Válasz Sanyiii70 #14881. hozzászólására1 hektáron? Nyugi tudna ő is olyan parcellát mutatni ami jó. Még jóhogy a szétanyagozott zöldségföldben megterem a búza. Jól összehasonlítottad a kalapácsot az ollóval.
Válasz F. Bálint #14880. hozzászólásáraNincsenek csodák, sajnos. Az én területem (mondjuk csak ez) mély, kötött, vízállásra (talajvíz) hajlamos tábla. Egy rémálom csapadékosabb évjáratokban… alapvetően ez a titok nyitja. Légvonalban pár száz méterre egy kolléga locsolt (3 alkalommal kapott 25-30 mm között) kukoricája termett 1 tonnával többet. De almát az almával… azon soha nem állt még víz.
Válasz hashtag #14877. hozzászólásáraNekem már volt 8,8 tonnás búzám, meg 2022-ben 6 tonnás (öntözés és hókuszpókuszok nélkül tárcsázásba vetve), de kíváncsi vagyok, hogy neki volt-e 80 tonnás lilahagymája vagy 14 tonnás fokhagymája.
(Ez mind egy hektárra értendő.)
Válasz t.romsics #14875. hozzászólásáraNekem a p9415 20q/ha átlag ,kapott vetés kor 2q péti , egy darabig szép volt ,de hogy kimaradt mindig az esőből így nem sok lett belőle
Válasz FERGA 5455 #14876. hozzászólásáraMikroban nem hiszek, szenvedjen csak, haladjon lefele…
Kálium-szulfátot kapott még vetés előtt, meg a nitrogént, vetéssel együtt semmit. Tervbe volt még ekézéssel is egy kis nitrogén, de mivel annak a környékén semmi esély sem volt esőre, így az zsákban maradt. Júliusban (második hetében) mi azért 50 mm forma csapadékot kaptunk, azért az kisimította a leveleit.
Merre gazdálkodsz, hogy 0260-at vetsz árukukoricának? Felénk olyan faoval esélytelen egy átlagévben a kukoricatermesztés.
Válasz hashtag #14877. hozzászólásáraAnnak akinek az árpa, búza, kukorica, napraforgó.... túl semmit nem termel az ne térítsen már meg!
Próbáltuk, nem megy, és nem kockáztatunk.
Persze kísérletezni lehet, és kell is, és szoktunk is!
Válasz t.romsics #14875. hozzászólásáraVetéskor semmi műtrágya vagy mikro?
Nekem 9757 és 0260 van vetve Ápr.22-25. 0260 már a földbe vissza nőtt kb.
9757-es kapott 3q27-t felületre, vetéskor 170kg27-t + yaras tarter 15 kg .0260-as csak felületre 300kg/ha+ mikro 15kg vetéskor Júl. itt 26mm
Mértem vizet 13-as. Jövő hét lekerül szerintem, de én 4-5 tonna közé saccolom.
Válasz FERGA 5455 #14873. hozzászólásáraPio 9415. Április 14.-én vetve, előtte héten még -4-5 fokok voltak éjjelente. 72ezer szemmel vetve, vetés előtt 3 mázsa an(34%), májust végig cidrizte, fejlődési üteme lassú volt, messze júliusban virágzott csak.
Május 23.:
Június 2.:
Június 9.;
Július 31.
Válasz hashtag #14872. hozzászólásáraEz így van.
De nekem inkább ne segítsen, mert akkor éhen halunk!
Nem ért azokhoz a kultúrákhoz amikkel én foglalkozok. Csak okoskodik.
Válasz Gumóka #14869. hozzászólásáraHat-hét tonna közé saccoltam én is. Kellemes meglepetés volt, de azon a határrészen, teljesen különböző művelési módszerekkel, hibridekkel is e körül vágtak a népek.
Tavaly épp a fordítottja volt, szemre 10 tonnás tábla adott 7,5-et. Tízes! vízzel, kritikán aluli fajsúllyal (20%-kal alacsonyabb volt, mint a szokásos). Remélem, Te is kellemesen csalódsz.
Válasz Ohaza63 #14868. hozzászólására10 ha. Az átlagcső a középső volt. A szegély (körbe 12 sor) értékelhetetlen volt a teljesen rezisztens fenyércirok miatt. Az szűk 1,5 ha, így nem is olyan rossz!
Bács-Kiskun. Saját. Aratva, 13-as vízzel. A termés a lehetséges (illetve, elvárt) mennyiség kétharmada, nettó 8,5 tonna. Csapadék az idén kb. 270 mm, tenyészidőben a vetése után 20 mm, majd július második hetében kb. 50 mm. A többi, alkalmankénti 2-5 mm nem osztott-szorzott…
Válasz Ohaza63 #14849. hozzászólásáraMost szólsz?
De marhák vagyunk!
Kaktusz kell termelni itt a Dél-Alföldön
Aztán tekilát főzni belőle.
Elmegy rosszkedv tőle, és méghülyébbre keressük magunkat.
De én azért jövőre a biztonság kedvéért vetek mellé egy hektár kiwit is.
Csak nehogy elvigye öket a belvíz!
Válasz Ohaza63 #14862. hozzászólásáraNehogy aztgondold, hogy mindenkinek ilyen!
Felénk is sok olyan van akinek sokkalgyengébb.
És akik nem előre gondolkodnak, hanem "ígyszoktuk csinálni"
Én ígyszoktam!
Sokanmondjàk ők ennyit nem vesződnek vele.
Én igen.
Válasz Ohaza63 #14853. hozzászólásáraJa.
Erre gondoltál?
De azét nehogy azt gondold mindenkinek ilyen!
Ezért tenni is kellett, és egy jóadag szerencse is kellett! 300mm addigi csapadékkal.
Válasz Koczka József #14855. hozzászólásáraKöszi, a cirkot csak irtom, kell a fenének még egy gyomnövény...Itt HB vrm-ben a kupeceknek egyelőre nem akaródzik normális pénzt adni a kukiért, majd meglátjuk, mi lesz a vége.
Válasz Ohaza63 #14847. hozzászólásáraJa és még annyit hogy nem is az 1000mm a lényeg hanem az hogy akkor esik amikor mi akarjuk. És ha a szomszédnak le van kaszálva a lucerna akkor is csak a mesgyéig esik hogy a lucerna ne ázzon.
Válasz Ohaza63 #14847. hozzászólásáraSzia itt olvastam nemrég azért ajánlottam. Én 8000ft ért adom ha le lesz aratva igaz még van a tavalyiból is de nem sürgős mert a pénzel csak a baj van.
A kukorica helyett javasolták, mint csoda növényt.
Itt sok embert beugrasztottak a cirokba, még külön előadásokat is csináltak, több helyen a gazdáknak.
Nekem szólt a felvásárlóm, hogy nehogy beleugorjak, mert a 2016 évi termés is a raktárukon van.
Azzal vigasztalták őket, hogy olyan mint a kaktusz víz sem kell neki.
Tényleg térdig érő növény, kisgyermek ökölnyi bugákkal, jó sokan csalódtak benne.
Szóval ez sem húzta ki a csávából az itteni gazdákat.
Akkor nektek csak megszületni volt nehéz azon a fasza helyen, ahol éltek, az évi 1000 mm csapadékban tocsogva, dagonyázva, még korrekt felvásárlóitok is vannak!!!
Az már ígéret földje, a manna helyett lóvé hullik az égből, csak néha beárnyékolja a helyzetet a lóvé mellé cigánygyerekek is potyognak.
Csak vigyázzatok, nehogy Netanjahu azt mondja, hogy az is Ó Izrael és igényt tart rá a csodarabbira hivatkozva.
A magyar kereskedők zöme azt szeretné, hogy Te vidd hozzá a terményedet és fizess neki Te fájdalom díjat pl. 5.000 Ft mázsánként, hogy átvegye tőled azt szar toxinos és gombás ocsút.
Nekik így jár az eszük és mi balgák vagyunk és súlyt a Turáni átok, így lassan ez lesz a trend.
Miért is vagyunk mi ennyire hülyék, hogy a környéken mindenhol drágább minden és itt teljesen ellentétes a mozgás a piacon.
Gondolom Nagy Pityu megint kiáll majd, mint a búza aratás után, hogy rendkívül jó és kifogástalan eredmény született már megint.
Itt nálunk kiküldték az egyik ZRT 2 db kombájnját + 1 db szállítót, hogy portyázzanak.
Belevágtak vagy 20 helyen a kukorica táblákba és ahol volt cső ott dolgoztak egy kicsit és estére meg is telt az 1 db pótkocsi. Csudás eredmény!!
Gondolom Nagy Pityu erre is azt mondja majd, hogy milyen csúcs a termés.
Nyomják, hogy vessünk cirkot kukorica helyett, aki vetett, az aratott 20 q/Ha-t, de a kupecek meg azt mondják, hogy a kutyának nem kell, akkor vajon miért is erőltetik????
A januári 7.000 Ft cirok ár most ment le 6.500 Ft ra és nem keresi senki.
Válasz bakonz135 #14840. hozzászólásáraItt északkeleten a lengyellel basszák a fajtájukat.
70-72től többre ne is számitsunk, mondták!
A 210es ukrán napraforgóra a 182es magyarral faszául megválaszoltak.
Válasz mocsencsi1 #14842. hozzászólásáraAz eddigi tételek zöme, a szűk mikrokörnyezetemben nem toxinos… de a végére nem biztos, hogy az lesz, mert egybe gyűjtenek mindent.
A végtelen észt /országi/ kukorica táblákon rekord vagy legalábbis rekord közeli a termés, nem is kapsz fix árat csak toliggossat mert tuti toxinos termésed termett.
Válasz Ohaza63 #14835. hozzászólásáraItt meg megy égnek a napra ára. Aki levágta pár hete 470 euró körül kapott érte, most meg már 580ért veszik. 8%-os kompenzációs felárral.
Ilyen körülmények között aki 8000 Ft alatt kínál kukoricáért az elmehet a ..........ba, és nem kell csodálkozni ha jövőre a kukorica vetésterület a felére csökken.
Itt az alföldön jövőre csak öntözött terültre teszünk kukoricát, de ha nem lesz 9000 Ft az idén, azt is meg kell gondolni, mert ez alatt az öntözés sem megtérülő befektetés ennyi csapadéknál. Jelenleg az éves csapadék mennyiségünk 195mm!!!!! smile thumbdownsmile thumbdown
15433 hozzászólás
Válasz Sanyiii70 #14881. hozzászólására1 hektáron? Nyugi tudna ő is olyan parcellát mutatni ami jó. Még jóhogy a szétanyagozott zöldségföldben megterem a búza. Jól összehasonlítottad a kalapácsot az ollóval.
Válasz F. Bálint #14880. hozzászólásáraNincsenek csodák, sajnos. Az én területem (mondjuk csak ez) mély, kötött, vízállásra (talajvíz) hajlamos tábla. Egy rémálom csapadékosabb évjáratokban… alapvetően ez a titok nyitja. Légvonalban pár száz méterre egy kolléga locsolt (3 alkalommal kapott 25-30 mm között) kukoricája termett 1 tonnával többet. De almát az almával… azon soha nem állt még víz.
Válasz hashtag #14877. hozzászólásáraNekem már volt 8,8 tonnás búzám, meg 2022-ben 6 tonnás (öntözés és hókuszpókuszok nélkül tárcsázásba vetve), de kíváncsi vagyok, hogy neki volt-e 80 tonnás lilahagymája vagy 14 tonnás fokhagymája.
(Ez mind egy hektárra értendő.)
Válasz t.romsics #14875. hozzászólásáraNekem a p9415 20q/ha átlag ,kapott vetés kor 2q péti , egy darabig szép volt ,de hogy kimaradt mindig az esőből így nem sok lett belőle
Válasz FERGA 5455 #14876. hozzászólásáraMikroban nem hiszek, szenvedjen csak, haladjon lefele…
Kálium-szulfátot kapott még vetés előtt, meg a nitrogént, vetéssel együtt semmit. Tervbe volt még ekézéssel is egy kis nitrogén, de mivel annak a környékén semmi esély sem volt esőre, így az zsákban maradt. Júliusban (második hetében) mi azért 50 mm forma csapadékot kaptunk, azért az kisimította a leveleit.
Merre gazdálkodsz, hogy 0260-at vetsz árukukoricának? Felénk olyan faoval esélytelen egy átlagévben a kukoricatermesztés.
Válasz hashtag #14877. hozzászólásáraAnnak akinek az árpa, búza, kukorica, napraforgó.... túl semmit nem termel az ne térítsen már meg!
Próbáltuk, nem megy, és nem kockáztatunk.
Persze kísérletezni lehet, és kell is, és szoktunk is!
Válasz Sanyiii70 #14874. hozzászólásáraTöbb közös van bennetek mint gondolnád! Szerintem pont ugyanígy vélekedik ő is.
Válasz t.romsics #14875. hozzászólásáraVetéskor semmi műtrágya vagy mikro?
Nekem 9757 és 0260 van vetve Ápr.22-25. 0260 már a földbe vissza nőtt kb.
9757-es kapott 3q27-t felületre, vetéskor 170kg27-t + yaras tarter 15 kg .0260-as csak felületre 300kg/ha+ mikro 15kg vetéskor Júl. itt 26mm
Mértem vizet 13-as. Jövő hét lekerül szerintem, de én 4-5 tonna közé saccolom.
Válasz FERGA 5455 #14873. hozzászólásáraPio 9415. Április 14.-én vetve, előtte héten még -4-5 fokok voltak éjjelente. 72ezer szemmel vetve, vetés előtt 3 mázsa an(34%), májust végig cidrizte, fejlődési üteme lassú volt, messze júliusban virágzott csak.




Május 23.:
Június 2.:
Június 9.;
Július 31.
Válasz hashtag #14872. hozzászólásáraEz így van.
De nekem inkább ne segítsen, mert akkor éhen halunk!
Nem ért azokhoz a kultúrákhoz amikkel én foglalkozok. Csak okoskodik.
Válasz t.romsics #14871. hozzászólásáraÜdv. Ez milyen fajta volt?
Válasz Sanyiii70 #14865. hozzászólásáraCsak annak tud segíteni aki elfogadja. Nem erőszak
Válasz Gumóka #14869. hozzászólásáraHat-hét tonna közé saccoltam én is. Kellemes meglepetés volt, de azon a határrészen, teljesen különböző művelési módszerekkel, hibridekkel is e körül vágtak a népek.
Tavaly épp a fordítottja volt, szemre 10 tonnás tábla adott 7,5-et. Tízes! vízzel, kritikán aluli fajsúllyal (20%-kal alacsonyabb volt, mint a szokásos). Remélem, Te is kellemesen csalódsz.
Válasz Ohaza63 #14868. hozzászólására10 ha. Az átlagcső a középső volt. A szegély (körbe 12 sor) értékelhetetlen volt a teljesen rezisztens fenyércirok miatt. Az szűk 1,5 ha, így nem is olyan rossz!
Válasz t.romsics #14867. hozzászólásáraNa ezek alapján nekem a vadkároson ha lesz 6t, már nem dolgoztam hiába, itt Tolna északkeleti csücskében
Válasz t.romsics #14867. hozzászólásáraÜdv!
Hány hektárom volt az a 85 q???
Mert ekkora csövecskékkel érdekes lenne!!
Válasz rtamas1976 #14861. hozzászólására
Bács-Kiskun. Saját. Aratva, 13-as vízzel. A termés a lehetséges (illetve, elvárt) mennyiség kétharmada, nettó 8,5 tonna. Csapadék az idén kb. 270 mm, tenyészidőben a vetése után 20 mm, majd július második hetében kb. 50 mm. A többi, alkalmankénti 2-5 mm nem osztott-szorzott…
Válasz Sanyiii70 #14865. hozzászólásáraIgyekszem marháskodni!


Válasz rtamas1976 #14863. hozzászólásáraTe is jó nagy marha vagy.

Poke megmondta hogy kell csinálni...
Válasz Ohaza63 #14849. hozzászólásáraMost szólsz?
De marhák vagyunk!
Kaktusz kell termelni itt a Dél-Alföldön
Aztán tekilát főzni belőle.
Elmegy rosszkedv tőle, és méghülyébbre keressük magunkat.
De én azért jövőre a biztonság kedvéért vetek mellé egy hektár kiwit is.
Csak nehogy elvigye öket a belvíz!
Válasz Ohaza63 #14862. hozzászólásáraNehogy aztgondold, hogy mindenkinek ilyen!
Felénk is sok olyan van akinek sokkalgyengébb.
És akik nem előre gondolkodnak, hanem "ígyszoktuk csinálni"
Én ígyszoktam!
Sokanmondjàk ők ennyit nem vesződnek vele.
Én igen.
Válasz rtamas1976 #14861. hozzászólásáraÜdv Tamás!













Itt a palack 0,5 literes

Ja, ja!
Borsod megye átlag:
Békés Megye átlag:
Válasz Ohaza63 #14853. hozzászólásáraJa.

Erre gondoltál?
De azét nehogy azt gondold mindenkinek ilyen!
Ezért tenni is kellett, és egy jóadag szerencse is kellett! 300mm addigi csapadékkal.
Válasz 5465 #14859. hozzászólásáraNehéz elképzelni ez mögött tisztességes magyar felvásárlói magatartást.....
Válasz Traktoros30 #14857. hozzászólásáraHa a lengyel 80-90 ezer, és Szabadegyháza onnan vásárol, hogyan kínálhatnak a magyar áruért 65 ezret?
Válasz Traktoros30 #14857. hozzászólására
Válasz Bekre Pál #14856. hozzászólásáraNálunk a toxin mentes kukorica 6500 ft hb-ban.
Válasz Koczka József #14855. hozzászólásáraKöszi, a cirkot csak irtom, kell a fenének még egy gyomnövény...Itt HB vrm-ben a kupeceknek egyelőre nem akaródzik normális pénzt adni a kukiért, majd meglátjuk, mi lesz a vége.
Válasz Bekre Pál #14854. hozzászólásáraKukoricát. De ha érdekel hétfőn meg tudhatom mennyi a cirok.
Válasz Koczka József #14850. hozzászólásáraA kukit vagy a cirkot adod 8e-ért?
Válasz Koczka József #14852. hozzászólásáraÜdv!





Tudtam ám ezt Én, hogy nálatok így működik.
Nappal 28-30 C fok szép napsütéssel, éjjel 1-3 óra között az igényelt eső mennyiség pl. 5-10 mm
(és még a misebort sem kell meginnotok)
Ezért vannak 2 l-es uborkás üveg nagyságú kukoricák arra felé, amely mellett eltörpül a 1,5 L es Szent Királyis ásványvizes palack.
Válasz Ohaza63 #14847. hozzászólásáraJa és még annyit hogy nem is az 1000mm a lényeg hanem az hogy akkor esik amikor mi akarjuk. És ha a szomszédnak le van kaszálva a lucerna akkor is csak a mesgyéig esik hogy a lucerna ne ázzon.
Válasz Ohaza63 #14849. hozzászólásáraItt többen is termelnek citkot az utobbi 2-3 évben, de el tudják adni. Le vannak szerzodve.
Válasz Ohaza63 #14847. hozzászólásáraSzia itt olvastam nemrég azért ajánlottam. Én 8000ft ért adom ha le lesz aratva igaz még van a tavalyiból is de nem sürgős mert a pénzel csak a baj van.
Válasz Radocz #14848. hozzászólásáraÜdv!
A kukorica helyett javasolták, mint csoda növényt.
Itt sok embert beugrasztottak a cirokba, még külön előadásokat is csináltak, több helyen a gazdáknak.
Nekem szólt a felvásárlóm, hogy nehogy beleugorjak, mert a 2016 évi termés is a raktárukon van.
Azzal vigasztalták őket, hogy olyan mint a kaktusz víz sem kell neki.
Tényleg térdig érő növény, kisgyermek ökölnyi bugákkal, jó sokan csalódtak benne.
Szóval ez sem húzta ki a csávából az itteni gazdákat.
Válasz Ohaza63 #14845. hozzászólásáraAmikor először hallottam, hogy lehet cirkot termelni, futottam egy kört.

Úgy döntöttem, hogy nem.
Ezek szerint a helyzet változatlan ?
Válasz Koczka József #14846. hozzászólásáraÜdv Józsi!












Az valami korrekt cég???
Akkor nektek csak megszületni volt nehéz azon a fasza helyen, ahol éltek, az évi 1000 mm csapadékban tocsogva, dagonyázva, még korrekt felvásárlóitok is vannak!!!
Az már ígéret földje, a manna helyett lóvé hullik az égből, csak néha beárnyékolja a helyzetet a lóvé mellé cigánygyerekek is potyognak.
Csak vigyázzatok, nehogy Netanjahu azt mondja, hogy az is Ó Izrael és igényt tart rá a csodarabbira hivatkozva.
Válasz Ohaza63 #14845. hozzászólásáraHivd a Básznagabonát.
Válasz rtamas1976 #14844. hozzászólásáraÜdv Tamás!
A magyar kereskedők zöme azt szeretné, hogy Te vidd hozzá a terményedet és fizess neki Te fájdalom díjat pl. 5.000 Ft mázsánként, hogy átvegye tőled azt szar toxinos és gombás ocsút.
Nekik így jár az eszük és mi balgák vagyunk és súlyt a Turáni átok, így lassan ez lesz a trend.
Miért is vagyunk mi ennyire hülyék, hogy a környéken mindenhol drágább minden és itt teljesen ellentétes a mozgás a piacon.
Gondolom Nagy Pityu megint kiáll majd, mint a búza aratás után, hogy rendkívül jó és kifogástalan eredmény született már megint.
Itt nálunk kiküldték az egyik ZRT 2 db kombájnját + 1 db szállítót, hogy portyázzanak.
Belevágtak vagy 20 helyen a kukorica táblákba és ahol volt cső ott dolgoztak egy kicsit és estére meg is telt az 1 db pótkocsi. Csudás eredmény!!
Gondolom Nagy Pityu erre is azt mondja majd, hogy milyen csúcs a termés.
Nyomják, hogy vessünk cirkot kukorica helyett, aki vetett, az aratott 20 q/Ha-t, de a kupecek meg azt mondják, hogy a kutyának nem kell, akkor vajon miért is erőltetik????
A januári 7.000 Ft cirok ár most ment le 6.500 Ft ra és nem keresi senki.
Válasz bakonz135 #14840. hozzászólásáraItt északkeleten a lengyellel basszák a fajtájukat.
70-72től többre ne is számitsunk, mondták!
A 210es ukrán napraforgóra a 182es magyarral faszául megválaszoltak.
Válasz mocsencsi1 #14842. hozzászólásáraAz eddigi tételek zöme, a szűk mikrokörnyezetemben nem toxinos… de a végére nem biztos, hogy az lesz, mert egybe gyűjtenek mindent.
A végtelen észt /országi/ kukorica táblákon rekord vagy legalábbis rekord közeli a termés, nem is kapsz fix árat csak toliggossat mert tuti toxinos termésed termett.
Válasz bakonz135 #14840. hozzászólására*riogatás
Na megkezdődött az ukrán kukoricával a írogatás.. Egy cikkben kb hónapja 10e feletti árról írtak, most már 6.5e
Válasz Agrárkopó #14838. hozzászólásáraKi vesz ennyiért kukoricát??
Ma Somogy kombájn alól nettó 76.000ft/t ment alakul ez szépen lassan.
Száraz nettó 82.000ft/t
Első aratásban 7 tonnát adtam el most 7500 nettóért.
Válasz Ohaza63 #14835. hozzászólásáraItt meg megy égnek a napra ára. Aki levágta pár hete 470 euró körül kapott érte, most meg már 580ért veszik. 8%-os kompenzációs felárral.
Üdv Emberek!

Dél Békés mai árak: 2025.09.19
Csak hogy feldobjam a napotokat.
Hiába nincs termés legalábbis itt, az árak mégis csökkenek
Búza tak: 6.600 Ft+komp, Euró : 6.800, Malmi: 7.000, Javító: 7.100 stagnál
Árpa: 6.100 stagnál
Triti: 6.100 csökken
Kukorica: 7.000 csökken (előtte 09.08: 7.200 és még előtte 08.25: 7.600 Ft volt)
Napraforgó: LO 18.500, HO: 21.000 stagnál
Repce: 174.000 stagnál
Cirok: 6.500 csökken
Ilyen körülmények között aki 8000 Ft alatt kínál kukoricáért az elmehet a ..........ba, és nem kell csodálkozni ha jövőre a kukorica vetésterület a felére csökken.
Itt az alföldön jövőre csak öntözött terültre teszünk kukoricát, de ha nem lesz 9000 Ft az idén, azt is meg kell gondolni, mert ez alatt az öntözés sem megtérülő befektetés ennyi csapadéknál. Jelenleg az éves csapadék mennyiségünk 195mm!!!!! smile thumbdownsmile thumbdown