Válasz kis Zombi #2858. hozzászólásáraSzabolcsiak mindíg szeretnek parázni. :D
AdBlue is ott fogyott el elsőnek, de szerintem a WC papír is. :D
Amit most el is használhatnak hogy bes*artak, hogy nem lesz műtrágya, gázolaj. :D
Válasz Sk Laci #2859. hozzászólásáraMár nálatok is befagyasztják,így hátha nem lesz 2 euró.A németeknél se mindenki gazdag,ott is támogatást adnak rá.Szokás szerint 1-2 hónap után mindenki a magyarok után megy.
Válasz kis Zombi #2858. hozzászólásáraGyere hozzánk tankolni, mifelénk van nafta.
1,57 erótól indul felfelé literje benzinkút főggően.
Amikor megláttam az árát, gondoltam magamban egy "szépet", de még szerencsére nem vagyunk 2 euró felett, mint a németek.
Euró/forint kurzust válassz amilyen tetszik, mert naponta töbször is változik.
Válasz csuti0 #2857. hozzászólásáraTegnap este Nyíregyházán 3 kútra is befordultam, nem volt gázolaj. Ma reggel 4. kúton sem, 5. kúton 40 litert engedtek autóba tankolni.
Válasz mitbrille #2855. hozzászólásáraMondjuk az érdekes,hogy nagyon sok kagylós kúton akadozik az üzemanyag beszállítás,mifelénk a hazai érdekszférába tartozó kutakon, semmi gond sem volt az elmúlt napok legnagyobb káoszában sem. Sőt még a "faluvégi" kis kúton is volt folyamatosan.
Válasz mitbrille #2855. hozzászólásáraLehet én vagyok ilyen különleges,hogy nem találok ilyen helyet.Bár szombaton majdnem volt egy.Befordultam egy útba eső kútra matricát venni,meg ha már ott vagyok még rátankolni.A kútoszlopnál látom kiírva,gázolaj elfogyott.Félreálltam,bementem matricáért,kérdezem közben,mikor lesz gázolaj?A kutas kinézett,b.... meg elfelejtettem levenni a táblát.De már nem volt kedvem visszaállni.
Ez a hiszti csak vidéken megy úgy látom,szombaton itt helyi kúton ibc-be kannába,mindenbe adták,fotóztam is de látszik a rendszám,így nem teszem be.A pály mellett 2-3 kocsi tankol egyidőben,most délután borsókúton tankoltam,a 6 oszlopnál ketten voltunk.Mindenki hazamegy a 4 napos ünnep után és lecseng ez a dolog.
Válasz Richard. #2849. hozzászólásáraA gabona kiviteli rendeletre való felkészülésre sem volt sokkal több idő…
És még örüljünk, hogy nem visszamenőleges hatállyal lépett életbe.
Válasz kis Zombi #2839. hozzászólására kiváncsi leszek ha vége az árstopnak hány nap alatt fogy el a nafta. Persze akkor lehet csak napi 10 littyot engednek mert megindul a roham.
Válasz Gumóka #2822. hozzászólásáraSzia,
az ADR mentesbe (240 alatt) az is bele tartozik, hogy bmilyen kannába tankolhatok, nem kell H új, ADRes, jelölt, stb legyen, amiről mostanában írnak?
Válasz Bárány #2834. hozzászólásáravalamiért nekem is az jutott eszembe,hogy a kuton lévő melos meg tudja mondani mit lehet náluk. az szinte olyan scifibe illő dolog. Hiszen tud beszélni! Reméljük azért sok autos tudja ezt a trükköt. Ha nem most megtudták. Az a szörnyű,hogy ezt el kell mondani.
Válasz fekete.jozsef #2833. hozzászólásáraEzzel együtt nem azt mondom, hogy arcoskodni kelk a kúton, hogy mert nekem milyen jogaim vannak, hanem pl. oda lehet menni a kutashoz, és meg kell vele egyezni jó előre, hogy mikor, mennyit tankolnék.
Ez járható út.
Válasz Bárány #2831. hozzászólásáraPontosan. Jogszabaly nem ir litert ha meg nem akarja hogy tobbet tankoljon valaki álljon le a kutoszlop 100 liternel ennyi... bek...ja!
Válasz Gandhy #2830. hozzászólásáraFelénk szlovakok vannak mint a saskák tele a rakter is kannákkal de nekunk engedik hordos kartyaval akar 1000 litert is csak 10 lehuzassal...persze amig van mert max 3 ora es el is fogy.
Válasz Gandhy #2828. hozzászólásáraÉs a rendőr milyen jogcímen intézkedne?
Ugyan már!
Aki ezt mondta, azt jelentsd fel rémhírterjesztésért, arra most valóban van jogszabály!
Hogy hol és mennyit tankolhatsz, azt az adott kút(hálózat) dönti el, olyan is van, ahol nincs korlátozás. Jogszabály erről nem rendelkezik.
Ha te többet engedsz a tankba, mit tehet szerinted? Ki nem szívhatja a tankodból. Visszatarthatja a lélegzetét, sikíthat, féllábon állhat, kb. ennyi.
Válasz fekete.jozsef #2829. hozzászólásáranem fog hívni, de megteheti, ahol én tankolok(OMV) régi fejek vannak, amiket nem lehet hálózatból állítani és 99 ezer Ft-ig tud kiadni
különben nekem is ajánlotta barátom, Ő a kutas, hogy annyit viszek, amennyit akarok, de nálunk az átjáró osztrák benzinturisták miatt, kicsit szigorúbban állnak a kérdéshez
Válasz fekete.jozsef #2827. hozzászólásáraha elolvasnád amit írtam, logikusan következne belőle, hogy nem minden kúton tilt le és túl tudod húzni és ha pl. 200-at tankolsz, a kutasnak lehetősége van rendőrt hívni
én OMV núton tankolok, ahol éppen nem áll meg, csak ha kinyomom
ha számlát kérsz, a kutas látja, hogy aznap már tankoltál és így tovább
Válasz Gandhy #2824. hozzászólásáraElőször is 100 liternél a kut letilt. Nem lehet tulhuzni.Masodszor. Ha jo kuthoz mesz marmint nem falusi szutyokhoz akkor 100 literenként annyit vihecccc amennyit nem akarsz nem irom le én mennyit vittem. Persze ehhez regi jo kapcsolat es hordós kartya kell!!!
Válasz Büresz #2823. hozzászólására aki felhasználja annak.mindig kevesebb jut. Meg ugye a tartály falán is van. 2 kutfejen sem lehet egyformán tankolni. Szegény kanna mindig dagad. Valamiért a vevő rosszabbul jár. de ennek igy kell lennie. Mert ha nem igy lenne jobban járnánk.. egyszer sem fordult elő, na... viccmagazin kutas modra.
Válasz kis Zombi #2817. hozzászólásáraGázolaj, adr nélkül, de bizonyos feltételek betartásával, 1000 literig szállítható!
Megfelelő tartály, bárcákkal, porral oltókkal, láthatósági mellény, zseblámpa, megfelelő rözzítés, okmányok, stb.
Olvass utána!
6248 hozzászólás
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:39:24
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:38:47
Válasz Sk Laci #2859. hozzászólásáraa német munkás keres 2-2500 euró között és 2,30 a gázolaj, vehet rajt 1000 litert
nálunk keres a gyári/üzemi melós, vagy tanár 500 eurót és 1,30 a gázolaj, vehet rajt 400 litert, na vajon ki van nagyobb xarban?
Válasz 5465 #2863. hozzászólásáraÉs ne feledd 235 000 = 470 000

Messiás forevör
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:34:48
Válasz kis Zombi #2858. hozzászólásáraSzabolcsiak mindíg szeretnek parázni. :D
AdBlue is ott fogyott el elsőnek, de szerintem a WC papír is. :D
Amit most el is használhatnak hogy bes*artak, hogy nem lesz műtrágya, gázolaj. :D
Válasz Sk Laci #2859. hozzászólásáraMár nálatok is befagyasztják,így hátha nem lesz 2 euró.A németeknél se mindenki gazdag,ott is támogatást adnak rá.Szokás szerint 1-2 hónap után mindenki a magyarok után megy.
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:35:02
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:32:33
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:32:12
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:32:04
Válasz Sk Laci #2859. hozzászólásáraAz mondjuk 590? Nálunk aki kiesett az árstopból, az egy százassal többet fizet.
Válasz kis Zombi #2858. hozzászólásáraGyere hozzánk tankolni, mifelénk van nafta.
1,57 erótól indul felfelé literje benzinkút főggően.
Amikor megláttam az árát, gondoltam magamban egy "szépet", de még szerencsére nem vagyunk 2 euró felett, mint a németek.
Euró/forint kurzust válassz amilyen tetszik, mert naponta töbször is változik.
Válasz csuti0 #2857. hozzászólásáraTegnap este Nyíregyházán 3 kútra is befordultam, nem volt gázolaj. Ma reggel 4. kúton sem, 5. kúton 40 litert engedtek autóba tankolni.
Válasz mitbrille #2855. hozzászólásáraMondjuk az érdekes,hogy nagyon sok kagylós kúton akadozik az üzemanyag beszállítás,mifelénk a hazai érdekszférába tartozó kutakon, semmi gond sem volt az elmúlt napok legnagyobb káoszában sem. Sőt még a "faluvégi" kis kúton is volt folyamatosan.
Válasz mitbrille #2855. hozzászólásáraLehet én vagyok ilyen különleges,hogy nem találok ilyen helyet.Bár szombaton majdnem volt egy.Befordultam egy útba eső kútra matricát venni,meg ha már ott vagyok még rátankolni.A kútoszlopnál látom kiírva,gázolaj elfogyott.Félreálltam,bementem matricáért,kérdezem közben,mikor lesz gázolaj?A kutas kinézett,b.... meg elfelejtettem levenni a táblát.De már nem volt kedvem visszaállni.
Válasz .Richard. #2853. hozzászólásáraÉn úgy emlékeztem h 22-től volt. Előtte negyedórával mondták
Válasz #bandi #2851. hozzászólásáraAzért több idejük maradt.
Ez a hiszti csak vidéken megy úgy látom,szombaton itt helyi kúton ibc-be kannába,mindenbe adták,fotóztam is de látszik a rendszám,így nem teszem be.A pály mellett 2-3 kocsi tankol egyidőben,most délután borsókúton tankoltam,a 6 oszlopnál ketten voltunk.Mindenki hazamegy a 4 napos ünnep után és lecseng ez a dolog.
Válasz .Richard. #2849. hozzászólásáraA kamionosok így jártak
Válasz Richard. #2849. hozzászólásáraA gabona kiviteli rendeletre való felkészülésre sem volt sokkal több idő…
És még örüljünk, hogy nem visszamenőleges hatállyal lépett életbe.
Válasz Drisa #2844. hozzászólására
az nagyon gonosz lenne.
Válasz Bárány #2847. hozzászólásáraNem vagy Te olyan...
Válasz Gumóka #2846. hozzászólásáraAkkor legjobb lesz, ha már a kúton meggyújtom, úgy nem csepeg ki...
Válasz Bárány #2845. hozzászólásáraÍgy elég félreérthető, de láttam már "ősmagyart" 3 borosüveggel besétálni a kútra benzinért.

Jól zárhatónak kell lennie, mint írtam, tehát a kicspegést, kifolyást meg kell akadályozni, tehát nem
Válasz Gumóka #2843. hozzászólásáraSzerinted, ha így, ADR mentesen, egy ronggyal bedugom az üveget, abba is adnak?

Válasz .Richard. #2841. hozzászólásáraAz úgy lesz hogy 3/4 10-kr bejelentik hogy 10 órától nincs arstop.
Válasz ND #2840. hozzászólásáraNem.
Mivel ADR mentes vagy, így az oda vonatkozó szabályok nem érvényesek.
Annyi hogy jó állapotú tárolóeszköz legyen, ne legyen lyukas, repedt, stb. Jól zárható legyen, ne szivárogjon.
Tehát jó a wehrmachtos marmonkanna is, meg az 5 évnél öregebb műanyag benzineskanna is, ha nem sütötte el a nap. Például.
Válasz Cafi #2837. hozzászólásáraSokra nem mennek vele a franciák!
Válasz kis Zombi #2839. hozzászólására
kiváncsi leszek ha vége az árstopnak hány nap alatt fogy el a nafta. Persze akkor lehet csak napi 10 littyot engednek mert megindul a roham.
Válasz Gumóka #2822. hozzászólásáraSzia,
az ADR mentesbe (240 alatt) az is bele tartozik, hogy bmilyen kannába tankolhatok, nem kell H új, ADRes, jelölt, stb legyen, amiről mostanában írnak?
Válasz .Richard. #2819. hozzászólásáraA nagy tételt már Február 15 előtt be kellett szerezni, ez csak "utántöltésre" való megoldás.
Válasz fekete.jozsef #2833. hozzászólásáraPersze hogy nincs jogszabály.Van kiszállítás több ezer liter 480-as áron.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220313/a-franciak-nem-trefalnak-aprilis-1-tol-beszallnak-az-uzemanyagkoltsegekbe-533115
Válasz Bárány #2834. hozzászólására
Válasz Bárány #2834. hozzászólására
valamiért nekem is az jutott eszembe,hogy a kuton lévő melos meg tudja mondani mit lehet náluk.
az szinte olyan scifibe illő dolog. Hiszen tud beszélni! Reméljük azért sok autos tudja ezt a trükköt. Ha nem most megtudták. Az a szörnyű,hogy ezt el kell mondani. 
Válasz fekete.jozsef #2833. hozzászólásáraEzzel együtt nem azt mondom, hogy arcoskodni kelk a kúton, hogy mert nekem milyen jogaim vannak, hanem pl. oda lehet menni a kutashoz, és meg kell vele egyezni jó előre, hogy mikor, mennyit tankolnék.
Ez járható út.
Válasz Bárány #2831. hozzászólásáraPontosan. Jogszabaly nem ir litert ha meg nem akarja hogy tobbet tankoljon valaki álljon le a kutoszlop 100 liternel ennyi... bek...ja!
Válasz Gandhy #2830. hozzászólásáraFelénk szlovakok vannak mint a saskák tele a rakter is kannákkal de nekunk engedik hordos kartyaval akar 1000 litert is csak 10 lehuzassal...persze amig van mert max 3 ora es el is fogy.
Válasz Gandhy #2828. hozzászólásáraÉs a rendőr milyen jogcímen intézkedne?

Ugyan már!
Aki ezt mondta, azt jelentsd fel rémhírterjesztésért, arra most valóban van jogszabály!
Hogy hol és mennyit tankolhatsz, azt az adott kút(hálózat) dönti el, olyan is van, ahol nincs korlátozás. Jogszabály erről nem rendelkezik.
Ha te többet engedsz a tankba, mit tehet szerinted? Ki nem szívhatja a tankodból. Visszatarthatja a lélegzetét, sikíthat, féllábon állhat, kb. ennyi.
Válasz fekete.jozsef #2829. hozzászólásáranem fog hívni, de megteheti, ahol én tankolok(OMV) régi fejek vannak, amiket nem lehet hálózatból állítani és 99 ezer Ft-ig tud kiadni
különben nekem is ajánlotta barátom, Ő a kutas, hogy annyit viszek, amennyit akarok, de nálunk az átjáró osztrák benzinturisták miatt, kicsit szigorúbban állnak a kérdéshez
Válasz Gandhy #2828. hozzászólásáraMol. Csak. Ott barmennyi mehet. Amugy a törvény nem ir mennyisegi korlatot! Rendőrt senki nem fog hivni.
Válasz fekete.jozsef #2827. hozzászólásáraha elolvasnád amit írtam, logikusan következne belőle, hogy nem minden kúton tilt le és túl tudod húzni és ha pl. 200-at tankolsz, a kutasnak lehetősége van rendőrt hívni
én OMV núton tankolok, ahol éppen nem áll meg, csak ha kinyomom
ha számlát kérsz, a kutas látja, hogy aznap már tankoltál és így tovább
Válasz Gandhy #2824. hozzászólásáraElőször is 100 liternél a kut letilt. Nem lehet tulhuzni.Masodszor. Ha jo kuthoz mesz marmint nem falusi szutyokhoz akkor 100 literenként annyit vihecccc amennyit nem akarsz nem irom le én mennyit vittem. Persze ehhez regi jo kapcsolat es hordós kartya kell!!!
Válasz Büresz #2823. hozzászólására

aki felhasználja annak.mindig kevesebb jut. Meg ugye a tartály falán is van. 2 kutfejen sem lehet egyformán tankolni. Szegény kanna mindig dagad. Valamiért a vevő rosszabbul jár.
de ennek igy kell lennie. Mert ha nem igy lenne jobban járnánk.. egyszer sem fordult elő, na... viccmagazin kutas modra.
Válasz Gandhy #2824. hozzászólására480-ért
Válasz kis Zombi #2817. hozzászólására100 liternél többet nem tankolhatsz, ha túlhúzod, rád hívhatják a rendőrt, ma érdeklődtem
Válasz atisgyulai #2820. hozzászólásáraNagyon érzékeny a hőtágulásra a gázolaj, igaz nem 40-50l/1000l.
Válasz atisgyulai #2821. hozzászólására240 literig ADR mentes, 240-1000 literig ADR köteles MENTESSÉGGEL, 1000 felett ADR köteles.

Visszább leírtam
Válasz kis Zombi #2817. hozzászólásáraGázolaj, adr nélkül, de bizonyos feltételek betartásával, 1000 literig szállítható!
Megfelelő tartály, bárcákkal, porral oltókkal, láthatósági mellény, zseblámpa, megfelelő rözzítés, okmányok, stb.
Olvass utána!