Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 310.75 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96450 hozzászólás
Nincs profilkép
#50450 sooty
2017-04-19 23:45:12

Válasz ..MZ/X.. #50447. hozzászólásáraEzt már több helyről is hallottam, mármint, hogy a régiek jobban bírják mint az új.
Épp ma beszéltem egy kollégával, ő is azt mondta, hogy vesz az ember egy 82-est mondjuk 2millióért. Ha rákölt még 1 milliót akkor az egész gépet újjá építette.
Az új gép meg kb 7milla. Ebben is van ráció.

Nincs profilkép
#50449 sooty
2017-04-19 23:41:55

Válasz Büresz #50444. hozzászólásáraIgazából nem lett jó. Szét fogom tolni az egészet. Ha nekem krumpliszedés közben adja meg magát júniusban, amikor a szedőt húzom, biztos, hogy felrobbanok. Inkább megcsinálom most. Illetve május első napjaiban, ahogy kiszedem a fóliás krumplit.
Kicsit eltoltam a javítás idejét, most előbb garázst építek neki, de ha már hozzáfogtam akkor akkorát csinálok, hogy a teherautó is beférjen.

Nincs profilkép
#50448 sooty
2017-04-19 23:38:23

Válasz Büresz #50445. hozzászólásáraMeglett igen. Azt hiszem bolygókerekeknek hívják. 3db van benne és tűgörgős persely is jár bele. Na ebből kettő össze volt törve, a harmadikban pedig már nem volt görgő se. Elmondásod alapján szedtem szét. Reggel nekiálltam, aztán mentem alkatrészért ebédre kész is lett.

#50447 ..MZ/X..
2017-04-19 22:46:28

Válasz sooty #50437. hozzászólásáraSAE 250 viszkozitási osztályú olajról van szó.
A váltó azért recseg mert szinkronizálatlan. Ezen segít a rutin, a vastag olaj és a nyelestengely fék már ha van benne.
Ne aggódj ezek az öreg vackok még mindig jobban bírják mint az újak. Van nekünk is ami már a 40-et tölti mégis teszi a dolgát. Megéltek már szebb napokat. Még 5db van belőlük mindenféle variációban.

#50446 ..MZ/X..
2017-04-19 22:24:39

Válasz Büresz #50431. hozzászólásáraAz, hogy nem folyik már csak mellékhatás, nem ez a fő indok. Mindezek mellett volt, hogy azért vágtuk tele zsírral mert menni kellett és nem volt idő javítani. Végig lett nyomva a szezon aztán szét lett tolva.

#50445 Büresz
2017-04-19 22:20:29

Válasz sooty #50443. hozzászólásáraHátuljánál is meglett a hiba?

#50444 Büresz
2017-04-19 22:19:57

Válasz sooty #50443. hozzászólásáraMegcsináltad az 540-1000res átváltót? Egyszerű volt?

Nincs profilkép
#50443 sooty
2017-04-19 22:16:03

Válasz Büresz #50438. hozzászólásáraAkkor ez lesz, vagy ilyen. Valóban ez a legolcsóbb. A Mannol is 20ért van.
Még megkérdem a kamionboltos havert, hogy ha nála veszem akkor mennyi, de ez a 17-20/20liter szerintem vállalható.

#50442 mtz1221
2017-04-19 22:12:29

Ma voltam egy 820-as elő számláért.És olyan van hogy 82,1 meg 820.A 820-on mindkét oldalán van fellépő,a motor oldalán vannak lemezek,meg van rajta alsó fix húzó.1000 euróval drágább,meg egyiken sincs karos hidraulika kikapcsoló,meg homlokrakodóhoz hidraulika kivezetés,felétek is ilyenek mostanában,vagy a mi kereskedőnk gennyeskedik az apróságokon ?

#50441 Büresz
2017-04-19 22:10:23

Válasz mtz1221 #50439. hozzászólásáraBármelyik márka csak gondoltam ez a legolcsóbb.

Nincs profilkép
#50440 dagadtmadar
2017-04-19 22:07:30

Válasz Büresz #50438. hozzászólásáraHehe most én is ezzel pótoltam az elcsepergett 10 litert :D
olyan mint a jó szaftos takony :D
Igaz előtte ugyan ebből ment bele 40l 80w90-es
de legközelebb csak ez a 140-es megy bele

#50439 mtz1221
2017-04-19 22:02:48

Válasz Büresz #50438. hozzászólásáraÉs itt a vége.Ez a jó és ebbe ha lehet ne szóljon senki bele,csak még jobban összezavarjuk.Annyi hogy bármilyen 85\140-est vehet,amelyik neki tetszik.

#50438 Büresz
2017-04-19 21:51:02

Válasz sooty #50437. hozzászólásáraHa rám hallgatsz ebből beleteszel 40-45 lityit, amit a nívó megkíván és nem lesz semmi gondod vele. http://webaruhaz.habi.hu/termekek/5297/Hardt_Oil_TRANSMISSION_85W140_GL4_20_l.html 17e áfásan 20 liter.

Nincs profilkép
#50437 sooty
2017-04-19 21:30:49

Tök jó, hogy ennyi tapasztalat van. Itt már csak az a baj, hogy nekem legalább 20órás tapasztalatom van már az MTZ-vel ami 32 éves. (ki tudja van-e még benne bármi is amio gyári) Jelenleg a leengedett váltóolaj egyértelműen jól folyik, tuti, hogy nem mézes. Feltételezem nincs benne zsír, vagy csak kevés. Érdekes szaga van, de hogy büdös-e azt nem tudom megmondani. Az is biztos, hogy a váltóból sehonnan sem folyik az olaj. Most is azért akarom lecserélni, mert cserélni kell a komplett TLT rendszert a drázsderékban. Elég sok fém forgácsot is össze szedett a leeresztő csavar mágnese.
Viszont nem vagyok okosabb ennyi hozzászólás után se. Én rakok bele zsírt, ha kell....
Én Mannool 80W90-es olajat néztem, de ez is 30ezer a 40liter. Ha elrontom a zsírral akkor drága. Milyen az a 250-es olaj? Mi annak a pontos megnevezése? Sajna ez nekem nem mond túl sokat. A váltás egyébként reccsen, de hogy ez most attól van, mert rossz, öreg,rossz kuplung, én nem csinálom jól, vagy ez gyárilag ilyen, ezt én nem tudom megmondani.

Szóval milyen a 250-es olaj?

Nincs profilkép
#50436 a2457
2017-04-19 21:03:06

azt azért remélem véletlen sem gondolod hogy az összes indok a vastagabb olaj egyetlen indoka az hogy lusták volnánk?
kezd egy kicsit banális lenni a dolog.

azé megyen ez az 50 esbe meg a 80 asba, mert ez áll legközelebb tulajdonságaiban a gyártó által eredetlieg használthoz a sok-sok éves tapasztalat alapján.

de felőlem 0w5 el is feltöltheted ha megnyugtat.

Nincs profilkép
#50435 Full Random
2017-04-19 20:51:25

Válasz medikus #50429. hozzászólásáraVan 2 zt 303 a telephelyen ahol szoktam trakttorozni.az egyik benne van az 5 éves projektbe.jó lesz talajmunkázni. Az a baja, hogy össze keveri a váltó és a hidraulika olajat valaami pici szimering hibája miatt. De ehez mázsás vasakat kell bontani rajta meg fülk le. Most még az mtz-t pofozom de tetszik a zt is.

#50433 Vinkó75
2017-04-19 20:42:33

Válasz Büresz #50431. hozzászólásáraA folyás miatt mi nem rakunk vastagabb anyagot. A folyást megjavítjuk. Csak példának hoztam fel, hogy megy hajtómű vastag anyaggal is évekig gond nélkül.

#50432 Vinkó75
2017-04-19 20:38:12

Válasz mtz1221 #50424. hozzászólásárasmile thumbupsmile thumbupAz ezred forduló környékén...a Kamafo ltd..nem tudom létezi-e még a cég,termékét teszteltük. Készítettünk egy hasonló készüléket az egykori műhelyfőnökömmel. Az olaj minták mentek a Mol-hoz. Az szakmai anyag némileg leszűkített formában,megjelent a Mezőgazdasági technika lapban anno. Gyakorlatilag a Mol olajak lettek feljavítva az adalékkal. 300 órás olajnak is jó értékei jöttek vissza. Idővel a Mol olajak is fejlődtek, ezt igazolták a tesztek. Főként JD flotta volt, min teszteltük a cégnél az olajat-adalékot.

#50431 Büresz
2017-04-19 20:30:08

Válasz Vinkó75 #50430. hozzászólásáraOké bocsismile surrender, csak a folyás miatt kell bele a sűrűbb azt nem értem.smile cowboy

#50430 Vinkó75
2017-04-19 20:20:22

Válasz Büresz #50421. hozzászólásáraNem vitázunk..simán megosszuk bő 2-3 évtizedes tapasztalatainkat.smile thumbup

#50429 medikus
2017-04-19 20:18:06

Válasz Full Random #50403. hozzászólásáraKi akart húzni egy Zt-t a csatorna oldalából!A kötelet a függesztő orsó helyére akasztották,ami magasabban van,mint a tengelyvonal:egy rántás volt!smile sweatdrop

#50428 medikus
2017-04-19 20:15:56

Válasz _NB_ #50420. hozzászólására40-50-60 éves váltóban mi az eredeti?Hogy abba jó a zsíros olaj?A ház! Talán!smile nonono

Nincs profilkép
#50427 dagadtmadar
2017-04-19 20:05:39

Válasz Zoltán Rózsa #50425. hozzászólására6 éve h megvettük a traktort és akkor le is jött a kézi tápszivattyú pumpájának a feje....
Akkor az egyszer kellett felpumpálni... Azóta nem nyúltam hozzá.....

#50426 mtz1221
2017-04-19 20:01:48

Válasz Zoltán Rózsa #50425. hozzászólásáraVegyél bele hidraulikásnál O gyűrűt.Nyomástartó szelepet meg a zetorét.

#50425 Zoltán Rózsa
2017-04-19 19:57:12

Üdv.
A Bosch féle kézi tápszivattyút rá lehet rakni az adagolora 82.1 2002 évj?
Különben szükség van a felpumpálásra? Ti szoktatok reggeli inditáskor kézi tápszivattyút használni?
Na csak azért mert a másodikat raktam rá abból a menetes tekerős kézi tápszívattyúból (900 ft)És pár használat után fröcsög belőle az olaj.köszönöm a válaszokat.

Nincs profilkép
#50423 Lala5995
2017-04-19 19:51:29

Válasz zsotti #50418. hozzászólásáraValószínűleg a rudazótokkal lesz gond, ha azonos típusú. A régi és az új nem egyezik meg!

Nincs profilkép
#50422 Lala5995
2017-04-19 19:48:38

Válasz _NB_ #50420. hozzászólásáraKérlek, olvasd el a videóknál lévő hozzászólásokat! Forditó segít! Köszi!

#50421 Büresz
2017-04-19 19:42:50

Én is szoktam olyan hajtásházba rakni zsírt meg olajat ami folyat, de azt nem értem hogy erről megy a vita hogy kifolyik, amit eddig összeraktam váltót soha nem folyt a váltó, nem is értem, még ha azt mondanátok azért raktok bele zsírt hogy ne legyen zajos meg könnyebben lehessen váltani azt megértem, de azért mert folyik...smile whistling

#50420 _NB_
2017-04-19 19:35:55

Válasz Lala5995 #50408. hozzászólásáraEz régebbről indult amikor még Áfor kúton kupak nélküli lágy műanyagpalackba volt az olaj, akkoriban még csak egyfokozatú olajok voltak és azok hidegen és melegen is sűrűbbek voltak, mint a mostaniak melyeknek hasonló a számozásuk.


A boltokba sem állt 100 féle olaj volt pár féle és csók, "ez van, ezt lehet kapni"
Az öregek azt mondták régen,pl: hogy ez vékony olaj amaz meg vastag.
Nem lehetett mit csinálni a gyárit látták milyen volt az új meg nem olyan, de más meg nincs, zsírt bele hisz az kenőszappan meg olaj.

Nem volt ördöngösség meglapítani melyik a jobb, amikor levették a váltófedelet szemmel látható volt a vékony olaj nehezen kúszott fel a felső sorig az nem volt jó, ezért besűrítették. A hajtómű hangja is változott vékonyabb olajnál zajosabb volt.
-videó-

Egy kopott öreg 40-50-60 éves váltóba lehet így is, és ezzel nem azt állítom, hogy csak így.
Az olajok változtak, de a 40-50 éves gépek meg nem.

Az olajok bár szabványok közé vannak szorítva, de még így is igen nagy különbségek vannak köztük.
Pl itt egy egyszerű viszkozitás teszt -48°C -ban azonos 75W-90 hajtóműolajok hogyan viselkednek (hát nem egyformán)
-videó-

#50419 csferri
2017-04-19 19:29:48

Válasz zsotti #50418. hozzászólásáraAz is lehet, de lehet még a golyós szelep is ami nyomóági kivezetés alatt van, a közcsavart kivéve lehet hozzáférni, ha nagyon be van tekerve ezt csinálja. Már ha az újabb tipus, régi tipus kicsit másabb nem tudom abba van-e.

Nincs profilkép
#50418 zsotti
2017-04-19 19:11:56

Segítségeteket szeretném kérni.82-esen hidraulika tömböt cseréltem (az ülés alattit)és a csere után a hidraulikakarokat nem hajlandó leengedni csak akkor ha munkagép van rajta. A régivel tudtam lefelé is tudtam nyomatni. A helyzetérzélelő (bal oldali) rudazatok a csere elött sem voltak fönn lehet ez a hiba oka?

#50417 csferri
2017-04-19 17:57:51

Válasz Lala5995 #50416. hozzászólásáraNyugi ,nagyrészt igazad van, az utolsó mondatod meg tök igazsmile thumbupsmile thumbup

Nincs profilkép
#50416 Lala5995
2017-04-19 17:53:21

Válasz ..MZ/X.. #50414. hozzászólásáraA véleményemet már leírtam.
Mindenki azt tesz bele, amit akar! Aki nem vesz fáradtságot a kezelési , javítási útmutató áttanulmányozására, annak nem érdemes segíteni!
A gyári olaj speciális olaj volt. Már az is változott.
Aki tanácsot kér, ne vezessük félre! Ahova olaj való, oda olajat használjunk!
Kenőcsöt a bab popsira, vagy a szekértengelyre!
Részemről a vita lezárult!

#50415 ..MZ/X..
2017-04-19 17:45:35

Válasz dávidka234567 #50411. hozzászólásáraÉn a helyére tettem a termosztátot és a fedél-termosztát közé egy O-gyűrűt. Így szépen a helyén marad és tömít is rendesen.

#50414 ..MZ/X..
2017-04-19 17:41:32

Válasz Lala5995 #50388. hozzászólásáraHát, lassan 30 éve így döcögnek ezek a vackok és különösebb gond nem volt eddig velük. Egyik sem döglött meg a zsír miatt, és nem is rohadt ki a váltóház vagy valamelyik fogaskerék belőle. Viszont annál több gond volt olyan géppel ahol üres volt a váltóház.
Sokszor tömítés csere sem segít, a 892-t kétszer toltuk össze-szét mire rájöttünk, hogy a tömítő felület nincs síkban. Arról nem is beszélve, hogy nem feltétlen nagy kedvvel tologatja szét az ember szezonban ha más gondja nincs.
Láttad már milyen olajat raktak beléjük anno a gyárban? Hidegen méz állagú, alig folyik. Na a 80W90-es olaj ettől igen messze van. A 250-es már jó, az elég sűrű, ahhoz nem kell zsír. Indulás után pár perccel már nem érzel különbséget az olajak között, csak váltásnál.

Nincs profilkép
#50413 Lala5995
2017-04-19 17:36:46

Válasz Vinkó75 #50412. hozzászólásáraMagyar gyártmány is létezik legalább 20 éve már: DERMOVIN paszta pl!

Én is a folyékony kesztyűt említettem.

#50412 Vinkó75
2017-04-19 17:31:27

Válasz Lala5995 #50409. hozzászólásáraNem a "láthatatlan" védőkesztyűről beszélek. (köszönöm szintén a 90-es évek emléke)Ez kéztisztító szer ! Tehát a retkes kezet lepucolta ! De csak példának hoztam fel, kár is ebbe az irányba vinni a témát !

Nincs profilkép
#50411 dávidka234567
2017-04-19 17:28:56

Haliaz a fő gond hogy azt nem tudom hogy a ház és a thermosztát közé kell-e valami gumitömítés? Mert ha a házra ráteszem a tetejét tömítéssel együtt akkor egy kicsit lötyög a thermosztát ez ujtipusu termosztát jáz most vettem

#50410 Vinkó75
2017-04-19 17:28:10

Válasz Lala5995 #50408. hozzászólásáraTúl tolod a dolgot. És nem tudod külön választani a tiszta szemet a pelyvától. Valamint nem értelmezed a korábbi hozzá szólásokat. És általánosítasz. Éves szinten pár hordó olajat azért én is leengedek innen onnan. De van az a kategória hova kenőcs is kell...smile laughsmile laugh

Nincs profilkép
#50409 Lala5995
2017-04-19 17:21:45

Válasz Vinkó75 #50407. hozzászólásáraLehet, nem találkoztál olyan szerrel! De a többi kollégám és én már évekkel ezelőtt használtunk krémet Nem volt sosem fekete a kezünk.

Nincs profilkép
#50408 Lala5995
2017-04-19 17:16:30

Válasz Vinkó75 #50406. hozzászólásáraMiért is? A váltóban csapágyak, tengelyek és fogaskerekek vannak általában. Ezenkívül lehet szivattyú is, szűrővel.
Olyanban is jól mutatna a zsír? Néhány MTZ váltóban is van szivattyú! A hidraulikus mászóművet izgalmas lenne zsírral üzemeltetni! Az olajfolyás csak kifogás! Minden olajfolyás megszüntethető!
A durva, szakszerűtlen üzemeltetésre egy példa: fűrészport is raktak a váltóba!!! A zajcsökkentés volt az indok.
Az olajak jelzése okkal van! PL: EP, HY, API, ACEA, stb!

#50407 Vinkó75
2017-04-19 17:14:13

Válasz Lala5995 #50398. hozzászólásáraNos vagy olaj kutad van..vagy leragadtál a kocsikenőcsnél. Hidd el az "öreg" szakik nem a koccintóban találták ki adott eszközökre a trükköket. De elmondom neked, van itt egy öreg Hanomag traktor,15 éve is öreg volt. Na a gazdia olajat még a váltóban nem cserélt. Igaz évi 20hekit jár át vele max.Olajfolyás nuku. 2 éve kíváncsiságból belenéztek. A belseje mint a patika.Az olaj mint a méz...(és nem büdös). Kintről szuperált paripa. Gondolom a tulaj Amcsi bázis közelében túrhatta az isteni humuszt. Mondom én van itt jó cucc. Csak ismerni kell. A délszláv háború idején mi az ultrát kenytük még a kenyérre is ha olajos volt a kezünk. Az SFOR-os gyerek elővette a tubust és víz nélkül tisztára pucolta a kezét. (Víz nélkül patyolat tisztára). A hadsereg olyan motyót használ melyről mi még sokáig nem is fogunk tudni. Csak egy példa volt a különböző anyagok használatáról. Mi nem feltétlen polgári kategória még.

#50406 Vinkó75
2017-04-19 16:57:33

Válasz Lala5995 #50392. hozzászólásáraEleve ott a gond, párhuzamot vonni a személy autó és az erőgép váltója közt, már önmagában is merész téma, de még erőgép és erőgép váltója közt is. Még ha hasonlítanak is egymásra.smile laughsmile laughsmile laugh Mindannyian forgattuk a szakmai könyveket. A szakmában eltöltött 30 év is nyom a latba némi tapasztalatot. smile whistlingsmile whistling

#50405 mtz1221
2017-04-19 16:55:01

Válasz medikus #50402. hozzászólásáraés ha okosak voltak,akkor zsíros olaj van a váltójában.Nem fojt ki nekik.smile lolsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#50404 a2457
2017-04-19 16:44:21

Válasz medikus #50400. hozzászólásárajaaaa meg mondjuk soknál egyben a hidraulika olaj is az. na az nem örül neki.

#50402 medikus
2017-04-19 15:51:22

Elfáradt és leült!smile lol

Nincs profilkép
#50401 .Richard.
2017-04-19 15:16:20

Válasz bandigh #50391. hozzászólásáraHàt,ebben pedig ez kenőcsözik. Nem èn raktam bele. Amùgy igaz,traki az hùz. Mindig nyomatèkon. Talajművelèsre használva, közúti jàràs,semmi ahhoz kèpest. Max pàr domb,de az sem olyan feszültség, mint a földbe vasat húzni.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Széna eladó
Széna eladó

13.000 Ft

Eladó Limuzin borjak
Eladó Limuzin borjak

590.000 Ft

TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes rendsodró
TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes...

1.350.000 Ft

Amazone Za-m mérleges műtrágyaszóró
Amazone Za-m mérleges műtrágyaszóró

2.750.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]