Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.61 Ft USD 309.5 Ft CHF 382.56 Ft GBP 409.67 Ft

Fórum

Kinek milyen a repce, illetve a búza?

Létrehozta: drifter23 , 2009-07-03 19:33:43

Kedvencekhez Segítség
27874 hozzászólás
#8924 Gergő87
2015-02-22 12:28:50

Miénk se sokkal különb:


Meg van ilyen is

#8923 Koszi.
2015-02-22 08:34:36

Válasz #8933. hozzászólásra

Felénk a legszebb ilyen..... Most.... smile crying Repcék gyalázatosak, egy nagyobb darab van itt a cégnek az a nagy eső előtt lett vetve az gyönyörű, többi nagyon változó táblán belül is, lesz amit ki kell tárcsázni..

#8922 Dzotya
2015-02-21 18:55:43

Tegnapi képek!

Nincs profilkép
#8921 ewtoto
2015-02-21 16:02:48

Nekem így nézett ki dec 25 én a november végi vetés, azóta nem mertem még megnézni..

#8920 szanberg
2015-02-21 06:28:47

Válasz #8930. hozzászólásra

Az egyik táblám nekem is ilyesmi, énis úgy november végén csináltam, igaz itt a föld tapadósabb nemtudott senki vetőgéppel vetni csak szórva és a rövidtárcsa is tapadt be mancsolt küszködés volt de aláforgattuk valahogyan.

Kb ilyen állapotú, annyi hogy mivel nem sorba került a mag ugye így ha ránézel zöldebbnek tűnik mert mindenhol van kikelt búzácska.

Kíváncsi leszek mi lesz belőle, kierőszakoltam mert 3szor volt előtte kukorica és rettentő gyomos az a tábla, tavasszal meg vagy tudunk vetni márciusban vagy nem, ha nem akkor a zabot már el is felejthetem.

#8919 szanberg
2015-02-21 06:23:41

Válasz #8930. hozzászólásra

Még lehet belőle jó búza is nyugi!

de múltkoriban láttam az Öcsi búzáját, hát anyám az szerintem az ország egyik legszebb vetése!!!

Rettenetes jól megcsinálták, rá is gépesítettek :-)

forgóborona IH 6200gépkapcsolat meg ilyenek.
peterstadt rapid hehesmile thumbup

#8918 ermike
2015-02-20 21:47:33

dfa

November 20 utáni búzavetés

Nincs profilkép
#8917 borda77 (Joe)
2015-02-14 14:16:07

Válasz #8928. hozzászólásra

3 tonna Vinasz, és 4,5q MAS 2 részletben, és 2 gombaölő, két levéltrágyával...

Szárcsökkentő nem kell neki szerintem...

#8916 bendix
2015-02-14 10:25:29

Válasz #8926. hozzászólásra
Mennyi kaját adtál neki?
Szárszilárdítót igényli?

Nincs profilkép
#8915 Gox
2015-02-14 08:09:15

Válasz #8925. hozzászólásra
Szerencsére ez hó.
Újabban nagy képeket tesz be a rendszer, nem jól látszik.
A közelben vannak még sajnos napra és kukorica táblák is vízben.

Nincs profilkép
#8914 borda77 (Joe)
2015-02-14 07:50:43

Válasz #8919. hozzászólásra

Nálam a Genius 7,2-7,5-öt tudott és 2 ázás után lett sikér 28-29 a fehérje meg 13 az esés viszont nagyon jó volt.. de a magyar malmok már csak a fehérjét nézik és aratás után pár héttel 5100-at adtak is érte és vitték...

#8913 Agromókuss
2015-02-13 23:17:02

Válasz #8921. hozzászólásra

Látom van belvíz bőven smile unsure

#8912 Vadmalac
2015-02-12 20:42:14

Válasz #8923. hozzászólásra

Ebben van minden reményem!

#8911 bendix
2015-02-12 19:46:31

Válasz #8922. hozzászólásra
Ha a gyökere és a gyökérnyaki része (hajtáscsúcs) ép, akkor minden gond nélkül ki fog hajtani!

#8910 Vadmalac
2015-02-12 19:12:18

Arra lennék kíváncsi, hogy a földig takonnyá fagyott takarmányrepce, aminek a föld alatti része él, újra tud e hajtani? Sok van olyan amit 2 ujjal ki lehet húzni, annak annyi, de van ami a föld felett teljesen takony lett és elszáradt, de nem lehet csak kiszaggatni a földből, mert a gyökere még él. smile confused

Nincs profilkép
#8909 Gox
2015-02-11 21:14:49

Mai kép.

Nincs profilkép
#8908 Praetor
2015-02-08 23:38:15

Válasz #8919. hozzászólásra

A géniusz megázott 1x-2x arratás előtt, ezért szerintem egyértelműen takarmány min. lett. Fakó volt a szine, de a csírázásával semmi gond nem volt. A többi búzánk az még esők előtt lett vágva, az 32-es sikért produkált, csak bitang keveset.

#8907 bendix
2015-02-08 15:00:24

Válasz #8916. hozzászólásra
Nálatok mit tudott a Genius minőségben?

Nincs profilkép
#8905 4964
2015-02-08 08:43:05

Válasz #8916. hozzászólásra

Vessél rozsot és zabot, akkor mindennemű vegyszerezést elhagyhatsz sőt még a műtrágyát is.

Nincs profilkép
#8904 Praetor
2015-02-07 23:04:55

Válasz #8915. hozzászólásra

Tavaly volt nálunk rozsda, de pl a géniusz állta a sarat, hiába kapta közvetlenül a szomszédtól folyamatosan a spórát. Viszont a fehérítőre nekünk is ki kellett adni a vegyszert. smile blushing

A fungicideket és insecticideket is szeretném minimalizálni (ha lehet elhagyni), de a felmérés szerint ezeket nem igazán tudták kimutatni a lisztmintákból. Az a 2 volt nagyarányú, a szárrövidítő és a gázosító.

Nincs profilkép
#8903 Richard.
2015-02-07 22:36:00

Válasz #8914. hozzászólásra

Ez jó ötlet amit irsz,meg ha van hozzá minden,nem is lesz szinte plusz munka,ha megszokja az ember. De ha a búzán megjelenik a rozsdásodás,meg a fehéritő csiga,akkor azzal mit lehet kezdeni? Ha nem fújod,alig lesz rajt.

Nincs profilkép
#8902 Praetor
2015-02-07 22:28:16

Válasz #8907. hozzászólásra

Nyilvánvaló, hogy a piacon kapható lisztek szerepeltek a felmérésben, így a piacon kapható kenyerek javarészt ezekből a lisztekből készülnek.

Csak úgy vagyok, hogy ha már önellátásban gondolkodom, és házi malmot tervezek venni, akkor nem rontom el az egészet azzal, hogy ugyanolyan búzát termesztek, mint amit bárhol megkapok. smile huh

Nincs profilkép
#8900 Sk Laci
2015-02-07 19:14:56

Válasz #8911. hozzászólásra
Így már egy kicsit más értelme van a kérdésednek.
A joghurtot én is szeretemsmile wink

Nincs profilkép
#8899 Richard.
2015-02-07 18:53:42

Válasz #8910. hozzászólásra

Nem rád értettem,a határérték meghatározást! Hanem mindenben benne a vegyület,de éljünk egészségesen. Mert pl ha némelyik joghurtot nagy mennyiségben fogyasztunk,mérgezést kaphatunk. Ezt mondják a nagyok. Na,erregondoltam,h.Mi,mennyi határérték. Dehát,ez örök probléma.Kikerülhetetlen. smile cursing

Nincs profilkép
#8898 Sk Laci
2015-02-07 18:41:47

Válasz #8909. hozzászólásra

Határértéket nem én határozom meg, hanem jóval magasabb helyen. Ha betartasz minden növényvédelmi előírást a vegyszerhasználatnál, védelmi időt, határérték alatt kellene lennie a növényben a növényvédőszer. Ha mezőgazdaságban dolgozol, ezt illene tudni.

Nincs profilkép
#8897 Richard.
2015-02-07 14:38:17

Válasz #8907. hozzászólásra

Hatàrèrtèket mi alapján hatàrozzàk meg? Kinek mennyi a hatàrèrtèke? Szemèly szerint pl.?

#8896 *** HM ***
2015-02-07 13:32:26

Válasz #8907. hozzászólásra

csaknem azt hiszed????? smile w00tsmile lol

Nincs profilkép
#8895 Sk Laci
2015-02-07 13:17:06

Válasz #8906. hozzászólásra
Csaknem azt hiszed, hogy az üzletben vett kenyér, kifli, vagy más pékáru vegyszermentes búzából készült? smile blink Manapság a vegyszer úgymond minden élelemnél megtalálható, természetesen határérték alatt.

Nincs profilkép
#8894 Praetor
2015-02-07 13:06:39

Gondolkodtam korábban én is azon, hogy szárrövidítőt használok búzában, de meggondoltam magam. Inkább a fajtaválasztásra és a tápanyag kijuttatásra figyelek jobban.

Az ok igazából az, hogy saját családom használatára is termelném a gabonát. Egy tavalyi európai felmérés eredménye az volt, hogy a lisztben 2 fajta növényvédő szer volt leginkább kimutatható (igaz jellemzően határérték alatt), az egyik a szárrövidítő, a másik a tárolás során a gázosításkor használt szer. A többi fungicid, insecticid alig volt kimutatható, ez a kettő viszont nagyon nagy %-ban. smile blink

#8893 Julius
2015-02-07 12:07:45

Válasz #8899. hozzászólásra

MI MINDIG HASZNÁLUNK, GYOMIRTÁSSAL EGY MENETBE 2L/HA CYCOCEELT.15CM-REL ALACSONYABB,OSZTRÁK,NÉMET BUZÁKNÁL NEM LEHET ELHAGYNI.CSINÁLTAM KONTROLT ÉS MEGLÁTSZOTT A 15CM CSÖKKENÉS.

Nincs profilkép
#8892 Dinnyés Laci
2015-02-06 21:36:49

Válasz #8902. hozzászólásra

egyébként az is szárcsökkentő
egy lupuszba vagy antoniusba csodákra képes 150kg hatóanyagnál

#8891 apuci
2015-02-06 21:25:11

Cikocel

Nincs profilkép
#8890 Agrárkopó
2015-02-06 20:01:33

Stabilan ez még ér valamit de nem aranybánya ha megdől gazdagabb részen ezután is meg fog de mégis jobb a köz-érzetted hogy tétel ellene!
https://www.cheminova.hu/Cheminova/web.nsf/Pub/YWHMEU.html

#8889 p@pesz06
2015-02-05 14:19:19

Válasz #8900. hozzászólásra

Stabilizátornak mi a hivatalos neve?Ez mit takar ilyen bio cuccok?

Nincs profilkép
#8888 Agrárkopó
2015-02-05 11:10:43

Én nem használok de tudok olyan céget aki használta tavaly és láttam a táblát szerintem is lehet pénzt költeni!!!
Tolnába kísérleti parcellákon nem igazán jött ki a hatás!! Nem drága próbáld meg!

Stabilizátorba jóban bízunk! De nemindig jön össze!smile aikido

#8887 p@pesz06
2015-02-05 10:10:39

Érdeklődnék közületek használ-e valaki gabonában szár csökkentő készítményt?érdekelne mik a tapasztaltatok?

#8886 gazda001
2015-01-29 15:51:11

Válasz #8897. hozzászólásra
Hóval fedettek fehéren......

smile wink Hó előtt egy héttel ezelőtt volt néhány pocokvár azt töltögettük arvalinnal, tehát be kellett járni az 5 hekit teljesen. Halkan mondom, ha úgy nézne ki tél végén, mint múlt szerdán akkor megemelném a kalapom, de hát még elválik tavaszig, mondjuk kapott route-ot is meg toprexet is, úgyhogy van mitől, legalább is lennie kellene......ha hideg lesz akkor legalább ez a hó védhetne rajta valamit, hacsak el nem olvad hirtelen, utána meg jön a -15 Volt már ilyen..... smile whistlingsmile unsure

#8885 Agromókuss
2015-01-28 22:36:46

Repcék hogy néznek ki manapság nálatok?smile smile

Nincs profilkép
#8884 Praetor
2015-01-27 10:32:37

Van az egyik táblánk mellett egy kb 1-1.5ha-os lucerna. Elég ritkás, és olyan, mint egy ementáli. Rengeteg rágcsáló lyuk volt és van rajta. Viszont az elmúlt 2 hónapban már masszív dögszagot áraszt az egész. Kíváncsi leszek, hogy ez a kidöglést jelzi-e, vagy a dögök mellett jól elvannak a "rokonok"...smile rolleyes

#8883 gazda001
2015-01-27 09:50:00

Válasz #8893. hozzászólásra
Csak az eső meg a sár, a fagy nem bántja őket, főleg 30-40 cm mélyen, és még egy kis hótakaró is védi őket. A fagy nem fogja kinyesni a kis genyókat, majd ha elolvad a hó, vagy még esik hozzá eső (mondjuk akkor meg belvíz sem mellékes lehetőség) akkor a sok víz az már megapríthatja őket mert azt nem bírja a lelkük, valamilyen betegséget kapnak a vizes környezetben és akkor pusztulnak tömegével. Én ebben bízok, meg a hó előtt két nappal kiszórt Arvalinban.....

smile sweatdropsmile sweatdropsmile whistling

Nincs profilkép
#8882 Ares 826
2015-01-26 21:17:53

Válasz #8892. hozzászólásra

Ott a lyukban lent mitől fagytak volna meg szerinted????????smile blinksmile blink

#8881 2266
2015-01-26 21:11:10

Válasz #8892. hozzászólásra

Én is csak tél tábornokban bizok az esö és a sár még nem végzet tökéletes munkátsmile sweatdrop

#8880 szanberg
2015-01-26 21:08:04

Itt azért több napon keresztül éjjel -17-18fokok voltak nappal meg -8-ra melegedett vissza szóval bízom benne ,hogy fagytak ki a rágcsálók, igaz nem is volt túl sok belőlük szerencsére.

Azt láttam, hogy az igazán kötött talajokon meg egyáltalán nem voltak ahol lazább volt a pálya ott lehetett lyukakat látni meg szaladgáló pockokat talajmunka alkalmával.

Illetve egykét lucernásban láttam belőlük.

Remélem aprítja őket a mostani full vizes saras pálya issmile aikido

#8879 decsi
2015-01-26 17:36:04

Válasz #8888. hozzászólásra

Én beraktam a számláját.Teljesen jó szélben is mivel gps vezérli.Ha elengeded a karokat azon a helyen lebeg,ha sodorná a szél a motorok ugy dolgoznak hogy az adott ponton maradjon.És ha kell vissza hivható a felszállási pontra.Önállóan visszatér s leszál.

#8878 decsi
2015-01-26 17:36:03

Válasz #8888. hozzászólásra

Én beraktam a számláját.Teljesen jó szélben is mivel gps vezérli.Ha elengeded a karokat azon a helyen lebeg,ha sodorná a szél a motorok ugy dolgoznak hogy az adott ponton maradjon.És ha kell vissza hivható a felszállási pontra.Önállóan visszatér s leszál.

Nincs profilkép
#8877 4964
2015-01-26 14:53:03

Válasz #8884. hozzászólásra
Szélben mennyire használható?

Nincs profilkép
#8876 4964
2015-01-26 14:50:12

Válasz #8884. hozzászólásra
El lehet ilyet számolni vállalkozásban?

#8875 Pityu73
2015-01-25 20:29:07

Válasz #8886. hozzászólásra

Az hát! Pedig ott van mellette az 'esőoszlató ágyú'... a videón is látszik...
Nem használ?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Leolvad a hűtőház, áll a termelés: a hőhullámokkal jön az áramszünetek időszaka is
Leolvad a hűtőház, áll a termelés: a hőhullámokkal jön az áramszünetek időszaka is
A kánikulában jelentősen megnő a villamosenergia-fogyasztás, ami sokszor...
Profit a föld alatt – Gyökérzöldség Agroinform online konferencia – így csatlakozhatsz!
Profit a föld alatt – Gyökérzöldség Agroinform online konferencia – így csatlakozhatsz!
Június 24-én az Agroinform online konferenciája a gyökérzöldség-termesztés...
Borjú
Borjú

650.000 Ft

Transzformátor
Transzformátor

1.600.000 Ft

Volvo EW210D / 2016 / 8.077 üzemóra / Lízing 20%-tól
Volvo EW210D / 2016 / 8.077 üzemóra /...

75.900 EUR

BSS Panav 9 tonnás
BSS Panav 9 tonnás

2.790.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]