Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356.76 Ft USD 314.86 Ft CHF 387.15 Ft GBP 414.08 Ft

Fórum

Totális gyomirtás, tarlókezelés

Létrehozta: Atter , 2009-07-22 20:25:11

Kedvencekhez Segítség
1140 hozzászólás
#990 rtamas1976
2024-07-30 18:56:59

Válasz farminghun #989. hozzászólásáraElkésve nemvagy.
Hacsak repcét nemakarsz bele.
Inkább vádmeg a lehülést és esőt.
Ha évelő kétszikűd is van mehet ehez egy féladag hormon is.
A ph- t húzdle 6 körülire

Nincs profilkép
#989 farminghun
2024-07-30 13:49:57

Tarlókon egész jól kijött a parlagfű, kevés fenyércirok, tarack, 1-2 borsmenta.. Fozát 480 kezelném, mekkora dózissal kellene, 4-5 l/ha? Dasht rakjak hozzá? Vagy még szoktak nitrogént is, maradt egy kis karbamidom. Vagy ilyen szárazságban nincs értelme totálisozni, mert hogy nagyon viaszos a levele?

Nincs profilkép
#988 sulla
2024-06-30 20:04:32

Válasz ..,-:) #979. hozzászólásáraAzt mondják az okosok, hogy már pár éve rezisztens a betyárkóró a glifozátra. Hormon kell a tankkeverékbe, az valamennyire viszi. Nálam a napraforgóban volt egy kevés betyárkóró azt a viballa tűrhetően levitte.

#987 rtamas76
2024-06-30 19:42:47

Válasz ..,-:) #986. hozzászólásáraA probléma az hogy a vegetávió elején erőteljesen fejlődik. Így hígul a bennelévő hatóanyag. A hormon ezért kell. De magában egy jóadag colombus csodákra lettvolna képes.

Nincs profilkép
#986 ..,-:)
2024-06-30 19:36:45

Válasz rtamas76 #985. hozzászólásáraMax 20 cm volt mikor szórtam. Az apraja meg kb 3 cm. Szépen kókadt, sárgult, barnult de látszott, hogy nől. Jött pár mm eső és kezdett újra zöldebb lenni. Kapta a következő adagot. Ugyan ezt eljátszotta csak itt már kapott vagy 45 mm csapadékot és gyakorlatilag él és virul……smile hammer

#985 rtamas76
2024-06-30 19:22:45

Válasz RARGAkèny #982. hozzászólásáraAzmondják minden glifozát egyforma. Pedig közelsem!
A hatóanyagot belerakja mindenki, de a vivőanyagokat nem.
Sokévvel ezelőtt voltszerencsém a dominátorhoz.
Nemestem tőle hanyat.
Nekem ami bejött az raudap és a tájfun forte, vagy a bommefekt.
Hatásfokozóból a király a dasch.
Én úgycsináltam volna,hogy 5l dominátor, legalább féladag hormon, nitrosol5-6l/h, és hatásfokozó vagy legalább mosogatószer, és max 250l lémenyiséggel hogy a 2%os töménység legalább meglegyen. Aztán lehetmég a ph val is szórakozni.
Ezek azért indokoltak mert a képről úgylátom nagyon túlfejlődött az állomány.

Nincs profilkép
#983 tajbor89
2024-06-30 17:54:58

Válasz ..,-:) #979. hozzászólásáraKell a glifo mellé valami
Nekem a Merlin flexx jött be rá.
Ez ha kap esőt pár hétig tisztán tartja a területet.

#982 RARGAkèny
2024-06-30 17:50:21

Válasz rtamas76 #981. hozzászólásáraDominátor 6l/ha, nem raktam semmi hatásfokozót...

#981 rtamas76
2024-06-30 16:43:52

Válasz RARGAkèny #980. hozzászólásáraRaktálhozzá valamit?
Hatásfokozó, nitrogén, hormon?
És milyen glifozát azsem mindegy!

#980 RARGAkèny
2024-06-30 16:29:29

Válasz ..,-:) #979. hozzászólásáraEzt én is nyomtam glifóval, de zöld maradt. Jó lenne tudni mikor a legérzékenyebb rá..

Nincs profilkép
#979 ..,-:)
2024-06-30 15:20:26

Ezt a betyárkórót mivel lehet vegyszerezni hatásosan !?
Eddig 2x kapott 7 liter totális, 10 liter nitrosol, 0,1% trend dózist 150 liter/ha vizzel de az esők helyre hozzák, zöldül, virul…..smile cursing



#978 RARGAkèny
2024-03-25 13:22:29

Válasz Full Random #976. hozzászólásáraKombinátor nem jó, meglett csinálva 1 darab, 3-4 nappal később ugyanúgy vissza zöldül smile sweatdrop Holnap adok neki glifozátot 3l/ha-al. Mást nem tudok...

Nincs profilkép
#977 Zoli1437
2024-03-25 12:58:46

Válasz Full Random #976. hozzászólásáraMindenképpen problémás. A magjai ott vannak a földben és vizes, tápanyagdús földnél gyorsan beborítanak újra mindent.

Nincs profilkép
#976 Full Random
2024-03-25 11:16:26

Válasz RARGAkèny #975. hozzászólásáraA tyúkhúrt ilyenkor már deszikállod, a gyommagjait beérleli ha le glifózod és boldogan kihajt jövőre is. Ha csak a tyúkhúr az ellenség akkor inkább sekély kombi hogy ne sok vizet vegyél ki vele. -Szerintem.

#975 RARGAkèny
2024-03-25 08:28:03

Válasz Ares 826 #974. hozzászólásáraAkkor szerinted elég a 2-3 liter, feleslegesen nem akarok 5-6 litereket szórni/ha

#973 RARGAkèny
2024-03-25 08:18:09

Üdv Mezőgazdászok. Kérdésem az lenne hogy a tyúkhúr félét a glifozát mennyire takarítja?? Könnyen elviszi, elég lenne 2-3l/ha dózis?? Grubberezés kizöldült foltokban, kb. 1 hónap múlva vetném utána kukoricát...

Nincs profilkép
#972 Traktoros30
2024-03-11 15:18:16

Sziasztok!
Napraforgót szeretnék vetni egy területbe, amiben tavaly búza volt és ősszel lucerna lett bele vetve, azonban a lucerna teljese nkipusztult és csak tyúkhúr és veronika fajok maradtak benne. Ezt a területet szeretném letotálisozni. Tudnátok ajánlani hozzá készítményt? Trend tapadót, ha adok hozzá az jó lesz? Mikor érdemes lefújni?

#971 rtamas76
2024-01-22 19:49:37

Válasz A.I. #967. hozzászólásáraSelyemkórót glyfozátoztam (megmostam)
Voltbenne műkaki dasch mosogatószer. Kicsit megperzselte és annyi.
Kukoricát csináltam ovedozal ( mustang forte) az odabaszott neki. Kíváncsileszek kijön-e!!!

Nincs profilkép
#970 Zoli1437
2024-01-22 18:35:06

Válasz A.I. #968. hozzászólásáraA NÉBIH adatbázis szerint nagyrészt 2025.12.31-ig vannak engedélyek, de van aminek 2027.04.30-ig.

Nincs profilkép
#969 R Sándor
2024-01-22 17:41:58

Válasz A.I. #968. hozzászólásáraÁllomány szaritasra (deszikàlàsra) már nem lehet használni.De tarló kezelésre és totális gyomirtasra igen. Ha jól tudom.

Nincs profilkép
#968 A.I.
2024-01-22 16:42:51

Tudja valaki mi lett a GLIFOZÁT hatóanyaggal?
Gondolok arra, hogy kapott e továbbra is engedélyt, vagy lehet elfelejteni?
Kicsit lemaradram az eseményekről.

Nincs profilkép
#967 A.I.
2024-01-22 16:39:39

Válasz Traktor1990 #964. hozzászólásáraNem kimondottan selyemkóróra, hanem minden szívós évelőre űgy javasolják:
Glifozát, nagy dózis 4-5 liter/ha+nedvesítő+nitrogén hatóanyag.
Ősszel, mert akkor szépen betárol gyökérre! Így van esély arra, hogy kiütöd.

#966 mtz1221
2024-01-22 15:51:34

Válasz R Sándor #962. hozzászólásáraNálunk a fehérek is, backi. Nem rakom ki este a szemetest, mert reggelre minden éghető eltűnik. smile hammersmile hammersmile hammer Volt hogy 3zsák üres vegyszeres üveget elvittek, tavasszal. smile cursinghogy azzal mi a rothadt anyát csinált, el se tudom találni.

Nincs profilkép
#964 Traktor1990
2024-01-22 14:53:49

Vaddohányt (Selyemkóró) mivel tudnám kiírtani? Segitségeteket előre is köszönöm!

Nincs profilkép
#963 ferszem
2023-10-19 05:19:13

Válasz R Sándor #962. hozzászólásáraElvileg a környezetvédelmi hatóság foglalkozna ezzel a dologgal, de nem teszik. Ha a tűzoltók kimennek egy esethez ahol szemetet égettek, az a jegyzőkönyv is átkerül hozzájuk, de az a papír is csak megy darálóba.

Nincs profilkép
#962 R Sándor
2023-10-18 14:22:05

Válasz csuti0 #960. hozzászólásáraAz jó mert nálunk még 1500 ciganybol kb 800 ronggyal tüzel van egy terminál Záhonyban onnan hordják utánfutó számra ,meg minden szemetet elègetnek az pofatlanabbja meg lopja az áramot azzal fűt beszéltem egy eonossal feltettek egy almèroőt a két utca a ciganytelepen többet fogyaszt mint az egész falu!!!! A lopott kábelekből is leègettèk régen a szigetelést de már úgy állítólag nem veszik át tőlük. "HAJRÁ MAGYARORSZÁG HAJRÁ MAGYAROK. Ja és bármilyen hatóságot hívtam a ronggyal tüzeléssel kapcsolatban mindegyik azt mondta hogy nem az ő dolguk.

Nincs profilkép
#960 csuti0
2023-10-18 11:20:10

Válasz Balázs. #955. hozzászólásáraSzia!
Tarlót égetni tilos,főleg nem autógumival!
Persze van kivétel, ha nyomós indokkal engedélyezik,indok lehet pl. növényegészségügyi megfontolás,bár a-hoz növényorvosi véleményt is kérhetnek.
Mifelénk ha egy talicskányi falevelet meggyújt valaki,garantált,hogy vinnyogva jönnek a hamutiprók.
Üdv.: Csuti

Nincs profilkép
#959 Balázs.
2023-10-18 11:14:05

Válasz Berente Antal #958. hozzászólásáraBe telefonál hogy tudjanak róla és kész. Valamikor így is működött

Nincs profilkép
#958 Berente Antal
2023-10-18 08:07:08

Válasz Gepi #954. hozzászólásáraHa véletlen a tűzoltók kijönnek komoly bünti lesz.

Nincs profilkép
#957 Ares 826
2023-10-18 07:49:29

Válasz R Sándor #956. hozzászólásáraAsztán leég a környéken minden, az is lehet!smile blinksmile blinksmile blink

Nincs profilkép
#956 R Sándor
2023-10-17 21:20:08

Válasz Gepi #954. hozzászólásáraMikor száraz délután 1 - 2 körül nézel egy szél irányt és a fujas oldalarol meggyujtod és a szél teszi a dolgát.

Nincs profilkép
#955 Balázs.
2023-10-17 21:15:03

Válasz Gepi #954. hozzászólásáraHoszú láncra vagy drót kötélhez hozzá kötsz egy pótkocsi stb gumit meggyújtod és húzod a tarlón.

#954 Gepi
2023-10-17 20:57:01

Kukorica tarlót kellene égetni. Ki milyen technikát javasol?

Nincs profilkép
#953 csuti0
2023-10-02 15:05:36


2 hete 5l/he,szerintem megfelelő.

Nincs profilkép
#952 mocsencsi1
2023-10-02 14:08:25

Próbáld ki, 5 kg/ha ammonszulfát /NS 20 néven is fut/ csodákra képes, esetleg szulák, acat, stb. esetén pár deci genyerikus dikamba.

Nincs profilkép
#951 Balázs.
2023-10-02 13:59:12

Válasz A.I. #950. hozzászólásáraPassz, de már jártam meg 5 literrel aprószulák és a fenyércirok észre sem vette

Nincs profilkép
#950 A.I.
2023-10-01 19:07:29

Válasz Balázs. #949. hozzászólására7? Az igen, tudós miért sárgul ilyenkor lassabban minden? Nyilván tudod.5 liter holdbéli tájat "varázsol", a többi csak plusz költség szerintem.

Nincs profilkép
#949 Balázs.
2023-10-01 15:54:59

Válasz A.I. #947. hozzászólására5 liter kevés, mi ,7 literrel fújtuk kb két hete és most kezd sárgulni

Nincs profilkép
#948 trikolor5
2023-10-01 13:55:23

Válasz A.I. #947. hozzászólásáraKöszi. Nem nagyon jön a lehülés. Meglátjuk hónap végén mi lesz.

Nincs profilkép
#947 A.I.
2023-10-01 13:10:41

Válasz trikolor5 #946. hozzászólásáraAzért kicsit hamarabb lehet biztosabb lenne, de időjárás függő is.
Ha beállnak a fagyok, akkor felejtős, ha nem akkor szerintem simán mehet.
Kis nitroszol, karbamid, ammonnitrát(semmi képen sem meszes), meg nedvesítő mehet hozzá.
4-5 liter/ha, hatóanyag töménységtől függően.
Aztán vagy 2 hétig minimum nem művelni, hagy vigye el máshová is.

Nincs profilkép
#946 trikolor5
2023-10-01 08:37:22

Van egy nagyon aszatos területem. Október végén tudnám lefújni. Késő van már ehhez? Van még annyi keringés a növényben, hogy levigye a tarackogik a szert? Milyen dózis kéne?

Nincs profilkép
#945 Farmer365
2023-06-11 22:48:23

Sziasztok! 200 l víz 5l mars, 0.5l dezormon. Vasárnap permeteztem a zsurlót csütörtökön így mutatott.

#944 mtz1221
2023-06-01 13:14:40

Válasz misimokus #939. hozzászólására5-10 centi mély valamit utána meg augusztusban kiütni a kétszíkűeket valamivel, és nem bántani legalább 3 hétéig.smile wink

#943 Gumóka
2023-06-01 12:45:42

Válasz Gumóka #942. hozzászólásáraHozzáteszem, a mostani kukoricaföldben 3 éve napraforgó volt, akkor kénytelen voltam búza alá szántani, tavaly-tavalyelőtt viszont nem volt forgatva, most meg a kukorica tele van napraforgó árvakeléssel.

#942 Gumóka
2023-06-01 12:44:09

Válasz misimokus #941. hozzászólásáraNa most itt az lesz, hogy letotálozod, megszántod, aztán az összes "alvó" gyommag felkerül, ami tavasszal ki is fog kelni, a " tiszta" talajod meg alul lesz.

Nekem ez a tapasztalatom, búza után árpát vetettem totálozással, forgatás nélkül, nem kellett a gyomirtó rá idén.
Búzatarló totálozva, szántva, kukorica lett bele vetve, az meg szép ződ' de azért megvoltak a sorok...smile laugh

Nincs profilkép
#941 misimokus
2023-06-01 12:39:51

Válasz Balázs. #940. hozzászólásáraA tárcsázás után, szántás előtt ha elindulnak a gyomok, mindenképp vegyszerezni kellene.
Hogy a szója előtt minél tisztább legyen a föld és a szójában ne legyen annyi gondom a gyomokkal.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Nem hatalmi harc, hanem a kamarai szabályok, az átláthatóság és a szakma védelme
Nem hatalmi harc, hanem a kamarai szabályok, az átláthatóság és a szakma védelme
Cél, hogy a kamarai szabályok mindenkire egyformán vonatkozzanak, hogy a tagság...
Hirdetés
Profit a föld alatt: a sikeres gyökérzöldség-termesztés titkai
Profit a föld alatt: a sikeres gyökérzöldség-termesztés titkai
A Profit a föld alatt – Gyökérzöldség Agroinform online konferencia összefoglaló...
John Deere 6630 - Adásvételivel vagy EU adószámmal 0%Áfa-Leszállítva-3328 órás!
John Deere 6630 - Adásvételivel vagy EU...

19.900.000 Ft

Szénát veszek – 500-700 nagy bála
Szénát veszek – 500-700 nagy bála

100 Ft

Atlas 160W - 0%Áfa-Leszállítva- 2750 órás!
Atlas 160W - 0%Áfa-Leszállítva- 2750...

32.900.000 Ft

HW pótkocsi ponyva eladó
HW pótkocsi ponyva eladó

95.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]