Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.86 Ft USD 312.6 Ft CHF 384.91 Ft GBP 411.86 Ft

Fórum

Öntözőkutak engedélyeztetése

Létrehozta: némedi , 2017-02-18 20:52:53

Kedvencekhez Segítség
933 hozzászólás
Nincs profilkép
#533 Moderátor
2023-02-16 21:44:57

Moderálási elveink miatt törölve: 2023-02-17 14:41:49

Nincs profilkép
#532 Rabó001
2023-02-16 21:17:04

Válasz arashan #531. hozzászólásáraHozzád se szóltam! De látom továbbra is analfabéta vagy.

Nincs profilkép
#531 Moderátor
2023-02-16 21:04:29

Moderálási elveink miatt törölve: 2023-02-17 13:08:42

Nincs profilkép
#530 Moderátor
2023-02-16 20:59:11

Moderálási elveink miatt törölve: 2023-02-17 13:09:16

Nincs profilkép
#529 Makói 70-es
2023-02-16 20:43:32

Válasz arashan #521. hozzászólásáraFúrassál kutat bmeg!

Mint én, meg sokan mások.

Ha azt várnám, hogy majd Lázár a földeim végére csatornában hozzon vizet, már éhenhaltunk volna.
Az a vicc, hogy egy kivételével mindegyik végén van csatorna, de víz csak akkor van benne, ha extrém nagy eső van. Akkor is csak napokig vagy hetekig. Néhányszor előfordult, (amikor még nem voltak meg a fúrt kutak) hogy a csatorna aljában lévő vízből öntöztem.

#528 #bandi
2023-02-16 20:14:28

Válasz csuti0 #525. hozzászólásáraHa lesz víz, nem lesz baj. De ha ilyen évek jönnek, súlyozva lesznek az igények. Most is minta lézerjani öntözött volna privátban egy komplett folyóból

Nincs profilkép
#527 Rabó001
2023-02-16 20:03:20

Válasz csuti0 #525. hozzászólásáraMihálynak lételeme hogy minden szakmai topikot teleszemeteljen a politikai baromságaival. A moderatúra meg tűri és tűri.

Nincs profilkép
#526 Moderátor
2023-02-16 19:45:56

Moderálási elveink miatt törölve: 2023-02-17 13:06:21

Nincs profilkép
#525 csuti0
2023-02-16 19:08:16

Válasz arashan #523. hozzászólásáraSzia!
misi van olyan topic amit nem szemetelsz tele a politikáddal? Offban nem reagálnák rá,így berakod ide? Ez az öntözéses topic!
Az öntözéssel kapcsolatban az a véleményem,hogy lesznek ellenőrzések, az unió felé kell valamit felmutatni,de mélyrehatóan nem fognak belemenni, mert az bizony a kertészeknél kiverné a 25 amperes biztosítékot!
Üdv.: Csuti

Nincs profilkép
#524 Praetor
2023-02-16 19:00:08

Válasz arashan #523. hozzászólásáraBelátjuk, de miért jobb?

Nincs profilkép
#523 Moderátor
2023-02-16 18:15:57

Moderálási elveink miatt törölve: 2023-02-17 13:06:51

Nincs profilkép
#522 Praetor
2023-02-16 17:05:50

Válasz arashan #521. hozzászólásáraMihály, tényleg régóta mondod. Elég unalmas is... smile whistling

Nincs profilkép
#521 Moderátor
2023-02-16 16:55:29

Moderálási elveink miatt törölve: 2023-02-17 13:07:56

Nincs profilkép
#520 arashan
2023-02-16 14:02:20

Válasz Lali05 #518. hozzászólására Nem tudok ilyenről pedig volt szálas és zöldség én nem hallottam róla most annyit mondtak hogy aki zöldséggel foglalkozik az az idén kaphat a vízügytől is ellenőrzést de hát jöhetnek nekem a dinnye burgonya vegyes zöldség öntözés nélkül van több mint 30 éve jó nincs 100t de mindig +-os volt soha nem buktás mint a kukorica akár milyen idő van volt olyan év mikor a pritamin paprikát víz nélkül ültettük el mert nagyon száraz tavasz de nagyon meleg is volt volt szóval ha vizet kapott volna ott főt volna meg ...szóval ha tudnék öntözni biztos hamarabb s szebb lenne de még sosem csalódtamsmile surrendersmile biggrinsmile biggrinsmile cowboy

Nincs profilkép
#519 hargi
2023-02-16 08:28:17

Válasz #bandi #510. hozzászólásáraKb. 15 éve dolgoztam vízügyi hatóságnál, akkor volt egy ilyen akció. Légifotók alapján nézték, hol vannak vízfelületek (pl. fóliázott puffertározók az öntözővíznek) aztán kimentek személyesen érdeklődni. Nem tudom, most van-e erre akarat és kapacitás, azóta átszervezték az egész hatóságot. De az biztos, hogy ha akarják, meg tudják csinálni. Azóta sokkal jobb műholdas felvételek vannak, meg drónok is....Az öntözőkutak engedélyezésének lebegtetése mindenesetre nem erre utal. Szerintem ők is tudják, hogy nagy szar lenne, ha nagyon erőlködnének :)

Nincs profilkép
#518 Lali05
2023-02-15 19:22:01

Válasz máris szomszéd #516. hozzászólásáraTudomásom szerint a termeléshez kötött támogatás igényléséhez kell, de ezzel is a nagygazdák járnak jól akik több milliós kútakat tudnak fúratni pályázattal

Nincs profilkép
#517 madle
2023-02-15 18:49:24

Van valami felület ahol követhetem, a vízjogi engedéllyel rendelkező kutaim éves adatközlését? Nekem van egy talajvízkút engedélyezve, viszont egy másik területet is szeretnék felvinni egy másik kútra és ha lehet elektronikusan, akkor megoldanám magam, ezt még egy vízjogis emberke csinálta.

#516 máris szomszéd
2023-02-15 18:12:40

Válasz Lali05 #514. hozzászólásáraValamit mondott a falugazdász,hogy mivel nincs vízjogi engedély (erre 98%-nak nincs) valamelyik részét a támogatásnak jobb lesz az idén nem kérni. Itt most kertészeti növényekről beszélek.Szóval apródonként ba..tatni fogják a gazdákat.

Nincs profilkép
#515 Lali05
2023-02-15 17:56:04

Válasz Lali05 #514. hozzászólásáraelnézést hogy háromszor is elküldtem smile rolleyes

Nincs profilkép
#514 Lali05
2023-02-15 17:54:45

Sziasztok!
2017-2022 tám.ciklusban is vízjogi engedélyhez kötötték a termeléshez kötött támogatásokat,2017-ben 90%-ben el is utasitották az igényeket, de a következö 4 évben pedik kifizeték vízjogi nélkül,
Én abban bizok hogy a kormány tólmég pár évet a kútak engedélyezésén,

Nincs profilkép
#513 Lali05
2023-02-15 17:54:45

Sziasztok!
2017-2022 tám.ciklusban is vízjogi engedélyhez kötötték a termeléshez kötött támogatásokat,2017-ben 90%-ben el is utasitották az igényeket, de a következö 4 évben pedik kifizeték vízjogi nélkül,
Én abban bizok hogy a kormány tólmég pár évet a kútak engedélyezésén,

Nincs profilkép
#512 Lali05
2023-02-15 17:54:30

Sziasztok!
2017-2022 tám.ciklusban is vízjogi engedélyhez kötötték a termeléshez kötött támogatásokat,2017-ben 90%-ben el is utasitották az igényeket, de a következö 4 évben pedik kifizeték vízjogi nélkül,
Én abban bizok hogy a kormány tólmég pár évet a kútak engedélyezésén,

Nincs profilkép
#511 MrPoke
2023-02-13 20:40:34

Válasz #bandi #510. hozzászólásáraFőképpen riogatás megy. Nincs kapacitás az ellenőrzésekre. Magán szférában jobb a fizetés.
De meglátjuk, bár én nem merem bevállalni a büntetést, hiszen egymásra épülnek a támogatások. Ha SAPS büntetve van akkor nincs szálas fehérje, nincs AKG támogatás sem. Ami a mai árfolyam mellett 240eFt/ha.... Ha még szárítani is kell az öntözött kukoricát.....

#510 #bandi
2023-02-13 20:32:26

Válasz MrPoke #506. hozzászólásáraVisszatérve az eredeti felvetésre, hogy műholdról kinyomozható az öntözés, a válszom az, hogy egyértelműen, főleg úgy, ahogy most az első mondatodban leírtad. Ha neadjisten ilyenre adják a fejüket, és szándék is lesz a büntetésre, akkor pár hét alatt nagy leszámolást tudnak végezni ebben szektorban. Ha akarnak.

#509 #bandi
2023-02-13 19:59:31

Válasz MrPoke #508. hozzászólásáraAsszem az a kasza sem járható út

Nincs profilkép
#508 MrPoke
2023-02-13 18:58:35

Válasz #bandi #507. hozzászólásáraNem ért hozzá..... Különben meg egy E-301 rendet csinál....
Valamint egy tisztességes tárcsás kasza is képes szinte csak ledönteni az erősebb füvet.

#507 #bandi
2023-02-13 18:27:27

Válasz MrPoke #506. hozzászólásáraAkkor azzal mi van, hogy azt mondja a falugazdász, hogy nem szabad az alternálókaszát meglopni, és dobos kaszával kaszálni, mert a műholdon látszanak a kaszálás rendjei. Ha csak ilyen pacákat lehetne látni, mint amit te állítasz, akkor nem mondana ilyet senki.
Bár nem zàrhatjuk ki, hogy valaki téved.

Nincs profilkép
#506 MrPoke
2023-02-13 18:23:09

Válasz #bandi #505. hozzászólásáraMesterséges inteligencia végzi a szűrést, amit aztán helyszinen ellenőriznek.

A Google térkép más kategória más műholdat igényel. Ott nagyon ritkán van új fénykép.
Sentinel-2 ezt a felbontást tudja, ami jobb az nem Sentinel-2 es és nem műholdas.

#505 #bandi
2023-02-13 18:13:38

Válasz MrPoke #504. hozzászólásáraAz ingyenes google térkép is többet tud smile laugh
Van töbféle spektrum szerintem, amit néznek. Egy kontrasztos ndvi térkép úgy mutat mindent, mint egy világítótorony. A kérdés csak annyi, hogy mit akarnak látni. Ha lesz hajlandóság az efféle nyomozásra, egy ember egy délelőtt ki tud szűrni egy kazal ilyen területet.

#503 #bandi
2023-02-13 17:33:52

Válasz Rabó001 #500. hozzászólásáraArra céloztam, hogy ingyenesen elérhető térképek is szinte méteres felbontásúak. Namost nem gondolom azt, hogy pont az állami szervek számára nem elérhetőek ezek az információk. Az egy dolog, hogy ottvan egy fotófelvétel. De a szinhőmérsekletek megváltoztatásával, különbőző szűrők bekapcsolásával azonnal szinte világít egy terület, akár 50 kilóméteres körzetben is, ami zöldebb valamilyen oknál fogva, tehát praktikusan az öntözés miatt.

Nincs profilkép
#502 MrPoke
2023-02-13 17:27:36

Válasz #bandi #498. hozzászólásáraA 10x10 es kocka átlagolt értékét mutatja az NDVI kép. ha abban a kockában csak 1m széles sáv gyengébb az kirajzolódik a térképen is.

Vannak programok amik ebből egy algoritmussal csinálnak jobb felbontású képet. De az is csak közelítő érték.

https://apps.sentinel-hub.com/eo-browser

Nincs profilkép
#501 MrPoke
2023-02-13 17:24:38

Válasz arashan #499. hozzászólásáraNem most változott hanem tavaly, és folyamatosan csiszolják. Biztos jó amit írtam, ott van a jogszabályban amit megosztottam

Nincs profilkép
#500 Rabó001
2023-02-13 16:13:10

Válasz #bandi #498. hozzászólásáraSzerintem a Sentinel műhold képe és az NDVI térkép két külön dolog.

Nincs profilkép
#499 arashan
2023-02-13 16:09:32

Válasz MrPoke #497. hozzászólására Hát nem tudom nekem ez a 2014 évi törvény ami most változott szóval lehet nem pontos amit írtál...smile surrendersmile cowboy

#498 #bandi
2023-02-13 13:58:07

Válasz MrPoke #491. hozzászólásáraHát nemtudom, lehet amit én nézek műhold, az másabb, de amikor egy szórófej eldugult a lineáron, végig ott volt a vékony csík az ndvi térképen

Nincs profilkép
#497 MrPoke
2023-02-13 11:25:43

Válasz griz #495. hozzászólásáraEz így ebben a formában nem igaz. 3 évente kell más növények lennie. Pl teljesen jó a búza, búza, napra. És már az idén meg kell felelni, és ezt a területalapú beadásával már ellenőrzik is.....

Nincs profilkép
#496 hargi
2023-02-13 10:34:36

Válasz MrPoke #493. hozzászólásáraEz még önmagában nem elég, lakóépületnek is kell ott lenni vagy építési engedéllyel kell rendelkezni
72/1996 Korm rendelet 24§
"épülettel vagy annak építésére jogosító hatósági határozattal, egyszerű bejelentéssel rendelkező ingatlanon van, és magánszemélyek részéről a házi ivóvízigény vagy a háztartási igények kielégítését szolgálja"

#495 griz
2023-02-13 09:26:25

Válasz MrPoke #490. hozzászólásáraAnnyi a vetésváltás szabályai is változtak önmaga után semmi nem vethető kivéve az évelő növény és a vetőmag célú kukorica . smile cursing

Nincs profilkép
#494 Senkialfonz
2023-02-13 09:08:53

Válasz MrPoke #493. hozzászólásáraKöszi, a kút nincs ötven méter, 20 körül van kb. Kint van szántón, akkor keresek engedélyeztetőt

Nincs profilkép
#493 MrPoke
2023-02-13 09:02:23

Válasz Senkialfonz #492. hozzászólásáraJegyzőhöz bemész, és ha ő add engedélyt örülsz de ne feledd azt mondani, hogy év 500m3 nél kevesebb vizet használsz fel.
De valószínű elfog zavarni, hogy ez már katasztrófavédelmi hatáskör. Mivel az 50m es már rétegvíz, ráadásul már a 2. az alföldön.
Vagyis keresni kell egy embert aki elvégzi az egész engedélyeztetést. Egyre többen hirdetik magukat.

Nincs profilkép
#492 Senkialfonz
2023-02-13 08:40:16

Akkor akinek mondjuk itt az Alföldön van 110-es 50 méternél nem mélyebb kútja. Annak mi a teendője?

Nincs profilkép
#491 MrPoke
2023-02-13 08:34:52

Válasz Mötözö #487. hozzászólásáraSentinel-2 és elméletileg de elég tisztának kell lennie az égnek.
Valamint 1 képpont 10*10m es kocka. Mindent nem vesz észre.

Nincs profilkép
#490 MrPoke
2023-02-13 08:26:38

Válasz barazdabetyar. #486. hozzászólására"Engedélyköteles öntözési célú vízhasználat csak érvényes vízjogi üzemeltetési engedély alapján végezhető."

Érdemes végig olvasni aki még nem tette.....

Helyes Mezőgazdasági és Környezeti Állapot

Nincs profilkép
#489 arashan
2023-02-13 08:22:21

Válasz griz #488. hozzászólására lehet az a gumi csont s közben lehúz a kormány ahogy szokott...smile cursing

smile cursingsmile cowboy

#488 griz
2023-02-13 06:36:58

Válasz MrPoke #483. hozzászólásáraÉs az öt évre szól utána ujítás 20-30 százalékkal olcsóbb . A vízóra utáni fogyasztásról még nem beszéltünk . Nem biztos hogy a földadó bevezetése a legnagyobb bajunk.

Nincs profilkép
#487 Mötözö
2023-02-13 06:29:57

Válasz MrPoke #479. hozzászólásáratalán sentinel a neve ennek a műhódnak..azt hiszem 5 naponta frissit..amúgy nem eszik olyan forrón a kását..az ország olyan mint egy szita..smile thumbup

Nincs profilkép
#485 MrPoke
2023-02-13 00:14:58

Válasz máris szomszéd #484. hozzászólásáraMinden kutat le lehet papírozni, fúrathatsz akár termál kutat is, van az a pénz. Azok itt 2000m esek...

Mondjuk ha az Alföldi kutakat nézzük akkor azokat tényleg nem lehet papírozni. A kutak 125mm átmérőnél indulnak.

#484 máris szomszéd
2023-02-13 00:01:10

Válasz MrPoke #483. hozzászólásáraDe milyen mély?Bachatom ha mélyen a 3. rétegvíz elég csak,az meg kb 80m És akkor még nem is beszéltem arról,hogy itt még nincs nagy mennyiség. A nagy mennyiségaz 200m-en van,megnézem azt,hogy lehet lepapírozni.Nincs is vízjogi engedélye senkinek.pedig öntöznek itt pár ezer hektárt.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
A TalajNET több évtized kutatási eredményeit teszi könnyen elérhetővé a...
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
A közvélemény kevés támpontot kapott eddig, így nem tud mit kezdeni a...
Pótkocsi
Pótkocsi

1.600.000 Ft

Komatsu WA 70
Komatsu WA 70

9.550.000 Ft

Vicon Andex 3 méteres fűkasza
Vicon Andex 3 méteres fűkasza

2.290.000 Ft

Sonarol / Klesberg WP SNR 1000 raklapvilla John Deere traktorokhoz
Sonarol / Klesberg WP SNR 1000...

470.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]