Válasz kukaccsosz #52094. hozzászólására Nem régen még arról cikkezett néhány újság, hogy jaj, jaj, jaj, kiszárad a Balaton. Ezt akkor se értettem (persze másról van szó, tudom kik irkálnak ilyeneket és miért) azóta meg plán nem.
Válasz ASRFeri #52099. hozzászólásáraItt is hallottam 10q búzát valamint 5q durumbuzat. A mi buzanak ezek szerint igen jó volt a 35q val műtrágya nélkül. Lehet az volt a szerencséje hogy nem kapott.
Lehetséges lenne, hogy a jégkár elhárítók + a repülők által húzott széles, hosszú csíkok + a HAARP rendszer összefügg, és együttesen ezt használják az Alföld felett is az időjárás kontrollra?
"Az időjárás befolyásolása
Kezdetben a HAARP célja a kommunikációs kutatás volt. Legalábbis a nyilvánosság felé ezt kommunikálták a projectben részt vevők. Azonban a rendszer módot nyújt a légkör, azon keresztül pedig az időjárás befolyásolására. A HAARP célja mára már nem titkoltan a ballisztikus rakéták megsemmisítése, valamint az időjárás kontrollálásának lehetősége.
Dr. Rosalie Bertel (a Nemzetközi Közegészségügy Intézet elnöke) a HAARP-ról: „Gigantikus fűtőberendezés, hatalmas károkat képes okozni az ionoszférában, nemcsak egyszerűen lyukakat üthet bele, hanem, annak felhasítása révén, a Föld egyes területeit hosszú időn át is képes kitenni a bolygónkat bombázó halálos erejű kozmikus sugárzásnak.”
Az ELF (Extremely Low Frequency) extrém alacsony radarjelek segítségével légköri zavarokat képesek kiváltani, ami hirtelen klímaváltozáshoz vezethet. Ez pedig azt jelenti, hogy a HAARP képes az amerikai katonai körök szolgálatában szelektíven megváltoztatni a „barátságtalan nemzetek” éghajlatát, vagy „megrendítő helyzetbe” hozni őket gazdasági destabilizálásukkal.
Szerkezeti felépítésének köszönhetően képes teljes régiók mezőgazdasági és gazdasági rendszerének teljes tönkretételére. Továbbá képes a viharok erejének megnövelésre, a magas légkörben kiszórt anyagok (ezüst-jodid, szárazjég, stb.) révén pedig aszályok és áradások kiváltására a megcélzott területen."
https://magyartudat.com/a-haarp-projekt.../...
Válasz Gatti #52095. hozzászólásáramég nem vágtuk le a tritikálét, de egyik ismerős megtette, 9 mázsa/hektár! ezek után nem tudom, hogy akarjuk é....?!
2 perc, 2mm.
Úgy hogy szinte itt alakult ki a semmiből felettünk. Pont mint tegnap,
mikor annyira felettük alakult ki, hogy itt nem is esett belőle, csak a dörgést hallottuk távolodni. És a radaron néztem, milyen szépen kifejlődőtt (abból ázott meg tegnap GREVEN szaktárs is)
Válasz ASRFeri #52093. hozzászólásáraIgen, titokban mindig reménykedem de semmi. Utolsó több mm eső itt május elején volt azóta szinte semmi. Attól félek az ősz is szívás lesz talajmunka és vetés szempontból és ez rányomja a bélyegét a köv szezonra is.
nem baszogatásból kérdezem, de leírja e vki hogy a dunántúlon mennyi eső volt ma, mert az alföldön semmi, még azt a qrva szombati reményt is levette nullára.
Válasz agroanti #52071. hozzászólásáraUgyanakkor azt is tudni kell bizonyítani ,hogy van-e káros mellékhatása,és ha van mik azok így 50 év tapasztalatával.
Válasz envagyok2 #52086. hozzászólásáraegyelőre még kapásokból egy sztenderd évnek nézünk elébe, a repcék alulteljesítenek, őszi árpák közepesek, nálam a tavaszi árpával kezd be az év, majd búza, ezekből még nincsenek eredmények a környezetemben, de a tavaszi csapadékhiány miatt asszem nem kényeztet bennünk majd a mérleg
Válasz barazdabetyar. #52077. hozzászólásáraItt azért bevallotta az előadó, hogy az ezüst jodid mint minden apró részecske amire ki tud csapódni a nedvesség növeli a csapadékképződést. Tehát amiből van minek kihullani abból több és hamarabb hullik ki, ergó a dunántúlon végig lőtt zivatarok hamarabb kiürülnek. Valószínű amúgy is nehezen jutnának el keletre a zivatarok, de így mégnehezebben.
Az is elég nagy ellenérzést vált ki, hogy kémiai anyagokat juttatunk ki. Mondja a szaki, hogy de hát csak kis mennyiségben, ezt mondták a freonra is anno aztán az ózonrétegnek kuka lett..
Válasz Miért nem esik? #52083. hozzászólásáraNekem nincs bajom a dologgal, mint látod most is kaptunk jeget, pedig állítólag orrba szájba nyomjuk a cuccot... mondjuk azt mondtátok télen ki van kapcsolva, még se esett összefüggő hótakaró felénk...
Válasz horesz #52082. hozzászólásáranálunk 2 hete volt jég a környéken, engem szerencsére már csak a széle ért el és borsónyi mérettel, dús vízzel, napraforgón, kukoricán azért jól látható sörétnyomokkal
Válasz agroanti #52071. hozzászólására Ha a Magyar bíróságra gondolsz oda elég egy szakértő aláírása mindegy ha nem ért hozzá papírja van akkor a bíróság elfogadja szakértőnek és kész azzal ellent mondhat egy másik szakértő s ekkor a bíróság rendel ki egy másik szakértőt szóval pénz-pénz-pénz s a tények nem számítanak a szakértő majd megmondja s a bíró lepecsételi s aláírja ennyi a magyar bíróságról itt nem a jogszabály a fontos hanem amit állítasz azt szakértő támasza alá...
Válasz Praetor #52074. hozzászólásáraEngedd el, menthetetlen, olyan, mint egy vallási fanatikus, nem megy neki az értőolvasás, nem tudja feldolgozni az információt, csak fújja a saját hülyeségét, a propaganda érveket, de még azt se fogta fel, hogy az emberek nem fogják az aszályt a rendszerre, legalábbis mi nem, csak szeretnénk biztosan tudni, hogy NINCS semmilyen negatív hatása a rendszernek, annak esetleges szakmaiatlan üzemeltetésének, pl. a túl sok, potenciálisan indokatlan lövöldözésnek.
Válasz Bárány #52067. hozzászólásáraHa rákeresel a Cloud seeding szóra, az angol wikipédia alapján nincs különbség a 2 eljárás között. Esetleg a jodid mennyiségét tekintve. Kerestem a témában, de eddig nem találtam a különbségeket részletező forrást. Gyanítom, hogy az ezüstjodid mennyiségében lehet esetleg a különbség, de lehet, hogy még abban sem.
Te egyébként rákerestél az általad javasolt kulcsszavakra?
Már csak azért, mert az angol nyelvű gógle, az első helyen ezt adja a "silver iodide ice nucleation" kifejezésre:
"...Theoretical and experimental studies over the last 60 years provide a complex picture of silver iodide as an ice-nucleating agent with conflicting and inconsistent results. ..."
Fordítóval:
"Az elmúlt 60 év elméleti és kísérleti tanulmányai összetett képet adnak az ezüst-jodidról, mint jégmagképző szerről, ellentmondásos és következetlen eredményekkel."
De ha publikációkat keresek, a témában, akkor ezen az oldalon listázott publikációk előzetesében ilyeneket találsz:
"The most common form of weather modification is cloud seeding to increase rain or snow, for the purpose of increasing water supply, among several others. Artificial weather modification can serve the goal of preventing some disastrous weather conditions, such as hail or hurricanes, from occurring. In addition, it can also be used as a tactic of military or economic warfare, provoking damaging weather against the enemy. "
Magyarul: időjárás fegyverként is használható.
A másik figyelemre méltó:
"However, it is difficult to determine whether fluctuations in rainfall that occur at the time of cloud seeding were produced by seeding or would have occurred naturally. Besides, the over-seeding can dissipate a cloud sometimes."
Magyarul: nehéz megmondani, hogy mennyi esőt produkál a magvasítás, de a jodid túltolása FELHŐKET OSZLATHAT EL. Kicsit böngéssz bele a publikációkba.
BTW, a társaságot nem az érdekli, hogy hogyan működik a felhőmagvasítás, vagy a jéger, hanem az, hogy milyen csapadékeloszlási (!) anomáliákat okoz. Ezzel kapcsolatos független hatástanulmányt, vagy tudományos publikációt nem linkelt be senki, és a neten elérhető tudományos cikkek is azt erősítik, hogy nehéz ezeket mérni, de mindenképpen módosít az időjáráson a csapadékot tekintve.
Válasz Bárány #52067. hozzászólásáraTeljesen megértelek. Hitbeli meggyőződésekkel szemben nem lehet észérvekkel felvenni a harcot. Bármiről is légyen szó.
Válasz motros #52070. hozzászólásáraJol mondja a barany, es te is tevedsz! Amikor egy 50 eve a vilagban sokfele mukodo tehnologiat valaki egyszer csak rossznak gond, akkor annak kell tudni indokolni, hogy mitol rossz. A birosagon is a vad bizonyitek nelkul semmi
Válasz Bárány #52067. hozzászólásáraAzt azér remélem, te is belátod, hogy a jéger üzemeltetőjének kellene bebizinyítania, hogy biztos nincs semmiféle negatív hatása az időjárásra. Nem nekünk gazdáknak!
Abban meg biztos vagyob, ha fordítva lenn, ha nyugaton volna ilyen súlyos aszály keleten meg tőbb eső az átlagnál, akkor a nyugati gazdák kérnék a jégelhárító kikapcsolását és írának"butaságokat", a keletiek meg hőbörögnének a kikapcsolás ellen.
Válasz Bárány #52067. hozzászólásáravajon kitől veszi Magyarország ezeket az ezüst -jodidos tölteteket, van minőség ellenőrzés? egyforma mind, vagy elhisszük, hogy ez az aminek mondják???
Megfogadtam, hogy legalább pár napig nem nézek be ide, hát nem is lett volna érdemes. Ugyanaz a butaság, ugyanazok a személyeskedések...
Ha valakit tényleg érdekel, és a szájkaratén kívül hajlandó venni a fáradságot:
Az ezüst jodidos technológia sok-sok évtizede működik világszerte, mi csak egy "kisfelhsználói" vagyunk. Az irodalmát leginkább angolul lehet megtalálni.
Az "esőcsinálás" és a "jégoszlatás" két különböző technológia, bár mindegyikhez valóban ezüst jodidot használnak.
Ezeket üssétek be a Googleba;
1. silver iodide ice nucleation (ez a jégelhárításhoz kiindulás)
2. silver iodide cloud seeding (az "esőcsináláshhoz" innen indulj)
Innen érdemes indulni.
És most jöhet a pallérozott kollégáktól, hogy mindezek mind hülyeségek, esetleg kiragadni és félremagyarázni egyes mondatokat.
Ezt az egészet egy idedobott "a JÉGER miatt van aszály" állítással gondolják egyesek lesöpörni? Kb. mint amikor az utca embere kioktatta egy videóban a virológust a COVID-ról.
Egyébként, ha egy évre leállítanák a JÉGER-t, azzal mire mennénk? Ha a következő évben több csapadék esne azAlföldön, azt hogyan döntenénk el, hogy ettől van-e (ha elkezded a fentiek olvasgatását, rájössz, hogy kizárt), vagy amúgy is esett volna-e?
És ennek kapcsán nem kellene moralizálni, pláne mindenféle ellentétet generálni és belemagyarázni. Ezek azok a TÉNYEK, amiket egyes inkább hangos, mint okos szószóló hiányol(-ni vél), míg az ellenállás az elhárító rendszerrel szemben nem TÉNYEKEN alapul, hanem az egyébként érthető elkeseredettség táplálta, érzelmi alapú VÉLEMÉNY.
Ha nem baj, továbbra sem látogatom nagy rendszerességgel ezt a topicot mert mindezek úgyis leperegnek a megmondókról, úgyis hamarosan újra hallhatjuk, hogy "hülyeség az egész", úgyhogy nem szánnék túl sok időt a hülyeségre.
Válasz horesz #52063. hozzászólásáraIsmered a hatástanulmány kifejezést? Sokkal egyszerűbb dolgok, kivitelezések esetén is kötelező. Mai napig nem tudjuk, készült-e ebben az esetben ilyen. Leírtam már többször, nekem semmit sem kell bizonyítanom, ha csak a gyanú is felmerül, hog lehet negatív hatása a rendszernek, akkor nem működhet. Azt kell bizonyítani, igazolni, hogy nincs negatív mellékhatása a rendszernek, annak üzemeltetésének, ezt a mai napig senkinek sem sikerült, sőt, az egész rendszerrel szembeni bizalom a lehető legmélyebben van. A kamara feladata lenne a bizonyítás, máskor annyi tájékoztató füzetet csináltak kevésbé komoly témákban is, de ők is csak mellébeszélnek, ködösítenek, nem válaszolnak érdemben a gazdáknak, ez arra készteti az embert, hogy azt gondolja, nem léteznek a szükséges dokumentumok, tanulmányok, értekezések, számítógépes modellek, szimulációk, amik több millió magyarprszagi potenciális futást, forgatókönyvet vizsgáltak a rendszer felállása előtt.
Válasz zotya71 #52052. hozzászólására Azt hiszem itt többről van szó nem fejtem ki mert rögtön kapok hogy a politikát nem kell idehozni de kérdezem anno mikor a nak bevezette láttál hallottál valamilyen hatás tanulmányt??? nem én nem de láttam x milliárdot amit Jakabb Pista bá ujjongva jelentett be és itt nem az ezüst joidos rakétákról beszélünk hanem ezekről a titokzatos talaj generátorokról amit vagy táv vagy helyi csoportok irányítanak szóval hagyjuk meg a természetnek azt a jogot hogy eldöntse mikor mi esik az égből rövid majd 60 évből 2 jégverést tudok ami igazán kárt csinált ezen a környéken de az brutális viharral együtt jött inkább ezt vállalnám mint a tegnapi egész dél előtt az ég majd leszakad a fellegektől és csak ködszerű pára hullik egyszerűen nem tapadnak össze a vízcseppek ja 2 éve van a szomszéd városban is.....
Válasz Miért nem esik? #52059. hozzászólásáraIgazából tőled is várták az alátámasztást az eszme futtatásaidra, és most nem a bulvár cikkekre, és egyéb mellé dumára gondolok... szóval te sem jeleskedtél e téren.
Válasz hasutas1 #52057. hozzászólásáraNem az én cikkem volt. Attól, hogy elolvastam és belinkeltem még nem az enyém! Igen, próbáltam a véleményed kérni, azért próbáltam tőled, hátha valamilyen szakmai választ tudsz írni! Szerintem én nem személyeskedtem! Mi volt az, ami a személyedet sértette?
Normálisan kérdeztem a véleményed, te pedig" olyan színvonalon válaszoltál, amilyen a cikkek színvonala volt"!
Akkor én személyeskedtem?
Az, hogy ki vagyok én? Ez milyen kérdés?
Gondolom most is én személyeskedek!!
Válasz GEORGOSZ #52058. hozzászólásáraMeg amikor írják, hogy jött a felhő, de a kecskeméti merci gyár felett szét is oszlott, mert szétlőtték, hogy a gyárnak ne legyen baja a jégtől! De Győrrel és Audival is olvastam már.
63509 hozzászólás
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-07-08 06:59:44
Válasz kukaccsosz #52094. hozzászólására Nem régen még arról cikkezett néhány újság, hogy jaj, jaj, jaj, kiszárad a Balaton. Ezt akkor se értettem (persze másról van szó, tudom kik irkálnak ilyeneket és miért) azóta meg plán nem.
Úgy látom itt megint nem lesz semmi, a tiszànàl megint szétesik
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-07-08 07:00:07
Válasz ASRFeri #52099. hozzászólásáraItt is hallottam 10q búzát valamint 5q durumbuzat. A mi buzanak ezek szerint igen jó volt a 35q val műtrágya nélkül. Lehet az volt a szerencséje hogy nem kapott.
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-07-08 07:39:19
Válasz Rabó001 #52090. hozzászólásáraMi van vele?Ismerős?
Lehetséges lenne, hogy a jégkár elhárítók + a repülők által húzott széles, hosszú csíkok + a HAARP rendszer összefügg, és együttesen ezt használják az Alföld felett is az időjárás kontrollra?
"Az időjárás befolyásolása
Kezdetben a HAARP célja a kommunikációs kutatás volt. Legalábbis a nyilvánosság felé ezt kommunikálták a projectben részt vevők. Azonban a rendszer módot nyújt a légkör, azon keresztül pedig az időjárás befolyásolására. A HAARP célja mára már nem titkoltan a ballisztikus rakéták megsemmisítése, valamint az időjárás kontrollálásának lehetősége.
Dr. Rosalie Bertel (a Nemzetközi Közegészségügy Intézet elnöke) a HAARP-ról: „Gigantikus fűtőberendezés, hatalmas károkat képes okozni az ionoszférában, nemcsak egyszerűen lyukakat üthet bele, hanem, annak felhasítása révén, a Föld egyes területeit hosszú időn át is képes kitenni a bolygónkat bombázó halálos erejű kozmikus sugárzásnak.”
Az ELF (Extremely Low Frequency) extrém alacsony radarjelek segítségével légköri zavarokat képesek kiváltani, ami hirtelen klímaváltozáshoz vezethet. Ez pedig azt jelenti, hogy a HAARP képes az amerikai katonai körök szolgálatában szelektíven megváltoztatni a „barátságtalan nemzetek” éghajlatát, vagy „megrendítő helyzetbe” hozni őket gazdasági destabilizálásukkal.
Szerkezeti felépítésének köszönhetően képes teljes régiók mezőgazdasági és gazdasági rendszerének teljes tönkretételére. Továbbá képes a viharok erejének megnövelésre, a magas légkörben kiszórt anyagok (ezüst-jodid, szárazjég, stb.) révén pedig aszályok és áradások kiváltására a megcélzott területen."
https://magyartudat.com/a-haarp-projekt.../...
Válasz Gabi 07 #52098. hozzászólásáraAzt várnám én is hogy ide érjen

Válasz kukaccsosz #52094. hozzászólásáraköszi
Válasz Gatti #52095. hozzászólásáramég nem vágtuk le a tritikálét, de egyik ismerős megtette, 9 mázsa/hektár! ezek után nem tudom, hogy akarjuk é....?!
Válasz Gatti #52097. hozzászólásáraCegléd-től északra 18 km.
Válasz Gabi 07 #52096. hozzászólásáraTe merre vagy?
2 perc, 2mm.

Úgy hogy szinte itt alakult ki a semmiből felettünk. Pont mint tegnap,
mikor annyira felettük alakult ki, hogy itt nem is esett belőle, csak a dörgést hallottuk távolodni. És a radaron néztem, milyen szépen kifejlődőtt (abból ázott meg tegnap GREVEN szaktárs is)
Válasz ASRFeri #52093. hozzászólásáraIgen, titokban mindig reménykedem de semmi. Utolsó több mm eső itt május elején volt azóta szinte semmi. Attól félek az ősz is szívás lesz talajmunka és vetés szempontból és ez rányomja a bélyegét a köv szezonra is.
Válasz ASRFeri #52093. hozzászólására
nem baszogatásból kérdezem, de leírja e vki hogy a dunántúlon mennyi eső volt ma, mert az alföldön semmi, még azt a qrva szombati reményt is levette nullára.
Válasz barazdabetyar. #52077. hozzászólásáraJól beszéltek a gazdák, megy a ködösites is látszik.
Egyébként errol a csávóról Szijjártó Peti jut eszembe, ugyan olyan sunyi
Nem szeretnék darázsfészekbe nyúlni, úgyhogy csak kommentár nélkül osztom meg ezt a cikket, ami az imént jelent meg a témában.
https://24.hu/tudomany/2022/07/07/idojaras-alfold-aszaly-konteo-tevhit-jeger-jegkaralherito/?fs=e&s=cl
Válasz barazdabetyar. #52077. hozzászólására65:25-kor megszólaló úriember!
Válasz agroanti #52071. hozzászólásáraUgyanakkor azt is tudni kell bizonyítani ,hogy van-e káros mellékhatása,és ha van mik azok így 50 év tapasztalatával.
Válasz envagyok2 #52086. hozzászólásáraegyelőre még kapásokból egy sztenderd évnek nézünk elébe, a repcék alulteljesítenek, őszi árpák közepesek, nálam a tavaszi árpával kezd be az év, majd búza, ezekből még nincsenek eredmények a környezetemben, de a tavaszi csapadékhiány miatt asszem nem kényeztet bennünk majd a mérleg
Válasz barazdabetyar. #52077. hozzászólásáraItt azért bevallotta az előadó, hogy az ezüst jodid mint minden apró részecske amire ki tud csapódni a nedvesség növeli a csapadékképződést. Tehát amiből van minek kihullani abból több és hamarabb hullik ki, ergó a dunántúlon végig lőtt zivatarok hamarabb kiürülnek. Valószínű amúgy is nehezen jutnának el keletre a zivatarok, de így mégnehezebben.
Az is elég nagy ellenérzést vált ki, hogy kémiai anyagokat juttatunk ki. Mondja a szaki, hogy de hát csak kis mennyiségben, ezt mondták a freonra is anno aztán az ózonrétegnek kuka lett..
Válasz Gandhy #52081. hozzászólásáradehogy elnapolva, most lett biztos, hogy kukoricából, szójából meg szotyiból is rekord lesz a pótkocsin.
Válasz Miért nem esik? #52083. hozzászólásáraNekem nincs bajom a dologgal, mint látod most is kaptunk jeget, pedig állítólag orrba szájba nyomjuk a cuccot... mondjuk azt mondtátok télen ki van kapcsolva, még se esett összefüggő hótakaró felénk...
Válasz horesz #52082. hozzászólásáranálunk 2 hete volt jég a környéken, engem szerencsére már csak a széle ért el és borsónyi mérettel, dús vízzel, napraforgón, kukoricán azért jól látható sörétnyomokkal
Válasz horesz #52080. hozzászólásáraNem tudsz mit felmutatni!
Tessék, szívesen!
Válasz Gandhy #52081. hozzászólásáraAz esőt megszoktuk, de tegnap még jég is volt... ki érti ezt...
Vas-megye nyugat, észak-nyugat, aratás elnapolva, esik az eső,
Szombathelyen biztosan
Válasz Miért nem esik? #52066. hozzászólásáraKöszönöm, de elég lett volna egy nem tudok mit felmutatni.
Válasz agroanti #52071. hozzászólására Ha a Magyar bíróságra gondolsz oda elég egy szakértő aláírása mindegy ha nem ért hozzá papírja van akkor a bíróság elfogadja szakértőnek és kész azzal ellent mondhat egy másik szakértő s ekkor a bíróság rendel ki egy másik szakértőt szóval pénz-pénz-pénz s a tények nem számítanak a szakértő majd megmondja s a bíró lepecsételi s aláírja ennyi a magyar bíróságról itt nem a jogszabály a fontos hanem amit állítasz azt szakértő támasza alá...

Válasz gandalfcappy #52061. hozzászólásáraVolt.
Edelény-Encs között le is jött 2-10 mm.
Válasz Praetor #52074. hozzászólásáraEngedd el, menthetetlen, olyan, mint egy vallási fanatikus, nem megy neki az értőolvasás, nem tudja feldolgozni az információt, csak fújja a saját hülyeségét, a propaganda érveket, de még azt se fogta fel, hogy az emberek nem fogják az aszályt a rendszerre, legalábbis mi nem, csak szeretnénk biztosan tudni, hogy NINCS semmilyen negatív hatása a rendszernek, annak esetleges szakmaiatlan üzemeltetésének, pl. a túl sok, potenciálisan indokatlan lövöldözésnek.
Válasz agroanti #52071. hozzászólásáraHát öregem, újra és újra bizonyítod azt, amit itt már sokan tudni vélnek rólad, szép lehetsz, de okos nem!
Válasz Bárány #52067. hozzászólásáraHa rákeresel a Cloud seeding szóra, az angol wikipédia alapján nincs különbség a 2 eljárás között. Esetleg a jodid mennyiségét tekintve. Kerestem a témában, de eddig nem találtam a különbségeket részletező forrást. Gyanítom, hogy az ezüstjodid mennyiségében lehet esetleg a különbség, de lehet, hogy még abban sem.
Te egyébként rákerestél az általad javasolt kulcsszavakra?
Már csak azért, mert az angol nyelvű gógle, az első helyen ezt adja a "silver iodide ice nucleation" kifejezésre:
"...Theoretical and experimental studies over the last 60 years provide a complex picture of silver iodide as an ice-nucleating agent with conflicting and inconsistent results. ..."
Fordítóval:
"Az elmúlt 60 év elméleti és kísérleti tanulmányai összetett képet adnak az ezüst-jodidról, mint jégmagképző szerről, ellentmondásos és következetlen eredményekkel."
De ha publikációkat keresek, a témában, akkor ezen az oldalon listázott publikációk előzetesében ilyeneket találsz:
"The most common form of weather modification is cloud seeding to increase rain or snow, for the purpose of increasing water supply, among several others. Artificial weather modification can serve the goal of preventing some disastrous weather conditions, such as hail or hurricanes, from occurring. In addition, it can also be used as a tactic of military or economic warfare, provoking damaging weather against the enemy. "
Magyarul: időjárás fegyverként is használható.
A másik figyelemre méltó:
"However, it is difficult to determine whether fluctuations in rainfall that occur at the time of cloud seeding were produced by seeding or would have occurred naturally. Besides, the over-seeding can dissipate a cloud sometimes."
Magyarul: nehéz megmondani, hogy mennyi esőt produkál a magvasítás, de a jodid túltolása FELHŐKET OSZLATHAT EL. Kicsit böngéssz bele a publikációkba.
BTW, a társaságot nem az érdekli, hogy hogyan működik a felhőmagvasítás, vagy a jéger, hanem az, hogy milyen csapadékeloszlási (!) anomáliákat okoz. Ezzel kapcsolatos független hatástanulmányt, vagy tudományos publikációt nem linkelt be senki, és a neten elérhető tudományos cikkek is azt erősítik, hogy nehéz ezeket mérni, de mindenképpen módosít az időjáráson a csapadékot tekintve.
Válasz Bárány #52067. hozzászólásáraHAARP


Válasz Bárány #52067. hozzászólásáraTeljesen megértelek. Hitbeli meggyőződésekkel szemben nem lehet észérvekkel felvenni a harcot. Bármiről is légyen szó.
Válasz motros #52070. hozzászólásáraJol mondja a barany, es te is tevedsz! Amikor egy 50 eve a vilagban sokfele mukodo tehnologiat valaki egyszer csak rossznak gond, akkor annak kell tudni indokolni, hogy mitol rossz. A birosagon is a vad bizonyitek nelkul semmi
Válasz Bárány #52067. hozzászólásáraAzt azér remélem, te is belátod, hogy a jéger üzemeltetőjének kellene bebizinyítania, hogy biztos nincs semmiféle negatív hatása az időjárásra. Nem nekünk gazdáknak!
Abban meg biztos vagyob, ha fordítva lenn, ha nyugaton volna ilyen súlyos aszály keleten meg tőbb eső az átlagnál, akkor a nyugati gazdák kérnék a jégelhárító kikapcsolását és írának"butaságokat", a keletiek meg hőbörögnének a kikapcsolás ellen.
Válasz Bárány #52067. hozzászólásáravajon kitől veszi Magyarország ezeket az ezüst -jodidos tölteteket, van minőség ellenőrzés? egyforma mind, vagy elhisszük, hogy ez az aminek mondják???
Válasz Bárány #52067. hozzászólásáraAz egész világon olyan buta tudatlan ember él,mint magyar országon.
Megfogadtam, hogy legalább pár napig nem nézek be ide, hát nem is lett volna érdemes. Ugyanaz a butaság, ugyanazok a személyeskedések...


Ha valakit tényleg érdekel, és a szájkaratén kívül hajlandó venni a fáradságot:
Az ezüst jodidos technológia sok-sok évtizede működik világszerte, mi csak egy "kisfelhsználói" vagyunk. Az irodalmát leginkább angolul lehet megtalálni.
Az "esőcsinálás" és a "jégoszlatás" két különböző technológia, bár mindegyikhez valóban ezüst jodidot használnak.
Ezeket üssétek be a Googleba;
1. silver iodide ice nucleation (ez a jégelhárításhoz kiindulás)
2. silver iodide cloud seeding (az "esőcsináláshhoz" innen indulj)
Innen érdemes indulni.
És most jöhet a pallérozott kollégáktól, hogy mindezek mind hülyeségek, esetleg kiragadni és félremagyarázni egyes mondatokat.
Ezt az egészet egy idedobott "a JÉGER miatt van aszály" állítással gondolják egyesek lesöpörni? Kb. mint amikor az utca embere kioktatta egy videóban a virológust a COVID-ról.
Egyébként, ha egy évre leállítanák a JÉGER-t, azzal mire mennénk? Ha a következő évben több csapadék esne azAlföldön, azt hogyan döntenénk el, hogy ettől van-e (ha elkezded a fentiek olvasgatását, rájössz, hogy kizárt), vagy amúgy is esett volna-e?
És ennek kapcsán nem kellene moralizálni, pláne mindenféle ellentétet generálni és belemagyarázni. Ezek azok a TÉNYEK, amiket egyes inkább hangos, mint okos szószóló hiányol(-ni vél), míg az ellenállás az elhárító rendszerrel szemben nem TÉNYEKEN alapul, hanem az egyébként érthető elkeseredettség táplálta, érzelmi alapú VÉLEMÉNY.
Ha nem baj, továbbra sem látogatom nagy rendszerességgel ezt a topicot mert mindezek úgyis leperegnek a megmondókról, úgyis hamarosan újra hallhatjuk, hogy "hülyeség az egész", úgyhogy nem szánnék túl sok időt a hülyeségre.
Válasz horesz #52063. hozzászólásáraIsmered a hatástanulmány kifejezést? Sokkal egyszerűbb dolgok, kivitelezések esetén is kötelező. Mai napig nem tudjuk, készült-e ebben az esetben ilyen. Leírtam már többször, nekem semmit sem kell bizonyítanom, ha csak a gyanú is felmerül, hog lehet negatív hatása a rendszernek, akkor nem működhet. Azt kell bizonyítani, igazolni, hogy nincs negatív mellékhatása a rendszernek, annak üzemeltetésének, ezt a mai napig senkinek sem sikerült, sőt, az egész rendszerrel szembeni bizalom a lehető legmélyebben van. A kamara feladata lenne a bizonyítás, máskor annyi tájékoztató füzetet csináltak kevésbé komoly témákban is, de ők is csak mellébeszélnek, ködösítenek, nem válaszolnak érdemben a gazdáknak, ez arra készteti az embert, hogy azt gondolja, nem léteznek a szükséges dokumentumok, tanulmányok, értekezések, számítógépes modellek, szimulációk, amik több millió magyarprszagi potenciális futást, forgatókönyvet vizsgáltak a rendszer felállása előtt.
Válasz zotya71 #52052. hozzászólására Azt hiszem itt többről van szó nem fejtem ki mert rögtön kapok hogy a politikát nem kell idehozni de kérdezem anno mikor a nak bevezette láttál hallottál valamilyen hatás tanulmányt??? nem én nem de láttam x milliárdot amit Jakabb Pista bá ujjongva jelentett be és itt nem az ezüst joidos rakétákról beszélünk hanem ezekről a titokzatos talaj generátorokról amit vagy táv vagy helyi csoportok irányítanak szóval hagyjuk meg a természetnek azt a jogot hogy eldöntse mikor mi esik az égből rövid majd 60 évből 2 jégverést tudok ami igazán kárt csinált ezen a környéken de az brutális viharral együtt jött inkább ezt vállalnám mint a tegnapi egész dél előtt az ég majd leszakad a fellegektől és csak ködszerű pára hullik egyszerűen nem tapadnak össze a vízcseppek ja 2 éve van a szomszéd városban is.....

Válasz horesz #52063. hozzászólására"Most múlik pontosan, engedem, hadd menjen..."
Válasz Miért nem esik? #52059. hozzászólásáraIgazából tőled is várták az alátámasztást az eszme futtatásaidra, és most nem a bulvár cikkekre, és egyéb mellé dumára gondolok... szóval te sem jeleskedtél e téren.
Válasz hasutas1 #52057. hozzászólásáraNem az én cikkem volt. Attól, hogy elolvastam és belinkeltem még nem az enyém! Igen, próbáltam a véleményed kérni, azért próbáltam tőled, hátha valamilyen szakmai választ tudsz írni! Szerintem én nem személyeskedtem! Mi volt az, ami a személyedet sértette?
Normálisan kérdeztem a véleményed, te pedig" olyan színvonalon válaszoltál, amilyen a cikkek színvonala volt"!
Akkor én személyeskedtem?
Az, hogy ki vagyok én? Ez milyen kérdés?
Gondolom most is én személyeskedek!!
Észak keletre nem volt kiadva riasztás zivatarokra, szélre meg jégre este 8 óra környékére?
Válasz GEORGOSZ #52058. hozzászólásáraMeg amikor írják, hogy jött a felhő, de a kecskeméti merci gyár felett szét is oszlott, mert szétlőtték, hogy a gyárnak ne legyen baja a jégtől! De Győrrel és Audival is olvastam már.