Azt gondoltam h ma megcsinálom de Iván nem hagyja magát, meg volt más dolog is :D
A régi füles persely 1,5 cm kottyant a talpcsapágy törött rugó elfáradt felső persely oválisra kopott egyszóval megérett a cserére.
Jobb oldal meglepően könnyen szétjött.
Bal oldal makacskodik 3 törött kulcs míg egy igen jó dugókulccsal megindult :D
kis küzdelem és lejött az iránytókar, de a füles persely beletört a házba. Holnap folytatom és remélem újra saját lábon áll majd :D
Lehet másnak ez pár órás munka de valamikor meg kell tanulni :D
Üdv Mindenkinek!
Lenne egy kérdésem mégpedig az hogy mtz munkahengerem f...ssa az olajat tudna valaki tanácsot adni hogy generálozzam vagy cseréljem ki, vagy az új is ugyan olyan kaki???
Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek. Még talán annyit, h. elég hihetetlen, h. egy kinyújtott gémnek nem kell engedni egy kicsit sem lefelé. Persze az elmélet ez, de ezek a gépek már nem teljesen újak. A gépek hány százaléka tudja ezt megcsinálni????
ez nagyon hasznos megoldás,
2500 nál ha nagyfordító karmanytyús kimossal a kenőanyagot a fogaslécből meg a toronycsapágyból.
mondjuk a cranab darumon is olyan.
Válasz #36914. hozzászólásra
Azt írod, hogy "a kerékősszetartás elöl bővebb, hátul szűkebb" hát ez a baj, ez a kerék széttart magyarul negatív összetartása van, holott a dőlése pozítív az MTZ első kerekének, pozitív dőléshez pozítív összetartás dukál, ez alap (kellene hogy legyen)
Barátom ez teljesen normális kopás Az enyémen is így van és tavaly forgattuk át ,mtz betegség ,de így kiküszöbölhető 2.5 báron nyomatom ,mert az alatt nagyon repedezik a gumi .Viszont ,ha Taurust veszel előre sokkal puhább gumi és kevésbé észrevehető a kopás később kell átforgatni
De ha az ember agyalrajta minden paraméter jo a vason akkor alacsony nyomáson magas nymáson jár vele stb... Sok oka lehet.Én általában alacsonyabbra fuvatom hogy komfortosabb legyen.
hali ilyen kopás mi miatt következik be?
a gumikat már gumis átcserélte a felnin,
szóval a két szélét koptatja ami most már belűre került,
kerékösszetartás elől bővebb hátul szűkebb.
Válasz #36905. hozzászólásra
Szia. A KCR 4010 az a KCR 3000 mezőgazdasági változata . A torony ,gém rendszer azonos a két típuson ,így alkatrésznek jó a 3000 anyaga.A fordító fogas léc ,munkahenger nem azonos!(bontott 4010 anyag van hirdetésekben)
A torony bronz perselyes ,kenését a hidraulika olaj adja (a kereszt váz egyben olajtartály is,közös térben van a fordító rendszerrel).
A kitoló kis gém belsejében van a munkahenger.
leteszed a kanalat a földre, s közben nézed hogy a torony mozdul e. ezt tudod ismételgetni hogy lássad van e különbség.
a kisgémet kell 90 fokba behajtani és a nagygémmel kell letenni teljesen. (ugye amint felfekszik a kanál sokkal kisebb teher éri a nyakat, ha kottyanik akkor látni fogod).
a gond nem a fogasléc lenne, hanem a fogaskerék a tornyban.. drága móka...
4000 est nemtudom fejből milyen csapágy lehet benne, 2500 öst tudom hogy sima kúpgörgős.
érdemes jól átmozgatni a darut, ha ne volt zsírozva az cinkes.. régebbi daraboknál megesik hogy a barkács tunnerolás az amikor nagyon lötyög már minden hogy a perselyeket kiütik és kap nagyobb csapszeget. ha ilyen ne vedd meg, mert ha elkezdte enni magát és vonalba kell furatni (hamar eljön utánna az az idő...) drágább mint egy másik daru.
értelemszerűen munkahengerket teljesen kitolt állapotba körbenézni, beütődés nem lehet rajta, megferdülve a szár nem lehet.
(illetve eleht de akkor tisztázni kell az eladóval hogy ez jelentős értékcsökkenés)
sima 4000 es nem kitolós (legalábbis ha jól emlékszem) a 4010 es pedig kitolós. az utóbbi képvisel nagyobb értéket anyagilag meg használhatóság terén is.
kitolósnál megkell nézni ha kinyújtod teljesen vizszintesre a kisgémet és kinyomatod a kitolót is, hogy nem lóg e nagyon.
ha van lehetőség érdemes terhet is emeltetini a géppel, úgy hogy minden munkahengert lassan egyik végállástól a másikig működtetsz teher alatt. hamar elárul ezt-azt. pl. hogy van e benne még erő. s ha van, akkor ha munkahenger gondok vannak és féldeciszámra köpi ki az olajat azt is megmutassa.
fejből nemtudom hogy a 4000 esek nagygémmel csak emelni tudnak, vagy nyomatni is (kétirányú e a főgém munkahenger) ha igen akkor a nyakat mégkönyebb bevizsgálni.
a 4000 eseknek magastornya van, nembiztos hogy egyedül be tudod vizsgálni mert a fülkéből szerintem nem látni jól rá a torony aljára. kinntről látványosabb ha kotyog.
kitámasztó munkahengereknek ki kell bírni röhögve azt hogy felnyomatod vele a traki seggét, és hátrafele kinyújtod a darut teljes hosszban és elkezdesz vele terhet emelni.
nem ereszthet vissza se gyorsan se lassan.
nagyon könnyű megborítani gépet ha elmegy a kitámasztás daruzás közben.
tömbön nézni kell egy olyat amikor nincsen bekapcsolva a daru hogy könnyen járnak e a karok végállástól végállásig, bekapcsolt állapotban nem csinálhat olyat hogy húzod akármelyik művelet karját és egy darabig nem csinál semmit utána meg ugrik.
a fogasléc és a fogaskerék kapcsolatát a főfordítóban le lehet tesztelni kottyanásra is. kinyújtod a teljes darut viszintesre, kiszállsz és megpróbálod kézzel ide-oda mozgatni a darut a véginél fogva. ha nagyot kottyanik az már nemsok jót jelent.
nagyons okan rosszul használnak darut, fordítanak vele teljes erővel s hirtelen megállítják. emiatt folyton verődik a fogasléc és a fogaskerék, a holtjáték meg megnő.
ha csak 1 foknyi holtjáték van benne, az a daru végén már nagyon nagy játszótér, lehetetlen vele egy szint után dolgozni és méregdrága felújítani.
a fogaskerék és fogasléc kotyogását érdemes több pozícióban elvégezni, általában ott szokott hamarabb kikopni ahol a leggyakrabban van a fordító megállítva teherrel.
olyat is érdemes csinálni hogy végállásig kifordítani a nagy fordítót és húzni neki még tovább a kart. ha karmanytyús a főfordító munkahenger akkor onnan olaj jut be a fogasléchez és a fogaskerékhez.
ez szokott alul az alsó tornycsapágynál meglátszani.
5000 esnek tudom hogy van ablaka amin keresztül lehet és kell zsírozni a fogaslécet, 2500 asnak nincsen (mert egy igazi f*sz volt aki tervezte) 4000 eseken nemtudom hogy van e, ha van látni fogod. mivel olyan helyen kell legyen amit ha leveszel akkor a fogaslécre látsz rá.
ha karmanytyús a fordító munkahenger akkor az olaj kosan lemossa a zsírt a fogaslécről, meg az alsó toronycsapágyról.
nyilván nem kell mondanom hova vezet :D
korrekt állapotú darutól elvárnám hogy teljes hosszra kinyújtva ne löttyenjen se jobbra se balra 20 centinél többet. a tömlők -még ha nem is olcsó mulattság- annyira nem vészes dolog mint a nyakát javíttatni.
segédalvázat is nézd meg jól, meg a traki kuplungház öntvényét. van olyan aki nem mindíg talpal le vele daruzáshoz mert lusta disznó és nem emel vele nagy terhet. de nemigen szokta csípni, repeszti a motortartó nyulványt és/vagy a kuplungházat.
daruzáshoz nem kell nagy fordulat, alacsony fordulaton meg tapasztalatból tudom hogy besüti az mtz az olajlehúzógyűrűket. kipuffogógyűjtőnél ennek a jele az olajfolyás.
ha netalán rönkrakó kanál van rajta, és nem fekvő hanem álló munkahengeres akkor a kanál csak vasárban számítható fel, teljesen értéktelen és haszontalan.
rotátor erejét is érdemes lepróbálni, és azt hogy nem nagy e a holtjátéka. ha végtelenített akkor az értékes dolog. javítani meg méginkább :D
A nyakában kúpcsapágyak vannak? Ha mégis kottyan, és megette a fogaslécet, lehet bele venni? Hogy nézem meg? Gém oldalra, és előre-hátra megugraasztom az MTZ-t???? Még valami?
ha trakira telepített, akkor farsúlyos mint az állat. daruzni stabil, hasznos kütyü.
az én tapasztalatom szerint a KCR kifejeztten allergiás "rángatásra".
amikor mész megnézni a legfontosabb hogy a nyakát megnézd. az szokott a leghamarabb kiszopósodni, onnantól pedig a fogaskerék és a fogasléc hajlamos enni egymást. ha időben van észrevéve akkor egyszerű csapágycsere s kész.
féltnegelyeket és a gumit nem kíméli a kcr a trakin sajnos. nehéz mint a dög (ha 4 ezres szériából van, általában az szokott menni traktorra)
Értem láttam már más alternatívát. Bár az valami (nyugati) rakodógépről bontott tömb volt. De szépen működött az Iván vele. Ezért érdekelt volna más tapasztalata is. Azért köszi !
Ha jól tudom olyan néven is ki jött. De a Landini powermondial. Amikor ki jött Kormik kabinnal volt kék tetővel. Gyakorlatilag egykutya jó néhány alkatrészben. A nyugati átlag vasak többsége. ZF hajtáslánccal. Perkins, JD ipari,esetleg Deutz, Cummins motorral vannak szerelve. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Általában a részegységek gyártására külön szakosodott cégek vannak. De akadnak. Házi verziók is.
MITAnekem a nagyon ilyen van(érdekesség képen a szomszéd faluban egy hónappal később vásárolton már orosz van,az áruk egyforma volt a trakiknak)a tiétek nem ilyennel van?
kcr2500 asomat az működteti.
kb. 100 üzemóránként nekiáll az is fosni az olajat a nyakasszelep mellett, gumigyűrű csere rövid ideig orvosolja. nagyjából 250 üzemóránként 1-2 szelvényt cserélem kell rajta. bontottan 3-4 ezer pénzbe fájnak.
szerintem nem előrelépés a hidrosilány tömbhöz képpest :(
Hát a keletagrónál láttam 241 ezer bruttó. Amúgy már kérdeztem korábban. Bolgár tömböt használt már valaki ? Kérhetők úszó funkcióval is. Targoncáknál hibátlanul működik.
A fapados MTZ-k ennyiért adhatók a hazai piacon. Ha kicsit full verzióval. (nyugati piac) Akkor nyilván az ára nem ennyi lenne. Ezért piacvezető a kategóriában nálunk. Minsk-ben a 82.1-es 11000 juró bruttó.A 920-as 13500 juró bruttó. Ezen kár agyalni. Gyakorlatilag a mai 820-asok. (újjávarázsolhatók.) A piacon kapható akár bontott elődökből is. Na pont ezért kedvelt ilyen formában. Természetesen a téli javítások alkalmával átesnek házi átalakításokon. Módosítások, egyedi megoldások. De ezért MTZ az MTZ ! Utálni való, pláne ha már volt szerencsénk finomabb vashoz. De ezt olyan mint a használt autó piac. Szépet, frankót szinte újat, bagóért. Hát ennyiért ez jár. Egy nyugatias 820-ra odavernék a nettó 9 millát. Igaz minden kiszolgáló részegységek, ugyanazok rajta mint a nyugati versenytársakén.Szaladna a nép a Harsányihoz Landinizni. Akkor hogy a fenébe adnák el az MTZ-t ? Ez ilyen. A Zetor finomabb. De kicsivel drágább is. A régebbi stabil verzióik viszont 30-35 Km/h-nál jobban nem mennek..
rendben, s mennyibe került az a 820 as?
biztos nem annyiba mint az itteniek :D
importőr gondolod nem tudna olyat hozni ide ugyanazért az árért ?
én úgy gondolom drágább is, és ugyanígy ide is betudná hozni annyiért.
s jön a bomba kérdés, megvennéd e annyiért?
szerintem én biztosan nem :D
ha kifekszik a tömb /szivattyú akko megvesszük e rá az itthon is kapható rexroth/svéd cuccot?
nemigen hajlanak rá, mert drága..
szóval úgy látom hogy nem válogatja ide a roszabbat senki, hanem mi magunk kérjük.
Pedig van különbség. Nem a színekben, hanem a célországban. Van németben gazda ismerős. Szintén 820-as ruszkit nyüstöl, de az gyárilag svéd vezértömbös, rexroth szivattyúval. Dániában voltunk kint üzemlátogatáson. Ott perkins motoros, full rexroth hidraulikával volt. Mellesleg teljesen szárazak voltak körben.
Ez az Irum érdekes. Van itt minden, LKT koppintás, Volvo 641-re hajazó masina.
a felvetésed jogos, de kérdésem is van hozzá.
volt e rá igény hogy idehozzák egyből?
ha itt lett volna mindkét fajta (úgyértem fullos drágábban, meg fapados olcsóbban) szerinted melyik fogyott volna jobban?
szerintem azért nem került ide ugyanakkor a jobban felszerelt mert sanszos volt nem lett volna piaca.
azt nyilván kétlem hogy válogtanának abban hogy ezt most finnekhez visszük, oda a jobban összeszereltet kell vinni..
azt még elhiszem hogy ez export, az meg belső használatú. nemhiszem hogy több energiát fektetnének szortírozásba.
az összeszerelés minősége most is erősen változó, de nem csak mtz keretében, hanem mindenben...
nem teljesen cáfolni akarlak, csak azt állítom hogy máshol se különb a helyzet.
ahol volt piaca a jobb felszereltségnek oda nyilván vittek belőle azonnal.
bolondok lettek volna nem ezt tenni.
ahol meg megveszik alapfelszereltséggel, és szivesebben is teszik -mindegy milyen okból- oda meg nyilván azt vitték/hozták.
de attól még az alkatrészek ugyanúgy, sanszos hogy ugyanazon a gyártósoron készültek. felteszem ugyanakkora szórással szintén.
szerintem amilyen széles csak befér alá kényelmesen :D
kerekeknek a pálya I gerendából, a kerekek meg az I gerenda profiljához eszetrgálva tömör anyagból.
esetleg átmenő tengellyel hogy két "élen" feküdjön fel.
Kérdés: nálunk mikor jelent meg az orbitos, oldalváltós, Grammeros MTZ? Ugyanez a finneknél, észteknél stb. mikor? Az 1980-as évek elején elsőként hozott panorámafülkés MTZ gépkönyvében már mind ez ott szerepelt. A youtube-os videókon látni a régi MTZ-ket, sokkal különb felszereltséggel, mint amik nálunk voltak-vannak. Az összeszerelés minősége is változó volt, erre volt példa a tsz-ben általunk használt gépeknél is. Amik egyszerre lettek elhozva az agroker telepről, még azok közt is volt külömbség. A piros, vagy kék a jobb kérdés meg soha nem lesz megválaszolva.
93583 hozzászólás
Azt gondoltam h ma megcsinálom de Iván nem hagyja magát, meg volt más dolog is :D

A régi füles persely 1,5 cm kottyant a talpcsapágy törött rugó elfáradt felső persely oválisra kopott egyszóval megérett a cserére.
Jobb oldal meglepően könnyen szétjött.
Bal oldal makacskodik 3 törött kulcs míg egy igen jó dugókulccsal megindult :D
kis küzdelem és lejött az iránytókar, de a füles persely beletört a házba. Holnap folytatom és remélem újra saját lábon áll majd :D
Lehet másnak ez pár órás munka de valamikor meg kell tanulni :D
Válasz #36934. hozzászólásra
OK. Köszi mindenkinek!!!!
Válasz #36932. hozzászólásra
a kitolós résznek nem szabad kottyannia, persze nem miliméterekről beszélünk.
Üdv Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem mégpedig az hogy mtz munkahengerem f...ssa az olajat tudna valaki tanácsot adni hogy generálozzam vagy cseréljem ki, vagy az új is ugyan olyan kaki???
Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek. Még talán annyit, h. elég hihetetlen, h. egy kinyújtott gémnek nem kell engedni egy kicsit sem lefelé. Persze az elmélet ez, de ezek a gépek már nem teljesen újak. A gépek hány százaléka tudja ezt megcsinálni????
Válasz #36929. hozzászólásra
ez nagyon hasznos megoldás,
2500 nál ha nagyfordító karmanytyús kimossal a kenőanyagot a fogaslécből meg a toronycsapágyból.
mondjuk a cranab darumon is olyan.
Válasz #36913. hozzászólásra


Hú, ez elég komolynak tűnik!
Válasz #36925. hozzászólásra

Nem tudom,hogy "jópofa"-e de így van,szűrő mind két ágon van.
Válasz #36914. hozzászólásra

Azt írod, hogy "a kerékősszetartás elöl bővebb, hátul szűkebb" hát ez a baj, ez a kerék széttart magyarul negatív összetartása van, holott a dőlése pozítív az MTZ első kerekének, pozitív dőléshez pozítív összetartás dukál, ez alap (kellene hogy legyen)
Válasz #36914. hozzászólásra
a széttartást szüntesd meg könnyebb lesz kormányoznod és el kormányoznod s ha jól látom a hidad sem rugózik.
Válasz #36914. hozzászólásra
Az enyémen is így van és tavaly forgattuk át ,mtz betegség ,de így kiküszöbölhető 2.5 báron nyomatom ,mert az alatt nagyon repedezik a gumi .Viszont ,ha Taurust veszel előre sokkal puhább gumi és kevésbé észrevehető a kopás később kell átforgatni
Barátom ez teljesen normális kopás
Válasz #36910. hozzászólásra
dejópofa, ezt nem is tudtam a 3/4ezres kcr ekeről, mármint hogy a fordítórész a tartályban van és egyben ez adja a kenését.
a szűrő hogy van megoldva rajtuk azt nemtudod véletlen ? a tartály visszatérőben van, vagy szívóágon ?
Sziasztok!Nincs valakinek 1pàr eladò
művelőkereke Mtz 50re?Àllapot nem szàmìt.Köszi előre is.
Válasz #36919. hozzászólásra
nos?
na jó de ilyen gumikba mennyi a normális akkor?
Válasz #36919. hozzászólásra
Nekem a ballonos gumikban elől 1,5bar, hátul 0,9bar van. Pattogás = 0.
én nem tudom előttem hogy jártak vele de én olyan 1.8-at rakok bele az kevés vagy rakjam a 2.5?
Válasz #36914. hozzászólásra
A kerék összetartás elől szűk...Hátul bő !
Válasz #36916. hozzászólásra

De ha az ember agyalrajta minden paraméter jo a vason akkor alacsony nyomáson magas nymáson jár vele stb... Sok oka lehet.Én általában alacsonyabbra fuvatom hogy komfortosabb legyen.
ok.
Válasz #36914. hozzászólásra

Sztem normálisan kopik ilyen és kész.Nekem is hasonloan ment le a 820-asrol az elsö a gyári 11-20-as és a 13.6x20 is.
hali ilyen kopás mi miatt következik be?



a gumikat már gumis átcserélte a felnin,
szóval a két szélét koptatja ami most már belűre került,
kerékösszetartás elől bővebb hátul szűkebb.
Válasz #36912. hozzászólásra
http://www.jofogas.hu/budapest/Finn_Rotor_daru_vezerlesek_19050019.htm
Válasz #36911. hozzászólásra

Azt hogy lehet megoldani, és mennyire drága mulatság?
Válasz #36909. hozzászólásra

Átalakítás elektrohidraulikusra?!
Válasz #36905. hozzászólásra
Szia. A KCR 4010 az a KCR 3000 mezőgazdasági változata . A torony ,gém rendszer azonos a két típuson ,így alkatrésznek jó a 3000 anyaga.A fordító fogas léc ,munkahenger nem azonos!(bontott 4010 anyag van hirdetésekben)
A torony bronz perselyes ,kenését a hidraulika olaj adja (a kereszt váz egyben olajtartály is,közös térben van a fordító rendszerrel).
A kitoló kis gém belsejében van a munkahenger.
Válasz #36897. hozzászólásra

Egyéb alternatíva hidraulikatömbre, ami jó is lenne esetleg?
leteszed a kanalat a földre, s közben nézed hogy a torony mozdul e. ezt tudod ismételgetni hogy lássad van e különbség.
a kisgémet kell 90 fokba behajtani és a nagygémmel kell letenni teljesen. (ugye amint felfekszik a kanál sokkal kisebb teher éri a nyakat, ha kottyanik akkor látni fogod).
a gond nem a fogasléc lenne, hanem a fogaskerék a tornyban.. drága móka...
4000 est nemtudom fejből milyen csapágy lehet benne, 2500 öst tudom hogy sima kúpgörgős.
érdemes jól átmozgatni a darut, ha ne volt zsírozva az cinkes.. régebbi daraboknál megesik hogy a barkács tunnerolás az amikor nagyon lötyög már minden hogy a perselyeket kiütik és kap nagyobb csapszeget. ha ilyen ne vedd meg, mert ha elkezdte enni magát és vonalba kell furatni (hamar eljön utánna az az idő...) drágább mint egy másik daru.
értelemszerűen munkahengerket teljesen kitolt állapotba körbenézni, beütődés nem lehet rajta, megferdülve a szár nem lehet.
(illetve eleht de akkor tisztázni kell az eladóval hogy ez jelentős értékcsökkenés)
sima 4000 es nem kitolós (legalábbis ha jól emlékszem) a 4010 es pedig kitolós. az utóbbi képvisel nagyobb értéket anyagilag meg használhatóság terén is.
kitolósnál megkell nézni ha kinyújtod teljesen vizszintesre a kisgémet és kinyomatod a kitolót is, hogy nem lóg e nagyon.
ha van lehetőség érdemes terhet is emeltetini a géppel, úgy hogy minden munkahengert lassan egyik végállástól a másikig működtetsz teher alatt. hamar elárul ezt-azt. pl. hogy van e benne még erő. s ha van, akkor ha munkahenger gondok vannak és féldeciszámra köpi ki az olajat azt is megmutassa.
fejből nemtudom hogy a 4000 esek nagygémmel csak emelni tudnak, vagy nyomatni is (kétirányú e a főgém munkahenger) ha igen akkor a nyakat mégkönyebb bevizsgálni.
a 4000 eseknek magastornya van, nembiztos hogy egyedül be tudod vizsgálni mert a fülkéből szerintem nem látni jól rá a torony aljára. kinntről látványosabb ha kotyog.
kitámasztó munkahengereknek ki kell bírni röhögve azt hogy felnyomatod vele a traki seggét, és hátrafele kinyújtod a darut teljes hosszban és elkezdesz vele terhet emelni.
nem ereszthet vissza se gyorsan se lassan.
nagyon könnyű megborítani gépet ha elmegy a kitámasztás daruzás közben.
tömbön nézni kell egy olyat amikor nincsen bekapcsolva a daru hogy könnyen járnak e a karok végállástól végállásig, bekapcsolt állapotban nem csinálhat olyat hogy húzod akármelyik művelet karját és egy darabig nem csinál semmit utána meg ugrik.
a fogasléc és a fogaskerék kapcsolatát a főfordítóban le lehet tesztelni kottyanásra is. kinyújtod a teljes darut viszintesre, kiszállsz és megpróbálod kézzel ide-oda mozgatni a darut a véginél fogva. ha nagyot kottyanik az már nemsok jót jelent.
nagyons okan rosszul használnak darut, fordítanak vele teljes erővel s hirtelen megállítják. emiatt folyton verődik a fogasléc és a fogaskerék, a holtjáték meg megnő.
ha csak 1 foknyi holtjáték van benne, az a daru végén már nagyon nagy játszótér, lehetetlen vele egy szint után dolgozni és méregdrága felújítani.
a fogaskerék és fogasléc kotyogását érdemes több pozícióban elvégezni, általában ott szokott hamarabb kikopni ahol a leggyakrabban van a fordító megállítva teherrel.
olyat is érdemes csinálni hogy végállásig kifordítani a nagy fordítót és húzni neki még tovább a kart. ha karmanytyús a főfordító munkahenger akkor onnan olaj jut be a fogasléchez és a fogaskerékhez.
ez szokott alul az alsó tornycsapágynál meglátszani.
5000 esnek tudom hogy van ablaka amin keresztül lehet és kell zsírozni a fogaslécet, 2500 asnak nincsen (mert egy igazi f*sz volt aki tervezte) 4000 eseken nemtudom hogy van e, ha van látni fogod. mivel olyan helyen kell legyen amit ha leveszel akkor a fogaslécre látsz rá.
ha karmanytyús a fordító munkahenger akkor az olaj kosan lemossa a zsírt a fogaslécről, meg az alsó toronycsapágyról.
nyilván nem kell mondanom hova vezet :D
korrekt állapotú darutól elvárnám hogy teljes hosszra kinyújtva ne löttyenjen se jobbra se balra 20 centinél többet. a tömlők -még ha nem is olcsó mulattság- annyira nem vészes dolog mint a nyakát javíttatni.
segédalvázat is nézd meg jól, meg a traki kuplungház öntvényét. van olyan aki nem mindíg talpal le vele daruzáshoz mert lusta disznó és nem emel vele nagy terhet. de nemigen szokta csípni, repeszti a motortartó nyulványt és/vagy a kuplungházat.
daruzáshoz nem kell nagy fordulat, alacsony fordulaton meg tapasztalatból tudom hogy besüti az mtz az olajlehúzógyűrűket. kipuffogógyűjtőnél ennek a jele az olajfolyás.
ha netalán rönkrakó kanál van rajta, és nem fekvő hanem álló munkahengeres akkor a kanál csak vasárban számítható fel, teljesen értéktelen és haszontalan.
rotátor erejét is érdemes lepróbálni, és azt hogy nem nagy e a holtjátéka. ha végtelenített akkor az értékes dolog. javítani meg méginkább :D
többet hirtelen nemtudok :D
Válasz #36905. hozzászólásra
Vagy csak hátrafelé áll, és kézzel is megbírom nyomni oldalra, h. kottyan-e ? Ne sajnáld a tintát.
Van olyan, aminek a kitoló gém tetején van egy vékony munkahenger, meg olyan, aminek nincs, de látszik h. tologatják. Mi a különbség?
Válasz #36904. hozzászólásra
A nyakában kúpcsapágyak vannak? Ha mégis kottyan, és megette a fogaslécet, lehet bele venni? Hogy nézem meg? Gém oldalra, és előre-hátra megugraasztom az MTZ-t???? Még valami?
Válasz #36903. hozzászólásra
ha trakira telepített, akkor farsúlyos mint az állat. daruzni stabil, hasznos kütyü.
az én tapasztalatom szerint a KCR kifejeztten allergiás "rángatásra".
amikor mész megnézni a legfontosabb hogy a nyakát megnézd. az szokott a leghamarabb kiszopósodni, onnantól pedig a fogaskerék és a fogasléc hajlamos enni egymást. ha időben van észrevéve akkor egyszerű csapágycsere s kész.
féltnegelyeket és a gumit nem kíméli a kcr a trakin sajnos. nehéz mint a dög (ha 4 ezres szériából van, általában az szokott menni traktorra)
Most akarok egy KCR-es MTZ-t venni. Mondhatnátok róla valamit!!!!
Válasz #36899. hozzászólásra

Értem láttam már más alternatívát. Bár az valami (nyugati) rakodógépről bontott tömb volt. De szépen működött az Iván vele. Ezért érdekelt volna más tapasztalata is. Azért köszi !
Válasz #36898. hozzászólásra
Ha jól tudom olyan néven is ki jött. De a Landini powermondial. Amikor ki jött Kormik kabinnal volt kék tetővel. Gyakorlatilag egykutya jó néhány alkatrészben. A nyugati átlag vasak többsége. ZF hajtáslánccal. Perkins, JD ipari,esetleg Deutz, Cummins motorral vannak szerelve. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Általában a részegységek gyártására külön szakosodott cégek vannak. De akadnak. Házi verziók is.
Válasz #36896. hozzászólásra
)a tiétek nem ilyennel van?
MITAnekem a nagyon ilyen van(érdekesség képen a szomszéd faluban egy hónappal később vásárolton már orosz van,az áruk egyforma volt a trakiknak
Válasz #36897. hozzászólásra
kcr2500 asomat az működteti.
kb. 100 üzemóránként nekiáll az is fosni az olajat a nyakasszelep mellett, gumigyűrű csere rövid ideig orvosolja. nagyjából 250 üzemóránként 1-2 szelvényt cserélem kell rajta. bontottan 3-4 ezer pénzbe fájnak.
szerintem nem előrelépés a hidrosilány tömbhöz képpest :(
Válasz #36894. hozzászólásra
Én McCormikra tippeltem volna,de a hátsó féltengelyt nézve Case-ra húz.
Válasz #36896. hozzászólásra
Hát a keletagrónál láttam 241 ezer bruttó. Amúgy már kérdeztem korábban. Bolgár tömböt használt már valaki ? Kérhetők úszó funkcióval is. Targoncáknál hibátlanul működik.
Válasz #36890. hozzászólásra

Ennek a svéd vezértömbnek mi a neve, márkája?
A fapados MTZ-k ennyiért adhatók a hazai piacon. Ha kicsit full verzióval. (nyugati piac) Akkor nyilván az ára nem ennyi lenne. Ezért piacvezető a kategóriában nálunk. Minsk-ben a 82.1-es 11000 juró bruttó.A 920-as 13500 juró bruttó. Ezen kár agyalni. Gyakorlatilag a mai 820-asok. (újjávarázsolhatók.) A piacon kapható akár bontott elődökből is. Na pont ezért kedvelt ilyen formában. Természetesen a téli javítások alkalmával átesnek házi átalakításokon. Módosítások, egyedi megoldások. De ezért MTZ az MTZ ! Utálni való, pláne ha már volt szerencsénk finomabb vashoz. De ezt olyan mint a használt autó piac. Szépet, frankót szinte újat, bagóért. Hát ennyiért ez jár. Egy nyugatias 820-ra odavernék a nettó 9 millát. Igaz minden kiszolgáló részegységek, ugyanazok rajta mint a nyugati versenytársakén.Szaladna a nép a Harsányihoz Landinizni. Akkor hogy a fenébe adnák el az MTZ-t ? Ez ilyen. A Zetor finomabb. De kicsivel drágább is. A régebbi stabil verzióik viszont 30-35 Km/h-nál jobban nem mennek..
Válasz #36892. hozzászólásra
Kamaz T-215 simán A CASE IH MX gyártósorát megvették és tovább csinálják csak ebbe a formában.
Válasz #36890. hozzászólásra
rendben, s mennyibe került az a 820 as?
biztos nem annyiba mint az itteniek :D
importőr gondolod nem tudna olyat hozni ide ugyanazért az árért ?
én úgy gondolom drágább is, és ugyanígy ide is betudná hozni annyiért.
s jön a bomba kérdés, megvennéd e annyiért?
szerintem én biztosan nem :D
ha kifekszik a tömb /szivattyú akko megvesszük e rá az itthon is kapható rexroth/svéd cuccot?
nemigen hajlanak rá, mert drága..
szóval úgy látom hogy nem válogatja ide a roszabbat senki, hanem mi magunk kérjük.
Válasz #36885. hozzászólásra

http://www.tempel.hu/terrion_traktorok?impair=1
Ezekböl azért bevállalnál egyet?Gondolom az áruk a nyugati közeliti ezért nem lehet felénk eladni.
Válasz #36886. hozzászólásra
Üdv!
Az enyém olyan széles a motor mellet a segéd alváz.Szerintem szélesebb nem kell.Mert nagy lesz a nyomtáv.
Válasz #36885. hozzászólásra

Pedig van különbség. Nem a színekben, hanem a célországban. Van németben gazda ismerős. Szintén 820-as ruszkit nyüstöl, de az gyárilag svéd vezértömbös, rexroth szivattyúval. Dániában voltunk kint üzemlátogatáson. Ott perkins motoros, full rexroth hidraulikával volt. Mellesleg teljesen szárazak voltak körben.
Ez az Irum érdekes. Van itt minden, LKT koppintás, Volvo 641-re hajazó masina.
Válasz #36887. hozzászólásra
a felvetésed jogos, de kérdésem is van hozzá.
volt e rá igény hogy idehozzák egyből?
ha itt lett volna mindkét fajta (úgyértem fullos drágábban, meg fapados olcsóbban) szerinted melyik fogyott volna jobban?
szerintem azért nem került ide ugyanakkor a jobban felszerelt mert sanszos volt nem lett volna piaca.
azt nyilván kétlem hogy válogtanának abban hogy ezt most finnekhez visszük, oda a jobban összeszereltet kell vinni..
azt még elhiszem hogy ez export, az meg belső használatú. nemhiszem hogy több energiát fektetnének szortírozásba.
az összeszerelés minősége most is erősen változó, de nem csak mtz keretében, hanem mindenben...
nem teljesen cáfolni akarlak, csak azt állítom hogy máshol se különb a helyzet.
ahol volt piaca a jobb felszereltségnek oda nyilván vittek belőle azonnal.
bolondok lettek volna nem ezt tenni.
ahol meg megveszik alapfelszereltséggel, és szivesebben is teszik -mindegy milyen okból- oda meg nyilván azt vitték/hozták.
de attól még az alkatrészek ugyanúgy, sanszos hogy ugyanazon a gyártósoron készültek. felteszem ugyanakkora szórással szintén.
Válasz #36886. hozzászólásra
szerintem amilyen széles csak befér alá kényelmesen :D
kerekeknek a pálya I gerendából, a kerekek meg az I gerenda profiljához eszetrgálva tömör anyagból.
esetleg átmenő tengellyel hogy két "élen" feküdjön fel.
Válasz #36885. hozzászólásra
Kérdés: nálunk mikor jelent meg az orbitos, oldalváltós, Grammeros MTZ? Ugyanez a finneknél, észteknél stb. mikor? Az 1980-as évek elején elsőként hozott panorámafülkés MTZ gépkönyvében már mind ez ott szerepelt. A youtube-os videókon látni a régi MTZ-ket, sokkal különb felszereltséggel, mint amik nálunk voltak-vannak. Az összeszerelés minősége is változó volt, erre volt példa a tsz-ben általunk használt gépeknél is. Amik egyszerre lettek elhozva az agroker telepről, még azok közt is volt külömbség. A piros, vagy kék a jobb kérdés meg soha nem lesz megválaszolva.