Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.23 Ft USD 311.43 Ft CHF 384.62 Ft GBP 411.02 Ft

Fórum

Kukorica várhatóan........!

Létrehozta: Mitya , 2008-07-06 22:30:48

Kedvencekhez Segítség
25557 hozzászólás
#22507 mtz1221
2022-08-17 10:26:18

#22506 Gatti
2022-08-16 16:30:21

Válasz blsjela #22504. hozzászólásáraA térkép szerint csak a tenyész időbe 200 fölött, de majd megmondja kroki.

#22505 hegesztocsabi
2022-08-16 15:34:02

Válasz krokodil007 #22502. hozzászólásáraHát mert a krokodil szereti a vizett.
A 007 es meg megoldja

Nincs profilkép
#22503 határjáró
2022-08-15 20:09:55

Válasz krokodil007 #22499. hozzászólásáraEz elég gyenge, többet vártam volna smile tongue

Nincs profilkép
#22502 krokodil007
2022-08-15 19:59:01

Válasz Koczka József #22500. hozzászólásáraSomogy megye
Horvát határ mellet

Homokon nyilván nem ilyen
Ott már elvan száradva szinte

#22501 .Feco.
2022-08-15 19:56:50

Válasz krokodil007 #22499. hozzászólásárailyet én is tudok feltenni.... csak meg kell keressem a tavalyi képeket...

Nincs profilkép
#22500 Koczka József
2022-08-15 19:18:15

Válasz krokodil007 #22499. hozzászólásáraNagyon szép. Hol van ez helyileg?

Nincs profilkép
#22499 krokodil007
2022-08-15 19:15:10



Agyagos vályog föld

Nincs profilkép
#22498 Zoli1437
2022-08-15 13:03:46

Válasz mandlirobert #22497. hozzászólásáraKösz. Aratáskor kiderül, hogy mi lett. Csak termésbecslésben próbálom belőni magamat. Ez az év meg nagyon eltér az eddigiektől.

#22497 mandlirobert
2022-08-14 22:19:50

Válasz Zoli1437 #22496. hozzászólásáraMájusi időszak idén nagyon kedvező volt neki, tavaly meg csak vegetáltak akkor a hideg miatt.
Ez lehet már egy ok, hogy időbe lement a virágzás.

Nincs profilkép
#22496 Zoli1437
2022-08-14 19:47:40

Válasz mandlirobert #22495. hozzászólásáraA felső három levelet leszámítva száraz. Lógnak a csövek. 29% vizet mértem. 72 kg hektolitertömeg mellett.
Viszont egy éve ezen a napon még zöld volt az egész növény. Idén dacára, hogy 7 nappal később vetettem 10 nappal előbb virágzott és most is előrébb van. Nincs ötleted az okáról? (Aszály tavaly is volt.)

#22495 mandlirobert
2022-08-14 13:49:40

Válasz Zoli1437 #22494. hozzászólásáraHa még zöld a csuhé levél meg a növényzet nagy része akkor még használt az eső.
Beltartalom még épül.

Nincs profilkép
#22494 Zoli1437
2022-08-14 09:16:39


Nálam most így néz ki és már két hete csökken a súlya. (Igaz nem ugyan az a cső, de eléggé egyformák.) Vajon milyen hatással van rá 10mm eső?

#22493 #bandi
2022-08-13 20:53:33

Válasz Petyu #22489. hozzászólásáraÉlőben jobban meg lehet állapítani, de kb ez még most lesz a “full dent” tehát kb még most lesz minden szemen meg a horpadás, innen durván 2 hét még a fekete réteg. Szóval nem ártott még az az eső. Bár sokan már úgy veszik hogy ekkor kész a cső, de nem, némi hektolitertömeget még el lehet csípni, ugyanis ekkor még 50%-a van meg a végleges szárazanyagtartalomnak, a többi az ugye víz.

Nincs profilkép
#22492 Petyu
2022-08-13 20:25:30

Válasz Gabesz78 #22491. hozzászólásáraHa hülye kérdés volt, bocsi, de a nagy része el van száradva

Nincs profilkép
#22491 Gabesz78
2022-08-13 20:14:08

Válasz Petyu #22488. hozzászólásáraMondjuk ez tényleg hülye kérdés,amit feltettél.Zöld még a kukker.

Nincs profilkép
#22490 envagyok2
2022-08-13 19:27:14

Válasz Petyu #22489. hozzászólásárapersze hpgy használt neki, aug vége előtt nem hiszem, hogy megállna a szemtelítődés még most sem. vegyél le szemeket, és kapargasd meg a végét, hogy a fekete réteg megjelent-e már, ha még nem, akkor az még rakni akarja a szemet.

Nincs profilkép
#22489 Petyu
2022-08-13 19:12:43

Válasz #bandi #22486. hozzászólásáraMost ilyen, kisebb, nagyobb

Nincs profilkép
#22488 Petyu
2022-08-13 19:10:17

Válasz apuci #22485. hozzászólásáraÉn próbáltam egy kérdést feltenni, de idióta kérdéssel válaszoltak!!!!!!!!

#22487 Josku
2022-08-13 17:42:25

Válasz Drisa #22484. hozzászólásáraA gruberos jobban megtudta tartani a vizet, még most is zöld a kukorica.

#22486 #bandi
2022-08-13 17:29:31

Válasz Petyu #22482. hozzászólásáraNagy valószinüséggel használt még. A csövet, a szemeket kell megnézned, hogy állnak. Könnyen lehet, hogy még 2-3 hét is van neki hátra, addig van vízigénye is.

#22485 apuci
2022-08-13 17:28:01

Válasz Petyu #22482. hozzászólásáraNeked használ egy adag rántott hús?smile cursing

#22484 Drisa
2022-08-13 17:26:44

Válasz Bárány #22479. hozzászólásáraNálunk hatalmas különbség van a szántott és a gruberezett között. Szántott már két hete leszáradt a másik meg félig zöld volt. Majd termésre kíváncsi leszek.

Nincs profilkép
#22482 Petyu
2022-08-13 17:16:51

Szerintetek ennek még használt a mai 15 mm eső? Sy Carioca

Nincs profilkép
#22481 blsjela
2022-08-13 16:29:20

Válasz Bárány #22476. hozzászólásáraVetés idő és a fao is befolyásolja és hogy lejtőse hol állhatott meg a víz stb . Nekem is van a lapont 2ha ami haragos zőld .Persze itt meg a vadak jol elvanank .

#22480 Bárány
2022-08-13 12:04:48

Válasz Frapter #22477. hozzászólásáraÍgy van. És azért a zöld felületen valószínűleg normálisabb lesz a vízleadás is. Lehet, hogy egy-két hét múlva azon lesz alacsonyabb a szemnedvesség.

#22479 Bárány
2022-08-13 12:03:02

Válasz barazdabetyar. #22478. hozzászólásáraMindegyik szántott, de azért mégis kicsit rá is hibáztál.smile smile: a bal oldali táblát kétfelé osztottam, szántott és grubberes kísérletre. Ez a széle, ami a képen van pont a szántott, és az út szélén a szomszédé szintén szántott.

Egyébként a grubberes "szokás szerint" lassabban indult, de úgy júniusra már szemmel látható különbség nem volt, csak az NDVI szerint folt kicsit lemaradva. Júliusra, aztán már ott is behozták egymást.
Tavaly hasonló kísérletben sokkal tovább, és szemmel is látható lemaradásban volt a grubberes, de az aszályban akkor is utolérte a szántottat.
Szóval aszályban kb. azonos lesz a végeredmény. Most már jöhetne egy normális, csapadékos év is.
Persze, nem csak ezért...smile smile

Nincs profilkép
#22477 Frapter
2022-08-13 11:50:22

Válasz Bárány #22476. hozzászólásáraAkkor már a zöldebb sem épít be tápanyagot, az is már csak leszárad. De azért több várható attól.

#22476 Bárány
2022-08-13 10:52:51

Mutatkoznak különbségek.

Szemnedvesség augusztus 11-én:
-bal (zöldebb): 22,7%
-jobb (csontszáraz): 19,4

#22475 barazdabetyar.
2022-08-13 06:57:53

Válasz Balázs. #22474. hozzászólásáraEgy idős bácsi mondta régen."Ingyen jöhet még a wc trágya is."smile lolAdja el a tehenét.Én meg ingyen keresek műtrágyát.

Nincs profilkép
#22474 Balázs.
2022-08-12 22:23:57

Válasz barazdabetyar. #22473. hozzászólásáraValaki ingyen keresi teheneinek takarmánynak, a fészbukkon.

#22473 barazdabetyar.
2022-08-12 20:14:18

Válasz .Feco. #22472. hozzászólásáraEnnyiért nem adnám.Több tápanyag van benne.Netán ha van rajta 3 mázsa szem hektáronként futja az aratást.

#22472 .Feco.
2022-08-12 17:42:13

Válasz Gabro #22470. hozzászólásárafelénk amit vágtak eddi a derékig érő 4-5 tonna, a váll fölött cső nélkül az 10, ha van rajta valamennyi cső akkor azért több a tömege...

itt is 10 ft/kg és csak meg kell mutatni hol a föld, minden mást fizet a vevő. vevő meg van mert a tehenészetek mindent silóznak amit találnak, s így sem lesz elég.

Nincs profilkép
#22471 ..,-:)
2022-08-12 17:11:38

Válasz Gabro #22470. hozzászólásáraAz jó ár, mert én eddig 5 Ft/kg-ról hallottam.

Nincs profilkép
#22470 Gabro
2022-08-12 16:43:51

Sziasztok!
Tudom hogy ez sok dologtól függ, de úgy általánosságban egy mellig érő kukorica hektáronként mennyit adhat silóban? 70 ezerrel lett vetve, nincs elszáradva, csak az alsó levelek, csutka is van mindegyik tövön, viszont szem alig. Aki nézte azt mondta 10 ft/kg-ért átvenné és olyan 10 tonna lehet rajta smile confused

#22469 Josku
2022-08-11 21:26:51

Válasz TeljesenMindegy #22468. hozzászólásáraNem kell itt az üveg gömböt vizslatni, elég belenézni a kútba! Mintha már ezt hallottam vólna valamelyik felmenőmtől!smile thumbupcool

#22468 TeljesenMindegy
2022-08-08 19:27:43

Válasz Radocz #22466. hozzászólásáraEz az öt éves átlag nézés sokba fog kerülni neked.
Nekem elég belenézni a gyűrűs kútba, hogy megállapítsam, jövőre nem szabad erőltetni a kukoricát.

Nincs profilkép
#22467 Megmondó
2022-08-07 22:23:59

Oké! Tizedesvesszőttéveszzettem!
De valahonnan?
Valaki ?
Neten kitudnaturni kimutatást,hogy 2014-től befizetettpénz?
Mennyiisvolt?
Mennyilettkifizetve?
Seholselátok elérhető adatokat!
Köteleznek 1 kárenyhitési alapra! Oké befizetem!
Kezelem ugy kárenyhitési alapot mit gépjármünél kötelezőt!
Fizetek cirka 30000-et! valami nagyonnagyösszegetiskifizetnekrá!
Bevállaltak 1 kárenyhitési biztositást! Befizettük?
Volt Gazdatüntetés pesten 2005 ben!
Igaz akkori szervezők Parlamentbenülnek?

#22466 Radocz
2022-08-07 12:41:27

Válasz TeljesenMindegy #22465. hozzászólására1992- ben Balmazújváros egyik területén már volt ilyen, hogy nem hozott csövet.
Kicsit később Debreceni Kismacs területén sikerült egy ismétlés.
Minden növényt öt év átlagban kell nézni. smile cowboy
smile cowboy

#22465 TeljesenMindegy
2022-08-07 10:22:24

Válasz #bandi #22463. hozzászólásáraDunától keletre elvétve fogsz kukoricaföldet látni jövőre. Kihalt fajnak lehet nyilvánítani.

Nincs profilkép
#22464 Zoli1437
2022-08-07 09:24:08

Válasz #bandi #22463. hozzászólásáraAz alapból fizették a jégkárelhárítást meg a biztosítás támogatást. Amit én hallottam ott a miniszter a biztosítóktól várta, hogy majd fizetnek.

#22463 #bandi
2022-08-07 09:03:23

Válasz Megmondó #22460. hozzászólásáraHa egyszerűen logikázok, akkor mindenki befizet ezeöccázat, aztán a fél ország beadja aszálykárra, a másik fele meg nem, akkor az aszályosok kapnak 3000-et. Ha az állam megduplázza, akkor hatot.

Nincs profilkép
#22462 heritibi
2022-08-07 06:53:39

Hűha, vannak itt gondok egyeseknél a számtannal kapcsolatosan. smile sweatdrop
Kissé mulatságos, ha valaki úgy próbál meg okosat mondani, hogy közben a 4. osztályos matek is erős neki! Így pont az ellenkezőjét éri el a mondanivalójával kapcsolatban. Kitartást, tanulni sosem késő smile thumbup

#22461 Lackó
2022-08-07 00:13:40

Válasz Megmondó #22460. hozzászólásáraEgy tizedessel elcsúsztál, ~7.5 milliárd

Nincs profilkép
#22460 Megmondó
2022-08-06 23:57:32

Ha nézem? Magyarország öszterülete?
5049000 Ha! ez szorozva 1500-al ?
7573500000 Ft!
Pontositva? 75,735 milliárdot fizetünk idén kárenyhitésialapva számolva csak szántóval!
Ezd szorozd kettővel! amit elméetileg Állam hozzátesz! Durván 160 milliárd!
De Jöhet Palik Laci néhai F1 riporter idézate? Holvan démon hill? Átköltve? Hovatünik a pénz?

Nincs profilkép
#22459 Megmondó
2022-08-06 23:37:45

Hozzászólásokat elolvasva? Mondjuk kicsit durva!
Kárenyhitési alapban nincs pénz!
Mondta Miniszterelnök!
Kárenhitési alap? Hollátjuk,hogy mennyilett befizetve? Mennyilett kifizetve?
Erről elszámolás holvan?
Befizettün évekalatt!
Enyhén nemelfogadható mint kártyában a Blöff!
Ha a KSH Számokatveszed alapul?
Itt nézd a 2021-es évet Szorozd 1000 Ft/ Ha Nagyonagyszám!

Mielőtt Valaki betámad!

Mindezt az adatohat a KSH adatbázisbólszedtemle!

https://www.ksh.hu/stadat_files/mez/hu/mez0008.html

Gyengébbek érthetőségemiatt! Nemkivánok semmi libsi meg egyébb hozzászólást!
Hivatalos KSH adatbázis!
Matekozz!
Hol a Pénz amit Befizettünk? Elszámolás?
Külön jókivánságaimatküldöm mindazoknak akik balosozniakarnak vagy gyurcsánynál jobbvolt!
Számszakilag feldobtam!
Ha.ra fellehetszorozni! Ennyitfizettünkbe!
Elszámolást seholnemláttunk! Mennyilettkifizetve!
Maradjunk tényeknél! Vagy mateknál?

Nincs profilkép
#22458 Moderátor
2022-08-06 18:36:37

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-08-08 14:18:35

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
A TalajNET több évtized kutatási eredményeit teszi könnyen elérhetővé a...
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
A közvélemény kevés támpontot kapott eddig, így nem tud mit kezdeni a...
Öntöződob szórókocsi
Öntöződob szórókocsi

100.000 Ft

Eladó bárányok
Eladó bárányok

400.000 Ft

Néma kiskacsa eladó
Néma kiskacsa eladó

700 Ft

Disces,  tárcsás kasza eladó
Disces, tárcsás kasza eladó

730.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]