Válasz medikus #3143. hozzászólásáraFelénk a szomszéd kisoreg minden évben kukoricával veti be a hátsó 2-3 ezer négyzetméteres kertjét és mindig eltüzeli.
Volt olyan év amikor még kicsiben nyomtuk, sok joszaggal hogy a kései kukorica nem száradt ki rendesen és decemberben tört egy része bepeneszedett. Akkor gondoltuk eltuzeljuk, akkor jöttünk rá hogy nagyon jól ég. Óvatosan kellett bánni vele mert ha megpakoltad nagyon...
Válasz Gatti #3138. hozzászólásáraAmi tönkrement olyannal fűtöttem.
Ha jól nézem egyenértékű a fával a fűtőértéke súlyra, csak a fának 6000 Ft mázsája.
Válasz Gatti #3138. hozzászólásáraMi már tüzeltünk vele. Van általunk gyártott ocsú adagolónk égőfejjel. Többnyire napraforgó és repce ocsúval fűtünk. A repce ocsú a legjobb szerintem. Árpával is próbáltam, az is szépen ég és adja a meleget. Ocsúval kb.90-100 mázsával ki lehet fűteni a szezont. 100 m2- es a ház, vecsei salakblokkból készült és nincs szigetelve. Egy ilyen ház sajnos fából is felemészt ilyen mennyiséget.Tegyük hozzá, hogy annyira veszélyes telek mostanában nem voltak. Megy 0-24- ben. Szerintem az árpa is hasonló lehet. Nagyon bízom benne, hogy nem kerül sor rá, hogy azzal kelljen fűteni, de sajnos jelen állás szerint nem abba az irányba haladunk....
Válasz Gatti #3138. hozzászólásáraZabbal már tüzeltem. Égni ég, de rohadtul füstöl és a környék lakóinak egészsége érdekében inkább hanyagoltam. A száraz, hangsúlyozom a száraz csöves kukoricával viszont valami elképesztően jól lehet fűteni. Amíg a lignittel meg fával kínlódtam hogy felvigye a vizet 60-80 fok közé, a csöves kukoricánál úgy kellett visszafognom hogy ne menjen fel 100 fölé.
A csöves kukoricával való fűtés igazándiból úgy lenne a legjobb ha van az embernek egy góréja amiben 1 évig szárad aztán csak a következő fűtési szezonban kezd el vele fűteni. Akkor viszont bármelyik csúcskategóriás szenet megcsúfolja fűtőértékben. Jah, és találni valakit akinek van csőtörője az is egy kihívás már manapság, mert mi 30 km-en belül nem találtunk senkit sem.
Válasz Gatti #3138. hozzászólásáraNem tudom mennyire emlékszel úgy 15 éve lehetett mikor nem volt ára a kukoricának 2000ft alatt volt, akkor morzsolt kukoricát lapátoltam a kazánra, égett rendesen. Röhejesen hangzik de megtörtént. Megkell próbálni
Àrpàval tüzelt már valaki? Itt egyre több helyről hallom hogy inkább viszi majd haza arataskor és télen eltüzeli.
Igaz a fa nagyon drága, de vajon 1q árpa mennyi q fát helyettesíthet?
Kukorica csővel már tuzeltunk régen, az tudom hogy jól égett
Válasz trikolor5 #3120. hozzászólásáraNekem is van ilyen Judyban. Másnak is láttam kétsorosban, a többsorosban nem. Az biztos, hogy akkor virágzott amikor a legtöbb eső esett. Levéltetű is van benne, nem tudom az ki tudja-e ennyire szivogatni? Vagy még ezután tellik ki benne a szem, de az azért gyanús.
Micsoda véletlenek vannak. Idén megkaptuk a nyakunkba az AÖP-t, a földár maximalizálását, és a mindenkori a legrosszabb felvásárlási árakat, a rekordmagas inputanyag árak mellé. Vajon ez mind véletlen egybeesés? Mert én kötve hiszem. A végén tényleg bejön annak a sz*rházinak a jóslata hogy nem lesz semmink és mégis örülni fogunk.
Válasz trikolor5 #3124. hozzászólásáraGabona futrinkának is ilyen a kártétele, ablakos a kalász, mintha jég verte volna.
Figyelni kell, hogy szaporodnak e az ablakok, ha nem akkor ténylwg lehet megporzás is, de ha szaporodik, akkor rovar.
Az ellen meg egy gyógymód van, 1 év kalászos szünet.
Válasz A.I. #3122. hozzászólásáraÉn is rovarra tippeltem. Ablakos kalászra rákeresve viszont, azt írja, hogy megporzáskor kedvezőtlen időjárás miatt alakul ki.
Válasz mtz1221 #3106. hozzászólásáraSzia! 20 dinárt sem kapunk az árpáért?(pedig a 21-2 din nem hoz hasznot) Te milyen árat tudsz?
Sörárpád rendesen vizben van.
Takarmányárpád van?
Kukorica után direkt vetve 180kg/ha vetőmag , 30kg nitrogén hatóanyag, eddig nem kapott rovar/gomba ölőt.
Minden évben közel azonos termést hoznak de a Judy akkor is jobban tetszik.
Válasz Hatoss #3100. hozzászólásáraMost van először. Intenzív körülmények között ígéretes. Eddig nem kényesebb, mint egy su ellen, viszont látványosan hosszabb tenyészidejű, még csak a napokban kezdeget kalászolni. Van esély rá, hogy elveri a su ellent.
Válasz envagyok2 #3101. hozzászólásáraA szárszilárdításról engem is leszoktatott a tavaszi időjárás. Ez a negyedik év, hogy kihagyom, gondolkodás nélkül. És alapjában véve az idei tavaszig jó döntésnek bizonyult. Most az idén kellett volna, már fekszik az árpám, vasárnap a triti is fog (az időjárást megnézve), de ez a hajó már elment március végén, késő bánat. Végre van egy optimálisnak nevezhető tavaszunk, 6 év óta először.
Válasz mtz1221 #3097. hozzászólásáraa műtrágyával semmi baj nincs, a szárszilárdítás alap az árpában, de a búzában is. az elején el kell dönteni, hogy mi a cél, ha 100 mázsa, akkor ez része a technológiának, ha az 38, akkor semmise...
Szép napot. Érdeklőnék a Bordeaux kétsoros őszi árpa után kinek milyen technológiával hogy vált be /termés mennyisége minősége, szárszilárdság/ vagy inkább hanyagolható ez a fajta.
Válasz mtz1221 #3097. hozzászólásáraLehet felszerelni a kalászemelőket a kombájnra.
Én másodjára már nem raktam szilárd műtrágyát, lombtrágyát kapott permetezéskor, aztán isten áldja.
Válasz ZZ #3094. hozzászólásáraHa a zászlóslevél kiterulese-kalaszolas között kapott akkor nem.
A levelet kell védeni, árpában kalaszvedelem az évek döntő többségében felesleges. Persze vannak kivételek
3495 hozzászólás
Úgy tűnik tényleg ez a jelenlegi perspektíva az idei gabonára.
Link
Válasz medikus #3143. hozzászólásáraFelénk a szomszéd kisoreg minden évben kukoricával veti be a hátsó 2-3 ezer négyzetméteres kertjét és mindig eltüzeli.

Volt olyan év amikor még kicsiben nyomtuk, sok joszaggal hogy a kései kukorica nem száradt ki rendesen és decemberben tört egy része bepeneszedett. Akkor gondoltuk eltuzeljuk, akkor jöttünk rá hogy nagyon jól ég. Óvatosan kellett bánni vele mert ha megpakoltad nagyon...
Válasz Gazdász93 #3140. hozzászólásáraAzt a 100q-t a család lazán lekapja kézzel! A többi meg mehet valahova!
Válasz Gatti #3138. hozzászólásáraAmi tönkrement olyannal fűtöttem.
Ha jól nézem egyenértékű a fával a fűtőértéke súlyra, csak a fának 6000 Ft mázsája.
Válasz Gatti #3138. hozzászólásáraMi már tüzeltünk vele. Van általunk gyártott ocsú adagolónk égőfejjel. Többnyire napraforgó és repce ocsúval fűtünk. A repce ocsú a legjobb szerintem. Árpával is próbáltam, az is szépen ég és adja a meleget. Ocsúval kb.90-100 mázsával ki lehet fűteni a szezont. 100 m2- es a ház, vecsei salakblokkból készült és nincs szigetelve. Egy ilyen ház sajnos fából is felemészt ilyen mennyiséget.Tegyük hozzá, hogy annyira veszélyes telek mostanában nem voltak. Megy 0-24- ben. Szerintem az árpa is hasonló lehet. Nagyon bízom benne, hogy nem kerül sor rá, hogy azzal kelljen fűteni, de sajnos jelen állás szerint nem abba az irányba haladunk....
Válasz Gatti #3138. hozzászólásáraZabbal már tüzeltem. Égni ég, de rohadtul füstöl és a környék lakóinak egészsége érdekében inkább hanyagoltam. A száraz, hangsúlyozom a száraz csöves kukoricával viszont valami elképesztően jól lehet fűteni. Amíg a lignittel meg fával kínlódtam hogy felvigye a vizet 60-80 fok közé, a csöves kukoricánál úgy kellett visszafognom hogy ne menjen fel 100 fölé.
A csöves kukoricával való fűtés igazándiból úgy lenne a legjobb ha van az embernek egy góréja amiben 1 évig szárad aztán csak a következő fűtési szezonban kezd el vele fűteni. Akkor viszont bármelyik csúcskategóriás szenet megcsúfolja fűtőértékben. Jah, és találni valakit akinek van csőtörője az is egy kihívás már manapság, mert mi 30 km-en belül nem találtunk senkit sem.
Válasz Gatti #3138. hozzászólásáraNem tudom mennyire emlékszel úgy 15 éve lehetett mikor nem volt ára a kukoricának 2000ft alatt volt, akkor morzsolt kukoricát lapátoltam a kazánra, égett rendesen. Röhejesen hangzik de megtörtént. Megkell próbálni
Àrpàval tüzelt már valaki? Itt egyre több helyről hallom hogy inkább viszi majd haza arataskor és télen eltüzeli.

Igaz a fa nagyon drága, de vajon 1q árpa mennyi q fát helyettesíthet?
Kukorica csővel már tuzeltunk régen, az tudom hogy jól égett
Válasz JD 4630 #3136. hozzászólásáraŐsszel? Gyomirtó? Milyen?
Válasz Jager72 #3135. hozzászólásáraIlyenkor?
Semmit.
Sziasztok!
Sajnos az árpában és a tritikáléban elő jött a nagy széltippan. Mit lehet vele tenni?
Tudtok új árpa felvásárlási árakat?
Az árpa tőzsdei árát hol lehetne megtekinteni?
Válasz trikolor5 #3120. hozzászólásáraNekem is van ilyen Judyban. Másnak is láttam kétsorosban, a többsorosban nem. Az biztos, hogy akkor virágzott amikor a legtöbb eső esett. Levéltetű is van benne, nem tudom az ki tudja-e ennyire szivogatni? Vagy még ezután tellik ki benne a szem, de az azért gyanús.
Válasz Gazdász93 #3130. hozzászólásáraValahogy így:
Válasz Gazdász93 #3130. hozzászólásáraEbben sok léhűtő szervezet "kemény" munkája van...
Micsoda véletlenek vannak. Idén megkaptuk a nyakunkba az AÖP-t, a földár maximalizálását, és a mindenkori a legrosszabb felvásárlási árakat, a rekordmagas inputanyag árak mellé. Vajon ez mind véletlen egybeesés? Mert én kötve hiszem. A végén tényleg bejön annak a sz*rházinak a jóslata hogy nem lesz semmink és mégis örülni fogunk.
Válasz Gepi #3127. hozzászólásáraInkább hol nem??!?!
Válasz DDT #3126. hozzászólásáraVan az a pénz,amiért a fürdőkádat is televeszik!
Válasz DDT #3126. hozzászólásáraMelyik vármegyében?
Már 4000 Ft alatt az árpa, aratáskor vajon mennyi lesz, 2000 Ft, vagy vidd anyádba nekem ingyen se kell??
Válasz trikolor5 #3124. hozzászólásáraGabona futrinkának is ilyen a kártétele, ablakos a kalász, mintha jég verte volna.
Figyelni kell, hogy szaporodnak e az ablakok, ha nem akkor ténylwg lehet megporzás is, de ha szaporodik, akkor rovar.
Az ellen meg egy gyógymód van, 1 év kalászos szünet.
Válasz A.I. #3122. hozzászólásáraÉn is rovarra tippeltem. Ablakos kalászra rákeresve viszont, azt írja, hogy megporzáskor kedvezőtlen időjárás miatt alakul ki.
Válasz barazdabetyar. #3114. hozzászólásáraMeg ugye 5 Ak-s?


Válasz trikolor5 #3120. hozzászólásáraAblakos, ha jól látom.
Akár gabona futrinka is lehet.
Válasz Hali Laci #3119. hozzászólásáraJobban bokrosodik. Nekem tavaly 196kg-ra jött ki/ha. 7 tonnát hozott.
Ilyen kalászok mitől lehetnek? Rovar?
Válasz csabahegeszt #3116. hozzászólásáraAz nem semmi. Nálunk a szakirányító javaslatára 160-180 kg a vetésnorma de szemre keveslem.
Lehetne sűrűbb de így is szép.
Válasz mtz1221 #3106. hozzászólásáraSzia! 20 dinárt sem kapunk az árpáért?(pedig a 21-2 din nem hoz hasznot) Te milyen árat tudsz?
Sörárpád rendesen vizben van.
Takarmányárpád van?
Válasz barazdabetyar. #3113. hozzászólásáraLàtszat csal.
De ha annyi lesz akkor annyi.
Juhoknak elég ez 2 hektár
Válasz Hali Laci #3111. hozzászólásáraKb 240 ha jó a mérlegem.
Válasz barazdabetyar. #3114. hozzászólására
Válasz csabahegeszt #3110. hozzászólására3 tonna lesz?Nagyon ritka.
SU Ellen VS GK Judy

Kukorica után direkt vetve 180kg/ha vetőmag , 30kg nitrogén hatóanyag, eddig nem kapott rovar/gomba ölőt.
Minden évben közel azonos termést hoznak de a Judy akkor is jobban tetszik.
Válasz csabahegeszt #3110. hozzászólásáraEzt hány kilogrammal let vetve?
Su ellen

1 mázsa műkaki/ha, gyomírtó semmi más.
Igaz lehetne szebb is,van ahol gyengébb.
Válasz Borz #3105. hozzászólásáraÜdv kösz a választ.Továbbiakban is érdekel az árpa alakulása,ha lehet majd érdeklődök.
Na igen, itt se különb a helyzet, egy ismerős beszélt pár kereskedővel. Összegzés: árpa árban nem lesz pénz ár, a bányabéka segge az alsó határ.
Válasz mtz1221 #3106. hozzászólásáraavagy nem magára, hanem egyedül, hahaha
Válasz envagyok2 #3104. hozzászólásáraITT OLYAN NINCS. Cserébe van 10%-al alacsonyabb ár, és baccon mindenki magára.
Válasz Hatoss #3100. hozzászólásáraMost van először. Intenzív körülmények között ígéretes. Eddig nem kényesebb, mint egy su ellen, viszont látványosan hosszabb tenyészidejű, még csak a napokban kezdeget kalászolni. Van esély rá, hogy elveri a su ellent.
Válasz mtz1221 #3102. hozzászólásáralesz az több is, kérdés az, mennyit lehet leszedni szabványos minőségben...
Válasz envagyok2 #3101. hozzászólásáraA szárszilárdításról engem is leszoktatott a tavaszi időjárás. Ez a negyedik év, hogy kihagyom, gondolkodás nélkül. És alapjában véve az idei tavaszig jó döntésnek bizonyult. Most az idén kellett volna, már fekszik az árpám, vasárnap a triti is fog (az időjárást megnézve), de ez a hajó már elment március végén, késő bánat. Végre van egy optimálisnak nevezhető tavaszunk, 6 év óta először.
Válasz envagyok2 #3101. hozzászólásáraEgész márciusban fagyott, nem mertem még sokkolni. 7 tonna lesz még így is.
Válasz mtz1221 #3097. hozzászólásáraa műtrágyával semmi baj nincs, a szárszilárdítás alap az árpában, de a búzában is. az elején el kell dönteni, hogy mi a cél, ha 100 mázsa, akkor ez része a technológiának, ha az 38, akkor semmise...
Szép napot. Érdeklőnék a Bordeaux kétsoros őszi árpa után kinek milyen technológiával hogy vált be /termés mennyisége minősége, szárszilárdság/ vagy inkább hanyagolható ez a fajta.
Válasz mtz1221 #3097. hozzászólásáraEz nem kapott semmit. Pihent földbe ment. Derékig ér, kétsoros így hátha nehezebben fekszik el.


Válasz mtz1221 #3097. hozzászólásáraLehet felszerelni a kalászemelőket a kombájnra.
Én másodjára már nem raktam szilárd műtrágyát, lombtrágyát kapott permetezéskor, aztán isten áldja.
Ez van ha éhetetlen az ember. Tudtam hogy a tavalyi aszály után pihentek a földek, aső is van elég, mégis meg műtrágyáztam 2.X is.




Válasz ZZ #3094. hozzászólásáraHa a zászlóslevél kiterulese-kalaszolas között kapott akkor nem.
A levelet kell védeni, árpában kalaszvedelem az évek döntő többségében felesleges. Persze vannak kivételek