Fórum
Cikkajánló

Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés



Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.
774 hozzászólás
Moderálási elveink miatt törölve: 2026-06-01 13:25:15
Válasz SzDeni #770. hozzászólásáraNem kell sodródni az árral,ami a Facebookon megy nagyrészt hangulatkeltés illetve csalás. Ami 100-200 km-re terem akár a Saturnuson is lehetne,nem releváns dolog,800-900 ft/km szállítási árnál. A rossz minőséget létrehozókkal /bármit lekaszálók/,megint csak nem kell foglalkozni,az a kevés ami neked terem adott helyen /körzetben/a lehető legjobb minőségben vidd haza a tél megeszi és meg fogják fizetni.Egyébként ahogy látom a nepperek a legvéresszájúbbak nem a felhasználók,hisz kiszorulnak a palettáról-nem fér bele a marzsuk a valós helyzetbe, hisz a termelt áru kapós-elkel-keresik.
Válasz envagyok2 #771. hozzászólásáraÉn lovasoknak szoktam eladni, mivel olyan a minősége. A lóval elég nehéz lesz búzát etetni...
Válasz SzDeni #770. hozzászólásáraaz a helyzet, hogy a széna az takarmány. és mint ilyen, bizonyos határok között kiváltható más takarménnyal. a huszezres 120-as széna bála már messze nem ér annyit takarméányként, mint a 62 ezres búza. így kell nézni. a 2 mázsás báládból jó ha 20 kilót megemészt a jószág, és moindjuk van benne 1% fehérje, számold át ezt búzából mennyiért veszi meg a paraszt, és számold át mire mennyi a fuvar, és mivel mennyit kell még dolgozni, tárolni, mennyi belőle ganéba, és a többi. szóval van az az ár, amennyiért táényleg nem kell, és főleg ezért.
Sziasztok, érdekelne ki hogy kezeli ezt a széna mizériát? Ami a Facebookon megy az nagyon gáz.
Nem értem az embereket. Ha egyszer nincs a keleti országrészben széna, akkor miért hasonlítja az árat a Dunántúli árakkal persze fuverköltséget nem számol, meg azzal sem hogy nem kell neki kamion tétel.
De a régi vevőim is jönnek a tizenezres árakkal.Annyiért inkább lezúzom jövőre.
Sok hirdetésben keresnek szénát , amikor árról beszélünk azt hiszik jótékonysági egylet vagyok..
Szóval érdekes a helyzet. De nem baj nemsokára lehet vágni az akg-s gyepeket, az zöldugarokat, lesz egy csomó szar minőségú bála a piacon. Na abból lehet majd válogatni...
Szép napot minden kedves fórumozónak!
Szénának valót szeretnék telepíteni tavasszal. Ki mijen vetőmagkeveréket ajánl amit a lovak is szeretnek? Mifelénk a lucernát tavaszi vetéskor árpával együtt vetik. Az ijen rávetéses technológia működne mondjuk zab+ fűmag esetén is? A zabból mondjuk bugahányáskor kaszálva és szárítva értékes széna készíthető?
Minden tanácsot szívesen fogadok!
40db ha érdekel vkit,ebből7luc.
40db ha érdekel valakit,ebből 7luc.
Széna bála ára? Ki Mit Tud?
Sziasztok!
Szeretnék szénának valót vetni. Ki milyet ajánlana. Elég homokos a terület. Úgy látom a lovaknak jobban tetszik mint a lucerna. Meg talán kevesebb törődést kér is.
Válasz broll79 #763. hozzászólásáraKöszi! Akkor már csak nem szúrom el!
Válasz Tisler #762. hozzászólására27%
Sziasztok!
Bálázott szénát szeretnék értékesíteni számlássan.Tudja valaki hány %-os áfát kell rá számolni? Csak az idei évtől lenne ez az ügylet ezért inkább kérdezek!
Válasz Nyomasek Bobo #760. hozzászólására
Válasz kolbász #759. hozzászólásáraSváb videókon az alpesi domboldalon lombfújót láttam...
A töltés lesodrását ki hogyan oldja meg .Olyan meredek hogy az oldalán nem lehet menni , eddig kötéllel oldottuk meg de hát ha van valami egyszerűbb megoldás
Sziasztok!
Görögszéna termesztéssel kapcsolatban valakinek van tapasztalata?
wm 210, nem a corto
sziasztok, mit tudtok 210 CM ES CLAAS DOBOS KASZAROL?
90 lovas traktor utan vennem..
Válasz sanyi1965 #754. hozzászólásáraKöszönöm.
Válasz endypapa #753. hozzászólásáraŐszi árpát kaszálni,járó tritikálét aratni.
Szerintetek mit lenne érdemes vetni egyszeri kaszálásra tavasszal? Esetleg melyik gabona féle adhat viszonylag jó termést tavasszal vetve?
6ha kaszálót készülök tavasszal vetni,tud valaki ajánlani vmi bevállt magkeveréket?
Válasz dracke #748. hozzászólásáraKöszi,részemről sajna tárgytalan, Duna-Tisza közön vagyok.
Válasz dracke #749. hozzászólásáraNálunk 1000/db ha bála után fizetjük, és én bálázom 120x170-es gurigába. Egy évre max 10e/hektár ami belefér ha területet nézünk. Ebben a sarjú is benne van ha van értelme lekaszálni.
Ha többet szeretnél kapni akkor csináld meg, szedd le és a bálát kell eladni.
Válasz MFM #746. hozzászólására6000 ért adtam el darabját tavaly, és nincs neki messze. tavaly hektáronként kb 16 bála volt rajta
kisalföld, rábaköz
Válasz dracke #739. hozzászólásáraSok mindentől függ, de legfőképp attól, hogy hány bálát ad hekinként. Ami nem ad rendesen és mondjuk nehezen megközelíthető vagy messzebb van, azért sztem nem adnak túl sokat. Sztem kisgazdát vagy szomszédot kellene megkeresni.
Válasz dracke #741. hozzászólásra
Az nagyon sok, 500-at esetleg. Nem fog 2500-at fizetni amikor 3500-ért tudja eladni/megvenni.
Válasz dracke #739. hozzászólására
Üdv az ország mely részén van a területed?
Válasz jocek26 #737. hozzászólásáraAmikor tolni készül a virágzatát,akkor érdemes.1992-3-as tapasztalat.Olyan vadzabos földet kaptam a téesztől,hogy jobbnak láttam a gyéren kelt kukoricával együtt levágni.
Válasz dracke #741. hozzászólásáraÉn meg nem kérnék érte semmit! Örülnék hogy valaki letakarítja és nekem nincs vele gondom, csak az hogy a támogatási kérelmet beadjam...
Bár ez a személyes véleményem.
Válasz dracke #741. hozzászólásáraAnnyiért már inkább szénát vesz és nem kell neki se kaszálni, se sodrózni, se bálázni és még rizikó sincs, hogy az időjárás tönkreteszi...
Válasz MFM #740. hozzászólásáraRenbe köszönöm, ez is egy támpont végülis. nekem azt mondták még hogy ami lejön róla bála darabjára 2000- 2500 ft kérjek
Válasz dracke #739. hozzászólásáraEzt erősen befolyásolja a rét minősége, de itt kb. Egy huszast kérhetnél (zala)
Tudna valaki abba segíteni hogy lábon álló kb 3 ha rétet mennyiért lehet eladni? mármint nem a földet hanem a terményt róla úgy hogy a vevő csinál rajta mindent (kaszálás, sodrás, bálázás)
Válasz jocek26 #737. hozzászólásáraMikor zsenge még igen.
Üdv!
Vadzabos területről szerintetek érdemes szénát készíteni?
Ismer valaki olyan szálastakarmánynövényt, ami kibírja azt, hogy télen vízben ál?
Válasz MFM #734. hozzászólásáraEz olyan mint a kalmapirin
,hogy mindenre jó??
http://www.agroinform.com/aprohirdetes_adatlap/termeny/takarmany/interyeast-takarmany-adalek-100-termeszetes/h_6494065
Ilyet hasznàl valaki, mi ez pontosan, tapasztalatok?
Sziasztok, jó minőségű, kocka bálát keresek, Bács megye, Kiskunhalas környékéről nyúltenyészetembe, ha tudtok eladót, jelezzétek.

Köszi:)
u.i.: Judea köszi a hsz-t, nem kellet sokat írnom.
Válasz Judea #724. hozzászólásáraSzia, Van de csak kis tétel, 12 db, ha érdekel.
Válasz Maszek Zs #730. hozzászólásáraKöszi, közben bementem a NAV hoz, ők is azt mondták, hogy SZERINTÜK ELVILEG nem kockázatos, és csak be kell regisztrálnom és számot kérnem a szállításhoz...
Válasz UE-28 #712. hozzászólásáraÜdv!
Én úgy tudom,hogy az eladó intézi.Be regisztrálsz ide https://ekaer.nav.gov.hu/
Utána bejelentkezel és mikor meg van a rendszám meg kéred.De van telefon számuk meg online elérhetősége is kérdez tőlük bátran.
Válasz Peti1230 #728. hozzászólásáraMost beszéltem egy felvásárlómmal, 3500-at adna érte max. Mondtam hogy tárgytalan.
Lucerna kerek bálát mennyiért adjátok?
Mi az előző csapatot (130-as), hálós - 9.000 Ft felrakva
Ha valakit érdekel van sok eladó széna, és lucernaszéna bálám ilyen jó árakon szívesen adnám!

tőlem 4000ér viszik felrakás nélkül a 120x120at
Piszok olcsók vagytok, itt fejérben a legalja 5000 a 120x120 felrakva. Az átlag java 6-7000-ért megy el.
Aki meg volt szorulva most 3000-ért adta tarlóról. A rakodásért még pluszban fizettek.