Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.23 Ft USD 311.43 Ft CHF 384.62 Ft GBP 411.02 Ft

Fórum

Bála árfolyam

Létrehozta: Parasztgyerek , 2010-05-16 14:56:04

Kedvencekhez Segítség
1196 hozzászólás
Nincs profilkép
#946 sanyi1965
2020-06-18 14:25:34

Válasz UE-28 #941. hozzászólásáraA vevőréteg változik-kopik,a jószágtartást abbahagyók akiknek mellesleg a kisujjában van a lucernával való bánás plusszban rátermelnek a piacra és az esők is megjöttek + az újvetésű borjútáp-manna vékonyszárú dolgok csak a második kaszálással jelennek meg.És félnótás az aki a télben bízik ami eladó az eladó addig kell eladni amíg megveszik,de mindenki úgy csinálja ahogy akarja.

Nincs profilkép
#945 sostoivadasz
2020-06-18 11:33:21

Válasz Gazdász93 #942. hozzászólásáraÉn akkor sírtam volna azt hiszem, ha így fizettek volna ki. 15000Ft/ha áron alkudtam és volt 73 bálám akkora aszály volt 18 ha-on

Nincs profilkép
#944 sanyi1965
2020-06-18 05:36:16

Válasz Gazdász93 #942. hozzászólásáraReszkír-minőségi és mennyiségi problémák letudva miközben valószínűleg nincs szükséged rá,TÖKÉLETES!smile wink

Nincs profilkép
#943 Moderátor
2020-06-18 00:08:39

Moderálási elveink miatt törölve: 2020-06-18 06:50:15

Nincs profilkép
#942 Gazdász93
2020-06-17 22:45:10

Most lehet sokan lefognak engem hurrogni de én úgy vagyok megegyezve egy állattartó ismerőssel hogy 2000 Ft/db áron veszi meg tőlem a lucerna bálát egy 5 hektáros darabról. (150-est) Úgy hogy ő kaszálja, sodorja, bálázza, és hordja haza. Ha 15 bála van a területen (mint az első kaszálás alkalmával) ha 50.

#941 UE-28
2020-06-17 22:30:15

Válasz sanyi1965 #934. hozzászólásáraÜdv!

Túlkínálat?

Szerintem észrevehetően kevsebb takarmány lesz, még a műtrágyázottak is jelentősen alulmúlták önmagukat.

És nem beszélve arról,hogy ezekben az időkben nagyon kevés lesz a jó takarmány...

#940 gyorfy10
2020-06-17 16:50:04

Válasz agrogal #935. hozzászólásáraSajnos munkahely miatt nagyon szűkös az időkeret úgyhogy muszály volt vágni. meglátjuk mi lesz belőle :/

#939 bandigh
2020-06-17 16:09:24

Válasz agrogal #938. hozzászólásáraHallod hogy van ahol nem 1000-1500 jár a renden a cuccé hanem 2500 akkor ha van 15 bála egy hektáron már ottvan. Szerintem

Nincs profilkép
#937 sostoivadasz
2020-06-17 14:58:16

Válasz agrogal #936. hozzászólásáraNem tudom, írásban nem jön át úgy az irónia,mintha egymással szemben beszélget az ember. De ha én értettem félre valamit, akkor szóljatok. Most akkor mi az igazság? Én értem, hogy azt is nézni kell, hogy vékony vagy vastag szálú-e vagy sűrű vagy éppen nem,búza vagy árpa, esetleg zab, de a gazdák soha sem őszinték, ha arról van szó, hogy mi mennyit ér vagy mennyiért adja el. Gondoltam egy fórumon hamarabb válaszolnak őszintén az emberek.

Nincs profilkép
#936 agrogal
2020-06-17 10:40:23

Válasz sostoivadasz #932. hozzászólásáraBocsi hogy beleugatok a beszélgetésetekbe de én enyhe iróniát éreztem a Szabi hozzászólásában,bár lehet csak rossz helyre születtem.

Nincs profilkép
#935 agrogal
2020-06-17 10:34:57

Válasz gyorfy10 #933. hozzászólásáraLucerna gondolom még zöld 3 nap alatt,ha nem esik több eső még lehet valami belőle.Mihelyst lehet át kell mozgatni. Amúgy bátor vagy hogy levágtad,hisz szinte biztosra mondták a hetes esőt.

Nincs profilkép
#934 sanyi1965
2020-06-17 09:42:27

Válasz gyorfy10 #933. hozzászólásáraHa eladásra termelsz ne hagyd rajta,ha magadnak akkor is illik letakarítani.A lucernánál nagyon fajta és állapotfüggő hogyan színeződik és pereg le a levele.Szerintem olyan túlkínálat kezd kialakulni hogy gyenge minőségű áruval beljebb dönteni az árakat nem szerencsés.

#933 gyorfy10
2020-06-17 09:00:48

Vasárnap levágtuk a lucernát meg a réteket. Azóta kapott 50 mm esőt. Lesz belőle még valami vagy jobb hagyni elrohadni teljesen?

Nincs profilkép
#932 sostoivadasz
2020-06-17 08:22:55

Válasz Szabi. #921. hozzászólásáraKöszönöm szépen a választ, azt hiszem eddig áron alul adtam smile pinch

Nincs profilkép
#931 sostoivadasz
2020-06-17 08:21:46

Válasz bandigh #922. hozzászólásáraHígtrágya kijuttatás lesz, ezért adom el a szalmát, de tavaly vettem is szerves trágyát attól, aki megvette a szalmát. Ez szerintem is így jó, ahogy írtad.

#930 bandigh
2020-06-16 20:43:03

Válasz agrogal #929. hozzászólásáraIgen, max 130 as bála, mert el se fér a csomagolón, lemászik róla, meg nehéz is, saját súlya agyonnyomja. A szecskázót nem tartom létfontosságúnak, ha beérik a cucc úgyis foszlós lesz.

Nincs profilkép
#929 agrogal
2020-06-16 20:04:21

Válasz sörhas #927. hozzászólásáraA hesstonal nem kompatibilis a csomagolók általában.120x125 bála elég mert nehéz,szecskázós bálázó az igazi neki.Birkába nem pocsékolnám,lehet be is zabálna belőle.

Nincs profilkép
#928 envagyok2
2020-06-16 19:54:46

Válasz Szabi. #926. hozzászólásáranettó 25 ezer a 750-es fólia axinál, és 16 körrel (4 réteg) olyan 34-35-36 12-as jön ki belőle, lehet kicsit olcsóbb ezernél, de a lényegen nem változtat, de ha több szézat kell betekerni, akkro a sok kis apró is számíthat, hahah

#927 sörhas
2020-06-16 19:54:05

Válasz Szabi. #926. hozzászólásáraKöszi neked is.
Hát ez még nekünk messze van hogy csomagoljunk.
Mi még hesstonal nyomjuk.
Igaz 7hektár adott 76 db bálát lucernából.
Most is lenne annyi ha az idő engedné majd,hogy vágjuk.
Igen jó lenne próbának.
Nem is igen van itt a környékemen ilyen csomagolo gép.
Szénát is lehet ilyen mód tárolni?
Mert ha minden jó akkor abból is lesz vagy 150db bálánk.
De szerintem marad a hesston mert egy vagyon lenne ide hívni ilyen olyan szerkezetet.
Mégegyszer köszi

Nincs profilkép
#926 Szabi.
2020-06-16 15:22:29

Válasz sörhas #925. hozzászólásáraSzerintem csak a fólia költség 1000/bála és még ennek a munka díja jön hozzá.
Elméletileg több a darabszámod is hektáronként, viszont kapsz egy teljesebb beltartalmú anyagot.
Eső és harmat után ne csomagolj, mert attól a víztől elrohad.

#924 bandigh
2020-06-16 14:39:53

Válasz sörhas #923. hozzászólásáraZölden, de nem frissen, kicsit szikkad hogy a fölösleges nedvességből kicsi elmenjen. Ezáltal a súlya is megvan rendesen. Jó a felsoroltaknak, lénygében egy jó minőségű silót csinálsz. Ha jó! smile sweatdrop Ára is több nyilván meg fogó kell a pakoláshoz ha nem ott csináltatod az udvarodon

#923 sörhas
2020-06-16 14:23:27

Bocs a hülye kérdésért.
Soha nem csináltunk,és nem csináltattam befóliázot bálát!
Ezt zölden bálázák?
A juhoknak ez jó vagy csak a marhának?
Mennyibe van ugy egy bála ha csomagolják?
smile blushing

#922 bandigh
2020-06-16 13:02:30

Válasz Vinkó 75 #919. hozzászólásáraAz is úgy lenne jó, ha a trágya oda kerülne ahonnan lekerült a szalma. De ez ritkán van, főleg úgy ha mondjuk adsz 100 hektár szalmát de csak 20-at tudsz megganézni, akkor valahol hiány lesz a szerves anyagból.

Nincs profilkép
#921 Szabi.
2020-06-16 12:01:39

Válasz sostoivadasz #920. hozzászólásáraJa, igen, amelyik kb féllábszárig ér.
Ami már felette van, az inkább 35-40ezer/ha.

Nincs profilkép
#920 sostoivadasz
2020-06-16 11:49:09

Üdv!

Állapodott meg valaki szalmára hektár alapon megegyezve? Mi lehet most az ára? 20000-25000Ft/ha? Köszönöm a válaszokat!smile cowboy

#919 Vinkó 75
2020-06-16 11:23:43

Válasz Radocz #914. hozzászólásáraAzért mert van olyan opció is...hogy adok szalmát viszek trágyát-hígtrágyát. Mert ugye az most egy telep,(veszélyes hulladékként kezel). Azért ment az agyalás a TMMG irányába,mert pont a trágya az mi mára kevés a talajba, viszont hol ez megoldható. Naná hogy élnek vele. Trágyáznak és bekeverik, azt ki hogy. TMMG-vel még nem hallottam hogy készült volna 10 tonnás gabona. Viszont a mai digitális megoldásokkal és némi csapadékkal(a legfontosabb) igen. És nem kell hozzá agyon verni a talajt. Elég differenciáltan kijuttatni. BASF Xarvio egy nagyon jól használható segédeszköz. Ahol nincs trágya opció ott minden más megoldás érdekes lehet,még a TMMG is. De ahol van trágya ott tolják neki. Ilyenkor a szalma mehet a trágyáért cserébe.

Nincs profilkép
#918 szantofold22
2020-06-16 09:14:42

Válasz bandigh #915. hozzászólásáraSzia. Csak megnézi az ember mit mire...De lehet ez forditva is.Például a jó tarlóm van aztán a derekától meg keresni kell a rendet s lejön róla 3 db 150 es nagybála... /ha . De 15 e kér ha jára... Akkor bálára kell egyezni. De nagy tréfa lehet a mai világban a rotoros és ládás kombájn vágja c történet is. Tudod mire irom. Miből mi marad. Akkor meg a mázsát kell nézni mert a rotoros után a világ belemegy a bálába úgy összemorzsolja, hogy törek lesz.
Kettőn áll a vásár. Mindenki megnézi mije van a másiknak mi vágja vágta vágja milyen a trágya s úgy csapnak tenyérbe.
Ha kell a szalma és jövőre is ebben gondolkozom akkor nem csaplak be. Érdekem hogy te is jól járj úgy lesz jövőre ujra sérelem mentes üzlet.


Mai szakemberek....mmm fogynak ...

Nem volt talajfertőtlenítő de ennyi vastagbél rákos sem az agyon szerezett fényes zöldség a 15x permetezett gyümölcs, a 10 tonnás hibrid.
Hónapokig ment a kinlódás s lőccsel én is lovaztam még apámmal. Ma egy S Jd vagy Lexion 660 meg......
Multkorában jól irta egy kolega nem kellett ügyvéd mert az adott szó adott volt, nem kellett élelmiszerbolt mert megtermelték (ok munka után ,közben nem igen megy a gazolás még este )
Nem kellett gáz volt izík csutka tő és stb és stb max petróért kellett a boltba menni.
Ez volt a büne a hagyományos parasztságnak. Mindent megtermelt .Ma faluról járnak városba élelmiszerért import érésgyorsítózott gyümölcsért ami után a wct járod 1 hétig.

Viszont volt kiszelektált olyan búza mely génbankokban ma is nemesítési alap a modern fajtáknál az ellenállóság végett.
Félreértés ne essen nem a küszködésbe vágyik vissza az ember csupán kezdünk átesni a ló tulsó oldalára.
Egyik ismerősöm háttérbe szorítja a kényes drága hibrideket a sok 10e ft os búzamagot és 70 e ft os kukorica magot,S visszavethetőre áll át. Beállt árakkal mire mindent kiszámol az ember beleértve a márkaszervíz 15-20eFt/ rezsi diját sajnos még a törek ára se biztos kifutja e az óra/ ha dijat

Jómagam is törtem tengerit kévéztem gyihéztem a lóval tört meg a szügye .Mentem Robi kapával túlestem a tsz gépek újraépitésén ma klimás szép kárpitos általam megbecsült gépem van.A sarat is kikekerülöm mert tudom értékelni..
Ugyanis pont mint a kis filmben a gyerekek a"maguk kis játékával munkához szoknak" Itt még nem voltak liberális szennyek !A kifordított rabszolgatartásnak kikiáltott mondatok ha a gyermeket befogták segíteni(Természetesen szükség van gyermekvédelemre mert ugye abban a korban is volt egy Móricz Zsigmond:"" Árvácska" cimü történet.
Azt sem mondom ,hogy ne tabletezzen a jövő van benne. Lehet vállalati rendszergazda úgy hogy kilóra megvehet pl engem. .De nem vágja földhöz az iskola tejet a pukkanás élményéért mert tudja hogy ezért földet kellett venni bevetni leszedni a szénát ,abrakolni ,darálni ,ganézni ,szalmát venni (egyezni bálára vagy hektárra ugye) trágyatárolót csinálni fejni tejet szürni kellett amit egy mozdulattal az aszfaltra kenhet..Az értékrend felállításánál nagyon fontos a szamárlétra. Akár gazdag akár szegény.Ne nyakló nélkül rohanjon az Expon egy 3600 ft os Deere burgerért majd fater feltolti a heppy kártyát...hanem elővegye azt amit a sarkon 360 ért vett meg vagy épp leakasztotta a kamarából ha van rá módja.
Arany középút!
Visszatérve a bálára ha nem jó a trágya kevés a szalma sok a pénz akkor hagyni kell.
Drága a trágyázás ez is igaz de ez egy befektetés a földbe ennek ez a sorja.Igy fentartható az egyensúly.Mindíg nem lehet a salétromot szórni....

Nincs profilkép
#917 Sk Laci
2020-06-16 08:29:53

Válasz Ares 826 #912. hozzászólásáraAzokban az években még nem volt zúzó-mulcsozó, amivel felaprították a szárat. Másik dolg sok embernek kevés földből kellett ellátni a családját és az állam által kiszabott "jussot". Így hasznosítottak mindent, amit tudtak.

Nincs profilkép
#916 Ares 826
2020-06-16 07:01:18

Válasz Radocz #913. hozzászólásáraHa veszed a kakit és magad viszed ki és szórod saját gépekkel akkor sem hozza vissza a szántóföldi növény azt a költséget amit beletettél a földbe hektáronként!smile blink

#915 bandigh
2020-06-16 07:00:08

Válasz szantofold22 #909. hozzászólásáraMer mégha trágyát kapnál érte, talán. Csak sokan leszoktak a mélyalmos trágyázásról, aztán a karámba aljaznak folyamatosan, és gyakran, tehát az csak a tehén által egyszer lepössantott meg kétszer megtaposott szármaradvány, amit egy évben kb 30x elver az eső, annak elég kérdőjeles a beltartalma, nem sokkal különbözik a kiindulási anyagtól..

#914 Radocz
2020-06-16 06:50:42

Válasz Vinkó 75 #892. hozzászólásáraMiért gondolom azt, hogy a saját földedről nem adod el a szervesanyagot?

Azt is gondolom, hogy nem műtrágyát, hanem cellulózbontót vagy talajéletet használsz, a pentozán hatás elkerüléséhez.

#913 Radocz
2020-06-16 06:43:48

Válasz Ares 826 #912. hozzászólásáraFelénk sok "szakember" leviszi.

Anno szerves trágya formájában szinte mindenki vissza vitte. Most kevesen istálló trágyáznak, mert megfizethetetlen és nincs is.


Nincs profilkép
#912 Ares 826
2020-06-16 06:28:53

Válasz szantofold22 #910. hozzászólásáraHát a mai szakemberek lehet mást mondanának a szár leviteléről a földről! Egy kis nitrogén segítségével nagyon jó trágya lesz abból a szárból továbbá a maradványok lazítják a talaj szerkezetét is!smile blinksmile blink

Nincs profilkép
#911 Rabó001
2020-06-15 23:14:07

Válasz .Ropi #905. hozzászólásáraAzt írtad a közeledben vannak.

Nincs profilkép
#910 szantofold22
2020-06-15 23:12:21

3.30 tól és 6.05 nèl. Jómagam is igy nevelkedtem. Nagy tisztelet ezeknek az embereknek .Tiszta erkölcs dolgos kéz.Van értéke a munkának mindent hasznositani kell..Értelmes módon.https://m.youtube.com/watch?v=zB9w26OyN9U

Nincs profilkép
#909 szantofold22
2020-06-15 22:45:51

Válasz .Ropi #878. hozzászólásáraEz igen jó döntés lesz.Főleg ha fasza trágyát kapsz. Azt ne hagyd kiszáradni.Meghálálja a földed. +pufferolja a műtrágya savanyító hatását és baktériumot is kapsz. A rengeteg kemikáliátol döglöttek a talajok.Egyik barátom hivta fel a figyelmet,melyszerint már csak a feltört lucerna föld szántásakor lát madarakat az eke után. Döglött a föld teljesen. Emelni nem tudom mit tud tej ára sem nagy buli...

Nincs profilkép
#908 szantofold22
2020-06-15 22:36:45

Válasz bandigh #894. hozzászólásáraDzia.
Pentozán hatás? Jövőre meg sárgul a vetett növény...Arra ammónium nitrátot kell szórni amúgy több a kár mint a haszon.
Mig a baktériumok lebontják szalmát cellulóz rostokat a szervezetük felépitéséhez egy vagon nitrogén kell.
Ha ezt nem pótolja a delikvens a baktérium a talajból fogja kivenni a rendelkezésre álló mennyiséget.Tehát ha erre még baktérium kultúrát szór akkor ne felejtse el meg is etetni őket. Perpentu mobile... Ergo a növény elől elveszi a nitrogént s a pillanatnyi defláció miatt pl a kukorica satnya sárgul kinlódik.Igy lehet újabb N dönteni a földbe.. Mibe sincs ez a lebomlási folyamat.Nem véletlen van a kukorica szár is 1-2 év mulva jelen.Főleg ha hideg anaerob a talaj.
Ha valaki tápanyag pótláson gondolkozik akkor cserélje trágyára szerintem.Vagy vesz komplexet az árán s jövőre a más szárat meg bedolgozhatja. Én örülnék ha még van olyan ember aki fizet a törekért amit egy nagy nyűg ledolgozni.
Nekem sokszor ideadják a régi öregek .Akiknek volt annó 2 tehén s csutkavágóval szedték a csutkakévét.
Plusz pénz ebben a kicsntizett világban.Hidd el egy mázsával sem lesz több mert lefujatod.Egy-két évet simán kibir az a föld.A domboldal és hegyoldalon gazdálkodóknak az erózió miatt a mulcs nem jön rosszúl az biztos.S ott a bolygatatlan talajművelés is előnyös lehet..
Én ha nem lesz állat biztos, hogy lepucultatom és trágyára cserélem.Azt meg tárcsa nélkül leszántom.

Nincs profilkép
#906 Szabi.
2020-06-15 21:01:15

Válasz Vinkó 75 #904. hozzászólásáraTöbb, mint 20 éve bálázok, nekem erről nem kell írni, hogy mit, mivel, miért......smile oops
Kezdtem kiskocka, hesston, rollant, quadrant, Big Pack.....én csak az árakon pislogok de szerintem mindenki másképp érti.smile sweatdrop
Ez az a tipikus eset, hogy ettől meg attól ezt meg így hallottam/mondta.....smile surrender

#905 .Ropi
2020-06-15 20:59:32

Válasz Szabi. #898. hozzászólásáraIgen, 45 km-re kell elhordatnom kamionnal, azért gondoltam rá, hogy visszafelé meg hozna trágyát akkor.

#904 Vinkó 75
2020-06-15 20:56:32

Válasz Szabi. #900. hozzászólásáraMivel bálázod ? Egy fixkamrás laza közepet hagy(lucernára szeretik,nem töri le a levelet annyira.) A változókamrás gép az elejétől kezdve tekeri az tömörebb,de több anyag is van benne a rendről. A súlyra adod az utóbbi szimpatikusabb...mivel kevesebb a bála,így a szállítási logisztika is kevesebb melóval jár.Valamint nem panaszkodnak a tömörségre. Azért erre is illik figyelni,elszámoláskor ne legyen ebből probléma. A bála berakva kazalba, jön hogy a közepe laza-nehezen kezelhető-tavaszig összeomlik....stb. Az árat leverendő tényezők egyike.

#903 ..MZ/X..
2020-06-15 20:39:28

Válasz Szabi. #879. hozzászólásáraAz öreg 30 éves fiatagri 170-es átmérőben 4q körül gurít ha jó a szalma. 180-ban van felette is ha bírja a ménes.

Nincs profilkép
#900 Szabi.
2020-06-15 20:37:55

Válasz Vinkó 75 #899. hozzászólásáraVárjunk már egy kicsit, mert itt vagy mindenki félre ír vagy mindenkit félre értek !
Szóval Ft/q vagy Ft/db.
Eddig nekem az van meg, hogy Ft/q és mondjuk ha 260-320kg/db egy 150-és kör bála és leírták a 3000/q árat akkor egy olyan körbála 7800-9600 Ft/db.

#899 Vinkó 75
2020-06-15 20:31:08

Válasz Szabi. #898. hozzászólásáraŐ bálázza-fuvarozza,plusz most kell az áru,tehát mozdul az ár is. Ezt össze adva kb az a 3000ezer marad meg a bálán.A saját munkának is ára van.

Nincs profilkép
#898 Szabi.
2020-06-15 20:25:09

Válasz .Ropi #893. hozzászólására3000 Ft/q fizetnek a szalmáért ????(szinte kizártnak tartom)
Itt a szénáért is sokallnák ezt az árat.

Nincs profilkép
#897 agrogal
2020-06-15 20:21:34

Válasz bandigh #894. hozzászólására3q komplexért oda adnámsmile wink

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
A TalajNET több évtized kutatási eredményeit teszi könnyen elérhetővé a...
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
A közvélemény kevés támpontot kapott eddig, így nem tud mit kezdeni a...
Öntöződob szórókocsi
Öntöződob szórókocsi

100.000 Ft

Eladó bárányok
Eladó bárányok

400.000 Ft

Néma kiskacsa eladó
Néma kiskacsa eladó

700 Ft

Disces,  tárcsás kasza eladó
Disces, tárcsás kasza eladó

730.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]