Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás

Létrehozta: Géza , 2008-02-28 18:08:35

Kedvencekhez Segítség
66411 hozzászólás
#42311 TeljesenMindegy
2020-11-03 19:09:08

Válasz Földönfuto #42310. hozzászólásáraA jó idő megjön hamarosan. Csak májusig kell kihúzni.

Nincs profilkép
#42309 Földönfuto
2020-11-03 17:57:36

Válasz medikus #42306. hozzászólásáraCsak igazad legyen,mert kicsit tartok attól nehogy visszaessen az ár míg várjuk itt a jó időt.Az már szívás lenne felsőfokon.

#42308 Gatti
2020-11-03 15:16:54

jön az újabb eső, úgy látszik itt már nem lesz befejezve a vetés.


#42307 TeljesenMindegy
2020-11-03 14:18:13

Válasz *** HM *** #42307. hozzászólásáraIde 15mm esőt jósol. Lassan tényleg januárban lehet vágni a kukoricát. Kész röhej. Bezzeg tavasszal két és fél hónapig semmi nem esett.

#42306 *** HM ***
2020-11-03 12:11:16

Jöhet 10mm eső? smile hammersmile cursing

#42304 hasutas1
2020-11-02 21:40:42

Válasz krokodil007 #42304. hozzászólásáraSzerdán lehet gyenge eső, a csütörtök még nem tiszta, talán nem lesz már eső. A hét végétől meg várhatóan beködölünk. Kb ennyi. Nem igazán néztem át, nem volt rá ma időm, majd talán a hétvégétől jobban ráérek ezzel foglalkozni.
Nagy mennyiségű esőt nem láttam sehol.

Nincs profilkép
#42303 krokodil007
2020-11-02 21:30:58

Hasutas
Kövi napokra felénk azaz feléd mert itt vagy pár km re várható?
Szinte semmi ?!
Koszi

Nincs profilkép
#42302 Földönfuto
2020-11-02 19:35:52

Válasz gjoni #42302. hozzászólásáraNe is mondjad.Kezd alakulni egy januári vágás lehetősége.

Nincs profilkép
#42300 Janbá
2020-11-02 17:37:23

Válasz gjoni #42294. hozzászólásáraFájentos hasonló a helyzet. smile thumbup

Nincs profilkép
#42299 Földönfuto
2020-11-02 17:32:07

Most nézem a 30 napos előrejelzést,jó ha 7-8 nap lesz amikor egyáltalén vágni lehet.smile cursingsmile cursingsmile cursing

#42297 szanberg
2020-11-02 16:50:39

Itt is egész nap ázalog, lejött több mm ma issmile hammer

#42296 *** HM ***
2020-11-02 15:59:47

Válasz gjoni #42294. hozzászólásáraMit tapogsz a sárba akkor? smile lol

Nincs profilkép
#42295 Bigyófelügyelő
2020-11-02 14:42:06

Gyötrelmes egy betakarítás elé nézünk... néhol már ott is van víz a kukoricasorok között ahol nem is lenne szabad! Néhol már csíráznak ki a szemek a csövek alján... és természetesen esik egész nap!

#42293 gjoni
2020-11-02 11:45:35

Válasz Janbá #42293. hozzászólására helyzet itt se rózsás ,most is szitálsmile oops

Nincs profilkép
#42292 Janbá
2020-11-02 09:38:15

9mm csakúgy ????smile cursingKunszentmárton!.

Nincs profilkép
#42291 Pilátus"
2020-11-01 06:43:17

smile lol

#42290 bandigh
2020-11-01 00:56:35

Az időjárásra való tekintettel

Nincs profilkép
#42289 .Richard.
2020-10-31 22:57:30

Válasz hasutas1 #42286. hozzászólásárakössz! Akkor ahol ma a kombájn lejtőnek aratott' felfele üritve üresen ment arra az eső nem kéne. Szoval ha várok'akkor száradhat max a buza fagyban csirázik. smile lol ha nem várok és ezt szakszerűen szántás nélkül bevetem'fagyig még erősödhet is. Mikor kitolatott a kombino a sárbol épp kérdeztem'ha ezt kedden bevetem ugye majd learatod? Nem értette. Aztán megfogta a fejét. Akkor megértette. Asszem megint tengeribeteg lesz juli 10dike körül. A kombájnon. smile devilpedig bevetem. Max lejtőnek lefele. smile lol há me tavaly is ugy volt.

Nincs profilkép
#42288 Pilátus"
2020-10-31 22:40:54

Kösz!! Akkor kapkodjon de mindenki!!!

#42287 hasutas1
2020-10-31 22:39:06

Válasz Pilátus" #42287. hozzászólásáraTöbb mint 2 hétre előre ezt nagyon nehéz megmondani. Talán a hidegleszakadás tényszerűbb, és ha a hideg csapadékkal is párosul, akkor lehet beszélni majd erről. Addig inkább csak jelzésértékű.

Nincs profilkép
#42286 Pilátus"
2020-10-31 22:25:41

Válasz hasutas1 #42286. hozzászólásáraNa neee szorakozz mert a végén még a hóra kell "kivetni" a búzát!???

#42285 hasutas1
2020-10-31 22:13:26

A következő 7-10 napban egyre inkább teret nyer az ősz. Eleinte még lehet csapadék, főleg az északi megyékben, majd egyre csendesebb idő lehet, csütörtök-péntek felé, egy gyenge hidegfrontnak köszönhetően. Ezután fokozódhat a ködhajlam, és a gyenge hajnali fagyok (persze holnap keleten már lehet, illetve a hétközepén is) is egyre inkább megjelenhet.

Ami viszont érdekes, hogy fáklya futások alapján, hosszabbtávon már- már néhány tag átcsap átlag alattira, de mindenképpen átlag körülire konvertál.

A Brit szigetek környékén megjelenik egy blokkoló anticiklon, ami útjába állhat a ciklonoknak. Utat nyitva egy skandináv félsziget felől (ne adj isten ék Európa felől) érkező hidegfrontnak. Azt hiszem az első komolyabb hidegleszakadás jelei ezek.
Tippem november 15.-e körül érkezhet újból holleanyó, és talán nemcsak a hegyvidéki részekre.

Nincs profilkép
#42284 Sk Laci
2020-10-26 17:31:14

Válasz MrPoke #42280. hozzászólásáraDe milyen időn belül kötődik le?
3-5+év után....

#42283 janihida
2020-10-26 10:33:06

Válasz vénkabi #42277. hozzászólására Itt sem lehet rámenni a földekre....nyilván a közepes fagyokig!

#42282 Nyomasek Bobo
2020-10-26 10:30:45

Válasz bandigh #42282. hozzászólásáraMár el is kezdett szúrni a derekamsmile innocent

#42281 bandigh
2020-10-26 09:42:46

Válasz Nyomasek Bobo #42279. hozzászólásáraÉn kicsit benne járatom a tárcsasort, az bekavarja. Meg ugye már elmosta az eső. De szerintem elég neki a sima vetőgép is, annyit piszkàl rajta. Mindegy mivel, csak vessed el, a földbe kerüljön valahogy, ez az ősz már úgyis sz@r

#42280 Nyomasek Bobo
2020-10-26 08:59:24

Válasz MrPoke #42280. hozzászólásáraSzóval fölös a komplex szórás? Akkor miből lesz a foszfor a növenynek? Kalium a szalmaból, ha jól remlik. Vagy ez se igaz?

Nincs profilkép
#42279 MrPoke
2020-10-26 08:51:25

Válasz Nyomasek Bobo #42279. hozzászólásáraA nitrogén tartalma be fog mosódni a többi teljesen mimdegy, úgyis lekötődik.

#42278 Nyomasek Bobo
2020-10-26 08:06:13

Válasz bandigh #42278. hozzászólásáraA komplex ha csak a vetőgep kavarja kicsit bele, az lemegy valahogy?
Nincs időm beledolgozni.
A vetőgepen meg csak magtakató imitálás van. (kopott amazone exaktstriegel)
Ha én allok neki vetni, az 3 delután 3-5ig...smile cursing

#42277 bandigh
2020-10-26 06:42:56

Válasz vénkabi #42277. hozzászólásáraKikel az, ha nedves a placc

#42276 vénkabi
2020-10-26 06:36:01

Ahoz képest, hogy az Időkép vasárnapra "elvétve eső előfordul"-tat jelzett, lett bőven. A "Csapadék" térképen írt 7 mm helyett 15 mm, Ózd. A baj csak az, hogy 3 ha vetésben, a keréknyomban nem sikerült a magot föld alá tenni, takarni kellene, de esélytelen rámenni.
smile confusedsmile confusedsmile confused

#42275 kulakman
2020-10-25 17:57:14

Válasz Diesel Tibor #42269. hozzászólásáraNálam meg pont direkt be van állítva böszörmény helyett Görbeháza , és elég jó a találati arányuk , mondjuk közel is vagyok Görbéhez!

Nincs profilkép
#42274 szantofold22
2020-10-25 14:55:29

Válasz Diesel Tibor #42269. hozzászólásáraMár nem akarok újra belelendűlni de jó pár napja erre próbáltam utalni.....Ne aggodj a másik 15öt irt és 5 lett.....de a köpönyeg csak szelet írt.Majd a végén átállt a győztesek oldalára.Mint a románok...

#42273 Diesel Tibor
2020-10-25 12:15:16

Válasz hasutas1 #42270. hozzászólásáraDe az este még nullát rajzolt ,reggelre esett 9,most meg már 12,,de egész héten 0-át rajzolt,,,,,,kapíse nem kínai.

Nincs profilkép
#42272 Sk Laci
2020-10-25 12:14:03

Válasz hasutas1 #42266. hozzászólásáraMikorra várható az említett ciklonból az eső?

Nincs profilkép
#42271 Sk Laci
2020-10-25 12:13:08

Válasz Diesel Tibor #42269. hozzászólásáraHozzám Sk-ba eddig általában eltalálják. 1 mm írt, annyi is esett.

#42270 Bán Zsolt
2020-10-25 12:00:10

Válasz colizoli #42254. hozzászólásáraBarátom is ~100ha tervezett szárból 16ot tudott felszedni

#42269 hasutas1
2020-10-25 11:55:23

Válasz Diesel Tibor #42269. hozzászólásáraDe ha reggelig esett 9, akkor nem írhatott többet háromnál ha 12 van smile laughsmile laugh

Köpönyeg:

#42268 Diesel Tibor
2020-10-25 11:46:24

Ennek a köpönyegnek nem kellene erőltetni ezt a jóslást, mert eddig 0mm jelzett ehhez képest 12mm- nél járunk és még esik.Reggelre berajzolt 3mm esőt és akkor már 9mm -nél jártunk.smile cursing

#42267 Tom250
2020-10-25 11:12:26

Nálunk 14mm lett a vége, bár még egy kicsit szitál.

#42266 rigás
2020-10-25 10:50:48

Válasz colizoli #42263. hozzászólásáraArra elég.
Ha veszel egyet át kell nézni, rendbe szedni és meghálálja.

4mm eddig, ez az a mennyiség aminek még mindenki örül...

#42265 hasutas1
2020-10-25 08:56:25

9 mm esett. Ez van ha visszapörög a ciklon.
A dél dunántúlon esett 5-20 mm között, másutt 1-9 mm, az északi középhegység környékén 5-15 mm, de ott még eshet 5-10 mm.

#42264 Kémlelő
2020-10-25 07:41:15

Válasz kulakman #42262. hozzászólásáraNekik kellene az eső.

https://444.hu/2020/10/24/elfogyott-a-viz-a-mexikoi-amerikai-hataron?

smile cowboy

#42263 Jago
2020-10-25 07:33:34

Válasz colizoli #42254. hozzászólásáraHát sajnos kb ugyanez a helyzet nálam is! Csak még a kukorica lábon ál. Igértem 2 embernek is szárat, trágyáért cserébe, amit már ki is szortunk. De ha akarsz venni hesstont akkor nekem van 1 db. Idén csak szalmában használtuk mert van másik is. Nem valami gyors, de évi párszáz báláig elég volt.

#42262 colizoli
2020-10-25 06:56:44

Válasz rigás #42259. hozzászólásáraÉvi 200-300 bálához nem akarok millás bálázót venni, Meg nem is birná el a büdzsé. Tudom, hogy nem a technika csúcsa, de szegény ember vízzel föz.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
A magyar agrárium jövője a munkaerőpiaci kihívások, a technológiai fejlesztések...
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
Ausztria 2024. július 1-jétől 4,9 százalékra csökkenti az alapvető élelmiszerek...
Eladó 2 db IH6200
Eladó 2 db IH6200

500.000 Ft

Eladó MDW 514
Eladó MDW 514

6.500.000 Ft

Claas Variant 360
Claas Variant 360

4.900.000 Ft

Vogel & Noot Farmer 3S / M1020
Vogel & Noot Farmer 3S / M1020

800.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]