Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 352.36 Ft USD 308.45 Ft CHF 381.24 Ft GBP 408.5 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96432 hozzászólás
Nincs profilkép
#72432 blazy86
2020-11-25 20:12:00

Sziasztok!
820.2-esünkön a közelmúltban cseréltünk kupplungtárcsát és kinyomócsapágyat.
Minden ugyanúgy került vissza, a traktor azóta viszont 800-900-as fordulaton úgy ráz, szinte szétesik.
Valakinek esetleg hasonló tapasztalata, vagy ötlete?
Lehetséges h belefutottam egy selejt tárcsàba?

Nincs profilkép
#72430 Gergely Péter
2020-11-25 15:46:54

Valami ilyesmi lesz.

#72429 medikus
2020-11-25 07:52:57

Válasz mtz1221 #72423. hozzászólásáraJól érted!De a kicsi relé 2 vékony vezetékén keress áramot!A test a kék vezetéken jön a BUS reléből.A pozitív jöhet az indító kulcsról,azt sosem vizsgáltam!

#72428 rigás
2020-11-25 07:32:44

Válasz SUX #72381. hozzászólásáraÍrtam, ez ilyen molyolós meló.
Jól tetted, hogy megcsináltad később kifizetődik.smile cowboy

#72427 _NB_
2020-11-24 22:48:28

Válasz mtz1221 #72412. hozzászólásáraItt vannak a kezelési könyvek, a pdf legvégén vannak az elektromos hálózati ábrák

angol
http://belarus-tractor.com/en/service/operation-manual/

orosz
http://belarus-tractor.com/service/operation-manual/

smile lol 15 év után a telefon kezdő képét már lecserélhetnéd, nem az asszonyról készül erotikus képet kell kiteni, hanem a 1221 elektromos hálózatát smile flowers

#72425 mtz1221
2020-11-24 22:25:58

Válasz mtz1221 #72423. hozzászólásáraMég egy nagyon fontos kérdés.24 voltost lehet valahogy kívülről rövidre zárva indítani ???

Nincs profilkép
#72424 .Richard.
2020-11-24 22:25:23

Válasz mtz1221 #72419. hozzászólására14éve élünk együtt. Még hajadon. smile lolén meg öreglegin. Van egy fiunk meg egy lányunk. Itt a házastársi problémák nem érvényesülnek. Szerintem megkeseredne ha elvenném. Amugy nem akar hozzám jönni . Még nem találta meg az igazit. smile lolsmile lol

#72423 mtz1221
2020-11-24 22:23:41

Válasz medikus #72420. hozzászólásáraOk megleszek most már.Ha jól értem akkor indításkor a nagy relé kell hogy adjon -t a kis relének ?Szóval ha nem tévedsz a vezetékek színével akkor a kék vezetéken csak indításkor kellene hogy legyen - a két relé között ???

#72422 medikus
2020-11-24 22:18:44

Válasz medikus #72420. hozzászólásáraNe húzogasd!!!!Vedd ki a relét a foglalatból!Ha nem indul,az lesz az!smile thumbup

#72420 medikus
2020-11-24 22:16:40

Válasz mtz1221 #72417. hozzászólásáraAzt nem tudom mi van a 2.képen!A kék vezetéket elszoktam vágni,úgy hogy a lemezen egy csavar alá betudjam kötni testnek!Azért tapogasd meg indításkor,hogy az kattan e!!Csak emlékezetből beszélek most!Vagy húzd le a kicsi reléről azt a kéket!

#72419 mtz1221
2020-11-24 22:13:15

Válasz .Richard. #72418. hozzászólásáraHány éve vagy nős ? Ha te is már 15 akkor tudod,hogy fáj már rá facom hogy mit szól vagy gondol.Ha még nem vagy annyi majd rá jössz te is pár év múlva.smile cursing

Nincs profilkép
#72418 .Richard.
2020-11-24 22:08:45

Válasz mtz1221 #72416. hozzászólásáraAsszony'mit szól mindehhez?smile lol

#72417 mtz1221
2020-11-24 22:08:35

Válasz medikus #72415. hozzászólásáraOk kösz.smile thumbupcoolCsak a középsőről húzzam le a nagytól jövőt és annak vigyek testet,vagy bontsam meg a vezetéket és mindkettőt testeljem ? A második képen az egy 3 indító relé lehet,vagy csak a 24 voltnak valami ?

#72416 mtz1221
2020-11-24 22:03:20

Válasz .Richard. #72414. hozzászólásáraA facnak volt kedve húzogatni,szét fagytam kint mire ide is eljutottam.bizok benne hogy valaki itt tudni fogja képről is,ha nem majd legközelebb húzogatom.smile thumbup

#72415 medikus
2020-11-24 22:02:50

Válasz mtz1221 #72412. hozzászólásáraEmlékezetből a középső!Úgy emlékszem a kék vezeték jön a Buc reléből!Az a nagy lehet az!Kövesd a kék szálat!Kéket szoktam testre kötni.De ellenőrizd le!Nem most csináltam már!
Oldalán van Oroszul busz!

Nincs profilkép
#72414 .Richard.
2020-11-24 21:56:00

Válasz mtz1221 #72412. hozzászólásáraHa most indit. Egyenként egyszer csak egyről huzd le a madzagot. Ha nem indit az lezs az. Visszarakod indit .lehuzod nem indit. Meg is van. . Gondolom azzal nem baszol ki semmit. Lényeg'hogy be ne induljon. Igy kiderül melyik az.

#72413 csferri
2020-11-24 21:53:03

Válasz mtz1221 #72403. hozzászólásáraAz is igaz, meg kb jó laza illesztésűek is a gyári szimeringek, mondjuk az újakat se kellett sokáig noszogatni hogy bemenjenek.

#72412 mtz1221
2020-11-24 21:45:54

Válasz medikus #72404. hozzászólásáraAz első képen melyik lehet az ? Ott volt a gond meg kopogtattam mindegyiket és egyszer csak elkezdett indítani,majd kaptak kontakt sprét egyenlőre működik.Második kép meg az önindító felett van,írat nélküli.smile cursing

#72411 medikus
2020-11-24 20:21:02

Válasz mtzdanika #72410. hozzászólásáraAz "eredetiből" 3,5mm-estszoktunk betenni!Nehezen megy be,de jól tömít!

#72408 mtzdanika
2020-11-24 19:51:23

Válasz Gumóka #72369. hozzászólásáraméretét nem tudod véletlenül? vagy valahol nincs leirva ?

#72407 fexco
2020-11-24 19:41:35

Válasz medikus #72394. hozzászólásáravalahogy pont erre akartam én is kilukadni....

#72406 medikus
2020-11-24 19:40:18

Válasz medikus #72404. hozzászólásáraBUS,vagy BUC relé!Emlékeim szerint rá van írva!

#72404 medikus
2020-11-24 19:37:55

Válasz mtz1221 #72398. hozzászólásáraMég nem csináltam 121-et!De.gondolom abban is 2 relé van!Egyik 4 lábas,a másik meg 6-8?BUS relé!Az az izzító indító relé!Az szokott behányni,és nem ad ki testet a 4 lábú relének!Külön szoktam a 4 lábúnak kötni egy testet,és ammen!

#72403 mtz1221
2020-11-24 19:30:56

Válasz csferri #72402. hozzászólásáraValami van váltó ház tetején,a bal lábad alatt kb.De nem hinném hogy a beöntőnél légmentesen zárna.

#72402 csferri
2020-11-24 19:28:15

Válasz mtz1221 #72398. hozzászólásáraMűszerfal bal oldali burkolat alatt fönt, ha leveszed meglátod van ott egy csomó relé,nem tudom melyik de az szokott szórakozni. Jó hogy itt vagy,a nagyon a váltó-difi háznak van szellőzője? Ha van hol találom , kinyomta a féktengely szimeringet és gyanús hogy nem-e amiatt.

Nincs profilkép
#72401 Gergely Péter
2020-11-24 19:26:03

Rendben.smile thumbup

#72400 mtz1221
2020-11-24 19:23:16

#72399 csferri
2020-11-24 19:22:29

Válasz Gergely Péter #72393. hozzászólásáraMérd ki. Attól is függhet hogy milyen kereket akarsz +-ba, bár az eredetin kívül sok lehetőség nincs mondjuk láttam már a 18,4r34 mellett 15,5r38-at is.A lényeg hogy a két kerék közt legyen hézag jó 10 centi.

#72398 mtz1221
2020-11-24 19:19:01

1221.2mtz 24 voltos indítás,gondolt egyet nem indít.Aksik jók váltó gomba jó,tölti mindkét aksit is.Önindítóra nem jön áram.Hol lehet indító reléje,meg mennyi.Hol kezdjem a voltmérőzést ?

#72397 mtz1221
2020-11-24 19:18:52

1221.2mtz 24 voltos indítás,gondolt egyet nem indít.Aksik jók váltó gomba jó,tölti mindkét aksit is.Önindítóra nem jön áram.Hol lehet indító reléje,meg mennyi.Hol kezdjem a voltmérőzést ?

#72396 mtz1221
2020-11-24 19:18:38

1221.2mtz 24 voltos indítás,gondolt egyet nem indít.Aksik jók váltó gomba jó,tölti mindkét aksit is.Önindítóra nem jön áram.Hol lehet indító reléje,meg mennyi.Hol kezdjem a voltmérőzést ?

Nincs profilkép
#72395 .Richard.
2020-11-24 19:11:49

Válasz medikus #72394. hozzászólásáraOk!Ez is egy szemlélet! De ha ő is érti akkor ok.smile thumbup

#72394 medikus
2020-11-24 19:08:44

Válasz .Richard. #72387. hozzászólásáraOnnan hogy minden motornak,váltónak,van beöntője meg nívója is!Aki meg valahogy levizsgázott,annak tudni kell,hogy az olajat addig töltjük!Amit te mondasz valahol az is elérhető!Ez meg itt,csak visszább kellene néha olvasni!Olyan gépet meg ne vegyél,amihez fingod sincs!Nem azért,mert itt kell esetleg kérdezősködni!Ez a kérdés olyannak tűnik,hogy hol van az első sárvédő!A vak is kitapogatja,akkor az olaj nívót is ki lehet húzni a karterből!Az autónak is van!Részemről csak ennyi!

Nincs profilkép
#72393 Gergely Péter
2020-11-24 19:05:00

Jó estét gazda társak.Olyan kérdésem lenne 892.2 használ valaki gyári ikerkerék tartót.Habitól rendelném de nem tudni hogy a 3 méret közül melyik passzol hozzá.Ebben kérném a segítségeteket.

#72392 Nyomasek Bobo
2020-11-24 18:51:17

Válasz Nyomasek Bobo #72391. hozzászólásáraJa... Légszűrő. Ha nem a fehér mosható damilos gombolyag van benne, akkor csere.

#72391 Nyomasek Bobo
2020-11-24 18:50:16

Válasz malisrezso1 #72374. hozzászólásáraMotorolaj. Hidraulika.(ebbe ki mit tesz) Váltóolaj. Kormányszervó (ebbe is motorolaj) Gázolajszűrő.
Csere.
A szűrőket pucolni, az üzemanyagét cserélni. A motorolaj szűrőbe 50esnél nem tudom milyen nagy O gyűrű megy, de olajnyomás szempontból fontos, hogy benne legyen.
A fenti keresőbe az mtz topiknál nyitva, írd be: pdf
Szemezgethetsz a legörgetett perpill 159 találatbólsmile thumbup

#72390 Gumóka
2020-11-24 18:41:44

Én nem szólok, mert kérdeztem én is nem keveset, ami nektek, rutinosaknak már "alapvető".

Forgattam a gyári könyveket is, de sokszor érthetőbb, ha valaki, itt Ti, rutinból "konyhanyelven" írjátok le.

Mondjuk én egy hátsó hidat cseréltem, a traktort megvettem kérdés nélkülsmile whistling

Igazából én azt mondom, a kérdés lehetősége adott és a válaszé is. Adjuk meg az esélyt, bár az én tudásom igen kevés még így is, hogy ez-az már elkészült a kezem által, de pár betű nem tétel.

Inkább kérdés, nem szégyen. Nekem is voltak számotokra hülye kérdéseim, de én se anyuba tanultam, meg nincs 30 év rutinom sesmile sweatdropsmile sweatdrop

Mondjuk én aktívan használom a keresőt, kulcsszavakkal, 70 ezer hozzászólás között is meglesz a válasz. 2x is.


Békesmile surrender

Nincs profilkép
#72389 .Richard.
2020-11-24 18:18:39

Válasz Maszek Zs #72388. hozzászólásárasmile thumbupvannak emberek akik valamiért rászorulnak egy gépre ami odébb visz valamit. Van aki yanmart vesz 1.5ért ami 10mázsát elhuz keréken. Drága de erdőn ugye kevés ha éppen oda jut az ipse'hogy sok a nehéz fa. Van aki 500ért egy 50est. Max annyit tud rola'hogy van a faluba használják. Akkor olcso vesz egyet viszi pl. A fát. Ennyi. Most az az ember akinek logisztikai főiskolája van mit tud rola? Vagy üvegcssiszolonak tanult 80ban?Semmit. Azt itt kérdez.

#72388 Maszek Zs
2020-11-24 18:12:00

smile nononosmile nonono Ne má fiúk nem vagytok ti ilyenek! Nem szabad mindenkit egy kalap alá venni. Ha akarja ugyis menni fog neki. Inkább linkeljetek be egy szerelési utasítást, elolvassa azt már megy is. Másokat is segítettetek.

Inkább hajrá!!!!smile thumbup

Nincs profilkép
#72387 .Richard.
2020-11-24 18:03:27

Válasz medikus #72380. hozzászólásáraNa azért ha neked feltennék a kérdést'hogy az M41 tipusunak 'hogyan kell a hajtoművét kiközepelni'akkor ha tudod ő is tudja az Mtz olajállását. Miből gondolod'hogy tudnia kéne?smile lol

#72386 Nyomasek Bobo
2020-11-24 17:22:55

Válasz fexco #72384. hozzászólásáraNem az a baj, hogy totál amatőr, hanem hogy először vesz valamit. Aztán kérdezősködik.
Hozzám miért nem ilyen vevők jönnek???
Bár az is igaz, mivel elmondom mi van a géppel, a kupecoknak hálasmile cursing azt hiszik egy romot árulok, mivel elismerek pár hibát. smile cursing
(igaza van havernak: Meg akart szabadulni pár betanitott szánhuzó kutyától, nem akart lehúzni senkit: "Betanított szánhuzó kutyák ingyen elvihetők!" A kutya fasza nem jelentkezett 3 hétig se. No , gondolta, ha nektek ez kell...smile cursingsmile cursing Ugyanazon kutyák: Betanitott szánhuzó kutyák 20000/db... Égtek a vonalaksmile laughsmile lolsmile lol)

#72385 fexco
2020-11-24 17:19:50

Válasz Nyomasek Bobo #72383. hozzászólásáramost néztem a h.szólásait.szeptebber környékén már jelezte,hogy venne vasat....én beilleszteném neki azt az mtz-s nullszervizes videót,amit felszoktatok ide rakni ilyen esetekbe,de nemtudom.valaki rakja már ide ki!!!

#72384 fexco
2020-11-24 17:07:56

Válasz Nyomasek Bobo #72383. hozzászólásáraaz a poén,hogy mindig valakibeir ilyen amatőr kérdést.multkor az a mikiegér,most meg ez.pl......de már régebben is volt...komolyan mondom azthiszem néha hogy poénból irkálnak be,de hót komoly az egész....noszensz.T.K.O. K.O.kékhalál meg ilyenek.....smile pimpsmile angryna jó:egykis vizfolyás::smile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdrop

#72383 Nyomasek Bobo
2020-11-24 15:58:47

Válasz medikus #72380. hozzászólásáraJogosan folyik... Mert ha ennyire fogalmatlan valaki egy gephez jó lenne ha előre a vétel előtt kérdezne.
Mondjuk hogy laikusként esetleg mi az amit megláthat és probléma lehet.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Lassú enyhülés jelei látszanak a tejpiacon, de az árak annyira a gödörben...
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Hiába a használt olajokat, zsírokat előnyben részesítő uniós energiapolitika, a...
Giant derékba csuklós rakodó gép
Giant derékba csuklós rakodó gép

5.700.000 Ft

Szőlészeti gyomirtózó eladó
Szőlészeti gyomirtózó eladó

240.000 Ft

Forrás permetező eladó
Forrás permetező eladó

1.860.000 Ft

John Deere homlokrakodó előkészítés – konzol 6 hengeres alvázhoz
John Deere homlokrakodó előkészítés –...

1.200.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]