Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 309.41 Ft CHF 383.44 Ft GBP 409 Ft

Fórum

Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás

Létrehozta: Géza , 2008-02-28 18:08:35

Kedvencekhez Segítség
66410 hozzászólás
Nincs profilkép
#66260 SzikiSzokeveny
2026-06-15 07:57:11

Válasz .Richard. #66259. hozzászólásáraAzért az egész orszagot tán nem veri szét a jég. Itt a 20qra saccolt búzzák, meg a térdig érő újravetett napraforgók között, igen, az ember a jeget várja. Eddig még az agrárbiztosításokkal nem volt problémám.

Nincs profilkép
#66259 .Richard.
2026-06-15 06:05:10

Válasz SzikiSzokeveny #66258. hozzászólásáraEzt úgy irjátok,hogy a jègkár mennyire jó,hiszen az aszályra is fizettek,mèg nem kellett fèl országra. Majd ha a jègre kell fèl országnyit, akkor arra sem fognak. Viharkárok is így kezdtèk. Volt pár ève,mikor arra sem volt pènz.

Nincs profilkép
#66258 SzikiSzokeveny
2026-06-15 06:00:58

Válasz Gatti #66255. hozzászólásáraPedig az itteni termésnél egy 100% jégkár sokkal jobban fizet. A tanyán volt egy fél mm. De otthon 7. Az elmúlt 2 hétben a tanyán 16, otthon 53...

Nincs profilkép
#66257 janihida1
2026-06-15 00:25:00

Válasz szanberg #66250. hozzászólására Nálunk 72mm volt eddig.... a búzák árpák rég feltárcsázva sok helyen ......naprák meg az utolsókat rúgják :(

Nincs profilkép
#66256 Bzs2
2026-06-14 20:50:46

Válasz Gatti #66255. hozzászólásáraSemmi gond! Aztán már láttam a facen képeket a Dél-Dunántúl jégveréséről.

#66255 Gatti
2026-06-14 20:22:56

Válasz Bzs2 #66253. hozzászólásáraBocsi a kellemetlenségért smile sweatdropsmile laugh
Csak gondoltam megosztom itt, időjárás csoportban láttam ezeket a képeket.
Itt sajnos eső se volt, de ha így jött volna akkor jobban jártunk smile oops

#66254 Gatti
2026-06-14 20:21:33

Elvileg ment délen a jéger, de SC ellen semmit nem ér.

Nincs profilkép
#66253 Bzs2
2026-06-14 20:17:10

Válasz Gatti #66249. hozzászólásáraBakker! Tevelről vettem egyszer egy pónihintót, az egyik barátom anyukája pedig bonyhádi.
Először belémvágott az ideg, hogy saját képeid... Pedig nálunk nem is esett.

#66252 Gatti
2026-06-14 20:14:40

Válasz szanberg #66250. hozzászólásáraAz agroinform csoportba facebookon szokta felrakni András Lepedus vagy ki, erdélyből. Ott olyan vizek vannak hogy csapolják le a földeket. Hihetetlen, pedig nincs olyan messze.

#66250 szanberg
2026-06-14 19:49:51

Válasz fiatalember35 #66237. hozzászólásáraNálunk meg 92-93mm esett összesen idén, nem 290.

#66249 Gatti
2026-06-14 19:39:43

Válasz Bzs2 #66248. hozzászólásáraBaksa, Bácsborsó, Pörböly, Tevel, Bonyhád. Ezeken a részeken.

Nincs profilkép
#66248 Bzs2
2026-06-14 19:34:42

Válasz Gatti #66247. hozzászólásáraEzek a képek hol készültek?

#66247 Gatti
2026-06-14 19:27:08

#66246 Gatti
2026-06-14 19:22:02

Ilyen magasra törő felhőknél haszontalan.


Ez jó kép lett smile sweatdrop

#66245 Gatti
2026-06-14 19:18:51

Válasz lala #66244. hozzászólásáraHiába megy, SC ellen semmit nem ér.

Nincs profilkép
#66244 lala
2026-06-14 19:01:31

Válasz Gumóka #66243. hozzászólásáraBiztos nem ment a jéger?

#66242 Gatti
2026-06-14 17:50:11

Válasz SzikiSzokeveny #66241. hozzászólásáraŐsszel hátha változik, a nyár már el van cseszve.

Nincs profilkép
#66241 SzikiSzokeveny
2026-06-14 17:48:30

Válasz Gatti #66236. hozzászólásáraNekem már kb mindegy az idei évhez. A következőre kell az eső.

Nincs profilkép
#66240 .Richard.
2026-06-14 17:27:49

Válasz mtz1221 #66108. hozzászólásáraMa,mit adott az èg? Remélem megúsztad a jeget. Mèg a java Most megy. Kukoricánk egy hete olyan mint a nád. Kihegyezett. smile sweatdrop

Nincs profilkép
#66239 fiatalember35
2026-06-14 17:23:57

Válasz Gatti #66238. hozzászólásáraNem panaszkodunk, dehogy, ahogy itt mondják, kövér idő van.

#66238 Gatti
2026-06-14 17:14:24

Válasz fiatalember35 #66237. hozzászólásáraSzerintem nem panaszkodhatsz, mi 170mm körül járunk idén. Itt kb 500mm volt a normális évi csapadék.

Nincs profilkép
#66237 fiatalember35
2026-06-14 17:06:57

Székelyföld egyik dombos kistérsége:
január - 31,6 mm
február - 49,2 mm
március - 24,4 mm
április - 43,8 mm
május - 74,2 mm
június, mostanáig - 75,6 mm. Ez összesen 289,8 mm, a mi zónánk jellemzően 500-600 mm között, de pl 1972-ben egy év alatt 1270 mm esett.
Most épp zuhog.

#66236 Gatti
2026-06-14 17:03:55

Válasz SzikiSzokeveny #66235. hozzászólásáraMost már jön a meleg, elzárják a csapokat.

Nincs profilkép
#66235 SzikiSzokeveny
2026-06-14 16:52:37

Itt három eresztésből nincs egy mili. De legalább szél van akkora, hogy nem kell cseresznyét szedni.

#66234 Törppapa
2026-06-14 16:41:58

Válasz Attikaa #66232. hozzászólásáraItt lett hajnalban 7 most 9 mili jég nélkül,de nagyon rövid idő alatt. Még a pár napja tárcsázott sívó homokon is megfolyt.
Most megy szerbiába,a radaron ott csúnyát mutat.

#66233 Gatti
2026-06-14 16:10:45

Válasz Attikaa #66232. hozzászólásáraSzupercella esetén nincs hatása, csak a kisebb zivataroknál. Valamint nem megszünteti a jeget, csak nem lesz golflabda nagyságú.

#66232 Attikaa
2026-06-14 16:03:08

Vajon mi van ma jégerrel? Elveri a fél országot a jég? Vagy üzemel és nem? Vagy üzemel és ìgy is elveri? Facén sorra töltik fel a jeges képeket.

#66231 Törppapa
2026-06-13 15:25:07

Válasz kulakman #66230. hozzászólásáraAz utóbb ihárom eső ígéret nálunk bejött,még több is lett.
Ha a holnap délutánra igért is bejön akkor egy szót se szólhatok.
Most is egy soron kívüli paca közelít a radaron.

Viszont a 34 fok amit ide jósolnak az tuti meglesz.

#66230 kulakman
2026-06-13 07:00:03

Most elkezdtek kánikulát jósolni, higgye el mindenki, azt eltalálták a jósok, nem úgy mint az esőt, valamiért esőt jósolni , sokkal nehezebb!

#66229 Törppapa
2026-06-13 06:25:11

Válasz Radocz #66228. hozzászólásáraKonteósok-kontra nem konteósok irány oda.smile cool

#66228 Radocz
2026-06-13 00:04:38

Válasz Igazi Földönfutó #66225. hozzászólásáraTaláltam nektek egy topikot.

Időjárás mesterséges változtatása.

Hogy is van ez?

smile cowboy

Nincs profilkép
#66227 SzikiSzokeveny
2026-06-12 20:54:46

Válasz Bzs2 #66213. hozzászólásáraTe még nem vettél nekik? Hidd el vettél, csak nem tudsz róla. Itt van olyan család, aki már a harmadik önkormányzati házban lakik.

Nincs profilkép
#66226 Igazi Földönfutó
2026-06-12 20:22:50

Válasz Bzs2 #66213. hozzászólásáraEgyetértek. A természet tegye a dolgát.

Nincs profilkép
#66225 Igazi Földönfutó
2026-06-12 20:19:49

Válasz Törppapa #66206. hozzászólásáraA csíkok normálisak.Tovább nem folytatom.

#66224 Gatti
2026-06-12 19:52:56

Jön a kánikula és a szárazság. Sok sikert a növényeknek a túlélésre.

Nincs profilkép
#66223 ND
2026-06-12 15:40:45

Válasz UE-28 #66222. hozzászólásáraaz nekem sajna messze van, meg az irány sem jó.
Halmajon, Szikszón rendszeresen esik, mi közötte meg általában kimaradunk.
A Kerek-hegy eltereli két oldalra ami Vadász felől jön(ne)

#66222 UE-28
2026-06-12 15:11:34

Válasz ND #66218. hozzászólásáraÜdv!

Most dél körül is nagy zuhi volt Encstől Kassa felé...

Nincs profilkép
#66221 ND
2026-06-12 09:58:23

Válasz rtamas1976 #66220. hozzászólásáraA KITÉ-re tippeltem a színe alapján.
Néztem, felénk nincs állomás

6 sor kibontva, sorköz lekaszálva (lehetne újra kezdeni)
5 sor kibontva, a sorközben nekem mellig ér az "árnyékolás"
7 sor még 100% takarónövényes fedettségi állapotban smile lol

a biodiverzivitás mindenek előtt!

soha nem lesz kész smile helpsmilie

#66220 rtamas1976
2026-06-12 09:33:18

Válasz ND #66218. hozzászólásáraA faluban van állomás.
De az országban bàrmelyiket megnèzheted az alkalmazásban.
Páratartalom, talaj hő és nedvesség stb...
Sikerült rendbetenni a botanikus kertet?smile wink

#66219 rtamas1976
2026-06-12 09:25:43

Válasz ND #66218. hozzászólásáraKite pgr alkalmazás.
Egyetlen dolog amit kedvelek a kiténèl.

Nincs profilkép
#66218 ND
2026-06-12 09:08:17

Válasz rtamas1976 #66214. hozzászólásáraSzia Tamás,

ilyen adatot hol lehet megnézni? Vagy van saját állomásotok?

Kázsmárkon is úgy hallottam lejött egy 50es, hátha nekünk is jutott belőle.

Bár a múltkor ahogy kint voltam, nem látszott Halmaj, meg a Hernád vonala, úgy szakadt az eső arra, nálam meg két csepp. Még a pólóm sem lett vizes míg kigyalogoltam 300 métert a kocsiig smile cursing

#66217 Radocz
2026-06-12 08:32:34

Válasz Törppapa #66206. hozzászólásáraKérdésre nem illik kérdéssel válaszolni.

IPEF hívő vagyok.

smile cowboy

#66216 rtamas1976
2026-06-12 06:43:31

Válasz szanberg #66215. hozzászólásáraÖrülök is mint vak Pali a félszemének!smile w00t

#66215 szanberg
2026-06-12 06:27:07

Válasz rtamas1976 #66214. hozzászólásáraTyhű baszki, ezzel már rendben vagytok jó ideig!
Nekünk a tegnap előtti 8mm-el kifújt, előtte meg egy hónappal esett utoljára.

#66214 rtamas1976
2026-06-12 05:52:36

Tegnap este jött egy "kicsi" felhő, megállt felettünk, és adta a titkot.
Kaptuk haladékot a túléléshez.
Hétvégén templomba megyünk, megköszönjük!

Nincs profilkép
#66213 Bzs2
2026-06-12 04:53:05

Válasz hasutas1 #66202. hozzászólásáraA természetbe való beavatkozást nem kellene engedni. A problémáink kezdete pontosan egybeeesik a Jéger rendszer indulásával. Aki jégesőnek kitett helyen él az alkalmazkodjon ahhoz a helyzethez, de az nem megoldás, hogy cserébe tönkreteszem a mögöttem következő területek gazdálkodását. Lehet itt alusisakosnak gondolni a jéger ellenzőit, de az nem járja, hogy még én fizessem a saját tönkretételemet! Ez olyan, mintha vennék egy házat az utcámban egy balhés cigánycsaládnak...

#66212 UE-28
2026-06-11 23:10:55

Válasz szanberg #66155. hozzászólásáraMi felénk 15 mm volt, nem is bántam, hogy bejött a takarmány pár órával előtte smile loveye

Nincs profilkép
#66211 Praetor
2026-06-11 21:59:12

Válasz SzikiSzokeveny #66209. hozzászólásáraOlcsóbban is meg tudják oldani. Jégháló, vagy ha már úgy is csomó villanyt fogyasztanak, akkor napelem, ami még forintosan is megtérül nekik.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Árpa szalma
Árpa szalma

7.000 Ft

Sárgabarack nagy tételben eladó
Sárgabarack nagy tételben eladó

700 Ft

Munkagép eladó
Munkagép eladó

900.000 Ft

Vágóbárány eladó
Vágóbárány eladó

1.800 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]