Az időkép ma reggel a következő 3 napra 29 mm esőt mutatott Törökszentmiklósra, az előbb 2 mm-t. A met.hu reggel 16 mm-t, most O-t. Nálam nem sokáig lenne munkahelyük...
Tegnap délután , minden külön értesítés nélkül leesett kb 25-30 mm egy keskeny sávban , vetés elhalasztva, de mégis talán jobb ,ha nem szokik le az időjárás az csapadékról!
Még a hidegfront előtt a helyi záporokból, zivatarokból jelentős mennyiségű csapadék eshet. Inkább a keleti, ék-i tájak maradhatnak ki.
A front mögött gyengébb mértékű hideg levegő érkezik majd a várthoz képest, így inkább csak ék-en várható gyenge fagy, -1, -2 fok, esetleg még a homokhátságon, vagy a fagyra érzékenyebb helyeken lehet.
A várható csapadék mértéke nagyjából 20-30 mm lehet, de ettől jóval több is eshet, ahol többször egymás után érint zápor-zivatar.
Március közepe óta kb 150mm esett összesen, és minden napra mutatja a héten...
Nem tudsz egy napot sem dolgozni, áll a víz a földeken. Mély fekvésű búzákat fogja, nyomja a víz, alig vannak még a bokrosodási fázisban. A tavaszi zabok is hiányosan keltek a víz miatt, illetve amit kiszórtunk elé nitrogén műtrágyát, nem tudom hol lehet már azóta, a 150 az 150mm
Nálunk mostvolt egy jó zuhé, apró jéggel.
Kb 6kmre vagyok otthonról, vetünk.
A bükkfelől, abaújban és szerencsfelé is esik, itt semmi.
Tiszaújváros felől "tiszta" az égbolt.
Válasz Gatti #62394. hozzászólásáraCsak annyival egészítenélek ki, hogy egy szállított fagynál nem számít a talajhő, annál inkább a páratartalom. Pont a múltkori fagy volt erre jó példa. Rommá fagyott az összes barack, ezmiatt.
De itt van a ma reggel, 3-6 fokos izoterma volt 850 hpa-on.
Talajon meg, +3 fok sok helyen. Itt nálunk is, pedig a héten volt 26-27 fok is.
Válasz hasutas1 #62393. hozzászólásáraTalán valami lehűlés lehet. De érdemes megjegyezni hogy ebből kiterjedt fagy durva hideg már nem lesz még ha így is jönne be. Meg a következő 1 hétben a talaj is már bőven be melegszik, a 25-26 fokban.
Viszont ez inkább kedvezhet egy jó mediterrán ciklonnak, az eső nagyon kéne, itt nem sok volt.
Ilyenkor érdemes megnézni a fáklyadiagrammokat. Itt azért jól látszik, hogy a tagok átlaga (fehér szín) is átlag alatt fut (piros szín). Illetve amit még érdemes figyelni az operatív futás (zöld szín), illetve a controll futás (kék szín). Ezek is igencsak az átlag alá mennek 25.-től, mindegyik modellen. Bár egyelőre a mértéke eléggé kérdéses, és még sok minden közbe szólhat, de lassan kijelenthető a hideg érkezése 25.-től.
És ami még érdekesség, hogy onnantól több napon keresztül átlag alatt lenne.
Már csak a fagyok mértéke kérdéses. Még erről nem nagyon érdemes beszélni, de szerintem a fagyzugokban érdemes készülni talajon, de az is lehet, hogy 2 méteren is fagyra (ezt abból gondolom, hogy pl a gem már 2 méteren is számol faggyal elég nagy területen).
Válasz Praetor #62386. hozzászólásáraCsak a homokhátság sivatagosodása már vagy 30-40 éve tart.Annak a résznek hogy visszaforduljon sztem elég kicsi az esélye főleg hogy jelenleg csak a természetben lehet bízni mert az az 1700 milliárdos terv csak terv marad, nézve a jelenlegi rossz gazdasági helyzetet és a következő évek fegyverkezési versenyét az marad is a fiókban.
Inkább arra lehet számítani hogy a sivatagosodás kezd el majd terjedni egyre nagyobb területeket érintve.
A tendencia eléggé afelé mutat hogy a délkeleti rész jön.
Persze ez is érdekes mert nem kell 500-600 mm eső hogy normálisan tudjunk termelni,mert eddig esett kb 100 mm idén ha május elején és június elején jönne megint 60-80 ne adj isten 100 mm egy egész jó év lehetne vagyis megfeleződhet a mennyiség csak az a lényeg hogy mikor esik.
2022-ben egész évre nézve esett 400mm körül még se termett jóformán semmi mert annak nagy része 2022 második felére esett amikor már mindegy volt a növényeknek.
Tehát nem a mennyiség a lényeg hanem a csapadék eloszlása időben hogy a tenyészidőben jöjjön.
Válasz Praetor #62386. hozzászólásáraÉn nem értem ezt a tavaszi kalászos vetést. Annyira rizikós, hogy miért kell ezt erőltetni? Miért nem lehet ősszel elvetni?
Válasz hasutas1 #62381. hozzászólásáraEzzel csak annyi a bökkenő hogy nemcsak szubtrópusi poros nedvesség hanem minden más is fejtörést okoz nekik.. A fagyokat is összevissza jelezték.
Hiába vannak egyre modernebb eszközök most is ott tartunk mint 20 éve hogy még aznap se biztos amit jeleznek nemhogy hosszabb távra előre.
Azt meg lustaságnak tartom hogy tegnap reggel kiadták éjfélig a sárga riasztást de délután 2 kor ránézve már semelyik magyar oldal nem mutatta hogy délkeleten akár esélye is lenne az esőnek..
Persze lehet így is csinálni csak nyilván így a vélemény se lesz pozitív róluk.Értem én hogy benéztek egy augusztus 20-át és azóta mindenre riasztást adnak ki hogy őket ne érje kritika de azért..
Sztem sokan beletörödtünk,elfogadtuk már hogy ha az előrejelzés bejön akkor szuper ha meg nem akkor csak a szokásos történt..
Válasz Gabi 07 #62384. hozzászólásáraNálunk lett összesen 5 mm.
De legalább nem fújt.
Délután meg éjszaka még ráöntöztem 20mm-t a fokhagymára. Ilyen szélcsendre hónapok óta nem emlékszem.
Viszont Romániában több irányból is villámlások látszottak.
De megnéztem a térképeket, legalább 100 km-re lehetett a határtól.
Azt hittem közelebb van, nem gondoltam , hogy ilyen messze látszik.
Mondjuk felhő egy darab nem volt. gyönyörű csillagos volt az ég.
Válasz Nagy Péter 40 #62366. hozzászólásáraA tavaszi kalászosok itt is felejtősek, de már régóta. Vagy nem lehet talajt előkészíteni, vagy szárazság van.
Amit írtam korábban, azt a historikus leírásokra alapoztam. Sok hasonló időszak volt már a hazai történelem során. A száraz periódusok volt, hogy egy évtizedet is meghatároztak, de egyszer vége lett. Ilyenkor akár 3-4 brutális év is volt az évtizeden belül, de ezek is elmúltak.
Ez igaz a folyószabályzás előtti és az azt követő időszakokra is, úgyhogy ennek a szerepe ebből a szempontból nem olyan nagy, mint gondolják.
Válasz hasutas1 #62381. hozzászólásáraÜdv
Jövő héten csapadék terén mire lehet számítani itt Somogyban? A legtöbb előrejelzés kb keddtől szombatig csapadékot mutat...
Válasz hasutas1 #62381. hozzászólásáraA legérdekesebb az volt hogy délután nem tudott berobbani keleten egy zivatar se. Pedig közel 70% os páratartalom 22-23 fokos hőmérséklet (fülledt idő) déltől napsütés (volt energia). Jöttek a gomolyfelhők, fortyogott a légkör de egyszerűen nem tudott belőle esni, pedig nyáron az ilyen paraméterekkel mindig zuhi van. Valamilyen akadályozó tényező volt, de egyelőre rejtély hogy mi lehetett amiért keleten nem alakult ki semmi. Még ahol konvergencia alakult ki, ott se volt semmi. Valószínűleg az az egy valami szívathatta meg a modelleket is, mivel még a reggeli futások is vártak jó pár mm-t keletre is.
"Egy rövidke számadás következik a csapadékos helyzet félidejében. Az összefoglaló térképek, a ma reggelig lehullott csapadék mennyisége, a csapadék időbeli változását mutató radaranimáció a csatolt HungaroMet Nonprofit Zrt. által közzétett bejegyzésben látható.
Néhány saját észrevétel:
Az előzetes előrejelzések azt jól adták, hogy egy vonal mentén alakul ki a legtöbb csapadék. Ezt a vonalat A Dunántúl keleti fele és a Tisza vonala közötti területen adták a modellek; azoknak volt igaza, amelyek a súlypontot a Duna vonalára, illetve attól nyugatra várták (ebből volt a kevesebb, a többség kb. 50-60 km-rel keletebbre várta)
A vártnál gyengébbek voltak a konvektív jelenségek, azaz szám szerint kevesebb zivatar, és kevésbé heves kísérőjelenségekkel alakult ki, ami önmagában pozitív, hisz kevesebb káreseménnyel jár, persze a kétkedők számára ez az érvelés nem elfogadható.
Az első, komolyabb zivataros helyzetnek látszott vonalas struktúrában, azonban tegnap délután a vastagodó felhőzetből nagy területen gyengén elkezdett esni az eső, ami bizony meglepetés erejével hatott. Innentől kezdett körvonalazódni, hogy a légkör nem teljesen úgy gondolja, ahogy az őt leíró matematikai-fizikai modellek mutatják.
A szűk, vonalas szerkezetű, általában spirál alakban mozgó szállítószalag mentén kialakuló zivatarok esetén mindig benne van, hogy az egymás mögött kialakuló cellák ugyanazt a területet érintik, ami lokálisan óriási csapadékkal járhat. Ez most a mért adatok tükrében nem következett be.
Szummázva: a szubtrópusi területekről származó porral telített levegőben érkező nedvesség továbbra is komoly kihívások elé állítja a szakmát. Hiába az egyre részletesebb és nagyobb felbontású és precízebb fizikával fejlesztett számítógépes modellek, az elmúlt évek több ilyen poros helyzetét látva az előrejelezhetőségnek továbbra is érzékelhető korlátai vannak.
Válasz Bzs2 #62378. hozzászólásáraAmit látsz az épp a patakmederből kilépő árhullám. Érkezik a víz a Selmeci hegységből.
Mellékesen fél órája újabb zuhé. Szerencsére csak 6 mm.
Régebben. amikor a Wing a piacra került, kukoricában is használható volt. Le volt vele kezelve.
Kukorica, amikor 2-3 leveles állapotban volt, jött egy nagyobb eső kb 30 mm körül, bemosta a Winget a gyökérzónába. A kukorica besárgult, majd 1 hónapig befékelve állt, mire kiheverte. Nem volt bíztató látvány.
Ez a szép ebben.
Itthon nekifogtam füvet nyírni, erre jön egy zápor. De elnézek a város széle felé ahol a földjeim vannak, ahová nagyon kéne, ott nincs felhő és süt a nap.
63219 hozzászólás
Egyébként ma ez volt a gond, keletre bejött a kiszáradás, ezért esélye nem volt kifejlődniük a gomolyfelhőknek.

Válasz Bzs2 #62417. hozzászólásáraÉs ami szomorúbb hogy most a közeljövőben nem is lesz.

Elmúlt 30 nap csapadéktérképe és a mai nincs benne. Csak a szokásos dunántúl úszik, kelet sivatagosodik.
Az időkép ma reggel a következő 3 napra 29 mm esőt mutatott Törökszentmiklósra, az előbb 2 mm-t. A met.hu reggel 16 mm-t, most O-t. Nálam nem sokáig lenne munkahelyük...
Válasz szanberg #62408. hozzászólásáraNálunk szinte semmi nem volt...
Egyenlőre ez a kedd,szerda,csütörtök eső nem jött be! tegnap tikkasztó meleg,ma szintén!
Tegnap délután , minden külön értesítés nélkül leesett kb 25-30 mm egy keskeny sávban , vetés elhalasztva, de mégis talán jobb ,ha nem szokik le az időjárás az csapadékról!
Még a hidegfront előtt a helyi záporokból, zivatarokból jelentős mennyiségű csapadék eshet. Inkább a keleti, ék-i tájak maradhatnak ki.



A front mögött gyengébb mértékű hideg levegő érkezik majd a várthoz képest, így inkább csak ék-en várható gyenge fagy, -1, -2 fok, esetleg még a homokhátságon, vagy a fagyra érzékenyebb helyeken lehet.
A várható csapadék mértéke nagyjából 20-30 mm lehet, de ettől jóval több is eshet, ahol többször egymás után érint zápor-zivatar.
Válasz csontii #62411. hozzászólásáraItt észak békés a múltheti 2 után most 0,5mm. Alakul.
Válasz szanberg #62408. hozzászólásáraÉn már 34-t kiöntöttem , de még szakad.
Válasz szanberg #62409 hozz
ászólására
Küld ide középre! Jöhet 200 is!
Március közepe óta kb 150mm esett összesen, és minden napra mutatja a héten...
Nem tudsz egy napot sem dolgozni, áll a víz a földeken. Mély fekvésű búzákat fogja, nyomja a víz, alig vannak még a bokrosodási fázisban. A tavaszi zabok is hiányosan keltek a víz miatt, illetve amit kiszórtunk elé nitrogén műtrágyát, nem tudom hol lehet már azóta, a 150 az 150mm
Észak -Borsod 21mm
Kegyetlen rövid idő alatt, jéggel...
Válasz rtamas1976 #62406. hozzászólásáraHát most itt csát felől villámlik .
Mi is simitozunk meg vetnénk.
Nálunk mostvolt egy jó zuhé, apró jéggel.
Kb 6kmre vagyok otthonról, vetünk.
A bükkfelől, abaújban és szerencsfelé is esik, itt semmi.
Tiszaújváros felől "tiszta" az égbolt.
Hasutas ! A lenti térképhez adnál egy kis szóbeli kiegészítést.Előre is köszönöm !
https://www.youtube.com/watch?v=J0_lqdOQ_eE
Válasz pate #62403. hozzászólásáraTolódik megint a dunántúlra.
Válasz hasutas1 #62398. hozzászólásáraSzia, hogy látod lessz eső a héten? Délkeleten? Kezdi elvenni az esőt
Válasz hasutas1 #62393. hozzászólásáraNagyon szépen köszönöm a válaszod!
Válasz hasutas1 #62398. hozzászólásáraSzia!
Jövőhéten kedd, szerda csütörtök mennyire lessz csapadékos?
Miként látod, mire számíthatok SK-ban Léva környékén?
Válasz Sk Laci #62399. hozzászólásáraBakker...
Válasz Bzs2 #62383. hozzászólásáraItt van tetőzéskor: kb 5 ha körül van elöntve 28 ha-ból.


Válasz Gatti #62394. hozzászólásáraCsak annyival egészítenélek ki, hogy egy szállított fagynál nem számít a talajhő, annál inkább a páratartalom. Pont a múltkori fagy volt erre jó példa. Rommá fagyott az összes barack, ezmiatt.


De itt van a ma reggel, 3-6 fokos izoterma volt 850 hpa-on.
Talajon meg, +3 fok sok helyen. Itt nálunk is, pedig a héten volt 26-27 fok is.
Válasz Gatti #62396. hozzászólásáraJó lenne mert marad ki pétisó kukorica vetèsnél és ki kéne a búzára még szórni ,
Válasz F. Bálint #62395. hozzászólásáraVan, de mivel zápor/zivatar lesz, ezért bizonytalan. De esély van rá
Válasz Gatti #62394. hozzászólásáraSzia , amit jeleznek jövőhét keddtől esőket van esély kapni egy jó zápor belőle ?
Válasz hasutas1 #62393. hozzászólásáraTalán valami lehűlés lehet. De érdemes megjegyezni hogy ebből kiterjedt fagy durva hideg már nem lesz még ha így is jönne be. Meg a következő 1 hétben a talaj is már bőven be melegszik, a 25-26 fokban.
Viszont ez inkább kedvezhet egy jó mediterrán ciklonnak, az eső nagyon kéne, itt nem sok volt.
Válasz Pippó89 #62391. hozzászólásáraSzia.




Ilyenkor érdemes megnézni a fáklyadiagrammokat. Itt azért jól látszik, hogy a tagok átlaga (fehér szín) is átlag alatt fut (piros szín). Illetve amit még érdemes figyelni az operatív futás (zöld szín), illetve a controll futás (kék szín). Ezek is igencsak az átlag alá mennek 25.-től, mindegyik modellen. Bár egyelőre a mértéke eléggé kérdéses, és még sok minden közbe szólhat, de lassan kijelenthető a hideg érkezése 25.-től.
És ami még érdekesség, hogy onnantól több napon keresztül átlag alatt lenne.
Már csak a fagyok mértéke kérdéses. Még erről nem nagyon érdemes beszélni, de szerintem a fagyzugokban érdemes készülni talajon, de az is lehet, hogy 2 méteren is fagyra (ezt abból gondolom, hogy pl a gem már 2 méteren is számol faggyal elég nagy területen).
És a gem, tudom 10 nap...
Válasz Pippó89 #62391. hozzászólásáraBár nem engem szólítottál, de lesz lehülés, a mértéke még kérdéses, fagyni talán nem fog..
Válasz hasutas1 #62323. hozzászólásáraSzia Hasutas!
Ezzel kapcsolatban látni esetleg valamit?
Válasz Praetor #62386. hozzászólásáraCsak a homokhátság sivatagosodása már vagy 30-40 éve tart.Annak a résznek hogy visszaforduljon sztem elég kicsi az esélye főleg hogy jelenleg csak a természetben lehet bízni mert az az 1700 milliárdos terv csak terv marad, nézve a jelenlegi rossz gazdasági helyzetet és a következő évek fegyverkezési versenyét az marad is a fiókban.
Inkább arra lehet számítani hogy a sivatagosodás kezd el majd terjedni egyre nagyobb területeket érintve.
A tendencia eléggé afelé mutat hogy a délkeleti rész jön.
Persze ez is érdekes mert nem kell 500-600 mm eső hogy normálisan tudjunk termelni,mert eddig esett kb 100 mm idén ha május elején és június elején jönne megint 60-80 ne adj isten 100 mm egy egész jó év lehetne vagyis megfeleződhet a mennyiség csak az a lényeg hogy mikor esik.
2022-ben egész évre nézve esett 400mm körül még se termett jóformán semmi mert annak nagy része 2022 második felére esett amikor már mindegy volt a növényeknek.
Tehát nem a mennyiség a lényeg hanem a csapadék eloszlása időben hogy a tenyészidőben jöjjön.
Válasz Praetor #62386. hozzászólásáraÉn nem értem ezt a tavaszi kalászos vetést. Annyira rizikós, hogy miért kell ezt erőltetni? Miért nem lehet ősszel elvetni?
Válasz hasutas1 #62381. hozzászólásáraEzzel csak annyi a bökkenő hogy nemcsak szubtrópusi poros nedvesség hanem minden más is fejtörést okoz nekik.. A fagyokat is összevissza jelezték.
Hiába vannak egyre modernebb eszközök most is ott tartunk mint 20 éve hogy még aznap se biztos amit jeleznek nemhogy hosszabb távra előre.
Azt meg lustaságnak tartom hogy tegnap reggel kiadták éjfélig a sárga riasztást de délután 2 kor ránézve már semelyik magyar oldal nem mutatta hogy délkeleten akár esélye is lenne az esőnek..
Persze lehet így is csinálni csak nyilván így a vélemény se lesz pozitív róluk.Értem én hogy benéztek egy augusztus 20-át és azóta mindenre riasztást adnak ki hogy őket ne érje kritika de azért..
Sztem sokan beletörödtünk,elfogadtuk már hogy ha az előrejelzés bejön akkor szuper ha meg nem akkor csak a szokásos történt..
Válasz Gabi 07 #62384. hozzászólásáraNálunk lett összesen 5 mm.
De legalább nem fújt.
Délután meg éjszaka még ráöntöztem 20mm-t a fokhagymára. Ilyen szélcsendre hónapok óta nem emlékszem.
Viszont Romániában több irányból is villámlások látszottak.
De megnéztem a térképeket, legalább 100 km-re lehetett a határtól.
Azt hittem közelebb van, nem gondoltam , hogy ilyen messze látszik.
Mondjuk felhő egy darab nem volt. gyönyörű csillagos volt az ég.
Válasz Nagy Péter 40 #62366. hozzászólásáraA tavaszi kalászosok itt is felejtősek, de már régóta. Vagy nem lehet talajt előkészíteni, vagy szárazság van.
Amit írtam korábban, azt a historikus leírásokra alapoztam. Sok hasonló időszak volt már a hazai történelem során. A száraz periódusok volt, hogy egy évtizedet is meghatároztak, de egyszer vége lett. Ilyenkor akár 3-4 brutális év is volt az évtizeden belül, de ezek is elmúltak.
Ez igaz a folyószabályzás előtti és az azt követő időszakokra is, úgyhogy ennek a szerepe ebből a szempontból nem olyan nagy, mint gondolják.
Válasz hasutas1 #62381. hozzászólásáraÜdv
Jövő héten csapadék terén mire lehet számítani itt Somogyban? A legtöbb előrejelzés kb keddtől szombatig csapadékot mutat...
Akiknek esett a tanyán!

https://youtube.com/shorts/AjGjvUXDTUo?si=O9x8wHvYYDmUiijZ
Momentán hozzánk nem jutott a beigért özönvízből csak 2-3 mm
Válasz Sk Laci #62380. hozzászólásáraÉn meg azt hittem, hogy belvíz.
Válasz hasutas1 #62381. hozzászólásáraA legérdekesebb az volt hogy délután nem tudott berobbani keleten egy zivatar se. Pedig közel 70% os páratartalom 22-23 fokos hőmérséklet (fülledt idő) déltől napsütés (volt energia). Jöttek a gomolyfelhők, fortyogott a légkör de egyszerűen nem tudott belőle esni, pedig nyáron az ilyen paraméterekkel mindig zuhi van. Valamilyen akadályozó tényező volt, de egyelőre rejtély hogy mi lehetett amiért keleten nem alakult ki semmi. Még ahol konvergencia alakult ki, ott se volt semmi. Valószínűleg az az egy valami szívathatta meg a modelleket is, mivel még a reggeli futások is vártak jó pár mm-t keletre is.
Egy kis magyarázat. Tudom, tudom....
"Egy rövidke számadás következik a csapadékos helyzet félidejében. Az összefoglaló térképek, a ma reggelig lehullott csapadék mennyisége, a csapadék időbeli változását mutató radaranimáció a csatolt HungaroMet Nonprofit Zrt. által közzétett bejegyzésben látható.
Néhány saját észrevétel:
Az előzetes előrejelzések azt jól adták, hogy egy vonal mentén alakul ki a legtöbb csapadék. Ezt a vonalat A Dunántúl keleti fele és a Tisza vonala közötti területen adták a modellek; azoknak volt igaza, amelyek a súlypontot a Duna vonalára, illetve attól nyugatra várták (ebből volt a kevesebb, a többség kb. 50-60 km-rel keletebbre várta)
A vártnál gyengébbek voltak a konvektív jelenségek, azaz szám szerint kevesebb zivatar, és kevésbé heves kísérőjelenségekkel alakult ki, ami önmagában pozitív, hisz kevesebb káreseménnyel jár, persze a kétkedők számára ez az érvelés nem elfogadható.
Az első, komolyabb zivataros helyzetnek látszott vonalas struktúrában, azonban tegnap délután a vastagodó felhőzetből nagy területen gyengén elkezdett esni az eső, ami bizony meglepetés erejével hatott. Innentől kezdett körvonalazódni, hogy a légkör nem teljesen úgy gondolja, ahogy az őt leíró matematikai-fizikai modellek mutatják.
A szűk, vonalas szerkezetű, általában spirál alakban mozgó szállítószalag mentén kialakuló zivatarok esetén mindig benne van, hogy az egymás mögött kialakuló cellák ugyanazt a területet érintik, ami lokálisan óriási csapadékkal járhat. Ez most a mért adatok tükrében nem következett be.
Szummázva: a szubtrópusi területekről származó porral telített levegőben érkező nedvesség továbbra is komoly kihívások elé állítja a szakmát. Hiába az egyre részletesebb és nagyobb felbontású és precízebb fizikával fejlesztett számítógépes modellek, az elmúlt évek több ilyen poros helyzetét látva az előrejelezhetőségnek továbbra is érzékelhető korlátai vannak.
https://www.facebook.com/share/p/15X3tUnfnW/"
Tóth Tamás Meteorológus tollából.
Válasz Bzs2 #62378. hozzászólásáraAmit látsz az épp a patakmederből kilépő árhullám. Érkezik a víz a Selmeci hegységből.
Mellékesen fél órája újabb zuhé. Szerencsére csak 6 mm.
Válasz Bzs2 #62377. hozzászólásáraAdnék én szívesen, ma is 10 mm. Itt még a talajokat se nagyon tudjuk csinálni.
Válasz Sk Laci #62376. hozzászólásáraEz ilyenkor meddig marad a földön?
Válasz Sk Laci #62376. hozzászólásáraAzt a kurva.... Felénk meg lehet vetni, annyi sem esett.
Válasz Sk Laci #62356. hozzászólásáraAz öröm nem tartott sokáig.

Kezdődik
Válasz Sk Laci #62374. hozzászólásáraNa ilyen eső errefelé a kalendáriumban sincs!
Válasz Bzs2 #62361. hozzászólásáraAttó tartok nem e lessz negatív hatása, ha a gyomirtó lekerül a csírázó napraforgómaghoz.
Régebben. amikor a Wing a piacra került, kukoricában is használható volt. Le volt vele kezelve.
Kukorica, amikor 2-3 leveles állapotban volt, jött egy nagyobb eső kb 30 mm körül, bemosta a Winget a gyökérzónába. A kukorica besárgult, majd 1 hónapig befékelve állt, mire kiheverte. Nem volt bíztató látvány.
Válasz Gatti #62367. hozzászólására5mm lett összesen jól be nézték
Ez a szép ebben.

Itthon nekifogtam füvet nyírni, erre jön egy zápor. De elnézek a város széle felé ahol a földjeim vannak, ahová nagyon kéne, ott nincs felhő és süt a nap.
É-Békés is 1,5mm egyelőre. Repce megkapta az utolsó adag műtrágyát, kéne még rá legalább ennyi.
Bács Kiskun Hajós reggelre 13 mm