Fórum
- Búza termény felvásárlási árak új
- Gazdálkodási napló/táblatörzskönyv új
- Őszi borsó új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Segítség villanypásztor vételhez új
- Erdőgazdálkodás, szakirányítás új
- Epple Mobile új
- CLAAS kombájncsalád új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Agrártámogatások kifizetése új
Cikkajánló

Nem hatalmi harc, hanem a kamarai szabályok, az átláthatóság és a szakma védelme
Cél, hogy a kamarai szabályok mindenkire egyformán vonatkozzanak, hogy a tagság...
Hirdetés


1140 hozzászólás
Válasz farminghun #989. hozzászólásáraElkésve nemvagy.
Hacsak repcét nemakarsz bele.
Inkább vádmeg a lehülést és esőt.
Ha évelő kétszikűd is van mehet ehez egy féladag hormon is.
A ph- t húzdle 6 körülire
Tarlókon egész jól kijött a parlagfű, kevés fenyércirok, tarack, 1-2 borsmenta.. Fozát 480 kezelném, mekkora dózissal kellene, 4-5 l/ha? Dasht rakjak hozzá? Vagy még szoktak nitrogént is, maradt egy kis karbamidom. Vagy ilyen szárazságban nincs értelme totálisozni, mert hogy nagyon viaszos a levele?
Válasz ..,-:) #979. hozzászólásáraAzt mondják az okosok, hogy már pár éve rezisztens a betyárkóró a glifozátra. Hormon kell a tankkeverékbe, az valamennyire viszi. Nálam a napraforgóban volt egy kevés betyárkóró azt a viballa tűrhetően levitte.
Válasz ..,-:) #986. hozzászólásáraA probléma az hogy a vegetávió elején erőteljesen fejlődik. Így hígul a bennelévő hatóanyag. A hormon ezért kell. De magában egy jóadag colombus csodákra lettvolna képes.
Válasz rtamas76 #985. hozzászólásáraMax 20 cm volt mikor szórtam. Az apraja meg kb 3 cm. Szépen kókadt, sárgult, barnult de látszott, hogy nől. Jött pár mm eső és kezdett újra zöldebb lenni. Kapta a következő adagot. Ugyan ezt eljátszotta csak itt már kapott vagy 45 mm csapadékot és gyakorlatilag él és virul……
Válasz RARGAkèny #982. hozzászólásáraAzmondják minden glifozát egyforma. Pedig közelsem!
A hatóanyagot belerakja mindenki, de a vivőanyagokat nem.
Sokévvel ezelőtt voltszerencsém a dominátorhoz.
Nemestem tőle hanyat.
Nekem ami bejött az raudap és a tájfun forte, vagy a bommefekt.
Hatásfokozóból a király a dasch.
Én úgycsináltam volna,hogy 5l dominátor, legalább féladag hormon, nitrosol5-6l/h, és hatásfokozó vagy legalább mosogatószer, és max 250l lémenyiséggel hogy a 2%os töménység legalább meglegyen. Aztán lehetmég a ph val is szórakozni.
Ezek azért indokoltak mert a képről úgylátom nagyon túlfejlődött az állomány.
Válasz ..,-:) #979. hozzászólásáraRacer is jó lehet
Válasz ..,-:) #979. hozzászólásáraKell a glifo mellé valami
Nekem a Merlin flexx jött be rá.
Ez ha kap esőt pár hétig tisztán tartja a területet.
Válasz rtamas76 #981. hozzászólásáraDominátor 6l/ha, nem raktam semmi hatásfokozót...
Válasz RARGAkèny #980. hozzászólásáraRaktálhozzá valamit?
Hatásfokozó, nitrogén, hormon?
És milyen glifozát azsem mindegy!
Válasz ..,-:) #979. hozzászólásáraEzt én is nyomtam glifóval, de zöld maradt. Jó lenne tudni mikor a legérzékenyebb rá..
Ezt a betyárkórót mivel lehet vegyszerezni hatásosan !?



Eddig 2x kapott 7 liter totális, 10 liter nitrosol, 0,1% trend dózist 150 liter/ha vizzel de az esők helyre hozzák, zöldül, virul…..
Válasz Full Random #976. hozzászólásáraKombinátor nem jó, meglett csinálva 1 darab, 3-4 nappal később ugyanúgy vissza zöldül
Holnap adok neki glifozátot 3l/ha-al. Mást nem tudok...
Válasz Full Random #976. hozzászólásáraMindenképpen problémás. A magjai ott vannak a földben és vizes, tápanyagdús földnél gyorsan beborítanak újra mindent.
Válasz RARGAkèny #975. hozzászólásáraA tyúkhúrt ilyenkor már deszikállod, a gyommagjait beérleli ha le glifózod és boldogan kihajt jövőre is. Ha csak a tyúkhúr az ellenség akkor inkább sekély kombi hogy ne sok vizet vegyél ki vele. -Szerintem.
Válasz Ares 826 #974. hozzászólásáraAkkor szerinted elég a 2-3 liter, feleslegesen nem akarok 5-6 litereket szórni/ha
Válasz RARGAkèny #973. hozzászólásáraKiviszi szórjad bátran!
Üdv Mezőgazdászok. Kérdésem az lenne hogy a tyúkhúr félét a glifozát mennyire takarítja?? Könnyen elviszi, elég lenne 2-3l/ha dózis?? Grubberezés kizöldült foltokban, kb. 1 hónap múlva vetném utána kukoricát...
Sziasztok!
Napraforgót szeretnék vetni egy területbe, amiben tavaly búza volt és ősszel lucerna lett bele vetve, azonban a lucerna teljese nkipusztult és csak tyúkhúr és veronika fajok maradtak benne. Ezt a területet szeretném letotálisozni. Tudnátok ajánlani hozzá készítményt? Trend tapadót, ha adok hozzá az jó lesz? Mikor érdemes lefújni?
Válasz A.I. #967. hozzászólásáraSelyemkórót glyfozátoztam (megmostam)
Voltbenne műkaki dasch mosogatószer. Kicsit megperzselte és annyi.
Kukoricát csináltam ovedozal ( mustang forte) az odabaszott neki. Kíváncsileszek kijön-e!!!
Válasz A.I. #968. hozzászólásáraA NÉBIH adatbázis szerint nagyrészt 2025.12.31-ig vannak engedélyek, de van aminek 2027.04.30-ig.
Válasz A.I. #968. hozzászólásáraÁllomány szaritasra (deszikàlàsra) már nem lehet használni.De tarló kezelésre és totális gyomirtasra igen. Ha jól tudom.
Tudja valaki mi lett a GLIFOZÁT hatóanyaggal?
Gondolok arra, hogy kapott e továbbra is engedélyt, vagy lehet elfelejteni?
Kicsit lemaradram az eseményekről.
Válasz Traktor1990 #964. hozzászólásáraNem kimondottan selyemkóróra, hanem minden szívós évelőre űgy javasolják:
Glifozát, nagy dózis 4-5 liter/ha+nedvesítő+nitrogén hatóanyag.
Ősszel, mert akkor szépen betárol gyökérre! Így van esély arra, hogy kiütöd.
Válasz R Sándor #962. hozzászólásáraNálunk a fehérek is, backi. Nem rakom ki este a szemetest, mert reggelre minden éghető eltűnik.

Volt hogy 3zsák üres vegyszeres üveget elvittek, tavasszal.
hogy azzal mi a rothadt anyát csinált, el se tudom találni.
Válasz Traktor1990 #964. hozzászólásáraVassal.
Vaddohányt (Selyemkóró) mivel tudnám kiírtani? Segitségeteket előre is köszönöm!
Válasz R Sándor #962. hozzászólásáraElvileg a környezetvédelmi hatóság foglalkozna ezzel a dologgal, de nem teszik. Ha a tűzoltók kimennek egy esethez ahol szemetet égettek, az a jegyzőkönyv is átkerül hozzájuk, de az a papír is csak megy darálóba.
Válasz csuti0 #960. hozzászólásáraAz jó mert nálunk még 1500 ciganybol kb 800 ronggyal tüzel van egy terminál Záhonyban onnan hordják utánfutó számra ,meg minden szemetet elègetnek az pofatlanabbja meg lopja az áramot azzal fűt beszéltem egy eonossal feltettek egy almèroőt a két utca a ciganytelepen többet fogyaszt mint az egész falu!!!! A lopott kábelekből is leègettèk régen a szigetelést de már úgy állítólag nem veszik át tőlük. "HAJRÁ MAGYARORSZÁG HAJRÁ MAGYAROK. Ja és bármilyen hatóságot hívtam a ronggyal tüzeléssel kapcsolatban mindegyik azt mondta hogy nem az ő dolguk.
Válasz Ares 826 #957. hozzászólásáraIgen
Válasz Balázs. #955. hozzászólásáraSzia!
Tarlót égetni tilos,főleg nem autógumival!
Persze van kivétel, ha nyomós indokkal engedélyezik,indok lehet pl. növényegészségügyi megfontolás,bár a-hoz növényorvosi véleményt is kérhetnek.
Mifelénk ha egy talicskányi falevelet meggyújt valaki,garantált,hogy vinnyogva jönnek a hamutiprók.
Üdv.: Csuti
Válasz Berente Antal #958. hozzászólásáraBe telefonál hogy tudjanak róla és kész. Valamikor így is működött
Válasz Gepi #954. hozzászólásáraHa véletlen a tűzoltók kijönnek komoly bünti lesz.
Válasz R Sándor #956. hozzászólásáraAsztán leég a környéken minden, az is lehet!


Válasz Gepi #954. hozzászólásáraMikor száraz délután 1 - 2 körül nézel egy szél irányt és a fujas oldalarol meggyujtod és a szél teszi a dolgát.
Válasz Gepi #954. hozzászólásáraHoszú láncra vagy drót kötélhez hozzá kötsz egy pótkocsi stb gumit meggyújtod és húzod a tarlón.
Kukorica tarlót kellene égetni. Ki milyen technikát javasol?
2 hete 5l/he,szerintem megfelelő.
Próbáld ki, 5 kg/ha ammonszulfát /NS 20 néven is fut/ csodákra képes, esetleg szulák, acat, stb. esetén pár deci genyerikus dikamba.
Válasz A.I. #950. hozzászólásáraPassz, de már jártam meg 5 literrel aprószulák és a fenyércirok észre sem vette
Válasz Balázs. #949. hozzászólására7? Az igen, tudós miért sárgul ilyenkor lassabban minden? Nyilván tudod.5 liter holdbéli tájat "varázsol", a többi csak plusz költség szerintem.
Válasz A.I. #947. hozzászólására5 liter kevés, mi ,7 literrel fújtuk kb két hete és most kezd sárgulni
Válasz A.I. #947. hozzászólásáraKöszi. Nem nagyon jön a lehülés. Meglátjuk hónap végén mi lesz.
Válasz trikolor5 #946. hozzászólásáraAzért kicsit hamarabb lehet biztosabb lenne, de időjárás függő is.
Ha beállnak a fagyok, akkor felejtős, ha nem akkor szerintem simán mehet.
Kis nitroszol, karbamid, ammonnitrát(semmi képen sem meszes), meg nedvesítő mehet hozzá.
4-5 liter/ha, hatóanyag töménységtől függően.
Aztán vagy 2 hétig minimum nem művelni, hagy vigye el máshová is.
Van egy nagyon aszatos területem. Október végén tudnám lefújni. Késő van már ehhez? Van még annyi keringés a növényben, hogy levigye a tarackogik a szert? Milyen dózis kéne?
Sziasztok! 200 l víz 5l mars, 0.5l dezormon. Vasárnap permeteztem a zsurlót csütörtökön így mutatott.
Válasz misimokus #939. hozzászólására5-10 centi mély valamit utána meg augusztusban kiütni a kétszíkűeket valamivel, és nem bántani legalább 3 hétéig.
Válasz Gumóka #942. hozzászólásáraHozzáteszem, a mostani kukoricaföldben 3 éve napraforgó volt, akkor kénytelen voltam búza alá szántani, tavaly-tavalyelőtt viszont nem volt forgatva, most meg a kukorica tele van napraforgó árvakeléssel.
Válasz misimokus #941. hozzászólásáraNa most itt az lesz, hogy letotálozod, megszántod, aztán az összes "alvó" gyommag felkerül, ami tavasszal ki is fog kelni, a " tiszta" talajod meg alul lesz.

Nekem ez a tapasztalatom, búza után árpát vetettem totálozással, forgatás nélkül, nem kellett a gyomirtó rá idén.
Búzatarló totálozva, szántva, kukorica lett bele vetve, az meg szép ződ' de azért megvoltak a sorok...
Válasz Balázs. #940. hozzászólásáraA tárcsázás után, szántás előtt ha elindulnak a gyomok, mindenképp vegyszerezni kellene.
Hogy a szója előtt minél tisztább legyen a föld és a szójában ne legyen annyi gondom a gyomokkal.