Válasz Praetor #5838. hozzászólásáraElméletileg minden hülyeség működhet, csak honnan lesz hozzá biomassza, mert az eddigi ismereteink szerint növényi és állati szerves anyagból keletkzett.
Válasz MrPoke #5835. hozzászólásáraSzerintem is. Bár az erősödő napsugárzás fog még komolyabb gondot is okozni az emberiségnek, mint amennyi a mi korunkban van.
Ez az 5-6 millió év csak egy elmélet. Senki ember nem tudja, hogy a jelenlegi készletek miből, és mennyi idő alatt jöttek létre.
Állítólag kutatások szerint vasérc, mészkő, víz összetevőkkel (azt hiszem ezek voltak), megfelelő nyomás és hőmérséklet mellett valami 6-9 hónap alatt is létrejöhet.
Nagyon keveset tudunk még ahhoz, hogy a múltról megfelelő sejtéseink legyenek. A sok feltételezés csak tapogatás a sötétben.
Válasz Sanyiii70 #5836. hozzászólásáraAz a baj,hogy egyszerre a hatmèteres tározó jut eszèbe mindenkinek..mekkora a meder,amibe belefèr úgy a víz,ami nem okoz az ott lèvőknek galibát? Szóval ha kèt mèterrel feljebb lenne a vízszint a folyó egèsz szakaszán,amolyan vizlèpcsősen kb. Tíz kmenkènt, attól mèg nem lenne baj,ha a talajvíz szintet tartaná. Amúgy szóltam èn azèrt is,hogy a területet meg az erdőt kisajátitották,mert kellett. Aztán szóltak is,hogy mi a vèlemènyük. Na ott a víz miatt is ilyen párbeszèd lenne. De èn nem a területek elárasztásárol beszèlek.
Válasz .Richard. #5833. hozzászólásáraHa ilyen egyszerű volna...
Aztán a sok vizet hova tegyék?
Ha neked akarnának víztározót kialakítani a földeid helyén (még ha szarok is és csak a támogatás miatt műveled) mit szólnál hozzá?
A fosszílis energia hordozók is megújjulnak 5-6 millió év alatt. Csak az emberiség gyorsabban használja fel mint ahogy megújjul.
Az a földalatti áramlás, ha még létezik is, csak addig megújjul amíg az emberek nem vesznek ki belőle többet mint ami bele megy. És az ilyen kör folyamatok jellegzetessége hogy álltalába annyi megy bele , mint amennyi kijön belőle. Így tud fenn maradni a folyamat. Azonkívül még a Golf Áramlatra is azt mondják hogy a felmelegedés miatt le fog állni, akkor egy ilyen földalatti nevesincs áramlat amit senki nem ismer, hány másodperc alatt állna le a külső tényezők miatt?
Válasz MrPoke #5831. hozzászólásáraAz kicsit èrtelmetlen,hiszen aki leszabályozta az Alföldet,az most a föld alól kiveszi a vizet, rendkívüli költsèggel. Gátolják el lèpcsőszerűen a folyókat,mikor több a vize, aztán gond megoldva.
Válasz Sanyiii70 #5826. hozzászólásáraSokszor elfelejtík megemlíteni, hogy az egész agyarország alatt van egy föld alatti víz áramlás ami az alpokban ered és szépen folyik szerbia irányába. Ez az 30-60m mélyen található. És teljesen megújulló.
Igazából ezeket kellene megcsapolni, napelemes búvár szivattyúkkal és nyomni a vizet a tájba.
Válasz hashtag #5824. hozzászólásáraDe nem a talajvíz-készlet volt a cikk fókuszában, hanem az aszály. A kettő közötti korreláció pedig csak egy elmélet, ami puszta feltételezéseken alapszik. A történeti adatok ennek ellentmondani látszanak.
Válasz VESZTES. :) #5820. hozzászólásáraNem az ásványviz. De lehet közrejátszik. Bauxitbánya miatt szivták a vizet. Múlt hónapban voltam lent csonakázni. Tènyleg egyedi hely. De világszinten ez nem Törtènhet meg,mert a szivattyuzás meg a kitermelès lassú,nem èrinthet mindent. Amúgy a felmelegedéssel tènyleg több eső lenne,de hol esik le. Az nem mindegy. A kőolaj helyère sem mehet az összes èdesviz,hiszen,a tenger párolog.
A nejem jobb pizzát csinál, mint a városban bármelyik pizzéria.
Rendelni egy évben egyszer szoktunk. Amikor itthon van az összes hagyma.
Bár ez a hagyomány is kezd ellaposodni, mert már nem egyszerre hozzuk haza, mint régen.
Korábban egy órával a lepakolás vége előtt rendeltem 3-4 családi óriáspizzát. Mire végeztünk meg is jött.
Így jobb kedvvel dolgoztak a gyerekeim.
Válasz Praetor #5823. hozzászólásáraÚgy összességében nem volt ez olyan rossz írás, főleg egy laikusnak számára nem az, én nem törnék pálcát felette. Persze nem mindegy milyen szemüvegen keresztül nézzük.
Az hogy folyamatosan a plussz víz leengedésére volt berendezkedve a “vízügy”, az egy tény, és hogy 150 év kitartó lecsapolás után kiszáradt a gödör azon nem kéne most egyemberként meglepődni. Viszont azt is fel kell ismerni, hogy ennyi év ilyen jellegü munkàt, nem lehet visszafordítani egy év alatt, annyival, hogy pár csatornàba vizet juttatnak. Serpenyőre kell tenni az elvételi oldalt, és làtni fogjuk, hogy sok évtizednyi teljesen más munkára lesz szükség, pusztán ahhoz, hogy egyáltalán visszafelé induljon a folyamat. Főleg ebben a “megváltozott” klímàban.
Válasz .Richard. #5807. hozzászólásárabelőlük lesz a csőcselék akivel minden piszkos munkát el lehet végeztetni.
Ezek verték be anno a parasztokat a TSZ-be is (akit nem vertek halálra / lincseltek meg a nagy igyekezet közben)
Válasz .Richard. #5819. hozzászólásáraEgyébként lehet benne valami igazság, lásd Tapolca esetét annó, kiszivattyúzták a vizet a város alól.
A barlangból teljesen eltűnt a víz, az ásványvíz kitermelést betiltották és visszatért a normál talajvízszintvízszint.
Válasz VESZTES. :) #5818. hozzászólására25ève a csorgadozo Rábát akarták a Balatonba vezetni. Jelenleg van benne víz bőven. Akkoriba nem száradtunk ki? Valakik tèvednek.
Válasz rtamas1976 #5812. hozzászólásáraÍgy van. Ez a sorrend. Havi 2-4kaja kisegiti az asszonyt a robotolástol,mikor èppen nincs idő kaját csinálni. Amúgy teljesen hülyesèg az,ha valaki annyira nem kèpes,hogy csak a kaján spóroljon. Èppen csak nem kiabál,hogy mi viszi a pènzt.
Válasz rtamas1976 #5812. hozzászólásáraEgy kicsit idevág, a menyecske hívja a mamát , "mama a férjem nem akarja megenni a rizst, mond neki ,hogy szeretettel főzted, ja főzni is kell??"
Na az ilyenek rendelnek!
Válasz .Richard. #5807. hozzászólásáraEz egy életforma. A pesti haverék ugyanilyenek. Ketten keresnek 2misit de sosincs lóvi.Teljesenmindegy mennyilessz a fizetés, akkor is eltapsolják.
A paprikáskrumpliba a kanalát sem üti bele.
Majd rendelvalamit vagy vesz fagyasztott szart.
Nemmondom mi is szoktunk rendelni havomta 2x 3x kajàt. Nálunk ez pizzában kimerül, olyat úgysemtudsz csinálni.
Vagy ha elmegyünk valahova nem koldúskodunk.
Kurvasok lóvét ellehet szarni ilyenekre.
Inni nemiszunk, bagózni nembagózunk.
Az asszony lekvárt, befőttet, savanyúságot és nekem gyomorideget mindég csinál!
Viszont nyaralni minden évben elmegyünk.
Egyébként az ország 70 % a éhen halna, ha holnap bezárnának az éttermek, mekik, pizzériák.
A volt alkalmazottam a munkája mellett beugrós egy pizzériában.
Elmondása szerint van 6 főállású és 4 kisegítő futár és van olyan délután, hogy nem győzik a szállítást. Úgy rendelik a 3-6.000 Ft os pizzákat 2-3-4--5 darabjával, mintha nem lenne holnap.
Ami számomra furcsa, hogy átviszik másik városba is akár 40 km-re, ami ugye jó drága plusz költség.
A legjobb kuncsaftok a mokeszok segély osztás után, "pénz nem számít, így mulat egy magyar úr" (cigány)
Persze itt is jellemző az , mint amit a lángosos barátom mesélt, hogy fizetés után olyan töltött lángosokat vesznek az emberek, ami 2-3000 Ft, de fizetés előtt egy héttel már a sima lángos felét kérik csak, vagy nincs is forgalma akkor.
Válasz mtz1221 #5804. hozzászólásáraHát, mindenki a saját házában lehet Király. amúgy a boltok polcai tele. Parkolók tele. Sok háznál ünnepi meg hètköznapi autó. Amúgy manapság tènyleg olyan pènszorás van,hogy az a felháborító,hogy nem adnak ajándèkba pènzt. Egy kollèga folyamatosan sir Rí. De 2szemèlyre tizezerèrt rendszeresen rendel kaját,ami marad mèg kèsőbbre,panelban lakik,neki ismeretlen a havi olcsón kihozott bevásárlás,kártyával fizet,nem nèzi mi mennyiert van mert drágaság van. Egy kiskörút nevel. Kóla Fanta mindig. Lusták főzni bakker. Havi 10kaja több mint százezer Ft. Kb. Nyomorog. Attól tartok ha ennek a "jó "világnak vège lesz,ezek mehetnek azt utcára.
Az Gyurcsány volt.
Őt szidtuk megszokásból.
Orbánt azért szidom mert tényleg utálom.
Egyszerűen irritál az az ember.
A hájas fejével , az a tipikus zsíros fejű politikus akiről a sztereó típiák vannak az emberek fejébe.
Irritál a vármegyézése, az ispánozása, a járásozása, ezek nagyon nagy problémák ám.
Az erőből kormányzása. A csökönyössége.
Gyurcsány ha a tizedét lopta volna mint ezek Mészáros-sal, meg Matolcsy -val......
Akkor mi lenne?
Válasz mtz1221 #5798. hozzászólására"Nálatok ilyen divat lett a kormány szidása. smile thumbdown Falugazdászunk meséli tegnap akinek a fia kiment kb 8 éve. Hogy a gyerek szidja a kormányt, pedig 8 év alatt semmiből lett háza autója 80000 ért vásárol be a kosárba hetente, stb."
Engem az nem érdekel hogy ad vagy nem ad valamit.
Mellesleg , ha ad akkor az Én adómból ad. Mert a kormánynak nem lehet pénze. Az az Én pénzem a Mi pénzünk.
Tőlem vonja le adóba amit állampolgárként köteles vagyok be fizetni.
A kormány pedig köteles ide adni a pénzt , mert mint írtam az nem az Ő pénze. Abból Ő egy forintot el nem vehetnek. Inkább örüljön hogy eddig tömhette Mészárosnak meg Tiborcnak a zsebét. Azért nem jár váll vetegetés hogy valamit vissza ad abból amit elvett. Kormányként ez a KÖTELESSÉGE!!!! Ezért lett megválasztva. És nem azért hogy Mészárosnak egymilliárd!!!! forintot adjon 10 év alatt!
"Mondta erre a gyerek hogy tudja ő is, de már megszokásból szidja mert mindenki ezt teszi..."
Válasz mtz1221 #5798. hozzászólásáraRomokban az ország, szétlopva, lezüllesztve, kiárusítva. És még dícsérje is őket a polgár?
Infláció 17%-on, éves gazdasági-növekedés tervszinten 1% alatt. Költségvetés hiány? Ja, az már elfogyott.
Válasz mihaszna #5797. hozzászólásáraNálatok ilyen divat lett a kormány szidása. Falugazdászunk meséli tegnap akinek a fia kiment kb 8 éve. Hogy a gyerek szidja a kormányt, pedig 8 év alatt semmiből lett háza autója 80000 ért vásárol be a kosárba hetente, stb. Apja mondta szájon veri ha még1x meghalja. Mondta erre a gyerek hogy tudja ő is, de már megszokásból szidja mert mindenki ezt teszi.
Hát hogy lehet ilyet írni 15 év kétharmad után?
Hiszen már mindenki dús gazdag és kolbászból van a kerítés is.
Akkor ezek szerint még a rezsi kifizetés is problémát jelent?
Visszatért az elmúltnyolcév?
Válasz Ohaza63 #5773. hozzászólására"Adósságuk és hiteleik az egeket verdesi, anyagot már nem igen kapnak sehonnan, csak kp ért, szóval nem nagyon kell irigyelni most őket."
Na azért sajnálni se nagyon.
Ha a 10 szeres profitból nem tudtak félre rakni. Úgy értem hogy 10-szeres áron vállaltak munkákat. A segédmunkás többet kapott mint a mérnök.
A kőműves, ács , többet keres mint egy fogorvos. Mint egy maszek fogorvos. Pedig az se dolgozik olcsón.
De az se normális aki kifizet egy ácsnak 3 napi munkára 2 millió forintot. Vagy lehet hogy normális , de az államtól vissza kapja a pénzt, így neki ingyen van és a munka meg van csinálva
Válasz pettendimiklos73 #5779. hozzászólásáraEz egy családi ház, nem pályázatos ipari vagy mg beruházás.
Azért, főleg aki a legelején épített, ki lehetett hozni normális költségszinten, azért a barátom háta sem tollas.
Válasz Sanyiii70 #5790. hozzászólásáraSzerintem kicsit tudja súrólni a ponyva, aztán ott kophat meg a horganyzás, a párás levegő is kikezdi.
De igazából 10 év után ha ránéz az ember, leengedi a ponyvát, megfesti, aztán megint van neki annyi.
Lenne helyem és tároló kéne, én is ilyet építenék.
Válasz máris szomszéd #5791. hozzászólásáraNekem is ezért lett sátor.
Egy acél könnyűszerkezetest szendvicspanellel jobban szerettem volna, még ha sokkal többe is kerül.
De ahhoz építési engedély kellett volna.
Válasz Laci0723 #5786. hozzászólásáraSzomszéd faluk külterületén pár éve nagyon sok (több mint száz) állítottak fel,mégpedig a nagyméretű ívesekből,eddig semmi bajuk.
A hü.ye építési szabályzat miatt,mivel a sátor ideiglenes építmény.
Régebben akartam egy 10x40-es íves lemezzel fedett csarnokot,azt nem lehetett volna csak engedéllyel-ha ponyvát húzok rá akkor meg csinálhatom ahogy tetszik. Pedig a lemez azért tartósabb.
6790 hozzászólás
Válasz Praetor #5838. hozzászólásáraElméletileg minden hülyeség működhet, csak honnan lesz hozzá biomassza, mert az eddigi ismereteink szerint növényi és állati szerves anyagból keletkzett.
Válasz MrPoke #5835. hozzászólásáraSzerintem is. Bár az erősödő napsugárzás fog még komolyabb gondot is okozni az emberiségnek, mint amennyi a mi korunkban van.
Válasz mihaszna #5834. hozzászólására"A fosszílis energia hordozók is megújjulnak 5-6 millió év alatt..."
Ez az 5-6 millió év csak egy elmélet. Senki ember nem tudja, hogy a jelenlegi készletek miből, és mennyi idő alatt jöttek létre.
Állítólag kutatások szerint vasérc, mészkő, víz összetevőkkel (azt hiszem ezek voltak), megfelelő nyomás és hőmérséklet mellett valami 6-9 hónap alatt is létrejöhet.
Nagyon keveset tudunk még ahhoz, hogy a múltról megfelelő sejtéseink legyenek. A sok feltételezés csak tapogatás a sötétben.
Válasz Sanyiii70 #5836. hozzászólásáraAz a baj,hogy egyszerre a hatmèteres tározó jut eszèbe mindenkinek..mekkora a meder,amibe belefèr úgy a víz,ami nem okoz az ott lèvőknek galibát? Szóval ha kèt mèterrel feljebb lenne a vízszint a folyó egèsz szakaszán,amolyan vizlèpcsősen kb. Tíz kmenkènt, attól mèg nem lenne baj,ha a talajvíz szintet tartaná. Amúgy szóltam èn azèrt is,hogy a területet meg az erdőt kisajátitották,mert kellett. Aztán szóltak is,hogy mi a vèlemènyük. Na ott a víz miatt is ilyen párbeszèd lenne. De èn nem a területek elárasztásárol beszèlek.
Válasz .Richard. #5833. hozzászólásáraHa ilyen egyszerű volna...
Aztán a sok vizet hova tegyék?
Ha neked akarnának víztározót kialakítani a földeid helyén (még ha szarok is és csak a támogatás miatt műveled) mit szólnál hozzá?
Válasz mihaszna #5834. hozzászólásáraAkkor ál le ha kiszárad a Duna.... az pedig odébb van.
Most van pár aszályos evtized lesz itt még a sok víz is baj.
Ha pedig leáll a Golf áramlat akkor pedig minden megoldódik hiszen jön egy jégkorszak.... Legalábbis európának.
Válasz MrPoke #5831. hozzászólására"Ez az 30-60m mélyen található. És teljesen megújulló."
A fosszílis energia hordozók is megújjulnak 5-6 millió év alatt. Csak az emberiség gyorsabban használja fel mint ahogy megújjul.
Az a földalatti áramlás, ha még létezik is, csak addig megújjul amíg az emberek nem vesznek ki belőle többet mint ami bele megy. És az ilyen kör folyamatok jellegzetessége hogy álltalába annyi megy bele , mint amennyi kijön belőle. Így tud fenn maradni a folyamat. Azonkívül még a Golf Áramlatra is azt mondják hogy a felmelegedés miatt le fog állni, akkor egy ilyen földalatti nevesincs áramlat amit senki nem ismer, hány másodperc alatt állna le a külső tényezők miatt?
Válasz MrPoke #5831. hozzászólásáraAz kicsit èrtelmetlen,hiszen aki leszabályozta az Alföldet,az most a föld alól kiveszi a vizet, rendkívüli költsèggel. Gátolják el lèpcsőszerűen a folyókat,mikor több a vize, aztán gond megoldva.
Válasz MrPoke #5831. hozzászólásáraaddig amíg az Alpokban van elég hó minden éven.
De az is egyre kevesebb
Válasz Sanyiii70 #5826. hozzászólásáraSokszor elfelejtík megemlíteni, hogy az egész agyarország alatt van egy föld alatti víz áramlás ami az alpokban ered és szépen folyik szerbia irányába. Ez az 30-60m mélyen található. És teljesen megújulló.
Igazából ezeket kellene megcsapolni, napelemes búvár szivattyúkkal és nyomni a vizet a tájba.
Válasz hashtag #5824. hozzászólásáraDe nem a talajvíz-készlet volt a cikk fókuszában, hanem az aszály. A kettő közötti korreláció pedig csak egy elmélet, ami puszta feltételezéseken alapszik. A történeti adatok ennek ellentmondani látszanak.
Válasz Sanyiii70 #5826. hozzászólásáraPontosan.
Válasz VESZTES. :) #5820. hozzászólásáraNem az ásványviz. De lehet közrejátszik. Bauxitbánya miatt szivták a vizet. Múlt hónapban voltam lent csonakázni. Tènyleg egyedi hely. De világszinten ez nem Törtènhet meg,mert a szivattyuzás meg a kitermelès lassú,nem èrinthet mindent. Amúgy a felmelegedéssel tènyleg több eső lenne,de hol esik le. Az nem mindegy. A kőolaj helyère sem mehet az összes èdesviz,hiszen,a tenger párolog.
Válasz VESZTES. :) #5818. hozzászólásáraAz édes víz készlete.
De ezt már 30 évvel ezelőtt is tudtuk.
Válasz Praetor #5823. hozzászólásáraCsak ha így lenne, akkor már 100 éve ilyen bajok lennének.
Válasz rtamas1976 #5812. hozzászólására"Nálunk ez pizzában kimerül, olyat úgysemtudsz csinálni."


A nejem jobb pizzát csinál, mint a városban bármelyik pizzéria.
Rendelni egy évben egyszer szoktunk. Amikor itthon van az összes hagyma.
Bár ez a hagyomány is kezd ellaposodni, mert már nem egyszerre hozzuk haza, mint régen.
Korábban egy órával a lepakolás vége előtt rendeltem 3-4 családi óriáspizzát. Mire végeztünk meg is jött.
Így jobb kedvvel dolgoztak a gyerekeim.
Válasz Praetor #5823. hozzászólásáraÚgy összességében nem volt ez olyan rossz írás, főleg egy laikusnak számára nem az, én nem törnék pálcát felette. Persze nem mindegy milyen szemüvegen keresztül nézzük.
Az hogy folyamatosan a plussz víz leengedésére volt berendezkedve a “vízügy”, az egy tény, és hogy 150 év kitartó lecsapolás után kiszáradt a gödör azon nem kéne most egyemberként meglepődni. Viszont azt is fel kell ismerni, hogy ennyi év ilyen jellegü munkàt, nem lehet visszafordítani egy év alatt, annyival, hogy pár csatornàba vizet juttatnak. Serpenyőre kell tenni az elvételi oldalt, és làtni fogjuk, hogy sok évtizednyi teljesen más munkára lesz szükség, pusztán ahhoz, hogy egyáltalán visszafelé induljon a folyamat. Főleg ebben a “megváltozott” klímàban.
Egy újabb, ezredik "szakértő", aki megint a folyószabályozást tartja az aszály okának: Link
Válasz mihaszna #5815. hozzászólására
Válasz .Richard. #5807. hozzászólásárabelőlük lesz a csőcselék akivel minden piszkos munkát el lehet végeztetni.
Ezek verték be anno a parasztokat a TSZ-be is (akit nem vertek halálra / lincseltek meg a nagy igyekezet közben)
Válasz .Richard. #5819. hozzászólásáraEgyébként lehet benne valami igazság, lásd Tapolca esetét annó, kiszivattyúzták a vizet a város alól.
A barlangból teljesen eltűnt a víz, az ásványvíz kitermelést betiltották és visszatért a normál talajvízszintvízszint.
Válasz VESZTES. :) #5818. hozzászólására25ève a csorgadozo Rábát akarták a Balatonba vezetni. Jelenleg van benne víz bőven. Akkoriba nem száradtunk ki? Valakik tèvednek.
Válasz VESZTES. :) #5817. hozzászólásáraValamiért nem engedi magát a cikket linkelni, a cikk címe: vészesen fogy a bolygó vízkészlete
Öntözzünk????
https://www.napitema.com/2025/07/
Válasz rtamas1976 #5812. hozzászólásáraÍgy van. Ez a sorrend. Havi 2-4kaja kisegiti az asszonyt a robotolástol,mikor èppen nincs idő kaját csinálni. Amúgy teljesen hülyesèg az,ha valaki annyira nem kèpes,hogy csak a kaján spóroljon. Èppen csak nem kiabál,hogy mi viszi a pènzt.
Válasz JD 4630 #5810. hozzászólásáraSajnálom , de nem tudok színészkedni
Válasz kulakman #5813. hozzászólására
Válasz rtamas1976 #5812. hozzászólásáraEgy kicsit idevág, a menyecske hívja a mamát , "mama a férjem nem akarja megenni a rizst, mond neki ,hogy szeretettel főzted, ja főzni is kell??"
Na az ilyenek rendelnek!
Válasz .Richard. #5807. hozzászólásáraEz egy életforma. A pesti haverék ugyanilyenek. Ketten keresnek 2misit de sosincs lóvi.Teljesenmindegy mennyilessz a fizetés, akkor is eltapsolják.

A paprikáskrumpliba a kanalát sem üti bele.
Majd rendelvalamit vagy vesz fagyasztott szart.
Nemmondom mi is szoktunk rendelni havomta 2x 3x kajàt. Nálunk ez pizzában kimerül, olyat úgysemtudsz csinálni.
Vagy ha elmegyünk valahova nem koldúskodunk.
Kurvasok lóvét ellehet szarni ilyenekre.
Inni nemiszunk, bagózni nembagózunk.
Az asszony lekvárt, befőttet, savanyúságot és nekem gyomorideget mindég csinál!
Viszont nyaralni minden évben elmegyünk.
Válasz JD 4630 #5810. hozzászólásáraNem, ő nemtetteti.
Ezt már sokszor bebizonyította!
Válasz mihaszna #5797. hozzászólásáraTe most nyugtass meg kérlek, hogy tetted a hülyét...
Válasz .Richard. #5807. hozzászólásáraÜdv!
Egyébként az ország 70 % a éhen halna, ha holnap bezárnának az éttermek, mekik, pizzériák.
A volt alkalmazottam a munkája mellett beugrós egy pizzériában.
Elmondása szerint van 6 főállású és 4 kisegítő futár és van olyan délután, hogy nem győzik a szállítást. Úgy rendelik a 3-6.000 Ft os pizzákat 2-3-4--5 darabjával, mintha nem lenne holnap.
Ami számomra furcsa, hogy átviszik másik városba is akár 40 km-re, ami ugye jó drága plusz költség.
A legjobb kuncsaftok a mokeszok segély osztás után, "pénz nem számít, így mulat egy magyar úr" (cigány)
Persze itt is jellemző az , mint amit a lángosos barátom mesélt, hogy fizetés után olyan töltött lángosokat vesznek az emberek, ami 2-3000 Ft, de fizetés előtt egy héttel már a sima lángos felét kérik csak, vagy nincs is forgalma akkor.
Válasz .Richard. #5807. hozzászólására
Válasz mtz1221 #5804. hozzászólásáraHát, mindenki a saját házában lehet Király.
amúgy a boltok polcai tele. Parkolók tele. Sok háznál ünnepi meg hètköznapi autó. Amúgy manapság tènyleg olyan pènszorás van,hogy az a felháborító,hogy nem adnak ajándèkba pènzt. Egy kollèga folyamatosan sir Rí. De 2szemèlyre tizezerèrt rendszeresen rendel kaját,ami marad mèg kèsőbbre,panelban lakik,neki ismeretlen a havi olcsón kihozott bevásárlás,kártyával fizet,nem nèzi mi mennyiert van mert drágaság van. Egy kiskörút nevel. Kóla Fanta mindig. Lusták főzni bakker. Havi 10kaja több mint százezer Ft. Kb. Nyomorog. Attól tartok ha ennek a "jó "világnak vège lesz,ezek mehetnek azt utcára.
Válasz mtz1221 #5805. hozzászólásáraNem a gyerekre értettem.
Válasz mihaszna #5801. hozzászólásáraIsmeretlenül le g...ni más gyerekét.
Minden rendben nálad otthon ?
Moderátor által módosítva: 2025-07-29 16:09:48
Válasz .Richard. #5800. hozzászólásáraígy így, lehet csak nekem tűnik innen úgy, hogy király módon éltek.
Válasz mihaszna #5801. hozzászólására"Mondta erre a gyerek hogy tudja ő is, de már megszokásból szidja mert mindenki ezt teszi..."
Na Én adnék Neki.
Le térdepeltetném a...
EZT nem ide szántam!
Moderátor által módosítva: 2025-07-29 16:11:05
Válasz mtz1221 #5798. hozzászólására"Mondta erre a gyerek hogy tudja ő is, de már megszokásból szidja mert mindenki ezt teszi."
Az Gyurcsány volt.
Őt szidtuk megszokásból.
Orbánt azért szidom mert tényleg utálom.
Egyszerűen irritál az az ember.
A hájas fejével , az a tipikus zsíros fejű politikus akiről a sztereó típiák vannak az emberek fejébe.
Irritál a vármegyézése, az ispánozása, a járásozása, ezek nagyon nagy problémák ám.
Az erőből kormányzása. A csökönyössége.
Gyurcsány ha a tizedét lopta volna mint ezek Mészáros-sal, meg Matolcsy -val......
Akkor mi lenne?
Válasz mtz1221 #5798. hozzászólására"Nálatok ilyen divat lett a kormány szidása. smile thumbdown Falugazdászunk meséli tegnap akinek a fia kiment kb 8 éve. Hogy a gyerek szidja a kormányt, pedig 8 év alatt semmiből lett háza autója 80000 ért vásárol be a kosárba hetente, stb."
Engem az nem érdekel hogy ad vagy nem ad valamit.
Mellesleg , ha ad akkor az Én adómból ad. Mert a kormánynak nem lehet pénze. Az az Én pénzem a Mi pénzünk.
Tőlem vonja le adóba amit állampolgárként köteles vagyok be fizetni.
A kormány pedig köteles ide adni a pénzt , mert mint írtam az nem az Ő pénze. Abból Ő egy forintot el nem vehetnek. Inkább örüljön hogy eddig tömhette Mészárosnak meg Tiborcnak a zsebét. Azért nem jár váll vetegetés hogy valamit vissza ad abból amit elvett. Kormányként ez a KÖTELESSÉGE!!!! Ezért lett megválasztva. És nem azért hogy Mészárosnak egymilliárd!!!! forintot adjon 10 év alatt!
"Mondta erre a gyerek hogy tudja ő is, de már megszokásból szidja mert mindenki ezt teszi..."
Na Én adnék Neki.
Le térdepeltetném a...
Moderátor által módosítva: 2025-07-29 16:10:46
Válasz mtz1221 #5798. hozzászólásáraFelènk ezt úgy mondják,mindenki a maga szintjèn nyomorog.
Válasz mtz1221 #5798. hozzászólásáraRomokban az ország, szétlopva, lezüllesztve, kiárusítva. És még dícsérje is őket a polgár?
Infláció 17%-on, éves gazdasági-növekedés tervszinten 1% alatt. Költségvetés hiány? Ja, az már elfogyott.
Válasz mihaszna #5797. hozzászólásáraNálatok ilyen divat lett a kormány szidása.
Falugazdászunk meséli tegnap akinek a fia kiment kb 8 éve. Hogy a gyerek szidja a kormányt, pedig 8 év alatt semmiből lett háza autója 80000 ért vásárol be a kosárba hetente, stb. Apja mondta szájon veri ha még1x meghalja.
Mondta erre a gyerek hogy tudja ő is, de már megszokásból szidja mert mindenki ezt teszi.
Válasz JD 4630 #5758. hozzászólására"nekünk is nagy segítség, hogy nem kell vagyonokat fizetni rezsire minden hónapban..."
Hát hogy lehet ilyet írni 15 év kétharmad után?
Hiszen már mindenki dús gazdag és kolbászból van a kerítés is.
Akkor ezek szerint még a rezsi kifizetés is problémát jelent?
Visszatért az elmúltnyolcév?
Válasz Ohaza63 #5773. hozzászólására"Adósságuk és hiteleik az egeket verdesi, anyagot már nem igen kapnak sehonnan, csak kp ért, szóval nem nagyon kell irigyelni most őket."
Na azért sajnálni se nagyon.
Ha a 10 szeres profitból nem tudtak félre rakni. Úgy értem hogy 10-szeres áron vállaltak munkákat. A segédmunkás többet kapott mint a mérnök.
A kőműves, ács , többet keres mint egy fogorvos. Mint egy maszek fogorvos. Pedig az se dolgozik olcsón.
De az se normális aki kifizet egy ácsnak 3 napi munkára 2 millió forintot. Vagy lehet hogy normális , de az államtól vissza kapja a pénzt, így neki ingyen van és a munka meg van csinálva
Válasz pettendimiklos73 #5779. hozzászólásáraEz egy családi ház, nem pályázatos ipari vagy mg beruházás.
Azért, főleg aki a legelején épített, ki lehetett hozni normális költségszinten, azért a barátom háta sem tollas.
Válasz Sanyiii70 #5792. hozzászólásáraKöszönöm a hasznos információt! Pont ezek miatt gondolkozok sátorban.
Válasz Sanyiii70 #5790. hozzászólásáraSzerintem kicsit tudja súrólni a ponyva, aztán ott kophat meg a horganyzás, a párás levegő is kikezdi.
De igazából 10 év után ha ránéz az ember, leengedi a ponyvát, megfesti, aztán megint van neki annyi.
Lenne helyem és tároló kéne, én is ilyet építenék.
Válasz máris szomszéd #5791. hozzászólásáraNekem is ezért lett sátor.
Egy acél könnyűszerkezetest szendvicspanellel jobban szerettem volna, még ha sokkal többe is kerül.
De ahhoz építési engedély kellett volna.
Válasz Laci0723 #5786. hozzászólásáraSzomszéd faluk külterületén pár éve nagyon sok (több mint száz) állítottak fel,mégpedig a nagyméretű ívesekből,eddig semmi bajuk.
A hü.ye építési szabályzat miatt,mivel a sátor ideiglenes építmény.
Régebben akartam egy 10x40-es íves lemezzel fedett csarnokot,azt nem lehetett volna csak engedéllyel-ha ponyvát húzok rá akkor meg csinálhatom ahogy tetszik. Pedig a lemez azért tartósabb.