Hali!
Expressz aki többször fújt vagy próbálta már milyen hatásfokozóval dolgozik jobban vagy legjobban? Libatop lesz nagyrészbe a táblában!
Az a baj egyik fele már 3-4leveles másik része most kell vagy még csírába sincs a napraforgó! De foltokba a libatop meg már ott van 2-3-4levélbe és úgy hogy tiszta volt a föld vetéskor! Köszönöm!
Válasz Praetor #5399. hozzászólásáraItt Nuance-ról volt szó ami prémium kategóriás vegyszer. Az ára végett pont ezt használják széles körben erre a célra.
Válasz Gyurkesz1 #5394. hozzászólásáraAcat ellen egyik sem lesz igazán jó.
A Pulsar Plus jelenleg a leghatékonyabb imazamox hatóanyagú szer a formulácioja miatt. Talán azzal lesz a legjobb eredmény.
Válasz ev0 #5395. hozzászólására...és volt arról szó, hogy milyen fajtát vetett? Meg arról, hogy egyáltalán bírja-e az az evorelle-t?
Mert olyan már volt, hogy az indiai vagy akármilyen tribenuron-metil nem volt teljesen vegytiszta, és valaki meg nézett, hogy hasba akasztotta forgóját. Aztán a 10e Ft-os spórolásból lett sokszoros kár.
Ha már spórolunk, akkor mondjuk legyen granstar 50 sx, ami majdnem biztos, hogy ugyanarról a gyártósorról jön le, mint az Express és a Fluence. De mindenki maga dönti el, hogy kockáztat-e, és hogy neki megéri-e.
Válasz Gyurkesz1 #5394. hozzászólásáraSzia én vennék Sunset gyomirtót és annak a max dózisával fujnám meg (0.6 l/ ha) . Esetleg előtte be huzatnám ,ha lesz eső ki fog kelni mind a maradék napra is.az után meg ha már tökig ér egy sor viballa és olyan tiszta lesz hogy el sem hiszed.
Válasz Praetor #5393. hozzászólásáraMilyen tisztasági probléma? a tifenszulfurontól annak a szotyinak nem lehet baja aminek az Evorelle Expresstől se lesz.
Én kifejezetten a Hadden-t kedvelem mint legolcsóbb. Ugyanis ebben a legtöbb a tifenszulfuron (400g/kg)
Sziasztok pulsar plus vagy listego pro val kinek milyen tapasztala van ami az aszatot illeti? Menyire viszi illetve nagyobbat is megfog? Napraforgóm nagyon siralmas,egyenetlen, valahol 4 levélben, valahol csírában valahol meg csírában sem. Alapkezelést nemkapott mert semmi csapadék nemvolt kilátásban, csak vetés után 6 nappal totálist az aszat miatt. Sajnos a 4liter totális kevés lehetett mert kezd visszaéledni az aszat + meg újak is jöttek ugyhogy bajban vagyok. Expreszest kellet volna vetnem Szerencsére nem nagy parcella. Kapott most egy kis csapadékot, de mire kibujik a maradék napraforgó szerintem el lepi az aszat. Erdemes vele experimentálnom szerintetek? Gondolkozok vessem e át kukoricával de gondoltam előtte kérek tőletek véleményt.
Válasz ZZ.ZZ #5391. hozzászólásáraÓvatos lennék, mert egy-egy terméknél voltak tisztasági problémák, amit a búza nem különösebben vett észre, de a napraforgó igen.
Válasz ZZ.ZZ #5387. hozzászólásáraNa itt már van mit fújni.
Én nem osztogatnám, pláne ha arcat is kinn van, várnék, míg 3 pár leveles nem lesz a napra, hogy minden előbújjon, aztán teljes dózis.
Utánna meg ha jön parlagfű (nem tudom mennyire jellemző feléd), vagy libatop, mint most is van szépszámmal, vagy szerbtövis, kender, akkor viballa, persze csak ha kell.
Válasz ZZ.ZZ #5385. hozzászólására2 valódi levél, a szíj nem számít bele.
Van benne mit fújni, van gyom kelés?
Eddig nem volt felénk semmi csapadék, most esett 5 mm, ha lesz mit fújni benne nem osztogatott, mert 2-4 leveles felénk, utánna meg túlnő.
Tudod csapadék után X nap kihagyás, illetve két kezelés közé is ír gondolom 1 hetet minimum, illetve másfajta szerrel utánna 5 napig nem lehet.
Válasz rcsabi1988 #5377. hozzászólásáraHelló
Eléggé erős gyomirtónak tűnik. Ha hideg talajba vetsz, vagy jó mélyre (5-8cm) akkor mernék plusz 2 napot tolni rajta.
De én biztos betartanám a 3 napot. Nem olcsó a napraforgó mag, meg az újravetés.
Sziasztok, wing p-nek menyi időn belül kell valami csapadék hogy legyen hatása? Ilyen időjárás mellet nagyon gondolkozok nem lessz csak pénzkidobás. Simitózásba fogom vetni ami március közepén volt elhúzva. Mostanra elég jól bezöldült, vetés után kap totálist és ahoz akartam még a winget. Köszönöm a tanácsokat.
Válasz Mtz 550E #5371. hozzászólásáraBármelyikre.
Pledge et régen használtam.
Vannak hibridek amik jobban vagy kevésbé tolerálják.
Anno még a d82es hibridet használtam az nagyonbírta.
Válasz rtamas1976 #5369. hozzászólásáraÜdv Tamás!
Spectrumot lehet használni expressz felülkezelés előtt is naprába? Pledge azt nem merek hozzá tenni nehogy később megégesse a naprát!
Alapkezelő gyomirtószerek közül a hideg és a talajmenti fagyok milyen hatással vannak a hatáskifejtésre,későbbi hatásra? Sajnos egyik leírásban sem találok erre adatokat,vagy előírást.
(dimetenamid,klórszármazékok stb)
Válasz Mtz 550E #5364. hozzászólásáraNekem csak az van. Az expresst fél-fél adagban szoktam kijuttatni így az esetleg később előjövő gyomokat is megfogja a 2. dózis. Már csak azért is szeretem jobban mert az én naprámat nem növi túl a parlagfű mint sokakét akik Pulsart használnak Aztán aratáskor nem 10 meg 15%-okat vonnak le hanem 2-3-at max.
Válasz szanberg #5292. hozzászólásáraNem sikerült megfogni semmivel a mezei zsúrlót. Kapott 1szikű írtót majd viballat, az express elmaradt, de az sem hinném hogy vitte volna. A sorközmüvelés többet ért most a jobb részeken ilyen, jó lenne egy kis eső, most kB.3mm volt csak
Válasz JDFERI #5359. hozzászólásáraExpress ilyet nem okozott felénk. Én csak egy egyszerű paraszt vagyok, nem genetikus, így a problémát a tifenszulfuron-metil hatóanyagra fogtam. De a Pio abban az időkben (mondjuk még most is), sorra vezette be az új hibridjeit köztermesztésre, a rá következő évben meg már nem lehetett kapni. Elgondolkodtató.
Válasz t.romsics #5338. hozzászólásáraTizen pár éve helyben favorizált , ha jól emlékszem le 82 ..vagy mi , rendre ilyen fejeket nevelt az express kezelést követően. Úgy nézett ki egyik másik tábla rész, mint ha lopó tök mező lett volna .
Aztán az egyik promoter mondta hogy akkor tájt a hibridek egy része volt csak homozigóta , ami minden szülőnél hordozta a növszer toleranciát . A heterozigóta hibridek gyakran mutattak ilyen torz tüneteket.
5508 hozzászólás
Hali!
Expressz aki többször fújt vagy próbálta már milyen hatásfokozóval dolgozik jobban vagy legjobban? Libatop lesz nagyrészbe a táblában!
Az a baj egyik fele már 3-4leveles másik része most kell vagy még csírába sincs a napraforgó! De foltokba a libatop meg már ott van 2-3-4levélbe és úgy hogy tiszta volt a föld vetéskor! Köszönöm!
Válasz kukaccsosz #5405. hozzászólásáraKöszi
én sem mertem kipróbálni, pedig kelés előtti tankkevetékbe jól jönne.
Válasz ev0 #5402. hozzászólásáraHa van saját tapasztalatod, az lehet mérvadó. Viszont a kezelt fajtát akkor is érdemes odaírni.
Válasz mtz1221 #5403. hozzászólásáraNincs talaj hatása elvileg, de az ördög nem alszik….., én inkább glifozatot használnék ebben az esetben.
Válasz mtz1221 #5403. hozzászólásáraSemmit...csak a kikelt , kintlévő gyomkra - hat
Válasz kukaccsosz #5400. hozzászólásáraSzia . Granstar mit csinált volna nem expresses naprával, ha kelés előtt lekezeltem volna vele ?
Válasz Praetor #5399. hozzászólásáraItt Nuance-ról volt szó ami prémium kategóriás vegyszer. Az ára végett pont ezt használják széles körben erre a célra.
Én idén bemunkáltam még márciusban, a gyomosba vetettem. Lefújtam 1.74 .Terbutilazin és 1.74 totálissal, soha jobban még nem sikerült eddig.
Válasz Gyurkesz1 #5394. hozzászólásáraAcat ellen egyik sem lesz igazán jó.
A Pulsar Plus jelenleg a leghatékonyabb imazamox hatóanyagú szer a formulácioja miatt. Talán azzal lesz a legjobb eredmény.
Válasz ev0 #5395. hozzászólására...és volt arról szó, hogy milyen fajtát vetett? Meg arról, hogy egyáltalán bírja-e az az evorelle-t?
Mert olyan már volt, hogy az indiai vagy akármilyen tribenuron-metil nem volt teljesen vegytiszta, és valaki meg nézett, hogy hasba akasztotta forgóját. Aztán a 10e Ft-os spórolásból lett sokszoros kár.
Ha már spórolunk, akkor mondjuk legyen granstar 50 sx, ami majdnem biztos, hogy ugyanarról a gyártósorról jön le, mint az Express és a Fluence. De mindenki maga dönti el, hogy kockáztat-e, és hogy neki megéri-e.
Válasz Praetor #5393. hozzászólásáraBizony, ha véletlen megtérdelteti, akkor reklamációnak helye nincs. Annyit nem ér.
Válasz Gyurkesz1 #5394. hozzászólásáraSzia én vennék Sunset gyomirtót és annak a max dózisával fujnám meg (0.6 l/ ha) . Esetleg előtte be huzatnám ,ha lesz eső ki fog kelni mind a maradék napra is.az után meg ha már tökig ér egy sor viballa és olyan tiszta lesz hogy el sem hiszed.
Válasz Gyurkesz1 #5394. hozzászólásáraPulsar Plus 2 liter/ha adagnál megfogja, elsárgul, kisebbek kivesznek, nagyobbak nem nőnek tovább.
Válasz Praetor #5393. hozzászólásáraMilyen tisztasági probléma? a tifenszulfurontól annak a szotyinak nem lehet baja aminek az Evorelle Expresstől se lesz.
Én kifejezetten a Hadden-t kedvelem mint legolcsóbb. Ugyanis ebben a legtöbb a tifenszulfuron (400g/kg)
Sziasztok pulsar plus vagy listego pro val kinek milyen tapasztala van ami az aszatot illeti? Menyire viszi illetve nagyobbat is megfog? Napraforgóm nagyon siralmas,egyenetlen, valahol 4 levélben, valahol csírában valahol meg csírában sem. Alapkezelést nemkapott mert semmi csapadék nemvolt kilátásban, csak vetés után 6 nappal totálist az aszat miatt. Sajnos a 4liter totális kevés lehetett mert kezd visszaéledni az aszat + meg újak is jöttek ugyhogy bajban vagyok. Expreszest kellet volna vetnem
Szerencsére nem nagy parcella. Kapott most egy kis csapadékot, de mire kibujik a maradék napraforgó szerintem el lepi az aszat. Erdemes vele experimentálnom szerintetek? Gondolkozok vessem e át kukoricával de gondoltam előtte kérek tőletek véleményt.


Válasz ZZ.ZZ #5391. hozzászólásáraÓvatos lennék, mert egy-egy terméknél voltak tisztasági problémák, amit a búza nem különösebben vett észre, de a napraforgó igen.
Válasz ZZ.ZZ #5390. hozzászólásáraNem szokott baja lenni.
Egyébként búzából maradt ki nuance...
Expresszes Napraforgóba "elmehetne" ??
Válasz A.I. #5388. hozzászólásáraDe ha várok akkor ezek a kintlévő gyomok túl fejlettek lesznek....
Válasz ZZ.ZZ #5385. hozzászólásáraSziklevelesben is mehet nyugodtan. A lényeg, hogy ne stresszeljen, főleg hideg miatt.
Válasz ZZ.ZZ #5387. hozzászólásáraNa itt már van mit fújni.
Én nem osztogatnám, pláne ha arcat is kinn van, várnék, míg 3 pár leveles nem lesz a napra, hogy minden előbújjon, aztán teljes dózis.
Utánna meg ha jön parlagfű (nem tudom mennyire jellemző feléd), vagy libatop, mint most is van szépszámmal, vagy szerbtövis, kender, akkor viballa, persze csak ha kell.
Válasz ZZ.ZZ #5385. hozzászólására


Válasz ZZ.ZZ #5385. hozzászólására2 valódi levél, a szíj nem számít bele.
Van benne mit fújni, van gyom kelés?
Eddig nem volt felénk semmi csapadék, most esett 5 mm, ha lesz mit fújni benne nem osztogatott, mert 2-4 leveles felénk, utánna meg túlnő.
Tudod csapadék után X nap kihagyás, illetve két kezelés közé is ír gondolom 1 hetet minimum, illetve másfajta szerrel utánna 5 napig nem lehet.
Express gyomirtàsú napraforgóban , megosztva gondoltam kijuttatni az expresst.
Expresszt 2-6 levélig írja a kijuttatást...
Napraforgó egyenletlenül kelt....
Napraforgónak minimum meg kell lenni a 2 valódi levélnek a gyomirtó szempontjából, vagy a sziklevelek is 2 levélnek számítanak?
Válasz t.romsics #5383. hozzászólásáraTotal helyett granstar.
Válasz mtz1221 #5382. hozzászólásáraMiért? Egyébként nem.
Nem expresses naprát ha megfújnám expressel kelés előtt, lenne e baja tőle kelés után ?
Válasz rcsabi1988 #5377. hozzászólásáraHelló
Eléggé erős gyomirtónak tűnik. Ha hideg talajba vetsz, vagy jó mélyre (5-8cm) akkor mernék plusz 2 napot tolni rajta.
De én biztos betartanám a 3 napot. Nem olcsó a napraforgó mag, meg az újravetés.
Válasz Gyurkesz1 #5378. hozzászólására2 héten belül
Válasz Gyurkesz1 #5378. hozzászólásáraTotálozd csak inkább.Itt nálunk kilátásban sincs annyi víz/20 mm/ hogy értelme lenne alapozni.
Sziasztok, wing p-nek menyi időn belül kell valami csapadék hogy legyen hatása? Ilyen időjárás mellet nagyon gondolkozok nem lessz csak pénzkidobás. Simitózásba fogom vetni ami március közepén volt elhúzva. Mostanra elég jól bezöldült, vetés után kap totálist és ahoz akartam még a winget. Köszönöm a tanácsokat.
Sziasztok! Gardo Sun t használ valaki napraforgóban? Mennyire kell vele sietni vetés után? Mert 2 - 3 napot írnak de plusz egykét nap belefer még.
Válasz Gyula., #5375. hozzászólásáraEbböl lett.
Válasz rtamas1976 #5372. hozzászólásáraNem E82-es volt az a pioneer hibrid??
Válasz Mtz 550E #5373. hozzászólásáraFajtatulajdonosnak képben kell lennie!
Válasz rtamas1976 #5372. hozzászólásáraDe azt lehet így tudni hogy melyik tolerálja jobban?
Válasz Mtz 550E #5371. hozzászólásáraBármelyikre.
Pledge et régen használtam.
Vannak hibridek amik jobban vagy kevésbé tolerálják.
Anno még a d82es hibridet használtam az nagyonbírta.
Válasz rtamas1976 #5369. hozzászólásáraÜdv Tamás!
Spectrumot lehet használni expressz felülkezelés előtt is naprába? Pledge azt nem merek hozzá tenni nehogy később megégesse a naprát!
Válasz Erdőjaro #5366. hozzászólásáraAI vagy chat gpd mit mond ?
Válasz RkTomi #5368. hozzászólásáraSokmindent megfog, később úgyis felülkezeljük.
Válasz rtamas1976 #5367. hozzászólásáraA kétszikűek ellen nem raktatok hozzá semmit?
Válasz Erdőjaro #5366. hozzászólásáraNálunk a spectrum ami űberelt mindent hatástartamban.
Wing-p és gardoprim+gold se volt olyan hatásos.
Alapkezelő gyomirtószerek közül a hideg és a talajmenti fagyok milyen hatással vannak a hatáskifejtésre,későbbi hatásra? Sajnos egyik leírásban sem találok erre adatokat,vagy előírást.
(dimetenamid,klórszármazékok stb)
Válasz Mtz 550E #5364. hozzászólásáraNekem csak az van. Az expresst fél-fél adagban szoktam kijuttatni így az esetleg később előjövő gyomokat is megfogja a 2. dózis. Már csak azért is szeretem jobban mert az én naprámat nem növi túl a parlagfű mint sokakét akik Pulsart használnak
Aztán aratáskor nem 10 meg 15%-okat vonnak le hanem 2-3-at max.
Hali!
Expressz-s gyomírtással hogy vagytok megelégedve? Ilyen napraforgót szeretnék vetni! Eddig Pulsar-os volt! Köszönöm!
Alapgyomirtásra 1+2 szikű problémával kinek milyen szer vált be?
Válasz szanberg #5292. hozzászólásáraNem sikerült megfogni semmivel a mezei zsúrlót. Kapott 1szikű írtót majd viballat, az express elmaradt, de az sem hinném hogy vitte volna. A sorközmüvelés többet ért
most a jobb részeken ilyen, jó lenne egy kis eső, most kB.3mm volt csak

Köszönöm a segítségeteket!
Válasz JDFERI #5359. hozzászólásáraExpress ilyet nem okozott felénk. Én csak egy egyszerű paraszt vagyok, nem genetikus, így a problémát a tifenszulfuron-metil hatóanyagra fogtam. De a Pio abban az időkben (mondjuk még most is), sorra vezette be az új hibridjeit köztermesztésre, a rá következő évben meg már nem lehetett kapni. Elgondolkodtató.
Válasz t.romsics #5338. hozzászólásáraTizen pár éve helyben favorizált , ha jól emlékszem le 82 ..vagy mi , rendre ilyen fejeket nevelt az express kezelést követően. Úgy nézett ki egyik másik tábla rész, mint ha lopó tök mező lett volna .
Aztán az egyik promoter mondta hogy akkor tájt a hibridek egy része volt csak homozigóta , ami minden szülőnél hordozta a növszer toleranciát . A heterozigóta hibridek gyakran mutattak ilyen torz tüneteket.