő egy forintot el nem vehetnek. Inkább örüljön hogy eddig tömhette Mészárosnak meg Tiborcnak a zsebét. Azért nem jár váll vetegetés hogy valamit vissza ad abból amit elvett. Kormányként ez a KÖTELESSÉGE!!!! Ezért lett megválasztva. És nem azért hogy Mészárosnak egymilliárd!!!! forintot adjon 10 év alatt!

"Mondta erre a gyerek hogy tudja ő is, de már megszokásból szidja mert mindenki ezt teszi..."

Na Én adnék Neki.
Le térdepeltetném a...


Moderátor által módosítva: 2025-07-29 16:10:46

Nincs profilkép
#5800 .Richard.
2025-07-29 13:11:18

Válasz mtz1221 #5798. hozzászólásáraFelènk ezt úgy mondják,mindenki a maga szintjèn nyomorog. smile lol

#5799 Gandhy
2025-07-29 12:58:34

Válasz mtz1221 #5798. hozzászólásáraRomokban az ország, szétlopva, lezüllesztve, kiárusítva. És még dícsérje is őket a polgár?
Infláció 17%-on, éves gazdasági-növekedés tervszinten 1% alatt. Költségvetés hiány? Ja, az már elfogyott. smile devil

#5798 mtz1221
2025-07-29 11:45:28

Válasz mihaszna #5797. hozzászólásáraNálatok ilyen divat lett a kormány szidása. smile thumbdown Falugazdászunk meséli tegnap akinek a fia kiment kb 8 éve. Hogy a gyerek szidja a kormányt, pedig 8 év alatt semmiből lett háza autója 80000 ért vásárol be a kosárba hetente, stb. Apja mondta szájon veri ha még1x meghalja. smile hammer Mondta erre a gyerek hogy tudja ő is, de már megszokásból szidja mert mindenki ezt teszi.smile cursing

Nincs profilkép
#5797 mihaszna
2025-07-29 11:26:35

Válasz JD 4630 #5758. hozzászólására"nekünk is nagy segítség, hogy nem kell vagyonokat fizetni rezsire minden hónapban..."

Hát hogy lehet ilyet írni 15 év kétharmad után?
Hiszen már mindenki dús gazdag és kolbászból van a kerítés is.
Akkor ezek szerint még a rezsi kifizetés is problémát jelent?
Visszatért az elmúltnyolcév?

Nincs profilkép
#5796 mihaszna
2025-07-29 11:16:53

Válasz Ohaza63 #5773. hozzászólására"Adósságuk és hiteleik az egeket verdesi, anyagot már nem igen kapnak sehonnan, csak kp ért, szóval nem nagyon kell irigyelni most őket."

Na azért sajnálni se nagyon.
Ha a 10 szeres profitból nem tudtak félre rakni. Úgy értem hogy 10-szeres áron vállaltak munkákat. A segédmunkás többet kapott mint a mérnök.
A kőműves, ács , többet keres mint egy fogorvos. Mint egy maszek fogorvos. Pedig az se dolgozik olcsón.
De az se normális aki kifizet egy ácsnak 3 napi munkára 2 millió forintot. Vagy lehet hogy normális , de az államtól vissza kapja a pénzt, így neki ingyen van és a munka meg van csinálva

Nincs profilkép
#5795 JD 4630
2025-07-27 14:52:18

Válasz pettendimiklos73 #5779. hozzászólásáraEz egy családi ház, nem pályázatos ipari vagy mg beruházás.
Azért, főleg aki a legelején épített, ki lehetett hozni normális költségszinten, azért a barátom háta sem tollas.



#5794 Laci0723
2025-07-27 12:30:40

Válasz Sanyiii70 #5792. hozzászólásáraKöszönöm a hasznos információt! Pont ezek miatt gondolkozok sátorban.

#5793 Gumóka
2025-07-27 11:59:03

Válasz Sanyiii70 #5790. hozzászólásáraSzerintem kicsit tudja súrólni a ponyva, aztán ott kophat meg a horganyzás, a párás levegő is kikezdi.
De igazából 10 év után ha ránéz az ember, leengedi a ponyvát, megfesti, aztán megint van neki annyi.

Lenne helyem és tároló kéne, én is ilyet építenék.

#5792 Sanyiii70
2025-07-27 11:10:35

Válasz máris szomszéd #5791. hozzászólásáraNekem is ezért lett sátor.
Egy acél könnyűszerkezetest szendvicspanellel jobban szerettem volna, még ha sokkal többe is kerül.
De ahhoz építési engedély kellett volna.

#5791 máris szomszéd
2025-07-27 11:02:18

Válasz Laci0723 #5786. hozzászólásáraSzomszéd faluk külterületén pár éve nagyon sok (több mint száz) állítottak fel,mégpedig a nagyméretű ívesekből,eddig semmi bajuk.
A hü.ye építési szabályzat miatt,mivel a sátor ideiglenes építmény.

Régebben akartam egy 10x40-es íves lemezzel fedett csarnokot,azt nem lehetett volna csak engedéllyel-ha ponyvát húzok rá akkor meg csinálhatom ahogy tetszik. Pedig a lemez azért tartósabb.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
A RAGT Vetőmag Kft. története a gazdák által alapított francia anyavállalattal...
Hirdetés
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Magyarországon a legtöbb esetben a mozaikos talajeloszlás miatt eltérő...
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó

4.500.000 Ft

Hesston silózó
Hesston silózó

520.000 Ft

Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős vontató
Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős...

14.900.000 Ft

Lucerna eladó
Lucerna eladó

25.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]