Fórum

Aktuális agrárpolitikai dühöngő! 

Létrehozta: Maszek, 2008-04-11 23:23:00

Új hozzászólás Frissítés
  • Válasz » #31617 jozef19 | 2020-08-03 21:47:05

Még mindig a gumicsonton rágódtok,addig a germánnál már régen 16 a tréfa,itt meg csak 27...

• Válasz » #31616 Wilde | 2020-08-03 11:10:58

Válasz TeljesenMindegy #31614. hozzászólására

igen,ha az új tulaj saját maga gazdálkodik rajta.szóval nem mindenkire vonatkozik.én így tudom

• Válasz » #31615  Mihály | 2020-08-03 07:33:20

• Válasz » #31614 TeljesenMindegy | 2020-08-03 07:16:02

Válasz Wilde #31613. hozzászólására

Osztatlanból kimért föld esetén felmondható a bérleti szerződés, tudtommal.

• Válasz » #31613 Wilde | 2020-08-03 06:50:55

Válasz Mihály #31610. hozzászólására

" a tulajdonost nem akadályozhatja semmilyen szerződés hogy a tulajdonát használhassa s a bérleti szerződéssel törölheted a hátsódat" ezt az őkőrséget honnan veszed?van fogalmad a földhasználati szabályokról,bérleti szerződés megszüntetésének lehetőségéről?jól vagy???sürgősen orvoshoz!!smile pimp

• Válasz » #31612 bandigh | 2020-08-02 23:23:56

Válasz Mihály #31610. hozzászólására

Ez van, elmúlt már az h gombokért bérlek aztàn majeszvalahogy

• Válasz » #31611 Rabó001 | 2020-08-02 21:54:22

Válasz Mihály #31604. hozzászólására
    A 11 hektárbol akkor 7,3 a tiéd.

• Válasz » #31610  Mihály | 2020-08-02 21:41:04

Válasz bandigh #31608. hozzászólására sajnos nem érted a társ tulaj mindenki előtt van hiába béreled vagy van bejelentett földhasználatod simán elviszi kár rá jelentkezned mert már régota megveheted a tulajdont úgy hogy más használja akár 25 évig ez a Fidesz mutyi aztán meg a tulajdonost nem akadályozhatja semmilyen szerződés hogy a tulajdonát használhassa s a bérleti szerződéssel törölheted a hátsódat mindegy mit terveztél felejtsd el ha zöld károd van mehetsz a bíróságra talán megítélik smile thumbup

• Válasz » #31609 Sz_Pisti | 2020-08-02 21:35:17

Eső után köpönyeg, de vissza is lehetett volna lépni a megosztástól.

• Válasz » #31608 bandigh | 2020-08-02 21:26:58

Válasz Sötét Paraszt #31606. hozzászólására

Nem értelek. Ha akarod, te is veheted..Vagy vehetted volna az elmúlt 20 évben, nehogymát most odaszalajtanak valakit aki kitúr belőle..

• Válasz » #31607  Mihály | 2020-08-02 21:00:59

• Válasz » #31606 Sötét Paraszt | 2020-08-02 20:54:33

Válasz bandigh #31603. hozzászólására

Nemfogod mestőr, az a baj, hogy bérelsz mondjuk egy 100 hektós osztatlant megveszel sok év alatt 20 hektót azt kiméreted mer megteszik ingyen. Az osztatlant tovább béreled sok sok embertő, de oda bekerül valaki aki elkezdi venni akkor cseszheted az egészet mer neki lesz elővásárlási joga.

• Válasz » #31605  Mihály | 2020-08-02 20:53:15

Válasz én 11 #31602. hozzászólására nem de kifordította az egészet mert akkor mikor én vettem az első darabot a családi gazdaság volt az első meg a földhasználó most meg a többségi tulaj lett szóval nonszensz smile ban

• Válasz » #31604  Mihály | 2020-08-02 20:49:48

Válasz bandigh #31603. hozzászólására gondolod te én meg tudom hogy nem egyszerű s végül is igazat adok neki én is kihasználnám a lehetőséget de bosszantó hogy úgy változtak a törvények hogy nincs lehetőségem megtartani ezt a kis birokot mert az egész 11 hektár amiből én is csak összeszedtem 7,3 hektárt 25 tulajtól mert anno egy földbizotsági tag oda íratta az övé mellé azt a sok kicsi tulajdont meg 8 ak a volt tsz-é is benne volt ez lett állami tulajdon s mivel az NFA meg a földhivatal féltette a kenyerét nem igen érdekelte őket a földhasználó inkább ismerősnek ajánlották (adták) ne ez már szomorú szóval zűrös ez az egész s ha nem a tanyám mellett lenne már lehet eladtam volna mert nem éri meg ez a sok idegeskedés stb smile ban

• Válasz » #31603 bandigh | 2020-08-02 19:29:39

Válasz Mihály #31601. hozzászólására

Sokévig olyat használtál, amiből csak valamennyi volt a tiéd.
    Ottvolt a lehetőség, hogy apránként összeszedd a kis AK részleteket. Nem 1-2 év volt rá

• Válasz » #31602 én 11 | 2020-08-02 19:00:22

Válasz Mihály #31601. hozzászólására

Akkor az állam a kisseb tulajokat segiti?

• Válasz » #31601  Mihály | 2020-08-02 18:57:49

Válasz én 11 #31600. hozzászólására csak annyi hogy megmutatta hogyan kell kigurigázni az osztatlan közösből a többségi tulajt állami segítséggel bár azt szerintem előtte ő sem gondolta de bejött neki smile thumbdown

• Válasz » #31600 én 11 | 2020-08-02 18:52:29

Válasz Mihály #31599. hozzászólására

a többségi tulaj ő lett:ez kulcs szó.akkor mi a baj?

• Válasz » #31599  Mihály | 2020-08-02 18:45:49

Válasz Rabó001 #31597. hozzászólására nem tulajdonom de most már nem is lehet mert a többségi tulaj ő lett szépen kigurigázott állami segítséggel egy olyan gazda aki 22 évig veszekedett 1 kaszálón a többi jogos tulajdonos földhasználóval akik végül úgy tudták elvenni tőle hogy kiméreték a rétet milyen jó szomszédi viszony lesz köztünk vajon mikor fogja a kombájn a bicikli vázat bedarálni ... mert mire lehet ilyen embertől számítani smile ban

• Válasz » #31598 Rabó001 | 2020-08-02 12:27:15

Válasz palocgyerek #31596. hozzászólására
    Na, köszi!!!
    Létezik még olyan az országban, ahol nem vitték végig a földrendezést a 90-es években? Szerintem a mi falunkban ilyen nincs, minden földnek megvan a tulajdonosa (ha osztatlanban is, de van), vagy a meglévőt adták ki a még élő tsz-tagnak vagy az örököseinek, vagy tagi jutattásként kapta, vagy kárpótláson vette. El tudom képzelni, hogy maradhatott egyes falukban olyan, hogy a tulajdonosok nem jelentkeztek, nem nyilatkoztak, nem érték el őket, nem érdekelte őket az a pár aranykorona, a földkiadó bizottság se nagyon forszírozta, a nagyját elrendezték. És maradtak így, ezt a felosztatlan darabot meg valaki használja. Valahol jogos, ha ezt is rendbeteszik.
    Olyanokat is hallottam többet az utóbbi időben, hogy meghaltak a szülők, és a hagyatéki tárgyaláson derült ki, hogy a házat nem a gyerekek öröklik, mert a szülők anno nem rendezték el a tulajdonjogot, nem íratták át magukra. Sőt nekünk is volt ilyen ügyünk, vettünk így házat anno. És a földhivatali papírokon vezetve volt hogy kik örököltek és mikor mekkora részeket, de senki nem jelentkezett be a házban lakóhoz, hogy Marinéni, megörököltem a házad ötödét, valamit csináljunk vele.

Arról nem találni semmit, hogy ez mekkora területet érinthet országosan.

• Válasz » #31597 Rabó001 | 2020-08-02 12:17:43

Válasz Mihály #31595. hozzászólására

Akkor azért nem olyan egyértelmű a helyzet, hogy kiveszi alólad a földet, meg elveszi a tulajdonodat.

• Válasz » #31596 palocgyerek | 2020-08-02 07:38:05

Válasz Rabó001 #31593. hozzászólására

2020. évi XL. törvény indokolás

RÉSZLETES INDOKOLÁS
    1. §
    A termelő szövetkezeti (tsz.) földhasználati jog a gyakorlatban még létező, de ténylegesen, a különböző jogszabályokban szabályozott módon megszűnő intézménynek tekinthető.
    A mezőgazdasági tsz. közös földhasználat azt jelentette, hogy a földhasználat jogosultját bizonyos körben a rendelkezés joga is megillette (pl. üzemen belüli és üzemek közötti földcsere, vagy részt vehetett részleges földrendezésben).
    A szövetkezeti földhasználati jog azonban sosem jelentett tulajdonjogot. A – tsz. és a szakszövetkezeti tagoknak a korabeli törvényi előírásokon alapuló kötelező földbevitelén nyugvó – szövetkezeti földhasználat alapján a bevitt földek felett szövetkezet sohasem nyert tulajdonjogot, ezen földeket csak a használatába kapta. Megjegyzendő, hogy a tagot a használatért évi földjáradék illette meg, melynek mértékét szigorú keretek közé szorítva határozták meg. Ezért a szövetkezeti földhasználati jog úgynevezett visszterhes földhasználati cím volt.
    Tény, hogy a mezőgazdasági tsz-ek földtulajdon szerzése csak 1967-ben vált jogilag lehetővé. Ekkor jelent meg a társadalmi tulajdon csoportszintű formája, a szövetkezeti tulajdon, a termőföldtulajdon körében. Ezt a megváltás jogintézménye szolgálta. A megváltás lényege abban állt, hogy a mezőgazdasági tsz. közös használatába került föld tulajdonjoga kizárólag a szövetkezeti tagok, illetve a szövetkezeti tag és a szövetkezet között mozoghatott.
    Abból a szempontból is vegyes volt a szövetkezeti közös földhasználat tulajdoni alapja, hogy a szövetkezetek mindvégig használtak állami tulajdonban álló földeket, sőt 1967. évet követően egy ideig azok tulajdonjogát is megszerezhették.
    A szövetkezetekről szóló 1992. évi I. törvény hatálybalépéséről és az átmeneti szabályokról szóló 1992. évi II. törvény (a továbbiakban: Ámt.) 3. § (1) bekezdése értelmében a szövetkezetekről szóló 1992. évi I. törvény hatálybalépésekor működő szövetkezetnek az 1991. december 31-i mérleg szerint, a részjegytőkével és a termőfölddel csökkentett vagyonát e törvény rendelkezései és a közgyűlés határozatai szerint fel kellett osztani (vagyonnevesítés), és erről az érdekelteket értesítenie kellett. A szövetkezeti vagyon átalakítása tehát összekapcsolódott a földprivatizációs folyamattal (kárpótlás, részarány-földkiadás).
    Az ingatlan-nyilvántartásban az a földrészlet szerepel még jelenleg is szövetkezeti földhasználati jog alatt, amely tekintetében a földprivatizáció még nem zajlott le, és a szövetkezet azt nem vagyonnevesítette.
    A törvényjavaslat úgy kívánja rendezni a tsz. földhasználati jog alatt álló, és az elmúlt 15 éve alatt magántulajdonba nem került földrészletek tulajdoni helyzetét, hogy a részarány jogosultak pénzbeli kompenzációja fejében kimondja, miszerint ezek a földrészletek 2021. január 1-jével a törvény erejénél fogva az állam tulajdonába és a Nemzeti Földalapba kerülnek – a közérdekű használati jogok és a jogi jellegként bejegyzett tények kivételével – tehermentesen.
    A fentiektől eltérően nem kerül állami tulajdonba az a földrészlet, amelyet
    1. az Fkbt. alapján 2021. január 1-jéig a részarány-földkiadást végző mezőgazdasági igazgatási szerv
    a) földkiadási határozattal kérelemre induló eljárásban már tulajdonba adott, de a jogosult tulajdonjoga még nem került az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzésre vagy
    b) nyilvános sorsolás útján történő tulajdonba adás céljából sorsolási hirdetményben már közzétett.
    2. a kárpótlási célú árverezés érdekében a kárpótlási hatóság meghirdetett.
    Ezen folyamatban lévő eljárások olyanok, amelyek esetében nem indokolt az állami tulajdonba vétel. Az 1. pont a) alpontja szerinti esetben az érintett részarány-tulajdonosok már hatósági határozattal megkapták a földtulajdonukat, csak a határozat véglegessé válása előtt vagy azt követően még nem került a tulajdonjoguk a határozat alapján az az ingatlan-nyilvántartásba átvezetésre. Az 1. pont b) alpontja szerinti eset az, amikor az Fkbt. 5. §-a szerinti kérelmezők hozzájutottak a földtulajdonokhoz, és a korabeli kérelemmel nem rendelkező többi részarány-tulajdonos tulajdonjogának földhöz rendelése céljából már a sorsolási hirdetmény közzétételre került. A sorsolás követően, annak eredményét a mezőgazdasági igazgatási szerv határozatba foglalja, ami a tulajdonjog ingatlan-nyilvántartási bejegyzését szolgálja.
    A 2. esetben – az 1. pont b) alpontja szerinti esethez hasonlóan – a kárpótlási célú árverési hirdetményben közzétett földrészletek sem kerülnek a törvény erejénél fogva állami tulajdonba.
    Ezekben az esetekben a részarány-földkiadási eljárást az Fkbt.-nek az e törvény hatályba lépésekor hatályos rendelkezései szerint kell befejezni.
    A törvényjavaslat ezzel egyidejűleg rendelkezik e változásoknak az ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzéséről is úgy, hogy arra az ingatlanügyi hatóság részéről erre hivatalból kerülne sor.
    Mivel az állam tulajdonjoga keletkezéséről, valamint egyes jogok és tények megszűnéséről e törvény rendelkezik, a bejegyzéshez és a törléshez okiratra sem lesz szükség.
    A megszűnő jogokról és tényekről, valamint ezek törléséről szóló rendelkezés azt szolgálja, hogy az állam a közérdekből feljegyzett jogokon és tényeken kívül tehermentes tulajdonjogot szerezzen. Miután a tsz. földhasználati jogban álló földrészletek a fentieken kívül egyéb joggal és ténnyel nem voltak (nem lehettek volna) terhelhetők, hiszen ezen földrészletek nem képezték a termelőszövetkezet tulajdonjogát, így ezen jogok és tények jogosultjainak kártalanítására vonatkozóan nincs rendelkezés.
    A Nemzeti Földalap kezeléséért felelős szerv (NFK) az e törvény alapján az állam tulajdonába vagy a Nemzeti Földalapba kerülő földrészlet hasznosításáról az Nfatv. rendelkezései szerint köteles gondoskodni. Megjegyzendő, hogy a szövetkezetet vagy annak jogutódját nem illette meg a tsz. földhasználati jog alapján olyan jog, amely szerint érvényesen a használati jogosultságot harmadik személynek átengedő olyan szerződést kössön, ami a jelenleg is hatályban van, azonban a földnek az NFK általi hasznosításáig indokolt, hogy a hasznosítási kötelezettség teljesítése érdekében a tsz. földhasználati jog jogosultjaként az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett szövetkezet, illetve annak jogutódja, mint használatba adó által jogszerűen kötött és a földhasználati nyilvántartásba bejegyzett használati jogosultságról rendelkező szerződések hatályban maradhassanak. Az Nfatv. 18. § (1) bekezdése szerinti hasznosításra irányuló szerződés hatályba lépésével, de legkésőbb 2022. december 31-én azonban ezen használati jogosultságot biztosító szerződések megszűnnek. Abban az esetben ha a földet az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett szövetkezet vagy annak jogutódja maga használja, a használatot az Nfatv. 18. § (1) bekezdése szerinti hasznosításra irányuló szerződés hatályba lépésével, de legkésőbb 2022. december 31-ig köteles megszüntetni.

4–6. §

Az ingatlan-nyilvántartásban tsz. földhasználati jog alatt álló földrészletek várományosai a részarány-tulajdonosok. A törvényjavaslat szerint azonban ezen személyeket megillető, a tsz. különlapon szereplő AK értéknek (azaz a részarány-tulajdonnak) megfelelő AK értékű föld tulajdonjogát már földkiadási eljárás keretében nem szerezhetnék meg, a tulajdoni igényük pénzösszegben – kártalanítással – kerülne kielégítésre. A kártalanítás összege az AK értékben kifejezett részarány-tulajdon mennyisége alapján kerül megállapításra 50.000 Ft/AK érték alapján.
    A kártalanítás megfizetése nem történik automatikusan, hivatalból, hiszen a részarány-tulajdon nyilvántartására szolgáló, manuálisan vezetett tsz. különlapokon szereplő jogosulti adatok adott esetben már elavultak, esetleg hiányosak, ha a jogosult vagy jogutódja nem jelentette be az adatainak változását. Ezért a kártalanítás iránti kérelmet a kiadatlan részarány-tulajdonnal rendelkezőnek kell benyújtania az ingatlanügyi hatósághoz.
    Az ingatlanügyi hatóság dönt a kártalanítás iránti kérelem elbírálásáról és intézkedik a kártalanítás összegének kifizetéséről. A kártalanításról szóló döntésben rendelkezni kell a kártalanított személy részarány-tulajdonának törléséről és a tsz. különlapjának megszüntetéséről, melyet az ingatlanügyi hatóság a kártalanításról szóló döntés véglegessé válásának napját követő 15 napon belül foganatosít. A kártalanításról szóló döntés ellen a fellebbezés biztosított. A kifizetésekre a kérelmek beérkezésének sorrendjében kerülne sor.
    A törvényjavaslat egységesíti a kártalanítás mértékét azáltal, hogy a védett természeti területek védettségi szintjének helyreállításáról szóló 1995. évi XCIII. törvény (a továbbiakban: Vszt.) és az ezzel összefüggésben megállapított Fkbt. 12/C. §-a alapján, az ott meghatározott jogosultak számára is az e törvény szerinti kártalanítás összegét rendeli alkalmazni.

8. §

A törvényjavaslat megteremti a lehetőséget arra is, hogy az a személy, aki a tulajdonszerzési feltételeknek egyébként megfelel és az adott tsz. földhasználati jogállású földrészlet teljes területét részarány-tulajdonosként 2008. január 1-jétől szakadatlanul használja, úgy 2021. december 31-ig vételi jogot gyakorolhasson az adott földrészletre. Erre a vételi jogosultságra nem a részarány-tulajdona ellenében teremt lehetőséget a törvényjavaslat, hanem arra a tényre tekintettel, hogy e földet használóként több mint 10 éven át szakadatlanul birtokolta. A részarány-tulajdonos birtoklásával azonos megítélés alá essen az a helyzet is, ha a részarány-tulajdonos közeli hozzátartozója vagy valamelyikük legalább 25%-os tulajdonában álló mezőgazdasági termelőszervezet birtokolja az adott területet. Ettől függetlenül e személyt még megilleti a részarány-tulajdona ellenében a kártalanítás. Így a vételi jogának gyakorlása során a föld ellenértékeként a kártalanítás összege is szolgálhat.

• Válasz » #31595  Mihály | 2020-08-02 06:48:05

Válasz bandigh #31594. hozzászólására nem igazán ez volt a gond az egész területet én használtam s aztán jött egy termelő aki az állami tulajdont kényszer hasznosításba vette az NFA-tól nem igazán értetem mert nem is tudtam hogy van állami tulajdon benne aztán szépen megegyeztünk szóban hogy kifizeti nekem a zöld kárt s ezt itt használja eddig nem is volt gond télen ugye bejelentkeztem az nfa megvettem az állami tulajdont a termelő meg rájött hogy a húgának van 1.6 ak az osztatlanban azt ő megvette majd még 6ak a településen lakóktól amit ugyan ki kellet függeszteni de mint helyben lakó ő nyert (én csak 20 km belüli)természetesen az előző évről 1 fillér zöld kárt nem kaptam tőle nos ezt a kis birtokot ő úgy gondolta a másik szélén fogja majd használni a táblán ezért kiszántott bevetett 1,5 ha területet önkormányzat jegyző birtok védelem eredmény semmi forduljak bírósághoz ügyvéd beszélgetés azt mondja az enyém ki van mérve á dehogy akkor mehetek tarlót kaparni max csak a többlet használatért perelhetem közben országos kimérés indult jó legyen kimérve lassú gépezet januárban egyeztünk a kimérésről júniusban adták át a termelő 3 hektárt szántott vetett be amit én ki tárcsáztam feljelentés s valószínű fizetni fogok szép nem ja s közben már 20 ak van mert ugye ő maradt az osztatlanban s mint társ tulaj én meg nem én bejegyzett földhasználó vagyok ő meg nem volt a földhivatalnál bejegyezve csak tulajdonosként s mégis én húzom a rövidebbet.. fasza jól sikerült ez a földtörvény taps-taps-taps

• Válasz » #31594 bandigh | 2020-08-01 22:04:48

Válasz Mihály #31590. hozzászólására

Gondolom volt egy csomó osztatlan, aztán amit nemhasználtak mert tele volt apró darabbal, azt felfogtátok.
    Így hogy ki vagy mérve, csak a karóig tudsz művelni, tehát a másé mostmár tabu. Persze aki a szélső maradt, az bitorolja a kiméretlent..
    Vagy ha az a baj, hogy az egyeszségnél nem jó a sorrend, vagy jó a sorrend, csak a valódi méretek miatt totál arrébbcsúszott a földed, azzal nem tudsz mit tenni. Mi is jártunk így, egy fél földdel arrébbcsúsztunk, a jó ottmaradt, a szar hozzájött, ez van. Aki az első a táblában, eddig annyival többet használt, azért csúszott arrébb mindenki

• Válasz » #31593 Rabó001 | 2020-08-01 20:01:43

Válasz vén cigány #31563. hozzászólására
    Nos, akkor szerintem eddig senki nem tudta pontosan leírni, hogy a megnevezett hozzászólásban lévő cikkben leírtak mit is jelentenek pontosan.
    smile coolsmile pimp

• Válasz » #31592 Rabó001 | 2020-08-01 19:59:44

Válasz Mihály #31590. hozzászólására
    Az ember sose tudja előre, mikor csinál jót.
    A tulajdonodban álló földedet kiveszi alólad? Ezt nem hiszem el.
    Vagy a bérelt földedet adják másnak bérbe? Kicsit összefüggéstelen amit írsz, de nekem aztán mindegy.

• Válasz » #31591 Mf-es? | 2020-08-01 19:56:10

• Válasz » #31590  Mihály | 2020-08-01 19:25:45

Válasz bandigh #31571. hozzászólására Nos ez szopatás volt a javából én kimérettem s mi lett az eredmény elvesztettem minden jogom a többi részről ami maradt az osztatlanban most az aki tavaly megvet 1,6ak az osztatlanból már többségi tulajdonos mert azóta összecsipegetett 20 ak s nézzek mint Rozi a moziba s nem tehetek semmit szó szerint kiveszi a földet alólam amit én használtam már 14 éven át smile confused

• Válasz » #31589 Wilde | 2020-08-01 15:58:27

Válasz vén cigány #31588. hozzászólására

zala.200 ezer/ak-nál meggondolandó eladni földet ,erdőt gépeket és dolgozzon rajt aki akar.gondolom hamar megtérül a 200 /ak földár,valamit nagyon tudnak arra.szóval piaci árról volt szó nem az adócsalók és milliárdosok által feltuningolt régókról.

• Válasz » #31588 vén cigány | 2020-08-01 15:42:24

Válasz Wilde #31587. hozzászólására

OK, akkor tájegységenként eltérő. Van ahol 200 ezeret is adnak érte. smile thumbup
    Egyébként merre vagy helyileg?

• Válasz » #31587 Wilde | 2020-08-01 14:50:02

Válasz vén cigány #31567. hozzászólására
    szerintem nem kéne a többség nevében beszélned,mert itt senki nem adott el és nem vett 150 -ért 1 ak-t.50 ezer itt a piaci ár.van ahol még annyit sem ér.

• Válasz » #31586 vén cigány | 2020-08-01 13:07:20

• Válasz » #31585 Rabó001 | 2020-08-01 12:36:00

Válasz Toxi #31581. hozzászólására
    Eddig nem volt rá törvény, sérelmezik többen, jogosan. Most van, vagy lesz, úgyszintén jönnek a kritikák. Olyat nem lehet csinálni ami mindenkinek megfelel.

• Válasz » #31584 Rabó001 | 2020-08-01 12:30:26

• Válasz » #31583 Mf-es? | 2020-08-01 11:30:32

Válasz vén cigány #31578. hozzászólására

De neki nem kell 50 ezerért.Vesz olcsóbban.

• Válasz » #31582 én 11 | 2020-08-01 10:57:42

• Válasz » #31581 Toxi | 2020-08-01 09:29:53

Szerintem már régen az államnak átkellett volna vennie ezeket az 1-2 aranykoronás területeket meg az elhunyt szülők senki által nem keresett vagy 10 felé szétaprózódott darab földeket és a szomszédos tulajoknak értékesíteni, ezek csak arra jók, hogy megkeserítsék a többi tulajdonos életét. Van a szomszédomban egy németnek egy ingatlanja 10 éve hozzá sem nyúlt embermagas gazban van. A hátuljából kivágtak pár fát, azonnal jött és verte magát, hogy Magyarországon semmibe veszik az ő magántulajdonát pedig szerintem ha az önkormányzat havonta megbüntette volna a gaz miatt már régen nem az övé lenne.smile hammer

• Válasz » #31580 vén cigány | 2020-08-01 09:10:05

Válasz vén cigány #31579. hozzászólására

"Jelenleg az ingatlan-nyilvántartásban már csak az a földrészlet szerepel szövetkezeti földhasználati jog alatt, amely tekintetében a földprivatizáció nem zajlott le, és a szövetkezet azt nem vagyon nevesítette."

Tehát, akkor a vörös bárók jól dolgoztak sikeresen akadályozták a földkiadást, persze, ehhez az MSZP adata politikai, illetve jogszabályi hátteret.smile aikido

• Válasz » #31579 vén cigány | 2020-08-01 09:07:07

Válasz Rabó001 #31573. hozzászólására

Jogos itt valami másról van szó...

• Válasz » #31578 vén cigány | 2020-08-01 09:04:06

Válasz Mf-es? #31572. hozzászólására

Eladja a szomszédos gazdának...

• Válasz » #31577 Aprógazda | 2020-08-01 08:59:13

Válasz Rabó001 #31573. hozzászólására

Ennek a törvénynek semmi köze az osztatlan közös tulajdon megszüntetésére irányuló törvénytervezethez, ez már életbe lépett, az pedig 2021.01.01.-én fog.

• Válasz » #31576 bandigh | 2020-08-01 08:58:51

Meg akkor ha lesz gazdája az ilyen csíkoknak, akkor a szomszédok hamarabb meg tudják venni, nem kell az országos kéktúrát teljesíteni hogy felkutassál minden 3 éve eltemetett tulajt

• Válasz » #31575 Mézga | 2020-08-01 08:49:37

A lényege gondolom az, hogy rengeteg olyan résztulajdon van, ami vagy olyan kicsi, hogy nem foglalkoznak vele, valahol esetleg kimaradt a hagyatékból és nincs konkrét tulajdonosa stb. most ez átkerül az államhoz és lesz gazdája, lehet vele kezdeni valamit.

• Válasz » #31574 Rabó001 | 2020-08-01 08:43:16

De ha az állam annyit vesz meg, amiből már lehet.

• Válasz » #31573 Rabó001 | 2020-08-01 08:42:14

Válasz vén cigány #31570. hozzászólására

Az az osztatlan közös, arról volt szó eddig, meg arra csináltak törvényt, de ebben a cikkben nem arról ír, talán még a szót sem írja le. Itt valami Tsz használati jogról van szó.

• Válasz » #31572 Mf-es? | 2020-08-01 08:39:08

És mit ér vele az állam,ha megveszi?Akkor se lehet önálló ingatlant kialakítani.

• Válasz » #31571 bandigh | 2020-08-01 08:32:10

Főleg úgy h volt ez az akció az osztatlanok kimérésére, na gondolom úgy vannak vele, h ott volt a lehetőség, aki akart élt vele, aki nem meg így járt smile confused

• Válasz » #31570 vén cigány | 2020-08-01 08:12:11

Válasz Rabó001 #31568. hozzászólására

Vannak még közös tulajdonban táblák és akinek csak pár aranykorona van a táblában az Ő részükből nem érdemes, nem lehet önálló ingatlant kialakítani és tőlük veszi meg az állam az aranykoronát. Tehát a cél a közös tulajdon megszüntetése.

• Válasz » #31569 Rabó001 | 2020-08-01 07:50:19

Válasz vén cigány #31567. hozzászólására

Ezt a 150 ezres átlagot ki számolta ki? Van erre valami országos statisztika? Elvileg lehet, hisz minden a hivatalos szervek én megy keresztül.

• Válasz » #31568 Rabó001 | 2020-08-01 07:48:42

Válasz vén cigány #31563. hozzászólására
    Valaki írja már le legyen szíves, hogy ezek milyen földek? Elolvastam a linkelt cikket, de nem tudtam meg sokkal többet. Már ezt az elnevezést hallani hallottam. A kárpótláskor meg még kicsi gyerek voltam, ezt nézzétek el nekem.
    Ha nincs nevesitve ez a föld, akkor hogy vannak tulajdonosai, akiket kártalanítani kell? Amúgy szerintem ilyen már nincs mindenhol, szerintem a mi falunkban sem. Minden földnek magánszemély a tulajdonosa, ha osztatlanban is.
    Vagy ez valami olyasmi, hogy van még olyan, hogy Józsi bácsi földje nyilván van tartva, hogy van 3Ak-ja, de csak papíron, nincs az hogy ebben a parcellában van valahol. Mint a rendszerváltás előtt, akkor is a Tsz tag földje papíron megvolt, de nem volt nevesitve. Azt a kárpótláskor a foldrendezeskor lehetett kérni hogy adják ki, megvoltak adva erre táblák, aztán be kellett jelölni hogy hova szeretnél kerülni, és a foldkiado bizottság valahol kiadta. Vagy aki tsz tag volt, de föld nélkül, mert fiatalabb volt, és a szülei még éltek, ő meg tagi földet kapott, nálunk 30Ak-t asszem. Ennél is választani lehetett a kijelölt táblák közül.

Fórum szabályzat

Elolvasom »

// SZERVERBŐVÍTÉS //

Áprilisban közel 1 millió látogatónk volt, és folyamatosan csúcsokat dönt az Agroinform.hu látogatottásága, ezért bővítjük és továbbfejlesztjük a portált kiszolgáló szerverparkot. Kérünk, ha bármilyen lassulást, működési rendellenességet tapasztalsz a portálon, ezen a linken jelezd. Köszönjük!

IRATKOZZON FEL HÍRLEVELÜNKRE

[bezárás x]