Válasz Gumóka #5803. hozzászólásáraqrva fasza lett ? De hogy a szomszéd épület milyen szögben áll a járdához, azt sehogy nem tudom kinézni ? Meg a csatornája miért a te udvarotokban van ?
Válasz jaromiv #5802. hozzászólásáraVizszint kapcsoló èrzèkelő. Párezerft. Olyan kellene,ami belefèr a hűtőnyiláson,a kupak nál. Szerintem ha valaki ráugrik,egy sima mikrokapcsoloboll is csinál. De párezerèrt nem èrdemes.
Válasz rtamas1976 #5801. hozzászólásáraEzekkel a kapilláris csöves, merülő/búvárcsöves dolgokkal nem fogod elérni, amit akarsz.
Mert nincs közvetítő közeg. Ezek egyike sem tud többet, mint a vízgombád.
Ezeket használják úgy hogy a fűtés vagy füst csőre aplikálják, burkolják. De ott a reakció idő nem lényeges.
Neked olyan kell, ami digitális jeladóval van szerelve, vagy kapilláris, de levegőhöz (keltetőbe) való. ). Egy olyat rászorítasz a hengerfejre, és teszi a dolgát.
A lényeg, hogy neked az átadó közeg a levegő. Nincs folyadékod, mert pl. elfolyt. Nincs fémes kapcsolat, mert a motort nem fogod megfaragni.
Válasz mtz1221 #5799. hozzászólásáraÉn pár éve a Conrad-tól rendeltem olyan digitális hőmérőt, amin lehet min és max értéket is állítani riasztáshoz.
De annak csak 80-100cm vezetéke van, meg olyan érzékelő mint a hústű.
Neked nem tudom jó lenne e
Válasz rtamas1976 #5787. hozzászólásáraIlyan kéne ami 60 fok alatt, és 95 felett is riaszt. Nekem vilt kombájnák hogy elfojt a víz, de úgy vettem észre hogy 90 fok helyett 60at mutatott.
Ha a jelzőt bekötöd a termosztát kapcsolt áramkörébe, adva neki 12V -ot, akkor lesz egy mérő, és hangjelző szett. Köthetsz bele még egy lámpát. Illetve a termosztát a számkijelzőn mutatja az aktuális hőmérsékletet.
A szenzort a hengerfejre erődíted.
Régen a Conrádtól rendeltük ezeket, de az Ali olcsóbb.
Ezzel a gyártóval találkozott e már valaki ? Kína csaoágyak mellett qrva minőséginek néz ki a porvédője és a megmunkálása is. Árban viszont fele a timkennek pl.
Válasz Rabó001 #5794. hozzászólásáraOlyat már hallottam hogy a hengerfej csavarra tettek még egy anyát amibe bele volt hajtva mondjuk egy hűtőventillátor kapcsoló gomba. Egy esztergályos csinál egy olyan közdarabot.
Nem ventillátort hanem egy sipolót kapcsolt. Mert pl ha a víz elfolyik lehet a hőfokmerő nem mutat olyan magas hőfokot, ha olyan helyre van beépítve, vagy pl a hűtőbe van bekötve.
De a hengerfej úgyis a legmelegebb, es ha dudál, tuti észreveszed
Válasz rtamas1976 #5792. hozzászólásáraMeg tudod csinálni. Ugyanúgy, mint az olajnyomas lámpa, a jeladó ad testet a lámpának, a pozitívat meg kapja állandóan. Az E kombajnnal volt egy kapcsoló, mert ugye álló helyzetben is dudal attól kezdve hogy ráadod a villanyt, csak a motor indulása után nem kell elfelejetni kihuzni a kapcsolót. Illetve az a fordulatszamokra is dudalt, alapjaraton uriteskor is dudalt volna asszem. A Steigerben ilyen automata kapcsoló volt, azt benyomtad ha megszolalt a duda, majd az idő elteltével maga bekapcsolt, de arra már járt a motor.
Válasz Rabó001 #5791. hozzászólásáraAz óra tökèletes, de egésznap nem azt bámulja az ember főleg egy stabil megbízható gépnél.
Viszont ezt a sípoló jelzést megkell csinàlni!
De még az olajnyomásra is!
Még a fasirtnál jártam úgy,hogy az oljnyomás cső pukkadt el.
Az is csak a szerencsén mult hogy nemlett belőle baj!
Válasz rtamas1976 #5787. hozzászólásáraLehet venni forráspont jeladót, arra köthetsz lámpát, hangjelzest. Régi gépeknél a traktor kürtje is megszólalt meg az olajnyomasra és vízre (pl. Rába-Steiger, E516), de lehet venni hangjelzot is. A magyar KMGY-nek elég sokféle jeladója van, menetre, csatlakozóra, hőfokra, a neten fentvan nekik a táblázat. Órát meg a granit partsnal láttam a legjobbat, mechanikus, mint a yenkay voot anno.
Valakinek ötlete, vízhőmérsélet, túlmelegedés jelző lámpa, hangjelzésre?
Minap egy földvégi forgolódásban ottvolt egy ecetfa, bálványfa.
Csak kitaposom, kitárcsázom.
Sikerült. Közben kinyitotta a vízcsapot, elfolyt sikeresen.
Arralettem figyelmes, hogy fogja a motort.
Úgy nèzki a motor megúszta, haszálni biztos nemhasznált neki.
Na ennek kikvédésére valami ötlet?
A csap helyett dugólessz az tuti.
Válasz mtz1221 #5782. hozzászólásáraKöszi!
Ez a garázs és ott nincs benne még a zár. A bal oldali be van kötve befelé a többi meg ki van támasztva egy-egy autó fék dobbal. Ezt mind én csináltam
Válasz Gumóka #5778. hozzászólásáraÚgy sem hagy békén, még nem csinálsz neki unokát. Most az jutott eszébe, ha rajtad nem akkor a kerítésen akadjon meg a kiszemeltje szeme .
.
Válasz Gumóka #5773. hozzászólásáraEzek jót csináltak régen de volt valami cég bomlás. Azóta próbál mindegyik árban alá menni a másiknak. Ez pedig ott van az anyag vastagságnál 0,45 mm.
Pedig minimum jó lenne 0,5mm.
Igaz tesznek bele plusz merevítést,azt jó az! Ez 0,5mm ből van de itt a felfogatás se látszik
Válasz Maszek Zs #5771. hozzászólásáraHa jár előbb a szája, vittem volna neki. Itt a vásáron a románnál 7euró kilója. Van fehérben zöldben barnában, és pirosban.
Válasz Gumóka #5766. hozzászólásáraNagyon szeretik ezt a lemezt de szépen nem lehetfelfogatni.Szinre fújt szegecs lenne a legjobb. Csak 400db fúrat! De a csavar is megoldás csak az ronda. Ha nem sürgős pénteken megyek olyan helyre ahol árulnak ilyent és hátha. A lengyel dió színű lemez T8-ban jobb lett volna. Ha nem titok honnan van, gyártóra vagyok kíváncsi nem a viszonteladóra.
Válasz Gumóka #5768. hozzászólásáraNem 250 csavar van egy dobozban, csak 150?
Meg lenne elég hosszú amit kaptatok, hogy a közepén fogasd meg? Sztem nem
Ja, meg arra is figyelj, hogy nagy valószínűséggel szór a léc hossza, és az sem biztos, hogy derékszög az alja.
Elkezdtük felrakni, lent léchez igazítva, a teteje meg cikkcakkos lett. Főleg csomagváltásnál volt látványos
legalábbis az a fajta, amit mi raktunk
Minden két léc közé pakoltuk a 90es vízmértéket, azzal lett állítva a függő, meg a hézagot is egész jól kiadta az a 4,5-5cm
Válasz Gumóka #5768. hozzászólásáravegyél még csavart (kb 20-as önmetsző színre fújt), és 2-2 az oldalába.
Nem szép így, de ez ilyen.
A pofás megoldás amelyiknek van műanyag klipsze, amit felfúrsz a vázra és rápattintod a "lecet".
De annak az ára is tekintélyes.
Az a liha lemezke nem fog megállni ha a közepébe teszel 1-1 csavart.
Kolompolni fog a szélben, mint a szélharang (főleg előfúrva), vagy behorpad és felpöndörödik a széle, ha túlhúzod
Szerintem kifúrni sem tudod normálisan, eltekeredik közben, annyira vékony
Válasz Gumóka #5766. hozzászólásáraApóséknál ilyen került fel a nyáron, és semmi előfúrás, a hozzá adott önmetsző csavarokkal lett felrakva, simán bele ment a zártszelvénybe.
Meg ezeket két oldalt a lapos részen kell/lehet csavarozni, nem középen.
A dombon nincs az az isten, hogy pont eltaláld, hogy fogjon is, de ne hajlítsa el
Válasz Maszek Zs #5765. hozzászólásáraIlyen
A két profilon kimérem a távolságot, ahhoz meg csinálok egy sablont, amivel átfúrom ezeket, mert elő kéne fúrni.
Nem síklemez.
Aztán van belőle 100db...
Válasz Gumóka #5763. hozzászólásáraIdőt akarsz spórolni,ne keljen annyit fürödni. De ez szerintem sokág tart mire pont oda fúrsz! pontosan milyen lemez lesz?
Válasz Gumóka #5755. hozzászólásáraPont erre céloztam, hogyha egy milliméterrel nem passzol az előre kifúrt lyuk, elég furán fog állni benne a csavar. Egy új csavar átmenne mindkettőn, és szépen odahúzná egymenetben, szerintem.
6060 hozzászólás
Válasz Gumóka #5803. hozzászólásáraqrva fasza lett ?
De hogy a szomszéd épület milyen szögben áll a járdához, azt sehogy nem tudom kinézni ? Meg a csatornája miért a te udvarotokban van ?
Válasz Gumóka #5808. hozzászólásáraAz igaz. Mint ásáskor. Pont ott a fèltègla ahol bökni kell. 2centivel arrèb kellett volna rakni az összes tartót.
Válasz .Richard. #5805. hozzászólásáraLevágtam mindet, de pár lécnél beszoptam, mert pont a régi csavarra sikerült fúrni
Válasz ND #5806. hozzászólásáraMég léc is maradt, úgyhogy kedves édesanyám kitalálta, hogy a teraszkorlát is legyen ilyen, vesz még hozzá annyi lécet


De hogy ez a védőfóliázás a lengyel ipar átka a kerítésépítőkre, az is biztos
A csavar meg jó xar, önmetsző, de mindet elő kellett fúrni, mert leszakad a feje
Válasz Gumóka #5803. hozzászólásáraPofás lett. Csavar is kifutotta?
Válasz Gumóka #5803. hozzászólására
csak.megoldottad a csavarokat! Szèp!
Válasz jaromiv #5802. hozzászólásáraVizszint kapcsoló èrzèkelő. Párezerft. Olyan kellene,ami belefèr a hűtőnyiláson,a kupak nál. Szerintem ha valaki ráugrik,egy sima mikrokapcsoloboll is csinál. De párezerèrt nem èrdemes.
Válasz ND #5781. hozzászólásáraNa, ez is kész

Válasz rtamas1976 #5801. hozzászólásáraEzekkel a kapilláris csöves, merülő/búvárcsöves dolgokkal nem fogod elérni, amit akarsz.
Mert nincs közvetítő közeg. Ezek egyike sem tud többet, mint a vízgombád.
Ezeket használják úgy hogy a fűtés vagy füst csőre aplikálják, burkolják. De ott a reakció idő nem lényeges.
Neked olyan kell, ami digitális jeladóval van szerelve, vagy kapilláris, de levegőhöz (keltetőbe) való. ). Egy olyat rászorítasz a hengerfejre, és teszi a dolgát.
A lényeg, hogy neked az átadó közeg a levegő. Nincs folyadékod, mert pl. elfolyt. Nincs fémes kapcsolat, mert a motort nem fogod megfaragni.
Köszi a segítséget!
Valószínű ezlessz beépítve, sőtt lehet van is itthon!
Válasz mtz1221 #5799. hozzászólásáraÉn pár éve a Conrad-tól rendeltem olyan digitális hőmérőt, amin lehet min és max értéket is állítani riasztáshoz.
De annak csak 80-100cm vezetéke van, meg olyan érzékelő mint a hústű.
Neked nem tudom jó lenne e
Válasz rtamas1976 #5787. hozzászólásáraIlyan kéne ami 60 fok alatt, és 95 felett is riaszt. Nekem vilt kombájnák hogy elfojt a víz, de úgy vettem észre hogy 90 fok helyett 60at mutatott.
Válasz rtamas1976 #5787. hozzászólásáraHa mérni is kell a hőmérsékletet akkor ez:
Termosztát áramkör szenzorral 12V
Beállítható 50-110 C fok közé, hogy mikor kapcsoljon.
Ha csak jelző kell, akkor ez:
Beeper 12V
Ha a jelzőt bekötöd a termosztát kapcsolt áramkörébe, adva neki 12V -ot, akkor lesz egy mérő, és hangjelző szett. Köthetsz bele még egy lámpát. Illetve a termosztát a számkijelzőn mutatja az aktuális hőmérsékletet.
A szenzort a hengerfejre erődíted.
Régen a Conrádtól rendeltük ezeket, de az Ali olcsóbb.
Válasz rtamas1976 #5792. hozzászólásáraEgy közepes szakember megoldja neked.


Ha nem találsz segítek.
A nyolcadikos technika könyv és a Tömösi könyv segít .
Ezzel a gyártóval találkozott e már valaki ? Kína csaoágyak mellett qrva minőséginek néz ki a porvédője és a megmunkálása is. Árban viszont fele a timkennek pl.
Válasz Rabó001 #5794. hozzászólásáraOlyat már hallottam hogy a hengerfej csavarra tettek még egy anyát amibe bele volt hajtva mondjuk egy hűtőventillátor kapcsoló gomba. Egy esztergályos csinál egy olyan közdarabot.
Nem ventillátort hanem egy sipolót kapcsolt. Mert pl ha a víz elfolyik lehet a hőfokmerő nem mutat olyan magas hőfokot, ha olyan helyre van beépítve, vagy pl a hűtőbe van bekötve.
De a hengerfej úgyis a legmelegebb, es ha dudál, tuti észreveszed
Válasz Rabó001 #5793. hozzászólásáraMég annyi, hogy ilyen melegedésre kapcsolót még nem kötöttem be, de gondolom ugyanígy működik.
Válasz rtamas1976 #5792. hozzászólásáraMeg tudod csinálni. Ugyanúgy, mint az olajnyomas lámpa, a jeladó ad testet a lámpának, a pozitívat meg kapja állandóan. Az E kombajnnal volt egy kapcsoló, mert ugye álló helyzetben is dudal attól kezdve hogy ráadod a villanyt, csak a motor indulása után nem kell elfelejetni kihuzni a kapcsolót. Illetve az a fordulatszamokra is dudalt, alapjaraton uriteskor is dudalt volna asszem. A Steigerben ilyen automata kapcsoló volt, azt benyomtad ha megszolalt a duda, majd az idő elteltével maga bekapcsolt, de arra már járt a motor.
Válasz Rabó001 #5791. hozzászólásáraAz óra tökèletes, de egésznap nem azt bámulja az ember főleg egy stabil megbízható gépnél.
Viszont ezt a sípoló jelzést megkell csinàlni!
De még az olajnyomásra is!
Még a fasirtnál jártam úgy,hogy az oljnyomás cső pukkadt el.
Az is csak a szerencsén mult hogy nemlett belőle baj!
Válasz rtamas1976 #5787. hozzászólásáraLehet venni forráspont jeladót, arra köthetsz lámpát, hangjelzest. Régi gépeknél a traktor kürtje is megszólalt meg az olajnyomasra és vízre (pl. Rába-Steiger, E516), de lehet venni hangjelzot is. A magyar KMGY-nek elég sokféle jeladója van, menetre, csatlakozóra, hőfokra, a neten fentvan nekik a táblázat. Órát meg a granit partsnal láttam a legjobbat, mechanikus, mint a yenkay voot anno.
Válasz rtamas1976 #5787. hozzászólásáraForrásponti jeladót kéne beépíteni, arra lehetne kötni szerintem valami vinnyogót.
Válasz Radocz #5788. hozzászólásáraEz zetor nem passat!
A fiam passatja is jelez.
Válasz rtamas1976 #5787. hozzászólásáraA Passat jelez hanggal is.

Fiamat kérdezd!
Valakinek ötlete, vízhőmérsélet, túlmelegedés jelző lámpa, hangjelzésre?


Minap egy földvégi forgolódásban ottvolt egy ecetfa, bálványfa.
Csak kitaposom, kitárcsázom.
Sikerült. Közben kinyitotta a vízcsapot, elfolyt sikeresen.
Arralettem figyelmes, hogy fogja a motort.
Úgy nèzki a motor megúszta, haszálni biztos nemhasznált neki.
Na ennek kikvédésére valami ötlet?
A csap helyett dugólessz az tuti.
Válasz Maszek Zs #5785. hozzászólására



Válasz mtz1221 #5783. hozzászólására
Vagy sokáig csinálja, csak leszólitják,hogy csinálja be nála is!!


Válasz mtz1221 #5782. hozzászólásáraKöszi!

Ez a garázs és ott nincs benne még a zár. A bal oldali be van kötve befelé a többi meg ki van támasztva egy-egy autó fék dobbal. Ezt mind én csináltam
Válasz Gumóka #5778. hozzászólásáraÚgy sem hagy békén, még nem csinálsz neki unokát. Most az jutott eszébe, ha rajtad nem akkor a kerítésen akadjon meg a kiszemeltje szeme .
.
Válasz Maszek Zs #5776. hozzászólásárajól néz ki. Közepéin mi van, ott is van rejtett oszlop ?.
Válasz Gumóka #5780. hozzászólásáraaz élet apró örömei
Válasz ND #5779. hozzászólásáraNa igen, meg is könnyebbült a lelkivilágom
Válasz Gumóka #5774. hozzászólásáraakkor még sok is a csavar, ha három dobozzal van
És így nem kell szórakozni a régi csavarok kitekerésével, eshetsz neki flexelni
Válasz mtz1221 #5775. hozzászólásáraEzt nem én intéztem, csak a munka maradt rám, mintha más dolgom se lenne

De megvan a csavarmennyiség, csak el volt rejtve a másik doboz
Válasz mtz1221 #5775. hozzászólásáraMondta,hogy nem ő akarta!
Válasz Gumóka #5773. hozzászólásáraEzek jót csináltak régen de volt valami cég bomlás. Azóta próbál mindegyik árban alá menni a másiknak. Ez pedig ott van az anyag vastagságnál 0,45 mm.
Pedig minimum jó lenne 0,5mm.
Igaz tesznek bele plusz merevítést,azt jó az! Ez 0,5mm ből van de itt a felfogatás se látszik
Válasz Maszek Zs #5771. hozzászólásáraHa jár előbb a szája, vittem volna neki. Itt a vásáron a románnál 7euró kilója. Van fehérben zöldben barnában, és pirosban.
Válasz ND #5770. hozzászólásáraJa, most nézem, hogy ez oldaltfogatós lesz, mert rövid csavar van hozzá.

Válasz Maszek Zs #5771. hozzászólására
Válasz ND #5770. hozzászólására250 van ráírva, de nem számoltam át.
Válasz Gumóka #5766. hozzászólásáraNagyon szeretik ezt a lemezt de szépen nem lehetfelfogatni.Szinre fújt szegecs lenne a legjobb. Csak 400db fúrat!
De a csavar is megoldás csak az ronda. Ha nem sürgős pénteken megyek olyan helyre ahol árulnak ilyent és hátha. A lengyel dió színű lemez T8-ban jobb lett volna. Ha nem titok honnan van, gyártóra vagyok kíváncsi nem a viszonteladóra.
Válasz Gumóka #5768. hozzászólásáraNem 250 csavar van egy dobozban, csak 150?

Meg lenne elég hosszú amit kaptatok, hogy a közepén fogasd meg? Sztem nem
Ja, meg arra is figyelj, hogy nagy valószínűséggel szór a léc hossza, és az sem biztos, hogy derékszög az alja.
Elkezdtük felrakni, lent léchez igazítva, a teteje meg cikkcakkos lett. Főleg csomagváltásnál volt látványos
legalábbis az a fajta, amit mi raktunk
Minden két léc közé pakoltuk a 90es vízmértéket, azzal lett állítva a függő, meg a hézagot is egész jól kiadta az a 4,5-5cm
Válasz Gumóka #5768. hozzászólásáravegyél még csavart (kb 20-as önmetsző színre fújt), és 2-2 az oldalába.

Nem szép így, de ez ilyen.
A pofás megoldás amelyiknek van műanyag klipsze, amit felfúrsz a vázra és rápattintod a "lecet".
De annak az ára is tekintélyes.
Az a liha lemezke nem fog megállni ha a közepébe teszel 1-1 csavart.
Kolompolni fog a szélben, mint a szélharang (főleg előfúrva), vagy behorpad és felpöndörödik a széle, ha túlhúzod
Szerintem kifúrni sem tudod normálisan, eltekeredik közben, annyira vékony
De ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz
Válasz ND #5767. hozzászólásáraJó, csak lécenként 3 csavart adtak, két szál profil a váz, nem is értem.


Anyu intézte, a munka meg maradt nekem
Válasz Gumóka #5766. hozzászólásáraApóséknál ilyen került fel a nyáron, és semmi előfúrás, a hozzá adott önmetsző csavarokkal lett felrakva, simán bele ment a zártszelvénybe.
Meg ezeket két oldalt a lapos részen kell/lehet csavarozni, nem középen.
A dombon nincs az az isten, hogy pont eltaláld, hogy fogjon is, de ne hajlítsa el
Válasz Maszek Zs #5765. hozzászólásáraIlyen

A két profilon kimérem a távolságot, ahhoz meg csinálok egy sablont, amivel átfúrom ezeket, mert elő kéne fúrni.
Nem síklemez.
Aztán van belőle 100db...
Válasz Gumóka #5763. hozzászólásáraIdőt akarsz spórolni,ne keljen annyit fürödni. De ez szerintem sokág tart mire pont oda fúrsz!
pontosan milyen lemez lesz?
Válasz Gumóka #5755. hozzászólásáraPont erre céloztam, hogyha egy milliméterrel nem passzol az előre kifúrt lyuk, elég furán fog állni benne a csavar. Egy új csavar átmenne mindkettőn, és szépen odahúzná egymenetben, szerintem.
Válasz Maszek Zs #5761. hozzászólására
Válasz Gumóka #5758. hozzászólásáraNekem ilyen van!
Válasz Gumóka #5758. hozzászólásáraDunaujba!
Dunaszerszám ott minden is van!