Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 313.38 Ft CHF 386.1 Ft GBP 413.22 Ft

Fórum

Sorközművelés!

Létrehozta: Feri , 2008-05-19 21:33:24

Kedvencekhez Segítség
3782 hozzászólás
Nincs profilkép
#2632 envagyok2
2019-01-15 05:56:43

Válasz .Feco. #2628. hozzászólásáraazt leírnád, hogy milyen fejlettségi állapotában mennyit adtok ki?
tudom, hogy kijöttök a 170 kg-ból, de hogy van elosztva, kb?
eleinte nem volna jobb ammónium vagy nitrát alapú, és aztán utoljára magára hagyni a karbamiddal? a karbamidnak mennyi a feltáródási ideje, van ilyen adatod?
talajmintában milyen nitrogén tartalmat szoktak kimutatni?
köszöent!

#2631 .Feco.
2019-01-15 04:24:19

Válasz Tomszi #2630. hozzászólásáraAz amire te gondolsz az Marshall pumpa néven vált ismertté, talaj fertőtlenítő szert adagolt vetogepeken, az elve ugyanaz, csak az 10-25 l/ha dózishoz volt. Amire én gondolok az ugyanez az elv de viszonylag nagyméretű szerkezet, White és IH vetogepeken gyári folyekonymutragya rendszerrel jöttek ilyenek az országba egy időben.

Erről van szó

Nincs profilkép
#2630 Tomszi
2019-01-15 00:36:40

Válasz .Feco. #2629. hozzászólásáraPerisztarktikus szivattyú az a tömlőszivattyú? Mert akkor tudom mi. Ügyes találmány, egyszer egy Accord cukorrépavetőn láttam, benzincső vastagságú csövekkel, talajfertőtlenítőt juttatta ki folyékony formában. Meg még IH lazít kései mögé levezetve is láttam folyékony műtrágyázáshoz.

#2629 .Feco.
2019-01-15 00:27:48

Válasz Sk Laci #2626. hozzászólásáraSzia, két gépünk van, ez a képen a kisebbik, ezen két tartly van, összesen 900 litert tud magéval vinni, a két tartály egy közös csövön töltődik és ürül, így a gép hozzávetőleg ki van folyamatosan egyensúlyozva. Ezen egy perisztarktikus pumba van, amelyet talajkerék hajt egy fogaskerékáttételen keresztül. Ha a gépet megemeled akkor a kerék megáll, és a perisztarktikus adagoló saját maga zárja csöveket így nincs (vagy minimális) a csorgás. A dózis az áttételnél fogaskerékcserével tudod állítani. ezen fúvóka nincs, a csövek a szélső kapákhoz vannak vezetve a kapaszár elé csorog, és a kapa a növénysor tövére fordítja.
Van egy másik, komoylabb gépünk is, az 8 soros (ezért kell azon más megoldást választani), azon egy 1200 literes fronttartály van, hidraulikus szivattyúval, komplett ARAG permetezőszabályzással, egy Bravo180-as monitor végzi a szabályzást, a traktorról kap sebességjelet valamint egy master-on/off jelet hogy a hárompontemelő felemelt vagy sülyesztett helyzetben van-e. Ha a gépet felemeled akkor is elzár, ha leengedett állapotban megállsz vele akkor is. teljesen sebességarányos, l/ha alapján bármilyen értéket választhatsz. Ezen viszont a vázon vannak kialakítva csapok a szakaszoláshoz és csepegésgátlók a cseppenő műtrágya megakadályozására. fúvóka azonban itt sincs, és elhelyezve ugyanúgy a sorhoz legközelebb eső kapa előtt van.

#2628 .Feco.
2019-01-15 00:18:16

Válasz mtz1221 #2624. hozzászólásáraépp fordítva! ahogy nő úgy egyre többet-többet!

#2627 Sanyee
2019-01-14 22:02:21

Válasz Sk Laci #2626. hozzászólásáraKamera helyett Bsc szakaszoló? Ha elég lenne a 6 mágnesszelep is.

Nincs profilkép
#2626 Sk Laci
2019-01-14 21:00:45

Válasz .Feco. #2621. hozzászólásáraLeírnád nekem pár szóval hogyan van megoldva a pontos adagolás? Kardánmeghajtásu pumpa, esetleg elektromotor, sebeségváltozásra váltsa az adagolást is, vagy kontans sebeségre van szükség az egyenletes adagolásra, a kapa mögött milyen fúvóka van, hol vanak az elzáró szelepek, hogy forgóban ne csurogjon a nitrosol,....?
Érdekelne a teljes technikai megoldás, mert gondolkodtam egy kameravezérlésü sorközmüvelőn ami szerintem 30 000 euró felet van, amiken nincsenek mütrágyaadagoló egységek, és ilyen sorközmüvelőt öszehozni folyékony mütrágya /nitrosol/ adagolóval.
Ere a célra 120 Le JD álna rendelkezésre, elölre 1000 L IBC tartályt a fügesztőkarokra, hátra meg a kameravezérlésü sorközmüvelőt. Csak a nitroszol adagolását, valahogyan meg kéne oldanom.
Ezért érdekelne nektek hogyan van megoldva az adagolás, ha a sorközmüvelőre is van felerősítve a tartály.
Én hátra nem tehetem, mert oldalgósban nagy lene a traktor elsodródása oldalba, amit már talán a kameravezérlés nem biztos hogy tudna korigálni.

Nincs profilkép
#2625 Sk Laci
2019-01-14 20:57:22

Válasz .Feco. #2621. hozzászólásáraLeírnád nekem pár szóval hogyan van megoldva a pontos adagolás? Kardánmeghajtásu pumpa, esetleg elektromotor, sebeségváltozásra váltsa az adagolást is, vagy kontans sebeségre van szükség az egyenletes adagolásra, a kapa mögött milyen fúvóka van, hol vanak az elzáró szelepek, hogy forgóban ne csurogjon a nitrosol,....?
Érdekelne a teljes technikai megoldás, mert gondolkodtam egy kameravezérlésü sorközmüvelőn ami szerintem 30 000 euró felet van, amiken nincsenek mütrágyaadagoló egységek, és ilyen sorközmüvelőt öszehozni folyékony mütrágya /nitrosol/ adagolóval.
Ere a célra 120 Le JD álna rendelkezésre, elölre 1000 L IBC tartályt a fügesztőkarokra, hátra meg a kameravezérlésü sorközmüvelőt. Csak a nitroszol adagolását, valahogyan meg kéne oldanom.
Ezért érdekelne nektek hogyan van megoldva az adagolás, ha a sorközmüvelőre is van felerősítve a tartály.
Én hátra nem tehetem, mert oldalgósban nagy lene a traktor elsodródása oldalba, amit már talán a kameravezérlés nem biztos hogy tudna korigálni.

#2624 mtz1221
2019-01-14 12:50:04

Válasz .Feco. #2623. hozzászólásáraKösz.Előszörre kapja a legnagyobb részletet,és harmadszorra a legkevesebbet ???

#2623 .Feco.
2019-01-14 11:25:17

Válasz mtz1221 #2622. hozzászólására2-3x megyünk bele.

28as Genesis-est

#2622 mtz1221
2019-01-14 10:51:44

Válasz .Feco. #2621. hozzászólására3X sorközműveltek évente,vagy van más kijuttatód is amit később használtok.Melyik töménységű nitrosolt használod ??

Nincs profilkép
#2620 Sk Laci
2019-01-14 10:23:58

Válasz .Feco. #2619. hozzászólásáraKöszi az infót. Idénre megkérem rakja fel mind az 5 kapát, ha fog hozám jönni.
A képen nagyon szép a kukoricátoksmile thumbupcool
Nektek a sorközmüvelőn azok folyékony mütrágyára való tartályok, vagy csak roszul látom?

#2619 .Feco.
2019-01-14 10:10:17

Válasz Sk Laci #2618. hozzászólásáraMiért kellene leszedni? Sorkozmuvelesre már nincs ott semmi, ami mégis az nagyon könnyen bomlik, szalazodik... sosem okozott ez problémát.

Nincs profilkép
#2618 Sk Laci
2019-01-14 09:55:47

Válasz .Feco. #2616. hozzászólásáraFeco, ti klaszikus rugokapás sorközmüvelőt használtok kukorica, napraforgó soközmüvelésére? Ha igen, fent hagyjátok mind az 5 kapát, vagy csak 3 kapát hagytok fent, hogy ne torkoljon a mulcs?
Azért kérdem, mert én szolgáltatásal csináltatom, és a szolgáltató azt mondja, hogy azért hagy fent 3 kapát, mert 5-nél betorkolna a szármaradvány és vinné ki a növényeket.
Nálad szintén van ilyen probléma?
Megmondom, nekem jobban tetszene, ha megkapáltatom a sorokat, akor 5 kapával széleseben megkapálja, mint 3-al.

Nincs profilkép
#2617 Ádám_86
2019-01-14 07:25:05

Használt már valaki ilyen konstrukciójú művelőelemet? Vöröshagymánál kellene kiküszöbölni a cserepesedést, főleg kiskorában.Kult

#2616 .Feco.
2019-01-13 21:39:27

Válasz uff #2615. hozzászólásáramár hogy kellene csavarnia? a miénk összecsukva is olyan 3,4 m körül van amúgy... 5 tag marad lent és 2-2 felcsuklik hidraulikusan.

Nincs profilkép
#2615 uff
2019-01-13 13:35:43

3m -be összecsukható sorközművelőbe 8 soros van valakinek? Mik a tapasztalatok, nem csavar?

#2614 mtz1221
2019-01-13 12:05:39

Válasz Buvargabi #2611. hozzászólásáraNekem az imt-én 35cm a taraj végei 25 cm a vastag része.Előnye hogy 8 km/h helyett 15-20 km/h lehet húzni,nem sétál semerre sem.Arra figyelj hogy a hidraulika szárak csatlakozásai minél közelebb legyenek egymáshoz,ha távol vannak keresztbe fordítja a traktort keményebb részeknél.

#2613 CNHS
2019-01-13 11:50:23

Válasz Buvargabi #2600. hozzászólásáraKüldtem a kért képeket.

#2612 CNHS
2019-01-12 18:03:57

Válasz Buvargabi #2600. hozzászólásáraNálam van tizesé viheted darabját zsír újak.Ha kell kocsival együtt is van.

#2611 Buvargabi
2019-01-12 17:10:23

Válasz mtz1221 #2610. hozzászólásáraMi az előnye a tarajos kerekeknek?minimum milyen àtmèrőjű legyen a kopìrkerèk?

#2610 mtz1221
2019-01-12 15:00:45

Válasz Buvargabi #2609. hozzászólásáraPróbáld meg a satex vagy agromerkur forgalmazókat,azokat is lehet ilyennel kérni hátha adnának el.De két nap alatt otthon is meglehet őket csinálni ha van egy jó esztergályosod.Ledobált ekecsoroszlyákat rászúratni egy vastag falú 200-as csőre,felcsapágyazni és kész.

#2609 Buvargabi
2019-01-12 14:41:16

Válasz mtz1221 #2606. hozzászólásáraEz jó is lenne,annyit adnàk èrte,csak sajnos messze vagyok :Komàrom.

#2608 mtz1221
2019-01-12 14:07:36

Válasz Berente Antal #2607. hozzászólására320-350 körül.De ha kell pontos adat holnap írj rám,megmérem.

Nincs profilkép
#2607 Berente Antal
2019-01-12 13:50:34

Válasz mtz1221 #2606. hozzászólásáraEnnek mekkora lehet az átmérője?

#2606 mtz1221
2019-01-12 13:40:13

Válasz Buvargabi #2605. hozzászólásáraAkkor csinálni kell,tarajosat mindenképp.Ha nem messze vagy vajdaságtól itt 30 euróért lehet venni újat.Vagy eljönni rúmára/topolyára a vásárra,és ha szerencsés vagy akkor lesz a cigányoknál használt dögivel.smile wink
http://www.mgmplamencompany.com/product/tocak-spartaca-imt/

#2605 Buvargabi
2019-01-12 13:19:52

Válasz J.D. Borda #2604. hozzászólásáraSzeretnèk csinàlni egy sorközművelőt,de a kerekek darabjàèrt nem tudok kiadni 20500,- forintot!

Nincs profilkép
#2604 J.D. Borda
2019-01-12 12:04:15

Válasz Buvargabi #2602. hozzászólásáraJa mert nekem omikron is van és k..va jól üzemel...

#2602 Buvargabi
2019-01-12 11:43:10

Válasz J.D. Borda #2601. hozzászólásáraA kerèkkel nincs gond,csak jobb lenne olcsòbb.

#2600 Buvargabi
2019-01-12 10:14:29

Sziasztok!abban kèrnèk segìtsèget,hogy hol lehetne kopìrkereket beszerezni elfogathatò àron kb 250-300mm àtmèrőjűt. Omikron,vadkertagro kilőve. Előre is köszi!smile confused

#2599 Gepi
2018-12-17 18:13:09

Válasz RkTomi #2598. hozzászólásáraTalálni egy két gazdát aki csinálja.
Ha van időd akkor nézed ezeket végig:

1

2

3

4

találni még videokat ezeken a csatornákon.
Az egyik videon látni, hogy egymás mellé forog ami elültette a bogarat a fülembe ezért én is kipróbáltam a mötözö és ksmk-val még a nyáronsmile laugh

#2598 RkTomi
2018-12-17 17:25:20

Akinek van rálátása a szerint az USA-ban mennyire elterjedt a sorközkapálás, kultivátorozás? Lehet, hogy ott nem tartják nagy jelentőségűnek? Inkább meglocsolják kijuttatják a folyékony nitrogént a tő mellé a talajra. Mondjuk 360 Y drop vagy hasonló eszközzel?

Nincs profilkép
#2597 VDénes
2018-10-15 18:33:31

Sziasztok

Busa forgókapás sörközművelő van valakinek? Jobb lehet az vajon mint a sima rugós kapás?

Ha csak a rugós kapás gépüket nézem akkor a Helti jobban tetszik főleg a Geisinger sorközművelő.

Szerintetek?smile flowers

Nincs profilkép
#2596 madle
2018-07-23 13:16:00

Válasz csferri #2594. hozzászólásáraIgen az elől is 8 lyukas, akkor lehet csak hátra veszek kicsit keskenyebb gumit, mert alapból csak azzal van nagyobb baj.

Nincs profilkép
#2595 madle
2018-07-23 13:14:05

Sziasztok,

burgonyához keresek sorközművelőt, amivel tudnék töltőkapákkal tölteni is. Alapból pedig lúdtalpkapákkal szeretném használni köz lazításra.

Tudnátok abban segíteni, hogy épp amit kinéztem Gaspardot, arra egyedileg kell csinálni rögzítőt a kapaszárakhoz? Vagy erre gyárilag kell lennie ilyen felfogatáshoz?

Itt a kinézett sorközművelő

#2594 csferri
2018-06-23 12:56:04

Válasz madle #2593. hozzászólására8,3X20 esetleg passzolhat, mást nem nagyon lehet, csakhát a felnit hogy hozod összesmile confused mivel a tiéd elöl 8 lukas a 8,3X20 hoz való meg 5.

Nincs profilkép
#2593 madle
2018-06-23 10:47:55

Sziasztok srácok!

820-1-es szöghajtásos MTZ-re szeretnék venni sorművelő gumit 150cm-es nyomtávhoz beállítva. Most 16.9 R38 és 13.6 R20 van rajta.

Első hajtás miatt kérdezném, hogy ha hátulra feltenném a 9.5 R42 kereket, akkor előre milyen gumiméretet és felnit kellene keresnem? Nehogy tönkrevágjam más kerületi sebességgel a hajtást.

#2592 hargitai sandor
2018-06-02 21:50:19

Válasz BBK #2571. hozzászólásáraHumusol-t és más termékeket árul Nagy Tibor a Vajdaságban, Kanizsán:
http://bioalternativa.rs/Termekek/
http://bioalternativa.rs/Humus-fw/termek/25/

#2590 _NB_
2018-06-02 11:24:57

Válasz mtz1221 #2589. hozzászólásáraOkoskodásomnak megvan a maga szépsége smile biggrin
Amúgy az első színes kép amin még kerék van annyira megmaradt, hogy nem is figyeltem icaka, hogy az ábrán meg egy tárcsa van nem kerék.

#2589 mtz1221
2018-06-02 11:02:19

Válasz _NB_ #2586. hozzászólásáraHe-he az azért megy a föld alatt mert iránytartó tárcsa,nem pedig támasztó kerék.smile wink

#2588 mtz1221
2018-06-02 10:35:47

Válasz atisgyulai #2584. hozzászólásáraVálaszoltam ha minden igaz.Ha nem akkor küldj email címet is.

#2587 _NB_
2018-06-02 00:39:44

Válasz _NB_ #2586. hozzászólására

kimaradt
- a traki alsó függesztő karjainak is vízszintesen kell állnia , majd ehhez állítod nagy támkerekeket és a kicsik magasságát meg annyira, hogy a sárga karok vízszintesek legyenek

#2586 _NB_
2018-06-02 00:28:44






Én nem használtam még sorközművelőt, így csak a logika mentén okoskodom.

Bár ez egy más típus, itt fixek a kapamagasságok, így a kerekekkel + a felső orsóval állítsák be a sorközművelőt, de hasonló a logika



Én úgy próbálnám beállítani, hogy
-először fellazítod az összes kapát és felhúzod őket
-majd leereszted egy sík helyen a sorközművelőt
-ekkor a sárga párhuzamos összekötőknek vízszintesen kellene állniuk, ha nem állnak vízszinteb addig kell a nagy támasztó és a kis kerekekkel játszani míg össze nem jön
- ha sikerült a vízszint, akkor a trakinál felső orsót addig kel tekergetni míg a zöld kapatartó szerkezet nincs vízszintben
-ha ez is meg van akkor már csak kapákat kell leereszteni a talajra és esetleg érdemes ekkor meg jelölni a szárukat, hogy ez a null pont, (ekkor még csak a talaj felett suhannak)
-ha megvan a jelölés, akkor hidraulikával felemeled és a kapákon annyit eresztesz lefelé amilyen munkamélységet szeretnél

papíron így már működnie kellene

annyi még, hogyha öreg a szerkezet lóg, lötyög akkor lehet a felső orsón esetleg finomítani, hogy a zöld kapatartó eleje vagy a fara menjen bele egy kicsit jobban
plusz ha laza a talaj akkor a támkerék és trakinak is mélyebb a nyomvonala, elvileg a kocsik azok talaj követőek, de lehet ilyenkor finom hangolni kell az adott kocsikat


Az ábrát innen loptam, de átszerkesztettem, mert a vázat támasztó nagy kerék a föld alatt megy vagy nem tudom, hogy álmodták meg :D
(mármint értem, hogy a súly, és erőhatás miatt a laza talajoknál mélyebben járhat, de egy kicsit túlzás az az ábra)
Ecomet sorközművelő pdf

#2585 atisgyulai
2018-06-01 23:40:21

Válasz jamo #2581. hozzászólásáraAz oldalazó kapák ráfekszenek a talajra?
Vagy a hátsó részük feljebb, az első részük pedig bele mutat?
Mert vannak olyan jó minőségűek, amelyek kiegyenesednek.
Vagy még egy lehetőség: szintén utàngyártott sz@roknál, egyszerűen rövidebb szárakat csinàlnak, anyag spórolás miatt.

#2584 atisgyulai
2018-06-01 23:32:25

Válasz mtz1221 #2578. hozzászólásáraKüldtem.
De vagy 2szer sikerült, vagy 1szersem.
smile wacko

Nincs profilkép
#2583 ND
2018-06-01 22:46:43

Válasz jamo #2581. hozzászólásáraV alakban áll a kerék és a kapa szára a tiéden. Az atisgyulaién párhuzamosak, függőleges mind a kettő. Valsz ez a különbség ami kijön munka közben.
Sztem ezt próbáld belőni h függő legyen a kapa szára v inkább hátrafelé álljon picit.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Vízhiányra kell felkészülni! Ezeken a településeken gond lehet a vízellátással!
Vízhiányra kell felkészülni! Ezeken a településeken gond lehet a vízellátással!
A melegedő időjárás és a nyári csúcsidőszak miatt jelentősen megnőtt a...
Súlyos forgatókönyvre figyelmeztet az ENSZ: a műtrágyahiány és az El Niño együtt fokozhatja a termelési kockázatokat
Állattartó telepek régi betonfelületeinek felújítása kopásálló, vegyszerálló, vízzáró, könnyen tisztítható bevonattal
Állattartó telepek régi...

6.000 Ft

Primus 6 méteres,  függesztett magágykészítő
Primus 6 méteres, függesztett...

15.190 EUR

Dosatron D8RE2 adagoló
Dosatron D8RE2 adagoló

400.000 Ft

Borsószalma
Borsószalma

25.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]