Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Árpa termesztése

Létrehozta: Kiszely Péter Zoltán , 2010-03-25 19:33:36

Kedvencekhez Segítség
3495 hozzászólás
Nincs profilkép
#3145 Praetor
2023-06-08 14:45:30

Úgy tűnik tényleg ez a jelenlegi perspektíva az idei gabonára.
Link

#3144 Gatti
2023-06-08 12:56:10

Válasz medikus #3143. hozzászólásáraFelénk a szomszéd kisoreg minden évben kukoricával veti be a hátsó 2-3 ezer négyzetméteres kertjét és mindig eltüzeli.

Volt olyan év amikor még kicsiben nyomtuk, sok joszaggal hogy a kései kukorica nem száradt ki rendesen és decemberben tört egy része bepeneszedett. Akkor gondoltuk eltuzeljuk, akkor jöttünk rá hogy nagyon jól ég. Óvatosan kellett bánni vele mert ha megpakoltad nagyon... smile sweatdrop

#3143 medikus
2023-06-08 12:16:50

Válasz Gazdász93 #3140. hozzászólásáraAzt a 100q-t a család lazán lekapja kézzel! A többi meg mehet valahova!smile lol

Nincs profilkép
#3142 Zoli1437
2023-06-08 12:16:09

Válasz Gatti #3138. hozzászólásáraAmi tönkrement olyannal fűtöttem.
Ha jól nézem egyenértékű a fával a fűtőértéke súlyra, csak a fának 6000 Ft mázsája.


Nincs profilkép
#3141 szgyuri82
2023-06-08 11:42:40

Válasz Gatti #3138. hozzászólásáraMi már tüzeltünk vele. Van általunk gyártott ocsú adagolónk égőfejjel. Többnyire napraforgó és repce ocsúval fűtünk. A repce ocsú a legjobb szerintem. Árpával is próbáltam, az is szépen ég és adja a meleget. Ocsúval kb.90-100 mázsával ki lehet fűteni a szezont. 100 m2- es a ház, vecsei salakblokkból készült és nincs szigetelve. Egy ilyen ház sajnos fából is felemészt ilyen mennyiséget.Tegyük hozzá, hogy annyira veszélyes telek mostanában nem voltak. Megy 0-24- ben. Szerintem az árpa is hasonló lehet. Nagyon bízom benne, hogy nem kerül sor rá, hogy azzal kelljen fűteni, de sajnos jelen állás szerint nem abba az irányba haladunk....

Nincs profilkép
#3140 Gazdász93
2023-06-08 11:22:52

Válasz Gatti #3138. hozzászólásáraZabbal már tüzeltem. Égni ég, de rohadtul füstöl és a környék lakóinak egészsége érdekében inkább hanyagoltam. A száraz, hangsúlyozom a száraz csöves kukoricával viszont valami elképesztően jól lehet fűteni. Amíg a lignittel meg fával kínlódtam hogy felvigye a vizet 60-80 fok közé, a csöves kukoricánál úgy kellett visszafognom hogy ne menjen fel 100 fölé.
A csöves kukoricával való fűtés igazándiból úgy lenne a legjobb ha van az embernek egy góréja amiben 1 évig szárad aztán csak a következő fűtési szezonban kezd el vele fűteni. Akkor viszont bármelyik csúcskategóriás szenet megcsúfolja fűtőértékben. Jah, és találni valakit akinek van csőtörője az is egy kihívás már manapság, mert mi 30 km-en belül nem találtunk senkit sem.

#3139 Gepi
2023-06-08 11:11:57

Válasz Gatti #3138. hozzászólásáraNem tudom mennyire emlékszel úgy 15 éve lehetett mikor nem volt ára a kukoricának 2000ft alatt volt, akkor morzsolt kukoricát lapátoltam a kazánra, égett rendesen. Röhejesen hangzik de megtörtént. Megkell próbálnismile sweatdrop

#3138 Gatti
2023-06-07 12:07:13

Àrpàval tüzelt már valaki? Itt egyre több helyről hallom hogy inkább viszi majd haza arataskor és télen eltüzeli.
Igaz a fa nagyon drága, de vajon 1q árpa mennyi q fát helyettesíthet?

Kukorica csővel már tuzeltunk régen, az tudom hogy jól égett smile sweatdrop

Nincs profilkép
#3137 Jager72
2023-06-07 09:54:21

Válasz JD 4630 #3136. hozzászólásáraŐsszel? Gyomirtó? Milyen?

Nincs profilkép
#3135 Jager72
2023-06-07 09:25:26

Sziasztok!
Sajnos az árpában és a tritikáléban elő jött a nagy széltippan. Mit lehet vele tenni?

Nincs profilkép
#3134 atixon
2023-06-03 21:12:11

Tudtok új árpa felvásárlási árakat?
Az árpa tőzsdei árát hol lehetne megtekinteni?

Nincs profilkép
#3133 Saca12
2023-05-25 20:53:59

Válasz trikolor5 #3120. hozzászólásáraNekem is van ilyen Judyban. Másnak is láttam kétsorosban, a többsorosban nem. Az biztos, hogy akkor virágzott amikor a legtöbb eső esett. Levéltetű is van benne, nem tudom az ki tudja-e ennyire szivogatni? Vagy még ezután tellik ki benne a szem, de az azért gyanús.

Nincs profilkép
#3131 CirokMan
2023-05-25 13:36:53

Válasz Gazdász93 #3130. hozzászólásáraEbben sok léhűtő szervezet "kemény" munkája van... smile whistling

Nincs profilkép
#3130 Gazdász93
2023-05-25 13:33:44

Micsoda véletlenek vannak. Idén megkaptuk a nyakunkba az AÖP-t, a földár maximalizálását, és a mindenkori a legrosszabb felvásárlási árakat, a rekordmagas inputanyag árak mellé. Vajon ez mind véletlen egybeesés? Mert én kötve hiszem. A végén tényleg bejön annak a sz*rházinak a jóslata hogy nem lesz semmink és mégis örülni fogunk.

Nincs profilkép
#3129 DDT
2023-05-23 12:36:48

Válasz Gepi #3127. hozzászólásáraInkább hol nem??!?!

#3128 medikus
2023-05-23 11:34:20

Válasz DDT #3126. hozzászólásáraVan az a pénz,amiért a fürdőkádat is televeszik!smile cursing

#3127 Gepi
2023-05-23 11:04:02

Válasz DDT #3126. hozzászólásáraMelyik vármegyében?

Nincs profilkép
#3126 DDT
2023-05-23 10:45:36

Már 4000 Ft alatt az árpa, aratáskor vajon mennyi lesz, 2000 Ft, vagy vidd anyádba nekem ingyen se kell?? smile cursing

Nincs profilkép
#3125 A.I.
2023-05-21 22:10:18

Válasz trikolor5 #3124. hozzászólásáraGabona futrinkának is ilyen a kártétele, ablakos a kalász, mintha jég verte volna.
Figyelni kell, hogy szaporodnak e az ablakok, ha nem akkor ténylwg lehet megporzás is, de ha szaporodik, akkor rovar.
Az ellen meg egy gyógymód van, 1 év kalászos szünet.

Nincs profilkép
#3124 trikolor5
2023-05-21 19:02:11

Válasz A.I. #3122. hozzászólásáraÉn is rovarra tippeltem. Ablakos kalászra rákeresve viszont, azt írja, hogy megporzáskor kedvezőtlen időjárás miatt alakul ki.

Nincs profilkép
#3122 A.I.
2023-05-21 12:36:15

Válasz trikolor5 #3120. hozzászólásáraAblakos, ha jól látom.
Akár gabona futrinka is lehet.

#3121 Gumóka
2023-05-21 12:34:26

Válasz Hali Laci #3119. hozzászólásáraJobban bokrosodik. Nekem tavaly 196kg-ra jött ki/ha. 7 tonnát hozott.

Nincs profilkép
#3120 trikolor5
2023-05-21 11:43:46

Ilyen kalászok mitől lehetnek? Rovar?

Nincs profilkép
#3119 Hali Laci
2023-05-14 08:08:38

Válasz csabahegeszt #3116. hozzászólásáraAz nem semmi. Nálunk a szakirányító javaslatára 160-180 kg a vetésnorma de szemre keveslem.
Lehetne sűrűbb de így is szép.

#3118 Apáé
2023-05-13 22:12:25

Válasz mtz1221 #3106. hozzászólásáraSzia! 20 dinárt sem kapunk az árpáért?(pedig a 21-2 din nem hoz hasznot) Te milyen árat tudsz?
Sörárpád rendesen vizben van. smile thumbdown
Takarmányárpád van?

Nincs profilkép
#3117 csabahegeszt
2023-05-13 19:10:24

Válasz barazdabetyar. #3113. hozzászólásáraLàtszat csal.
De ha annyi lesz akkor annyi.
Juhoknak elég ez 2 hektár

#3114 barazdabetyar.
2023-05-13 19:06:46

Su ellen.Egy sor grúberbe.Két éve nincs műtrágya.Ez a darab két éve kapott 1,6 kocsi trágyát hektáronként.

Nincs profilkép
#3112 MrPoke
2023-05-13 18:53:42

SU Ellen VS GK Judy

Kukorica után direkt vetve 180kg/ha vetőmag , 30kg nitrogén hatóanyag, eddig nem kapott rovar/gomba ölőt.
Minden évben közel azonos termést hoznak de a Judy akkor is jobban tetszik.


kep

Nincs profilkép
#3111 Hali Laci
2023-05-13 18:29:33

Válasz csabahegeszt #3110. hozzászólásáraEzt hány kilogrammal let vetve?

Nincs profilkép
#3110 csabahegeszt
2023-05-13 16:05:23

Su ellen
1 mázsa műkaki/ha, gyomírtó semmi más.
Igaz lehetne szebb is,van ahol gyengébb.

#3109 Hatoss
2023-05-13 15:58:54

Válasz Borz #3105. hozzászólásáraÜdv kösz a választ.Továbbiakban is érdekel az árpa alakulása,ha lehet majd érdeklődök.

Nincs profilkép
#3108 mocsencsi1
2023-05-12 22:24:49

Na igen, itt se különb a helyzet, egy ismerős beszélt pár kereskedővel. Összegzés: árpa árban nem lesz pénz ár, a bányabéka segge az alsó határ.

Nincs profilkép
#3107 envagyok2
2023-05-12 22:20:07

Válasz mtz1221 #3106. hozzászólásáraavagy nem magára, hanem egyedül, hahaha

#3106 mtz1221
2023-05-12 22:10:20

Válasz envagyok2 #3104. hozzászólásáraITT OLYAN NINCS. Cserébe van 10%-al alacsonyabb ár, és baccon mindenki magára.

Nincs profilkép
#3105 Borz
2023-05-12 21:59:37

Válasz Hatoss #3100. hozzászólásáraMost van először. Intenzív körülmények között ígéretes. Eddig nem kényesebb, mint egy su ellen, viszont látványosan hosszabb tenyészidejű, még csak a napokban kezdeget kalászolni. Van esély rá, hogy elveri a su ellent.

Nincs profilkép
#3104 envagyok2
2023-05-12 21:28:50

Válasz mtz1221 #3102. hozzászólásáralesz az több is, kérdés az, mennyit lehet leszedni szabványos minőségben...

Nincs profilkép
#3103 t.romsics
2023-05-12 20:45:51

Válasz envagyok2 #3101. hozzászólásáraA szárszilárdításról engem is leszoktatott a tavaszi időjárás. Ez a negyedik év, hogy kihagyom, gondolkodás nélkül. És alapjában véve az idei tavaszig jó döntésnek bizonyult. Most az idén kellett volna, már fekszik az árpám, vasárnap a triti is fog (az időjárást megnézve), de ez a hajó már elment március végén, késő bánat. Végre van egy optimálisnak nevezhető tavaszunk, 6 év óta először.

#3102 mtz1221
2023-05-12 20:26:57

Válasz envagyok2 #3101. hozzászólásáraEgész márciusban fagyott, nem mertem még sokkolni. 7 tonna lesz még így is.smile sweatdrop

Nincs profilkép
#3101 envagyok2
2023-05-12 17:37:07

Válasz mtz1221 #3097. hozzászólásáraa műtrágyával semmi baj nincs, a szárszilárdítás alap az árpában, de a búzában is. az elején el kell dönteni, hogy mi a cél, ha 100 mázsa, akkor ez része a technológiának, ha az 38, akkor semmise...

#3100 Hatoss
2023-05-12 17:02:14

Szép napot. Érdeklőnék a Bordeaux kétsoros őszi árpa után kinek milyen technológiával hogy vált be /termés mennyisége minősége, szárszilárdság/ vagy inkább hanyagolható ez a fajta.

Nincs profilkép
#3099 trikolor5
2023-05-12 12:09:16

Válasz mtz1221 #3097. hozzászólásáraEz nem kapott semmit. Pihent földbe ment. Derékig ér, kétsoros így hátha nehezebben fekszik el.

#3098 Gumóka
2023-05-12 10:10:12

Válasz mtz1221 #3097. hozzászólásáraLehet felszerelni a kalászemelőket a kombájnra.
Én másodjára már nem raktam szilárd műtrágyát, lombtrágyát kapott permetezéskor, aztán isten áldja.

#3097 mtz1221
2023-05-12 09:42:18

Ez van ha éhetetlen az ember. Tudtam hogy a tavalyi aszály után pihentek a földek, aső is van elég, mégis meg műtrágyáztam 2.X is. smile thumbdownsmile hammersmile hammersmile hammer

#3096 kukaccsosz
2023-05-09 06:40:29

Válasz ZZ #3094. hozzászólásáraHa a zászlóslevél kiterulese-kalaszolas között kapott akkor nem.
A levelet kell védeni, árpában kalaszvedelem az évek döntő többségében felesleges. Persze vannak kivételek smile devil

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
A magyar agrárium jövője a munkaerőpiaci kihívások, a technológiai fejlesztések...
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
Ausztria 2024. július 1-jétől 4,9 százalékra csökkenti az alapvető élelmiszerek...
Eladó 2 db IH6200
Eladó 2 db IH6200

500.000 Ft

Eladó MDW 514
Eladó MDW 514

6.500.000 Ft

Claas Variant 360
Claas Variant 360

4.900.000 Ft

Vogel & Noot Farmer 3S / M1020
Vogel & Noot Farmer 3S / M1020

800.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]