Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.61 Ft USD 309.5 Ft CHF 382.56 Ft GBP 409.67 Ft

Fórum

Forgatás nélküli talajművelés

Létrehozta: cukorrépa , 2009-07-10 14:00:43

Kedvencekhez Segítség
7987 hozzászólás
#2787 endypapa
2019-10-23 07:11:06

Válasz Bárány #2785. hozzászólásáraKaposváron voltam egy fejtágításon. Az egyik előadó azt fejtegette, hogy a megfelelően (max 10 cm-es) aprított szárban, nem telelnek át a károsítók.

#2786 endypapa
2019-10-23 07:09:06

Válasz Sz_Pisti #2783. hozzászólásáraOlyannal még nem találkoztam, hogy a vetett gabonáért túrt volna. Azzal igen, hogy a leforgatott kukorica csövek miatt feltúrt mindent. Mióta nem szántok, nincs túrás. Felszedik a föld tetejéről és továbbállnak.

#2785 Bárány
2019-10-23 07:07:10

Válasz MrPoke #2761. hozzászólásáraNem félsz a gombabetegségektől? Ez elég jó táptalajnak tűnik hozzá, pláne egy csapadékosabb évjáratban.

Nincs profilkép
#2783 Sz_Pisti
2019-10-23 07:05:35

Válasz endypapa #2780. hozzászólására A szántottból nem kutatja ki a disznó?

#2782 szanberg
2019-10-23 07:05:04

Válasz MrPoke #2777. hozzászólásáraSzóval egy crosscutter, a gaspardo és egy szemenként vetőgép,ennyi vas kell mindössze!?!
Utolsóból milyen van?

#2781 endypapa
2019-10-23 07:04:57

Válasz MrPoke #2760. hozzászólásáraMost agyalok azon, hogy ásóborona 3. kapasora elé szórva vetnék. Szerinted?

Nincs profilkép
#2779 kis Zombi
2019-10-23 06:14:23

Válasz bandigh #2776. hozzászólásáraEz a repülöröl Rozs a kukoricába hol történt ? Mikor szórták ki ?

Nincs profilkép
#2778 MrPoke
2019-10-22 23:51:59

Válasz bandigh #2776. hozzászólásáraPedig ha apróbb hamarabb bomlik.

Szokott működni, de a bokrosodás nem valami jó, valamint a telet is kevésbé bírja. Kell azért hozzá, egy jó nagy mák faktor :)
Szerintem az csak takarónak lesz, de jó megoldás.

Nincs profilkép
#2777 MrPoke
2019-10-22 23:49:47

Válasz szanberg #2775. hozzászólásáraNem a traki, hanem a pénztárca határozza meg :)

#2776 bandigh
2019-10-22 23:48:26

Válasz MrPoke #2771. hozzászólásáraAttól nem lesz több a szármaradvány, hogy nem zúzod le. Szerintem könnyebb bánni vele ha egy homogén paplan.
Itt most szórtak repülőről rozsot, az álló kukoricába, aztán meg ráaratták a szármaradványt. Én meg arra leszek kiváncsi

#2775 szanberg
2019-10-22 23:09:06

Válasz MrPoke #2771. hozzászólásáraMekkora crosscutter amit elbírna a trakid?

Nincs profilkép
#2774 .Richard.
2019-10-22 21:44:08

Válasz csoppika #2772. hozzászólásáraAzért nagy királyság lenne ha a Reformot dupla tárcsással föl tudnám ruházni a csuszòk helyett! Lehet olcsobb lenne egy tárcsást venni mint 21 sort átalakitani. smile lolde amit nem csináltunk még annak előtte àllunk.

Nincs profilkép
#2773 MrPoke
2019-10-22 21:22:47

Válasz csoppika #2772. hozzászólásáraIgen van, de nincs megdöntve. Magárkot nem nyit. Melete a csoroszlya nyitja a magárkot.

#2772 csoppika
2019-10-22 21:07:15

Válasz MrPoke #2770. hozzászólásáraAz előző fotókon valami féltárcsa féle látsziksmile confused

Nincs profilkép
#2771 MrPoke
2019-10-22 20:52:06

Válasz bandigh #2768. hozzászólásáraMár vállszoltak helyettem de igen. A lényeg, hogy a szármaradvány megmaradjon.

Zúzó nélkül arattam, lett vetve szárzúzottba direktbe, ez pedig 1 rövidtárcsát kapott. Várom az eredményt melyik fog többet és tovább takarni.

Vagyis én tudom mi lenne a tökéletes csak arra még gyűjteni kell. Zúzó nélküli asztal és azt leszaladni egy crosscutter-el.

Nincs profilkép
#2770 MrPoke
2019-10-22 20:48:17

Válasz Sk Laci #2767. hozzászólásáraAz a vicc benne, hogy ez nem tárcsás vetőgép. Kelés tökéletes, pár nap múlva már fényképen is jól fog látszódni.

NH M135 extra orrsúly, max 5q a magtartályba. Gép önsúlya kb 2,5T

Nincs profilkép
#2769 .Richard.
2019-10-22 20:21:05

Válasz bandigh #2768. hozzászólásáraDe akkor meg hamarabb eltűnik a csekmet. Szerintem nem az a célja az urnak.

#2768 bandigh
2019-10-22 20:14:17

Válasz MrPoke #2761. hozzászólásáraEgy korrektebb adapter munka után meg milyen szép lenne

Nincs profilkép
#2767 Sk Laci
2019-10-22 20:14:04

Válasz MrPoke #2718. hozzászólásáraMilyen traktorral üzemelteted, és mennyi a vetőgép súlya?
Ami képet betettél, hogy milyen szármaradvány takarással takart földbe vetsz, talán a kapás kivitel sikeresebben elrakná a magot /kifésüli a szármaradványt a vetésmélységből/. Én azért apróra lemulcsoznám, ne tőmje a kapás gépet.

Nincs profilkép
#2766 Sz_Pisti
2019-10-22 20:11:28

Válasz sörhas #2765. hozzászólására Ízlés dolga, de ez már vethető talaj. A szántás, szántás elmunkálás, vetés költségéből elvetné egy Rapid vagy Pronto is.

#2765 sörhas
2019-10-22 19:26:14

Mi ebbe nem merjükvetni 2sor tárcsa után.
Igy hát mi leforgatjuk.
Igaz nem a fórum témája.

#2764 csoppika
2019-10-22 18:58:13

Válasz colizoli #2763. hozzászólásáraNálam az a gond, hogy finoman fogalmazva nem megy könnyen az állító orsó...

Nincs profilkép
#2761 MrPoke
2019-10-22 18:15:19

1

Nincs profilkép
#2760 MrPoke
2019-10-22 18:13:15

Válasz Bán Zsolt #2746. hozzászólásáraÉs erre mit mondana? :D Ebből mi lesz?

1

#2759 csoppika
2019-10-22 17:28:10

Válasz colizoli #2758. hozzászólásáraMilyen csúszócsoroszlyás géppel tudsz annyi nyomást adni?
Én nem adtam a maxot...nem is tette elég mélyre a sekélyen tarcsazott placcba...

#2758 colizoli
2019-10-22 16:56:24

Válasz Bán Zsolt #2755. hozzászólásáraMondjuk én rátekertem a csoroszlyanyomást, így beraktam a tárcsa talpra a csutka alá.

#2757 bandigh
2019-10-22 16:54:54

Válasz Bán Zsolt #2754. hozzászólásáraTavaly kb 30%-ban látszott ki csak a föld. Mégis kikelt smile thumbupcool

#2756 csoppika
2019-10-22 16:38:30

Válasz Bán Zsolt #2754. hozzászólásáraÉn esetleg kicsit emeltem volna a vetőmag adagon...
Ha van víz, ki kell kelnie...

#2755 Bán Zsolt
2019-10-22 16:22:33

Válasz colizoli #2751. hozzászólásáraakkor nem lehet ezzel se gond

#2754 Bán Zsolt
2019-10-22 16:21:51

Válasz csoppika #2747. hozzászólásáraazt mondja hogy amit a csutkára vet az mitől kelne ki
na majd kiderül

#2753 colizoli
2019-10-22 15:51:12

Válasz colizoli #2751. hozzászólásáraA csúszócsoroszlyás vetőgépnél aggódtam, hogy összehúzza, de lassan menve szépen elment közte.

#2751 colizoli
2019-10-22 15:47:27

Válasz Bán Zsolt #2746. hozzászólásáraÉn is így csináltam, sör tárcsa, vetögép, mindkettő 1000+1 éves, eddig jó mert kikelt már sorára, a többit meg majd a kombájn megmondja.

#2750 Tom250
2019-10-22 13:12:15

Válasz Bán Zsolt #2746. hozzászólásáraNálunk ez csak a vaddisznók miatt nem működne.

Nincs profilkép
#2749 .Richard.
2019-10-22 13:03:52

Válasz Bán Zsolt #2746. hozzászólásáraMivel magyaràzza.? Mond neki'amiben nix rutinja gyakorolva lehet neki!smile lol

#2748 csoppika
2019-10-22 12:36:35

Válasz csoppika #2747. hozzászólásáraPersze főként csapadék kérdése..
A reformos vetés persze kicsit ritka lett, de főleg a vízhiány miatt...

#2747 csoppika
2019-10-22 12:35:26

Válasz Bán Zsolt #2746. hozzászólásáraMi a baja vele???
Én pár éve vettettem búzát. 90q kukorica. 1x tárcsázva 1000 éves agrikonos XT tárcsával. Utána jött a pronto, belehúzta. Nem lett rossz buza. 2017 őszén ramaty kukorica után a tarlót 1x lazító, 1x tárcsáztam Heger pmx-el. Aztán jött a a direktvető Reform Semo 88, vonszolt csoroszlyákkal, rugópálcas magtakaróval.smile lolsmile lolsmile lol És ment a vetés. Nem mondom, ideges típus ak nem való... Volt, hogy 500 méteren 4x be kellett fordulnom a vetettre, mert gyűjtötte erősen a szárat...
Aztan 3m függ cambridge henger. 45-50q búza azon is lett...

#2746 Bán Zsolt
2019-10-22 12:25:22

Aki veti azt mondja nem lesz belőle semmi.

Nincs profilkép
#2744 später77
2019-10-21 11:31:37

Válasz .Richard. #2734. hozzászólásáraHa fényes a kormánylemez az ekén és csúszó csoroszlyás a vetőgép, akkor valószínűleg nem no-tillt alkalmaz a gazda. Komolyra fordítva, helyszíni szemle, légi felvételezés (helikopter, drón), műhold (erre például itt van egy próbálkozás). Ha sok pénz fog rajta múlni, akkor kitalálják, hogyan ellenőrizzék.

Nincs profilkép
#2743 Pont
2019-10-21 07:21:49

Válasz Tom250 #2739. hozzászólásáraMost akkor az AKG véget és 20-ban vagy, fizetik tovább amíg kitalálják mit akarnak?

Nincs profilkép
#2742 Celtises
2019-10-21 06:43:46

Válasz colizoli #2738. hozzászólásáraNe legyen igazam, de mindent el tudok képzelni.

Nincs profilkép
#2741 .Richard.
2019-10-21 06:35:13

Válasz J.D. Borda #2737. hozzászólására21az már elég közel van.

#2739 Tom250
2019-10-21 06:02:34

Válasz .Richard. #2734. hozzászólásáraAKG-ban jelenleg is van plusz támogatás a forgatás nélküli művelésre.

Gondolom ha helyszíni ellenőrzésnél egyértelműen látszik a szántás, akkor van szankció.

#2738 colizoli
2019-10-21 05:31:26

Válasz Celtises #2735. hozzászólásáraAhhoz hetente kéne kattintani, de ahhoz kapacitás meg hiányzik.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Profit a föld alatt – Gyökérzöldség Agroinform online konferencia – így csatlakozhatsz!
Profit a föld alatt – Gyökérzöldség Agroinform online konferencia – így csatlakozhatsz!
Június 24-én az Agroinform online konferenciája a gyökérzöldség-termesztés...
Milliók múlhatnak az euró árfolyamán: ezt kell tudni az agrártámogatások kifizetéséről
Milliók múlhatnak az euró árfolyamán: ezt kell tudni az agrártámogatások kifizetéséről
A gazdálkodók számára kulcsfontosságú, hogy az uniós agrártámogatások...
Árpa
Árpa

75.000 Ft

John Deere 8320R
John Deere 8320R

38.000.000 Ft

Akciós új alumínium oldalfalas utánfutó rácsos magasítóval most bruttó 508.000 Ft - akár országos kiszállítással
Akciós új alumínium oldalfalas utánfutó...

508.000 Ft

Akciós új fekete utánfutó rácsos magasítóval most bruttó 488.000 Ft - akár országos kiszállítással
Akciós új fekete utánfutó rácsos...

488.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]