Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Napraforgó gyomirtás

Létrehozta: feco , 2008-05-02 21:54:21

Kedvencekhez Segítség
5508 hozzászólás
Nincs profilkép
#5408 Mtz 550E
2026-05-11 07:30:48

Hali!
Expressz aki többször fújt vagy próbálta már milyen hatásfokozóval dolgozik jobban vagy legjobban? Libatop lesz nagyrészbe a táblában!
Az a baj egyik fele már 3-4leveles másik része most kell vagy még csírába sincs a napraforgó! De foltokba a libatop meg már ott van 2-3-4levélbe és úgy hogy tiszta volt a föld vetéskor! Köszönöm!

#5407 mtz1221
2026-05-10 12:43:14

Válasz kukaccsosz #5405. hozzászólásáraKöszi smile flowers én sem mertem kipróbálni, pedig kelés előtti tankkevetékbe jól jönne.smile sweatdrop

Nincs profilkép
#5406 Praetor
2026-05-10 12:16:09

Válasz ev0 #5402. hozzászólásáraHa van saját tapasztalatod, az lehet mérvadó. Viszont a kezelt fajtát akkor is érdemes odaírni.

#5405 kukaccsosz
2026-05-10 12:05:54

Válasz mtz1221 #5403. hozzászólásáraNincs talaj hatása elvileg, de az ördög nem alszik….., én inkább glifozatot használnék ebben az esetben.

Nincs profilkép
#5404 ZZ.ZZ
2026-05-10 12:05:11

Válasz mtz1221 #5403. hozzászólásáraSemmit...csak a kikelt , kintlévő gyomkra - hat

#5403 mtz1221
2026-05-10 11:40:29

Válasz kukaccsosz #5400. hozzászólásáraSzia . Granstar mit csinált volna nem expresses naprával, ha kelés előtt lekezeltem volna vele ?

Nincs profilkép
#5402 ev0
2026-05-10 11:19:29

Válasz Praetor #5399. hozzászólásáraItt Nuance-ról volt szó ami prémium kategóriás vegyszer. Az ára végett pont ezt használják széles körben erre a célra.

#5401 mtz1221
2026-05-10 10:23:24

Én idén bemunkáltam még márciusban, a gyomosba vetettem. Lefújtam 1.74 .Terbutilazin és 1.74 totálissal, soha jobban még nem sikerült eddig.smile thumbup

#5400 kukaccsosz
2026-05-10 06:36:59

Válasz Gyurkesz1 #5394. hozzászólásáraAcat ellen egyik sem lesz igazán jó.
A Pulsar Plus jelenleg a leghatékonyabb imazamox hatóanyagú szer a formulácioja miatt. Talán azzal lesz a legjobb eredmény.

Nincs profilkép
#5399 Praetor
2026-05-09 21:44:02

Válasz ev0 #5395. hozzászólására...és volt arról szó, hogy milyen fajtát vetett? Meg arról, hogy egyáltalán bírja-e az az evorelle-t?
Mert olyan már volt, hogy az indiai vagy akármilyen tribenuron-metil nem volt teljesen vegytiszta, és valaki meg nézett, hogy hasba akasztotta forgóját. Aztán a 10e Ft-os spórolásból lett sokszoros kár.

Ha már spórolunk, akkor mondjuk legyen granstar 50 sx, ami majdnem biztos, hogy ugyanarról a gyártósorról jön le, mint az Express és a Fluence. De mindenki maga dönti el, hogy kockáztat-e, és hogy neki megéri-e.

Nincs profilkép
#5398 A.I.
2026-05-09 19:54:57

Válasz Praetor #5393. hozzászólásáraBizony, ha véletlen megtérdelteti, akkor reklamációnak helye nincs. Annyit nem ér.

Nincs profilkép
#5397 Koczka József
2026-05-09 17:27:09

Válasz Gyurkesz1 #5394. hozzászólásáraSzia én vennék Sunset gyomirtót és annak a max dózisával fujnám meg (0.6 l/ ha) . Esetleg előtte be huzatnám ,ha lesz eső ki fog kelni mind a maradék napra is.az után meg ha már tökig ér egy sor viballa és olyan tiszta lesz hogy el sem hiszed.

Nincs profilkép
#5396 Mate11
2026-05-09 17:14:41

Válasz Gyurkesz1 #5394. hozzászólásáraPulsar Plus 2 liter/ha adagnál megfogja, elsárgul, kisebbek kivesznek, nagyobbak nem nőnek tovább.

Nincs profilkép
#5395 ev0
2026-05-09 15:45:54

Válasz Praetor #5393. hozzászólásáraMilyen tisztasági probléma? a tifenszulfurontól annak a szotyinak nem lehet baja aminek az Evorelle Expresstől se lesz.

Én kifejezetten a Hadden-t kedvelem mint legolcsóbb. Ugyanis ebben a legtöbb a tifenszulfuron (400g/kg)

Nincs profilkép
#5394 Gyurkesz1
2026-05-09 14:09:23

Sziasztok pulsar plus vagy listego pro val kinek milyen tapasztala van ami az aszatot illeti? Menyire viszi illetve nagyobbat is megfog? Napraforgóm nagyon siralmas,egyenetlen, valahol 4 levélben, valahol csírában valahol meg csírában sem. Alapkezelést nemkapott mert semmi csapadék nemvolt kilátásban, csak vetés után 6 nappal totálist az aszat miatt. Sajnos a 4liter totális kevés lehetett mert kezd visszaéledni az aszat + meg újak is jöttek ugyhogy bajban vagyok. Expreszest kellet volna vetnem smile cursing Szerencsére nem nagy parcella. Kapott most egy kis csapadékot, de mire kibujik a maradék napraforgó szerintem el lepi az aszat. Erdemes vele experimentálnom szerintetek? Gondolkozok vessem e át kukoricával de gondoltam előtte kérek tőletek véleményt.


Nincs profilkép
#5393 Praetor
2026-05-09 14:06:42

Válasz ZZ.ZZ #5391. hozzászólásáraÓvatos lennék, mert egy-egy terméknél voltak tisztasági problémák, amit a búza nem különösebben vett észre, de a napraforgó igen.

Nincs profilkép
#5392 Praetor
2026-05-09 14:05:58

Válasz ZZ.ZZ #5390. hozzászólásáraNem szokott baja lenni.

Nincs profilkép
#5391 ZZ.ZZ
2026-05-09 13:27:51

Egyébként búzából maradt ki nuance...

Expresszes Napraforgóba "elmehetne" ??

Nincs profilkép
#5390 ZZ.ZZ
2026-05-09 12:40:23

Válasz A.I. #5388. hozzászólásáraDe ha várok akkor ezek a kintlévő gyomok túl fejlettek lesznek....

#5389 kukaccsosz
2026-05-09 11:50:28

Válasz ZZ.ZZ #5385. hozzászólásáraSziklevelesben is mehet nyugodtan. A lényeg, hogy ne stresszeljen, főleg hideg miatt.

Nincs profilkép
#5388 A.I.
2026-05-09 09:45:20

Válasz ZZ.ZZ #5387. hozzászólásáraNa itt már van mit fújni.
Én nem osztogatnám, pláne ha arcat is kinn van, várnék, míg 3 pár leveles nem lesz a napra, hogy minden előbújjon, aztán teljes dózis.
Utánna meg ha jön parlagfű (nem tudom mennyire jellemző feléd), vagy libatop, mint most is van szépszámmal, vagy szerbtövis, kender, akkor viballa, persze csak ha kell.

Nincs profilkép
#5386 A.I.
2026-05-08 09:26:49

Válasz ZZ.ZZ #5385. hozzászólására2 valódi levél, a szíj nem számít bele.
Van benne mit fújni, van gyom kelés?
Eddig nem volt felénk semmi csapadék, most esett 5 mm, ha lesz mit fújni benne nem osztogatott, mert 2-4 leveles felénk, utánna meg túlnő.
Tudod csapadék után X nap kihagyás, illetve két kezelés közé is ír gondolom 1 hetet minimum, illetve másfajta szerrel utánna 5 napig nem lehet.

Nincs profilkép
#5385 ZZ.ZZ
2026-05-08 06:55:08

Express gyomirtàsú napraforgóban , megosztva gondoltam kijuttatni az expresst.
Expresszt 2-6 levélig írja a kijuttatást...

Napraforgó egyenletlenül kelt....

Napraforgónak minimum meg kell lenni a 2 valódi levélnek a gyomirtó szempontjából, vagy a sziklevelek is 2 levélnek számítanak?

#5382 mtz1221
2026-04-10 20:22:46

Nem expresses naprát ha megfújnám expressel kelés előtt, lenne e baja tőle kelés után ?

Nincs profilkép
#5381 MTZ1221.3
2026-04-10 20:19:36

Válasz rcsabi1988 #5377. hozzászólásáraHelló
Eléggé erős gyomirtónak tűnik. Ha hideg talajba vetsz, vagy jó mélyre (5-8cm) akkor mernék plusz 2 napot tolni rajta.
De én biztos betartanám a 3 napot. Nem olcsó a napraforgó mag, meg az újravetés.

#5379 szelindi1965
2026-04-10 17:13:10

Válasz Gyurkesz1 #5378. hozzászólásáraTotálozd csak inkább.Itt nálunk kilátásban sincs annyi víz/20 mm/ hogy értelme lenne alapozni.

Nincs profilkép
#5378 Gyurkesz1
2026-04-10 12:47:38

Sziasztok, wing p-nek menyi időn belül kell valami csapadék hogy legyen hatása? Ilyen időjárás mellet nagyon gondolkozok nem lessz csak pénzkidobás. Simitózásba fogom vetni ami március közepén volt elhúzva. Mostanra elég jól bezöldült, vetés után kap totálist és ahoz akartam még a winget. Köszönöm a tanácsokat.

Nincs profilkép
#5377 rcsabi1988
2026-04-07 22:29:16

Sziasztok! Gardo Sun t használ valaki napraforgóban? Mennyire kell vele sietni vetés után? Mert 2 - 3 napot írnak de plusz egykét nap belefer még.

Nincs profilkép
#5375 Gyula.,
2026-04-06 17:42:56

Válasz rtamas1976 #5372. hozzászólásáraNem E82-es volt az a pioneer hibrid??

#5374 rtamas1976
2026-04-06 17:18:46

Válasz Mtz 550E #5373. hozzászólásáraFajtatulajdonosnak képben kell lennie!

Nincs profilkép
#5373 Mtz 550E
2026-04-06 14:54:22

Válasz rtamas1976 #5372. hozzászólásáraDe azt lehet így tudni hogy melyik tolerálja jobban?

#5372 rtamas1976
2026-04-06 14:52:04

Válasz Mtz 550E #5371. hozzászólásáraBármelyikre.
Pledge et régen használtam.
Vannak hibridek amik jobban vagy kevésbé tolerálják.
Anno még a d82es hibridet használtam az nagyonbírta.

Nincs profilkép
#5371 Mtz 550E
2026-04-06 14:26:23

Válasz rtamas1976 #5369. hozzászólásáraÜdv Tamás!
Spectrumot lehet használni expressz felülkezelés előtt is naprába? Pledge azt nem merek hozzá tenni nehogy később megégesse a naprát!

#5370 mtz1221
2026-04-06 13:52:14

Válasz Erdőjaro #5366. hozzászólásáraAI vagy chat gpd mit mond ?

#5369 rtamas1976
2026-04-06 13:45:27

Válasz RkTomi #5368. hozzászólásáraSokmindent megfog, később úgyis felülkezeljük.

#5368 RkTomi
2026-04-06 12:45:08

Válasz rtamas1976 #5367. hozzászólásáraA kétszikűek ellen nem raktatok hozzá semmit?

#5367 rtamas1976
2026-04-06 12:29:04

Válasz Erdőjaro #5366. hozzászólásáraNálunk a spectrum ami űberelt mindent hatástartamban.
Wing-p és gardoprim+gold se volt olyan hatásos.

Nincs profilkép
#5366 Erdőjaro
2026-04-06 10:43:55

Alapkezelő gyomirtószerek közül a hideg és a talajmenti fagyok milyen hatással vannak a hatáskifejtésre,későbbi hatásra? Sajnos egyik leírásban sem találok erre adatokat,vagy előírást.
(dimetenamid,klórszármazékok stb)

Nincs profilkép
#5365 imateeei
2026-03-20 20:30:16

Válasz Mtz 550E #5364. hozzászólásáraNekem csak az van. Az expresst fél-fél adagban szoktam kijuttatni így az esetleg később előjövő gyomokat is megfogja a 2. dózis. Már csak azért is szeretem jobban mert az én naprámat nem növi túl a parlagfű mint sokakét akik Pulsart használnak smile cool Aztán aratáskor nem 10 meg 15%-okat vonnak le hanem 2-3-at max.

Nincs profilkép
#5364 Mtz 550E
2026-03-18 06:52:46

Hali!
Expressz-s gyomírtással hogy vagytok megelégedve? Ilyen napraforgót szeretnék vetni! Eddig Pulsar-os volt! Köszönöm!

#5363 RkTomi
2026-01-27 14:05:43

Alapgyomirtásra 1+2 szikű problémával kinek milyen szer vált be?

#5362 Attikaa
2025-06-29 13:13:12

Válasz szanberg #5292. hozzászólásáraNem sikerült megfogni semmivel a mezei zsúrlót. Kapott 1szikű írtót majd viballat, az express elmaradt, de az sem hinném hogy vitte volna. A sorközmüvelés többet értsmile smile most a jobb részeken ilyen, jó lenne egy kis eső, most kB.3mm volt csaksmile glare

Nincs profilkép
#5361 erik18
2025-06-20 18:20:03

Köszönöm a segítségeteket!

Nincs profilkép
#5360 t.romsics
2025-06-20 16:25:27

Válasz JDFERI #5359. hozzászólásáraExpress ilyet nem okozott felénk. Én csak egy egyszerű paraszt vagyok, nem genetikus, így a problémát a tifenszulfuron-metil hatóanyagra fogtam. De a Pio abban az időkben (mondjuk még most is), sorra vezette be az új hibridjeit köztermesztésre, a rá következő évben meg már nem lehetett kapni. Elgondolkodtató.

#5359 JDFERI
2025-06-20 15:50:06

Válasz t.romsics #5338. hozzászólásáraTizen pár éve helyben favorizált , ha jól emlékszem le 82 ..vagy mi , rendre ilyen fejeket nevelt az express kezelést követően. Úgy nézett ki egyik másik tábla rész, mint ha lopó tök mező lett volna .
Aztán az egyik promoter mondta hogy akkor tájt a hibridek egy része volt csak homozigóta , ami minden szülőnél hordozta a növszer toleranciát . A heterozigóta hibridek gyakran mutattak ilyen torz tüneteket.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Emberfeletti munka a földeken: 40 fokban takarítják be a makói fokhagymát
Emberfeletti munka a földeken: 40 fokban takarítják be a makói fokhagymát
Porördögök söpörnek végig a földeken, a nap pedig könyörtelenül perzseli a makói...
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
A magyar agrárium jövője a munkaerőpiaci kihívások, a technológiai fejlesztések...
ÚJ VASVÁZAS SZÍN,  CSARNOK,  TETŐSZERKEZET,  TÁROLÓ AKCIÓS ÁRON ELADÓ
ÚJ VASVÁZAS SZÍN, CSARNOK,...

1.100.000 Ft

Cserszegi fűszeres szőlő eladó
Cserszegi fűszeres szőlő eladó

260 Ft

Simson S50 motor,  blokk felújított állapotban eladó
Simson S50 motor, blokk felújított...

75.000 Ft

Magyar merinó törzskosok
Magyar merinó törzskosok

171.500 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]