Válasz Igazi Földönfutó #6939. hozzászólásáraKérdés mi a magasabb szint és nagyobb tudás? Az 1ha-ról lehozott termés mennyiség? mert akkor nem. 1ha tiszta profit? évezredekkel előrébb vannak....
Válasz Aslan #6944. hozzászólásáraHúznál 6méternél szélesebb zöldugar szegélyt , és ott maradhatna 5 évre is, külön táblaként levinné 5ha alá, évekre gond letudva .
5 hektáros táblaméret korlátozást vállaltam AKG-ban.
A termesztett növény területe 5 hektár alatti, de átléphető-e ez a szabály, ha a tábla az ökológiai határsávval együtt már nagyobb 5 hektárnál?
Az ökológiai határsáv csak táblával együtt igényelhető, önálló táblaként nem.
Köszi a válaszokat!
Válasz z_papai #6942. hozzászólásáraSzia! 5 hektáronként kell egy talajminta. Ha a 4 hektáros tábládba 4-féle növény van, akkor 4 növényre csinálod a tápanyagtervet, de a talajminta eredménye 1 db kell legyen.
Csak akkor kell 2 talajminta, ha az egész KET egyben nagyobb 5 hektárnál.
Nekem van 5,2 hektáros KET, ott már 2 db talajmintát kellett venni.
Sziasztok!
Talajmintával kapcsolatban kérném a véleményetek.
12. melléklet, 1. bekezdés:
"A mintavételi egységek meghatározásánál figyelembe kell venni a táblahatárokat a tápanyag-gazdálkodási terv céljai szerint."
Ha egy 5 ha alatti táblában lesz szegély is a kultúrnövény (lucerna) mellett, akkor ott két talajminta kell?
Itt ugye egy KET -en belül két tábla lesz, lucerna + szegély.
Válasz Igazi Földönfutó #6939. hozzászólásáraBele okoskodnék Ukránba,...előadáson voltam, zöldítő növényesen, ahol Ukrán gazda adott elő, aki elmondása szerit 0-ik évben 40 hektáron, 6. évben 400 hektáron gazdálkodott, majd 12-ik évre már 1.000 hektáron.
Ezt Magyarországon nem tudod. Mert nálunk nincs több millió hektár feltöretlen szűz csernozjom. Ukrajnában lehet termelni egzotikus növényeket, tehát kedvezőbb az éghajlat.
Egy dolgot mondott, hogy a zöldítő növények azért dívnak náluk, mert ott kevesebb az eső....
Nem irigylem, vagy sajnálom őket, nálunk más a realitás. Nálunk magán gazdák vannak, akik saját pénzzel dolgoznak, náluk a földek többségét nemzetközi tőkealapok vannak, végtelen pénzzel, (és besorozhatatlan emberekkel)
Válasz Koczka József #6934. hozzászólásáraAz mindenkinek úgy van,mert azt feltételezi hogy nyert,de az még nem jelent semmit!Az elutasitott gyümölcsösök,egyebeket is úgy hozza!
Válasz papszi06 #6933. hozzászólásáraSzia,mindenki nyert. Be mész a falugazdász hoz és meg mutatja. Határozat meg majd jön. Nekem is feldolgozás alatt van de tegnap adtam be az egységes kérelmet akkor mutatta.
Én nem igazán értem embereket úgy beszélnek az akg -rol mintha nem történne semmi pedig az idén től 80% magyar finanszírozás,innentől olyan ellenőrzések fognak történni hogy,az új szankciók minden kifizetésre vonatkozik.az öko kiemelt.
Válasz falugazdász22 #6924. hozzászólásáraMiért kakukkk ??? 01.01.-től úgy kellett volna tenni, mint ha megvan a TO, ez is le volt írva. Felénk iszonyatosan optimális volt a lucerna vetéshez a helyzett.
Továbbra is amondó vagyok,hogy ez az egész nagyon komolytalan az első év aki új belépő annak kakuk mert mire kihírdették arra a lucerna vetések ideje elmúlt. most innentől jön a hazúdozások ideje.
Válasz MTZ1221.3 #6919. hozzászólásáraEz rövid távon is működne csak amíg fillérbacakodás megy, addig ez (sem) fog. Akik behúztak szinte mindent, azoknak sokkal jobban elgondolkodtató, mint 5(!!!!!!!!!) évig vállalni a szankciókat, akár halmozottan is……..na ha valaminek, akkor ennek semmi értelme……..
Válasz hashtag #6920. hozzászólásáraLogikailag igen, mindkettonek.
Azert jobb inkabb rátartani. Engem ugyis mindig minden evbe ellenoriznek. Jovore megmondom.
(Bar szerencsere eddig sosem buntettek meg.)
Válasz MTZ1221.3 #6917. hozzászólására
11) Az elkülönítés elfogadható módjai: a) Szántóföldi kultúra esetén
i. a szomszédos területtől eltérő hasznosítású, legalább 2 méter széles zöldugar vagy méhlegelő sáv elhelyezéséről szükséges gondoskodni a KET és a szomszédos, azonos hasznosítású terület között, vagy
ii. a közös sarokpontokon/töréspontokon természetes anyagú jelölő tárgy (pl. fa karó, T- ülőfa) elhelyezése.
Továbbmenve:
12) Kizárólag a 11)pont a)alponti.rész szerinti elválasztási mód–a 2025.január1.napja előtt vetett kultúrával hasznosított KET-ek kivételével – alkalmazható akkor, ha a KET érintett a 2a melléklet 20., 43., 56., 86., 120., 152. sorszámú vállalások egyikével, és(!) az adott KET-nek, valamint az adott
KET-tel szomszédos területnek is ugyanazon kedvezményezett a használója.
Az “és” azt jelenti, hogy mindkét feltételnek teljesülni kell?
Válasz ..,-:) #6918. hozzászólásáraHosszu tavon pedig ez a cel, az unios orszagok java reszt csak kuszkodnek a termelessel. Itt lesz egy erintetlen, rendezett rezervatum. Ahol meg van tudas termelni, olcson megoldjak a vilag szamara. Ukrajna, Brazilia, Kanada, Usa, Oroszorszag, Kazahsztan, stb elottunk jar.
Neztem az egyik Vaderstad reklamot Magyarországon. Tobb ezer ha-os ceg, fullos gepparkkal, aztan most pedzegetik, hogy oszi ala mar csak cultust, vagy td-t huznak, tavasziak ala szantanak… Az udvaron meg ott rohog a 12soros fullos tempo, meg Spirit es Rapid gepek. Ezzel a fejlodesi vagggyal kb 100 ev mulva erik utol ukrajnat (haboru nelkulit persze).
Lehet tamogatas nelkul mas lenne, nem tudom.
Válasz MTZ1221.3 #6915. hozzászólásáraBe kell húzni mindent lucernával, ugarral, kaszálóval, méhlegelővel !!!
5 évig nem veszel inputot és majd rájönnek az urak, hogy merre vannak arccal előre !!!!!!
Semmi vegyszer, vetőmag, műtrágya, lombtrágya, maszlagok. Semmi tisztítás, beszállítás, kiszállítás. Azért ez 1,5-2 miliő hektáron már nem csak a holdról látszana !
(Hiú ábránd……)
Válasz hashtag #6916. hozzászólásáraSzomszéd, ha idegen akkor is, nekem ezt mondta a szaktanácsadó. Ez a szigorítás csak idéntől érvényes, tehát gabonákat, repcéket szerencsére nem érinti még.
Válasz falugazdász22 #6907. hozzászólásáraAz, hogy mindenki nyert még nem jelenti azt, hogy mindenki jól járt. Be is kell tartani az előírásokat. Amint az itteni és a facebook csoportokban levő kérdéseket olvassuk lesz szankció bőven, mert mindenki magára akarja tekergetni a szabályokat és nem pedig betartani a szabályokat.
A KET-es bontásos 5ha-os okoskodásból is az lett, hogy szigorítottak és most már tényleg a szomszédtól kell 2m elválasztó sáv, ha ugyanazt vetett, mint aki akg-s. Köszönjük az okosoknak...
Ne kapjunk egy forint támogatást, DE hagyjanak a pi#$ába termelni minket, piaci alapon....
Az EU, amióta beléptünk a szart keveri. Az eleje még jó volt, de mostmár minden baromságba beleszólnak. És csak tisztán a mezögazdaságról beszélek, (semmi zsúrpubiról...)
A csúcs volt, amikor ebbe a szabályokkal megrokkantott piacra beöntötték a világon mindenhonnan az árut. (Brazil+Hol)
Csak tegnapi hír:
1,6 millió db tojás/napos tojástelep épül az EU jelen határától pár kilóméterre....
Válasz trikolor5 #6902. hozzászólásáraVolt akit büntettek meg. De elegendő igazolni milyen vetőmagból termelted. Tehát a 2. Fokról legyen fémzár. Annyi elég. Azzal megfelelsz ennek.
7053 hozzászólás
Válasz papszi06 #6951. hozzászólásáratalajmintát meddig kell(ett) leadni?
Válasz papszi06 #6951. hozzászólásáraSzintén. De TO még nem érkezett.
Új akg mai nap jóváhagyott!
Válasz Igazi Földönfutó #6939. hozzászólásáraHa csak a pőre, szigorú kegyetlen tényeket veszed, akkor IGEN.
Persze tedd hozzá, hogy ott nemzetközi tőkealapok termelnek végtelen péznből, sokszor több ezer hektáros gazdaságokban.
Válasz MrPoke #6947. hozzászólásáraMeg a gepiparuk sokmindent legyárt, lemasol, kicsit lehet hogy egyszerűbb kivitelben, de a lényege megvan.
Válasz Aslan #6943. hozzászólásáraKöszi!
Válasz Igazi Földönfutó #6939. hozzászólásáraKérdés mi a magasabb szint és nagyobb tudás? Az 1ha-ról lehozott termés mennyiség? mert akkor nem. 1ha tiszta profit? évezredekkel előrébb vannak....
És igen modern nyugati technika.
Válasz Aslan #6944. hozzászólásáraHúznál 6méternél szélesebb zöldugar szegélyt , és ott maradhatna 5 évre is, külön táblaként levinné 5ha alá, évekre gond letudva .
Válasz Aslan #6944. hozzászólásáraNem léphetes át szankció nélkül.
5 hektáros táblaméret korlátozást vállaltam AKG-ban.
A termesztett növény területe 5 hektár alatti, de átléphető-e ez a szabály, ha a tábla az ökológiai határsávval együtt már nagyobb 5 hektárnál?
Az ökológiai határsáv csak táblával együtt igényelhető, önálló táblaként nem.
Köszi a válaszokat!
Válasz z_papai #6942. hozzászólásáraSzia! 5 hektáronként kell egy talajminta. Ha a 4 hektáros tábládba 4-féle növény van, akkor 4 növényre csinálod a tápanyagtervet, de a talajminta eredménye 1 db kell legyen.
Csak akkor kell 2 talajminta, ha az egész KET egyben nagyobb 5 hektárnál.
Nekem van 5,2 hektáros KET, ott már 2 db talajmintát kellett venni.
Sziasztok!
Talajmintával kapcsolatban kérném a véleményetek.
12. melléklet, 1. bekezdés:
"A mintavételi egységek meghatározásánál figyelembe kell venni a táblahatárokat a tápanyag-gazdálkodási terv céljai szerint."
Ha egy 5 ha alatti táblában lesz szegély is a kultúrnövény (lucerna) mellett, akkor ott két talajminta kell?
Itt ugye egy KET -en belül két tábla lesz, lucerna + szegély.
Köszi szépen!
Válasz Igazi Földönfutó #6939. hozzászólásáraBele okoskodnék Ukránba,...előadáson voltam, zöldítő növényesen, ahol Ukrán gazda adott elő, aki elmondása szerit 0-ik évben 40 hektáron, 6. évben 400 hektáron gazdálkodott, majd 12-ik évre már 1.000 hektáron.
Ezt Magyarországon nem tudod. Mert nálunk nincs több millió hektár feltöretlen szűz csernozjom. Ukrajnában lehet termelni egzotikus növényeket, tehát kedvezőbb az éghajlat.
Egy dolgot mondott, hogy a zöldítő növények azért dívnak náluk, mert ott kevesebb az eső....
Nem irigylem, vagy sajnálom őket, nálunk más a realitás. Nálunk magán gazdák vannak, akik saját pénzzel dolgoznak, náluk a földek többségét nemzetközi tőkealapok vannak, végtelen pénzzel, (és besorozhatatlan emberekkel)
Válasz Igazi Földönfutó #6939. hozzászólásáraSokkal.
Nem a 10-50ha-osok altalaban. De a nagycegek mind. MTZ-vel, t-150-el, stb-vel is.
Válasz MTZ1221.3 #6919. hozzászólásáraSzerinted Ukrajnában magasabb szinten termelnek,nagyobb tudással??????
Válasz Füle #6936. hozzászólásáraRendbe köszi
Válasz Füle #6935. hozzászólásáraPontosan. Többen vannak azért akik nem nyertek. Hiába volt irreálisan alacsony a ponthatár.
Válasz papszi06 #6933. hozzászólásáraMost néztem a mai nap váltott!Nézd meg a tiedet is!
Válasz Koczka József #6934. hozzászólásáraAz mindenkinek úgy van,mert azt feltételezi hogy nyert,de az még nem jelent semmit!Az elutasitott gyümölcsösök,egyebeket is úgy hozza!
Válasz papszi06 #6933. hozzászólásáraSzia,mindenki nyert. Be mész a falugazdász hoz és meg mutatja. Határozat meg majd jön. Nekem is feldolgozás alatt van de tegnap adtam be az egységes kérelmet akkor mutatta.
Sziasztok az új AKG -ról valaki valamit aki még nem kapott határozatot van még rá esély hogy jóváhagyják, egy emberke ránk rajzolt nem elő
ször
Válasz barazdabetyar. #6930. hozzászólásáraMilyen szokott lenni a siker?

Mi erre még nem jöttünk rá.
Mióta csináljátok?
Válasz kukaccsosz #6929. hozzászólásáraKEV01 Keverék kultúra.
Válasz falugazdász22 #6926. hozzászólásáraJúnius eleje után vessük.
A tervezett zoldtragyazas rögzítésénél AKG, ha keverék lesz azt milyen hasznosítási kóddal tudom megadni?
Én nem igazán értem embereket úgy beszélnek az akg -rol mintha nem történne semmi pedig az idén től 80% magyar finanszírozás,innentől olyan ellenőrzések fognak történni hogy,az új szankciók minden kifizetésre vonatkozik.az öko kiemelt.
Válasz falugazdász22 #6926. hozzászólásáraÉn elvetettem március közepén a szegélyekkel együtt.
Május elseje után lucernát vetni magadnál vagy mennyi csapadékot kapott azóta gondolom akkor lassan már bokáig ér ne nevettesd ki Magad !!!!!!!!!!!!!
Válasz falugazdász22 #6924. hozzászólásáraMiért kakukkk ??? 01.01.-től úgy kellett volna tenni, mint ha megvan a TO, ez is le volt írva. Felénk iszonyatosan optimális volt a lucerna vetéshez a helyzett.
Továbbra is amondó vagyok,hogy ez az egész nagyon komolytalan az első év aki új belépő annak kakuk mert mire kihírdették arra a lucerna vetések ideje elmúlt. most innentől jön a hazúdozások ideje.
Válasz MTZ1221.3 #6919. hozzászólásáraEz rövid távon is működne csak amíg fillérbacakodás megy, addig ez (sem) fog. Akik behúztak szinte mindent, azoknak sokkal jobban elgondolkodtató, mint 5(!!!!!!!!!) évig vállalni a szankciókat, akár halmozottan is……..na ha valaminek, akkor ennek semmi értelme……..
Válasz hashtag #6920. hozzászólásáraCsak saját KET-ek között kell a sáv, szomszédnál elég a karó.
Válasz hashtag #6920. hozzászólásáraLogikailag igen, mindkettonek.
Azert jobb inkabb rátartani. Engem ugyis mindig minden evbe ellenoriznek. Jovore megmondom.
(Bar szerencsere eddig sosem buntettek meg.)
Válasz MTZ1221.3 #6917. hozzászólására
11) Az elkülönítés elfogadható módjai: a) Szántóföldi kultúra esetén
i. a szomszédos területtől eltérő hasznosítású, legalább 2 méter széles zöldugar vagy méhlegelő sáv elhelyezéséről szükséges gondoskodni a KET és a szomszédos, azonos hasznosítású terület között, vagy
ii. a közös sarokpontokon/töréspontokon természetes anyagú jelölő tárgy (pl. fa karó, T- ülőfa) elhelyezése.
Továbbmenve:
12) Kizárólag a 11)pont a)alponti.rész szerinti elválasztási mód–a 2025.január1.napja előtt vetett kultúrával hasznosított KET-ek kivételével – alkalmazható akkor, ha a KET érintett a 2a melléklet 20., 43., 56., 86., 120., 152. sorszámú vállalások egyikével, és(!) az adott KET-nek, valamint az adott
KET-tel szomszédos területnek is ugyanazon kedvezményezett a használója.
Az “és” azt jelenti, hogy mindkét feltételnek teljesülni kell?
Válasz ..,-:) #6918. hozzászólásáraHosszu tavon pedig ez a cel, az unios orszagok java reszt csak kuszkodnek a termelessel. Itt lesz egy erintetlen, rendezett rezervatum. Ahol meg van tudas termelni, olcson megoldjak a vilag szamara. Ukrajna, Brazilia, Kanada, Usa, Oroszorszag, Kazahsztan, stb elottunk jar.

Neztem az egyik Vaderstad reklamot Magyarországon. Tobb ezer ha-os ceg, fullos gepparkkal, aztan most pedzegetik, hogy oszi ala mar csak cultust, vagy td-t huznak, tavasziak ala szantanak… Az udvaron meg ott rohog a 12soros fullos tempo, meg Spirit es Rapid gepek. Ezzel a fejlodesi vagggyal kb 100 ev mulva erik utol ukrajnat (haboru nelkulit persze).
Lehet tamogatas nelkul mas lenne, nem tudom.
Válasz MTZ1221.3 #6915. hozzászólásáraBe kell húzni mindent lucernával, ugarral, kaszálóval, méhlegelővel !!!


5 évig nem veszel inputot és majd rájönnek az urak, hogy merre vannak arccal előre !!!!!!
Semmi vegyszer, vetőmag, műtrágya, lombtrágya, maszlagok. Semmi tisztítás, beszállítás, kiszállítás. Azért ez 1,5-2 miliő hektáron már nem csak a holdról látszana !
(Hiú ábránd……)
Válasz hashtag #6916. hozzászólásáraSzomszéd, ha idegen akkor is, nekem ezt mondta a szaktanácsadó. Ez a szigorítás csak idéntől érvényes, tehát gabonákat, repcéket szerencsére nem érinti még.
Válasz MTZ1221.3 #6915. hozzászólásáraHa ugyanaz a tulaj, nem?
Válasz falugazdász22 #6907. hozzászólásáraAz, hogy mindenki nyert még nem jelenti azt, hogy mindenki jól járt. Be is kell tartani az előírásokat. Amint az itteni és a facebook csoportokban levő kérdéseket olvassuk lesz szankció bőven, mert mindenki magára akarja tekergetni a szabályokat és nem pedig betartani a szabályokat.
A KET-es bontásos 5ha-os okoskodásból is az lett, hogy szigorítottak és most már tényleg a szomszédtól kell 2m elválasztó sáv, ha ugyanazt vetett, mint aki akg-s. Köszönjük az okosoknak...
Válasz fugyi #6911. hozzászólásáraEzért is harcolunk nap mint nap Brüsszel ellen, a Kedves Vezetőnk vezényletével.
Válasz JD 4630 #6912. hozzászólásáraJövőre választások lesznek. Az lenne a csoda, hogy ha nem nyertünk volna.
Válasz hashtag #6910. hozzászólásáraFélreértés ne essék én senkitől nem irigylem, 1 szer 5 évig benne voltunk ebben a cipőben.
Csupán érdekelt mi a bánat azzal, hogy mindenki nyert?
Válasz falugazdász22 #6907. hozzászólásáraElégedetlen Államkincstári alkalmazott vagy?

Semmi személyes, csak úgy kérdezem....
Az egész támogatási rendszer komolytalan.
Ne kapjunk egy forint támogatást, DE hagyjanak a pi#$ába termelni minket, piaci alapon....
Az EU, amióta beléptünk a szart keveri. Az eleje még jó volt, de mostmár minden baromságba beleszólnak. És csak tisztán a mezögazdaságról beszélek, (semmi zsúrpubiról...)
A csúcs volt, amikor ebbe a szabályokkal megrokkantott piacra beöntötték a világon mindenhonnan az árut. (Brazil+Hol)
Csak tegnapi hír:
1,6 millió db tojás/napos tojástelep épül az EU jelen határától pár kilóméterre....
Válasz JD 4630 #6909. hozzászólásáraAzt azért tedd hozzá, hogy aki többet vállalt, többet kap.
Válasz falugazdász22 #6907. hozzászólásáraMax. annak keserű a cukor, aki ész nélkül mindent beX-elt és most irigy arra, aki csak azokat vállalta, amit észerű.
Válasz falugazdász22 #6907. hozzászólásáraMiért?
ami történt konkrétan hogy mindenki nyert evvel ez a kíírás komolytalanná vált !!!!!!!!!
Válasz fugyi #6905. hozzászólásáraMég szerdán megfellebbeztem a döntést.
Fontos!
Akinek van vissza dobott AKG/öko ültetvény pályázata, annak üzenik, hogy módosítva lett a jogszabály. Pár hét és lesz javított határozat.
Nekem legalábbis ügyfélszolgálaton ezt írták.
https://www.nak.hu/tajekoztatasi-szolgaltatas/kozos-agrarpolitika/108732-modosult-az-st-akg-ultetvenyekkel-kapcsolatos-resze
Válasz trikolor5 #6902. hozzászólásáraVolt akit büntettek meg. De elegendő igazolni milyen vetőmagból termelted. Tehát a 2. Fokról legyen fémzár. Annyi elég. Azzal megfelelsz ennek.