Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 357.27 Ft USD 310.27 Ft CHF 389.11 Ft GBP 413.39 Ft

Fórum

Kukorica várhatóan........!

Létrehozta: Mitya , 2008-07-06 22:30:48

Kedvencekhez Segítség
25517 hozzászólás
#25517 HektárHarcos
2026-06-06 08:17:08

Igy állt a kukorica kísérlet vetéskor sor mellé 150kg 27% péti . Azóta kapott 5% epso top oldatot 5l/ha Greenman agrót és ma hajnalban 330g BlueN .
Sor mellé 50kg 27% péti kultival . Arra jőtt 18 mm eső ugy hogy amit lehetett megtettem.Vasarnap uj videó hogy hogyan is áll a kukorica most .
A kísérlet
P02085
P93544
P05015
P92841
P0450
P03376
P99474
P9975
P9944https://youtu.be/D2fGdkIWILw?is=K4zI6geZcgHWx636

Nincs profilkép
#25516 Igazi Földönfutó
2026-06-04 06:59:51

Válasz Gyula., #25515. hozzászólásáraKét napja volt 31mm mist még bizok valamennyiben.

Nincs profilkép
#25513 Balázs.
2026-06-03 20:37:48

Válasz Igazi Földönfutó #25511. hozzászólásáraTelibe szórtad műtrágyaszóróval?

Nincs profilkép
#25512 Koczka József
2026-06-03 20:10:17

Válasz HektárHarcos #25509. hozzászólásáraSzia nekem is ugyan így van. Nem értem 200 méter van a két föld között. Minden ugyanúgy minden ugyan,akkor most a homok egy neheztarcsát kapott meg egy lazítót a kötött meg 14 éve forgatásnélküli de ugyan úgy ősszel neheztárcsa, lazító. És óriási a különbség.

Nincs profilkép
#25511 Igazi Földönfutó
2026-06-03 19:34:31

Ma kiszórtam a kukoricára 2q/ha pétisót csak úgy natúr, hát a tegnap előtti 30 plusz milis eső után igencsak kapcsolni kellett az elejét de meg lehetett csinálni

Nincs profilkép
#25510 Moderátor
2026-06-01 10:46:00

Moderálási elveink miatt törölve: 2026-06-01 13:23:15

#25509 HektárHarcos
2026-05-29 22:57:05


Eddig igéretes
Meg is lepődtem hogy megint a homok jobban ál mint a kötött talaj .
Meg egy greenman agrót kap meg 50kg pétit azt kêsz .

Nincs profilkép
#25508 .Richard.
2026-05-29 12:23:23

Válasz rtamas1976 #25506. hozzászólásáraÍgy van,ha lenne elèg víz,lehet,minden használna.

Nincs profilkép
#25507 .Richard.
2026-05-29 12:21:40

Válasz Koczka József #25505. hozzászólásáraÍgy van. 200literrel Ment,kora reggel. De ha sinylődik, akkor nyomot hagyott.

#25506 rtamas1976
2026-05-29 12:17:22

Válasz .Richard. #25504. hozzászólásáraTavalyi kísérletemben alapból kapott 200kg ķenes pètit.
Majd kapâlàsnàl fele egy kísèrleti stimulàtoros anyagot, másik fele 150l dam30+inhibitort.
Közte kihagyva 12sor.
Kezeletlen kontrol pont azt adta mint a csodaszeres, tehát 0hatás.
A 150l dam +400kgmal "hálàlta" meg a törődést. 10t/ha+os lett az átlag.
Az èven kiszórtam 200kg pétit ezt beosztja.
Úgynéz ki nem a N limitàl, a víz!smile sweatdrop
Ha csapadékosra fordulna kapával kap még 150kg pétit, ha nem akkor elmarad.

Nincs profilkép
#25505 Koczka József
2026-05-29 09:49:17

Válasz .Richard. #25503. hozzászólásáraSzia nekem sosem okozott problémát 200 liter vízzel. Igaz én úgy fujom ahogyan írtam késő este 8 után és hajnalban max 9 ig.

Nincs profilkép
#25504 .Richard.
2026-05-29 08:07:19

Válasz rtamas1976 #25501. hozzászólásárasmile thumbupha lesz víz,hatni fog,ha nem ,ott marad,nem bántja, csak száraz èveken ami ot maradt,az meg a szeptemberi esőkor megnyomta a kukoricát, aztán mèg vizesebb lett tőle aratásra.

Nincs profilkép
#25503 .Richard.
2026-05-29 08:05:15

Válasz Koczka József #25502. hozzászólásáraNálam a turbó nitrogén megègette a levelèt az amúgy is elmaradott,sinylődő kukoricának. Amelyik meg láthatoan erősen nőtt,az sötètebb lett,mèg eröteljesebben nőtt.

Nincs profilkép
#25502 Koczka József
2026-05-29 08:01:15

Válasz uff #25499. hozzászólásáraSzia szerintem inkább tegyél 8-10 kg keserű sót ( Epson Top) meg 5-10 liter turbó nitrogént hektáronként,de azt is csak késő este vagy kora hajnalban.

#25501 rtamas1976
2026-05-29 05:56:13

Válasz uff #25499. hozzászólásáraSorközművelővel tegyél vagy szilárdat vagy ha van valakinek folyékony kijuttató.
A levélnek most van éppen elég baja!
200kg műkakinál ne rakj többet!

Nincs profilkép
#25500 Sk Laci
2026-05-29 01:45:28

Válasz uff #25499. hozzászólásáraPerzselni fog!
50 L Dam és 220 L víz esti órákban kipermetezve szépen megperzselte a leveleket. Utoljára jó 20 éve volt ógy csinálva, amikor még csapadék is volt. Idővel kinőtte.
Jelenlegi körülményeknél biztosan nem próbílkoznék.
Ha mütrágya, szilárd vagy csepfolyós formában kitenni.
Földbe bedolgozni !!!

Nincs profilkép
#25499 uff
2026-05-28 21:28:35

kukprica alá nem tettem semmit, 7-8 leveles most, halottam olyat aki 50 liter dam30-hoz 200 liter vizzel esti órákban lepermetezi, próbálta valaki? müködhet vagy akár több dam 30 is mehetne ,anélkül, hogy perzselne? van tapasztalatotok?

#25498 HektárHarcos
2026-05-22 11:45:55

Igy áll még a homokon. 64mm csapadék volt
P99474
Hát majd kiderul mi lesz ha bejön a meleg .

Nincs profilkép
#25497 Igazi Földönfutó
2026-05-17 09:02:45

Válasz jabilman1 #25494. hozzászólásáraNekem valami indiait tettek fel hátulra,ez meg kirázza a lelkemet is,az orosz ilyen szempontból jobb volt.300 volt darabja másfél éve.

#25495 mtz1221
2026-05-16 22:58:03

Válasz jabilman1 #25488. hozzászólásáraOlvass vissza az spcésben pár évet. Raktam be képet a nodettról hogy tuningoltam meg sima germinátor kapákkal. Azóta nincs gond, ha kell 12 centi mélyen is tartja üres kocsival is.

Nincs profilkép
#25494 jabilman1
2026-05-16 21:04:24

Válasz Igazi Földönfutó #25491. hozzászólásáraSzintén nekem is 3500 körűl ment le a hátsó, de az első is.
Amit ledobtam még jó lenne erdőre, de már olyam ráncos, szégyen volt vele kimenni.
Az újban sincs sok öröm nordtec márkájú a szett, de hátúl már kopik, és az egyik oldala is puklisodik, 500 at ment eddig.

Nincs profilkép
#25493 .Richard.
2026-05-16 20:33:15

Válasz Igazi Földönfutó #25491. hozzászólására3000 nèl a hátsó, most utánna,5300 nál mèg van rajta, jóboldalit az aszfalt nyomváju nyalja nagyon. Van ahol már csak 15 Mili. Az aszfalt nagyon eszi. Lehúzom az ujjamat rajta mikor hazaèrek,, szürke lesz tőle. Az elsők is 3200asak de jól lekoptak. smile sweatdrop

#25492 HektárHarcos
2026-05-16 20:29:54

2007 920.3 és gyári gumi. 6880 óra van bennük most kell lassan majd cserélni .

Nincs profilkép
#25491 Igazi Földönfutó
2026-05-16 20:18:20

Válasz SzikiSzokeveny #25487. hozzászólásáraNekem az mtz-én 3700 óránál ment le a hátsó,az első még jó darabig birni fogja.Most 4000 órás a gép.Aszfalton mimimálisat ment.

Nincs profilkép
#25490 Igazi Földönfutó
2026-05-16 20:09:51

Válasz jabilman1 #25488. hozzászólásáraJó is az.Az enyém még vaskerekes.Lényeg hogy legyen rajta vetésellemőrző és akkor nagy baj nem lehet.1000-es kardánon járatom,7km el vetek.

#25489 HektárHarcos
2026-05-16 19:51:29

Válasz jabilman1 #25471. hozzászólásáraHát az szépen bedőglik igy hogy ebnyire le van cserepesedbe . Sosem értettem miért kell spc után hengerezni ? Nekem is van 5-8ka homok meg kőtőtt is. De 2002 óta amiota meg van az spc sosem lett a vetés után lehengerezve .

Nincs profilkép
#25488 jabilman1
2026-05-16 19:35:03

Válasz Igazi Földönfutó #25478. hozzászólásáraEz nagyon patika talaj.
Nálunk kicsit másabb a helyzet, AK. ban jó a helyzet, de kötöttségben rosszúl állunk.
Ha 5 ből 2 éven sikerűl jó magágyat készíteni már összeteszem a kezem.
Pótsújoztam a vetőgépet, minden kocsi +4kg ig. Még így sem garancia a biztos mag mélység, de legalább nem pattog, biztosabban követi a traktort.
Én max 8 cm re tudnám letenni.
Az a helyzet hogyha új gépet vennék, akkor is spc gépet vennék, annyira maradi vagyok.smile thumbupSpc.

Nincs profilkép
#25487 SzikiSzokeveny
2026-05-16 16:15:42

Válasz Mtz..1221 #25485. hozzászólásáraNálunk egy talajmunkás gépnél kb 2000 óra az első, 2500-3000 a hátsó. Nem minden talaj egyformán eszi.

Nincs profilkép
#25486 szanditulok
2026-05-16 16:15:41

Sziasztok!

Járt már úgy valaki, hogy a Racerrel kezelt napraforgó valamilyen oknál fogva nem kelt ki, és kukoricát vetettetek helyette? Sajnos a Racer engedélyokiratában semmilyen utóvetemény hatás nem található.
Válaszokat előre is köszönöm!

#25485 Mtz..1221
2026-05-16 12:57:11

Válasz Koczka József #25484. hozzászólásáraMajd én vissza olvasok 2-3 évet hogy bizonygassam az igazamat ? Aki itt ismer bennünket, az tudja hogy melyikünk egy gezi tolvaj szarházi. Nem kell ide bizonyíték. Hanem a hirdetett traktoron te barom írasd vissza az elfogyasztott üzemanyagot is, nehogy valaki kiolvastassa belőle. 2700 óra, lekopott első gumikkal ? Na arról bírok 5000 munkaórásról gyári gumikkal csinálni se perc alatt képet, ha érdekel ? smile wink

Nincs profilkép
#25484 Koczka József
2026-05-16 12:49:56

Válasz Mtz..1221 #25483. hozzászólásáraMagyarul hazudgálsz össze vissza. Mint ahogyan írtam ha nincs bizonyíték akkor viszont látásra ha embernek gondolod magad,vagy ha szaralaknak akkor maradj.BIZONYÍTÉK smile hammer

#25483 Mtz..1221
2026-05-16 12:34:48

Válasz Koczka József #25482. hozzászólásáraMajd akinek van memóriája emlékszik rá. Én soha senkit nem gyanúsítok meg ok nélkül. Mert akkor egy utolsó hazug elkényeztetett szarnak érezném magam, aki nem méltó semmire sem. smile wink

Nincs profilkép
#25482 Koczka József
2026-05-16 12:22:06

Válasz Mtz..1221 #25481. hozzászólásáraLinkeld már ide. Te kis faszcibáló de ha nem tudod ide linkelni hogy én ilyet írtam itt akkor remélem eltünsz erről a fórumról örökre. És nem kell a bocsi össze kevertelek valaki mással.

#25481 Mtz..1221
2026-05-16 11:30:09

Válasz Koczka József #25474. hozzászólásáraHogy a semmire való pofádról nem sül le a bőr, húznád azzal a kis semmire való micsodádra azt aki elprivatizálta/ellopta neked a 200 hektárodat. smile hammersmile hammersmile hammer 2-3 éve írtam hogy még nem voltak ilyen gezik mint te a vadászzok egymással is, akkor ezt csinálták hogy mindenkinek lőttek párat a táblájára, és megvolt oldva a varjú kártétel, mivel a varjú okos állat, és olyan táblára nem megy. Akkor elkezdtél bacogatni hogy hazudok meg kitaláltam stb stb. Most meg te ajánlgatod az akkori hazug mondókámat ? Pofám leszakad, hogy ilyen embereket kell a földnek magán hordania mint te. smile cursing

Nincs profilkép
#25480 Igazi Földönfutó
2026-05-15 14:56:19

Válasz Watson #25479. hozzászólásáraMuszáj volt ott még volt nedvesség,80 százaléka még az eső előtt kikelt.5-6 centin egy darab nem kelt volna ki.

Nincs profilkép
#25479 Watson
2026-05-15 14:47:28

Válasz Igazi Földönfutó #25478. hozzászólására10-12 cm? A jövő évi mélység is oda lett szánva? smile sweatdrop

Nincs profilkép
#25478 Igazi Földönfutó
2026-05-15 14:04:56

Válasz jabilman1 #25471. hozzászólásáraÉn vetés előtt kombinátoroztam mélyebben mint szoktam és az spc simán letette 10-12 cmre.
Most ilyen,a rögösebb részeken még keleget néhány.

#25477 HektárHarcos
2026-05-15 13:18:05

Válasz mtz zoli #25476. hozzászólásáraHa a mag vetés után száraz talajba van és jőn egy esö aminek a caapadéka nagyon hideg és azzal szovja még magát a mag olyan sokkot okaz neki hogy nagyon lassú kelés vagy nem is kel ki a mag .

#25476 mtz zoli
2026-05-15 08:41:43

Válasz jabilman1 #25471. hozzászólására Mi is így jártuk egyik már 2 leveles másik még a földbe csírásan mi is meg hengereztük én a magra gyanagszom

#25475 HektárHarcos
2026-05-14 23:17:36

Válasz martahorvath8 #25473. hozzászólásáraÉn is az összes pio magomatt + ba becsáváztattam . Mert felénk a fácán ami tud nagy kárt okozni .

Nincs profilkép
#25474 Koczka József
2026-05-14 18:54:35

Válasz martahorvath8 #25473. hozzászólásáraHa adhatok két jó tanácsot akkor ha el veted és el kezd kelni ( kb 7-8nap) minden nap legyél jelen a földön reggel fél héttől úgy kilencig és este úgy hattól nyolcig. Valamint kérjel meg hivatásos vadászt hogy lőjön neked dolmányos varjút azt kösd fel egy botra olyan kétméter magasra kicsit ferdén hogy a szél mozgatni tudja ilyet csinálj vagy négyet. Ez fog segíteni nekem 20ha szedtek ki keléskor. Aztán így oldottuk meg de még így is volt kár de az elviselhető volt. A korit nekünk nem segített mivel a varjú nem eszi a magot csak a csirát csípi le miután kiásta. Sok sikert és türelmet.

Nincs profilkép
#25473 martahorvath8
2026-05-14 18:13:58

Köszönöm a tanácsokat. Ma elvetettünk újra koritos maggal.

#25472 Gatti
2026-05-14 17:49:08

Válasz jabilman1 #25471. hozzászólásáranálam a napraforgó járt így

Nincs profilkép
#25471 jabilman1
2026-05-14 17:35:15

Válasz trikolor5 #25470. hozzászólásáraSzintén zenész!?

Szárazba vetettem, próbáltam kicsit mélyebbre tenni, de ez az spc nél hektikus/lehetettlen, vetés után kapott egy hengert is.
Ennek ellenére egyenetlen a kelés, hiányzó sorok, szakaszonként is hiányos. Ma több helyen is kiástam, ott van a mag ahol lennie kell, de még csak most csírázott meg. A magzonáig beázott, viszont hideg a talaj.
Nem tudom mi lesz így ebből?! Adok még neki pár napot, lehet újra vetni.HengerTábla

Nincs profilkép
#25470 trikolor5
2026-05-14 07:02:13

Válasz HektárHarcos #25467. hozzászólásáraVagy 2hétig szárazba volt. Most esett, kapirgáltam, de magot nem leltem.

Nincs profilkép
#25469 t.romsics
2026-05-13 22:06:00

Válasz martahorvath8 #25468. hozzászólásáraAkkor a jövőben csak is Korittal, és mélyebbre (8 cm). Rendkívül okos madár.
Vessétek el újból, szinte országos esőt ígér hétvégére.

Nincs profilkép
#25468 martahorvath8
2026-05-13 21:49:10

4 cm mélyre lett vetve. Nem koritos,mert eddig soha nem okoztak jelentősebb kárt a varjak(a környéken sem).Ez az első alkalom,hogy megrohamoztak nálunk területet.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Hatékony rovarölő szer kukoricamoly és bagolylepke kártétele ellen
Hatékony rovarölő szer kukoricamoly és bagolylepke kártétele ellen
A kukoricamoly és a gyapottok-bagolylepke évente fokozódó kártétellel fenyegeti...
Kormányzati stratégia: Hazai burgonya vásárlására ösztönzik a lakosságot
Kormányzati stratégia: Hazai burgonya vásárlására ösztönzik a lakosságot
A lengyel burgonyapiacot túltermelés és importnyomás sújtja, ami komoly...
JD 8000-8R duplakerék
JD 8000-8R duplakerék

800.000 Ft

D45166900 Hidraulika szivattyú
D45166900 Hidraulika szivattyú

400.000 Ft

Szántó
Szántó

4.000.000 Ft

SAME Explorer 105 LS KIÁRUSÍTÁSI AKCIÓBAN
SAME Explorer 105 LS KIÁRUSÍTÁSI...

17.800.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]