Fórum

Aktuális agrárpolitikai dühöngő! 

Létrehozta: Maszek, 2008-04-11 23:23:00

Új hozzászólás Frissítés
  • Válasz » #30999  Mihály | 2020-01-05 15:51:52

Válasz Vinkó 75 #30998. hozzászólására
    Bátraké a jövő hogy is mondta a miniszter elnök "merni kell nagyot álmodni" s aztán meg úgyis ott hagyják az összest az út szélén csak a bőrüket mentsék a vállalkozók jó részét a deviza alapúval tették tönkre most már csak a fiatalok maradtak ha maradnak mert ezek a csokra vet házak Magyar fizetésből nem tudja kifizetni soha nem tud itt 10-16 év alatt 20-30 milliót ki spórolni ezekből a bérekből mikor az is alig él meg belőle akinek már sajátja van

• Válasz » #30998 Vinkó 75 | 2020-01-05 14:49:56

Válasz Mihály #30997. hozzászólására

Ehhez még jön hogy az átlag szeretne,vagy mutatná hogy jobban él.Adósság hátára adósság.2008-at is érezzük, ennek ellenére a látszat zöme hitel. Ezt beszélgetéseim során előjön. Ha jön egy válság,vagy munkahely vesztés. Zöme már a következő hónapban talán még ki tudná fizetni a törlesztést,de utána már nem nagyon. Szép lakás-ház-autó-1 hét Horvátba de hónapról hónapra. Fogom a fejem mikor a fiatalok 30 millios hitelbe belemennek egy városi panelért. Van itt eladó pár nagy értékű hitelbe belefulladt tulaj ingatlanja. Haza jött Svájcból egy haver(Ács) a kuncsaftok 80%-a kinti melós. Ki itthon rakatja rendbe a vett vagy örökölt ingatlanát. A többi a CSok...és egyéb hitelek.

• Válasz » #30997  Mihály | 2020-01-05 14:38:21

Válasz Mihály #30996. hozzászólására
    Ja és a kétkedőknek:
    Az arányok annak ellenére nem javulnak, hogy az egy főre jutó jövedelmek minden évben emelkednek. A válság alatt a visszaesés olyan nagy volt, hogy nálunk és a horvátoknál 2019-re sem érték el a reálbérek a 2008-as szintet – állítja Galgóczi Béla, az Európai Szakszervezeti Kutatóintézet elemzője. Az Eurostat egyik adatsora pedig azt mutatja, a magyarok életszínvonala a tagadhatatlan emelkedés ellenére pont ott van, ahol 2003-ban volt a többi tagállammal összevetve, vagyis felzárkózásból megbuktunk. A lakosság 28-30 százaléka a létminimumon vagy az alatt él.

Ennél is sötétebb kép rajzolódik ki a „GfK Vásárlóerő Európában 2019” című, két hónapja készült tanulmányából, amely szerint minden lichtensteini polgár 67 és félezer eurót költhet el egy évben, egy magyar azonban csak kevesebb mint 7 és félezret. De ne mérjük magunkat a leggazdagabbakhoz, csak az európai átlaghoz! Akkor legalább elmondhatjuk, hogy ez volt az az év, amikor átléptük az átlag felét. A legtöbbet a fővárosiak és a Győr környékén élők tudnak vásárolni a pénzükért, a sor másik végén az észak-alföldi települések állnak, általánosságban pedig minél kisebb egy község, annál kisebb az ott élők reálkeresete. Van hová fejlődni !!!!!smile pimp

• Válasz » #30996  Mihály | 2020-01-05 14:34:10

Akkor jobban élünk???...:egy osztrák állampolgár éves nettó átlagjövedelme 26 ezer egységet ér, a cseheké több mint 14 ezret, a magyar azonban csak 9 és félezret. Az osztrák dolgozók tehát háromszor annyit tudnak vásárolni a pénzükből, mint a magyarok 36 százaléka egy hónapnyi tartalékkal sem rendelkezik, rendszeres megtakarítást pedig mindössze 8 százalék tud felmutatni. A szegénység majdnem a lakosság negyedét fenyegeti Észak-Magyarországon, az Észak-Alföldön és a Dél-Dunántúlon, de aki gyereket vállal, az biztosan kénytelen máshol is sok mindenről lemondani.smile censored

• Válasz » #30995 Valodi | 2019-12-30 00:02:52

Kedves Barátaim!

Ámbár nem kaptam rá felkérést, még csak nem is tud róla, de egész biztosan nem neheztel meg Tanár úr, ha ezt a kétségbeesett kiáltását a legilletékesebbek körében közzéteszem:

"....nem marad más, mint hogy a változtatáshoz haladéktalanul vissza kell szereznünk a közösségek államát, vissza kell helyezni ERKÖLCSI TALAPZATÁRA, és ismét a közjó szolgálatába kell állítanunk, majd a politikai rendszerváltást követően:

• az állami vagyonról szóló törvény módosításával az állam tulajdonában lévő termőföldet – erre létező európai és Európán kívüli nemzetközi példáknak megfelelően – a forgalomképtelen kincstári vagyonelemekhez kell sorolni;
    • üzemszabályozási törvényt kell alkotni, és az európai gyakorlatnak megfelelően ebben kell szabályozni a mezőgazdasági üzem jellemzőit, működtetésének feltételeit és az összeszámítás szabályrendszerét, az egy családhoz/érdekeltséghez tartozó birtokszámot
    (1 db) valamint annak ágazattól függő maximális méretét;
    • az üzemszabályozási törvényben előirt maximális birtokméret-korlátoknak való megfeleléshez 3 év türelmi időt kell biztosítani, és azt az egy család megélhetését biztosító átlagos európai birtokméret felett – a lakhely és a birtok közti távolság szerint is differenciált – területnagyságtól függő, sávos, progresszív földadóval is ösztönözni kell;
    • a családi gazdasági modell versenyképességét növelő szövetkezeti formákról, azok működéséről és támogatásuk módozatairól törvényt kell alkotni, hogy a termelés, a feldolgozás és az értékesítés, azaz a teljes vertikum haszna a helyi közösségeknél maradjon;
    • a földalapok és egyéb feltételek megteremtésével el kell indítani a Nemzeti Vidékstratégia által előírt „demográfiai földprogramot” illetve a „szociális földprogramot”;
    • a közösségi földalapok gyarapítása érdekében az államnak élnie kell elővásárlási jogával, és a földpiac aktív szereplőjeként fel kell vásárolnia – az üzemszabályozás és a progresszív földadó hatására vélhetően megnövekvő – eladásra felkínált földkészleteket, amelyeket a valóban helyben élő, gazdálkodó családoknak, a „demográfiai földprogram”valamint a „szociális földprogram” keretében pedig a fiataloknak és az önkormányzatoknak kell kedvező feltételekkel, tartós bérbe adnia;
    • az európai színtéren kezdeményezni kell a termőföld kivételét a tőke-javak közül és az élelmiszer önrendelkezést, azaz az élelmiszerek, mint nemzetbiztonsági, stratégiai árucikkek – a fegyverek és a gyógyszerek kereskedelméhez hasonló – kivételét az áruk szabad áramlása köréből; végezetül
    • minden olyan törekvést segítenie kell, amely közös értékeink védelmét és gyarapítását, az ezeket megtartó közösségek, a helyi gazdaság és társadalom erősítését tűzi célul, és ezzel egyfajta missziós, jövőnket alapozó feladatot lát el a spekuláns tőke által globalizált világban.

Ezek a lépések az végveszélybe került és apátiába süllyedt agrártársadalmat is segíthetik abban, hogy saját – ám az egész társadalmat szolgáló – értékei és érdekei védelmében bátran lépjen fel, és forduljon szembe a mindenen átgázoló tőkeérdekekkel.

Bárcsak a saját állama is segítségére lenne ebben! " http://kielegyenafold.hu

Végül az Ő nevében is szívből jövő BUÉK a nemzet mindenkori alapját jelentő, tisztességes, igazi magyar gazdáknak!

• Válasz » #30994 Kémlelő | 2019-12-29 19:58:31

Válasz polgar123456 #30989. hozzászólására

gondolom a kuruc info hozzászólásait olvastad.

" Attila Batthyány • 2 éve • edited

A vadászterületet zömében magánszemélyektől bérlik ki, azaz kérhetnek ugyanazért 1000-et, vagy 10-et. A bérbeadó döntése. Itt az az érdekes, hogy mivel vették rá a tulajokat az olcsósításra. Ott lesz az eb elhantolva..
    Ahol pedig állami területekről van szó, kötelező az értékbecslés és a pályáztatás, bár ezt sem nehéz kijátszani. (Pár olcsósító körülmény, egy pályázó, összebeszélve lenyomott árak,...) Bár ha egy területet a becsültnél olcsóbban adnak, az hűtlen kezelés.
    Attól viszont nem sérül a vadgazdálkodás, hogy kié a vadászterület, mert mindenkinek ugyanúgy el kell számolni az elejtett vaddal.

Rohadtul oda kell rájuk figyeli,, ha náluk marad a vadászati jog."

Ha fele igaz, akkor is felháborító ami le van írva a cikkben. ezek szerint hinni lehet az írásnak?
    De mi van akkor ha igaz?

Fog változni valami?
    smile cowboysmile cowboysmile cowboy

• Válasz » #30993 Quecus | 2019-12-29 13:57:45

Válasz polgar123456 #30987. hozzászólására

Van némi rálátásom a jogra.

Tedd már meg a kedvemért, hogy kifejted, milyen jogi következményei lehetnek annak, ha valaki szidja az IMF nevű gazemberek gyülekezetét, vagy a olicgarha klientúrát üzemeltető Orbán-rezsimet?

• Válasz » #30992 Tomi81 | 2019-12-29 11:23:12

Válasz polgar123456 #30991. hozzászólására

Most őszintén. Mi verte ki nálad ennyire a biztosítékot?

• Válasz » #30991 polgar123456 | 2019-12-28 12:45:30

Válasz Wilde #30990. hozzászólására

Én is megismételjem az előbbire adott válaszomat?smile sweatdrop

• Válasz » #30990 Wilde | 2019-12-28 12:43:40

Válasz polgar123456 #30989. hozzászólására

erre megismételném az elöbbi hozzászólásom.smile scared

• Válasz » #30989 polgar123456 | 2019-12-28 12:41:58

Válasz Wilde #30988. hozzászólására

Kikérem magam és kollégáim nevében. Ezek a mi gondolataink leszólása és degradálva. A fórumon kizárólag magas eszmeiséget és tudást tükröző írások vannak és ezért ki is állok főleg egy kollégámért akinek a nevét nem írom ki.

• Válasz » #30988 Wilde | 2019-12-28 12:38:52

ennyi süket szöveget,te jó ég.

• Válasz » #30987 polgar123456 | 2019-12-28 12:20:18

Válasz Mihály #30986. hozzászólására

Tisztelettel kérlek sem a jelenlegi kormányt sem az IMF-et ne szidd itt. Amennyiben konkrét bizonyítékod nincsen akkor ez vádaskodás csak és lejáratás aminek lehetnek jogi következményei. Kiállok ezután mindenkiért senkit nem lehet bántani jogtalanul MEGTANULTAM! Megtanítottak felnyitották a szememet!

• Válasz » #30986  Mihály | 2019-12-28 11:52:55

Válasz jozef19 #30985. hozzászólására

Ha nem érted olvas vissza és ne írj hülyeséget akinek írtam értette

• Válasz » #30985 jozef19 | 2019-12-28 11:40:56

Válasz Mihály #30983. hozzászólására

Mia az,vagy ki az, hogy imf látta már valaki...

• Válasz » #30984 hasutas1 | 2019-12-28 11:38:34

• Válasz » #30983  Mihály | 2019-12-28 11:37:43

Válasz hasutas1 #30974. hozzászólására

a hat év önszántamból volt féltettem az egészségem a sok volt hithű elvtársak süketelésére meg nem voltam kíváncsi az hogy most itt vagyok egy dolog ha nem tetszik ez a sokszínes katyvasz lelépek ennyi de mivel már megettem kenyerem javát nem könnyen etetnek meg egyesek s amivel nem értek egyet azt nem pártolom s hiába jössz nekem az IMF hitellel meg egyéb katyvasszal írhatom nyugodtan a vezéred szlogenjét " rosszabbul élek mint 8 éve "s nem vagyok egyedül sajnos

• Válasz » #30982 hasutas1 | 2019-12-28 11:35:32

Válasz polgar123456 #30981. hozzászólására

Ha leírom amit gondolok akkor rád erőltetem a gondolataimat? smile laugh
    Elnézést.

• Válasz » #30981 polgar123456 | 2019-12-28 11:32:53

Válasz hasutas1 #30979. hozzászólására

Tényleg hagyjuk. Szerinted süketelés szerintem nem. Megint rám akarod erőltetni azt amit te gondolsz az írásomról.

Elnézést kértem ennyi. nem tudom mást tenni. Persze tőlem senki nem kért még pedig lenne miért... De nem vagyunk egyformák.Véleményemet természetesen a jövőben ami 3 napot jelent itt a fórumon megtartom magamnak arról az emberről akinek a nevét nem mondom ki.

Írj inkább az időjárásról abban vagy igazán jóóó!

• Válasz » #30980 hasutas1 | 2019-12-28 11:31:02

Válasz polgar123456 #30978. hozzászólására

Látod. Olvasd el lalát ő tényként kezeli, én nem. Akkor neki igaza van, nekem nem. Ennyi.

• Válasz » #30979 hasutas1 | 2019-12-28 11:29:26

Válasz polgar123456 #30978. hozzászólására

Hagyjuk ezt a süketelést. Engem nem kell megkövetni. Nem erőltetek rád semmit. Viszont ellenben veled, nem vádaskodok. Vádaskodni nem egy fórumon kell! Megvan annak is a helye. És...ha... beigazolódik a vádaskodásod utána lehet tényként kezelni! Addig csak vádaskodás, személyeskedés.

• Válasz » #30978 polgar123456 | 2019-12-28 11:24:29

Válasz hasutas1 #30976. hozzászólására

Ez a te véleményed hogy semmi alapja nincsen + mese. Amit én elfogadok. De másnak lehet más véleménye te meg ezt fogadd el. Vannak itt rajtad kívül akink tudtak azonosulni azzal amit leírtam hidd el attól még az igazat csak az illető akinek a nevét nem mondom ki tudja csak. A jelenlegi polgári kormány is valakinek frankó valakinek nagyon nem ezt is fogadjuk el, valaki utálja a traktorozás valaki meg imádja fogadjuk el... Utáljuk az édeset valaki meg a sóst fogadjuk el.

Szóval saját szubjektív véleményedet próbálod most rám kényszeríteni hogy az a jó mert az enyém az mese volt és semmi alapja nincsen... Akkor most hogyan van?

Tényleg ezt hívják úgy hogy meddő vita...

Ezek szerint akkor tégedet is megbántottalak vele akkor téged is személyesen megkövetlek most!

• Válasz » #30977 Lala5995 | 2019-12-28 11:24:11

Válasz polgar123456 #30975. hozzászólására

Csak azt a személyt kell megkövetni, akit megsértettél! Akinek a szemébe mondtad, irtad az igazságot, azért nem jár a megkövetés!
    Olyan személyek, akik a hatalomra, dicséretre vágynak, ráadásul elárulják ahonnan jöttek- nem érdemelnek dicséretet!

• Válasz » #30976 hasutas1 | 2019-12-28 11:19:30

Válasz polgar123456 #30975. hozzászólására

Elolvastam a cikket. Nem azért moderáltak (szerintem) mert ott voltak a képen személyek, vagy a cikkben felsorolt nevek, és a pálinkafőző...hanem azért mert te körül írtad egy mesével amivel nem lehet mit kezdeni... Ergo lejáratni szerettél volna embereket aminek szubjektíven(!) semmi alapja nincs.

• Válasz » #30975 polgar123456 | 2019-12-28 11:14:17

Válasz hasutas1 #30973. hozzászólására

Én senkit nem jelentek fel ha engemet meg fognak akkor jövök én is! Nem én fenyegettem itt ezzel mást azért azt tisztázzuk időben!

Lejáratni mindenki szerintem saját magát tudja...És ez is szubjektív mert valakinek az a lejáratás amit én írok valakinek meg az amit más ír...Minden szubjektív! Viszont a fényképek önéletrajzok és egyéb adatok objektívek voltak ezt ne feledd !

De tök mind1. Ez meddő vita már úgy is. Megkapta mindenki a megkövetést vagy bocsikérést és akinek szüksége van rá elolvassa és elfogadja akinek meg nem az nem ennyi. Kár erről több szót írni vagy pazarolni. Készüljön mindenki a rakétázásra már aki szereti mert én utálom...

• Válasz » #30974 hasutas1 | 2019-12-28 11:14:10

Válasz Mihály #30961. hozzászólására

Elengedlek.
    Te nem hallod meg a másikat, csak fújod a magadét, tök mindegy hogy igaz vagy sem...
    Azért az elgondolkodtató, hogy már 2013-ban regisztráltál 6 évig mélyaltatásban voltál, azóta a hozzászólásaid 95%-a politikiai inditatású, és legalább 6-7 topicban ezt tolod. Természetesen ez is csak a fórum bomlasztására való.

• Válasz » #30973 hasutas1 | 2019-12-28 11:05:54

Válasz polgar123456 #30972. hozzászólására

Nem tettél semmit! Csak próbálsz lejáratni embereket. Felvetted a kesztyűt...amikor meg nem úgy sül el a dolog, utána kezded a fenyegetéseket. Feljelentesz mindenkit, mert sértegetnek téged... Te nem ugyanezt tetted? Ha van valamid, menj a bíróságra, és ha lesz egy döntés a kezedben, utána döngesdt a melled.

• Válasz » #30972 polgar123456 | 2019-12-28 11:00:04

Mindegy hagyjuk is... tök értelmetlen itt írogatni szerintem. Megtettem amit meg lehetett tenni több topicban is. Ezzel részemről ennyi. Én eddig sem függtem sem rendszertől sem embertől sem rokontól ezután sem fogok...Én azt ajánlom mindenkinek senkitől semmit ne fogadjon el mert lehet lassúbb és kevesebb lesz neki de tisztességes.

A másik pedig más háta mögött harmadik felet pl. feco ne beszélje ki...mert ez is megtörtént...de fecora tekintettel mert ő számomra szakmailag a... nem tettem közzé. Én akkor döntöttem el amúgy hogy kicsit utánanézek mi van itt a háttérben. De mindegy is nem akarok egy újabb vitát generálni.

Mindeninek sok jót kívánok!

• Válasz » #30971 polgar123456 | 2019-12-28 10:53:27

Válasz Lala5995 #30970. hozzászólására

Minden korszak egyszer véget ér. Azt sem hitte volna senki a rendszerváltás után 4 évvel újra szocik lesznek hatalmon álmában sem az ember. Én egyben bízom amikor ez a számomra visszataszító rendszer megukik lesz egy olyan független testület aki az általam fikciózott és hitt minden a papír elbír lopásokat feltérképezi és visszaszedi.

Már maga ami a legjobban undorít pl. a helyi TAB-ok működése. Van közelembe egy falu ahol a helyi tab egy másik falusi vevőt sem támogat. Aztán töredék áron a TAB tagok veszik meg a földeket a tulajoktól...Nyilván nem külföldinek vagy stromannak kell engedni de ezért ezek nagyon durva dolgok na...Piaci ár felénk 2 milla és így hogy nem tudják eladni másnak megveszik a helyi TAB tagok 1-ért a földeket...De számtalan ilyen eset van. Mert alapban a TAB nem lenne rossz gondolat de nem ÍGY!

• Válasz » #30970 Lala5995 | 2019-12-28 10:48:53

Válasz polgar123456 #30968. hozzászólására

Én értem! Akinek pedig a vaj nem csak a füle mögött van, úgy sem érti és sértve érzi magát. Ha bármit kérdeznek tőle, már támad! Ez nem vezet jó irányba!
    Ezt nem egy személynek szántam! Nem ismerem a vita lényegét! Sokan fognak sírni, ha jön egy változás!
    Félni nem kell! Fekete autó nem jön! A szájhősök egy csonton elrágódnak sokáig!

• Válasz » #30969 polgar123456 | 2019-12-28 10:39:24

Válasz Gatti #30966. hozzászólására

JA tényleg. Bocs. De inkább többször mint egyszer sem...Bűnbocsánathoz feloldozáshoz ez elengedhetetlen...

• Válasz » #30968 polgar123456 | 2019-12-28 10:38:24

Válasz Lala5995 #30967. hozzászólására

Ez van... Tényleg eljön hamarosan a lefüggönyözött autók kora újra...De már ezt sem lehet leírni itt mert feljelentéssel fenyeget majd meg a kormánypárt hogy befikcióztam...

Sajnos a fórum is pont jó példája ennek amit írsz de hát a fórumot meg nem lehet ezért szidni mint üzemeltetőt neki az a jó hogy sok a komment és sok a nézettség...ebből élnek. Fúra egy világ ez. Fényképeztetjük magunkat az újságokban amikor meg felteszik nem oda ahová ők akarják akkor baj van...Parlamentben kérdezni sem lehet véleményt nem lehet mondani saját maguk által leírtakat közzétenni nem lehet ezért mondtam inkább bocsánatkérés és lelépés Dec31-ig utána tuti nem leszek. És legyen ez is egy M1 fórum ahol előre megkonstruált témák és fejmosott emberek előre megírt mondatokat mondanak ha valaki mást mond jön a háttérből X ember aki... Szóval ez a nagy magyar valóság! De hát ők ebből élnek nagyon jól most...Persze érthető valahol de számomra ez jellemkérdés amit én nem tudok lenyelni...Lehet ezt ragozni sajnos a jogállam teljes lebontása zajlik. Persze fórumok jó dolgok de itt is megy azért az egyoldalú moderálás... Mint ahogyan bocsánatkérőmbe is írtam az nem monderálás hogy olyan fényképeket törölnek amik eleve publikusak. De hát szívük joga akié a fórum üzemeltetése ő dönt kinek mit enged. Ezért lépés innen...legalábbis a fórumról, tök értelmetlen.
    Nyilván lehet kritizálni részben jogosan de nagy része nem fikció volt hanem tény amit nyilvános helyről lehetett megszerezni nem lopással pl. Ezért is írtam a bocsánatkérést lezárva azt mert így megkövettem legalább akik rosszul érezték magukat emiatt...

• Válasz » #30967 Lala5995 | 2019-12-28 10:19:50

Válasz polgar123456 #30965. hozzászólására

Akit meg lehet félemlíteni, annak annyi! Ocsmány és bandája egyszer bukni fog! Nehezen viselik a kiderült ocsmányságaikat. A sok hátsó tisztitó pedig aszisztál nekik. Ha más lesz hatalmon, majd máshol akarnak besegíteni a fényezésbe! Jellemtelen ember mindig akad! Sajnálom, hogy a pálinkafőző képe eltűnt!

• Válasz » #30966 Gatti | 2019-12-28 10:19:43

Válasz polgar123456 #30965. hozzászólására

pedig lentebb már ott van a monológ smile laugh

• Válasz » #30965 polgar123456 | 2019-12-28 10:15:06

jajj ebben a topicban meg sem jelenítettem írásomat elnézést pedig ide való lenne pont (amennyiben másik topicban is igény van rá kérem jelezzék fórumtársaim):

Tisztelt Fórumozók!

Előbb hazaérve látván mekkora felháborodást keltett pár napja közölt néhány fénykép amit feltöltöttem és komment hozzá. Bármi ami itt publikálva volt mind a netről lett leszedve nyilvánosan közzétéve mint fényképek mint szerződésekből adatok mint önéletrajzok....

Gyorsan rövidre is zárva a dolgot mivel ezt Dec 31-re terveztem jövő évtől nagyobb elfoglaltságom miatt úgy sem tudok ezzel foglalkozni, szóval :

"BÁRKIT akit BECSÜLETÉBEN megsértettem MEGKÖVETEM MOST "
    nyilván mindenkinek más az ingerküszöbe, én ezt senkitől nem várom el bár rám is elég ócska mondatok zúdultak de lepattannak rólam.

Szóval "BÁRKIT akit BECSÜLETÉBEN megsértettem MEGKÖVETEM MOST "
    Ebben nem csak Szanberg van benne ...

Örülök hogy kaptam biztató leveleket de nyilvánosan mégsem mertek kiállni ami azért fájó....Nyilván magánvéleményként nem publikálva ugyanezt gondolom de nem írom le most.

Modiknak üzenem ha valakiről van fent a neten fotó nyilvános újságban azért azt törölni nem kellene...

Mindenkinek sikeres gazdálkodást kívánok és semmi nem számít csak a csillogó gyermek szemek...

• Válasz » #30964 polgar123456 | 2019-12-28 10:13:31

Válasz Mihály #30961. hozzászólására

Mivel nem tudjuk konkrétan csak hirekből ami vagy igaz vagy nem hogy 11 milliárdot szedett ki és a többi sem ezért Lőrinc beperelhet... Szerintem senki ne írjon itt semmit sem bárki bárkire ráküldheti a lefüggönyözött fekete autót...

Sőt továbbmegyek! Bárminemű saját vélemény itt már tilos, mert személyében becsületében sértő lehet még ha lőrinc is publikál magáról fotókat... Szóval senki ne dühöngjön és ne írjon véleményt, max egyszer a szavazófülkében amikor az X-et behúzza!

• Válasz » #30963 kisfelho001 | 2019-12-28 10:06:24

Válasz Mihály #30960. hozzászólására

Amit állítasz 10 %, az bizonyos forrásokra vonatkozik nem az összes eus pénzre, és pláne nem 7 évre tudtommal, de ha máshogy van kérlek bizonyítsd.

Az m5-m6 nál 2010-ben hosszas ügyvédi ellenőrzések folytak a szerződések felbontására, ám az pénzügyileg a szerződések tartalma miatt nem volt lehetséges, a megkötésükkor meg hiába tiltakozott a kisebbségben a lévő Fidesz, ezt ne kend már rájuk, van más bűnük elég.

• Válasz » #30962 medikus | 2019-12-28 09:51:33

• Válasz » #30961  Mihály | 2019-12-28 08:35:22

Válasz hasutas1 #30952. hozzászólására
    Én neki gyújtanák inkább s ezt is fizeted te is :Tavalyelőtt “Mészáros Lőrinc” vett egy nyereségesen működő erőművet. Tavaly kivett belőle 11 milliárd ft.(!) osztalékot, a hozzáértő szakembereket elüldözték, a céget lepusztították, kifosztották olyannyira, hogy az idén már veszteséget termelt. Ezek után december 23-án az állam – titokban tartott összegért – megvásárolta az erőművet “nekünk”, hogy a veszteséget a továbbiakban mi finanszírozzuk. Ez olyan, mint egy bankrablás! Csak a bank helyett itt mi, adófizető állampolgárok vagyunk kifosztva és teljesen hülyére véve.Lehet tapsolni a kormánypártiakon kívül is mert fizetni úgy is kell mindenkinek

• Válasz » #30960  Mihály | 2019-12-28 07:15:23

Válasz kisfelho001 #30957. hozzászólására Nyugi de ez közel sem áll ahhoz amit büntibe fizetünk az Uniónak csak azért hogy soha ne derüljön ki hogy ki miatt is fizetünk és ez a 7 éves ciklusra kiírt pénz 10% ami ugye nem említésre méltó de vajon mit szólnának hozzá hogy a nyertesektől automatikusan lefognának 10 % ot s aki már felhasználta annak meg vissza kellene fizetni mert nem az ország vagyona nőt hanem csak a pályázóké s ha véletlen az M-5--M-6
    járok gondolok rá hogy a narancsosok vajon mennyit kaphatnak hogy ezt engedik hogy így lehúzzanak s vajon miért nem építettek újat ha már ilyen k.rva drága Ja hogy azért mert a két település közötti utak olyan állapotban vannak hogy holdbéli annyi lyuk van rajtuk mint a holdon

• Válasz » #30959 .Richard. | 2019-12-28 05:30:19

• Válasz » #30958 polgar123456 | 2019-12-28 01:55:21

Tisztelt Fórumozók!

Előbb hazaérve látván mekkora felháborodást keltett pár napja közölt néhány fénykép amit feltöltöttem és komment hozzá. Bármi ami itt publikálva volt mind a netről lett leszedve nyilvánosan közzétéve mint fényképek mint szerződésekből adatok mint önéletrajzok....

Gyorsan rövidre is zárva a dolgot mivel ezt Dec 31-re terveztem jövő évtől nagyobb elfoglaltságom miatt úgy sem tudok ezzel foglalkozni, szóval :

"BÁRKIT akit BECSÜLETÉBEN megsértettem MEGKÖVETEM MOST "
    nyilván mindenkinek más az ingerküszöbe, én ezt senkitől nem várom el bár rám is elég ócska mondatok zúdultak de lepattannak rólam.

Szóval "BÁRKIT akit BECSÜLETÉBEN megsértettem MEGKÖVETEM MOST "
    Ebben nem csak Szanberg van benne ...

Örülök hogy kaptam biztató leveleket de nyilvánosan mégsem mertek kiállni ami azért fájó....Nyilván magánvéleményként nem publikálva ugyanezt gondolom de nem írom le most.

Modiknak üzenem ha valakiről van fent a neten fotó nyilvános újságban azért azt törölni nem kellene...

Mindenkinek sikeres gazdálkodást kívánok és semmi nem számít csak a csillogó gyermek szemek...

• Válasz » #30957 kisfelho001 | 2019-12-27 23:03:13

Válasz Mihály #30950. hozzászólására

https://index.hu/gazdasag/2019/07/23/ezermilliardokat_veszteget_el_az_allam_a_koncesszioba_adott_autopalyakkal/

A mai magyar GDP 7 százalékát, 2853 milliárd forintot dob ki az ablakon a magyar állam 2040-ig azért, mert korábbi kormányok úgy döntöttek, hitelfelvétel helyett ppp-konstrukcióban valósítják meg az M5-ös és az M6-os autópályát – számolta ki a G7.

Csak tavaly 114 milliárd forintot fizetett a magyar állam a két autópálya tulajdonosainak, így ezek ma Magyarroszágon a legdrágább köz- és magánszféra közti koncessziók (ppp-szerződések). Érdemes mellétenni, hogy tavaly e-útdjból és e-matricából 315 milliárd forint folyt be, tehát a bevétel több mint harmada ment el a ppp-s utakra.

Annak az adósságnak jó részét az SzdszMszp rakta össze, és úgy hogy több évtizedre előre adósították el a költségvetést.

Mindent ppp konstrukcióban csináltak kb 300% os áron a piacihoz képest.

Csak halkan említem, hogy az összes narancs oligarha vagyona -10 év alatt- kevesebb, mint ami péntz a komcsik az m5 és m6-nál kiloptak, és ez is csak a jéghegy csúcsa, a legszebb, hogy most épp Ők(vagy porontyaik a nyomimentumos kiskancsók) tolvajoznak .

• Válasz » #30956 apuci | 2019-12-27 21:19:06

Válasz agrárproletár #30954. hozzászólására

A "Simi" földszomszédom,lehetne dolgozni a nagy priccelővel a földjén!smile w00t

• Válasz » #30955 agrárproletár | 2019-12-27 21:08:07

Válasz agrárproletár #30954. hozzászólására

Bocsánat, Szabó Zsolt, ennyire jelentéktelen figura, hogy még a nevét se jegyzi meg az ember...

• Válasz » #30954 agrárproletár | 2019-12-27 20:50:52

Válasz Szabi. #30951. hozzászólására

Az még hagyján... De huszadrangú vidéki sudribunkóknak is több százmilliós, milliárdos vagyon kerül a birtokába, amiről nagy a csend, meg sokminden ki se derül. Simonka-ügy, Boldog-ügy, a hatvani Molnár Zsolt, akinek milliárdos vagyon parkolt offshore számlán, stb., és még mennyi ilyen lehet, amiről nem tudunk? Annyi eu-s pénz áramlott az országba, hogy azt fel se lehet fogni, és bizony csak a töreďéke nem lett ellopva.

• Válasz » #30953 hasutas1 | 2019-12-27 20:40:21

Válasz Szabi. #30951. hozzászólására

De te nem vagy az, mert felfogtad smile thumbup.

• Válasz » #30952 hasutas1 | 2019-12-27 20:39:34

Válasz Mihály #30950. hozzászólására

Ezt is meteorológusok végzik, nem is tudtam, de köszi. Azért kádárnak is gyújtsunk egy gyertyát.

• Válasz » #30951 Szabi. | 2019-12-27 20:24:52

Jolly Jokernak (csak amiről tudnak) 406 MILLIÁRD-ja(nem millió !!!!) van már......smile blinksmile blinksmile blinksmile oops

406.000.000.000.-Ft,forint,HUFsmile surrendersmile surrendersmile surrender

A birkák 95%-a fel sem fogja, hogy ez mennyi pénz.......smile sweatdrop

• Válasz » #30950  Mihály | 2019-12-27 20:13:32

Válasz hasutas1 #30931. hozzászólására

Csak szólok !
    Nesze neked !
    2022 végén 34,2 ezer milliárd forint lesz Magyarország államadóssága. Ezt meg a te barátaid miatt kell fizetni még az unokáimnak is de ez neked jó mert szerinted nincs jobb.

Fórum szabályzat

Elolvasom »

AGROmashEXPO

[bezárás x]