Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Kukorica terményárak

Létrehozta: , 2008-11-25 20:06:27

Kedvencekhez Segítség
15433 hozzászólás
Nincs profilkép
#14883 hashtag
2025-09-27 11:21:24

Válasz Sanyiii70 #14881. hozzászólására1 hektáron? Nyugi tudna ő is olyan parcellát mutatni ami jó. Még jóhogy a szétanyagozott zöldségföldben megterem a búza. Jól összehasonlítottad a kalapácsot az ollóval.

Nincs profilkép
#14882 t.romsics
2025-09-27 10:58:22

Válasz F. Bálint #14880. hozzászólásáraNincsenek csodák, sajnos. Az én területem (mondjuk csak ez) mély, kötött, vízállásra (talajvíz) hajlamos tábla. Egy rémálom csapadékosabb évjáratokban… alapvetően ez a titok nyitja. Légvonalban pár száz méterre egy kolléga locsolt (3 alkalommal kapott 25-30 mm között) kukoricája termett 1 tonnával többet. De almát az almával… azon soha nem állt még víz.

#14881 Sanyiii70
2025-09-27 10:49:31

Válasz hashtag #14877. hozzászólásáraNekem már volt 8,8 tonnás búzám, meg 2022-ben 6 tonnás (öntözés és hókuszpókuszok nélkül tárcsázásba vetve), de kíváncsi vagyok, hogy neki volt-e 80 tonnás lilahagymája vagy 14 tonnás fokhagymája.
(Ez mind egy hektárra értendő.)

Nincs profilkép
#14880 F. Bálint
2025-09-27 10:41:54

Válasz t.romsics #14875. hozzászólásáraNekem a p9415 20q/ha átlag ,kapott vetés kor 2q péti , egy darabig szép volt ,de hogy kimaradt mindig az esőből így nem sok lett belőle

Nincs profilkép
#14879 t.romsics
2025-09-27 10:36:35

Válasz FERGA 5455 #14876. hozzászólásáraMikroban nem hiszek, szenvedjen csak, haladjon lefele…
Kálium-szulfátot kapott még vetés előtt, meg a nitrogént, vetéssel együtt semmit. Tervbe volt még ekézéssel is egy kis nitrogén, de mivel annak a környékén semmi esély sem volt esőre, így az zsákban maradt. Júliusban (második hetében) mi azért 50 mm forma csapadékot kaptunk, azért az kisimította a leveleit.
Merre gazdálkodsz, hogy 0260-at vetsz árukukoricának? Felénk olyan faoval esélytelen egy átlagévben a kukoricatermesztés.

#14878 rtamas1976
2025-09-27 10:32:23

Válasz hashtag #14877. hozzászólásáraAnnak akinek az árpa, búza, kukorica, napraforgó.... túl semmit nem termel az ne térítsen már meg!
Próbáltuk, nem megy, és nem kockáztatunk.
Persze kísérletezni lehet, és kell is, és szoktunk is!

Nincs profilkép
#14877 hashtag
2025-09-27 10:18:29

Válasz Sanyiii70 #14874. hozzászólásáraTöbb közös van bennetek mint gondolnád! Szerintem pont ugyanígy vélekedik ő is.

#14876 FERGA 5455
2025-09-27 10:16:41

Válasz t.romsics #14875. hozzászólásáraVetéskor semmi műtrágya vagy mikro?
Nekem 9757 és 0260 van vetve Ápr.22-25. 0260 már a földbe vissza nőtt kb.
9757-es kapott 3q27-t felületre, vetéskor 170kg27-t + yaras tarter 15 kg .0260-as csak felületre 300kg/ha+ mikro 15kg vetéskor Júl. itt 26mm
Mértem vizet 13-as. Jövő hét lekerül szerintem, de én 4-5 tonna közé saccolom.

Nincs profilkép
#14875 t.romsics
2025-09-27 09:55:43

Válasz FERGA 5455 #14873. hozzászólásáraPio 9415. Április 14.-én vetve, előtte héten még -4-5 fokok voltak éjjelente. 72ezer szemmel vetve, vetés előtt 3 mázsa an(34%), májust végig cidrizte, fejlődési üteme lassú volt, messze júliusban virágzott csak.
Május 23.:

Június 2.:

Június 9.;

Július 31.

#14874 Sanyiii70
2025-09-27 09:41:49

Válasz hashtag #14872. hozzászólásáraEz így van.
De nekem inkább ne segítsen, mert akkor éhen halunk!
Nem ért azokhoz a kultúrákhoz amikkel én foglalkozok. Csak okoskodik.

Nincs profilkép
#14872 hashtag
2025-09-27 09:23:30

Válasz Sanyiii70 #14865. hozzászólásáraCsak annak tud segíteni aki elfogadja. Nem erőszak smile sweatdrop

Nincs profilkép
#14871 t.romsics
2025-09-27 09:22:49

Válasz Gumóka #14869. hozzászólásáraHat-hét tonna közé saccoltam én is. Kellemes meglepetés volt, de azon a határrészen, teljesen különböző művelési módszerekkel, hibridekkel is e körül vágtak a népek.
Tavaly épp a fordítottja volt, szemre 10 tonnás tábla adott 7,5-et. Tízes! vízzel, kritikán aluli fajsúllyal (20%-kal alacsonyabb volt, mint a szokásos). Remélem, Te is kellemesen csalódsz.

Nincs profilkép
#14870 t.romsics
2025-09-27 09:16:47

Válasz Ohaza63 #14868. hozzászólására10 ha. Az átlagcső a középső volt. A szegély (körbe 12 sor) értékelhetetlen volt a teljesen rezisztens fenyércirok miatt. Az szűk 1,5 ha, így nem is olyan rossz!

#14869 Gumóka
2025-09-27 08:28:51

Válasz t.romsics #14867. hozzászólásáraNa ezek alapján nekem a vadkároson ha lesz 6t, már nem dolgoztam hiába, itt Tolna északkeleti csücskében smile laugh

#14868 Ohaza63
2025-09-27 08:26:14

Válasz t.romsics #14867. hozzászólásáraÜdv!

Hány hektárom volt az a 85 q???

Mert ekkora csövecskékkel érdekes lenne!!

Nincs profilkép
#14867 t.romsics
2025-09-27 08:22:50

Válasz rtamas1976 #14861. hozzászólására

Bács-Kiskun. Saját. Aratva, 13-as vízzel. A termés a lehetséges (illetve, elvárt) mennyiség kétharmada, nettó 8,5 tonna. Csapadék az idén kb. 270 mm, tenyészidőben a vetése után 20 mm, majd július második hetében kb. 50 mm. A többi, alkalmankénti 2-5 mm nem osztott-szorzott…

#14865 Sanyiii70
2025-09-27 07:17:45

Válasz rtamas1976 #14863. hozzászólásáraTe is jó nagy marha vagy.
Poke megmondta hogy kell csinálni...
smile lol

#14864 Sanyiii70
2025-09-27 07:16:07

Válasz Ohaza63 #14849. hozzászólásáraMost szólsz?
De marhák vagyunk!smile lol
Kaktusz kell termelni itt a Dél-Alföldön
Aztán tekilát főzni belőle.
Elmegy rosszkedv tőle, és méghülyébbre keressük magunkat.

De én azért jövőre a biztonság kedvéért vetek mellé egy hektár kiwit is.
Csak nehogy elvigye öket a belvíz!

#14863 rtamas1976
2025-09-27 07:06:16

Válasz Ohaza63 #14862. hozzászólásáraNehogy aztgondold, hogy mindenkinek ilyen!
Felénk is sok olyan van akinek sokkalgyengébb.
És akik nem előre gondolkodnak, hanem "ígyszoktuk csinálni"
Én ígyszoktam!
Sokanmondjàk ők ennyit nem vesződnek vele.
Én igen.

#14862 Ohaza63
2025-09-27 06:56:37

Válasz rtamas1976 #14861. hozzászólásáraÜdv Tamás!smile smile

Ja, ja!smile smilesmile laughsmile biggrinsmile lolsmile devil

Borsod megye átlag:smile smilesmile laughsmile biggrinsmile lol



Békés Megye átlag:smile sadsmile cryingsmile scaredsmile sweatdrop Itt a palack 0,5 literes

#14861 rtamas1976
2025-09-27 04:45:24

Válasz Ohaza63 #14853. hozzászólásáraJa.
Erre gondoltál?
De azét nehogy azt gondold mindenkinek ilyen!
Ezért tenni is kellett, és egy jóadag szerencse is kellett! 300mm addigi csapadékkal.

Nincs profilkép
#14860 Pont
2025-09-26 23:30:19

Válasz 5465 #14859. hozzászólásáraNehéz elképzelni ez mögött tisztességes magyar felvásárlói magatartást.....

Nincs profilkép
#14857 Traktoros30
2025-09-26 22:02:53

Válasz Bekre Pál #14856. hozzászólásáraNálunk a toxin mentes kukorica 6500 ft hb-ban.

Nincs profilkép
#14856 Bekre Pál
2025-09-26 21:56:15

Válasz Koczka József #14855. hozzászólásáraKöszi, a cirkot csak irtom, kell a fenének még egy gyomnövény...Itt HB vrm-ben a kupeceknek egyelőre nem akaródzik normális pénzt adni a kukiért, majd meglátjuk, mi lesz a vége.

Nincs profilkép
#14855 Koczka József
2025-09-26 20:06:49

Válasz Bekre Pál #14854. hozzászólásáraKukoricát. De ha érdekel hétfőn meg tudhatom mennyi a cirok.

Nincs profilkép
#14854 Bekre Pál
2025-09-26 18:54:08

Válasz Koczka József #14850. hozzászólásáraA kukit vagy a cirkot adod 8e-ért?smile cowboy

#14853 Ohaza63
2025-09-26 17:36:38

Válasz Koczka József #14852. hozzászólásáraÜdv!

Tudtam ám ezt Én, hogy nálatok így működik.smile thumbupcool

Nappal 28-30 C fok szép napsütéssel, éjjel 1-3 óra között az igényelt eső mennyiség pl. 5-10 mm
(és még a misebort sem kell meginnotok)smile smile

Ezért vannak 2 l-es uborkás üveg nagyságú kukoricák arra felé, amely mellett eltörpül a 1,5 L es Szent Királyis ásványvizes palack. smile smilesmile laughsmile biggrin

Nincs profilkép
#14852 Koczka József
2025-09-26 17:25:42

Válasz Ohaza63 #14847. hozzászólásáraJa és még annyit hogy nem is az 1000mm a lényeg hanem az hogy akkor esik amikor mi akarjuk. És ha a szomszédnak le van kaszálva a lucerna akkor is csak a mesgyéig esik hogy a lucerna ne ázzon.

Nincs profilkép
#14851 Rabó001
2025-09-26 17:20:30

Válasz Ohaza63 #14849. hozzászólásáraItt többen is termelnek citkot az utobbi 2-3 évben, de el tudják adni. Le vannak szerzodve.

Nincs profilkép
#14850 Koczka József
2025-09-26 17:19:05

Válasz Ohaza63 #14847. hozzászólásáraSzia itt olvastam nemrég azért ajánlottam. Én 8000ft ért adom ha le lesz aratva igaz még van a tavalyiból is de nem sürgős mert a pénzel csak a baj van.

#14849 Ohaza63
2025-09-26 17:01:07

Válasz Radocz #14848. hozzászólásáraÜdv!

A kukorica helyett javasolták, mint csoda növényt.

Itt sok embert beugrasztottak a cirokba, még külön előadásokat is csináltak, több helyen a gazdáknak.
Nekem szólt a felvásárlóm, hogy nehogy beleugorjak, mert a 2016 évi termés is a raktárukon van.

Azzal vigasztalták őket, hogy olyan mint a kaktusz víz sem kell neki.

Tényleg térdig érő növény, kisgyermek ökölnyi bugákkal, jó sokan csalódtak benne.

Szóval ez sem húzta ki a csávából az itteni gazdákat.

#14848 Radocz
2025-09-26 16:35:52

Válasz Ohaza63 #14845. hozzászólásáraAmikor először hallottam, hogy lehet cirkot termelni, futottam egy kört.
Úgy döntöttem, hogy nem.

Ezek szerint a helyzet változatlan ?

smile cowboy

#14847 Ohaza63
2025-09-26 16:33:12

Válasz Koczka József #14846. hozzászólásáraÜdv Józsi!

Az valami korrekt cég???smile confused

Akkor nektek csak megszületni volt nehéz azon a fasza helyen, ahol éltek, az évi 1000 mm csapadékban tocsogva, dagonyázva, még korrekt felvásárlóitok is vannak!!!smile smilesmile laughsmile biggrinsmile lolsmile devil

Az már ígéret földje, a manna helyett lóvé hullik az égből, csak néha beárnyékolja a helyzetet a lóvé mellé cigánygyerekek is potyognak.smile smilesmile laughsmile biggrinsmile lol

Csak vigyázzatok, nehogy Netanjahu azt mondja, hogy az is Ó Izrael és igényt tart rá a csodarabbira hivatkozva.smile laughsmile biggrin

#14845 Ohaza63
2025-09-26 15:35:37

Válasz rtamas1976 #14844. hozzászólásáraÜdv Tamás!

A magyar kereskedők zöme azt szeretné, hogy Te vidd hozzá a terményedet és fizess neki Te fájdalom díjat pl. 5.000 Ft mázsánként, hogy átvegye tőled azt szar toxinos és gombás ocsút.

Nekik így jár az eszük és mi balgák vagyunk és súlyt a Turáni átok, így lassan ez lesz a trend.

Miért is vagyunk mi ennyire hülyék, hogy a környéken mindenhol drágább minden és itt teljesen ellentétes a mozgás a piacon.

Gondolom Nagy Pityu megint kiáll majd, mint a búza aratás után, hogy rendkívül jó és kifogástalan eredmény született már megint.

Itt nálunk kiküldték az egyik ZRT 2 db kombájnját + 1 db szállítót, hogy portyázzanak.
Belevágtak vagy 20 helyen a kukorica táblákba és ahol volt cső ott dolgoztak egy kicsit és estére meg is telt az 1 db pótkocsi. Csudás eredmény!!
Gondolom Nagy Pityu erre is azt mondja majd, hogy milyen csúcs a termés.

Nyomják, hogy vessünk cirkot kukorica helyett, aki vetett, az aratott 20 q/Ha-t, de a kupecek meg azt mondják, hogy a kutyának nem kell, akkor vajon miért is erőltetik????
A januári 7.000 Ft cirok ár most ment le 6.500 Ft ra és nem keresi senki.

#14844 rtamas1976
2025-09-26 13:56:13

Válasz bakonz135 #14840. hozzászólásáraItt északkeleten a lengyellel basszák a fajtájukat.
70-72től többre ne is számitsunk, mondták!
A 210es ukrán napraforgóra a 182es magyarral faszául megválaszoltak.

Nincs profilkép
#14843 t.romsics
2025-09-26 12:48:57

Válasz mocsencsi1 #14842. hozzászólásáraAz eddigi tételek zöme, a szűk mikrokörnyezetemben nem toxinos… de a végére nem biztos, hogy az lesz, mert egybe gyűjtenek mindent.

Nincs profilkép
#14842 mocsencsi1
2025-09-26 12:44:35

A végtelen észt /országi/ kukorica táblákon rekord vagy legalábbis rekord közeli a termés, nem is kapsz fix árat csak toliggossat mert tuti toxinos termésed termett.smile laugh

Nincs profilkép
#14840 bakonz135
2025-09-26 09:12:32

Na megkezdődött az ukrán kukoricával a írogatás.. Egy cikkben kb hónapja 10e feletti árról írtak, most már 6.5e

Nincs profilkép
#14838 Agrárkopó
2025-09-21 20:37:59

Ma Somogy kombájn alól nettó 76.000ft/t ment alakul ez szépen lassan.
Száraz nettó 82.000ft/t

#14837 Gumóka
2025-09-19 19:54:56

Első aratásban 7 tonnát adtam el most 7500 nettóért.

#14836 mtz1221
2025-09-19 17:43:42

Válasz Ohaza63 #14835. hozzászólásáraItt meg megy égnek a napra ára. Aki levágta pár hete 470 euró körül kapott érte, most meg már 580ért veszik. 8%-os kompenzációs felárral.smile cursing

#14835 Ohaza63
2025-09-19 16:45:07

Üdv Emberek!
Dél Békés mai árak: 2025.09.19
Csak hogy feldobjam a napotokat.
Hiába nincs termés legalábbis itt, az árak mégis csökkeneksmile sweatdrop

Búza tak: 6.600 Ft+komp, Euró : 6.800, Malmi: 7.000, Javító: 7.100 stagnál
Árpa: 6.100 stagnál
Triti: 6.100 csökken
Kukorica: 7.000 csökken (előtte 09.08: 7.200 és még előtte 08.25: 7.600 Ft volt)smile sweatdrop
Napraforgó: LO 18.500, HO: 21.000 stagnál
Repce: 174.000 stagnál
Cirok: 6.500 csökken

Nincs profilkép
#14834 V.L.
2025-09-09 21:35:25

Ilyen körülmények között aki 8000 Ft alatt kínál kukoricáért az elmehet a ..........ba, és nem kell csodálkozni ha jövőre a kukorica vetésterület a felére csökken.
Itt az alföldön jövőre csak öntözött terültre teszünk kukoricát, de ha nem lesz 9000 Ft az idén, azt is meg kell gondolni, mert ez alatt az öntözés sem megtérülő befektetés ennyi csapadéknál. Jelenleg az éves csapadék mennyiségünk 195mm!!!!! smile thumbdownsmile thumbdown

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
A magyar agrárium jövője a munkaerőpiaci kihívások, a technológiai fejlesztések...
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
Ausztria 2024. július 1-jétől 4,9 százalékra csökkenti az alapvető élelmiszerek...
Eladó 2 db IH6200
Eladó 2 db IH6200

500.000 Ft

Eladó MDW 514
Eladó MDW 514

6.500.000 Ft

Claas Variant 360
Claas Variant 360

4.900.000 Ft

Vogel & Noot Farmer 3S / M1020
Vogel & Noot Farmer 3S / M1020

800.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]