Válasz Borz #6803. hozzászólásáraIgazad lehet. Holott én se ezt írtam a hozzászólásomban, de megváltozott a véleményem. Asszem az új földtörvény (a 2013-as) előtt is volt ilyen lehetőség, nem keresem vissza az akkor érvényes törvényt, csak akkor nem kellett 25%-ban tulajdonosnak lenni. Mert mi is vettünk egy kis darabot anno, amire elővételi jogom volt, mert annak a Kft-nek a tagja voltam ami haszonbérelte, de nem 25%-ban voltam tulajdonos, csak sokkal kisebb arányban.
Válasz Lackó #6802. hozzászólásáraMz/x jól írta. De ha továbbra sem hiszel nekünk akkor irány a kuria-birosag honlap és ott elolvashatod. Elég sok tényállás van ezzel kapcsolatban.
Válasz ..MZ/X.. #6799. hozzászólásáraÁtfutottam az Ftv-t, megint. Még mindig úgy értelmezem, hogy
- Ha a Kft bérel termőföldet (mondjuk 3 évnél régebben), és ez a termőföld eladásra kerül, akkor nincs rá a Kft tulajdonosának - mint földet használó földművesnek - elővásárlási joga (még akkor sem ha minimum 3 éve, legalább 25% tulajdonrésze van a kft-ben), mert nem ő a terület bérlője, hanem a Kft.
- Ha a Kft olyan tulajdonosa bérli a területet, akinek minimum 3 éve, legalább 25% tulajdonrésze van a kft-ben (ez csak arra kell, hogy földművesnek minősüljön, de ez más úton is megoldható), és a területet a Kft-nek használatba adta, akkor van rá - mint földet használó földművesnek - elővásárlási joga.
Válasz B.laca #6796. hozzászólásáraHa a kft tulajdonosának minimum 3 éve, legalább 25% tulajdonrésze van a kft-ben és a területet legalább 3 éve haszonbéreli akkor van elővásárlási joga, rögtön az állam után az első helyen.
Ftv. 18.§ 1.) b pont szerint mint földet használó földműves.
Ftv. 5.§ 7. bekezdés magyarázza a földműves fogalmát.
Vásárlás után a kft használatába is adhatja, mert nem minősül a használat átengedésének. Ftv 13.§ 2.) ab pontja szerint.
Válasz Rabó001 #6797. hozzászólásáraDe ettől függetlenül a KFT tulaj is lehet földműves, osztatlanban tulajdonos, szomszéd, stb. ez nem látszik kívülről.
Válasz B.laca #6796. hozzászólásáraKFT (cég) nem vehet földet. Pont. A tulajnak a KFT tulajdonosságból kifolyólag nincs semmiféle elővásárlási joga. Egyébként az elővásárlási jogra kb. ugyanaz igaz, mint amit leírtam a béreltnél a 6795.hozzászólásban.
Az első az állam, második a földet használó földműves. Az állam általában nem veszi meg. Mivel KFT a használó, KFT meg nem vehet földet, így ez kilőve, tehát innen kezdődik a történet jelen esetben.
Olvasd el! 6. Az elővásárlásra jogosultak sorrendje, és az elővásárlási jog gyakorlása
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1300122.tv
Válasz B.laca #6788. hozzászólásáraBocsánat, rosszul írtam. Neki futok mégegyszer. Egy Kft bérel egy földet és a föld tulajdonos el akarja adni, akkor a Kft tulajdonosának van ELŐVÁSÁRLÁSI joga?
Válasz B.laca #6788. hozzászólásáraBeírhatod a google-ba hogy "földtörvény". Pikk-pakk odalapozol az előhaszonbérleti jogokhoz, és ott van. Tényleg nem rosszindulatból mondom ezt, de nagyon hasznos olvasmány.
Például azért mert előhaszonbérleti jogból is több van. A KFT-nek lehet előhaszonbérleti joga. A tulajának nincs, illetve ezt se lehet egyértelműen kijelenteni. Inkább úgy mondom hogy a KFT tulajdonosságból kifolyólag nincs. De egyéb lehet neki, lehet pl. helyben lakó szomszéd földműves. Mert azt meg senkin nem látod kívülről, hogy földműves-e, művel-e földet a cégen kívül, és ehhez még az se kell hogy egy parcella meg legyen szakítva, a papír a lényeg. A legtöbb cégtulaj, cégvezető, maga is földműves, a saját nevén is futtat földeket, ami érthető, hisz ő is akar földet venni. Ha mondjuk megvesz egy földet amit akár a KFT bérel, ő sem hosszabbíthatja meg a szerződést, mert vállalni kell a földvételkor hogy magad műveled. Vagy bent lehet tulajdonostársként egy osztatlanban, stb. Szóval sok lehetőség van, ezért mondom hogy érdemes elolvasni azt a nyüves földtörvényt, ha már megvan és nem lehet kikerülni.
Válasz A.I. #6792. hozzászólásáraA kft-nek van előbérleti jog, a Kft tulajának nincs! Illetve nem tudjuk, hogy a kft tulaj hányadik helyen állhat a rangsorban(állattartó, földműves, helybenlakó-e vagy sem)!
Ennyi infóból ezt nálam okosabb sem tudja megmondani!
Válasz A.I. #6789. hozzászólásáraNah banyeg mellé olvastam, vagy rosszul értelmeztem én is!
Szóval bérbe van adva, akárki eladja, (akié a terület), megy tovább a bérlet, ennyi, aztán ha lejár a bérlet, az már nagyon sok úton mehet...
Válasz Agromókuss #6774. hozzászólásáraRemek ötletet adtál! Eddig az értéknövelő beruházás mibenlétében gondolkodtam, de egy árva kopasz szántónál csak nem mondhatom, hogy aranyrudakat ástam a bérelnivaló birtok négy sarkába... Van egy arcátlan személy, aki minden kifüggesztett, zsebkendőnyi földre rányúl a faluban. Egy ilyen húzással legalább felbőszítem, nekem simán megér ennyit!
Válasz roli555 #6782. hozzászólásáraAz állattartó telep működtetését igazolni kell. Az igazolás céljára szolgáló hatósági bizonyítványt az üzemeltető kérelmére az élelmiszerlánc-felügyeleti szerv adja ki. A hatósági bizonyítványban a tényleges állattartást és a nyilvántartás szerinti állatlétszámot is igazolni kell...
Mi futottunk pár kört a járási főállatorvosnál, ő az ENAR adatok alapján leigazolta, hogy több, mint 3 éve marházunk, beadtuk a papírokat, erre a Kamara dobta vissza, hogy bejelentett takarmányelőállítónak is kéne lennünk.
Úgyhogy a járási főállatorvostól kérjetek igazolást, de sokkal jobb, ha Te ŐCSG vagy CSMT tag vagy, mert az előrébb van ezen a ranghelyen, mint a mezei őstermelő. Gyors csinálj egy ŐCSG-t, bár a homeoffice miatt nem lesz egyszerű... aztán csináltass rá egy hatósági bizonyítványt.
Ha valaki vásárlás során állattartóként jelöli magát a rangsorban, azt mikor és kinek kell igazolnia? Úgy néz ki, hogy elvisznek előlem egy földet, de szerintem nincs meg a 0,5 állategysége a vevőnek. Hol kellene ezt jeleznem és ha valóban nincs meg, akkor mire lehet számítani?
Lenne egy kisebb belterületi szántó, amin az önkörmányzat elméletileg egy utat tervezett keresztbe (Ennek már 1-2 éve, a földszomszéd mutatott valami rendezési terv szerűséget).
Minket nem is értesítettek. Nem is jártunk utána igazából.
Tulajdoni lapon sincs váltosás és semmi egyéb bejegyzés. Térképmásolatot még nem néztem.
Ilyenkor mi a teendő?
Hol lehet ennek utána járni?
Az önkormányzat csinálha olyat, hogy szó nélkül csak egy utat húz egy területre?
Válasz roli555 #6782. hozzászólásáraNálunk az előhaszonbérlethez is kérik a bejelentett takarmány vállalkozás igazolását is az állatsűrűség meglétének igazolása mellé.
Üdv,ahoz hogy állattartókènt előhaszonbérleti joggal éljek kifejezetten állattartó telep kell vagy elég a tenyészkód + bejelentett tartási hely(szarvasmarha) és Enaron keresztül vmi igazolás?
Rájelentkeztek egy kifüggesztésemre mert csak helyi földművesként adtam be,mert erre az állattartós jogcímre nem tudtak értelmes választ adni eddig a hivatalok,késöbbiekben ha működne az állattartó jogcím nem lenne probléma mert nincs annyi föld mint a jogszabály szerinti állat eltartáshoz szükséges lenne.
Válasz Mézga #6778. hozzászólására600 ezerhez kevés lesz a négy mázsa. Eléggé neccesek ezek a szerződések. Hivatal visszadobhatja, mivel az előhaszonbéreltre jogosultak elriasztására szolgálnak az ilyen feltételek, különösen, ha nem csatolja tételesen, hogy mit is csinált 600 ezerért hektáronként.
Válasz Agromókuss #6774. hozzászólásáraÉs? Kifüggesztett bérleti szerződésben 600 ezer Ft mezei leltárral terhelt a föld.
Kereken 600 000 Ft hektáronként. Egy forinttal se több vagy kevesebb, pont kereken annyi. Ha valós ez a tétel, akkor mennyi az esélye, hogy forintra egy ilyen szép kerek összeg jönne ki a költségeket összeadva?
Nem jelentkeztem rá, de láttam ilyet.
Jártatok már úgy hogy a föld adásvétel esetében az ajánlat tevő előre felszántotta az adott földet és beleírta hogy ha valaki él az elővásárlási jogával akkor fizessen ki neki 70 ezret egy hektárra a szántásért mert ez így durva meg az ár az vicc.
Válasz Selvin #6771. hozzászólásáraSzia!
Esetleg a jelenlegi bérlő nem szeretné megvenni? Nehogy meglepetés legyen a kifüggesztés lejárta után!
Üdv.: Csuti
Válasz A.I. #6770. hozzászólásáraMindenképp hivatalosan is utána fogok járni, csak gondoltam hátha van valakinek ebben tapasztalata. Abban bízom, hogy aratás után mivel úgysem csinálna már semmit, mert lejár a bérlet, hátha fel is tudjuk mondani és akkor biztos mehet.
Köszi a választ!
Válasz Selvin #6769. hozzászólásáraAzt javaslom, hogy amikor a nevedre kerül a terület, akkor bérlőnek jelezd írásban, hogy nem adod neki tovább oda a területet használatra, ne végezzen a területen betakarítást követően semmilyen munkálatot, mert nem fizetsz mezei leltárt!
Azt nem tudom, hogy még tudod-e indítani a kivonást, míg van a területnek bejegyzett használója! Szerintem nem, csak ha ő is hozzájárul! Földhivatal tudni fogja!
Azt javaslom ügyvéddel írass neki levelet is, mert az tudja hogyan kell megfogalmazni szakszerűen amit írtam!
Szó elszáll...
Nehogy betartani, vagy akadékoskodjon, mert most még kedves, rendes, aranyos, aztán egy reggel úgy ébred hogy meggondolja magát, aztán ugrik a beruházások, esetleg támogatás miatt, utánna még csak a kellemetlenség lesz.
Sziasztok! Mivel erre a kérdésre nincs topik, itt is felteszem. Folyamatban van egy föld vásárlásom, ami ki van adva 2021.12.31-ig. Ezen a területen akarok állattartó telepet létesíteni, lehetőleg még idén. El lehet kezdeni egy rész művelés alól kivonását mielőtt lejár a bérleti szerződés, mondjuk nyár végén? A bérlő le tud aratni, utána meg mivel lejár a bérlet már úgysem csinálna rajta semmit. Persze megpróbálok vele egyezségre jutni, mondjuk ajánlok helyette valamit.
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék 3 Ha földet venni ami legelő. Őstermelő vagyok és van aranykalászos vizsgám. A terület 16 ember nevén van. Hogyan lehet megoldani a vásárlást egyszerűen? Kell kérnem földművelési nyilvántartási számot? Köszönöm előre is a választ.
Válasz Büresz #6760. hozzászólásáraGondolom azért, mert 3 éve még úgy értelmezték a törvényt, hogy addig fejtették vissza az elővásárlási jogosultságot, míg valaki előnyt nem szerzett a másikkal szemben. Ez most már csak az elfogadót tevők esetében reális szerintem.
Válasz Büresz #6758. hozzászólásáraÍgy már más a dolog.
Miután a vevő is társtulajdonos, így csak akkor tudnál a helyébe lépni, ha az elővásárlási sorrendben megelőznéd. De nem előzöd meg. A fiatal gazdálkodó nem üti a családi gazdálkodót. Vagyis még csak nem is kell az eladónak dönteni, mert egyértelmű a dolog.
Más lenne, ha mindketten "csak" elfogadót tettek volna.
Válasz D. Csaba szakirányító #6757. hozzászólására3 megyei földhivatalos csajjal beszéltem aki ezeket dönti el, mind azt mondta hogy az eredeti vevőé a terület sajnos. Bezzeg 3 éve ugyanezekkel a paraméterekkel én nyertem. Érdemes fellebbezni?
Válasz Büresz #6755. hozzászólásáraHa helyesen értelmezi a földhivatal a törvényi előírást, akkor a fiatal gazdálkodó. Ha nem, akkor a szerződés szerinti vevő.
Adásvételi rangsornál ha osztatlan közös terület, mindketten társtulajok több mint 3 éve, mindketten családi gazdaság vezetője vagyunk, de én fiatal földműves vagyok akkor ki a nyertes?
8954 hozzászólás
Válasz Borz #6803. hozzászólásáraIgazad lehet. Holott én se ezt írtam a hozzászólásomban, de megváltozott a véleményem. Asszem az új földtörvény (a 2013-as) előtt is volt ilyen lehetőség, nem keresem vissza az akkor érvényes törvényt, csak akkor nem kellett 25%-ban tulajdonosnak lenni. Mert mi is vettünk egy kis darabot anno, amire elővételi jogom volt, mert annak a Kft-nek a tagja voltam ami haszonbérelte, de nem 25%-ban voltam tulajdonos, csak sokkal kisebb arányban.
Válasz Lackó #6802. hozzászólásáraMz/x jól írta. De ha továbbra sem hiszel nekünk akkor irány a kuria-birosag honlap és ott elolvashatod. Elég sok tényállás van ezzel kapcsolatban.

(Egy több mint 25%-ban bt. tulaj)
Válasz ..MZ/X.. #6799. hozzászólásáraÁtfutottam az Ftv-t, megint. Még mindig úgy értelmezem, hogy
- Ha a Kft bérel termőföldet (mondjuk 3 évnél régebben), és ez a termőföld eladásra kerül, akkor nincs rá a Kft tulajdonosának - mint földet használó földművesnek - elővásárlási joga (még akkor sem ha minimum 3 éve, legalább 25% tulajdonrésze van a kft-ben), mert nem ő a terület bérlője, hanem a Kft.
- Ha a Kft olyan tulajdonosa bérli a területet, akinek minimum 3 éve, legalább 25% tulajdonrésze van a kft-ben (ez csak arra kell, hogy földművesnek minősüljön, de ez más úton is megoldható), és a területet a Kft-nek használatba adta, akkor van rá - mint földet használó földművesnek - elővásárlási joga.
Javítsatok ha tévedek.
Válasz ..MZ/X.. #6799. hozzászólásáraEz tutti? Mert nekem egyrészt nagyon jó, másrészt nem olyan jó lenne, ha így lenne.
(Amúgy szerintem ez nem így van, de este utánaolvasok)
Válasz ..MZ/X.. #6799. hozzászólásáraKöszönöm! Ez az eset áll fenn. Erre gondoltam.
Válasz B.laca #6796. hozzászólásáraHa a kft tulajdonosának minimum 3 éve, legalább 25% tulajdonrésze van a kft-ben és a területet legalább 3 éve haszonbéreli akkor van elővásárlási joga, rögtön az állam után az első helyen.
Ftv. 18.§ 1.) b pont szerint mint földet használó földműves.
Ftv. 5.§ 7. bekezdés magyarázza a földműves fogalmát.
Vásárlás után a kft használatába is adhatja, mert nem minősül a használat átengedésének. Ftv 13.§ 2.) ab pontja szerint.
Válasz Rabó001 #6797. hozzászólásáraDe ettől függetlenül a KFT tulaj is lehet földműves, osztatlanban tulajdonos, szomszéd, stb. ez nem látszik kívülről.
Válasz B.laca #6796. hozzászólásáraKFT (cég) nem vehet földet. Pont. A tulajnak a KFT tulajdonosságból kifolyólag nincs semmiféle elővásárlási joga. Egyébként az elővásárlási jogra kb. ugyanaz igaz, mint amit leírtam a béreltnél a 6795.hozzászólásban.
Az első az állam, második a földet használó földműves. Az állam általában nem veszi meg. Mivel KFT a használó, KFT meg nem vehet földet, így ez kilőve, tehát innen kezdődik a történet jelen esetben.
Olvasd el! 6. Az elővásárlásra jogosultak sorrendje, és az elővásárlási jog gyakorlása
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1300122.tv
Válasz B.laca #6788. hozzászólásáraBocsánat, rosszul írtam. Neki futok mégegyszer. Egy Kft bérel egy földet és a föld tulajdonos el akarja adni, akkor a Kft tulajdonosának van ELŐVÁSÁRLÁSI joga?
Válasz B.laca #6788. hozzászólásáraBeírhatod a google-ba hogy "földtörvény". Pikk-pakk odalapozol az előhaszonbérleti jogokhoz, és ott van. Tényleg nem rosszindulatból mondom ezt, de nagyon hasznos olvasmány.
Például azért mert előhaszonbérleti jogból is több van. A KFT-nek lehet előhaszonbérleti joga. A tulajának nincs, illetve ezt se lehet egyértelműen kijelenteni. Inkább úgy mondom hogy a KFT tulajdonosságból kifolyólag nincs. De egyéb lehet neki, lehet pl. helyben lakó szomszéd földműves. Mert azt meg senkin nem látod kívülről, hogy földműves-e, művel-e földet a cégen kívül, és ehhez még az se kell hogy egy parcella meg legyen szakítva, a papír a lényeg. A legtöbb cégtulaj, cégvezető, maga is földműves, a saját nevén is futtat földeket, ami érthető, hisz ő is akar földet venni. Ha mondjuk megvesz egy földet amit akár a KFT bérel, ő sem hosszabbíthatja meg a szerződést, mert vállalni kell a földvételkor hogy magad műveled. Vagy bent lehet tulajdonostársként egy osztatlanban, stb. Szóval sok lehetőség van, ezért mondom hogy érdemes elolvasni azt a nyüves földtörvényt, ha már megvan és nem lehet kikerülni.
Válasz A.I. #6792. hozzászólásáraTúl sok úton nem.
Vagy a tulajdonos maga használja, vagy ha akarja, a régi bérlő bérli tovább.
Válasz A.I. #6792. hozzászólásáraA kft-nek van előbérleti jog, a Kft tulajának nincs! Illetve nem tudjuk, hogy a kft tulaj hányadik helyen állhat a rangsorban(állattartó, földműves, helybenlakó-e vagy sem)!
Ennyi infóból ezt nálam okosabb sem tudja megmondani!
Válasz A.I. #6789. hozzászólásáraNah banyeg mellé olvastam, vagy rosszul értelmeztem én is!
Szóval bérbe van adva, akárki eladja, (akié a terület), megy tovább a bérlet, ennyi, aztán ha lejár a bérlet, az már nagyon sok úton mehet...
Válasz B.laca #6788. hozzászólásáraAttól hogy eladják, a bérlő szempontjából SEMMI sem változik.
Válasz B.laca #6788. hozzászólásáraEgy-két vesszőt el kellett volna helyezni, így kétértelmű.
Válasz B.laca #6788. hozzászólásáraNincs, legalábbis is mint haszonbérlő úgy nincs!
Ha egy kft bérel egy földet és a tulaj el akarja adni a földet a kft tulajdonosának van előbérleti joga?
Válasz Agromókuss #6774. hozzászólásáraRemek ötletet adtál! Eddig az értéknövelő beruházás mibenlétében gondolkodtam, de egy árva kopasz szántónál csak nem mondhatom, hogy aranyrudakat ástam a bérelnivaló birtok négy sarkába... Van egy arcátlan személy, aki minden kifüggesztett, zsebkendőnyi földre rányúl a faluban. Egy ilyen húzással legalább felbőszítem, nekem simán megér ennyit!
Válasz roli555 #6782. hozzászólásáraAz állattartó telep működtetését igazolni kell. Az igazolás céljára szolgáló hatósági bizonyítványt az üzemeltető kérelmére az élelmiszerlánc-felügyeleti szerv adja ki. A hatósági bizonyítványban a tényleges állattartást és a nyilvántartás szerinti állatlétszámot is igazolni kell...
Mi futottunk pár kört a járási főállatorvosnál, ő az ENAR adatok alapján leigazolta, hogy több, mint 3 éve marházunk, beadtuk a papírokat, erre a Kamara dobta vissza, hogy bejelentett takarmányelőállítónak is kéne lennünk.
Úgyhogy a járási főállatorvostól kérjetek igazolást, de sokkal jobb, ha Te ŐCSG vagy CSMT tag vagy, mert az előrébb van ezen a ranghelyen, mint a mezei őstermelő. Gyors csinálj egy ŐCSG-t, bár a homeoffice miatt nem lesz egyszerű... aztán csináltass rá egy hatósági bizonyítványt.
Ha valaki vásárlás során állattartóként jelöli magát a rangsorban, azt mikor és kinek kell igazolnia? Úgy néz ki, hogy elvisznek előlem egy földet, de szerintem nincs meg a 0,5 állategysége a vevőnek. Hol kellene ezt jeleznem és ha valóban nincs meg, akkor mire lehet számítani?
Sziasztok!
Lenne egy kisebb belterületi szántó, amin az önkörmányzat elméletileg egy utat tervezett keresztbe (Ennek már 1-2 éve, a földszomszéd mutatott valami rendezési terv szerűséget).
Minket nem is értesítettek. Nem is jártunk utána igazából.
Tulajdoni lapon sincs váltosás és semmi egyéb bejegyzés. Térképmásolatot még nem néztem.
Ilyenkor mi a teendő?
Hol lehet ennek utána járni?
Az önkormányzat csinálha olyat, hogy szó nélkül csak egy utat húz egy területre?
Válasz roli555 #6782. hozzászólásáraNálunk az előhaszonbérlethez is kérik a bejelentett takarmány vállalkozás igazolását is az állatsűrűség meglétének igazolása mellé.
Üdv,ahoz hogy állattartókènt előhaszonbérleti joggal éljek kifejezetten állattartó telep kell vagy elég a tenyészkód + bejelentett tartási hely(szarvasmarha) és Enaron keresztül vmi igazolás?
Rájelentkeztek egy kifüggesztésemre mert csak helyi földművesként adtam be,mert erre az állattartós jogcímre nem tudtak értelmes választ adni eddig a hivatalok,késöbbiekben ha működne az állattartó jogcím nem lenne probléma mert nincs annyi föld mint a jogszabály szerinti állat eltartáshoz szükséges lenne.
Válasz TeljesenMindegy #6780. hozzászólásáraa 70-re gondoltam. 600 az valóban sok
Válasz Mézga #6778. hozzászólására600 ezerhez kevés lesz a négy mázsa. Eléggé neccesek ezek a szerződések. Hivatal visszadobhatja, mivel az előhaszonbéreltre jogosultak elriasztására szolgálnak az ilyen feltételek, különösen, ha nem csatolja tételesen, hogy mit is csinált 600 ezerért hektáronként.
Válasz hegesztocsabi #6776. hozzászólásáraJárj utána..
Válasz hegesztocsabi #6776. hozzászólásárabeleírhatta volna azt is, hogy kiszórt hekinként 4q műtrágyát szántás előtt
Válasz Agromókuss #6774. hozzászólásáraÉs? Kifüggesztett bérleti szerződésben 600 ezer Ft mezei leltárral terhelt a föld.
Kereken 600 000 Ft hektáronként. Egy forinttal se több vagy kevesebb, pont kereken annyi. Ha valós ez a tétel, akkor mennyi az esélye, hogy forintra egy ilyen szép kerek összeg jönne ki a költségeket összeadva?
Nem jelentkeztem rá, de láttam ilyet.
Válasz sixx #6775. hozzászólásáraMiért vagy benne ilyen biztos?
A rájelentkező elfogadja ami a szerződésben van !
Lehet ásóval ásta fel!
Válasz Agromókuss #6774. hozzászólásáraNem kell neki kifizetni..egyetlen bíróság sem ítélné meg neki...ennyi!
Jártatok már úgy hogy a föld adásvétel esetében az ajánlat tevő előre felszántotta az adott földet és beleírta hogy ha valaki él az elővásárlási jogával akkor fizessen ki neki 70 ezret egy hektárra a szántásért mert ez így durva meg az ár az vicc.
Válasz csuti0 #6772. hozzászólásáraA volt tsz a bérlő, ők nem tudják megvenni.
Válasz Selvin #6771. hozzászólásáraSzia!
Esetleg a jelenlegi bérlő nem szeretné megvenni? Nehogy meglepetés legyen a kifüggesztés lejárta után!
Üdv.: Csuti
Válasz A.I. #6770. hozzászólásáraMindenképp hivatalosan is utána fogok járni, csak gondoltam hátha van valakinek ebben tapasztalata. Abban bízom, hogy aratás után mivel úgysem csinálna már semmit, mert lejár a bérlet, hátha fel is tudjuk mondani és akkor biztos mehet.
Köszi a választ!
Válasz Selvin #6769. hozzászólásáraAzt javaslom, hogy amikor a nevedre kerül a terület, akkor bérlőnek jelezd írásban, hogy nem adod neki tovább oda a területet használatra, ne végezzen a területen betakarítást követően semmilyen munkálatot, mert nem fizetsz mezei leltárt!
Azt nem tudom, hogy még tudod-e indítani a kivonást, míg van a területnek bejegyzett használója! Szerintem nem, csak ha ő is hozzájárul! Földhivatal tudni fogja!
Azt javaslom ügyvéddel írass neki levelet is, mert az tudja hogyan kell megfogalmazni szakszerűen amit írtam!
Szó elszáll...
Nehogy betartani, vagy akadékoskodjon, mert most még kedves, rendes, aranyos, aztán egy reggel úgy ébred hogy meggondolja magát, aztán ugrik a beruházások, esetleg támogatás miatt, utánna még csak a kellemetlenség lesz.
Sziasztok! Mivel erre a kérdésre nincs topik, itt is felteszem. Folyamatban van egy föld vásárlásom, ami ki van adva 2021.12.31-ig. Ezen a területen akarok állattartó telepet létesíteni, lehetőleg még idén. El lehet kezdeni egy rész művelés alól kivonását mielőtt lejár a bérleti szerződés, mondjuk nyár végén? A bérlő le tud aratni, utána meg mivel lejár a bérlet már úgysem csinálna rajta semmit. Persze megpróbálok vele egyezségre jutni, mondjuk ajánlok helyette valamit.
Válasz lakat19899 #6767. hozzászólásáraha elintézed a földműveskénti bejegyzést akkor mehet a vétel.
Válasz Wilde #6766. hozzászólásáraNem. Mindenki úgy örökölte. Tőlük szeretném megvenni.
Válasz lakat19899 #6765. hozzászólásáranem használja senki?
Válasz Wilde #6764. hozzászólásáraEgyik sem. Venni szeretnék. Nincs benne tulajdonom.
Válasz lakat19899 #6762. hozzászólásárabérlő vagy?tulajdonostárs?
Válasz lakat19899 #6762. hozzászólásáraFöldműves igazolás alap, de akkor a végzettséged megvan hozzá.
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék 3 Ha földet venni ami legelő. Őstermelő vagyok és van aranykalászos vizsgám. A terület 16 ember nevén van. Hogyan lehet megoldani a vásárlást egyszerűen? Kell kérnem földművelési nyilvántartási számot? Köszönöm előre is a választ.
Válasz Büresz #6760. hozzászólásáraGondolom azért, mert 3 éve még úgy értelmezték a törvényt, hogy addig fejtették vissza az elővásárlási jogosultságot, míg valaki előnyt nem szerzett a másikkal szemben. Ez most már csak az elfogadót tevők esetében reális szerintem.
Válasz D. Csaba szakirányító #6759. hozzászólásáraÉrtem, már csak azt nem hogy 3 éve hogyan sikerült.
Válasz Büresz #6758. hozzászólásáraÍgy már más a dolog.
Miután a vevő is társtulajdonos, így csak akkor tudnál a helyébe lépni, ha az elővásárlási sorrendben megelőznéd. De nem előzöd meg. A fiatal gazdálkodó nem üti a családi gazdálkodót. Vagyis még csak nem is kell az eladónak dönteni, mert egyértelmű a dolog.
Más lenne, ha mindketten "csak" elfogadót tettek volna.
Válasz D. Csaba szakirányító #6757. hozzászólására3 megyei földhivatalos csajjal beszéltem aki ezeket dönti el, mind azt mondta hogy az eredeti vevőé a terület sajnos. Bezzeg 3 éve ugyanezekkel a paraméterekkel én nyertem. Érdemes fellebbezni?
Válasz Büresz #6755. hozzászólásáraHa helyesen értelmezi a földhivatal a törvényi előírást, akkor a fiatal gazdálkodó. Ha nem, akkor a szerződés szerinti vevő.
Válasz Büresz #6755. hozzászólásáraDöntetlen.
Adásvételi rangsornál ha osztatlan közös terület, mindketten társtulajok több mint 3 éve, mindketten családi gazdaság vezetője vagyunk, de én fiatal földműves vagyok akkor ki a nyertes?