Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 350.26 Ft USD 302.11 Ft CHF 380.52 Ft GBP 405.52 Ft

Fórum

Kinek milyen a repce, illetve a búza?

Létrehozta: drifter23 , 2009-07-03 19:33:43

Kedvencekhez Segítség
27844 hozzászólás
#27844 Gatti
2026-06-16 08:18:55

Válasz Bzs2 #27842. hozzászólásáraEgyébként a 6 os lineár melyik is? Ami a 46 ostól nyugatra van a csatornától nem messze?

#27843 Gatti
2026-06-15 21:03:13

Válasz Bzs2 #27842. hozzászólásáraértem, még a sarkok is ilyenek itt ott.
Valamint van olyan területünk is ahol foltokban jobb és hullámos a terület. Gondolom ott foltokban valahogy talált egy kis vizet, vagy jobban le tudott menni a gyökere.
Jövőre már jöhetne egy normálisabb év, hogy legalább erős közepes termés legyen.

Nincs profilkép
#27842 Bzs2
2026-06-15 20:59:48

Válasz Gatti #27836. hozzászólásáraEzzel az arasznyi-kétarasznyi magasabb sávval csak az a bibi, hogy ha elmész a 6-os lineár farmezsgyéjére, akkor azt látod, hogy azon a pályán majdnem mindenkinek kalászos van vetve. Különböző kalászosok, ahol az út mellett végig nagyobb a növény egy keskeny sávban. Minden traktoros olyan precízen fújta, hogy egyforma széles sáv maradt ki az út szélén 4 km hosszan?! De a szomszédos mezsgyéken meg nem? Nincs ilyen profizmus errefelé.... Ez a konkurencia nélküli szélső sorok jobb helyzete miatt van.

Nincs profilkép
#27841 Bzs2
2026-06-15 20:51:42

Válasz Gatti #27839. hozzászólásáraEzért gondoltam, hogy Sambadur. Mi is Zolitól vettük a vetőmagot.

Nincs profilkép
#27840 Bzs2
2026-06-15 20:50:37

Válasz bubu13 #27831. hozzászólásáraMi 1.000 Ft+áfát kérünk érte úgy, hogy annyi a dolgunk, hogy rendre tesszük.

#27839 Gatti
2026-06-15 20:49:17

Válasz Bzs2 #27837. hozzászólásáraEz itt a claas mögött van, pató gabi földje. Nekik antalék művelték, de sztem most is ők csinálják, csak már ugye más a tulaj.

Nincs profilkép
#27838 Bzs2
2026-06-15 20:48:55

Válasz Das boot #27830. hozzászólásáraIgen. Széle hatásnak is hívják. Akkor is látszik, ha kapás növénynél egy sor valamiért kimarad, akkor a 2 mellette lévő sorban nagyobbra nő a növény.

Nincs profilkép
#27837 Bzs2
2026-06-15 20:46:07

Válasz Gatti #27828. hozzászólásáraSambadur lehet, abból sok van Miklós határában. (Nekünk is van.) De régebben az Alfadur is ilyen volt.

#27836 Gatti
2026-06-15 20:25:27

Válasz uff #27835. hozzászólásáragombaölő és egy kis lombtrágya, április végén. De lehet a pétisóból se kapott, ezért nem égette. Sajnos április végén már kezdett szenvedni az állomány, ez lehet nagy stressz volt neki.
Másik táblán ahol több esőt kapott, ott semmi gond.

Nincs profilkép
#27835 uff
2026-06-15 20:10:40

Válasz Gatti #27827. hozzászólásáramilyen permetezőanyagból nem kapott, elég látványos a külnönbség, szórási időpontot is megadnád?

Nincs profilkép
#27834 t.romsics
2026-06-15 19:41:46

Válasz bubu13 #27831. hozzászólásáraHa a szalmád erőműben, vagy cellulózgyárban végezné, akkor hagyd a földön…
Ha viszont egy környékbeli állattartó kéri, akkor hagyd élni, add neki. Értékszámítással egyezettek meg trágyában, főleg, ha szórni is neki kell majd… egy táblád jól jár legalább.

#27833 Gatti
2026-06-15 19:36:11

Válasz bubu13 #27831. hozzászólásáraPedig jobb az a földnek, főleg ilyen műtrágya árak mellett.

Nincs profilkép
#27832 SzikiSzokeveny
2026-06-15 19:24:52

Válasz bubu13 #27831. hozzászólásáraIdén szerinten inkább azt kérdezd meg mennyit adnak. Legalábbis felénk nem lesz szalma.

Nincs profilkép
#27831 bubu13
2026-06-15 19:22:07

Mennyit lehet kérni a szalmáért kombájn alól?? Szét akartam szórni ,de ölnek meg érte!!! Kb térdig érő

Nincs profilkép
#27830 Das boot
2026-06-13 22:06:15

Válasz Gatti #27827. hozzászólásáraNem azért jobb, mert nem kapott permetezést.
Hanem azért, mert a tábla szélén nagyobb tenyészterületről gyűjthette be a vizet.
Tehát ez aszálytünet. Kb minden tábla széle ilyen idén.

Nincs profilkép
#27829 SzikiSzokeveny
2026-06-11 16:54:34

Válasz Gatti #27828. hozzászólásáraMarokkói, Jabal a fajta neve. Elvileg szárazságtűrő malmi búza. Erre is van 2 tàbla. Jól néz ki de nem tudom jobbe mint a simák.

#27828 Gatti
2026-06-11 16:28:11

ez durum lenne? Ilyen fekete toklászút még nem is láttam.

#27827 Gatti
2026-06-11 11:55:48

A tábla széle ahol nem kapott permetezést, mennyivel jobb smile whistling



#27826 HektárHarcos
2026-06-08 22:52:27

Válasz mtz1221 #27824. hozzászólásáraÉn meg akkor figyeltem fel rá amikor permetező nyomnak nem 2 sort hanem egy sort zártam el . És alig láttam tavaszi permetezéskor mert úgy össze nött .

Nincs profilkép
#27825 SzikiSzokeveny
2026-06-08 15:15:02

Válasz HektárHarcos #27823. hozzászólásáraCasenek es bednarnak volt ilyen tesztvetése tavaly. Jobb lett mint a sima. Idén én is megpróbálom. Körbenéztem a határban. Hát a múltkori felhőszakadásnak megvan a hatása. Marha nagy másod és harmadlagos gyomosodások minden felé. Ahol régebben vegyszereztek, borsó, búza, árpa a vegyszerezőnyomok sík zöldek. Az árpában a héten kalászt hány, a többi része meg kb megérik.

#27824 mtz1221
2026-06-08 09:58:58

Válasz HektárHarcos #27823. hozzászólásáraJó ötlet.smile thumbup Én is figyelgetem hogy ahol traktorral permetezővel letaposom, ott a nyom mellett 2x akkora kalászok vannak. Mindenki mondja mennyit kitapisok a 15 méteressel, szerintem meg kompánzalja ott magát.

#27823 HektárHarcos
2026-06-08 09:24:44

Válasz mtz1221 #27822. hozzászólásáraNekem a vetőgép alap ból a sűrű soros . 3m 25 sor . Majd ugy akarom 1 elzárn 2 marad megint 1 el 2 nyitva 1 zár és igy tovább .

#27822 mtz1221
2026-06-08 08:21:38

Válasz HektárHarcos #27820. hozzászólásáraEzt nem értem. Dupla sortávra akarod vettni homokon ?

#27821 Gatti
2026-06-08 07:35:31

Válasz HektárHarcos #27820. hozzászólásáraIdén jóval jobban bírták a szélesebb sortavra vetett búzák.

#27820 HektárHarcos
2026-06-07 23:31:16

Válasz mtz1221 #27797. hozzászólásáraHát a mostani árakkal 4t a núlsza adó .
Egy jó ár kellene meg a Tavalyi átlag 6t igaz az 8ak homokon volt . Meg ennek a táblának a másik fele az falado volt kêsői vetés ritka is volt de 6t tudott . Érdekes amúgy amit BlueN kezeltetm az 6t meg 6.3t lett amit nem. Az 5.3t meg 5t . Jövöre kipróbálom kísérletbe 1ha azt hogy dupla sor majd egy elzár . Hogy homokon mit mutat ugy. Vízbe tőbb marad neki meg tápanyagban.

#27818 mtz1221
2026-06-07 23:04:46

Válasz apuci #27815. hozzászólásáraakkor az vagy tényleg zmáj, vagy popeda vagy zasztava pót lesz, ha 20as felnivel volt. mi a gond vele ? Ehhez hasonló ?
https://img.jofogas.hu/hdimages/Zmaj_5_3_as_potkocsi_elado_205422799336265.jpg

#27816 apuci
2026-06-07 22:57:29

Válasz apuci #27815. hozzászólásáraJa a forgalmi,hátha ez segít!smile biggrin

#27815 apuci
2026-06-07 22:55:21

Válasz mtz1221 #27814. hozzászólásáraDarabokba van,készíti műszakira
8.25x20 gumik vannak rajta aránylag kicsi osztó körön 6 csavaros felni
szerintem kisebb nyomtáv mint a mbp 6,5
de majd csinálok pár képet
addig is köszi
smile thumbupsmile thumbupsmile winksmile winksmile wink

#27814 mtz1221
2026-06-07 22:02:03

Válasz apuci #27813. hozzászólásáraLehet, de kéne róla kép, mert 1x úgy jártunk itt, hogy kikindai pótkocsit, zmaj néven forgalmazták anno nálatok.

#27813 apuci
2026-06-07 21:18:44

Válasz mtz1221 #27812. hozzászólásáraSzia,egy barátomnak szeretnék segíteni ezért kérek tőled segítséget,Zmaj pp 5.3 pótkocsiról kérdeznék tőled ha leget!
smile surrendersmile wink

Nincs profilkép
#27811 trikolor5
2026-06-07 19:14:35

Válasz mtz1221 #27810. hozzászólásáraJa, hogy nálatok kompenzációs árral számolnak alapból? Akkor ebből -8. Nálunk alap ár van és plusz komp 12%

#27810 mtz1221
2026-06-07 18:26:03

Válasz trikolor5 #27808. hozzászólásáraEz 8%os kompenzációs ár. Hogy rothadna meg itt is az összes 4 nagy felvásárló, meg akik a hátuk megett állnak, ők is.smile hammersmile aikidosmile karateka

Nincs profilkép
#27809 SzikiSzokeveny
2026-06-07 18:02:50

Válasz mtz1221 #27807. hozzászólásáraItt mindenki abban bízik. Biztos, hogy jobb lenne a matek.

Nincs profilkép
#27808 trikolor5
2026-06-07 17:28:51

Válasz mtz1221 #27805. hozzászólásáraSzia. Az igaz, hogy 19dínár az árpa 21 a búza? Tehát olyan 57, 63 forint lehet. Nálatok van kompenzációs felár?

#27807 mtz1221
2026-06-07 16:47:18

Válasz SzikiSzokeveny #27806. hozzászólásáraPont ez jutott eszembe, az kéne még ráadásnak.smile hammer

Nincs profilkép
#27806 SzikiSzokeveny
2026-06-07 16:23:30

Válasz mtz1221 #27805. hozzászólásáraJa,nem kombájnal vágták. Ment bálának vagy silóba. Ahogy egy itteni cég tulaja mondta, nem kapkodunk, hátha jön egy jó jégeső.

#27805 mtz1221
2026-06-07 16:05:38

Válasz SzikiSzokeveny #27800. hozzászólásáraMost értünk haza a határnézésből, és meglepetésemre 1 kombájnt sem láttunk, pedig itt szerintem az árpák 70%öt vágni lehetne.smile hammer

Nincs profilkép
#27804 Koczka József
2026-06-07 16:01:45

Válasz HektárHarcos #27803. hozzászólásáraÉn ugyanennyit rajtam ki csak eső nem volt. Ezért írtam hogy ha van víz akkor minden van.

#27803 HektárHarcos
2026-06-07 15:33:58

Válasz Koczka József #27799. hozzászólásáraEsö nem sok volt. Jan-feb hoval együtt kb
130mm
Már talán 20mm. Ápr semmi
Virágzás után jőtt meg az elsö komolyabb mennyiség .
6-6.5t már elégedett leszek. 200 kg npk/ha. Meg 2x100kg 27 es. Ugy hogy nem volt elkényesztetve .

#27802 Gatti
2026-06-07 13:02:31

Válasz t.romsics #27798. hozzászólásáraViszont felétek még szép zöldek, erre a 80% a tábláknak teljesen elszáradt, úgy néznek ki a búzák mint az árpák ilyenkor.

Nincs profilkép
#27801 t.romsics
2026-06-07 12:56:32

Válasz SzikiSzokeveny #27800. hozzászólásáraEzt már írtam ide, hogy nem mi leszünk a terméseredmények negatív rekorderei, de az átlagos várakozásainkat jelentősen alul fogják mutatni az aratási eredmények. Egyszóval ezek az átlagok is jelentősen fájni fognak.

Nincs profilkép
#27800 SzikiSzokeveny
2026-06-07 12:48:45

Válasz t.romsics #27798. hozzászólásáraItt mindenki 30q alatt vár. De van ahol már az árpa helye fel van tárcsázva, sőt mintha vetve lenne bele.

Nincs profilkép
#27799 Koczka József
2026-06-07 12:06:21

Válasz HektárHarcos #27788. hozzászólásáraMennyi mindent tesz ha van elég víz.

Nincs profilkép
#27798 t.romsics
2026-06-07 12:01:54

Durum:

Még egy kiváló hektoliter súllyal (durumban a 85 feletti lazán teljesíthető, ha van az érésekor elég víz) sem lehet 5 tonna/ha. Ritka, mint a fehér holló…

Aestivum (hagyományos) búza:

6 tonna körüli termést várok, táblaátlagban rengeteg kalász nem termékenyült meg teljesen. Durumban ilyen kalászvégeket nem látni, de cserébe jó ritkán vannak. De most jön még a neheze, egy jó eső kellene a következő napokban, mert abból az utóbbi hetekben kimaradtunk (pár milik voltak csak, nagy jelentőségük nincsen).

#27797 mtz1221
2026-06-07 10:35:42

Válasz HektárHarcos #27789. hozzászólásáraÉvhez képest gyönyörű. Itt mindenki a facát verné örömében a csalánhoz, ha így néznének ki.smile thumbup

#27796 Gatti
2026-06-07 09:48:16

Válasz Sk Laci #27795. hozzászólásáraNálunk igazából az volt a gebasz hogy már tavaly is aszály volt. A gabonák csak novemberbe tudtak kikelni akkor kaptak esőt, de akkor is 20cm alatt porszáraz volt a talaj.
Ahol tavaly még volt tartalék a talajban ott jobban bírták az idei szárazságot.

Nincs profilkép
#27795 Sk Laci
2026-06-07 09:42:49

Válasz Gatti #27793. hozzászólásáraNálam csak 30 mm, március első napjaiban volt pár mm, utána szárazság, április totális szárazság, május közepéig. Levelek összesülve, kalászban van szem, de nagyon aprók és még zöldek. Ilyenkör még tömzsi nagy szemeknek kellene lennie tejes állapotban. Ez azt jelenti, hogy még kissebb lesz, mire beérik. Megvan az öröm.....

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Öntözésfejlesztés a klímaváltozás ellen: tapasztalatok és sikerek
Öntözésfejlesztés a klímaváltozás ellen: tapasztalatok és sikerek
Az öntözésfejlesztés ma már elengedhetetlen a versenyképes gazdálkodáshoz....
Bóna Szabolcs: bővülhetnek az aszálykárok enyhítését szolgáló támogatások
Bóna Szabolcs: bővülhetnek az aszálykárok enyhítését szolgáló támogatások
Az aszály, a vízmegtartás és az afrikai sertéspestis egyszerre jelent kihívást a...
Panav BSS pótkocsi
Panav BSS pótkocsi

2.790.000 Ft

Komatsu D61PXi-24 / 2018 / 10 591 üzemóra / Lízing 20%-tól
Komatsu D61PXi-24 / 2018 / 10 591...

93.900 EUR

JCB JZ141LC / 2018 / 5.595 üzemóra / Lízing 20%-tól
JCB JZ141LC / 2018 / 5.595 üzemóra /...

40.900 EUR

6 db limuzin borjú
6 db limuzin borjú

1.850.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]