Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

AKG támogatás

Létrehozta: Saf , 2009-05-06 23:20:38

Kedvencekhez Segítség
7053 hozzászólás
Nincs profilkép
#6953 uff
2025-06-03 20:55:10

Válasz papszi06 #6951. hozzászólásáratalajmintát meddig kell(ett) leadni?

#6952 rilex
2025-06-03 12:00:26

Válasz papszi06 #6951. hozzászólásáraSzintén. De TO még nem érkezett.

Nincs profilkép
#6951 papszi06
2025-06-03 11:01:23

Új akg mai nap jóváhagyott!smile thumbupcool

Nincs profilkép
#6950 fugyi
2025-05-29 15:34:07

Válasz Igazi Földönfutó #6939. hozzászólásáraHa csak a pőre, szigorú kegyetlen tényeket veszed, akkor IGEN.

Persze tedd hozzá, hogy ott nemzetközi tőkealapok termelnek végtelen péznből, sokszor több ezer hektáros gazdaságokban.

Nincs profilkép
#6949 Rabó001
2025-05-26 22:24:52

Válasz MrPoke #6947. hozzászólásáraMeg a gepiparuk sokmindent legyárt, lemasol, kicsit lehet hogy egyszerűbb kivitelben, de a lényege megvan.

Nincs profilkép
#6947 MrPoke
2025-05-26 21:01:19

Válasz Igazi Földönfutó #6939. hozzászólásáraKérdés mi a magasabb szint és nagyobb tudás? Az 1ha-ról lehozott termés mennyiség? mert akkor nem. 1ha tiszta profit? évezredekkel előrébb vannak....

És igen modern nyugati technika.

#6946 Zoli 63
2025-05-26 19:40:10

Válasz Aslan #6944. hozzászólásáraHúznál 6méternél szélesebb zöldugar szegélyt , és ott maradhatna 5 évre is, külön táblaként levinné 5ha alá, évekre gond letudva .

Nincs profilkép
#6945 fattyú
2025-05-26 18:36:37

Válasz Aslan #6944. hozzászólásáraNem léphetes át szankció nélkül.

Nincs profilkép
#6944 Aslan
2025-05-26 13:34:54

5 hektáros táblaméret korlátozást vállaltam AKG-ban.
A termesztett növény területe 5 hektár alatti, de átléphető-e ez a szabály, ha a tábla az ökológiai határsávval együtt már nagyobb 5 hektárnál?
Az ökológiai határsáv csak táblával együtt igényelhető, önálló táblaként nem.
Köszi a válaszokat!

Nincs profilkép
#6943 Aslan
2025-05-26 13:31:31

Válasz z_papai #6942. hozzászólásáraSzia! 5 hektáronként kell egy talajminta. Ha a 4 hektáros tábládba 4-féle növény van, akkor 4 növényre csinálod a tápanyagtervet, de a talajminta eredménye 1 db kell legyen.
Csak akkor kell 2 talajminta, ha az egész KET egyben nagyobb 5 hektárnál.
Nekem van 5,2 hektáros KET, ott már 2 db talajmintát kellett venni.

Nincs profilkép
#6942 z_papai
2025-05-26 11:19:43

Sziasztok!
Talajmintával kapcsolatban kérném a véleményetek.

12. melléklet, 1. bekezdés:
"A mintavételi egységek meghatározásánál figyelembe kell venni a táblahatárokat a tápanyag-gazdálkodási terv céljai szerint."

Ha egy 5 ha alatti táblában lesz szegély is a kultúrnövény (lucerna) mellett, akkor ott két talajminta kell?
Itt ugye egy KET -en belül két tábla lesz, lucerna + szegély.

Köszi szépen!

Nincs profilkép
#6941 fugyi
2025-05-25 20:08:05

Válasz Igazi Földönfutó #6939. hozzászólásáraBele okoskodnék Ukránba,...előadáson voltam, zöldítő növényesen, ahol Ukrán gazda adott elő, aki elmondása szerit 0-ik évben 40 hektáron, 6. évben 400 hektáron gazdálkodott, majd 12-ik évre már 1.000 hektáron.

Ezt Magyarországon nem tudod. Mert nálunk nincs több millió hektár feltöretlen szűz csernozjom. Ukrajnában lehet termelni egzotikus növényeket, tehát kedvezőbb az éghajlat.

Egy dolgot mondott, hogy a zöldítő növények azért dívnak náluk, mert ott kevesebb az eső....

Nem irigylem, vagy sajnálom őket, nálunk más a realitás. Nálunk magán gazdák vannak, akik saját pénzzel dolgoznak, náluk a földek többségét nemzetközi tőkealapok vannak, végtelen pénzzel, (és besorozhatatlan emberekkel)

Nincs profilkép
#6940 MTZ1221.3
2025-05-25 19:07:56

Válasz Igazi Földönfutó #6939. hozzászólásáraSokkal.
Nem a 10-50ha-osok altalaban. De a nagycegek mind. MTZ-vel, t-150-el, stb-vel is.

Nincs profilkép
#6939 Igazi Földönfutó
2025-05-25 18:58:49

Válasz MTZ1221.3 #6919. hozzászólásáraSzerinted Ukrajnában magasabb szinten termelnek,nagyobb tudással??????

Nincs profilkép
#6937 MTZ1221.3
2025-05-22 13:09:05

Válasz Füle #6935. hozzászólásáraPontosan. Többen vannak azért akik nem nyertek. Hiába volt irreálisan alacsony a ponthatár.

Nincs profilkép
#6936 Füle
2025-05-22 13:03:54

Válasz papszi06 #6933. hozzászólásáraMost néztem a mai nap váltott!Nézd meg a tiedet is!

Nincs profilkép
#6935 Füle
2025-05-22 13:02:59

Válasz Koczka József #6934. hozzászólásáraAz mindenkinek úgy van,mert azt feltételezi hogy nyert,de az még nem jelent semmit!Az elutasitott gyümölcsösök,egyebeket is úgy hozza!

Nincs profilkép
#6934 Koczka József
2025-05-22 12:07:58

Válasz papszi06 #6933. hozzászólásáraSzia,mindenki nyert. Be mész a falugazdász hoz és meg mutatja. Határozat meg majd jön. Nekem is feldolgozás alatt van de tegnap adtam be az egységes kérelmet akkor mutatta.

Nincs profilkép
#6933 papszi06
2025-05-22 11:47:41

Sziasztok az új AKG -ról valaki valamit aki még nem kapott határozatot van még rá esély hogy jóváhagyják, egy emberke ránk rajzolt nem elő
ször

Nincs profilkép
#6932 kisparasztkaim
2025-05-21 04:36:05

Válasz barazdabetyar. #6930. hozzászólásáraMilyen szokott lenni a siker?

Mi erre még nem jöttünk rá.
Mióta csináljátok?

smile tongue

#6929 kukaccsosz
2025-05-19 19:32:16

A tervezett zoldtragyazas rögzítésénél AKG, ha keverék lesz azt milyen hasznosítási kóddal tudom megadni?

Nincs profilkép
#6928 papszi06
2025-05-18 18:14:42

Én nem igazán értem embereket úgy beszélnek az akg -rol mintha nem történne semmi pedig az idén től 80% magyar finanszírozás,innentől olyan ellenőrzések fognak történni hogy,az új szankciók minden kifizetésre vonatkozik.az öko kiemelt.

Nincs profilkép
#6927 MrPoke
2025-05-18 15:05:14

Válasz falugazdász22 #6926. hozzászólásáraÉn elvetettem március közepén a szegélyekkel együtt.

Nincs profilkép
#6926 falugazdász22
2025-05-18 10:47:23

Május elseje után lucernát vetni magadnál vagy mennyi csapadékot kapott azóta gondolom akkor lassan már bokáig ér ne nevettesd ki Magad !!!!!!!!!!!!!smile hammer

Nincs profilkép
#6925 ..,-:)
2025-05-18 09:34:28

Válasz falugazdász22 #6924. hozzászólásáraMiért kakukkk ??? 01.01.-től úgy kellett volna tenni, mint ha megvan a TO, ez is le volt írva. Felénk iszonyatosan optimális volt a lucerna vetéshez a helyzett.

Nincs profilkép
#6924 falugazdász22
2025-05-18 03:10:13

Továbbra is amondó vagyok,hogy ez az egész nagyon komolytalan az első év aki új belépő annak kakuk mert mire kihírdették arra a lucerna vetések ideje elmúlt. most innentől jön a hazúdozások ideje.

Nincs profilkép
#6923 ..,-:)
2025-05-17 20:12:18

Válasz MTZ1221.3 #6919. hozzászólásáraEz rövid távon is működne csak amíg fillérbacakodás megy, addig ez (sem) fog. Akik behúztak szinte mindent, azoknak sokkal jobban elgondolkodtató, mint 5(!!!!!!!!!) évig vállalni a szankciókat, akár halmozottan is……..na ha valaminek, akkor ennek semmi értelme……..

Nincs profilkép
#6922 Gabro
2025-05-17 20:10:09

Válasz hashtag #6920. hozzászólásáraCsak saját KET-ek között kell a sáv, szomszédnál elég a karó.

Nincs profilkép
#6921 MTZ1221.3
2025-05-17 19:44:30

Válasz hashtag #6920. hozzászólásáraLogikailag igen, mindkettonek.
Azert jobb inkabb rátartani. Engem ugyis mindig minden evbe ellenoriznek. Jovore megmondom. smile lol
(Bar szerencsere eddig sosem buntettek meg.)

Nincs profilkép
#6920 hashtag
2025-05-17 19:22:18

Válasz MTZ1221.3 #6917. hozzászólására
11) Az elkülönítés elfogadható módjai: a) Szántóföldi kultúra esetén
i. a szomszédos területtől eltérő hasznosítású, legalább 2 méter széles zöldugar vagy méhlegelő sáv elhelyezéséről szükséges gondoskodni a KET és a szomszédos, azonos hasznosítású terület között, vagy
ii. a közös sarokpontokon/töréspontokon természetes anyagú jelölő tárgy (pl. fa karó, T- ülőfa) elhelyezése.

Továbbmenve:

12) Kizárólag a 11)pont a)alponti.rész szerinti elválasztási mód–a 2025.január1.napja előtt vetett kultúrával hasznosított KET-ek kivételével – alkalmazható akkor, ha a KET érintett a 2a melléklet 20., 43., 56., 86., 120., 152. sorszámú vállalások egyikével, és(!) az adott KET-nek, valamint az adott
KET-tel szomszédos területnek is ugyanazon kedvezményezett a használója.

Az “és” azt jelenti, hogy mindkét feltételnek teljesülni kell?

Nincs profilkép
#6919 MTZ1221.3
2025-05-17 19:05:36

Válasz ..,-:) #6918. hozzászólásáraHosszu tavon pedig ez a cel, az unios orszagok java reszt csak kuszkodnek a termelessel. Itt lesz egy erintetlen, rendezett rezervatum. Ahol meg van tudas termelni, olcson megoldjak a vilag szamara. Ukrajna, Brazilia, Kanada, Usa, Oroszorszag, Kazahsztan, stb elottunk jar.

Neztem az egyik Vaderstad reklamot Magyarországon. Tobb ezer ha-os ceg, fullos gepparkkal, aztan most pedzegetik, hogy oszi ala mar csak cultust, vagy td-t huznak, tavasziak ala szantanak… Az udvaron meg ott rohog a 12soros fullos tempo, meg Spirit es Rapid gepek. Ezzel a fejlodesi vagggyal kb 100 ev mulva erik utol ukrajnat (haboru nelkulit persze).
Lehet tamogatas nelkul mas lenne, nem tudom. smile innocent

Nincs profilkép
#6918 ..,-:)
2025-05-17 18:58:25

Válasz MTZ1221.3 #6915. hozzászólásáraBe kell húzni mindent lucernával, ugarral, kaszálóval, méhlegelővel !!!
5 évig nem veszel inputot és majd rájönnek az urak, hogy merre vannak arccal előre !!!!!!smile pimp
Semmi vegyszer, vetőmag, műtrágya, lombtrágya, maszlagok. Semmi tisztítás, beszállítás, kiszállítás. Azért ez 1,5-2 miliő hektáron már nem csak a holdról látszana !smile biggrin
(Hiú ábránd……)smile lol

Nincs profilkép
#6917 MTZ1221.3
2025-05-17 18:58:04

Válasz hashtag #6916. hozzászólásáraSzomszéd, ha idegen akkor is, nekem ezt mondta a szaktanácsadó. Ez a szigorítás csak idéntől érvényes, tehát gabonákat, repcéket szerencsére nem érinti még.

Nincs profilkép
#6915 MTZ1221.3
2025-05-17 10:21:46

Válasz falugazdász22 #6907. hozzászólásáraAz, hogy mindenki nyert még nem jelenti azt, hogy mindenki jól járt. Be is kell tartani az előírásokat. Amint az itteni és a facebook csoportokban levő kérdéseket olvassuk lesz szankció bőven, mert mindenki magára akarja tekergetni a szabályokat és nem pedig betartani a szabályokat.
A KET-es bontásos 5ha-os okoskodásból is az lett, hogy szigorítottak és most már tényleg a szomszédtól kell 2m elválasztó sáv, ha ugyanazt vetett, mint aki akg-s. Köszönjük az okosoknak...

Nincs profilkép
#6914 K__K
2025-05-17 09:44:14

Válasz fugyi #6911. hozzászólásáraEzért is harcolunk nap mint nap Brüsszel ellen, a Kedves Vezetőnk vezényletével. smile wink

Nincs profilkép
#6913 K__K
2025-05-17 09:43:01

Válasz JD 4630 #6912. hozzászólásáraJövőre választások lesznek. Az lenne a csoda, hogy ha nem nyertünk volna.

Nincs profilkép
#6912 JD 4630
2025-05-17 09:07:31

Válasz hashtag #6910. hozzászólásáraFélreértés ne essék én senkitől nem irigylem, 1 szer 5 évig benne voltunk ebben a cipőben.

Csupán érdekelt mi a bánat azzal, hogy mindenki nyert?

Nincs profilkép
#6911 fugyi
2025-05-17 08:30:09

Válasz falugazdász22 #6907. hozzászólásáraElégedetlen Államkincstári alkalmazott vagy?

Semmi személyes, csak úgy kérdezem....

Az egész támogatási rendszer komolytalan.smile thumbdown

Ne kapjunk egy forint támogatást, DE hagyjanak a pi#$ába termelni minket, piaci alapon....smile cowboy

Az EU, amióta beléptünk a szart keveri. Az eleje még jó volt, de mostmár minden baromságba beleszólnak. És csak tisztán a mezögazdaságról beszélek, (semmi zsúrpubiról...)

A csúcs volt, amikor ebbe a szabályokkal megrokkantott piacra beöntötték a világon mindenhonnan az árut. (Brazil+Hol)

Csak tegnapi hír:
1,6 millió db tojás/napos tojástelep épül az EU jelen határától pár kilóméterre....


Nincs profilkép
#6910 hashtag
2025-05-17 08:22:19

Válasz JD 4630 #6909. hozzászólásáraAzt azért tedd hozzá, hogy aki többet vállalt, többet kap.

Nincs profilkép
#6909 JD 4630
2025-05-17 08:18:16

Válasz falugazdász22 #6907. hozzászólásáraMax. annak keserű a cukor, aki ész nélkül mindent beX-elt és most irigy arra, aki csak azokat vállalta, amit észerű.

Nincs profilkép
#6907 falugazdász22
2025-05-17 03:52:51

ami történt konkrétan hogy mindenki nyert evvel ez a kíírás komolytalanná vált !!!!!!!!!

Nincs profilkép
#6906 A vasalás témája
2025-05-16 17:12:10

Válasz fugyi #6905. hozzászólásáraMég szerdán megfellebbeztem a döntést.

Nincs profilkép
#6905 fugyi
2025-05-16 16:22:16

Fontos!

Akinek van vissza dobott AKG/öko ültetvény pályázata, annak üzenik, hogy módosítva lett a jogszabály. Pár hét és lesz javított határozat.

Nekem legalábbis ügyfélszolgálaton ezt írták.

https://www.nak.hu/tajekoztatasi-szolgaltatas/kozos-agrarpolitika/108732-modosult-az-st-akg-ultetvenyekkel-kapcsolatos-resze

Nincs profilkép
#6904 MrPoke
2025-05-16 11:55:10

Válasz trikolor5 #6902. hozzászólásáraVolt akit büntettek meg. De elegendő igazolni milyen vetőmagból termelted. Tehát a 2. Fokról legyen fémzár. Annyi elég. Azzal megfelelsz ennek.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Emberfeletti munka a földeken: 40 fokban takarítják be a makói fokhagymát
Emberfeletti munka a földeken: 40 fokban takarítják be a makói fokhagymát
Porördögök söpörnek végig a földeken, a nap pedig könyörtelenül perzseli a makói...
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
A magyar agrárium jövője a munkaerőpiaci kihívások, a technológiai fejlesztések...
Dobozos felépítmények eladók
Dobozos felépítmények eladók

700.000 Ft

IFA V-8 motorikus alkatrészek eladók
IFA V-8 motorikus alkatrészek eladók

1.000 Ft

Betonblokk
Betonblokk

43.000 Ft

Vogel&Noot TerraFlex Gruber
Vogel&Noot TerraFlex Gruber

3.250.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]