Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.86 Ft USD 312.6 Ft CHF 384.91 Ft GBP 411.86 Ft

Fórum

Hegesztés

Létrehozta: Vadmalac , 2008-09-19 15:18:56

Kedvencekhez Segítség
913 hozzászólás
#613 Gepi
2023-04-09 19:57:17

Válasz envagyok2 #606. hozzászólásáraCsak óvatosan ezekkel a pótkocsi hegesztésekkel és elmondom miért. Volt olyan hogy egy fliegl pótkocsi aminek a váza megrepedt és amit meghegesztettek majd a hegesztés mellett újra megrepedt és újra meghegesztettek és ismét megrepedt, amit nem értettünk, majd a sokadik hegesztés után vágtunk flekszel mintát és bevizsgáltattuk aminek az lett az eredménye hogy hegeszthetetlen a (ócska)vas. Ennyit a pótkocsiról a gyártó tudja hogyan kell az ilyeneket gyártani, elvégre nem egy HW vagy MBP pótkocsi.

Nincs profilkép
#611 csabahegeszt
2023-04-09 14:46:08

Válasz envagyok2 #609. hozzászólásáraSima bázikus pálca
Az kell neki
Ok 55

#610 Gumóka
2023-04-09 14:17:18

Válasz envagyok2 #606. hozzászólásáraMágnes. Gondolom nem saválló, meg alu sem igen, csinálsz próba hegesztést, csak tiszta legyen a hegesztendő felület.

Nincs profilkép
#609 envagyok2
2023-04-09 14:13:33

Válasz csabahegeszt #608. hozzászólásáraahha, ilyenekt kéne körbenyalni.

Nincs profilkép
#608 csabahegeszt
2023-04-09 14:11:56

Válasz envagyok2 #606. hozzászólásáraMost ami a képen van azt szeretnéd meghegeszteni?

#607 Nyomasek Bobo
2023-04-09 14:09:01

Válasz envagyok2 #606. hozzászólásáraNem hozzáértőként gondolom első az egyenirányított hegesztő lenne.

Nincs profilkép
#606 envagyok2
2023-04-09 14:05:54

volna egy hegesztős kérdésem is.
kamion pótkocsi vázán kéne monyákolnom, nem a fő tartón, meg ilyenek, hanem a légtartályt tartó vasakat kell cserélnem, és a aláfutásgátló tartó vasakat. az alváz gerendán lyuk ki van vágva, azon átdugom, és körbe kéne nyalni, majdnem gyári minőségben, hahaha.

a gondom az, hogy a vát gondolom nem valami szabvány acél, rohadt kemény is volt, csilingel is mint a bikatöke, meg "fehérebb" is mint az acél. egy hónapja, vagy több próbából homokfúvóval megfújtam, azóta veri eső, süti nap, de nem rozsdásodik, egészen minimális kis barnás pici folt van rajta itt-ott, de totál nem rozsdásodik, míg ennyi idő alatt egy sima acélból 20-as keresztmetszt alatt már semmi nem lenne.
szóval mi lehet ez a vas, mivel lehet ezt hegeszteni? co viszi? azt látom, hogy van a vázon monyákolás bőven, előző német is próbálkozott már rendesen, de ritka ocsmány hegesztés, vagy ez így megy csak?

Nincs profilkép
#605 csabahegeszt
2023-03-09 17:33:42

Válasz Gabi 07 #604. hozzászólásáraNa de a szivattyún van csavar kb 16 nak tűnik.
Azt hosszabbat az mögé csomó lemez és uttánna már hegeszthető a sima vas.
Nincs ott olyan nagy feszültség. Na jó egy kis lakatos munka meg hegesztés de ha van anyag egy nap,fúrás vágás hegesztés.
Utána 1000 +1év

Nincs profilkép
#604 Gabi 07
2023-03-09 15:44:14

Válasz csabahegeszt #603. hozzászólásáraA 2-essel jelzett az 60-as szögvas (vinklivas). Pont ez a probléma, hogy azt kellene hegeszteni az öntvény házzal (ami szerintem szürkeöntvény)

De lehet jobban járok ha megfúrom és csavarozok hozzá, ahogy 'mtz 1221' ajánlotta.

Nincs profilkép
#603 csabahegeszt
2023-03-09 15:10:16

Válasz Gabi 07 #595. hozzászólásáraHátulról fotózd már le.
Mert amire a 2 es van írva ott alól hegesztett
Tuti nem öntvény

#602 Gumóka
2023-03-09 15:04:28

Válasz Gabi 07 #601. hozzászólásáraAkkor én mit mondjak, az enyémen festék sincs lassansmile laugh

Nincs profilkép
#601 Gabi 07
2023-03-09 15:00:32

Válasz Gumóka #600. hozzászólásáraNe fáradj, találtam képet a neten, egybe van öntve.
Ezt már mókolták sajnos! Hogy a macska rúgja meg! smile hammer
Kezdem unni a javításokat ezen a sz@ron!

Nincs profilkép
#599 Gabi 07
2023-03-09 14:17:58

Válasz Gumóka #597. hozzászólásáraA te masinádon ez a két szélső lefogató, egybe van öntve a hajtóművel?

Nincs profilkép
#598 Gabi 07
2023-03-09 14:13:37

Válasz .mtz.1221. #596. hozzászólásáraA középső tartó az egybe van öntve a házzal, a túloldali az hegesztett (kép), lehet már az is kókányolás, és gyárilag öntvény tartói voltak.
Ezt nem tudom.

#597 Gumóka
2023-03-09 13:55:37

Válasz Gabi 07 #595. hozzászólásáraEzt tán' savállóval prütykölték.
Öntvényelektróda még lehet jó, de meg kell melegíteni előtte. Vagy Co Sg3 huzallal. Belevaracskoltak rendesen, nem biztos jó lesz már.

Én is azt mondom, valahogy lepántolnám.

#596 .mtz.1221.
2023-03-09 13:42:31

Válasz Gabi 07 #595. hozzászólásáraÁtmeneti elektródával esetleg, de én nem mernék vele játszani. Csinálj neki tartót a meglevő csavarokhoz, esetleg fúrj bele menetet ahol vastagabb a ház, az a biztos.

Nincs profilkép
#595 Gabi 07
2023-03-09 13:01:07

Segítségre lenne szükségem.
A képen az 1-el jelölt unhz 750-es hajtóműházat (valamilyen öntvény) kellene öszehegeszteni a 2-essel jelölt vinklivassal (tartó konzol). Valaki már próbálta, de nem értett hozzá smile nonono (takony gombóc az egész) és láthatólag az öntvényt nem is fogta.
Mivel lehetne megvarni, hogy jó legyen?
Előre is köszönöm a segítséget!

Nincs profilkép
#594 Mtz 550E
2022-12-22 20:54:53

Válasz kis Zombi #593. hozzászólásáraMinek rohadna szét alapozva és festve lesz utána!

Horgany kiég utána egész jól heggeszthető!

Nincs profilkép
#593 kis Zombi
2022-12-22 20:49:48

Válasz Mtz 550E #579. hozzászólásáraHa beletaknyolsz rövid időn belül szét fog rohadni, forganyzottat Sz.pás heggeszteni

#591 Gumóka
2022-12-22 20:23:39

Válasz Mtz 550E #590. hozzászólásáraPedig az inverterrel játék lenne. Nem lehet a géped hibás?

Én szárítás nélkül hegesztek néha bázikussal, az kissé macerás, de viszi azt is az inverter.

#589 Gumóka
2022-12-22 19:36:00

Válasz Mtz 550E #588. hozzászólásáraMeg az inverteresnek könnyebbnek kéne lennie. Rutil, vagy bázikus ekektródát használsz?

Nincs profilkép
#588 Mtz 550E
2022-12-22 19:11:15

Hali!
Van egy trafó ívheggesztő 3.2 pálcával a legjobb heggeszteni vele mert az áramerősség nem nagyon állítható rajta jól is lehet dolgozni vele!

De az invertetes heggesztővel nekem miért sokkal nehezebb az ívgyújtás is meg ragad a pálca? Egyszerüen nem megy vele!

#587 Maszek Zs
2022-12-22 18:35:09

Válasz Gumóka #571. hozzászólásáraMa cseréltem. Nem kértek semmit. Keresd a helyi szódást neki biztos van most majdnem egy évig megleszek.

Nincs profilkép
#586 Mtz 550E
2022-12-20 12:33:37

Válasz Matyi50 #585. hozzászólásáraÍrtam neked privátba nézz már majd rá!

Nincs profilkép
#585 Matyi50
2022-12-19 15:11:14

Válasz ND #583. hozzászólásáraGugliban rákeresel"palackcsere,saját palack" ,kiad jópárat.

#584 Gumóka
2022-12-19 12:19:18

Válasz ND #583. hozzászólásáraA siad hordja a messertől, itt vannak a szomszédba, látom.

Nincs profilkép
#583 ND
2022-12-19 12:05:46

Válasz Matyi50 #582. hozzászólásáraés ki foglalkozik még töltéssel?
én csak a három nagyot ismerem (Linde, Messer, Siad)
ezek mind bérpalackoznak már

Nincs profilkép
#582 Matyi50
2022-12-19 08:58:39

Válasz ND #581. hozzászólásáraEz a két gázos cég szarozása évek óta tart . Linde nem vett át Messeres palackot,és fordítva.Most saját palackokat adnak bérbe, mégtöbb profit reményében. Ugyanannyit fizet az is,aki hetente cserél,meg az is,aki évek alatt használ el egy palack gázt.

Jópár cég foglalkozik nyomáspróbával még és töltéssel is. Saját tulajdonban semmi sem tiltja,hogy ne lehessen co,acetilén.oxigén gázod és palackod.

Nincs profilkép
#581 ND
2022-12-18 21:32:38

Válasz Gumóka #574. hozzászólásáraA héten cseréltem a Messernél palackot.
Elvették az enyémet és bérelhetem majd napi 20plusz fáért
Annyira jófejek h a 14ezer nettót amit a palackért (nem) adnak beszámolják 2év 2hó bérletbe (20as argon)

CO egyelőre maradhatott az enyém

#580 Gumóka
2022-12-18 20:56:27

Válasz Mtz 550E #579. hozzászólásáraTudod, kiég a horgany, viszont mérgező a füstje!

Nincs profilkép
#579 Mtz 550E
2022-12-18 20:19:26

Horganyzott ventilátorházat ha megcsiszolom fényesre utána elektródával tudom heggeszteni? Köszönöm!

Nincs profilkép
#578 Matyi50
2022-12-04 17:51:03

smile scared

#577 endypapa_20120
2022-12-03 15:57:44

Válasz wernerj #576. hozzászólásáraKöszönöm! ha közelebb nem megy, rákérdezek ott.

#576 wernerj
2022-12-03 15:49:11

Válasz endypapa_20120 #570. hozzászólásáraSzia!
Siófokon a Hanyecz-nál próbáltad? Szeptemberben cseréltem náluk, semmi probléma nem volt.

#574 Gumóka
2022-12-02 18:19:15

Válasz Gandhy #572. hozzászólásáraFacen amatőr hegesztős csoportba is felmerül már ez a csere, bérlés stb. dolog, de egyértelmű infó még nem igazán van, ahány telep, annyi féle hír.
Ott olvastam, hogy állítólag magánszemélynek nem is lesz csere-töltés bár ezt kétlem.

#573 Mtz-s gyerek
2022-12-02 17:57:27

Válasz endypapa_20120 #570. hozzászólásáraMarcali Dobár gáz. Én oda járok.

#572 Gandhy
2022-12-02 17:43:17

Válasz Gumóka #571. hozzászólásáraegyik motoromon van nitro szett, NOS amerikai cucc, egy barátunk szerette volna forgalmazni és egy motor, egy autó szettet homologizált, honosított, vagy a tököm tudja mi ennek a megfelelője. Motor a beszerelés után műszakizott vele gond nélkül mellékelve a különböző szertifikéket, stb. Itt jön képbe a Linde(Répcelak) nem volt hajlandó tölteni a gyári palackot, adtak a sajátjukban és oldd meg.

#571 Gumóka
2022-12-02 17:23:10

Válasz endypapa_20120 #570. hozzászólásáraMaszek cseretelepen, ha van ilyen, próbáld, de már csak bérpalack lesz sztem.
Vicces egyébként, hogy megveszem én is a palackot, (argon, co) a gépekkel együtt, aztán cserekor már bérletest ad a saját tulajdonom helyett.

Elmehet a búsba a linde és messer is, monopolhelyzetet csináltak...smile hammer

#570 endypapa_20120
2022-12-02 16:43:30

Cargon gázpalack vételi, csere helyet tudna valaki ajánlani Somogyban, vagy környékén?
Venni akartam és azzal szembesültem, hogy nem adnak, csak "bérbe" de ráadásúl csak úgy, ha minimum havonta cserélek. + azzal vismile cursingsmile cursingsmile cursingsmile hammersmile hammersmile hammergasztaltak, hogy a co is erre a sorsra jut.

#568 mtz1221
2022-12-01 08:01:58

Válasz endypapa_20120 #567. hozzászólásáraA külön. Olcsóbb javítani is, meg a hegesztőt leteszed egy helyre, veszel + vezetéket, és a huzaltolót viszed ahová akarod ameddig a vezetéke ér.

#567 endypapa_20120
2022-12-01 07:50:53

Az lenne a kérdésem, mi a különbség két hegesztő között (melyik jobb)?

Az egyik egy "szerkezet", huzal toló, minden egy gépben, a másik két egység, a huzaltoló külön van.

#566 mtz1221
2022-11-28 23:46:37

Válasz .Richard. #565. hozzászólásáraPont ez hogy nem, pedig a hegesztés után általában megreped nem sokra. Apám is szétfagyasztott egy perkinst, az be lett fémre való 2 komponenses ragasztóval kenve, meg ki lett kupakból véve a szelep, el is ment 5 évet, még a fő tengelyt nem állította be.

Nincs profilkép
#565 .Richard.
2022-11-28 22:26:20

Válasz mtz1221 #563. hozzászólásáraÉrdekes egy munkakör lehet. Az öreg lehet kőművesként kezdte. De ha van egy 8miliméteres öntvény blokk. Azon a fagy huz egy csikot. Abbol 2milimétert elstimmel akkor a maradék a hőtágulástol nem tátong majd és ujra elreled a viz a stimmelésnél?

#564 Gumóka
2022-11-28 22:16:38

Válasz mtz1221 #563. hozzászólásáraHá' jó rég lehetett németbe, ha még hegesztő se vót'smile lol

Amúgy egszerűen hidegkovácsolásnak hívják.smile smile

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Őszi agrárreformok küszöbén Magyarország: fontos törvények változhatnak
Őszi agrárreformok küszöbén Magyarország: fontos törvények változhatnak
Ősszel több, az agrárszektort érintő törvény módosítását tervezi az...
Figyelem! Jelentős szigorítás lesz a boltokban ezzel az élelmiszerrel kapcsolatban!
Figyelem! Jelentős szigorítás lesz a boltokban ezzel az élelmiszerrel kapcsolatban!
Új, szigorúbb előírások lépnek életbe erre az élelmiszerre vonatkozóan....
Hűtőprés, hordóprés
Hűtőprés, hordóprés

4.500.000 Ft

New Holland 8560
New Holland 8560

7.000.000 Ft

Mercedes-Benz Arocs 3658 | 8x4 | Retarder | Euro 6 / 2015 / Lízing 20%-tól
Mercedes-Benz Arocs 3658 | 8x4 |...

47.900 EUR

Qad
Qad

520.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]